![]() |
[V kolejka] Wisła Kraków - ŁKS Łódź, 16-08-2019, 20:30
http://fotowrzut.pl/tmp/upload/WL2I616JZS/1.jpg
Aktualna tabela: http://fotowrzut.pl/tmp/upload/WL2I616JZS/2.jpg Zestaw par nadchodzącej kolejki: http://fotowrzut.pl/tmp/upload/WL2I616JZS/3.jpg A tak to widzi bukmacher (kursy od naszego sponsora z dnia zakładania tematu) http://fotowrzut.pl/tmp/upload/WL2I616JZS/4.jpg Zapraszam do dyskusji :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: |
Mecz otwarty, z dużą ilością okazji. W końcu zagramy fajny, skuteczny mecz, stawiam 3-1 :)
|
"To tylko ludzie, Wisełko to tylko ludzie".....
|
Ciekawe czy drużyna Kazka Moskala ,zagra "krakowski" futbol , czyli krótkie podania i długie utrzymywanie się przy piłce? Ciekawe jak nasi na to zareagują? :p
|
Wyczuwam meczycho patrząc na sposób gry piłką obydwóch drużyn.
Czyli jak to w ekstraklasie, pewnie skończy się 0:0 z dwoma strzałami w światło :D Żarty na bok. Trzymamy mocno kciuki za Wisełkę, w końcu gramy u siebie. Czuję, że w końcu przełamiemy indolencję z przodu. |
5 mecz pod wodza trenera w zeszlym sezonie 5-2 z Amica, 5 mecz pod wodza trenera z nowa druzyna w zimie 6-2 z Korona, 5 mecz pod wodza trenera z nowa druzyna w tym sezonie.... ?
|
Mając na uwadze nasz potencjał w ofensywie to wynik będzie oscylował około remisu.
|
Ja to widze tak:
Kazek wjedzie na pelnej kvrwie, zmotywowany aby pokazac najpiekniejszy futbol w swoim wykonaniu, niczym Mou na Stamford Bridge. . 90 minut, aby sie przypominiec przy R22 i w sumie szansa aby pokazac sezonem, ze zasluguje etatowo na ekstraklase. Jednak Kazek to jest Kazek wiec zakladam, ze cisnienie mu spadnie szybciej niz libido po viagrze, zacznie sie ekstraklasowa kalkulacja i chec wywiezienia cennego remisu, Wisla nie moze wdac sie z Lodzianami w taktyczne UDO, gdyz moze sie udo albo sie nie udo. Strata bramki skomplikuje tak ten mecz, ze przy naszej kulejacej grze ofensywnej moze to oznaczac zawijke i wesoly autokar beniaminka. Boguski Brozek graja i trenuja ze soba tak dlugo, ze z powodzniem moga wymieniac sie zonami. Wydaje sie, ze rozumieja sie bez slow i z swietnie tworzyli by razem El Muerte w Blind Football...niestety. Jak na zlosc, zawsze ktoremus przeszkadza pilka, golen lub wybieraja dosc niekonwecjonalne sposoby rozegrania. Moze byc ciezko lecz nie musi. O wyniku nie zdecyduje przypadek a indywidualne bledy i ten kto popelni ich mniej udzieli oponentom lekcji futbolu. Estraklase kochamy nie tylko za football ale rowniez za stadionowe emocje i atmosfere dnia meczowego. Bywaja takie spotkania, kiedy poziom sportowy jest sprawa drugorzedna a walka o zwyciestwo toczy sie na naszych trybunach. To wlasnie bedzie takie spotkanie... Wszyscy na R22 ! Jebac LKS! |
Cytat:
|
Jeśli w pierwszym składzie będzie Kuba i Chuca, a wszystko na to wskazuje to nie wierzę, że Wisła nie strzeli co najmniej 2 goli. W ogóle ten mecz się zapowiada na pierwszy w prawie pełnym składzie i w związku z tym, że uważam że nasz najmocniejszy skład jest na pierwszą 8 będę srogo zawiedziony jeśli nie wygramy tego meczu zdecydowanie.
|
Cytat:
Nie byłbym taki pewien, że w pełnym składzie. Występ Bashy raczej mało prawdopodobny. |
A jak sytuacja z Bashą i Wojtkowskim?
|
ŁKS dobrze wystartował, ale dwa ostatnie mecze to porażki. Jestem pełen sympatii dla Moskala, bo uważam, że to jeden z niewielu polskich trenerów, który ma ciekawy pomysł na grę i jego drużyny miło się ogląda. Myślę jednak, że to jednak typowa jego drużyna - duże posiadanie piłki, dużo podań, ale koniec końców punktów tyle co Wisła. Punkt w tym meczu wydaje się minimum, a na więcej możemy liczyć, gdy zobaczymy skład.
|
Po kolei:
1. Jeśli nie zagra Basha, to znowu wyprowadzenie piłki od własnej bramki będzie wyglądało jak w okręgówce - znowu nikt nie podejdzie pod piłkę, rywal siądzie na stoperach i Buchaliku i skończy się długą piłką od bramkarza... a jak wiemy, nasz obecny pierwszy bramkarz ewidetnie nie przykładał się za juniorskich czasów do trenowania dalekich podań. 2. Jeśli piłkarze dalej będą grali tak niechlujnie (po meczu z Pogonią musiałem wykąpać oczy),to znowu spora część dobrze zapowiadających się akcji skończy się 40m przed bramką przeciwnika. 3. Skoro Chuca i Kuba dają sygnał, że są gotowi do gry, to trzymanie na boisku Maka i Bogusia wydaje się być nieporozumieniem. 4. Kwestia obrony - czy ktoś oprócz mnie uważa, że Janicki jest gorszy od Wasyla ? 5. Kamyczek do ogródka trenera - jak gra "nie żre" to zmiany się robi w 60 minucie, a nie w 80, bo nowi za 10 minut mogą nic nie wskórać... Patrząc na powyższe - porażka, remis i wygrana mają takie samo prawdopodobieństwo zaistnienia. A tak poza tym, to z okazji długiego weekendu przydałoby się zrobić kolejny w tym sezonie rekordzik frekwencji na stadionie. |
Cytat:
2. Grają niechlujnie, bo z przodu nie ma ruchu do piłki. Brożek jest za wolny żeby nadążyć za wszystkimi akcjami, Mak się cofa a jak wdaje się w drybling to niemal co drugi zwód traci piłkę, a Boguski na skrzydle nie umie grać bo zawsze schodzi do środka i podwaja środkowego pomocnika lub schodzi za/przed Brożka w linię ataku. 3. Bo Chuca wygląda jeszcze słabo fizycznie i z każdym meczem powinien dostawać te 10/15 minut więcej. Kuba dopiero wrócił po 4 miesiącach kontuzji i nie można od niego wymagać cudów. 4. Tak, ja tak uważam. Na obecną chwilę Klemenz jest najlepszym stoperem, a Janicki sadzi troszkę sporo "kiksów" które w końcu zakończa się stratą wiekszej ilości bramek. Jednak z drugiej strony Wasyl też jest już wiekowy i nie jest tak zwrotny i dynamiczny przy szybkim napastniku. 5. No to jest też mega w....iające... Pomimo braku solidnej ławki to rzeczywiście czasami w 60 minucie wypada zrobić zmianę. Przykład ze Szczecina gdzie tracimy bramkę to powinniśmy od razu zrobić podwójną zmianę, żeby tą grę ożywić... Buksa, Bałaniuk, Chuca czy chociażby Kuba ostatnio z ławki weszli by na boisko i wypruli żyły bo każdy zawodnik wchodzący z ławki dąży tylko do tego żeby się pokazać lepiej od drugiego kolegi |
Z Basha wygrywamy bez niego bedzie ciezko jakis remis 1:1 i czerwona dla trenera gosci :P
|
Ciężko wytypować skład, ale ja pokusze sie o taki który by mnie zadowlal:
Buchalik- Niepsuj, Klemenz, Wasilewski, Sadlok - Silva, Szot, Savicevic - Kuba, Brożek, Chuca , zmiany: Wojtkowski, Mak, Buksa Ktoś wyżej wrzucił typ 3-1 i się pod tym podpisuje. Worek z bramkami musi się w końcu rozwiązać |
Typuje takie ustawienie:
Buchalik - Sadlok, Klemenz, Janicki, Niepsuj - Savicevic - Silva, Wojtkowski - Kuba, Brożek, Chuca Osobiście bym jednak spróbował Serafin Szote na prawej obronie (może grać zarówno na stoperze jak i na PO) bo Niepsuj mnie nie przekonuje, a Burliga dopiero wznowił treningi. |
Jezeli trener Stolarczyk nie zmieni ustawienia 4-3-3 (defensywna) na stara 4-2-3-1 (ofensywna, styl taki jaki lubi krakowska pilka.... i Wisła) to wyniki beda takie jakie sa, raz szczesliwie wygramy, raz przegramy, duzo goli przez to nie tracimy ale tez duzo nie strzelamy a to jest nasz najwiekszy mankament w tej chwili. Co do wracajacych Basha trenował indywidualnie i dzisiaj nie zagra, Kuba jest zdrowy i moze wyjsc w pierwszym skladzie, Wojtkowski wraca i pewnie wskoczy do pierwszego skladu, do treningow wrocił juz Burliga i wraca tez Hoyo-Kowalski. Najmocniejszego skladu na pewno nie zobaczymy bo zawsze wskoczy do niego uwielbiany przez wszystkich Boguski (majac w odwodzie Chuce). Oby przynajmniej Mak powedrował na ławke bo tez jest bezproduktywny.
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Buchalik - Sadlok, Klemenz, Janicki, Niepsuj - Boguski, Savicevic, Wojtkowski - Kuba, Brożek, Chuca.
I z ławki Mak, Drzazga i Silva. |
Buchalik - Sadlok, Janicki, Klemenz, Niepsuj - Silva, Savicevic, Wojtkowski - Mak, Brożek, Boguski
|
Mi się nie podoba to ustawienie 4-3-3. I dalej tak twierdze. Powinniśmy grac tak jak wcześniej, czyli 4-5-1. Każdy trener, który grał 4-3-3 marnie kończył. Nie życzę tego Stolarczykowi, ale ten system nie pasuje do nas i tyle. Dodatkowo mam nadzieje, że trener zacznie wyciągać jakieś wnioski, tzn zacznie robić wcześniej zmiany. Da zawodnikowi te 20, 25 minut i wykorzysta wszystkie zmiany, bo ostatnio to jest mega irytujące.
|
Liczę że ŁKS wyjdzie ofensywnie i bez większej kalkulacji. Gra na 1 punkt i kontry Nas zniszczy.
|
Otwarty mecz i liczę że Brożek w końcu coś ustrzeli i jakoś na swój sposób się odblokuje. Dodatkowo zmiana ustawienia, 4-4-2 z delikatnie wysuniętym Brożkiem byłoby ok.
Wie ktoś co z Wasylem, kiedy koniec kontuzji? |
Mak obowiązkowo ! czemuż go na ławce sadzacie ? ... To jeden z jaśniejszych punktów w naszej drużynie.
|
Cytat:
|
Cytat:
Mak najsniejsze punkty? Ten Mak? Nasz Mak? Chłopak głowa w doł, i jesli podczas biegu nie ucieknie mu pilka to poda na oślep, lub sie o nią potknie. Tak to wygladało do tej pory. O jakosci wrzutek/strzalow jak no bocznego, nie bede sie wypowiadal by nie robic mu przykrosci. Buchal- Jakas tam smieszna linia mażiniota - Vukan, Boguski, Wojtkowski - Silva, Kuba - Pawel na falszywej 9, ewentualnie dalbym juniorka do obrony, by za Wojtkowskiego zagral Chuka |
Dzisiaj przegramy w kiepskim stylu, taki mój typ. Musimy dobić do dna, żeby potem pójść w górę. Każdy inny wynik niż nasza porażka będzie dla mnie zaskoczeniem
|
Dobić do dna? Od zeszłego sezonu nie potrafimy się z niego wydostać raczej...
|
Dzisiaj wygrana 3-2 albo 3-1 po najlepszym naszym meczu w tej rundzie:alleluja:
:tsw_flaga::tsw_flaga::tsw_flaga: |
Mając na uwadze dotychczasowe spotkania tego sezonu i naszą formę a raczej jej brak to remis będzie sukcesem.
|
Jeszcze krótko odnośnie poprzednich występów.
Mamy 4 punkty po meczach z liderem, v-ce liderem, 5-tym i 6-tym zespołem w tabeli. W większości tych spotkań, nie gralismy optymalnym składem. Nie chcę usprawiedliwiać naszych kopaczy, takie są fakty. Osobiscie nie jestem zwolennikiem przejścia zespołu na 4-3-3, bo nie widzę schematów rozegrania piłki do przodu. Próbujemy grać od tyłu, przez bramkarz i dwóch stoperów, z tym że żaden z nich fantastycznie nogami to nie gra. Stąd też niektórzy, a nawet większość z Was krytykuje zespół za styl. Uwązam, że stać nas na więcej, ale wiem że musimy poczekać na wprowadzenie Chuci i powrót Kuby + Vukan z Bashą w 1wszym składzie, byśmy mogli grać tą piłę którą potrafimy najlepiej. Dziś liczę na wygraną, liczę na szybką, kombinacyjną grę w środku pola. Pisząc ten post nie ma jeszcze składów, ale chciałbym zobaczyć zespół w ustawieniu: Buchalik - Sadlok Janicki Klemenz Niepsuj - Wojtowski Vukan Silva - Chuca Brożek Kuba |
Cytat:
|
Fajny otwarty mecz. Kuba robi różnicę-mega wrzutki.
Dobry mecz Wojo. Oby tak dalej. |
Co tu dużo pisać. Nasi piłkarze i kibice dali radę. Było serducho do gry i głód zwycięstwa. Można się rozpływać w superlatywach ale dalej niepokoi mnie jedna rzecz. Przeciwnik za często stwarza sobie sytuację bramkowe. Jakby piłkarze mieli lepiej ustawione celowniki to mogłoby się skończyć inaczej. Gra w obronie na pewno do poprawy. Ale nie ma co już gdybać. Piękny wieczór dla Wisełki. Brawo.
|
Według mnie zamiast szukać plusów tego spotkania, lepiej skupić się na minusach. Momentami bardzo duża niepewność w obronie, gdybyśmy grali z takim ryzykiem z jakąś poważną drużyną to raczej nie skończylibyśmy tego spotkania na zero z tyłu, druga sprawa to decyzje Wojtkowskiego - no chłopak mógł dzisiaj mieć w najlepszym przypadku asystę i bramkę no ale raz źle zrozumiał intencje Brożka, a za drugim razem zamiast ładować w bramę to podał w czystej sytuacji strzeleckiej. Oprócz tego słaba dyspozycja Hiszpanów (zapewne przez potrojone krycie xd ) i mam nadzieję, że Klemenzowi nie stało się nic poważnego, według mnie zaczął ten sezon dużo lepiej od Wasilewskiego i obok Janickiego wygląda to naprawdę solidnie. Po takim spotkaniu również znowu pojawią się wymagania z kosmosu i nawet po remisie z Jagiellonią zaraz zacznie się znowu nagonka na wszystkich pracowników klubu - od trenera, po piłkarzy, aż do kasjerek. Ale jednak po takim rozgromieniu beniaminka można z uśmiechem spojrzeć na nadchodzący mecz, mam nadzieję, że wróci Basha i środek pola będzie wyglądał naprawdę ciekawie, Kuba od pierwszej minuty i według mnie w roli młodzieżowca powinien wystąpić Buksa, fajny przerzut, bardzo groźny strzał i ciągle szuka piłki - czego więcej potrzeba?
|
Na gorąco po meczu:
- pisałem po którymś z wcześniejszych meczów - Wojtkowski słabo wygląda w parze z Bashą, bo obaj lubią zwolnić grę, dziś, będąc samemu na boisku, zagrał swój najlepszy mecz w sezonie, choć złymi decyzjami pozbawił się gola i asysty - najsłabszy dzisiaj Chuca, który był dobrze podwajany przez rywali, natomiast umiejętności ten piłkarz ma spore, musi się dotrzeć z Sadlokiem i będzie z niego duża pociecha - Savicevic w swojej najlepszej dyspozycji: robi przewagę w ofensywie, świetna asysta i bramka, sprint w doliczonym czasie gry i odbiór piłki... no i tradycyjnie kilka głupich strat na kontrę ;) - Brożek był dzisiaj fenomenalny, znakomity, na palcach jednej ręki można wyliczyć mu złe zagrania - nasze długie piłki zmierzające w jego kierunku były przez niego tylko wygrywane i wygrywane - świetne przygotowanie już można przypisywać trenerowi Dyji? ;) - po prostu KUBA ;) - Jean Carlos Silva - chwaliłem go wcześniej, muszę pochwalić go i dzisiaj, ciekaw jestem statystyki odbiorów piłki i wygranych pojedynków - poza "miną": od Buchalika: bezbłędny ŁKS dominował nad nami na początku pierwszej i drugiej połowy, oddawał mnóstwo strzałów z dystansu, jednak tylko strzał życia lub jakiś rykoszet mógłby dzisiaj zaskoczyć pana bramkarza Buchalika ;) Obrona czuje, czy za nimi stoi pewny siebie gościu, czy młodzian, któremu zdarza się odwalić jakieś wybicie piłki na aut lub puszczenie babola. Zdrowia Michał, życzę Ci zagrania pełnego sezonu w bramce Białej Gwiazdy! |
Na duży minus catering na sektorze A - przy zerowej kolejce (poszedłem po jedzenie w trakcie meczu) czekałem na "hotdog smoczy" (czyt. lekko ciepła kiełbasa w tygodniowej bułce zatopiona w musztardzie) przeszło 5 minut. Nigdy więcej...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:33. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl