![]() |
[XXXVII kolejka] Wisła Kraków - Miedź Legnica, Sobota 18 V, godzina 15:30
https://zapodaj.net/images/5d927bc950c18.png
Aktualna tabela: https://zapodaj.net/images/b74515b1571c7.png Zestaw par nadchodzącej kolejki: https://zapodaj.net/images/053cc6db7edc0.png Dotychczasowe mecze h2h https://zapodaj.net/images/632f701d6e291.png Sześć ostatnich spotkań h2h https://zapodaj.net/images/91f5d0cccb3e7.png Rywal ogólnie: https://zapodaj.net/images/aec765bdf7558.png Rywal na wyjeździe: https://zapodaj.net/images/4e0998010de61.png Wisła ogólnie: https://zapodaj.net/images/5c4d7e5aad482.png Wisła u siebie: https://zapodaj.net/images/99ca29d311b05.png A tak to widzi bukmacher (kursy od naszego sponsora z dnia zakładania tematu) https://zapodaj.net/images/eee127a179980.png Zapraszam do dyskusji :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: |
Miedź już praktycznie w pierwszej lidze ( ich mi akurat szkoda ). Skoro w meczu o Ekstraklasę ze Śląkiem żył nie wyprówali, to z nami raczej też nie będą. Powinno się udać skończyć sezon wygraną.
|
Niezależnie od wyników, byłoby fajnie, gdyby na stadionie pojawiło się więcej osób niż na ostatnich dwóch meczach.... :( Czas jak zwykle pokaże... W kwestii samego meczu - stawiam na bramkowy remis bez wskazania...
|
Dodam tylko że krakowscy urzędnicy to są wyjątkowo paskudni kretyni...
Na pół godziny przed meczem Alejami w spod Muzeum Narodowego przejdzie marsz równości... ABSURD! https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/...e32_o_mini.jpg |
Nie od dziś wiadomo, że dość istotna liczba stworzeń zasiadających w krakowskim magistracie znacznie cofnęła się ewolucyjnie od homo sapiens... Kiedy nie było poprawności politycznej, dla otrzeźwienia wsadzało się ich do smoły, a potem posypywano pierzem... Niestety "cywilizacja" spowodowała, że takie "cosie" czują się względnie bezpiecznie...
|
Cytat:
|
Był kiedyś mecz po którym nie było postów na forum w temacie meczowym?
|
Akcent humorystyczny na koniec sezonu, jeszcze nigdy nie śmiałem się z bramki traconej przez Wisłę na własnym stadionie.
|
A ja jeszcze nigdy nie widziałem, żeby piłkarze mieli tak wyjebane na to co się dzieje na boisku. Żałosne to było i tyle.
|
A ja jeszcze nigdy nie widziałem, żeby piłkarze mieli tak wyjebane na to co się dzieje na boisku. Chyba tylko Brożek i Kolar próbowali szarpać. Mam nadzieję, że Wojtkowskiego w koszulce Wisły już nie zobaczę.
Ogólnie żałosne to było widowisko. |
Wstyd i kompromitacja.
Ktoś wie, kiedy ostatnio straciliśmy 5 bramek u siebie? Stracone przeciwko najgorszej ofensywie w lidze. |
Jak czytam wypowiedzi na wislaportal czy tu o żałosnym meczu to ogarnia mnie pusty śmiech.
Mecz dla nas o pietruchę, chłopaki wyszli postrzelali sobie, urządzili super emocjonujące widowisko z gradem goli. Przegrali po ładnym meczu i tyle. Zdarza się. Nie pierwszy raz, nie ostatni. Śmieszy mnie to całe malkontenctwo, rozdzieranie szat i pojazd po piłkarzach jak byśmy conajmniej 4 golami spłynęli po opchnięciu meczu przeciwnikowi. Na szczęście przez jakiś czas nie będę musiał czytać tego pierd.olenia, bo następne mecze późnym latem. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jak ktoś napisze, że Lis nam dziś zawalił jakąś bramkę, albo chociaż powinien obronić coś z tego, co wpadło Miedzi, to oficjalnie ogłoszę go p...niętym. Tak tylko ostrzegam ;-)
|
Cytat:
|
Zaczęły się wakacje. Patrzyłem na oceny naszej obrony, na Weszło tylko Lis na 5. W sumie obronił karnego ...
|
najwiekszym zaskoczeniem był sedzia , najlepszy mecz do tej pory w jego wykonaniu (choc przyznajmy wysoko sobie poprzeczki nie zawiesil), dużo trudnych decyzji , kazda idealna
|
Panowie 5 goli strzeliła nam ............................ Miedź Legnica. I w/g Was jest w porządku?
Szanujmy się. Przyjechał beniaminek, który zleciał z ligi a zlał nas jak psa. Ja jestem mega wqrwiony. Liczyłem na 3 pkt i godne pożegnanie z sezonem. Niestety kilku panów wyszło dziś na relaks i skończyło się Naszą kompromitacją. |
Cytat:
Jak będziemy w przyszłym sezonie grać taki kabaret w obronie to będziemy się martwić. |
@Wolfy przyjacielu- Miedź grała bo im pozwoliliśmy na taką grę. Od stanu 2-4 zaczęliśmy grać i oraz meczu zmienił się całkowicie. Raptem Basha zaczął biegać sporo ożywienia dało wejście Kumaha i przesunięcie Wojtkowskiego. Gdybyśmy tak zagrali od początku to bezproblemowo i wysoko dla Nas.
|
Cytat:
Z takim składem jak wyszliśmy to bezproblemowo i wysoko nie wygramy z nikim. |
Wyluzujcie ludzie.
Ostatni mecz sezonu, nasi na wakacjach, a Miedź walczyła o życie... Wynik do przewidzenia, czas na chwilę oddechu i od nowa zaczynamy zabawę. |
Cytat:
|
Cytat:
No, bo z atakiem to chyba sobie poradzimy? |
To jeszcze: (5 postów przed meczem... tego jeszcze chyba nie była przez te 17 lat?)
- Bramkarz Mateusz Lis - obroniony karny, brawo! Poza tym, raczej bez zmian, coś tam wykopał dobrze, coś źle... : cytując klasyka: "cała Polska (WISŁA) ciągle wierzy!" ! - Emmanuel Kumah potrafi grać zespołowo. - Krzysztof Drzazga jest na trenigach (Baza Myślenice) w parze z Rafałem Boguskim. Rafał Boguski uczy Krzysztofa Drzazgę perfekcyjnego przyjęcia piłki. - W zamian Krzysztof Drzazga uczy Rafała Boguskiego dokładnego podania w akcji ofensywnej. - Vukan Savićević - cztery meczy temu dostał propozycję od (L). Chyba widać było? Ale akurat dzisiaj kopnął i wpadło ;) - Gdyby Tomasz Frankowski nauczył Pawła Brożka 'podcinki'... Mimo wszystko: - Rafał Boguski jest LEGENDĄ WISŁY! - Paweł Brożek jest LEGENDĄ WISŁY! Brawo Maciej Stolarczyk!!! |
Wojo grał na prawej bo wiadomo było że Matej wybiera się szukać szczęścia gdzieś indziej i trzeba będzie uzupełnić tamtę stronę. Gdyby okazało się że na tej pozycji poradził sobie nadspodziewanie dobrze możnaby było rozważać przedłużenie go (nie byłbym zwolennikiem takiego rozwiązania), a ponieważ wyszło dość średnio, można powiedzieć że nie wykorzystał ostatniej szansy na utrzymanie się w Wiśle. Kamilowi dziękujemy i wypada tylko życzyć żeby znalazł sobie trenera który wyciągnie z niego potencjał, bo przez dwa lata u nas kompletnie się nie rozwinął, niestety.
|
Cytat:
|
Mecz jak mecz, ale Brożkowi zawdzięczamy dwa karne, z których jeden sam zamienił na bramkę. I to się liczy. Vukan i Basha rozkojarzeni. Lis bez winy przy bramkach, chociaż przy drugim karnym mógł zaryzykować w drugi róg. Teraz pełna mobilizacja finansowa przed nowym sezonem, bo dalej jest ciężko.
|
Cytat:
|
Chciałbym jeszcze o Boguskim:
Większość naszych piłkarzy niemal w każdym meczu ma zagrania po których ręce opadają. Niestety dla Rafała, ale jego złe zagrania są bardzo "widowiskowe" (ostatnio straty Vukana zaczynają im dorównywać), ale... Ale jest to gracz, którego 1/3 życia to Wisła Kraków. Który oddał mnóstwo zdrowia za ten Klub. I chociaż zdarzyło mu się odstawić nogę, fatalnie zagrać, to jednak zazwyczaj walczył, biegał, starał się. Dlaczego owację po meczu dostał Wasilewski? Bo przedłużył kontrakt? Bo gra u nas pierwszy sezon? Dlaczego Pietrzak? Bo odchodzi? A pominięto Boguskiego? Boguski może i nie jest charyzmatyczny, nie porywa tłumów ani grą, ani zachowaniem, ale to nie oznacza, żeby go pomijać przy podziękowaniach - chociaż to jeszcze jestem w stanie zaakceptować, ale gwizdanie przy zdejmowaniu go z boiska to po prostu żenada i jest mi po prostu, po ludzku wstyd za tych którzy gwizdali - za brak szacunku dla tak zasłużonego zawodnika. Dla mnie Rafał Boguski jest legendą tego klubu i to legendą na poziomie Głowackiego czy Brożka. Tyle ode mnie w tym temacie. Dziękuję. |
Cytat:
Boguskiemu należy się szacunek, kto tego nie rozumie jest zwykłym frajerem, nie kibicem Wisły. |
Popieram oba posty wyżej.
Rafał jak najbardziej zasługuje na nasz szacunek, zwłaszcza, że gdyby nie kontuzja sprzed 10 lat nie wiadomo jakby się jego losy potoczyły. Był wtedy powoływany do kadry i meczu el. MŚ 2010 z San Marino strzelił dwie bramki, a w towarzyskim z Serbią w 2008 r. jedną. Na temat Wasilewskiego już pisałem w temacie o naszych piłkarzach, a co takiego Pietrzak zrobił to tym bardziej nie wiem - równie dobrze można by połowę kadry skandować jak nie większość chcąc być konsekwentnym przy obu tych piłkarzach. Tak samo jak nie rozumiałem owacji dla Ondraszka. |
Wytłumaczcie mi jedną rzecz bo ja tego nie ogarniam.
Gdy był drugi karny... sędzia dopiero po jakimś czasie zdecydował się na VAR. Od czego to zależy, że sędzia najpierw nie chce sprawdzać, a potem sprawdza? Kto bardziej będzie wrzeszczał na niego? Mam wrażenie, że ten VAR jest pojebany. Co z tego, że jest jak raz coś sędzia sprawdzi, a innym razem nie sprawdzi. Robi to według uznania... |
jak jest czegos pewny to nie musi sprawdzac podejmujac w ten sposob ryzyko
natomiast przez słuchawke z wozu mogą mu dać znac ze mimo wszystko pasowaloby sprawdzic bo chyba zyebał - stąd taka zmiana zdania po chwili |
To nie jest czasem tak, że dostaje wskazówki z wozu, że lepiej sprawdzić?
|
Cytat:
U nas z Piastem Varciniak nie zauważył ręki Parzyszka i puścił grę, chwile potem dostał info żeby lepiej spojrzał i był karny. Chodzi o to żeby nie przerywać gry przy każdej sytuacji. |
Nie oglądałem meczu, jak spisał się Buksa, Kumah, Wojtkowski na prawej obronie?
|
Ludzie tak pieprzą o tym Varze, że źle bo tak, siak czy srak.
A ja się nie zgadzam. Dopóki decyzja jest słuszna i sprawiedliwa to jak dla mnie mogą nawet w gwiazdach wyczytywać. Mam to w du.pie czy ktoś podpowiada z wozu, teściowa na WIFI czy Antek z pod budki się wydziera, żeby sprawdził, bo on widział, że karny był. Jeśli decyzje są dzięki temu prawidłowe to naprawdę nie interesuje mnie jak sędziowie do nich dochodzą. Śmieszą mnie te wytyczne kiedy sprawdzać kiedy nie. Powinno się sprawdzać zawsze, nawet przy faulach czy autach jeśli nie narusza to płynności gry. Przy błahych sprawach jak auty rozumiem, że nie można stosować ripleya bo naruszałoby tempo meczu, ale jeśli sędzia siedzący w wozie WIDZI wyraźnie, że decyzja jest zła powinien podpowiedzieć. Nie rozumiem w czym problem. Do rożnych też się piłkarze zabierają z prędkością żółwia na sterydach, przy piątkach bramkarze też celebrują. Powinien być czas na szybki ripley w wozie i tyle. |
Cytat:
Wojtkowski - szczerze mówiąc byłem zażenowany jego postawą. Widać że chłopak jest już myślami gdzieindziej i chyba ma ogólnie żal do całego świata że więcej szans niż on, dostawali inni młodzi. Szlajał się po boisku, jego powroty to był SKANDAL. Wiem, że to nie jego pozycja, ale zapier.dala się wszędzie tak samo, a w obronie jeszcze 2 razy bardziej - to był trucht, co chwile były dziury po jego stronie. Niestety chłopak technicznie jest utalentowany, sam miałem nadzieję że wypali u nas, ale to już jest game over. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:33. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl