Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [II KOLEJKA] Arka Gdynia - WISŁA Kraków, 22 lipca, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9660)

WISŁAZWE 18.07.2016 20:32

[II KOLEJKA] Arka Gdynia - WISŁA Kraków, 22 lipca, godz. 20:30
 
Pierwsze koty za płoty. Udana inauguracja piłkarzy Wisły Kraków, którzy w pierwszym meczu nowego sezonu zainkasowali komplet punktów, pokonując drużynę Pogoni Szczecin.

Nie ma, co jednak rozpływać się nad naszymi piłkarzami, czy snuć daleko idących planów, dominacji w lidze, itp. Przed nami kolejny ważny a przede wszystkim ciężki mecz na ciężkim terenie. Już w najbliższy piątek Biała Gwiazda zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy - Arką Gdynia.

Początek spotkania o godzinie 20:30 a transmisję z Gdyni przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Na chwilę obecną nie jest znane nazwisko głównego rozjemcy piątkowej konfrontacji.

Zapraszam na krótką zapowiedź najbliższego spotkania.


Historia spotkań pomiędzy Arką Gdynia a Wisłą Kraków.

Ostatnie sezony to brak spotkań pomiędzy klubami, spowodowane to było faktem, iż Arka w sezonie 2010/11 pożegnała się z elitą na długi okres.

Sezon 2010/11

25 lutego 2011, 20:00, Arka Gdynia - Wisła Kraków 0:1, Patryk Małecki 89.

Sezon 2009/10

21 sierpnia 2009, 20:00, Arka Gdynia - Wisła Kraków 0:1, Adrian Mrowiec 45 (s)

Sezon 2008/09

19 kwietnia 2009, 17:00, Arka Gdynia - Wisła Kraków 0:1, Marcelo 28



Powyższa historia spotkań pokazuje, że ostatnimi czasy z Gdyni Wiślacy wracali z kompletem punktów. Mecze nie obfitowały bramki, ale zawsze krakowski zespół potrafił zachować czyste konto.






Meldunek z Gdyni.

Arka to tegoroczny beniaminek, który zdominował zeszłoroczne rozgrywki na zapleczu ekstraklasy i wywalczył upragniony awans do krajowej elity. Na jak długo? Zobaczymy, choć ostatnie lata pokazują, że beniaminkowie pierwszy sezon po powrocie utrzymują się w lidze.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy transfery przeprowadzone przez gdyński klub przed inauguracją ligi to ruchy wymuszone, czy faktycznie w Gdyni liczą na dłuższy pobyt w elicie. Jedno jest pewne nazwiska, który w tym okienku już zasiliły beniaminka nie są anonimowe. Do klubu trafili m.in. Adam Marciniak, Dariusz Zjawiński czy Dawid Sołdecki. Arka wzmocniła lub uzupełniła również siłę w ataku, kontraktując króla strzelców poprzedniego sezonu w I lidze - Szymona Lewickiego.

Arkowcy podczas przedsezonowych przygotowań rozegrali cztery mecze kontrolne, z których zdołali wygrać tylko jedno z rumuńskim Viitorulem. Reszta kończyła się porażkami i remisem.



Frycowe Arki.

Los nie oszczędził klubu z Gdyni i piłkarze nad morze wracają z bagażem dwóch bramek i bez dorobku punktowego. Arka w pierwszej kolejce zapłaciła frycowe za bycie beniaminkiem i mam nadzieję, że w drugiej kolejce również zapłaci.




Piłkarze Arki pod lupą TWSD.

W składzie naszych najbliższych rywali nie znajdziemy nazwisk gwiazd, czy zawodników z większymi sukcesami w poprzednich klubach. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka nazwisk, które rzucają się w oczy głównie swoją obecnością w przeszłości na boiskach ekstraklasy.

Prędzej czy później do bramki wskoczyć powinien, Pavels Šteinbors znany z występów w Górniku Zabrze, raczej nie będzie dla niego trudnością wygryźć ze składu młodego Konrada Jałochę. W linii obrony jest również kilka znanych nazwisk takich jak Adam Marciniak czy Tadeusz Socha.
Druga linia zdominowana jest przez Antoniego Łukasiewicza i Miroslava Bożoka. Warto również śledzić rozwój Michała Nalepy, który na boiskach pierwszoligowych był wyróżniającą się postacią, jeżeli chodzi o pomoc.

Atak to chyba największa bolączka szkoleniowca Arki. Zbliżający się do końca kariery Paweł Abbott, raczej nie będzie podstawowym zawodnikiem a raczej jokerem w powiedzmy sobie szczerze dość marnej talii.



Dariusz Zjawiński, też nie wygląda na napastnika, który może zbawić Arkę strzelając więcej niż 10 goli w lidze, warto wspomnieć, że napastnik Arki na bramkę w ekstraklasie czeka od 12 września 2015.. Więcej chyba dodawać nie trzeba. Nadzieja w Szymonie Lewickim, dla którego będzie to debiutancki sezon w Ekstraklasie. Owszem dorobek w I lidze miał imponujący, ale czy poradzi sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej? Czas pokaże.




Taktyka Wdowczyka.




Pierwsze koty za płoty. Większość kibiców pewnie zastanawiała się, jak zaprezentuje się Wisła w nowej taktyce i przyznać trzeba, że zaprezentowała się poprawnie. Cieszy zwycięstwo, jednak w grze Wisły widać było jeszcze kilka mankamentów.

Trener Wdowczyk zaskoczył i to bardzo. Wybór składu przeszedł najśmielsze oczekiwania wszystkich kibiców. Wiadome było to podyktowane kilkoma urazami podstawowych zawodników, ale skład, któremu zaufał szkoleniowiec Białej Gwiazdy o dziwo zdał egzamin.

Teraz przed Wiślakami kolejny ciężki mecz z beniaminkiem z Gdyni. Arka przed własną publicznością na pewno będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony, więc nie będzie to łatwe spotkanie dla naszej drużyny.

Patrząc jednak na personalia, to Wisła powinna być faworytem tego pojedynku, ponieważ to po jej stronie jest więcej atutów piłkarskich jak i szkoleniowych. Grzegorz Niciński dopiero poznaje tajniki ekstraklasowej szkoły trenerów a Dariusz Wdowczyk można powiedzieć, że w tym temacie jest doświadczonym "graczem".




Po Gdyni - zgrupowanie.

Włodarze klubu zdecydowali, że w związku tym, że w Krakowie będę trwały ŚDM, podjęto decyzję, że Wiślacy po meczu w Gdyni zostaną na Pomorzu i w ośrodku w Gniewinie będą przygotowywać się do starcia z Lechią Gdańsk.



Miśkiewicz czy Załuska?



Wielu kibicom na sobotnim spotkaniu serce podchodziło do gardła kiedy gracze Pogoni zbliżali się do naszej bramki. Michał Miśkiewicz, może i rozegrał dobre zawody kilak razy ratując Wisłę przed startą bramki, jednak były jednym z winnych przy bramce dla Portowców. Gra w siatkówkę, jaką momentami serwował nam Misiek, pokazuje, że ''ścinanie piłek'' nie było jego mocną stroną. Od pewnego czasu chyba Miśkiewicz między słupkami nie jest oazą spokoju i pewności.

Patrząc na naszą linię obrony pewny punkt za plecami Alana Urygi czy Tomasza Cywki to klucz do zwycięstwa, a tego chyba o Miśkiewiczu powiedzieć nie można.



Do trenera Wdowczyka należeć teraz będzie decyzja o tym, czy w najbliższym meczu dać szansę pozyskanemu Łukaszkowi Załusce, czy obdarzyć zaufaniem Michała Miśkiewicza.





Zapraszam do dyskusji.

brylant17 18.07.2016 20:37

Zagrajmy w statki i zatopmy tą arkę :D Dzisiaj Arka nie pokazała nic ciekawego....można by rzec,że to drugi kandydat do spadku?(po jednym meczu?) czyżby za mocna liga ? Wdowiec będzie miał duży ból głowy wracają Bobek,Głowa,Rysio,Mąka i Denis a do tego pozyskany Załuska,pytanie jaka forma jego? Także mocna kadrowa Wisła powinniśmy wygrać 0-2 dla Wisełki

mitmichael 18.07.2016 20:42

No to kolejne 0-1.

gypsy 18.07.2016 21:09

Niech będzie i skromne zwycięstwo. Myślę, że wszystkie atuty są po naszej stronie.

Kac 19.07.2016 13:52

Paradoksalnie będzie się tam ciężko grało, ale stawiam 2:1 dla nas.

Trzeba zbierać te punkty gdzie się da.

daka.kodaka 19.07.2016 14:13

Wyjdzimy tym samym składem z zasady zwycięskiego składu się nie zmienia

crosby 20.07.2016 07:30

Kiedy Wiślacy wyjeżdzają do Gdyni ? Pewnie trener weźmie więcej niż 18 zawodników gdyż zostają w Gniewinie aż do meczu z Lechią.

Barti 20.07.2016 07:31

Mam nadzieję, że całe zamieszanie medialne wokół sprzedaży klubu nie odbije się negatywnie na postawie piłkarzy. To jest jeden z momentów w których mają okazję pokazać, że są profesjonalistami.

szprotson 20.07.2016 09:20

nie wiem czy czytaliscie wywiad z Cywką w którym mówi ze walczymy o MP (:rotfl:) i o tym ze na pozycje stopera był przygotowywany.
Wiec skład z Pogoni, to jest nasz optymalny a nie rezerwowy:)

silver03 20.07.2016 09:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1443702)
nie wiem czy czytaliscie wywiad z Cywką w którym mówi ze walczymy o MP (:rotfl:)

Nasiąknął Wdowcem, który również mówił że gramy o MP.

daka.kodaka 20.07.2016 10:02

cywka na stopera ok

obrona cywka-głowacki sadlok

szprotson 20.07.2016 11:31

Głowacki to juz chyba ławka co pokazał ostatni mecz....

serek.c2 20.07.2016 11:35

Głowacki wg mnie będzie grał więcej na wyjazdach i z topowymi rywalami u siebie. W spotkaniach o mniejszym ciężarze będziemy próbowali Urugę czy też Kujawę.

mic 20.07.2016 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1443736)
Głowacki to juz chyba ławka co pokazał ostatni mecz....

Z urazem miał grac ?

Markfire20 20.07.2016 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez baton (Post 1443738)
Z urazem miał grac ?

Masz lepsze informacje niż Wdowczyk? Trener na konferencji wyraźnie powiedział, że Głowacki jest w pełni zdrów. Jedynie Jović i Popović mieli urazy przed meczem z Pogonią.

crosby 20.07.2016 12:20

Moim zdanie Wdowczyk zagra w obronie Ryśkiem, Sadlokiem i niestety Urygą.

inspektor erektor 20.07.2016 12:48

Cytat:

nie wiem czy czytaliscie wywiad z Cywką w którym mówi ze walczymy o MP
To jest prawidłowe podejście. W tym sezonie walczymy o mistrzostwo Ekstraklasy tak samo, jak walczy o nie Legia, Lech, Korona Kielce, Górnik Łęczna i reszta klubów. Po to się przystępuje do gry w danych rozgrywkach, by walczyć o zwycięstwo. Jest to ważne również od strony mentalnej, zmęczony zawodnik wyciśnie z siebie w 85. minucie meczu więcej ze świadomością, że gra o mistrzostwo Polski, niż myśląc "aa dobra, po co się męczyć, i tak skończymy sezon na szóstym miejscu".

daka.kodaka 20.07.2016 12:59

ciągle się zastanaqwiem co trenerzy widzą w URYDZE ZE GO WYSTAWIAJA

gypsy 20.07.2016 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez daka.kodaka (Post 1443754)
ciągle się zastanaqwiem co trenerzy widzą w URYDZE ZE GO WYSTAWIAJA

Młody, perspektywiczny... ;) Osobiście też nie wiem, czego brakuje np. Piotrkowi Żemło do Urygi.

art 20.07.2016 13:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gypsy (Post 1443755)
Młody, perspektywiczny... ;) Osobiście też nie wiem, czego brakuje np. Piotrkowi Żemło do Urygi.

Doświadczenia w Ekstraklasie :>

pepe72 20.07.2016 13:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1443709)
Nasiąknął Wdowcem, który również mówił że gramy o MP.

Po pierwszej kolejce mamy ex aequo 4 miejsce i tyle punktów co lider ;)

tomasz_19 21.07.2016 11:46

Miskiewicz

Bartosz-Guzmics-Sadlok-Cywka

Małecki-Brlek-Mączyński-Mójta

Ondrasek-Brożek

2:0 (Ondrasek, Małecki)

szprotson 21.07.2016 12:21

Załuska - Sadlok, Cywka, Uryga - Jovic, Pietrzak - Popo(Boguś),Brlek- Małecki-Brozek,Ondrasek

Dariook 21.07.2016 12:33

Licze na blysk Meliksona

tomasz_19 21.07.2016 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1443881)
Załuska - Sadlok, Cywka, Uryga - Jovic, Pietrzak - Popo(Boguś),Brlek- Małecki-Brozek,Ondrasek

Jovic nie może grać, ma kontuzje i wątpię żeby trener nie skorzystał z Guzmica i Mąki

szprotson 21.07.2016 13:01

jak Jovic wisi dalej to Bartosz naturalny zmiennik.
Guzmić za kogo niby?
Mąka jak jest do gry i mysli o grze a nie transferze, to jak najbardziej. Za Popovica vel Boguskiego

swiety37 21.07.2016 13:06

Kłopoty bogactwa? Zgodnie z ustawieniem to jest jeden ŚP, a kandydatów trzech: Mąka, Brlek i Popovic... Albo zmiana ustawienia, albo dwóch z nich na ławę.

szprotson 21.07.2016 13:25

z którym ustawieniem?
w 3-5-2 trzech pomocników to pomocnicy srodkowi.

swiety37 21.07.2016 13:46

Z Pogonią to wyglądało tak, że mieliśmy 3 stoperów, po 2 skrzydłowych na każdą stronę, dwóch napastników i jeden Brlek w środku pola.
Mały i Drzazga to tacy środkowo-skrzydłowi, a Mójta i Bartosz to pozycje grające przy bocznych liniach. Ciężko mi sobie wyobrazić że kogoś z tej czwórki mógłby Mąka/Brlek/Popovic zastąpić... No może Drzazgę, ale to za niego bardziej by Boguski pasował.

rozarian 22.07.2016 18:19

Zastanawiający jest ten dość mocny spadek kursu na Arkę:

http://image.prntscr.com/image/1a3cb...0b242d87c9.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl