Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XIII kolejka] Jagiellonia Białystok - WISŁA Kraków, 23 października, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9538)

WISŁAZWE 21.10.2015 20:21

[XIII kolejka] Jagiellonia Białystok - WISŁA Kraków, 23 października, godz. 20:30
 
http://i57.tinypic.com/2rc97wn.jpg






Przed nami kolejna seria gier w rodzimej Ekstraklasie. Dla kogo "13-stka" okaże się pechowa, a dla kogo szczęśliwa? Wszystko wyjaśni się już w najbliższy weekend.

Już w najbliższy piątek czeka nas spotkanie z udziałem Wisły Kraków. Tym razem Biała Gwiazda uda się w daleką podróż do Białegostoku, aby zmierzy się z tamtejszą Jagiellonią. Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:30 a transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal+ Sport.

Jagiellonia nie może zaliczyć tej rundy do udanych, odległe miejsce w tabeli, kilka sensacyjnych porażek i posada trenera Probierza nie jest już taka bezpieczna jak jeszcze na początku rundy. Nasi rywale do piątkowego meczu przystąpią po serii trzech spotkań bez zwycięstwa, więc na pewno mobilizacja i chęć zmazania plamy w meczu z Wisłą będzie bardzo duża. Bo jeżeli nie z Wisłą to, z kim..

Zapraszam na krótką zapowiedź piątkowego spotkania.





Terminarz XIII kolejki Ekstraklasy



23.10.2015

18:00 Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław
20:30 Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków

24.10.2015

15:30 Cracovia - Pogoń Szczecin
18:00 Piast Gliwice - Korona Kielce
18:00 Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna

25.10.2015

15:30 Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk
18:00 Legia Warszawa - Lech Poznań

26.10.2015

18:00 Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała






Historia spotkań pomiędzy Jagiellonią Białystok a Wisłą Kraków:

Sezon 2006/07

Brak spotkań.

Sezon 2007/08

12 kwietnia 2008, 20:00 Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 1:2, Łukasz Tumicz 76 - Radosław Matusiak 16, Marek Zieńczuk 65

Sezon 2008/09

21 września 2008, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:2, Mauro Cantoro 25, Rafał Boguski 83.

Sezon 2009/10

12 marca 2010, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:0

Sezon 2010//11

10 września 2010, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1, Kamil Grosicki 5, Tomasz Frankowski 43 (k) - Paweł Brożek 4.

Sezon 2011/12

7 kwietnia 2012, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:0, Maciej Makuszewski 19.

Sezon 2012/13

20 kwietnia 2013, 15:45, Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 2:2, Maciej Gajos 34, Dawid Plizga 64 - Emmanuel Sarki 68, Rafał Boguski 79

Sezon 2013/14:

2 grudnia, 18:00, Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 5:2, Rafał Grzyb 3, Mateusz Piątkowski 14,70, Dawid Plizga 54, Adam Dźwigała 88 – Paweł Brożek 38, Arkadiusz Głowacki 74.

Sezon 2014/15:

6 kwietnia 2015, godz. 18:00, Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 2:2, Patryk Tuszyński 16,90 - Paweł Brożek 46, Donald Guerrier 71

Sezon 2014/15

23 maja, godz. 20:30, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1, Patryk Tuszyński 87, Jan Pawłowski 89, - Maciej Jankowski 42



Statystyka ligowych spotkań rozgrywanych pomiędzy obiema drużynami w Białymstoku nie jest korzystna dla piłkarzy Kazimierza Moskala. Ostatnie zwycięstwo Biała Gwiazda zanotowała w Białymstoku w 2008 roku po bramkach Matusiaka oraz Zieńczuka. Wiślacy byli dwukrotnie bardzo blisko zdobycia kompletu punktów w ostatnim sezonie, jednak brak koncentracji i piorunujące końcówki gospodarzy zabierały Wiślakom komplet punktów.


Z obozu rywali.



Białostocczanie zajmuj aktualnie 11 pozycję w Ekstraklasie. W dotychczasowych meczach Jagiellonia zdobyła 14 oczek, na co składają się 4 zwycięstwa, 2 remisy oraz aż 6 porażek. Więcej porażek ma tylko poznański Lech.

Pojawia się pytanie, gdzie upatrywać tak słabej formy drużyny prowadzonej przez Michała Probierza? Odpowiedź wydaje się być wręcz banalnie prosta - osłabienia! Podczas trwania okienka transferowego włodarze klubu sprzedali trzech najlepszych zawodników, na których w dużej części opierała się gra. Patryk Tuszyński i Nika Dzalamidze wyjechali do Turcji a Maciej Gajos zamienił Białystok na Poznań. Trudno z dnia na dzień zastąpić mózg i serce drużyny, choć Probierz zapewniał, że był przygotowany na taką ewentualność . Przeprowadzone transfery póki, co nie do końca jednak wpasowały się w nowe miejsce. Czas pokaże, czy wynik z poprzedniego sezonu był jednorazowym wybrykiem Probierza, czy z biegiem czasu Jaga zacznie łapać wiatr w żagle i płynąć w górę tabeli.





Piłkarze Jagi pod lupą TWSD.




Dziś na tapecie Jagiellonii Białystok. Zacznę od obsady bramki, tu zdecydowany numer jeden - Bartłomiej Drągowski, którego interwencję nie są już tak skuteczne jak w zeszłym sezonie na tym samym etapie rozgrywek. W obecnych bramkarz Jagiellonii już 20 razy wyjmował piłkę z bramki, kiedy w ubiegłym o pięć mniej. Liderami linii defensywnej jest Filip Modelski a także Sebastian Madera. Trener Probierz ma do nich duże zaufanie i wystawia praktycznie w każdym spotkaniu.


Kolejnym ważnym klockiem w układance trenera jest Rafał Grzyb, który pełni funkcję kapitana zespołu. W środku boiska partneruje mu Konstantin Vassiljev. Estończyk ściągnięty latem z Piasta Gliwice strzelił już w tym sezonie trzy bramki i dołożył cztery asysty, co pozwala mu być najskuteczniejszym zawodnikiem w klasyfikacji kanadyjskiej (Jagiellonii).

W linii ataku miejsce w pierwszym składzie wywalczył sobie niechciany w Lechii Gdańsk Piotr Grzelczak, który zaufanie trenera spłaca bramki, ma ich już na koncie cztery w tej rundzie. Jego rywalem o miejsce w składzie jest Fiodor Cernych, który zamienił Łęczną właśnie na Białystok mając nadzieję, na pokazanie się szerszej publiczności i walkę o wyższe cele niż tylko utrzymanie.

Coraz więcej szans na grę dostaje również kilku młodych wyróżniających się zawodników, na których również należy zwrócić uwagę. Do tego grona zaliczyć można m.in. Przemysława Frankowskiego, Karola Mackiewicza czy sprowadzonych tego lata Jacka Góralskiego i Łukasza Sekulskiego - którzy byli wiodącymi postaciami w swoich poprzednich zespołach.



Wieści z Krakowa.



Nastroje wśród kibiców Białej Gwiazdy po ostatnim spotkaniu są fatalne. Wiślacy nie mają się, czym chwalić od trzech spotkań nie potrafią zdobyć bramki, baaa! Od trzech spotkań nie zapisali na swoim koncie kompletu punktów.

Piątkowy mecz na pewno nie będzie należał do najłatwiejszych, gdzie punkty same się dopiszą do ogólnego rozrachunku. Zagramy z zespołem, który podobnie jak i my przeżywa swoje problemy i także chcę zakończyć passę meczy bez zwycięstwa. Czy Kazimierz Moskal okaże się na tyle dobrym motywatorem, że to kibice i piłkarze Białej Gwiazdy po meczu będą w dobrych nastrojach wracać do domów? Oby..

Posada trenera Moskala chyba po raz kolejny jest zagrożona. Zresztą Moskal zdążył się przyzwyczaić do tego, że praktycznie każdy mecz to gra o jego życie, jako trenera Białej Gwiazdy. W mediach, co rusz pojawiają się spekulacje, kto mógłby zastąpić obecnego szkoleniowca.

Co prawda to nie miejsce i czas na osąd, ale fakty nie przemawiają na korzyść Moskala, średnia zdobytych punktów na mecz to.. 1,23.



Czas poprawić skuteczność!



Skuteczność, to największa bolączka naszej drużyny. Wszystko wygląda w miarę ładnie, do pola karnego a tam? Zaczyna się prawdziwy festiwal nieudolności naszych ofensywnych zawodników, ani Brożek, ani Boguski czy Jankowski nie potrafią pokonać bramkarza rywali.. Gdzie tkwi problem? Mała wiara we własne umiejętności? Stres? Gra na zwolnienie trenera? Tego nikt nie umie racjonalnie wytłumaczyć.

Może czas najwyższy zaprosić do pracy z zespołem psychologa, który zacznie jakąś terapię z naszymi zawodnikami? Każda pomoc wydaje się tutaj potrzebna, każda rzecz, która pomoże zdefiniować problem i go rozwiązać, bo jeżeli tak dalej będziemy marnować strzeleckie okazję to za kilka kolejek dołączymy do zaszczytnego grona na dnie tabeli.



Paradoks Tomasza Cywki.



Tomasz Cywka, to zawodnik zaopiniowany przez Moskala, jako piłkarz, który da zespołowi, jakość, podniesie poziom drużyny i będzie ważnym zawodnikiem. Niestety na dzień dzisiejszy Cywka potrafi wywalczyć sobie miejsce w wyjściowym składzie, praktycznie tylko po przerwach na mecze reprezentacji. A jak już wywalczy sobie miejsce na boisku robi wszystko, żeby być tym pierwszym do zmiany. Na czym polega paradoks tego piłkarza? Jak prezentuje się na treningach, jakie tak naprawdę są jego umiejętności? Czy w końcu odpali?






Zagra, nie zagra?



Krzysztof Mączyński* nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu meczowej kadry na piątkowy mecz. Pomocnik Białej Gwiazdy w niedzielnym spotkaniu z Niecieczą, został ukarany po raz czwarty w tym sezonie żółtą kartką i zmuszony będzie pauzować właśnie w meczu z Jagiellonią. Trzeba przyznać, że jest to duże osłabienie drużyny Moskala, który będzie musiał jakoś zastąpić Mąkę, wiele wskazuje na to, że naturalnym następcą będzie Alan Uryga.



*Strona oficjalna nie podaje takiej informacji, posiłkowałem się danymi z 90minut.pl


Ponadto, Donald Guerrier i Richard Guzmics, muszą uważać w najbliższych meczach na upomnienia, ponieważ obaj mają już na swoim koncie po trzy żółte kartki.


Coglin 22.10.2015 06:41

Przewiduję naszą gładką przegraną. Tak ze 0-3.
Obym się mylił.

siemstein 22.10.2015 06:51

Jak co tydzień - remis

FraMat 22.10.2015 08:26

Tym razem 3:0 dla Wisły. A co?

mee 22.10.2015 09:12

Na przegraną jesteśmy za mocni na wygrana możemy liczyć, obojętnie ile byle 3 punkty. Edit: nie ma Mączki, to jednak w plecy :-(

WhiteDoctor 22.10.2015 10:40

Wygrywa Jaga, leci Moskal
Wygrywa Wisła, leci Probierz

będzie ciekawie:lol:

KaRaSTSW 22.10.2015 10:46

A jak bedzie remis?......
Nikt nie poleci?

pomeran 22.10.2015 11:21

Tylko zwyciestwo. W innym przypadku musi to sie skończyć zmiana trenera.

AntyMod 22.10.2015 11:26

jesli obronie nie przytrafi sie glupi blad to wywieziemy zwycieski remis bezbramkowy ....nie sadze zeby genialne trio patałachow BBJ cos ustrzelilo

schranzwerker 22.10.2015 11:36

Zwykle jestem optymistą. Ale tu niestety będzie 0-1 po katastrofalnym błędzie Alana U. w 89 minucie spotkania.

Levis88 22.10.2015 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez schranzwerker (Post 1417810)
Zwykle jestem optymistą. Ale tu niestety będzie 0-1 po katastrofalnym błędzie Alana U. w 89 minucie spotkania.

0:1 nie będzie akurat złym wynikiem. Nasi zagrają pewnie od początku cofnięci z nastawieniem na kontry. Jak zagramy dokładnie piłką to będzie dobrze.

Zooey_Deschanel 22.10.2015 12:29

Jaga się musi odbudować, a najlepiej zrobić to z kim? Ano z Wisłą. Remis będzie ogromnym sukcesem.

El'kabat 22.10.2015 14:54

Według mnie w plecy, obym się mylił.

silver03 22.10.2015 14:57

Jestem już tak zażenowany postawą drużyny, że przewiduje 2:1 dla Jagi i pożegnanie trenera Moskala. Chyba, że murzyn odpali w meczu i pozamiata.

WhiteDoctor 22.10.2015 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaRaSTSW (Post 1417801)
A jak bedzie remis?......
Nikt nie poleci?

to poleci specjalista od remisów osiągający żenujące 1,19 pkt/mecz

art 22.10.2015 15:54

Jak już taki pesymizm panuje to pewnie gładko wygramy.

St Yabol 22.10.2015 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1417785)
Tym razem 3:0 dla Wisły. A co?

Pamiętasz jak ostatnio nie wyobrażałeś sobie innego wyniku niż zwycięstwo z Piastem? ;)

FraMat 22.10.2015 20:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St Yabol (Post 1417888)
Pamiętasz jak ostatnio nie wyobrażałeś sobie innego wyniku niż zwycięstwo z Piastem? ;)

No i w przekroju całego meczu z Piastem to my zasłużyliśmy na 3 punkty. Podejrzewam, że w Białymstoku to my też będziemy bardziej zasługiwali.
Pytanie tylko czy wpadnie?
Z Brożkiem "chybił-trafił", z Jankesem "strzelam z zamkniętymi oczami", Donaldem "je..nę z całej siły a potem zobaczę gdzie stoi bramka", czy Boguskim "strzelić czy uważać żeby się nie przewrócić".
:-p

arti 22.10.2015 20:18

Na ten moment remis wydaje się dobrym wynikiem.
Ale jak to Pl wszystko jest możliwe.

Davss875 23.10.2015 01:02

Wydaje mi się, że w plecy! Jednak tli się we mnie iskierka nadziei, że nastąpi przełamanie fatalnej passy.

Gwiaździsty 23.10.2015 09:58

Remis już mamy (przed meczem). Oby z sukcesem zakończyła się walka o jego utrzymanie. Bo na więcej raczej nie ma co liczyć przy tym co grają obecnie w lidze.

fialo 23.10.2015 10:11

Gramy bez najlepszego zawodnika na ciezkim terenie na ktorym ostatni raz wygralismy chyba wtedy kiedy ukuł Matusiak. Ciezko mi sobie wyobrazic inny wynik niz porażkę niestety. Mam nadzieję na srodek pola Cywka-Burliga przed nimi Popovic. Bo jak przyjdzie grac Urydze to mu Góralski z Wasiljewem zrobia dziecko. Boguski sie musi ogarnąć i jedyna szansa w murzynie ze mu cos pozytywnie odjebie.

szprotson 23.10.2015 10:39

w kazdym meczu niezaleznie od przeciwnika i tabeli wierzymy w zwyciestwo.
patrząc na skład, mózg trzeba wyłaczyć i liczyć tylko na serce.

Ja bym na środku dał jankowskiego bo z przodu on zbyt wiele psuje.

Krav 23.10.2015 10:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1417974)
Gramy bez najlepszego zawodnika na ciezkim terenie na ktorym ostatni raz wygralismy chyba wtedy kiedy ukuł Matusiak.


Ostatni raz wygralismy tam w PP w 2014 r. (2-4), a w lidze.....w 2008 (kolejny sezon po tym jak ukuł RadoMatu.

tofik 23.10.2015 15:25

Tak sobie mysle Jankes niezle skacze i technicznie w miare ok ...kiedys z Cantoro -napastnika -zrobilismy pomocnika. moze powtorzyc ten manewr?

wiesniak842 23.10.2015 15:27

Wypisz wymaluj lekkoatletyka i skok wzwyz.

IncognitoTSW 23.10.2015 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1417990)
Tak sobie mysle Jankes niezle skacze i technicznie w miare ok ...kiedys z Cantoro -napastnika -zrobilismy pomocnika. moze powtorzyc ten manewr?

A gdzie jest ustawiany Jankowski jak nie w pomocy?

arti 23.10.2015 17:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1417977)
Ostatni raz wygralismy tam w PP w 2014 r. (2-4), a w lidze.....w 2008 (kolejny sezon po tym jak ukuł RadoMatu.

Rzeczywiście 2008 ale z golem Matusiaka.
Kolejka 25 - 12-13 kwietnia
Jagiellonia Białystok 1-2 Wisła Kraków 12 kwietnia, 20:00 (12 000)Łukasz Tumicz 76 - Radosław Matusiak 16, Marek Zieńczuk 65
@tofik
W Wiśle 1998-2011 byłby od wycierania kurzu z ławki i pompowania/podawania piłek, a dziś fajnie, że jest tylko nie wiadomo gdzie mu kazać biegać żeby cokolwiek z tego było.
To zresztą uwaga skierowana do dużo większej liczby obecnych Wiślaków.

FraMat 23.10.2015 17:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1417977)
Ostatni raz wygralismy tam w PP w 2014 r. (2-4), a w lidze.....w 2008 (kolejny sezon po tym jak ukuł RadoMatu.


Przepraszam, że jestem taki grammarnazi, ale co wy macie z tym "ukuciem"?
To chodzi o jakieś skuwanie betonu młotem?

Jeśli już to "ukłuł". Matusiak ukłuł.
http://futbolowafarsa.com/artykuly/6...c-brozek-wisla
Cytat:

Tym razem Paweł Brożek „ukłuł” tylko dwa razy.
https://lh3.googleusercontent.com/-a...0935217249.jpg

Revolver 23.10.2015 18:29

^ Poprawiając na tym forum gramatykę, ortografię i interpunkcję zajedziesz się na śmierć, chłopie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl