Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [17 kolejka] Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała, 4 marca, poniedziałek 18:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8982)

WISŁAZWE 27.02.2013 22:01

[17 kolejka] Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała, 4 marca, poniedziałek 18:30
 


Wielkimi krokami zbliża się kolejny ważny piłkarsko mecz dla naszej Wisły. Naszym najbliższym rywalem w Ekstraklasie będzie zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała. Przed tym spotkaniem Wisłę czeka mecz w Pucharze Polski, o którym można dyskutować tutaj: Wisła Kraków w Pucharze Polski


Skupmy się jednak na poniedziałkowym spotkaniu w Ekstraklasie.


Z obozu rywali:

Zespół z Bielska to aktualnie 15. zespół naszej ligi, w 16 dotychczasowych spotkaniach ''Górale'' zgromadzili 9 punktów i do bezpiecznego miejsca w tabeli tracą 6 oczek. Na ich dorobek punktowy składają się dwa zwycięstwa oraz trzy remisy.


Podbeskidzie podczas obozów przygotowawczych rozegrało sześć sparingów, z czego dwa zakończyły się zwycięstwem bielszczan, trzy porażkami i jeden remisem.


Podbeskidzie, to drugi z klubów walczących o utrzymanie który w przerwie zimowej zmienił trenera. Marcin Sasal nie umiał znaleźć wspólnego języka z działaczami z Bielska odnośnie transferów mających uratować klub przed degradacją do I ligi. Jego miejsce zajął Dariusz Kubicki.

Z zespołu ''Górali'' przed rundą wiosenną odeszło kilku zawodników, którzy w mniejszym lub większym stanowili o obliczu zespołu m.in: Kamil Adamek, Mateusz Bąk, Damian Byrtek, Liran Cohen, Ireneusz Jeleń, Krzysztof Król, Mariusz Sacha.

Klub na ich miejsce pozyskał m.in: Błażeja Telichowksiego, Marcina Wodeckiego, Lukę Gusicia, Antona Slobodę, Dariusza Kołodzieja, Marka Cetkovicia.

Podbeskidzie dobrze weszło w rundę rewanżową gromiąc u siebie Jagiellonię Białystok aż 4:0! Czy to oznaka lepszej wiosny dla Bielska, czy jednorazowy wyskok?

Meldunek z Reymonta..

Tomasz Kulawik w poniedziałkowym pojedynku nie będzie mógł skorzystać z usług Arkadiusza Głowackiego, który w meczu z GKS-em Bełchatów zarobił czerwoną kartkę i będzie zmuszony pauzować. Wciąż niepewny jest udział w Emanuela Sarkiego, który do dziś nie wrócił z Belgii.

Prawdopodobnie zmiana w defensywie, nie będzie jedyną jakiej dokona nasz trener. Nikt z nas na pewno nie jest zadowolony z postawy naszych (pseudo)napastników, ich bilans bramkowy po pierwszej wiosennej kolejce się nie powiększył. Beznadziejnego Sikorskiego i bezbarwnego Genkova zastąpić na szpicy mogą Rafał Boguski, Patryk Małecki oraz Ivica Iliev. Czy ich ewentualny występ jest szansą na ożywienie naszej linii ataku?

W tym tygodniu okaże się również , czy do gry wróci Łukasz Garguła, który ostatnio był kontuzjowany. Co ciekawe, jak stwierdził Kulawik ustawiał zespół pod Łukasza, który miał być kluczową postacią w jego układance.

Brzmi to trochę dziwnie, ponieważ nasz trener chciał uniknąć błędu Roberta Maaskanta i nie opierać gry na jednym zawodniku a tymczasem sami widzimy co się dzieje..

Czy ewentualny powrót Garguły do I składu odmieni nasze oblicze? Czy nadal będziemy zatapiać się w marazmie?

Jakie waszym zdaniem, trener Kulawik powinien przeprowadzić zmiany aby w grze ''Białej Gwiazdy'' coś zaskoczyło, aby w naszych Wiślackich sercach pojawiła się choć mała iskierka na lepsze jutro?


Historia spotkań w Krakowie:

Sezon 2010/11

Puchar Polski: 1 marca 2011, Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1, Malinowski 88

Sezon 2011/12

29 października 2011, Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1, Juraj Dančík 26


Poniżej przedstawiam plan 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy:

1 marca, piątek:

18:00 Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
20:45 Lech Poznań - Polonia Warszawa

2 marca, sobota:

13:30 Ruch Chorzów - Widzew Łódź
15:45 Piast Gliwice - Zagłębie Lubin
18:30 Legia Warszawa - GKS Bełchatów

3 marca, niedziela:

14:30 Korona Kielce - Śląsk Wrocław
17:00 Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok

4 marca, poniedziałek:

18:30 Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała



Zapraszam do dyskusji!

wolfy 27.02.2013 23:20

Remis biorę w ciemno.

TheGameLA 28.02.2013 00:04

Rywal niby łatwy, ale w naszym przypadku jak kolega wyżej: remis i będzie dobrze.

Mocny 28.02.2013 01:10

mecz o 6 punktow !!

leyzer87 28.02.2013 01:14

Nie ma wyjścia, tylko wygrana się liczy!

marcin_częstochowa 28.02.2013 08:25

3 punkty z tego meczu, przy bardzo dobrych wiatrach, to awans nawet o 5 pozycji w tabeli. :D
Trzeba to wygrać.

4FunNow 28.02.2013 09:20

Z natury jestem optymistą ale to co widzę ostatnio każe wątpić w dobry wynik.

Najbardziej prawdopodobne wyniki to 0 - 0 / 1 -0 / 0 -1

Niestety ale każdy z nich jest tak samo realny.

marcin_częstochowa 28.02.2013 10:46

Jak nie z Podbeskidziem u siebie, to z kim Wisła ma wygrywać? Nie róbcie już scen.
Wiara w spadek to chyba kiepska idea.

marcin19876 28.02.2013 10:59

0-1 dla Podbeskidzia....

River 28.02.2013 11:12

Remis bedzie dobrym wynikiem. Wowczas bielszczanie nie odrobia do nas punktow. Trzeba powalczyc o ten remis.

0-0 biore w ciemno. Mysle, ze bedziemy swiadkami kolejnego spektaklu z Sikorskim, Gardula, Wilkiem & co. w rolach glownych.
Punkt jak w morde strzelil, chyba ze chlopaki beda miec jeszcze w kosciach mecz PP z gigantem z Bialegostoku. Wtedy klasyczne 0-1.

tofik 28.02.2013 22:04

No, ciekawe jak nasze dziadki wypadną z TSP. Ważna będzie jak się zregenerują i czy będa mieli siłę biegać.

WISŁAZWE 01.03.2013 21:04

Marcin Borski będzie sędzią głównym spotkania 17. kolejki pomiędzy Wisłą Kraków a Podbeskidziem Bielsko-Biała. W tym sezonie Pan Borski gwizdał obu drużynom po jednym spotkaniu: Wiśle bezbramkowy remis z Jagiellonią Białystok w 8. kolejce Ekstraklasy a Podbeskidziu przegrany pojedynek z Ruchem Chorzów w ramach 6. kolejki.

MiroPL 01.03.2013 21:56

Jak dla mnie to Pan Borski jest jednym z gorszych arbitrów w Ekstraklasie.

qqq_b 02.03.2013 01:00

Jeżeli chcemy sie utrzymać to musimy ten mecz wygrać.

kaco1985 02.03.2013 07:01

Ten mecz musimy wygrac i zamknąć usta wszystkim tym co myślą, że Wisła może spać ! Może by chcieli, żeby spadła, ale NIGDY NIE SPADNIE ! Kula powinien zagrać dwoma napastnikami, nie wiem dlaczego nie wystawia Genkova. Przeciez on idealnie bedzie pasowal na wrzutki Kosy, a drugim napastnikiem niech bedzie Boguski. Musimy zagrac ofensywnie i nie dać szans Podbeskidziu. Co za czasy, zebysmy sami chcieli spadku Wisły?! Masakra...

Adenalix 02.03.2013 08:34

Panowie Borski i Gil - paradoksalnie nasi sędziowie międzynarodowi to dla mnie najgorsze sędziowskie cymbały, albo szumowiny. W zależności od tego czy wielbłądy co mecz są świadome czy nie. Co do meczu: jeśli zagramy tak jak w pierwszej połowie z Jagą, to przynajmniej nie przegramy. Chodzi o to, że Podbeskidzie wyjdzie agresywnie i wysoko. Cóż oni mogą przeciwstawiać co mecz jeśli nie walkę i agresję? Jeśli zagramy tak jak w Bełchatowie, dystans pomiędzy nami a Bielskiem zmniejszy się o 3 punkty.

TommyTSW 02.03.2013 10:57

Podbeskidzie dobrze się przygotowało do rundy co było widać przez cały mecz w meczu z Jagą, my z nimi potrafiliśmy zagrać przyzwoicie 1 połowę (Cupiał był na trybunie?), choć z przodu nikt znowu nie miał kto klarownych akcji wykańczać (na razie to potrafimy strzelić gola z paru metrach jak rykoszet komuś pod nogę wpadnie, ew wlecieć z afery w pole karne i liczyć że piłka od kogoś sie odbije bo nie wiem jak nie można było wykorzystać paru wrzutek Kosowskiego, nie mówiąc o sytuacji Chrapka z podania Wilka.
Podbeskidzie nie boi się grać na Reymonta, dwa razy do nas przyjechali i 2 x wygrali.Na zaangażowanie grajków nie ma co liczyć w lidze.

Baala 02.03.2013 10:57

0-1 dla Podbeskidzia po rzucie wolnym...

jaszczur90 02.03.2013 11:17

Jeśli chcemy mieć spokojną wiosnę to należy wygrać z Podbeskidziem . Mam nadzieję, że piłkarzyki przynajmniej przyłożą się do meczu jak było to w czwartek. Ogólnie dałbym ten sam skład co był w Pucharze Polski

Blaszczu16 02.03.2013 12:36

Dla Podbeskidzia to będzie mecz o życie, bo jak przegrają, to już pozostanie im tylko liczyć na potknięcia Ruchu. Przykro to pisać, ale Wisła jest na ten moment 13. w tabeli i z kim ma Podbeskidzie wygrać jak nie z rywalem z dolnych rejonów tabeli. Liczę jednak, że piłkarze się zmobilizują i będą gryźć trawę przez cały mecz. Stawiam 1-0 po golu Genkova.

Jazon 02.03.2013 13:59

Niestety patrząc na ostatnie mecze Wisły z Podbeskidziem nie jesteśmy faworytem tego spotkania. Ale panowie czasów dożyliśmy...

leyzer87 02.03.2013 14:12

A mi się wydaje, że pójdzie gładko i skończy się naszym, wysokim zwycięstwem. Tak na przekór wszystkiemu, ale to tylko moje przeczucie, a że kobietą, ani jasnowidzem nie jestem...

Gucio25 02.03.2013 15:12

Ruch zgarnia właśnie 3 punkty, więc możemy być pewni, że Podbeskidzie będzie gryzło trawę i zrobi wszystko żeby wygrać, bo inaczej 9pkt straty im się robi i liga ucieka.

Don Donson 02.03.2013 16:02

Ja nic nie będę przewidywał. Fakt jest taki, że z taką grą w takiej lidze to każdy wynik z naszym udziałem jest możliwy. Biorąc pod uwagę proste fakty to Jagiellonia jest jednak klubem który dostał w łeb od Podbeskidzia i od Wisły.

Z drugiej strony Podbeskidzie jest napewno motorycznie lepiej przygotowane niż Wisła. Zwycięstwo trzeba będzie mocno wybiegać. Grajac z podpartymi boczkami tego nie wygramy.

Prawie offtopowo to zaskoczony byłem całkiem przyzwoitą jak na tą grę frekwencją na meczu PP w czwartek.

buczo1985 02.03.2013 21:17

Jeśli to wygramy utrzymanie mamy chyba pewne :D
Serce podpowiada, że wygramy :)

gigant 02.03.2013 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1301853)
Jeśli to wygramy utrzymanie mamy chyba pewne :D
Serce podpowiada, że wygramy :)

Rozum, że niekoniecznie.

loory 02.03.2013 23:12

ciekawe jakby grali nasi piłkarze gdyby stadion był wypełniony po brzegi. cena karnetu minimalna ale stawiać na frekwencje i może by dało się odczuć jeszcze bardziej tego 12 zawodnika którym jesteśmy!

sovinho_02 03.03.2013 09:12

Guła nie gra, Głowa nie gra więc pewnie wyjdziemy :
Pareiko - Jovanovic, Sobolewski, Chavez, Jaliens - Małecki,Wilk,Boguski,Iliev,Kosowski - Genkov
Przynajmniej ja proponuję taki sład.
A tak w ogóle to w dobrej formie jest Marko Jovanovic co cieszy gdyż jest to zawodnik perspektywiczny.
Boguski powinien zagrać bo zagrał dobry mecz z Jagą, ale z TSP będzie dużo walki więc potrzebny jest Genkov z przodu, dlatego Boguś cofnięty.

Wasiu 03.03.2013 09:38

Ciekawe czy nasza gwiazda rodem z Nigerii jest już gotowa do grania.

madziar 03.03.2013 09:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sovinho_02 (Post 1301897)
A tak w ogóle to w dobrej formie jest Marko Jovanovic co cieszy gdyż jest to zawodnik perspektywiczny.

Perspektywiczny to moze byc... Stolarski! Jovanovic to juz stary dziad jesli chodzi o kwestie pilkarskie!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl