Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [15 kolejka] Zagłębie Lubin - Wisła Kraków, 8 grudnia 2012, godz. 15:45 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8929)

WISŁAZWE 02.12.2012 20:59

[15 kolejka] Zagłębie Lubin - Wisła Kraków, 8 grudnia 2012, godz. 15:45
 



Przed nami ostatni mecz piłkarzy Wisły Kraków w tym roku, naszym przeciwnikiem będzie zespół z Dolnego Śląska - Zagłębie Lubin. Zespół prowadzony przez czeskiego szkoleniowca Pavela Hapala w ostatnich 4 meczach zgromadzili 10 punktów, pokonując między innymi Polonię Warszawa na wyjeździe oraz zakończył passę Górnika Zabrze (jeden z najdłużej niepokonanych klubów w tej rundzie)

Lubiński zespół rozpoczął rozgrywki z minusowym dorobkiem punktowy, za udział w aferze korupcyjnej więc pierwsze zdobyte punkty i tak nie windowały zespołu ''Miedziowych'' w górę tabeli. Jeżeli doliczyć Zagłębie punkty minusowe, byli by oni w tabeli na równi z Wisłą Kraków (18 punktów) a tak to zajmują 13 lokatę z 15 oczkami.

Na kogo zwrócić szczególną uwagę patrząc na skład Lubina?

Pierwsze nazwisko jakie się nasuwa to Szymon Pawłowski, młody zawodnik w tym sezonie strzelił już 5 bramek i jest ważnym ogniwem w grze swojej drużyny, kolejny bramkostrzelny zawodnik to Czech - Michal Papadopulos, który jest autorem 4 trafień. Obaj zawodnicy strzelili ok. 64% wszystkich bramek Zagłębia w lidze, więc jest się czego obawiać.

Na uwagę zasługują jeszcze Paweł Widanow, bułgarski oborńca który obok bramkarza Michała Gliwy, rozegrał wszystkie dotychczasowe mecze w pełnym wymiarze czasu. Słabiej niż oczekiwano nadal spisuje się litewski napastnik Sernas, który w tej rundzie jeszcze nie znalazł drogi do bramki rywali.

Na pewno istotne role w drużynie Hapala odgrywają Robert Jeż, Maciej Małkowski, Jiri Bilek.
Zagłębie ostatnimi czasy złapało wiatr w żagle, co prawda przed własną publicznością o dziwo ma problem z wygrywaniem, za to na wyjazdach Lubinianie radzą sobie całkiem dobrze.

W Zagłębiu nikt nie będzie pauzował za kartki.


To tyle z obozu naszego najbliższego rywala, czas skupić się na zespole Białej Gwiazdy. Podopieczni trenera Kulawika, wygrali ostatnie dwa mecze, lecz w ostatniej kolejce musieli uznać wyższość Górnika Zabrze przegrywając przed własną publicznością 1:3.

W zespole Wisły w meczu z Zagłębiem na pewno nie zobaczymy dwóch obrońców, swoje czwarte żółte kartki w sezonie zarobili: Kew Jaliens oraz Łukasz Burliga. Co to oznacza dla trenera Kulawika? Odpowiedź jest jasna, kolejne roszady w obronie, a co gorsze kadra obrońców jest coraz szczuplejsza... Kartki oraz kontuzję osłabiają jeszcze bardziej i tak słabą formację defensywną.

Czy Tomasz Kulawik podejmie decyzję o zmianie bramkarza? Czy szansę występu dostanie Michał Miśkiewicz? Co do stracenia ma trener? Czy będzie chciał zaryzykować? Ostatnio nasz podstawowy bramkarz Sergiej Pareiko nie imponuje formą więc zmiana bramkarza, była by tu uzasadniona.

O zestawieniu linii defensywy chyba nie ma co się rozpisywać, będzie kłopot z zestawieniem tej formacji. Wygląda na to, że zmuszeni będziemy do oglądania Frederiksena lub Jovanovicia, którzy powiedzmy my sobie szczerze na tle słabej defensywy, wyglądają katastrofalnie.

Trener ma praktycznie dwie opcje zestawienia obrony:

Jovanović, Chavez, Czekaj, Bunoza,
Jovanović, Chavez, Bunoza, Frederiksen

Na dziś nie wiadomo czy do meczu gotowi będą Arek Głowacki i Tsvetan Genkov, którzy ostatnio leczyli urazy.

Jak zaprezentuje się drużyna Wisły Kraków w ostatnim spotkaniu w 2012 roku? Czy dadzą swoim kibicom, chociaż odrobinę radości na Święta? Czy przerwę zimową spędzimy na analizowaniu przyczyn tak beznadziejnej postawy kopaczy w rundzie jesiennej.
Ostatnie wizyty Wisły Kraków w Lubinie:


Sezon 2007/08


4 sierpnia 2007, Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0:1, Paweł Brożek 9.

Sezon 2008/09

Brak spotkań, Zagłębie zdegradowane za korupcje.

Sezon 2009/10

7 sierpnia 2009, Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 1:4, Caiado 90 -- Marcelo 1, Małecki 27, Jasiński (sam)69, Małecki 80.

Sezon 2010/11

25 maja 2011, Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0:3, Kirm 42, Melikson 57 (karny), Rios 90.

Sezon 2011/12

19 lutego 2012, Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 2:2, Banaś 17, Abwo 80 -- Iliev 30, Kirm 55.




Terminarz 15 kolejki T Mobile Ekstraklasy:


7 grudnia, piątek:

18:00 Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok
20:45 Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

8 grudnia, sobota:

13:30 GKS Bełchatów - Piast Gliwice
15:45 Zagłębie Lubin - Wisła Kraków
18:00 Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk

9 grudnia, niedziela:

14:30 Podbeskidzie Bielsko Biała - Widzew Łódź
17:00 Korona Kielce - Lech Poznań

10 grudnia, poniedziałek:

18:30 Polonia Warszawa - Pogoń Szczecin


Zapraszam do dyskusji!

muerte 02.12.2012 21:26

Dograć to i rozgonić wszystkich w ....u.

Karherop 02.12.2012 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1289409)
Jak zaprezentuje się drużyna Wisły Kraków w ostatnim spotkaniu w 2012 roku? Czy dadzą swoim kibicom, chociaż odrobinę radości na Święta? Czy przerwę zimową spędzimy na analizowaniu przyczyn tak beznadziejnej postawy kopaczy w rundzie jesiennej.


i tak i tak będziemy analizować . wynik tego meczu nie ma większego znaczenia dla całokształtu

o wygraną będzie bardzo ciężko , Zagłębie jest ostatnio w świetnej formie

remis powinniśmy wziąć w ciemno , niestety

powinniśmy zagrać Bunozą na lewej obronie , być może to będzie rozwiązanie na stałe , bo Fredriksena to najlepiej by było odprawić w zimie do Danii

Obowiązkowo Misiek na bramce . Choćby dlatego by sprawdzić czy podoła grze w lidze, czy trzeba szukac lepszego zmiennika dla Pareiki . Jestem raczej spokojny o jego postawe .

Adenalix 02.12.2012 22:50

Miśkiewicz
Jovanovic Czekaj Chavez Bunoza
Wilk Sobol
Melikson Chrapek Szewczyk
Sikorski

Kolejny porywający mecz. Jeszcze tylko 90 minut i piłkarzyki mogą walić na Hawaje. Jedynym który zasługuje na miano piłkarza w tym gronie jest Radek Sobolewski.

gypsy 03.12.2012 14:37

Sama nie wiem, które zestawienie defensywy byłoby lepsze... Z jednej strony Frederiksen, który nie jest w najlepszej formie, że tak to ujmę, ale czy Czekaj daje nam więcej jakości? Też kwestia dysusyjna.

Jakakolwiek jedenastka by nie wyszła, fajnie by było to spotkanie wygrać, takie małe, pozytywne zakończenie dennej rundy. A później już będziemy się zastanawiać, co zimą zrobi zarząd (o ile w ogóle coś zrobi), aby tę sytuację poprawić... Runda wiosenna musi być przynajmniej dwa razy lepsza.

JrQ- 03.12.2012 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1289418)
Jestem raczej spokojny o jego postawe .

:mysli:

też bym mu dał szanse, ale bez przesady! koleś był bardzo słaby w meczu z Wartą, generalnie na przedpolu gra jak Jovanic, więc nie liczyłbym na wiele...

WiślakMyślenice 03.12.2012 20:28

Przerwa w sado-masochistycznym oglądaniu popisów polskich kopaczy? Lubię to!

Co do meczu- ch*j tam z wynikiem, 10-0 do przodu czy 10 w tył ani mnie już nie grzeje, ani ziębi. Byle pokazać, kto w Polsce rządzi odnośnie atmosfery.

mitmichael 03.12.2012 22:17

Jezeli zagramy tak jak z Gornikiem nie tracac durno bramek i z poprawiona skutecznoscia to spokojnie mozemy to wygrac. Na szczescie to ostatni mecz - moze dłuzsza przerwa cos w koncu zmieni w Naszym zespole. Mam nadzieje, ze mimo buczenia wygramy ten mecz.

Blaszczu16 03.12.2012 22:19

Dobrze już było. Nie widzę jakichkolwiek perspektyw na poprawę sytuacji. Nie ma kasy, nie ma kogo sprzedać, nie ma kto trenować i nie ma kim grać. I tylko żal kibiców.

speedfashion 03.12.2012 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1289528)
Jezeli zagramy tak jak z Gornikiem nie tracac durno bramek i z poprawiona skutecznoscia to spokojnie mozemy to wygrac. Na szczescie to ostatni mecz - moze dłuzsza przerwa cos w koncu zmieni w Naszym zespole. Mam nadzieje, ze mimo buczenia wygramy ten mecz.

To w koncu tak samo czy inaczej?

brylant17 03.12.2012 23:08

Wiem,że zaraz zostanę zjechany jak bura suka no,ale dobra.W tym meczu wystawił bym drużynę z Młodej Extraklasy i tak praktycznie gramy już o środek tabeli został ostatni mecz w tej rundzie także nie ma nic do stracenia.Dać szansę młodym niech pokażą na co ich stać.

Blaszczu16 03.12.2012 23:21

I się nie pomyliłeś k.u.r.w.a! Zobacz na którym miejscu jest Młoda Ekstraklasa i dopiero doradzaj, bo w takiej sytuacji robisz z siebie debila.

Lukasz 03.12.2012 23:22

Co ma to dać?
Koszty: uwzględniając zły zbieg okoliczności wylądujemy na 14 miejscu i wisimy nad strefą spadkową.

Edit: pomyliłem się - na 13-12. Lol. Nie jest żle. Ruch nas nie przeskoczy w tej rundzie.

thechris 04.12.2012 00:44

Przed sezonem uważałem, że potencjał kadrowy jest na obronę 7. miejsca z poprzedniego sezonu. Do 7. miejsca tracimy tylko 3 punkty więc jest szansa, że na wiosnę odrobimy straty i wrócimy na swoje miejsce. Co do meczu z Lubinem... obstawiam 1X... Będzie 1:0 albo 1:1. Dla Lubina strzeli skuteczny w tej rundzie Pareiko. Dla Wisły ...może strzeli Garguła albo trafi w słupek. W każdym razie dwa albo trzy razy więcej dający drużynie kopacz w tej rundzie niż pewien sabotażysta z Izraela, na którego patrzyć już nie mogę i nie mogę się doczekać aż odejdzie.

Swoją drogą Wisła teraz punktuje bardzo dobrze. W tej rundzie 1,28/mecz a niedawno w skali 12 miesięcy punktowała 1,11/mecz. Szokujący progres. Myślę, że mecze z Lechią i Śląskiem były tu kluczowe w których Wisła zdobyła 1/3 swoich punktów w tym sezonie. Fajnie jest mieć przyjaciół. Z 12 punktami wyglądałoby to kiepściutko...

brylant17 04.12.2012 01:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1289537)
I się nie pomyliłeś k.u.r.w.a! Zobacz na którym miejscu jest Młoda Ekstraklasa i dopiero doradzaj, bo w takiej sytuacji robisz z siebie debila.

Na 14.Dobrze grajmy tym składem co jest przecież gorzej być nie może...

seyab 04.12.2012 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1289546)
Na 14.Dobrze grajmy tym składem co jest przecież gorzej być nie może...

Pomyśl. Co da wystawienie chłopaków z ME? Zyskają niesamowite doświadczenie grając jeden mecz, przez niskiej temperaturze, od lepiej przygotowanych przeciwników? Na boisku będą "umierać" za Wisłę, patrząc jak Zagłębie ich klepie i zdobywa kolejne gole?

Nawoływanie do wystawiania młodzieży robi się już nudne. Jakby młodzież nadawała się do gry w ekstraklasie to już by grała, aż tak krótkowzroczny obecny trener nie jest.

jacekbum 04.12.2012 13:06

Pareiko
Jovanovic Chavez Uryga Bunoza
Sobolewski Wilk
Garguła
Melikson Szewczyk
Genkov*

*ewentualnie Sikorski za Genkova

Obawiam się remisu jednak liczę na prezent mikołajowy od Naszych kopaczy w postaci trzech punktów.

Ajax 04.12.2012 13:28

Miśkiewicz w Wartą zagrał kiepsko, ale Pareiko notuję ciągły regres formy.
Chętnie zobaczył bym jeszcze raz Miśkiewicza w bramce.

Powinniśmy zagrać murowanie bramki (bronimy 0-0 jak lwy) + kontry.
Tylko na to mamy dziś potencjał.

Miśkiewicz

Jovanović - Chavez - Bunoza - Frederiksen

Sobolewski - Chrapek - Wilk

Szewczyk - Quioto

Melikson

Elefant 07.12.2012 18:51

Jaki szał w temacie meczowym :lol:

Jutro wygrywamy, bo...
Bo tak.

WISŁAZWE 07.12.2012 22:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1290085)
Jaki szał w temacie meczowym :lol:

Co tu pisać :) przerabialiśmy już wszystko w tej rundzie, nic nas już nie zaskoczy, więc po co się bezsensownie nakręcać... ;)

(trochę z przekąsem, ale też odrobiną prawdy)


Większość z nas i tak czeka już na ostatni gwizdek w jutrzejszym meczu.

Wojtas 08.12.2012 00:01

Co tu tak cichoooooooooo

sialalala

alez jutro bedzie widowisko i pokazy strzeleckie

wygramy wygramy wygramy!!! i tysiac pińcset sto dziewińcet emotek..

JrQ- 08.12.2012 11:25

Wygramy, bo liga to loteria.

Ajax 08.12.2012 11:37

Wszystko było już przedyskutowane 15 razy:)

Ruch się zacznie po meczu.

IMHO zagramy nieźle jak z Górnikiem ale przegramy 0-1.
Żeby tylko Boguski z Sikorskim tak dokładnie podawali do kolegów z drużyny jak do bramkarza drużyny przeciwnej:)

KrzychooR 08.12.2012 12:30

Panowie atak na miejsce w pierwszej dziesiątce... A w rundzie wiosennej atak na mistrza... (hahahaha)

Rob_Zombie 08.12.2012 13:52

Chciałbym żebyśmy dzisiaj wygrali, choćby dlatego żeby dać odrobinę spokoju Kulawikowi. Bo choć jestem świadom że Guardiolą to on nie jest to jednak jestem głęboko przekonany że z tym zespołem jest w stanie zrobić więcej niż cały zaprzęg innych, bardziej 'markowych' trenerów.

Jagul 08.12.2012 14:09

Trzeba wygrać, bo Bełchatów z Probierzem na czele może nas na wiosne dogonić :D

ChG 08.12.2012 16:02

Nie no, Cupiał w tym momencie na pewno .......nął ręką w stół i powiedział: "dłużej tak być nie może". Nie wierzę w inną reakcję.

bridgeburner 08.12.2012 16:03

Moze jak dostaniemy 5 to ktos pojdzie po rozum do glowy w tym klubie:/

Glazik 08.12.2012 16:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ChG (Post 1290171)
Nie no, Cupiał w tym momencie na pewno .......nął ręką w stół i powiedział: "dłużej tak być nie może". Nie wierzę w inną reakcję.

Ja pie.... i palca wybilem..... ;/

co to k..a jest!!! http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphoto...17625926_n.jpg

arti 08.12.2012 16:07

Zanosi się na kolejny blamaz.jak dobrze, ze to ostatni mecz w tym roku.oby kolejny był lepszy...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:38.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl