Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [28 kolejka] Legia Warszawa - Wisła Kraków (21 maja, godz. 15:45) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8089)

Simao1 15.05.2011 21:47

[28 kolejka] Legia Warszawa - Wisła Kraków (21 maja, godz. 15:45)
 
Mistrzostwo Polski - cel numer jeden w tym sezonie został już przez nas osiągnięty. Euforia po derbach wciąż nam towarzyszy, nie zapominajmy jednak o prestiżowym spotkaniu z Legią na Łazienkowskiej, które odbędzie się w najbliższy weekend. Co waszym zdaniem jest do poprawienia, jaką przewidujecie taktykę na sobotnią grę? Zapraszam do dyskusji! :)

damian3k 15.05.2011 21:51

Ja chciałbym zobaczyć Riosa w całym meczu, może Siwakowa, Gargułe ;D Może trzeba dać chłopakom szanse ;) Jak wygramy z Legią to będziemy mogli mówić że wygraliśmy rezerwowym składem :D

WISŁA PANY!!

KOMINEK 15.05.2011 21:54

To jasne że przegramy odkąd pamiętam w mistrzowskich sezonach (nawet w tych z najtłustszych lat ) zawsze przegrywaliśmy w Warszawie.

mitmichael 15.05.2011 21:56

Mistrzostwo juz mamy wiec mozna grac bez presji. Bede usatysfakcjonowany nawet jak wywieziemy z Łazienkowskiej 1 punkcik chociaz zwyciestwo bedzie lepiej smakowac. Chcialbym zobaczyc bardziej odwazna gre zespołu, ktorej od dawna nie widzielismy z wiadomych wzgledow.

Syn Kangura z 1984 15.05.2011 21:58

Zagrać nieco przewietrzonym składem. Wiadomo że nie będzie Wilka, można by też dać odpocząć Meliksonowi, Pareice, Małemu, Genkovowi. Fajnie by było żeby zagrał jakiś młody wilczek ;) Tak swoją drogą to z Lubinem powinny zagrać rezerwy :P

murray 15.05.2011 22:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1094046)
To jasne że przegramy odkąd pamiętam w mistrzowskich sezonach (nawet w tych z najtłustszych lat ) zawsze przegrywaliśmy w Warszawie.

A jak było zwycięstwo, to albo wtedy było za późno, albo też było to cichutkie 3-0.

Ostatnie zwycięstwo na Łazienkowskiej w sezonie mistrzowskim to wygrana z Nawałką na ławce. Jeśli się pomyliłem, corigerette. 2001, kupa czasu.

żuraw_9 15.05.2011 22:05

Nie zagra za kartki Czarek Wilk - to wielkie osłabienie.

Lysy 15.05.2011 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1094046)
To jasne że przegramy odkąd pamiętam w mistrzowskich sezonach (nawet w tych z najtłustszych lat ) zawsze przegrywaliśmy w Warszawie.

Generalnie mnie to nie obchodzi ;-) Zdobyliśmy mistrzostwo w meczu z "Pasami" czyż może być coś piękniejszego? Jak dla mnie to chłopaki mogą pić do meczu z Polonią. Ten ostatni pasuje jednak wygrać by święto smakowało jeszcze lepiej ;D Fajnie jakby z Zagłębiem i Legią wybiegli ci, co nie dostawali zbyt wiele szans: Garguła, Rios, Jovanić, może któryś z chłopaków z ME. Z chęcią bym też zobaczył Boguskiego choć na 10-15 minut.

El'kabat 15.05.2011 22:11

Jak sie popatrzy na osłabienia Legionistów to nasz brak Czarka Wilka to jest pikuś. W optymalnym składzie wygramy,ze zmianami pewnie skonczy sie remisem/skromna przegrana..

Bialix 15.05.2011 22:56

Siwakow wyjdzie w podstawowej, ew. Jirsak, ale stawiam na Białorusina. Maaskant odkrył, że 2 defensywnych pomocników na naszą buraczaną ligę to jest pewniak ;)

PhantomRanger 15.05.2011 22:57

Wynik tego meczu będzie zależał przede wszystkim od nastawienia naszych grajków. Pokaże czy są minimalistami i czy zdobyty tytuł im wystarczył czy oprócz niego będą chcieli co zapowiadał po meczu trener Maaskant wygrać wszystko do końca. Oczywiście brak Wilka będzie dużym osłabieniem, ale teraz jest szansa, aby w 3 meczach dać szansę zagrać młodym. Moim zdaniem poza obroną, która musi w takim zestawieniu jak dzisiaj zagrać można wprowadzić kilka zmian. Za Wilka zagra zapewne Sivakov, a na zmienników wziąłbym najlepszą trójkę z ME. Przydało by się dobić Legię i wygrać z nimi 3 raz z rzędu :)

Mareq 15.05.2011 22:59

Fajnie było by urwać Legii chociaż 2 pkt.
Dla Lechii i Śląska.
Oby tylko nie było takiego rozluźnienia jak dwa razy za czasów Kasperczaka ;)

Bialix 15.05.2011 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 1094102)
Wynik tego meczu będzie zależał przede wszystkim od nastawienia naszych grajków. Pokaże czy są minimalistami i czy zdobyty tytuł im wystarczył czy oprócz niego będą chcieli co zapowiadał po meczu trener Maaskant wygrać wszystko do końca. Oczywiście brak Wilka będzie dużym osłabieniem, ale teraz jest szansa, aby w 3 meczach dać szansę zagrać młodym. Moim zdaniem poza obroną, która musi w takim zestawieniu jak dzisiaj zagrać można wprowadzić kilka zmian. Za Wilka zagra zapewne Sivakov, a na zmienników wziąłbym najlepszą trójkę z ME. Przydało by się dobić Legię i wygrać z nimi 3 raz z rzędu :)

Wątpię, żeby Maaskant pozwolił na takie coś w stylu "mamy mistrza, poopieprzajmy się". Facet jest 100% profesjonalistą i będzie cisnął do końca. Jasne, że może potestować kadrę z ME, ale po co? Jakby była tam jakaś perełka, to dawno grałby w I drużynie. A skoro nikt się nie przebił do seniorów, to znaczy, że albo mamy słabe szkolenie, albo zawodnicy ME są gorsi od I kadry :]
A w związku z możliwym zawieszeniem Małeckiego, trzeba kogoś na skrzydło wpuścić. Może Melliksona na lewą, Kirma na prawą a do środka Garguła :D. Ew. dać Riosa (niech ma!) obok Genkova :)

Grzadq 15.05.2011 23:08

Osobiście sam _wynik_ meczu z legią lata mi. Gramy o pietruszkę.

Natomiast z chęcią bym zobaczył zmienników. Powinien Maaskant powiedzieć im w szatni, że sezon się kończy i że daje szanse zmiennikom, od tego jak się pokażą będą zależeć ich dalsze losy. Niech pogra Żuraw, Guła, Jirsak, może ktoś z młodzików?

Titto 15.05.2011 23:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzadq (Post 1094112)
Osobiście sam _wynik_ meczu z legią lata mi. Gramy o pietruszkę.

Natomiast z chęcią bym zobaczył zmienników. Powinien Maaskant powiedzieć im w szatni, że sezon się kończy i że daje szanse zmiennikom, od tego jak się pokażą będą zależeć ich dalsze losy. Niech pogra Żuraw, Guła, Jirsak, może ktoś z młodzików?

Akurat wystawianie rezerwowego składu byłoby "trochę" ryzykowne. Niby mecz o pietruszkę, ale nie chciałbym, aby nasza drużyna dostała baty na Legii.
Skład rezerwowy to możemy sobie wyłożyć np. na mecz z Zagłębiem Lubin, a nie na szlagierowy mecz z Legią...

Bialix 15.05.2011 23:15

Pietruszka? Może i tak, ale lepiej cisnąć wszystkich do końca, a nie że odpuszczamy i wygrywamy mistrzostwo jednym punktem :]

Grzadq 15.05.2011 23:26

No zależy od podejścia. Baty od Legii, phhh, przeżyje ;) Natomiast zmiennicy zapierdzielaliby z motorkami w dupach wiedząc że walczą o kontrakty więc wcale nie jest powiedziane że Legia miałaby łatwiej. A my (albo raczej sztab szkoleniowy) dzięki temu moglibyśmy zobaczyć / utwierdzić się w przekonaniu kogo zostawić, kto dobrze rokuje a z kim trzeba się pożegnać.

To właśnie w podstawowym składzie mogą pojawić się takie myśli że eee, po co będę biegł po tą piłkę, jeszcze kontuzji się gdzieś nabawie. Trzeba korzystać z tego że mamy już jasną sytuacją i zrobić przegląd wojsk :)

JrQ- 15.05.2011 23:27

Legia bez Vrdoljaka oraz Borysiuka...
Ja w miejsce Wilka wrzuciłbym Riosa.
Atak Legia ma żaden, moglibyśmy zagrać nieco bardziej ofensywnie, zwłaszcza, że zabraknie dwóch w/w drwali.

A reszta składu OK, niech grają ;]

Sami 16.05.2011 07:36

Legia - Wisła
Pauzują: Borysiuk, Vrdoljak (Legia); Wilk (Wisła)
Zagrożeni: Machnowskyj, Rybus, Wawrzyniak (Legia); Cikos, Jirsak, Kirm, Paljić (Wisła)

Przed 28 kolejką:

GKS - Zagłębie
Pauzują: -
Zagrożeni: Baran, Cetnarski, Fonfara, Mysiak, Popek, Vinicius (GKS); Costa, Plizga (Zagłębie)

Górnik - Śląsk
Pauzują: Pazdan (Górnik)
Zagrożeni: Bemben, Kwiek, Wodecki, Zahorski (Górnik); Celeban, Ćwielong, Fojut, Mila, Socha (Śląsk)

Jagiellonia - Korona
Pauzują: Cionek, Seratlić (Jagiellonia); Lisowski (Korona)
Zagrożeni: Kascelan, Lato (Jagiellonia); Lech (Korona);


Cracovia - Widzew
Pauzują: Bartczak (Cracovia);
Zagrożeni: Boljević, Dudzic, Ntibazonkiza (Cracovia); Bieniuk, Sernas, Ukah, Szymanek (Widzew)

Arka - Bytom
Pauzują: Bruma, Zawistowski (Arka); Hricko (Bytom)
Zagrożeni: Bednarek, Bożok, Bruma, Płotka (Arka); Podstawek, Radzewicz, Telichowski (Bytom);

Lechia - Lech
Pauzują: -
Zagrożeni: Deleu, Kożans, Traore, Wiśniewski (Lechia); Arboleda, Bosacki, Djurdević, Wilk (Lech)

Ruch - Polonia
Pauzują: -
Zagrożeni: Bronowicki, Grzyb, Nykiel (Ruch); Andreu, Brzyski, Gołębiewski, Pietrasiak, Sadlok (Polonia)

Tenzen 16.05.2011 07:52

Pamiętam był taki sezon gdzie Legia zdobyła tytuł na kolejkę przed meczem z nami i właśnie w tym meczu przegrała. Potem było głośno o tym, że Warszawiacy za dużo świętowali i wyszli na mecz z nami praktycznie nawaleni.

Także mam nadzieję, że dziś w klubie nie myślą o niczym innym jak o Legii.

Tak samo eksperymentalne, wesołe taktyki zostawiłbym dopiero na Zagłębie i Polonie, a z Legią trzeba wygrać :)

arti 16.05.2011 08:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tenzen (Post 1094184)
Pamiętam był taki sezon gdzie Legia zdobyła tytuł na kolejkę przed meczem z nami i właśnie w tym meczu przegrała. Potem było głośno o tym, że Warszawiacy za dużo świętowali i wyszli na mecz z nami praktycznie nawaleni.

Także mam nadzieję, że dziś w klubie nie myślą o niczym innym jak o Legii.

Tak samo eksperymentalne, wesołe taktyki zostawiłbym dopiero na Zagłębie i Polonie, a z Legią trzeba wygrać :)

Tak-to było wtedy jak dowodził nami Dan. Mam nadzieję, że nasi będą grać na maksa do końca sezonu.
Ponadto mecz z Legią będzie zapewne w tvp. Dobrze byłoby, żeby cała Polska zobaczyła dobry mecz i Wisłę w mistrzowskiej formie.

Elefant 16.05.2011 08:25

Eee, będzię tradycyjny w takich sytuacjach oklep.:-/

A poważnie, to do tego meczu mam nadzieje, że wszyscy, zarówno trener jak i zawodnicy podejdą poważnie i zagramy na maksa.

Ćwiczenie wariantów taktycznych, dawanie szans, ogrywanie młodych itd. zostawić na dwie ostatnie kolejki.

Ogryzek 16.05.2011 08:26

Nie wyobrażam sobie żeby ten mecz nasi kopacze mieli potraktować ulgowo! Choćby z 2 powodów

1. Powód - prestiż mecz MP ze zdobywcą PP czyli 2 najlepszych drużyn
2. Mecz będzie transmitowany w otwartej telewizji, nie mam ochoty później czytać jaka to Wisła jest słaba po wysokiej porażce np. 5-1 (haniebnej! jak nam się przydażyła)

Trzeba się szanowac i zagrać na 100%

Czas na eksperymenty i ogrywanie zmienników będzie w meczach z Zagłębiem Lubin czy Polonią Warszawa.

Ten mecz z Legią musimy wygrać;)

Oldpara 16.05.2011 08:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzadq (Post 1094112)
Osobiście sam _wynik_ meczu z legią lata mi. Gramy o pietruszkę.

Natomiast z chęcią bym zobaczył zmienników. Powinien Maaskant powiedzieć im w szatni, że sezon się kończy i że daje szanse zmiennikom, od tego jak się pokażą będą zależeć ich dalsze losy. Niech pogra Żuraw, Guła, Jirsak, może ktoś z młodzików?

"lata mi" to trochę za dużo powiedziane, bo chciałbym, żeby wygrali, ale zgadzam się, że ważniejsze jest danie szansy zmiennikom. Burliga, Jirsak, Siwakow, Garguła, Rios, Boukhari (odgrażał sie, że jest gotowy - chciałbym żeby choć raz pokazał to co kiedyś w Ajaxie) plus może jakaś młodzeż to gracze których chciałbym zobaczyć w ostatnich 3 meczach i przekonać się czy rzeczywiście są tak słabi, czy trzeba dać im jeszcze jedną szanse.

Zaczynamy budować drużynę na następny sezon, więc to najlpeszy czas, żeby sprawdzić zmienników w meczach o punkty. Będziemy wiedzieć, gdzie trzeba uzupełnień (czyli wartościowych zmienników) bo gdzie koniecznie trzeba wzmocnień to wiemy (boczni obrońcy i atak)

Coglin 16.05.2011 08:54

musimy grac w tym meczu o zwyciestwo.
nie moze byc mowy o zadnym odpuszczaniu.
mistrz mistrzem, ale Legie trzeba pokonac.
zwlaszcza patrzac na ich braki w skladzie. u nas nie bedzie tylko Wilka - Irsak za niego.
no chyba, ze Malego zalatwia.

Bialix 16.05.2011 08:58

@Ogryzek, ja bym eksperymenty zostawił na Zagłębie i sparingi przedsezonowe. Trochę niesmak by był, gdyśmy wpieprzyli u siebie z Polonią a potem odbierali złote medale :]

bridgeburner 16.05.2011 09:07

Eksperyment to może nie ale np. Garguła od 1 minuty w otoczeniu podstawowego skaldu jak najbardziej
Albo cos pokaże albo go sprzedajemy do Sląska
a Melikson na ostatnie pół godziny na podmęczonego przeciwnika

fan01 16.05.2011 09:30

Ale my gramy z Legią, a nie jakimś Zniczem Pruszków, a biorąc pod uwage ich problemy defensywne, trzeba wyjsc najlepszym skladem i wygrać 3 raz z rzędu różnicą 3-4 goli!
Późniejszy mecz z Zagłębiem, o pietruszke, przy pustych trybunach - dać szanse Brudowi, Jeleniowi czy Chrapkowi, żeby sie przekonac co ta Młoda Ekstraklasa jest faktycznie warta.

Wpuszczanie Garguły, Kowalskiego czy Riosa? Ale po co? Juz udowodnili, ze Wisła to dla nich za wysokie progi, a za każdy wystep pewnie trzeba im wyjsciowke zapłacic, wiec ja bym ich nawet z domu nie fatygowal na ostatnie 3 mecze...

borys 16.05.2011 09:33

Wedlug PS: "nie będzie miał do dyspozycji czterech bezsprzecznie podstawowych zawodników - Ivicy Vrdoljaka, Ariela Borysiuka, Inakiego Astiza i Dicksona Choto".

Czyli defensywa rozsypana. Wystawil bym druzyne bardzo ofensywnie(bez experymentow w postaci rezerwowych), nie mamy nic do stracenia a mozemy jeszcze zmlucic rywala w meczu o prestiż.

cassius31krakow 16.05.2011 09:46

Mistrzostwo mistrzostwem ale w lidze liczą się tylko mecze z Cracovią i Legią (Lecha nie liczę bo to nuworysze, które ledwo 4 lata temu były jeszcze zwykłymi obszczymurkami). Pasy zostały już dwa razy ukąszone - czas na Legię. Grajmy więc ofensywnie.

Mój skład: Pareiko - Cikos, Chavez, Jaliens, Pajlić - Sobolewski, Jirsak, Sivakov - Melikson, Genkov, Małecki.
Kirm wyglada na nieco zmęczonego sezonem więc początek meczu na ławie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:38.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl