![]() |
[17 kolejka] Wisła Kraków - Ruch Chorzów 4 marca piątek godz. 20:00
Mecz z Arką za nami. W przyszłej kolejce na własnym boisku podejmiemy chorzowski Ruch. O ich formie bliżej będzie można po ich dzisiejszym meczu. Mam nadzieje, że magia R22 zadziała i 3 pkt zostaną w Krakowie i nie będziemy musieli czekać na zwycięską bramkę do 89 minuty. Co prawda 1 marca czeka nas mecz z Podbeskidziem w ramach PP więc kolejna okazja do zgrywania zespołu.
|
Na własnym stadionie dopiero sie zacznie marsz Wisły po mistrzostwo. Mam nadzieje, ze nie bedzie sliska murawa i zobaczymy troche ciekawszej pilki niz w meczu z Arka gdzie czasami było trudno dobrze przyjac pilke i podac. Maor Melikson na normalnym boisku powinien pokazac nam sie jeszcze z lepszej strony niz wczoraj. Nie ma innej opcji, wygrac u siebie i to najlepiej okazale. Jak mamy isc na Mistrza to pełna parą
|
Cóż wraca Sobolewski i Bunoza.
Sobol moim zdaniem do pierwszej 11. W środku napewno też Melikson. Natomiast pozostałe miejsce jest na chwilę obecną otwarte. W tym meczu sportowo to pewnie postawiłbym na Gargułę lub Jirsaka. Ale jeżeli chodzi porspektywę grania z silnymi rywalami później(Legia, Jagiellonia i Lech) to zastanawiałbym się jednak nad Sivakovem lub Wilkiem. Bo oni wydaje mi się są bardziej w stanie zdominować środek boiska. Wydaje mi się, że ogólnie to większy potencjał ma jednak Sivakov, natomiast w najbliższym czasie to chyba jednak Wilk byłby bardziej przydatny bo Sivakov tak łatwo nie osiągnie swoich możliwości. Niezłe dylematy przed Maaskantem, ale przy każdej z tych opcji mamy szansę wygrywać. Ze słabymi rywalami jednak wystawianie Sivakova może być ryzykowne na wynik 0:0 bo on bardzo mało w ofensywie daje, jedyne co to że eliminuje element świecy w drużynie przeciwnej. Sivakov jednak kiedyś musiał grać lepiej, bo po pierwsze grał w Lidze Mistrzów z dobrym efektem, po drugie jednak Calgari po niego sięgnęło. Napewno można zweryfikować czy warto na niego stawiać oglądając całe mecze Bate w Lidze Mistrzów. Bo na podstawie obecnej formy i faktu, że nie jest naszym graczem to nie bardzo. Przede wszystkim widać, że wolno myśli i jakby strasznie wolno wykonuje wszystko. Jeżeli w Bate grał tak samo to moim zdaniem nie należy na niego stawiać. Bunoza raczej na ławce, natomiast w meczu z teoretycznie słabszymi Widzewem i Ruchem u siebie spróbowałbym zamienić Jaliensa z Chavezem miejscami (Chavez na prawą). |
Zieńczuk wraca na R22! ;)
Mecz powinien być raczej łatwiejszym, niż ten z Arką m.in dlatego, że gramy u siebie. Mam nadzieje, że tak jak mój przedmówca zagramy w lepszych warunkach, niż graliśmy w meczu z Arką. Mam nadzieje, że nie będzie to "mecz na lodzie" i Kirm, Melikson, Małecki i reszta będą mogli jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. Mimo wszystko Ruch to dobry zespół i ostatnio wygrali z nami 2:0 urwali też punkty Lechowi, Legii i Jagiellonii. |
Cytat:
|
Poczekajmy chociaż do końca kolejki bo nawet nie wiadomo w jakim składzie Ruch zagra, może ktoś za kartki poleci czy coś.
Proponuję nie dzielić skóry na niedźwiedziu ani zgadywać ale poczekać do niedzieli wieczór z dalszymi komentarzami. |
Cytat:
|
Trzeba wygrać wysoko mecz 4:0 5:1 mają nas się znowu bać!!!!
|
wg mnie Ruch to będzie jeden z najsłabszych zespołów tej rundy w Ekstraklasie
trzeba wygrać, nie ma innej opcji PS: lubię jak nasi grają w pt :D |
Cytat:
Ruch jest słaby, ale boisko pewnie nie będzie idealnie przygotowane, więc może być 1-0 nawet, ważne aby 3 pkt zostały u nas. |
Apropos grania w piątek, to ja mam jedną odpowiedź. NIE DLA GRANIA W PIĄTEK!!!!!! Ja w piątki wieczorem pracuję i jak ja mam mecz obejrzeć?:/ a ruch spokojnie do ogrania, chociaż, akurat oni mogą być czarnym koniem rundy.
|
Cytat:
|
Ja również lubię piątkowe wygrane. Później cały weekend mogę ze spokojem obserwować inne pojedynki. Z drugiej strony mi również często zdarza się że w piątki nie mogę obejrzeć meczu ale takie życie, nic na to nie poradzimy.
|
3-1 dla Wisły obstawiam.
|
Cytat:
Po za tym gramy u siebie , doping i kibice :D Ruch jest do ogrania jak najbardziej. Cytat:
|
Cytat:
Ale oczywiscie rozumiem twoje rozgorycznie sam bylem w podobnej sytuacji rok temu Co do meczu osobiscie licze na to ze Gargula wreszcie zagra od poczatku w sezonie przygotowawczym odwalil naprawde sporo dobrej roboty co przypieczetowal strzelajac 2 bramki dla BATE stawianie Genkova od poczatku jest bledem powinien sie najpierw zgrac z druzyna na treningach a pozniej grac od poczatku bo puki co nie dzwiga odpowiedzialnosci- mecz z Arka bardzo slaby w jego wykonaniu btw "Świetna" ankieta :D |
No to nasz najblizszy ligowy rywal remisuje z Lechia 0-0.
|
Cytat:
Kontuzjowani na dzień dzisiejszy - Pulkowski, Nykiel. Przed nami cały tydzień, więc nie wiadomo jak to będzie. Podałem stan na dziś :) |
leci gdzieś mecz pucharu??
|
Cytat:
|
;]
2;0
Małecki Kirm |
Również stawiam 2:0 :)
Małecki 28 minuta Melikson 75 minuta |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
--------------- Ważne, aby z Ruchem wygrać i podtrzymać serię. Musimy nabrać rozpędu. Teraz Ruch, potem Widzew, następnie wyjazd na Polonię Bytom. Musimy zdobyć w tych meczach 9 punktów. I mecz z Jagą, na R22. Jak wygramy, to powinniśmy już mieć kilkupunktową przewagę nad Jagielonią. Teraz trzeba ten plan zrealizować. A to nie będzie proste. Ruch pomimo, że słaby, to należy pamiętać, że nie jest to jakiś Bełchatów czy Amika, tylko 14krotny Mistrz Polski. I mecze z nim są bardzo prestiżowe. Dlatego liczę na komplet widzów i świetny doping dla Wisły. Myślę, że przy żywiołowych trybunach i dobrej murawie możemy zobaczyć 100% możliwości Meliksona. Gość ma ewidentny styl gry pod publikę. Ciekaw jestem jak wyjdziemy w pomocy. Melikson jest raczej pewny. Z tyłu pewnie Sobol(pomimo dobrej gry w Gdyni Wilka), zważywszy na wypowiedzi Trenera na Jego temat. I Białorusin do kompletu. Na obronie Cikosz, Paljić, Jaliens + Chavez/Bunoza. Reszta tak jak w Gdyni. Kurde, już nie mogę się doczekać tego meczu :) |
Pisałem już w innym temacie, że dwa najbliższe mecze u siebie będą dla nas nader istotne. Jeśli uda się przez nie przejść ze zwycięstwami, zawodnicy dostaną pozytywnego kopa, zgrają się między sobą i na pewno będzie im łatwiej w kolejnych spotkaniach. Co więcej oglądając rywali do MP można przypuszczać, że niektórzy mają szansę na zgubienie jakiś punktów.
Dlatego jako kibice musimy zrobić wszystko, żeby dopingiem wspomóc naszych grajków. Niech nasi zawodnicy znowu poczują moc Armii Białej Gwiazdy! |
Po tym co dzisiaj ruch pokazał w meczu z Lechią, nie ma innej opcji jak wygrana. Z taką grą, to niebiescy mogą podzielić los cracovii na koniec sezonu.
|
Nie rozumiem dyskusji w tym temacie chwilowo. Nie zapominajcie, że przed meczem z Ruchem gramy jeszcze z Podbeskidziem i to na tym rywalu powinniśmy się aktualnie skupić.
|
Cytat:
|
Tylko, że z Podbeskidziem gramy w PP. Nie widzę związku. My rozmawiamy o kolejnym przeciwniku, ale z rozgrywek ligowych.
Pewno, że teraz najważniejszy jest PP, ale możemy chyba dyskutować o następnym meczu ligowym? |
Ja nikomu nic nie zabraniam, tylko zwracam uwagę, że powinniśmy się skupić na Podbeskidziu, bo Ruch dopiero za tydzień, a "Górale" już za 3 dni. Jak mi się zdaję to nawet odpowiedniego tematu nie ma.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:38. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl