![]() |
Jeszcze jedno zdanie na temat szczeliny. Pokazałem to zdjęcie i te posty mojemu wujkowi (inżynierowi budownictwo) i zaczął sie śmiać... Jak coś się buduje dużego to muszą być takie szczeliny :) np na mostach jest to samo ( są szczeliny ) I i tak tych szczelin nie będzie widać bo będą zalane betonem...
|
To nie są szczeliny tylko dylatacje.
|
Cytat:
Bez napinki |
No brawo miało być to że tak powiem w cudzysłów wsiekane ale myślałem że tak też będzie śmiesznie.
Przepraszam I nikt się nie napina:) P.S. Już poprawiłem P.S.2 każdego posta wklejam do worda bo... moja ortografia nie jest the best:) |
Jezu, nie mogę zrozumieć tych gadanin o pięknie stadionu. Ważne jest to co po środku czyli zielone boisko z dwoma bramkami na którym będzie zwyciężać nasza Wisełka! Jak dla mnie mogą 30 tysięcy krzesełek na około boiska postawić byleby tylko chodziło te 30 tysięcy.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ja mam gorącą prośbę, aby ktoś obeznany w temacie zechciał mi wytłumaczyć różnicę w docelowej pojemności stadionu. W/g planów technicznych po dodaniu pojemności każdej z 4 trybun wychodzi, że pojemność stadionu powinna wynosić ok. 33.326 ( nie rozumiem różnych danych na temat D i E ? ). Jednak Obtułowicz na początku tego roku podał liczbę miejsc wynoszącą 33.594. Różnica w stosunku do planów wynosi więc ok. 268 miejsc. Czy ktoś mógłby to wyjaśnić ? Może jestem w błędzie ale daje mi to nadzieje, że być może wynika to właśnie z zabudowy narożnika przy szklaku, którą Obtułowicz zapowiadał tuż przed rozpoczęciem prac przy trybunach E/W w formie korekty wcześniejszego planu ?
Ps. swoją drogą nie rozumiem też różnicy w pojemności narożnika przy trybunie N/W w stosunku do pozostałych narożników przy trybunie wschodniej. Dwa narożniki przy wschodniej mają jednakowo po 1919 miejsc a narożnik przy zachodniej ma 1688 miejsc. Rysunek techniczny całego stadionu wskazuje identyczny wygląd wszystkich narożników, ale już rysunki pomocnicze wykazują różnicę narożnika N/W ? |
Będzie miał mniejszą pojemność bo nie wiedzieć czemu nie będzie symetryczny do pozostałych, co widać np tu:
http://img32.imageshack.us/img32/364...iwkrakowie.png O ile sektor narożnika ten na drugim piętrze jest w miarę symetryczny do pozostałych (ma pojemność 1429, pozostałe mają 1472) tak ten na dole w ogóle nie jest podobny Dodatkowo przez ten dolny sektor na górze przebiega sektor vipów, w innych narożnikach to nie występuje. Pojemność tego narożnika to sektor górny i dolny co faktycznie daje łącznie 1688miejsc ale w tym nie są uwzględnione miejsca dla vipów |
http://i29.tinypic.com/35iuftd.png
No tutaj widać lepiej jak między górnym a dolnym piętrem przebiega sektor VIP'owski. http://www.stadionwisly.info/files/pages/3/plan.gif |
Montują dziewiąty dźwigar pod górną trybunę, ciekawe kiedy zacznie się układanie stopnic na tym poziomie
|
Cytat:
|
No dokładnie teraz to już z górki, jeszcze stopnice na drugie piętro, dach i.. krzesełka :D
Przydałyby się zdjęcia od środka bo takich w ogóle nie ma :/ |
Na dole jeszcze nie wszystkie stopnice położone :P W tym miejscu gdzie brakuje stopni stało chyba jakieś rusztowanie. Dobrze widzę, że zniknęło?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
No to mamy komplet - 10 dźwigarów na drugim piętrze ;) Teraz to widać dokładnie bo słońce zaświeciło i jest cień :P
|
Szczerze mówiąc to mogliby chociaż dach przedłużyć nad ten nieszczęsny okrąglak bo " z lotu ptaka" jak będzie stadion pokazywany- a na pewno wcześniej czy później będą takie ujęcia/zdjęcia- beznadziejnie prezentować się będzie dach z centralami i kanałami wentylacyjnymi.Już nawet nie mówię że symetrii dachów A/B i C nie będzie.A tak przykrylibyśmy chcociaż z zewnątrz to okrągłe coś
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Mam pytanie czy taki zwykły człowieczek będzie mógł wejść na loże vip
|
Cytat:
|
VIPém jest
ten kto wiecej zaplaci.
|
Cytat:
Ludzie za taką kasę chyba można....cholera TRZEBA... wymagać grama estetyki i pomysłu.Jakby to byl stadion dla prywatnego inwestora (np.Cupiała) to byłby przeanalizowany na 1500 sposobów a że jest dla miasta któremu wyglad delikatnie mówiąc lata i powiewa a jedynym wymogiem jest/było klasa elite i pojemność to też jedynymi oceniajacymi z coprawda mizernymi mozliwościami ( ale jednak jakimiś - vie gwiazda na trybunie) są kibice kochajacyi Bialą Gwiazdę. |
Cytat:
|
Cytat:
Teraz wypada się tylko cieszyć, że za niedługo zaczną robić 2 piętro :) |
Szczerze mówiąc dzisiaj wpadłem na stronę poświęconą stadionom na Euro 2012 w Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku i patrząc na ich projekty stwierdziłem, że coraz mniej mi się one podobają. Wszystkie są tak jakby na jedno kopyto. Chodzi oczywiście o to co jest na zewnątrz. Chyba najmniej podoba mi się stadion we Wrocławiu. Te oponki faktycznie stają się już monotonne. Pewnie zabrzmi to "że każda pliszka swój ogonek chwali", ale nasz stadion podoba mi się coraz bardziej. Niejeden się zaśmieje ale z czasem docenimy jego orginalność. Oczywiście odległość od lini bocznej nie miałem na myśli :)
|
Mam pytanie jak to będzie z tymi "wystającymi" poza trybuny kolumnami, bo ja już się gubię:
http://www.stadionwisly.info/files/pages/20/17.jpg Na tym zdjęciu owe kolumny są po obu stronach trybuny wschodniej i brak ich na zachodniej stronie. http://www.stadionwisly.info/files/pages/20/10.jpg Tutaj znów są po północnej stronie obu trybun, wschodniej i zachodniej http://www.stadionwisly.info/files/pages/20/6.jpg Tutaj znów nie ma ich w ogóle (wg mnie tak byłoby najlepiej) Jeszcze na innym zdjęciu widziałem, że te kolumny są po obu stronach trybuny wschodniej i po północnej stronie zachodniej trybuny, ale już nie znalazłem obrazka. Czy ktoś wie jak to ostatecznie będzie wyglądać? |
Kolumnady nie będzie wogółe, tak jak to jest na 3 wizualce którą pokazałeś, ona jest najaktualniejsza.
|
Dzięki panowie. W sumie bez nich lepiej. Zdecydowanie
|
Cytat:
Tyaaa jeszcze ten durny daszek nad wejściem + zabudowa okrąglaka i zgodzę się z Gwiaździstym :-P |
Ajj już od kilku godzin na oficjalnej stronie (http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeria) jest "Zdjęcia z budowy (Liczba galerii w tej kategorii: 38)"
Już myślałem, że dodali nowe zdjęcia a tu żadnych nowych nie ma a ilość galerii to 37, co ciekawe rano było 37 Co do stadionu faktycznie lepiej bez dodatkowych słupów |
Cytat:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...owe_fundamenty |
A mnie zastanawia co to są takie pochyłe na pierwszej wizualizacji przy boisku treningowym. Tuż przez samymi kołowrotkami.
|
Słyszałem, że to wyjścia/wejścia podziemne, ale skąd jakieś tunele pod ziemią to nie mam pojęcia...
|
No to pewnie przejścia pod tymi boiskami treningowymi (które ciekawe czy powstaną)
|
Cytat:
a co z bazą treningową bo dawno dawno temu było o niej głośno i czy ona w końcu zostanie zbudowana tak jak obiecywali czy zostawia to tak jak jest ? ze względu że nie ma Euro w Krk ? |
A ja mam pytanie odnośnie bazy treningowej: Przewidziane w planach budowy są dodatkowe boiska? Tak jak na wizualizacji widać?
|
Cytat:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...a_budowa/6004/ Dodatkowe 4 rzedy zostały dodane do trybuny C, w porównaniu z E, co tłumaczy obnizenie murawy o te 0,8 m. Wszystko sie zgadza. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl