Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

0 22 14.12.2009 21:54

Tabela dekady to moj autorski pomysl. Taka 'tabela swiadomosci' aktualnego kibica. Zakładam, ze najbardziej interesuja sie aktualni 20-30 latkowie i jest ich najwiecej na meczach. Nie ma ona zadnego znaczenia, zeby sie podpierac, ze ktos w skali calej historii jest dobry.

I dlatego Odra w tabeli wszechczasów zajmuje 20 miejsce. A pod wzgledem rozegranych sezonów 23. Faktów i historii nie zmienie, nawet jesli bym chciał.

Proud 14.12.2009 22:00

ja Cię rozumiem.

Mi chodzi o to że tabela wg pkt nie jest miarodajną oceną siły zespołu i jego znaczenia na przestrzeni lat. Ktoś może grać zajebiście 7 sezonów, a na 3 spaść do I ligi. W tym czasie inny zespół zawsze przez te 10 sezonów jest w ogonie tabeli. Kto Twoim zdaniem lepiej zapadnie w pamięci kibiców?

pete29 14.12.2009 22:03

Do buziek_LG


25 000 w Gdańsku przy cenach biletów powyżej 30 zł
chyba trochę przesadzasz

a co to 6 miejsca
w zeszłym sezonie Śląsk teraz Lechia w przyszłym ktoś inny

harthausen 14.12.2009 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 830154)

Górnik 14
Wisła 13
Ruch 13
Legia 9

Ja uznaję taka.


Buziek - Dzięki. Poczatkowo zle zrozumialem: tak jakbyscie mieli grac z Wisła, Lechem i nami czy derby na PGE (co za nazwa!), a reszte na starym.


Wisła 18
Górnik 14
Ruch 14
Legia 8

A ja uznaję taką. Tyle razy nas sędziowie, PZPN czy inne sukinkoty wyruchały przez te 103 lata.



Nie piszmy bzdur, s'il vous plait :)

Buziek_LG 14.12.2009 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pete29
25 000 w Gdańsku przy cenach biletów powyżej 30 zł
chyba trochę przesadzasz

Obecnie średnia cena to 22.5 zł w przedsprzedaży, oraz 34 w dniu meczu. nie sądzę by podciągnięcie się o 12 tyś ludzi biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności(nowy stadion, lepsza postawa zespołu, akcja reklamowa(dziś Lechia wogóle nie reklamuje meczów) etc.) było jakimś wielkim wyczynem. Chociaż zawsze możę coś się nie udac i każdy o tym doskonale wie. Przed Lechią jest wielka szansa, jeśli nasi działacze, sztab szkoleniowy, trener pierwszej druzyny i piłkarze dadzą z siebie wszystko to powinno się udac.

-Goral- 14.12.2009 22:28

Nie mam wątpliwości, że w tak dużych miastach jak Gdańsk, Wrocław, Kraków, Poznań czy Warszawa z zapełnieniem tych stadionów nie będzie problemu.

Oczywiście z obecnym poziomem sportowym np Lechii czy Śląska stadion nie byłby zapełniony.
Ale wystarczy zrobić jakieś dwa, trzy transfery jakichś znanych piłkarzy i ludzie przyjdą na stadion, a klub jeszcze na tym zarobi. Nie mówię tu o jakichś wielkich gwiazdach ale czekać będzie nas mała rewolucja.

0 22 14.12.2009 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 830165)
ja Cię rozumiem.

Mi chodzi o to że tabela wg pkt nie jest miarodajną oceną siły zespołu i jego znaczenia na przestrzeni lat. Ktoś może grać zajebiście 7 sezonów, a na 3 spaść do I ligi. W tym czasie inny zespół zawsze przez te 10 sezonów jest w ogonie tabeli. Kto Twoim zdaniem lepiej zapadnie w pamięci kibiców?

Ale ja jako główny czynnik nie biore sezonów tylko własnie punkty. Jak ktos grał zajebiscie przez 7 sezonów, a potem spadł to bedzie miał wiecej punktów w tabeli wszechczasów niz ktos kto byl marnym sredniakiem. Przykład?

Jedynym warszawskim klubem, który zagrał przed wojna 13 sezonów była... Warszawianka. Legia zagrała trzy mniej (czyli dokładnie jak w Twoim przykładzie) i.... w tabeli wszechczasow 27-39 jest PRZED Warszawianką.

Rozumiem o co Ci chodzi. Wolisz Pogoń Lwów (5 mistrzostw chyba) niz Wisłę Płock, która jest wyżej. Tylko, ze Pogoń to przypadek specyficzny - wiadomo dlaczego.

Wezmy inny przykład. Dosc kontrowersyjny, dlatego prosze o wyłączenie choc na chwile zaszłosci (na ile sie da).

Jest Cracovia. Wielki klub historycznie (darujcie sobie teksty - chodzi mi o to, ze czy chcecie czy nie jest to pierwsza 15 naszych druzyn, jedna z Firm - komplet ludzi u Was na derbach mowi wszystko, ja tez wole isc na mecz Legia - Cracovia niz Legia Odra). Stary, pare mistrzostw, 31 lat w lidze. Ale przed nią jest ŁKS. Klub mniej utytułowany, a dla mnie jeszcze wieksza firma. Ponad 60 sezonów w pierwszej lidze, ponad 1700 pkt. Liga bez ŁKS jest gorsza.

Jak mysle liga polska to najpierw wymieniam Legie (bo jej kibicuje), ale potem Wisłe, Ruch i Górnik, Widzew, Lech i ŁKS, a dopiero potem bardziej utytułowaną Cracovię. Bo ŁKS w pierwszej lidze był zawsze, a Cracovia ma wielka dziure.

Oba kluby sa wielkie i fajnie, ze kreca sie gdzies wokol 1 ligi. Wole je zdecydowanie od Polkowic czy Switu. Ale jak mam wybrac jeden to jednak ŁKS.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen
Wisła 18
Górnik 14
Ruch 14
Legia 8

A ja uznaję taką. Tyle razy nas sędziowie, PZPN czy inne sukinkoty wyruchały przez te 103 lata.



Nie piszmy bzdur, s'il vous plait

Pisz sobie jaka chcesz. Tylko, ze moja ma logike i podstawe. Wisła wygrala lige 13 razy, a na skutek zabaw PZPN mistrzem ma byc 12 razy? Ruch wygrał lige 13 razy, wiec nie widze powodu, zeby robic z niego 14 mistrza. My wygralismy lige w 93 roku dlatego mamy 9 mistrzostw. Wiem na jakim forum jestem i wiem jak to moze brzmiec. Po prostu wychodze z zalozenia, ze mozna by uznawac takie zabawy pzpn, gdyby byly konsekwentne. Bo ŁKS tez kupił. Widzew z nami 2-1. Górnik i Ruch na pewno tez (teksty Oslizły). Moze my tez (wczesniej, w sensie w latach 50tych na przykład). Trzeba by zrobic rewolucje, której pewnie i tak by sie nie udało ogarnać. Pogodziłem sie z tym i uznaje jak było w tabeli.


Góral - Na jakiej podstawie twierdzisz ze z zapełnieniem stadionu w Warszawie nie bedzie problemu?

RAFi89 14.12.2009 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez -Goral- (Post 830194)
Nie mam wątpliwości, że w tak dużych miastach jak Gdańsk, Wrocław, Kraków, Poznań czy Warszawa z zapełnieniem tych stadionów nie będzie problemu.

Oczywiście z obecnym poziomem sportowym np Lechii czy Śląska stadion nie byłby zapełniony.
Ale wystarczy zrobić jakieś dwa, trzy transfery jakichś znanych piłkarzy i ludzie przyjdą na stadion, a klub jeszcze na tym zarobi. Nie mówię tu o jakichś wielkich gwiazdach ale czekać będzie nas mała rewolucja.

Żebyś się nie zdziwił. Wg. mnie to nie jest taka łatwa sprawa, sprowadzenie gwiazd napewno nic nie da jeśli dobrej gry zespołu nie będzie. Oczywiście z początku na stadionach może pojawić się sporo ludzi bo wiadomo że to będzie coś nowego jeśli jednak w dalszej kolejności drużyna będzie słabo grała to kibiców będzie mniej.
Inna sprawa to atrakcyjność ligi zespoły jak Wisła, Lech, Legia napewno będą przyciągać kibiców jednak co z pozostałymi drużynami?
Wiadomo że stadionu na 40tys. nie zapełni się fanami którzy to bez względu na wyniki będą na mecze przychodzić. Jakoś trzeba przekonać tych którzy to na stadion przychodzą od święta.
Fajnie by było jakby wszystkie stadiony w miarę regularnie wypełniały się w większości ale jak będzie to się okaże.

Wojtas 14.12.2009 23:47

Caly czas sie zastanawiam w jak glebokiej czarnej du**ie bylibysmy gdyby to Wlosi dostali to Euro.

Zrobili by pewnie stadion Legii ,Amiki i nasz a reszta grala by dalej na swoich kurnikach.

Wszytscy w rządzie ,PZPN wiele usmiechnieci przypisują sobie rozwoj pilki noznej a taka prawda ze nawet by palcem nie kwineli jesil Polska by tego Euro nie miala.A ze czują dobrego pieniadza juz po kieszeni z racji tej imprezy to nagle wszyysscy chetni do rozwoju :"dla dobra Pilki w Polsce"

flamengista 14.12.2009 23:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Buziek_LG (Post 830078)
(...)

Nie ulega wątpliwości, że Gdańsk ma potencjał by wykorzystać ten stadion. W przeciwnej sytuacji w ogóle by go nie budowano.

Wszystkie te wyliczenia są bardzo optymistyczne - bo zakładają, że nagle w Gdańsku zainteresowanie Lechią wzrośnie 3-4 krotnie. To jest możliwe przy spektakularnych transferach.

Na młodych, zdolnych pewien klub z ulicy Kałuży budował strategię długofalowego rozwoju. I na młodym, zdolnym trenerze. Rezultaty znamy - sportowy spadek z ekstraklasy. A i tłumów na stadionie nie było.

Więc ja widzę sprawę tak: Lechia ma spore szanse, żeby dołączyć do krajowej czołówki i życzę jej tego. Ale pora się wziąć do roboty, bo sam stadion bez dodatkowych posunięć (marketingowych, transferowych) sprawy nie załatwi.

0 22 15.12.2009 00:03

Czasy sie zmieniły. Juz nie ma tak, ze za miliony sie kupi Zurawskiego i Głowackiego. Nikt z wielkiej trójki dobrego zawodnika Lechii nie sprzeda - chyba, ze milion-dwa euro. No, sorry dwa miliony euro za Radovicia?

Jak beda mieli stadion i z wielka pompa zaczna budowe to z Korony Kielce czy z Lubina tez beda mogli kogos wyciagnac jedynie za milion. Nie wierze w takie akcje.

A poza Polska? Do nas trafiac beda odpady. Najlepiej isc do bogatej ligi zachodniej. Jak nie - to chociaz do Rosji (jakis tam poziom i wielka kasa). Dopiero jak ani tu ani tu to mozna pomyslec o... Polsce, Bułgarii czy Słowacji. Moim zdaniem jestesmy w czarnej dupie i zle to wyglada. Dobrzy zagraniczny przyjda jak bedzie jako taki poziom i kasa, a jako taki poziom i kasa beda jak przyjda dobrzy zagraniczni pilkarze (zainteresowanie, publika, sponsorzy, wyniki). A my nie mamy ani tego ani tego..

kot 15.12.2009 00:28

To nie ma sensu się licytować. Przed wojną Wisła była pierwsza. W PRL-u i wczesnej postkomunie Legia była pierwsza a w 21 wieku znowu Wisła jest pierwsza . Wisła nadrabia straty, mimo, że w ostatniej dekadzie Legia praktycznie z pudła nie schodzi ( ok. 70 punktów ). Legia miała najzwyczajniej więcej szczęścia, bo 3 letnia banicja w 37/8/9 z 1 ligii była przeliczana mniejszym współczynnikiem ( 2 punkty za zwycięstwo ) a banicja Wisły w 95/96, dzięki większemu wspólczynnikowi ( 3 punkty za zwycięstwo ), spowodowała dla Wisły większe straty, niż tamte 3 lata dla Legii ( wtedy także liga była po prostu mniejsza ). Nikt tego nie kwestionuje, ale gdyby nie taki akurat układ spraw oraz fakt nieobecnosci Legii, mimo rozgrywek o mistrza Polski w latach 46/47 - do statystyk wszechczasów lat tych nie uwzględnianych ( nie kwestionuję tego także ), to różnica między nami byłaby teraz minimalna. Tak akurat się to ułożyło korzystnie dla Legii i tyle. Młode pokolenia kibiców oraz dziennikarze będą miały czym się pasjonować w tej statystyce w najblizszych latach, bo różnica nie jest jakaś druzgocąca i jak widać można odrabiać różnicę 3 letniej banicji ligowej, nawet przy systematycznym pobycie Legii w czołówce ligii. Tabela wszechczasów, jak sama nazwa wskazuje, nie kończy się przecież na obecnym roku i różnie to jeszcze może być, czego historia obydwu klubów nas uczy. Ja tam nie czekam na tragedię Legii, jak to sympatyczny 0 22 powiedział, że czeka na odpadnięcie Wisły z tej walki ( przeczekanie Wisły ? ) :>

szczebrzeszcz 15.12.2009 00:52

tu chciałem zauwazyc ze na Korone chodzi w tym sezonie srednio 11000 wg 90minut.pl

wiec na Lechii na pewno mozna liczyć 2 razy tyle, przydaloby im sie juz teraz brac mlodych z u19 i ich ogrywac...
poa tym u nich akurat budowa zespołu mi sie bardziej podoba niz w Slasku... gdzie na chwile obecna stoją w miejscu...

0 22 15.12.2009 01:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 830257)
Ja tam nie czekam na tragedię Legii, jak to sympatyczny 0 22 powiedział, że czeka na odpadnięcie Wisły z tej walki ( przeczekanie Wisły ? ) :>

Zadnej tragedii Wiśle nie życze. Kazdy ma swoje hmm sympatie. Wolałbym, zeby o mistrza rywalizowała tylko Legia i tylko Widzew, bo to miało dla mnie wiekszy smaczek :)


Kończe, bo jak sam stwierdziłes licytacja nie ma sensu, a ze widze pole do przyczepienia się (przy przelicznikach) to odpuszcze coby 'zadym' nie zaczynać :)

Pozdrawiam.

kot 15.12.2009 01:30

0 22

Mnie zadyma z Tobą nie grozi :-)

Brak szacunku do rywala, nie jednego już zgubił a zwłaszcza gdy pycha nie ma uzasadnienia w faktach, bo Legia w historii o mało co, mogła przecież przestać istnieć nawet dłużej, niż miało to miejsce w rzeczywistości a Wisła mimo swoich potknięć, to Wisła a nie jak sympatycznemu warszawiakowi wydaje się ( co jest typowe dla kibiców każdego klubu ), że dla niego liczy się tylko Legia a reszte klubów wkłada do jednego wora, no poza "ulubionym" Widzewem ( być może akurat tylko w celu, zapodania przykładu swoich przekazów na temat przyszłości Wisły). To jest dość niegrzeczne zachowanie się gościa w domu zacnego gospodarza, któremu od czasu gdy zaczął kibicować, musi się kłaniać, no ale czasem trzeba z cierpliwością wysłuchać i z wyrozumiałością zaakceptować, preferencje oraz charaktery gości tego forum :>

0 22 15.12.2009 01:49

Obawiam sie, ze mocno nadinterpretowujesz, bo szacunek do Wisły mam i zadna pycha przeze mnie nie przemawia. Po prostu jestem człowiekiem, który dzieciństwo przeżwał na przełomie dwóch systemów i siłą rzeczy, chciałby zeby pare symboli (tych miłych) z tamtych lat wróciło. Taki old school.

Zycie sie pokomplikowało i Legia zaczęła grać słabiej. Moze nie siedzimy w jakis podziemiach jak nasi rywale z lat 90tych, ale i tak mogłoby byc lepiej. I własnie ten okres trzeba przeczekac i to miałem na mysli, skrótowo określając 'Wisłe' trzeba przeczekać.

Wydaje mi się to naturalne. Wszystko zalezy od tego 'na jakim rywalu' sie zaczynało. Ja na Wiśle po prostu nie zaczynałem :) Co nie zmienia faktu, ze osoby z roczników pozniejszych pewnie jako rywala traktuja Wisłę i Lecha.

P.S. Nie wiem ile masz lat, ale nie ma mozliwosci, zebys był kims, kto utracił największy czas swojej druzyny - bo Wisła ma go teraz i miała przed wojną. Za jakies 15 lat jak pewnie czołówka bedzie wygladać podobnie, ale mozna z droba roznica, ze np Lechia bedzie zdecydowanie najlepsza, a dalej Śląsk z Lechem, a dopiero potem Legia i Wisła to zrozumiesz o co mi dokładnie chodzi. Jak sie cos takiego przezywa (najwiekszy czas), a potem sie go straci - to juz podejscia nie zmienisz (chodzi mi o konkretne pokolenie, Ci kibice Legii, którzy teraz zaczynaja chodzic na mecze juz czegos takiego nie beda miec, bo za czesto sie obecnej Legii zdaza syf w postaci porazki z Odra czy katastrofy w Białym). Drugie miejsce albo wygranie klasyku nie bedzie czyms szczególnym. Mówiąc krótko jak ja 'łapałem bakcyla' na Legie to była 1/2 PZP i 1/4 LM. A wszystko co sie teraz dzieje to jakis zart, zimny prysznic i wielka katastrofa, z która cięzko sobie poradzić (trzeba... przeczekać). Dlatego jestem np. w stanie zrozumieć, ze Piechniczek na wszystko patrzy z pozycji roku 82.

Proponuje jednak przeniesc sie na pw i nie rozmywać tematu :) (natomiast zastrzegam sobie prawo do dostosowania sie jako gość w rozmowie z Gospodarzem).

Buziek - Zahavi to nie jest przypadkiem taki koleś co kiedys z Engelem chciał robić (jako jakies przedsiebiorstwo) wielką Polonię, a potem okazało sie ze jest oszustem i chodziło wyłącznie o tereny KSP?

Buziek_LG 15.12.2009 01:56

TO ja jeszcze jedno słowo. Z tego co wiem pan Kuchar, inwestor Lechii nie ma zamiaru budowac frekwencji w oparciu o wielkie spektakularne transfery. Ma zamiar ściągac po 2-4 młodych zdolnych graczy co rundę. Myślę że rynek polski nie będzie w ogóle brany pod uwagę jako źródło talentów z bardzo prostego powodu jest on zbyt napompowany. Korona wycenia Kiełba na 1 mln euro, za tą cene można bez problemu sprowadzic gracza o zdecydowanie wyższych umiejętnościach z Afryki czy Ameryki Płd(już nie wspominam o pieniądzach jakie Kiełb miałby miec w kontrakcie). Mówicie że z zagranicy będą do nas trafiały odpady. Właśnie by temu zaradzic należy znalec na tyle silnego partnera by dało radę sprowadzac tylko perełki. Tym ma sięzajmowac agencja Piniego Zahavi, pan ten negocjował i nadzorował kontrakty wielu istotnych piłkarzy. Rio Ferdinand, Yakubu, dos Santos, Veron i dziesiątki innych.
Ja widząc z bliska jak Lechia obecnie jest budowana jestem spokojny o stały i sukcesywny progres sportowy.

A wzrost zainteresowania Lechią nie ma byc 3 czy 4 krotny, a jedynie ma się zwiększyc o 2.5 raza z dzisiejszych 10 tyś do 25.


0 22 Zahavi owszem robił interesy(a raczej robiłą firma Global Soccer Agency, w której doradcą był Zahavi) z Polonią Warszawa, jednak ta przegrała wszystkie procesy jakie mu wytoczyła bowiem wina niedopełnienia umowy leżała po stronie czarnych koszul(z tego co pamiętam KSP gwarantowało 40% udziałów dla GSA, a już po podpisaniu umowy odsprzedało ponad 70% udziałów innej firmie). Wiem natomiast że przynajmniej raz sam Zahavi wykorzystał stołeczną Polonię w 2008 roku przy transferze Rodrigo Archubiego z Olimpiakosu do River Plate. Posłużył się pełnomocnictwami(wystawionymi w 2004 roku, przez uwczesnego właściciela i cofniętymi dopiero w październiku 2008) i w imieniu Polonii kupił tego zawodnika(zapłaciłza niego własnymi prywatnymi pieniędzmi, ale zgodnie z prawem UEFA tylko kluby piłkarskie mogą byc właścicielami kart zawodnika), po czym nie powiadamiając władz klubu sprzedał go do River Plate. Generalnie tak już jest że źle skonstruowane umowy przez słabszego organizacyjnie partnera pozwalają na nadużycia. Ja osobiście nie dziwię się że Zahavi wykorzystał możliwośc podstawienia Polonii jako słupa pośredniczącego gdy sam klub nadał mu takie pełnomocnictwa. Natomiast nigdy nie słyszałem by ta firma chciała przejąc tereny KSP

Tutaj jest cały mocno negatywny artykuł, nawet ciekawy http://redlog.pl/2008/07/08/pini-zah...snego-futbolu/

Mimo wszelkich okolicznośc Zahavi jest jednym z największych graczy w światowym futbolu, przy dobrze skonstruowanej umowie będę kibicował współpracy Lechii z tym panem

wolfy 15.12.2009 02:42

Panowie - rezerwy są bardzo duże, do tego praktycznie nie napoczęte. Mówię tu o kiełbaskożernych kibicach przygodnych - jeżeli stworzy się odpowiednią atmosferę wokół piłki ligowej, gdzie stadiony nie będą się kojarzyły z wymysłami różnej maści dziennikarzyn stecoidalnych, a z rozrywką na weekend dla całej rodziny, to takie 25 tys. na Lechii nie będzie żadnym problemem.
To jest kwestia przede wszystkim marketingowa, w mniejszej części sportowa.
Warunek jest jeden - przyjazny klimat wokół klubów. Ja widzę jedno rozwiązanie, skopiowane za kibicami Amiki - straszenie procesami przez kluby za wszelkie nawiedzone teksty o "kibolach". Jak widać taki kaganiec skutecznie ogranicza fantazję.

Żmijka 15.12.2009 19:13

http://www.90minut.pl/news/110/news1...wrzyniaka.html

I teraz się okaże, że jeszcze mu będą płacić :lol:

Tam to dopiero mają nierówno pod sufitami!

Kocur 15.12.2009 19:55

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...zabrze,1411876

Cytat:

Jak ustaliła INTERIA.PL, Michał Probierz ustalił warunki objęcia posady trenera w Górniku Zabrze! Zastąpi przy Roosevelta zwolnionego dzisiaj Ryszarda Komornickiego. Probierz opuszcza Jagiellonię Białystok.
Probierz jest sentymentalnie związany z Górnikiem. W klubie tym w latach 1997-2004 rozegrał 181 meczów i strzelił 7 bramek.
Karierę trenerską Probierz zaczął dwa lata temu w Polonii Bytom, skąd w 2008 r. przeniósł się do Jagiellonii.
Probierz mieszka na Śląsku, a praca blisko domu również się liczyło dla niego. Jagiellonię zostawia na 11. miejscu w Ekstraklasie.
Probierz jest jednym z najlepszych polskich trenerów młodego pokolenia. To u niego w "Jadze" odbudowali się po nieudanych wojażach zagranicznych Kamil Grosicki i Tomasz Frankowski. To pod batutą Probierza Jagiellonia błyskotliwie odrobiła ujemne 10 pkt.
Ciężko będzie się "Jadze" rozstać z panem Michałem. Jemu z "Jagą" również.
Jestem lekko zdziwiony ... z ekstraklasy szczebel w dół ... tylko kasa :-/

kosaTS 15.12.2009 19:58

Probierz, dobry trener. Tylko żeby JAGA nie spadła . :/

saklak1906 15.12.2009 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 830523)
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...zabrze,1411876



Jestem lekko zdziwiony ... z ekstraklasy szczebel w dół ... tylko kasa :-/



Albo sentyment, co innego walczyc o utrzymanie, co innego walczyc o mistrzostwo a co innego wywalczyc awans. Moze chlopak jest ambitny tego nie wiemy

Żmijka 15.12.2009 21:21

Cytat:

Marcin Bojarski odchodzi z Piasta Gliwice. W najbliższy piątek piłkarz rozwiąże umowę z klubem. - To moja decyzja - tłumaczy zawodnik.
Piłkarz dochodził do siebie po ciężkiej kontuzji, by na wiosnę pomóc drużynie. - Doszedłem jednak do wniosku, że to nie będzie takie łatwe. To mało prawdopodobne, że szybko powrócę do wysokiej formy - dodał.

32-latek pobiera najwyższe wynagrodzenie w klubie. - Chcę być uczciwy. Skoro nie jestem do gry, to nie chcę brać pieniędzy za nic - stwierdził Bojarski.
Jeśli powody tu podane są prawdziwe to pozostaje tylko przyklasnąć! Mimo, że fanką tego pana nie jestem ...

pysio 15.12.2009 21:21

jak możecie pisać, że dla Probierza tylko kasa się liczyła skoro w artykule jest wyraźnie napisane, że głównymi czynnikami są:

- sentyment do Górnika
- chłop mieszka i ma rodzince na Śląsku

który z Was wolałby biedne regiony północno-wschodniej Polski od jednego z najbardziej rozwiniętego regionu w kraju - Śląska?

AYALA 15.12.2009 21:28

Javier Clemente kandydatem na trenera Zagłebia.
http://www.tvn24.pl/-1,1633817,0,1,h...wiadomosc.html

wolfy 15.12.2009 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 830523)
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...zabrze,1411876

Jestem lekko zdziwiony ... z ekstraklasy szczebel w dół ... tylko kasa :-/

A ja nie. Trenerów zwalnia się u nas tak często, że nie dziwi mnie brak przywiązania w drugą stronę.
Głupio by mu było, gdyby po odrzuceniu oferty Górnika wywalili go z Jagiellonii po trzech pierwszych meczach ( niech mi ktoś powie, że to nierealne:> ).
Probierz w Bytomiu też robił dobrą robotę, a i tak go wywalili.
Stołka to można się trzymać w Legii, Lechu lub Wiśle, bo to najwyższa półka w kraju i ma to odbicie w prestiżu i zarobkach. Jak wypadniesz z któregoś z tych klubów, to chwilę potrwa zanim załatwisz sobie kolejną taką posadę.

!!IRIVER!! 15.12.2009 21:50

Probierz pół biedy, choć tak po prawdzie to nie rozumiem tej decyzji... Gdyby tak choć do końca sezonu popracował, jak coś zacząć to i skończyć...

Ale z tym Clemente to jakieś jajca. Naprawdę nie chce mi się wierzyć...

zbymak 15.12.2009 21:55

Trudno spodziewać się, aby przeciwko Lacie wystąpili działacze Lechii Gdańsk, skoro firma Sport Five podpisała z klubem umowę dotyczącą marketingu stadionowego. Jej szefem jest przecież Andrzej Placzyński, najbardziej wpływowa postać w polskiej piłce, partner PZPN na dziesięcioletnim kontrakcie. Według informacji DGP w najbliższych dniach Sport Five podpisze również poważną umowę z Wisłą Krakówhttp://www.dziennik.pl/sport/pilkanozna/article506297/Najbogatsi_na_tajnym_spotkaniu_u_Laty.html .

spartan 15.12.2009 22:35

Wprawdzie temat ekstraklasowy ale zupełnie nie wiem gdzie taką perełkę wrzucić:
http://www.sport.pl/pilka/1,65063,73...__Giekse_.html
Pozostaje zawołać za Zimochem, Panie Turek kończ Pan ten mecz......

0 22 15.12.2009 23:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 830570)
Trudno spodziewać się, aby przeciwko Lacie wystąpili działacze Lechii Gdańsk, skoro firma Sport Five podpisała z klubem umowę dotyczącą marketingu stadionowego. Jej szefem jest przecież Andrzej Placzyński, najbardziej wpływowa postać w polskiej piłce, partner PZPN na dziesięcioletnim kontrakcie. Według informacji DGP w najbliższych dniach Sport Five podpisze również poważną umowę z Wisłą Krakówhttp://www.dziennik.pl/sport/pilkanozna/article506297/Najbogatsi_na_tajnym_spotkaniu_u_Laty.html .

To zła wiadomosc. Im wiecej klubów wpadnie w macki tego agenta tym gorzej dla całej piłki..

Wojtas 15.12.2009 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 830568)
Probierz pół biedy, choć tak po prawdzie to nie rozumiem tej decyzji... Gdyby tak choć do końca sezonu popracował, jak coś zacząć to i skończyć...

Ale z tym Clemente to jakieś jajca. Naprawdę nie chce mi się wierzyć...



Wlaciciele klubow doszili do wnioskow ze "polska mysl szkoleniowa" praktycznie nie ietnieje wiec siegaja kto bogatszy po ludzi zza granicy.

jak dla mnie moze to tylko pomóc.

AYALA 16.12.2009 10:48

zgłosił sie sam Javier Clemente a wybrali Bajora
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,73...__wybrali.html

Marszałek 16.12.2009 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 830603)
Wprawdzie temat ekstraklasowy ale zupełnie nie wiem gdzie taką perełkę wrzucić:
http://www.sport.pl/pilka/1,65063,73...__Giekse_.html
Pozostaje zawołać za Zimochem, Panie Turek kończ Pan ten mecz......

Ale Bekdas to był spoko gość. Miał jasy układ,ja daję na Pogoń a wy mi działki. Nie było działek nie ma Pogoni. W czym rzecz?Jeśli GKS da im działki to będzie miał kasę od Bekdasa. No ale do tego potrzeba rozmów i dotrzymywania obietnic a nie bajanie jak na wiecu wyborczym.

skttrbrain 16.12.2009 11:28

Tak się zastanawiam, co mogło Clemente skłonić do wysłania swojego CV do Polski i jakoś nic racjonalnego mi do głowy nie przychodzi..

ciacho 16.12.2009 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 830719)
Tak się zastanawiam, co mogło Clemente skłonić do wysłania swojego CV do Polski i jakoś nic racjonalnego mi do głowy nie przychodzi..

Może najbardziej racjonalne jest to, że to bzdura?

7 kotów 16.12.2009 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 830705)
zgłosił sie sam Javier Clemente a wybrali Bajora
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,73...__wybrali.html

To brzmi jak:
"Chciala sie z nim spotykac Scarlett Johansson, wybral Piotra Cyrwusa"

0 22 16.12.2009 14:11

Clemente brzmi moze i dumnie, ale w ostatnim czasie wyniki ma w stylu Bakero czy Urbana. Wydaje mi sie, ze to taki drugi Leo. Juz mi wystarczy.

Cytat:

Po zakończeniu sześcioletniej pracy z kadrą pracował w Betisie Sewilla, Realu Sociedad, Tenerifie, Olympique Marsylia i po raz trzeci w Espanyolu, ale z każdego z tych klubów był zwalniany w trakcie sezonu. W 2002 zanotował największą porażkę w swojej trenerskiej karierze – spadek do Segunda División z Tenerife Santa Cruz.
31 października 2005 zastąpił José Luisa Mendilibara na stanowisku trenera Athletic Bilbao. Został zdymisjonowany na początku lipca 2006, po tym jak skrytykował plany transferowe władz klubu.
Po Mundialu 2006 został selekcjonerem reprezentacji Serbii. Półtora roku później, kiedy przegrał eliminacje do Euro 2008, otrzymał wymówienie. Niedługo potem przyjął propozycję prowadzenia kadry Iranu. Ostatecznie jednak nie doszedł do porozumienia z tamtejszą federacją, ponieważ nie chciał przeprowadzić się do Iranu[1].
Bez rewelacji, powiedziałbym nawet, ze skoro szukał pracy w kadrze Iranu to nie dziwi desperacja i proba szukania klubu w Lubinie. Typowy skok na kase. W cywilizowanym zachodzie juz nie jest uwazany za dobrego trenera, wiec probuje 'na nazwisku i przeszlosci' kogos naciagnac na wschodzie.

Gordian 16.12.2009 15:01

Pół życia pracował na nazwisku, a drugie pół to nazwisko pracuję na niego. Zawsze znajdzie się jakiś jeleń co go zatrudni

Kamil 16.12.2009 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 830523)
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...zabrze,1411876



Jestem lekko zdziwiony ... z ekstraklasy szczebel w dół ... tylko kasa :-/

ehehehe. jak tu nie kochac polskich mediów
Cytat:

Probierz zaprzeczył medialnym spekulacjom, że mógłby odejść do Górnika Zabrze. Przyznał co prawda, że ze względów rodzinnych Zabrze bardziej, by mu pasowało, jednak obiecał piłkarzom, że zostanie w Białymstoku.
http://sport.onet.pl/74331,1248675,2...wiadomosc.html
:lol:

GemHZR 16.12.2009 17:30

Cytat:

Majdan dyrektorem sportowym Polonii Warszawa

Radosław Majdan został nowym dyrektorem sportowym Polonii Warszawa. Bramkarz "Czarnych Koszul" będzie również kierownikiem drużyny.

Majdan będzie w dalszym ciągu grającym bramkarzem Polonii. Mianowanie miało miejsce na wczorajszej kolacji wigilijnej z udziałem prezesa Józefa Wojciechowskiego oraz całego zespołu.

Przez najbliższy czas będzie pełnić obowiązki z dotychczasowym kierownikiem drużyny Tadeuszem Fajferem.

źródło: Polonia Warszawa
:D Ta wigilia jeszcze parę kielichów dłużej by potrwała i Majdana by mianowali trenerem, albo prezesem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl