Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

WISŁAZWE 02.12.2011 19:08

^ tak. Zagadka Twoja.

EricDraven 02.12.2011 20:47

no to chyba coś prostego na wieczór :) macie 10 minut ;p

http://tinypic.pl/i/00139/jcct3eoxrtqj_t.jpg

filemon 02.12.2011 20:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez EricDraven (Post 1198197)
no to chyba coś prostego na wieczór :) macie 10 minut ;p

http://tinypic.pl/i/00139/jcct3eoxrtqj_t.jpg

Dubrovnik.
Nie było pytania, więc zakładam, że o to chodziło ;)
6 minut wystarczyło, za kogo Ty mnie masz żeby dawać 10 -.- :D

WISŁAZWE 02.12.2011 20:56

A chciałem poczekać na 9 minutę :lol: No post już był przygotowany.

EricDraven 02.12.2011 21:40

oczywiście dobrze :) wiedziałem, że będzie szybko, ale że aż tak...? You shoot! WISŁAZWE.. to masz pół pkt :)

filemon 02.12.2011 22:18

To może coś łatwego.
Co łączy tego pana http://img820.imageshack.us/img820/9786/47122959.jpg
z Bitonem?

kojot_12 02.12.2011 22:38

a no Biton wczoraj zatanczyl do jego piosenk po strzelonym golui:
http://www.youtube.com/watch?v=hcm55lU9knw

filemon 02.12.2011 22:45

pięknie. słucham tego cały czas, co pewnie źle o mnie świadczy :D, no ale cóż. Twoja kolej ;)

kojot_12 02.12.2011 22:55

mam to samo z tą piosenką, od dwóch dni jej nieustannie słucham i mnie jakos przyciąga a nigdy takiej muzyki nawet nie słuchałęm :)




no to jako że będę pierwszy raz zadawał zagadke to moze cos takeigo:

http://img641.imageshack.us/img641/3655/zagadkajp.jpg

co to za gora i gdzie leży ???

zOOn 02.12.2011 23:05

Mitre Peak w Nowej Zelandii.

Kto to jest, czym jest owinięty, gdzie znajduje się ten posąg i z co się kiedyś w tej miejscowości zdarzyło.

http://img69.imageshack.us/img69/3058/zag15.jpg

kojot_12 02.12.2011 23:13

dobrze, wiedziałem ze za proste :)

zOOn 02.12.2011 23:24

Zagadka w poście #3930

EricDraven 03.12.2011 00:33

Jest to moim zdaniem św. Bartłomiej, posąg znajduje się w Duomo w Mediolanie, a święty który został obdarty ze skóry, właśnie skórą jest przepasany. A co się tam zdarzyło? Może to, że 4 tygodnie temu właśnie tam się oświadczyłem mojej dziewczynie, a obecnie już narzeczonej (jakieś 500m od Duomo). a parę lat wcześniej Leonardo da Vinci namalował w Mediolanie Ostatnią Wieczerzę. Przy okazji: Mediolan to miasto partnerskie Krakowa.

na dokładkę wrzucam zdjęcie samego Duomo w pełnej okazałości:

http://tinypic.pl/i/00139/6e4yewcmg6wa_t.jpg

i jako, że jestem niemal pewien wrzucam kolejną zagadkę:

co to za miejsce, w jakim mieście i do jakiego filmu posłużyło za miejsce akcji?

http://tinypic.pl/i/00139/gqt0svax9c9d_t.jpg

zOOn 03.12.2011 00:51

No wszystko się zgadza :-)

A Twoje zdjęcie, to kawiarnia Deux Moulins na Montmartre. Pracowała tam Amelia.

Co to za budowla?

http://img689.imageshack.us/img689/7066/img8313j.jpg

888 03.12.2011 02:03

Kościół de la Madeleine w Paryżu?

EricDraven 03.12.2011 08:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 888 (Post 1198277)
Kościół de la Madeleine w Paryżu?

zOOn pozwolę sobie za Ciebie potwierdzić- tak, dajesz kolejne!

888 03.12.2011 22:52

Co łączy Unie Europejską z:
- Akademią Górniczo-Hutniczą
- Politechniką Gdańską
- Politechniką Poznańską
- Komendą Główną Policji
i hasłem "INWIGILACJA" ?

WISŁAZWE 03.12.2011 22:57

^ Komunizm :>

888 03.12.2011 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1198581)
^ Komunizm :>

Hehe.... może, niestety nie jest to poprawna odpowiedź. Może kolejne słowo klucz: system.

Eternit 03.12.2011 23:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 888 (Post 1198599)
Hehe.... może, niestety nie jest to poprawna odpowiedź. Może kolejne słowo klucz: system.

Zapewne chodzi Ci o system INDECT. Jest to system inteligentnej inwigilacji rodem z orwella. Przy projekcie współpracowały wymienione przez Ciebie uczelnie, finansowany jest z UE, a odbiorcą ma być policja. Jeżeli odpowiedź jest pełna to chciałbym przekazać możliwość zadania pytania moderatorowi WISŁAZWE, gdyż po przeczytaniu o tym systemie uważam, że jego odpowiedź także była prawidłowa:P

888 03.12.2011 23:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1198607)
Zapewne chodzi Ci o system INDECT. Jest to system inteligentnej inwigilacji rodem z orwella. Przy projekcie współpracowały wymienione przez Ciebie uczelnie, finansowany jest z UE, a odbiorcą ma być policja. Jeżeli odpowiedź jest pełna to chciałbym przekazać możliwość zadania pytania moderatorowi WISŁAZWE, gdyż po przeczytaniu o tym systemie uważam, że jego odpowiedź także była prawidłowa:P

Była, ale ty rozbiłeś BANK :) WISŁAZWE do dzieła :)
A tak swoją drogą, proponuje zapoznać się z projektem Echelon, INDECT przy tym to pikuś.

Eternit 04.12.2011 00:09

Wezmę na siebie ciężar zadania zagadki.
http://i44.tinypic.com/xp4m7n.jpg
Gdzie to?

filemon 04.12.2011 00:10

IŁŻA!
Jak tak to może mam najkrótszy czas odgadnięcia zagadki w temacie :D

Eternit 04.12.2011 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1198612)
IŁŻA!
Jak tak to może mam najkrótszy czas odgadnięcia zagadki w temacie :D

Zgadza się:D

filemon 04.12.2011 11:59

dzięki :-)
Okej, to lecimy. Jakie słynne słowa powiedział (stosunkowo niedawno) pan nr 1 do pana nr 2? Mam tu na myśli wersję oryginalną, a nie polskie tłumaczenie :>
1) http://img641.imageshack.us/img641/5213/13142367.jpg
2)http://img263.imageshack.us/img263/5438/12599033.jpg

Eternit 04.12.2011 12:06

Wikicytaty podają że jego wysokość Król Juan Carlos powiedział Porqué no te callas? Ale nie wiem czy mogę im ufać w 100% więc proszę o potwierdzenie.

filemon 04.12.2011 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1198669)
Wikicytaty podają że jego wysokość Król Juan Carlos powiedział Porqué no te callas? Ale nie wiem czy mogę im ufać w 100% więc proszę o potwierdzenie.

Tak, dokładnie. Polegało to na tym, iż podczas szczytu w Santiago de Chile w 2007 Hugo Chavez ciągle przerywał premierowi Hiszpanii - Zapatero, na co w końcu król Juan Carlos zareagował retorycznym pytaniem "Por que no te callas?" (znaczące mniej więcej: "dlaczego się nie zamkniesz?"), które potem wywołało (pozytywną) burzę w Hiszpanii i stało się dość kultowe, pojawiało się na koszulkach, tworzono z tym piosenki itd :-D
Twoja kolej :-)

Eternit 04.12.2011 13:18

Czyj to stadion?
http://i42.tinypic.com/n54rns.jpg

miodzio 04.12.2011 13:23

To nie gdzieś w Azji?

focusik09 04.12.2011 13:46

Udinese :>

Eternit 04.12.2011 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez focusik09 (Post 1198696)
Udinese :>

Twoja zagadka:]

focusik09 04.12.2011 20:33

Ok, to bardzo łatwe

http://images47.fotosik.pl/1251/878416bccaf2bca4m.jpg

do kogo należy ten obiekt ?

WISŁAZWE 04.12.2011 20:50

Czysty strzał: Zawisza Bydgoszcz :>

focusik09 04.12.2011 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1198787)
Czysty strzał: Zawisza Bydgoszcz :>

pierwszy raz postawię się modowi :-D

niiiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeeeeeeeeeee :-D

EricDraven 04.12.2011 21:29

to otwarty 9 października 1949 roku stadion Partizana Belgrad.

focusik09 04.12.2011 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez EricDraven (Post 1198808)
to otwarty 9 października 1949 roku stadion Partizana Belgrad.

bravo, zadajesz

EricDraven 04.12.2011 21:41

kto z wielkich tego świata urodził się w tym domu i gdzie dokładnie się on znajduje?

http://tinypic.pl/i/00140/ho070y4d9ncj_t.jpg

usioc1 04.12.2011 21:54

Chodzi o Napoleona Bonaparte. Ten budynek znajduje się we Francji w mieście Ajaccio, na wyspie Korsyka. Prosze o potwierdzenie

EricDraven 04.12.2011 21:58

tak :) szybciutko! zadajesz!

usioc1 04.12.2011 22:14

Jak nazywa się ten budynek, gdzie sie znajduje?


http://tinypic.pl/i/00140/x3ms8z6scgmm_t.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl