Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Karherop 27.04.2023 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1600326)
Odpowiedź da na zasadzie czy w tej i następnej kolejce damy sobie radę czy będzie pokraczna gra, wynik na farcie albo brak wyniku.

Bo po zmianach Hiszpanów i wejściu zmienników z ławki mecze wyglądały tragicznie. Teraz sie okaże jak to wygląda ze stanem minus 2 Hiszpanów przez 90 minut w tej czy następnej kolejce.

Chojniczanka to żadna weryfikacja i to co zobaczymy w sobotę będzie miało mało wspólnego z tym co zobaczymy z ŁKSem. Młyński może wyglądać nawet jak piłkarz w sobotę, co nie znaczy że z ŁKSem będzie tak samo.

Przyjedzie do nas rywal który się zamuruje. Będzie mecz jak z Odrą czy Tychami.

Co innego ŁKS i to już będzie porządną weryfikacja, choć uważam że kluczowy dla naszych losów jest jednak mecz z TBB u siebie. Prawdopodobnie decydujący o tym czy będziemy mieć 3 miejsce w końcowej tabeli czy nie

krysztal 27.04.2023 22:28

Ruch w rundzie jesiennej z 6 drużynami z którymi zagra teraz zdobył 9 pkt ,średnia 1,5 pkt/mecz.
Jeśli my nie będziemy w stanie zdobyć do końca o 3 pkt więcej niż Ruch i jednocześnie nie damy rady utrzymać peletonu za plecami to ekstraklasa po prostu nam się nie należy....i brawa dla Gorzowa

Elendil 28.04.2023 22:14

Nie wiem sam, czy drużyny z czuba są tak słabe, czy to Sosnowiec taki silny. Tak czy inaczej, znów topka zaczyna tracić punkty i tak będzie w każdej kolejce. Pytanie tylko, czy będziemy to wykorzystywać, czy sami też będziemy tracić.

Karherop 28.04.2023 22:27

Wystarczy zobaczyć pierwszy lepszy mecz ŁKSu. Takei porazki to żaden przypadek. To po prostu beznadziejna drużyna opierająca całą grę na Pirulo, którego dzisiaj akurat zabrakło. Tydzień temu jakby.nie parodysci w obronie PBB to też by przegrali.

I tym sposobem znowu włączamy się w walkę o 1 miejsce w tabeli. To jakaś abstrakcja.

krysztal 28.04.2023 22:43

A ty znowu swoje,wszyscy beznadziejni tylko my pechowo przegrywamy.Ten opis ŁKS-u do nas też fajnie pasuje.
A jeśli chodzi o walkę o pierwsze miejsce to faktycznie abstrakcja ale z Twojej strony niestety.Nawet jeśli już dopisałeś nam punkty za jutrzejszy mecz to nasza strata nadal będzie oscylować w granicy której nie jesteśmy w stanie przeskoczyć od 5 czy 6 kolejek.Skupmy się na tym jak wyprzedzić Ruch i okopać się na drugim miejscu bo jak widać nikt nikomu punktów za darmo nie odda

pepe72 28.04.2023 22:51

Kolejka się faktycznie nieźle zaczęła. Widać, że im groźba spadku realniejsza tym drużyny grają ambitniej.
Zagłębie za tydzień będzie musiało iść na noże z Termaliką, a w meczu z nami powinni już być bezpieczni.

Szkoda, że Pirulo i Kowalczyk na nas wrócą. Za to Marciniak dostał właśnie 4.

kolarz90 28.04.2023 23:00

Przegrali jak Ruch i tak też będą spięci na nas, dla mnie to nie jest dobry wynik bo i tak ich już nie dogonimy

pepe72 29.04.2023 00:14

Wszyscy są na nas spięci.
Jeśli wygramy z Chojnicznką to brakuje nam 5 punktów.
Ale jeśli przegramy w Łodzi to faktycznie nie odrobimy ...

sandomingo 29.04.2023 05:25

Wisła bez Junci i Muli goniącą ŁKS? Niezły towar bierzecie...
Z Szotem i Młyńskim po awans? Przypomnijcie sobie jesień...
Już z Chojniczanką będą ciężary...

ciacho 29.04.2023 06:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1600353)
Wystarczy zobaczyć pierwszy lepszy mecz ŁKSu. Takei porazki to żaden przypadek. To po prostu beznadziejna drużyna...

Przeciez takie same teksty tu padały o Ruchu. A potem nawet nie pierdnelismy...

Stelio 29.04.2023 07:11

ŁKS nie przegra 2 meczów z rzędu, jeszcze u siebie. Byle pyknac chojnice, bo kolejne 2 mecze to będzie max 1 pkt.

wolfy 29.04.2023 19:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1600353)
Wystarczy zobaczyć pierwszy lepszy mecz ŁKSu. Takei porazki to żaden przypadek. To po prostu beznadziejna drużyna opierająca całą grę na Pirulo, którego dzisiaj akurat zabrakło. Tydzień temu jakby.nie parodysci w obronie PBB to też by przegrali.

I tym sposobem znowu włączamy się w walkę o 1 miejsce w tabeli. To jakaś abstrakcja.

Ja .......ę...
Jest optymizm, jest ślepa wiara ale Ty to już kompletnie chyba się odkleiłeś.
Oglądałem pierwszy lepszy mecz ŁKS-u, to dobra drużyna z ławką rezerwowych. I naprawdę, minimum sportowego szacunku dla nich się należy. Pierwszego miejsca nie wygrali w czipsach, pracowali na nie cały sezon. Jeżeli nawet ich wyprzedzimy to dlatego że mamy głębokie kieszenie, a nie - bo mądrze zbudowaliśmy skład. Jeżeli...

pepe72 29.04.2023 22:06

Staty po Chojniczance.
Na konferencji prasowej zadano tylko jedno pytanie naszemu trenerowi ...
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd
kolejka        29      15    14
punkty          51      31    20
średnia          1,76    2,07  1,43
Procent meczów  85%         
             
Baraże          53         
Brakuje          2         
średnia na mecz  0,40   
             
awans vice      64         
Brakuje        13   
średnia na mecz  2,60

Statystycznie nie mamy już szansy na 1 miejsce ale do ŁKSu tylko 5 punktów i kolejny mecz przeciwko sobie, niestety w Łodzi.

krysztal 29.04.2023 23:08

Moim zdaniem 3 zwycięstwa i jeden remis dadzą bezpośredni awans,natomiast nie wiem czy to będziemy akurat my.
Dla Ruchu też te mecze spacerkiem nie będą.Taka Odra czy Arka w wiosennych meczach zdobyły raptem 3 punkty mniej.Resovia też tylko ma o jeden mecz więcej rozegrany i w sumie nawet dobrze,że dzisiaj przegrali bo muszą dalej walczyć o utrzymanie

pepe72 30.04.2023 00:03

Stan na dziś to GKS Katowice i Chrobry są "na wakacjach". Tj. mają 37 punktów, co daje utrzymanie ale nie walczą o top6.
Ruch będzie jeszcze grał z GKSem - kolejne "derby Katowic okolicy", a Puszcza ma jednych i drugich.
Chojniczanka nie gra już z top5, a pewną zagadką jest Sandecja. Około 15:30 będzie wiadomo coś więcej, zwłaszcza, ze po Ruchu ma jeszcze (Chojniczankę) ŁKS i Termalikę (Podbeskidzie, Zagłębie). Wiec pytanie czy już stracili nadzieję czy jeszcze powalczą.

wolfy 30.04.2023 08:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1600398)
Moim zdaniem 3 zwycięstwa i jeden remis dadzą bezpośredni awans,natomiast nie wiem czy to będziemy akurat my.
Dla Ruchu też te mecze spacerkiem nie będą.Taka Odra czy Arka w wiosennych meczach zdobyły raptem 3 punkty mniej.Resovia też tylko ma o jeden mecz więcej rozegrany i w sumie nawet dobrze,że dzisiaj przegrali bo muszą dalej walczyć o utrzymanie

Teraz czekają nas teoretycznie trudne mecze, Ruch ma teoretycznie łatwiej. W praktyce to można punkty stracić z każdym, to jest pierwsza liga. Nadzieje daje to że Sobolewski jednak wyciągnął wnioski z przegranych meczy i zmienił ustawienie pod aktualnie zdrowych piłkarzy w formie.
ŁKS się z nami raczej nie zamuruje (co nie znaczy że będzie łatwo), reszta rywali będzie starała się skopiować Puszczę (minus boisko) i Ruch.

Różnice są bardzo małe, nie podejmuję się zgadywać ile wystarczy do awansu z drugiego miejsca. Zależy to od postawy peletonu.

Karherop 30.04.2023 08:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1600361)
Przeciez takie same teksty tu padały o Ruchu. A potem nawet nie pierdnelismy...

I niech ten Ruch pokaże jakąkolwiek regularność, bo może się okazać że to taki jednorazowy zryw w meczu z nami.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1600353)
Wystarczy zobaczyć pierwszy lepszy mecz ŁKSu. Takei porazki to żaden przypadek. To po prostu beznadziejna drużyna opierająca całą grę na Pirulo, którego dzisiaj akurat zabrakło. Tydzień temu jakby.nie parodysci w obronie PBB to też by przegrali.

I tym sposobem znowu włączamy się w walkę o 1 miejsce w tabeli. To jakaś abstrakcja.

Abstrakcja nazywam włączenie się do walki pomimo kontuzji i beznadziejnych spotkań z czołówka, co świadczy nie tyle o nas co o konkurencji.

Jak kogoś bulwersują te słowa to znaczy że sam ma problem z racjonalnym odbieraniem rzeczywistości. A jak ktoś chce się przywalić to się przywali do każdego słowa.

JudasPriest 30.04.2023 09:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1600395)
Staty po Chojniczance.
Na konferencji prasowej zadano tylko jedno pytanie naszemu trenerowi ...
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd
kolejka        29      15    14
punkty          51      31    20
średnia          1,76    2,07  1,43
Procent meczów  85%         
             
Baraże          53         
Brakuje          2         
średnia na mecz  0,40   
             
awans vice      64         
Brakuje        13   
średnia na mecz  2,60

Statystycznie nie mamy już szansy na 1 miejsce ale do ŁKSu tylko 5 punktów i kolejny mecz przeciwko sobie, niestety w Łodzi.

Możesz mi wyjaśnić jak to możliwe, że nie mamy nawet statystycznej szansy na 1 miejsce? Jeśli np. wygramy wszystko, a ŁKS potknie się jeszcze na Odrze Opole to powinniśmy ich wyprzedzić? Czy ja czegoś nie kapuję?

Sylwus1988 30.04.2023 09:32

jest 15 punktów do zdobycia do końca ligi, do pierwszego miejsca brakuje 5, Teoretycznie i bardzo życzeniowo za dwie kolejki możemy być na pierwszym miejscu.

Karherop 30.04.2023 09:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1600408)
Możesz mi wyjaśnić jak to możliwe, że nie mamy nawet statystycznej szansy na 1 miejsce? Jeśli np. wygramy wszystko, a ŁKS potknie się jeszcze na Odrze Opole to powinniśmy ich wyprzedzić? Czy ja czegoś nie kapuję?

To by znaczyło że ŁKS punktuje jako statystycznie najgorszy mistrz 1 ligi od lat.

PS. I tak, ale to ja ich deprecjonuje...

Sylwus1988 30.04.2023 10:00

Stawiam że tak mogą punktować zespoły które liczą się w walce o bezpośredni awans.Jeśli wygrają mecze w których są faworytami w moich oczach a wiadomo że z tym może być różnie. Wisła 10, ŁKS 10,Ruch 8, Nieciecza 8, Puszcza 12.
Co na koniec roku daje nam taką tabele
Łks 64
Wisła 61
Puszcza 59
Ruch 58
Nieciecza 56
W tamtym sezonie w pięciu ostatnich kolejkach układało się to tak że punkty zdobywali kolejno Miedź 15, Widzew 6, Arka 7, Korona 7, Odra 9 i tylko Odra zmieniła w tym czasie pozycje przeskakując jedną pozycje wyżej. Jeśli się okaże że w tym sezonie druzyny z pierwszej piątki będą miały podobny finisz to do drugiego miejsca może wystarczyć 58/60 punktów

FraMat 30.04.2023 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1600408)
Możesz mi wyjaśnić jak to możliwe, że nie mamy nawet statystycznej szansy na 1 miejsce? Jeśli np. wygramy wszystko, a ŁKS potknie się jeszcze na Odrze Opole to powinniśmy ich wyprzedzić? Czy ja czegoś nie kapuję?

Tak.
Tu jest mowa o szansach statystycznych a nie o matematycznych.
Statystycznie nie zdobędziemy już tyłu punktów ile statystycznie trzeba było na zajęcie pierwszego miejsca.
Matematycznie nadal jest to możliwe

Elendil 30.04.2023 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1600410)
To by znaczyło że ŁKS punktuje jako statystycznie najgorszy mistrz 1 ligi od lat.

PS. I tak, ale to ja ich deprecjonuje...

Tylko zakładając, że to ŁKS będzie na końcu na 1 miejscu. Jeśli będzie to Ruch, Wisła czy nawet TBB, to któraś z tych drużyn będzie najsłabszym mistrzem 1 ligi ostatnich lat ;)

Cieszę się, że mamy teraz mecze z czołówką, bo to da jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czy zasługujemy na awans bezpośredni, czy potrafimy bić tylko drużyny ze środka i z dołu, a więc max baraże.

FraMat 30.04.2023 11:55

Może jednak warto pamiętać też o zasadzie że jak w ekstraklasie mistrzostwo zdobywa się nie tracąc punktów ze słabszymi tak podobna zasada może obowiązywać w I lidze.

Najważniejsze jest nie tracić głupio punktów że słabymi drużynami skoro tracą z nimi punkty czołowe drużyny

Karherop 30.04.2023 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1600420)
Tylko zakładając, że to ŁKS będzie na końcu na 1 miejscu. Jeśli będzie to Ruch, Wisła czy nawet TBB, to któraś z tych drużyn będzie najsłabszym mistrzem 1 ligi ostatnich lat ;)

Cieszę się, że mamy teraz mecze z czołówką, bo to da jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czy zasługujemy na awans bezpośredni, czy potrafimy bić tylko drużyny ze środka i z dołu, a więc max baraże.

Mam takie samo zdanie. Natomiast dodam jedno ALE

Czym się różni nasze przegrywanie z Puszcza czy Ruchem od podobnych wtop innych faworyzowanych druzyn? Kompletnie niczym.

Liczy się regularność w klepaniu przeciętych zespołów (który wg mnie jest w tej lidze obecnie ok 70%). 3 punkty zdobyte z GKSem Tychy w końcowym rozrachunku znaczą tyle samo co 3 punkty z Puszcza. Poza sytuacjami gdzie może mieć znaczenie bilans bezpośrednich spotkań przy równej ilości punktów.

Nawiązałem do zespołu GKSu Tychy bo na starcie rundy wiosennej ŁKS stracił z nimi 2 punkty u siebie. W klepaniu drużyn 6-18 wiosna idzie nam perfekcyjnie. Nikt z czołówki nie może powiedzieć tego samego.

pepe72 30.04.2023 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1600408)
Możesz mi wyjaśnić jak to możliwe, że nie mamy nawet statystycznej szansy na 1 miejsce? Jeśli np. wygramy wszystko, a ŁKS potknie się jeszcze na Odrze Opole to powinniśmy ich wyprzedzić? Czy ja czegoś nie kapuję?

Bo statystycznie - średnia z ostatnich 11 lat na 1 miejsce potrzeba 68 punktów. A nasz max to 66.
To co podaję jako "statystyczne" dane to bazuje na średniej od sezonu 2011/12.

pepe72 30.04.2023 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1600420)
Tylko zakładając, że to ŁKS będzie na końcu na 1 miejscu. Jeśli będzie to Ruch, Wisła czy nawet TBB, to któraś z tych drużyn będzie najsłabszym mistrzem 1 ligi ostatnich lat ;)

Cieszę się, że mamy teraz mecze z czołówką, bo to da jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czy zasługujemy na awans bezpośredni, czy potrafimy bić tylko drużyny ze środka i z dołu, a więc max baraże.

Najsłabszym była Sandecja w sezonie 2016/17 z 61 punktami.

pepe72 30.04.2023 19:07

Reszta statów po 29 kolejce:
Kod:

7 miejsce (pkt)  43
zostało meczów    5
przewaga          8
możemy tracić      1,60
 
6 miejsce (pkt)  44
zostało meczów    5
przewaga          7
możemy tracić      1,40
 
3 miejsce (pkt)  My
 
2 miejsce (pkt)  53
zostało meczów    5
brakuje punktów    3 (2+1)
możemy tracić      0,60
 
1 miejsce (pkt)  56
zostało meczów    5
brakuje punktów    5
potrzebna średnia+ 1,00

Dwa na trzy mecze po naszej myśli, niestety Sączersi nie dali rady.
Mamy przewagę nad Termaliką - 2 punkty i nad Puszczą 3.
Teraz ŁKS ...

pepe72 30.04.2023 19:16

Top5 w przyszłych kolejkach. Odra gra jeszcze z Chrobrym więc może się przesunąć max na 14 miejsce.
Kod:

    Wisła          3  ŁKS        1  Ruch      2  Bruk-Bet    4  Puszcza    5
30  w ŁKS          1  d Wisła    3  d Resovia 14  d Zagłębie 13  d Odra    16
31  d Bruk-Bet      4  w Sandecja 17  w Arka    6  w Wisła    3  w GKS K.  9
32  w Podbeskidzie  8  d Resovia  14  d Odra    16  d Sandecja 17  d GKS T.  12
33  d Zagłębie    13  w Arka      6  w GKS K.  9  w Resovia  14  w Skra    15
34  w Górnik Ł    11  d Odra    16  d GKS T.  12  d Arka      6  d Chrobry 10
kolejka-dom/wyj-zespół-miejsce

Wygląda, że Sandecja i Chojniczanka już spadły więc nam raczej Sandecja nie pomoże.
GKS Katowice i Chrobry są już na wakacjach - (raczej) nie spadną i nie walczą o top6 - więc też nam raczej nie pomogą, choć GKS Katowice może się Ruchowi postawić.
Patrząc na zespoły "walczące o spadek" (11-16): Górnik, GKS Tychy, Zagłębie, Resovia, Skra, Odra, to się każdy zespół z top5 może zdziwić. Oby nie my :>

Karherop 30.04.2023 20:48

Jeśli wygramy z ŁKSem to będziemy mieć fantastyczny finisz rozgrywek. Co najlepsze - nikt tego nie rozważał, ale istnieje prawdopodobieństwo (małe ale istnieje) że 3 drużyny skończą ligę na takiej samej liczbie punktów (ŁKS, Wisła i Ruch i mała tabela zadecyduje o tym kto awansuje.

I tutaj:
Jeśli wygramy z ŁKSem 1 bramka - awansuje ŁKS i Ruch
Przy wygranej 2 brmkami - mamy remisowy bilans. Decydują bramki strzelone - tutaj mamy wyższa matematykę i wiele wariantów.
Wygrana 3 bramkami z ŁKSem, przy majej tabeli wchodzimy my i Ruch


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl