![]() |
Cytat:
Przyjedzie do nas rywal który się zamuruje. Będzie mecz jak z Odrą czy Tychami. Co innego ŁKS i to już będzie porządną weryfikacja, choć uważam że kluczowy dla naszych losów jest jednak mecz z TBB u siebie. Prawdopodobnie decydujący o tym czy będziemy mieć 3 miejsce w końcowej tabeli czy nie |
Ruch w rundzie jesiennej z 6 drużynami z którymi zagra teraz zdobył 9 pkt ,średnia 1,5 pkt/mecz.
Jeśli my nie będziemy w stanie zdobyć do końca o 3 pkt więcej niż Ruch i jednocześnie nie damy rady utrzymać peletonu za plecami to ekstraklasa po prostu nam się nie należy....i brawa dla Gorzowa |
Nie wiem sam, czy drużyny z czuba są tak słabe, czy to Sosnowiec taki silny. Tak czy inaczej, znów topka zaczyna tracić punkty i tak będzie w każdej kolejce. Pytanie tylko, czy będziemy to wykorzystywać, czy sami też będziemy tracić.
|
Wystarczy zobaczyć pierwszy lepszy mecz ŁKSu. Takei porazki to żaden przypadek. To po prostu beznadziejna drużyna opierająca całą grę na Pirulo, którego dzisiaj akurat zabrakło. Tydzień temu jakby.nie parodysci w obronie PBB to też by przegrali.
I tym sposobem znowu włączamy się w walkę o 1 miejsce w tabeli. To jakaś abstrakcja. |
A ty znowu swoje,wszyscy beznadziejni tylko my pechowo przegrywamy.Ten opis ŁKS-u do nas też fajnie pasuje.
A jeśli chodzi o walkę o pierwsze miejsce to faktycznie abstrakcja ale z Twojej strony niestety.Nawet jeśli już dopisałeś nam punkty za jutrzejszy mecz to nasza strata nadal będzie oscylować w granicy której nie jesteśmy w stanie przeskoczyć od 5 czy 6 kolejek.Skupmy się na tym jak wyprzedzić Ruch i okopać się na drugim miejscu bo jak widać nikt nikomu punktów za darmo nie odda |
Kolejka się faktycznie nieźle zaczęła. Widać, że im groźba spadku realniejsza tym drużyny grają ambitniej.
Zagłębie za tydzień będzie musiało iść na noże z Termaliką, a w meczu z nami powinni już być bezpieczni. Szkoda, że Pirulo i Kowalczyk na nas wrócą. Za to Marciniak dostał właśnie 4. |
Przegrali jak Ruch i tak też będą spięci na nas, dla mnie to nie jest dobry wynik bo i tak ich już nie dogonimy
|
Wszyscy są na nas spięci.
Jeśli wygramy z Chojnicznką to brakuje nam 5 punktów. Ale jeśli przegramy w Łodzi to faktycznie nie odrobimy ... |
Wisła bez Junci i Muli goniącą ŁKS? Niezły towar bierzecie...
Z Szotem i Młyńskim po awans? Przypomnijcie sobie jesień... Już z Chojniczanką będą ciężary... |
Cytat:
|
ŁKS nie przegra 2 meczów z rzędu, jeszcze u siebie. Byle pyknac chojnice, bo kolejne 2 mecze to będzie max 1 pkt.
|
Cytat:
Jest optymizm, jest ślepa wiara ale Ty to już kompletnie chyba się odkleiłeś. Oglądałem pierwszy lepszy mecz ŁKS-u, to dobra drużyna z ławką rezerwowych. I naprawdę, minimum sportowego szacunku dla nich się należy. Pierwszego miejsca nie wygrali w czipsach, pracowali na nie cały sezon. Jeżeli nawet ich wyprzedzimy to dlatego że mamy głębokie kieszenie, a nie - bo mądrze zbudowaliśmy skład. Jeżeli... |
Staty po Chojniczance.
Na konferencji prasowej zadano tylko jedno pytanie naszemu trenerowi ... Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Moim zdaniem 3 zwycięstwa i jeden remis dadzą bezpośredni awans,natomiast nie wiem czy to będziemy akurat my.
Dla Ruchu też te mecze spacerkiem nie będą.Taka Odra czy Arka w wiosennych meczach zdobyły raptem 3 punkty mniej.Resovia też tylko ma o jeden mecz więcej rozegrany i w sumie nawet dobrze,że dzisiaj przegrali bo muszą dalej walczyć o utrzymanie |
Stan na dziś to GKS Katowice i Chrobry są "na wakacjach". Tj. mają 37 punktów, co daje utrzymanie ale nie walczą o top6.
Ruch będzie jeszcze grał z GKSem - kolejne "derby Katowic okolicy", a Puszcza ma jednych i drugich. Chojniczanka nie gra już z top5, a pewną zagadką jest Sandecja. Około 15:30 będzie wiadomo coś więcej, zwłaszcza, ze po Ruchu ma jeszcze (Chojniczankę) ŁKS i Termalikę (Podbeskidzie, Zagłębie). Wiec pytanie czy już stracili nadzieję czy jeszcze powalczą. |
Cytat:
ŁKS się z nami raczej nie zamuruje (co nie znaczy że będzie łatwo), reszta rywali będzie starała się skopiować Puszczę (minus boisko) i Ruch. Różnice są bardzo małe, nie podejmuję się zgadywać ile wystarczy do awansu z drugiego miejsca. Zależy to od postawy peletonu. |
Cytat:
Cytat:
Jak kogoś bulwersują te słowa to znaczy że sam ma problem z racjonalnym odbieraniem rzeczywistości. A jak ktoś chce się przywalić to się przywali do każdego słowa. |
Cytat:
|
jest 15 punktów do zdobycia do końca ligi, do pierwszego miejsca brakuje 5, Teoretycznie i bardzo życzeniowo za dwie kolejki możemy być na pierwszym miejscu.
|
Cytat:
PS. I tak, ale to ja ich deprecjonuje... |
Stawiam że tak mogą punktować zespoły które liczą się w walce o bezpośredni awans.Jeśli wygrają mecze w których są faworytami w moich oczach a wiadomo że z tym może być różnie. Wisła 10, ŁKS 10,Ruch 8, Nieciecza 8, Puszcza 12.
Co na koniec roku daje nam taką tabele Łks 64 Wisła 61 Puszcza 59 Ruch 58 Nieciecza 56 W tamtym sezonie w pięciu ostatnich kolejkach układało się to tak że punkty zdobywali kolejno Miedź 15, Widzew 6, Arka 7, Korona 7, Odra 9 i tylko Odra zmieniła w tym czasie pozycje przeskakując jedną pozycje wyżej. Jeśli się okaże że w tym sezonie druzyny z pierwszej piątki będą miały podobny finisz to do drugiego miejsca może wystarczyć 58/60 punktów |
Cytat:
Tu jest mowa o szansach statystycznych a nie o matematycznych. Statystycznie nie zdobędziemy już tyłu punktów ile statystycznie trzeba było na zajęcie pierwszego miejsca. Matematycznie nadal jest to możliwe |
Cytat:
Cieszę się, że mamy teraz mecze z czołówką, bo to da jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czy zasługujemy na awans bezpośredni, czy potrafimy bić tylko drużyny ze środka i z dołu, a więc max baraże. |
Może jednak warto pamiętać też o zasadzie że jak w ekstraklasie mistrzostwo zdobywa się nie tracąc punktów ze słabszymi tak podobna zasada może obowiązywać w I lidze.
Najważniejsze jest nie tracić głupio punktów że słabymi drużynami skoro tracą z nimi punkty czołowe drużyny |
Cytat:
Czym się różni nasze przegrywanie z Puszcza czy Ruchem od podobnych wtop innych faworyzowanych druzyn? Kompletnie niczym. Liczy się regularność w klepaniu przeciętych zespołów (który wg mnie jest w tej lidze obecnie ok 70%). 3 punkty zdobyte z GKSem Tychy w końcowym rozrachunku znaczą tyle samo co 3 punkty z Puszcza. Poza sytuacjami gdzie może mieć znaczenie bilans bezpośrednich spotkań przy równej ilości punktów. Nawiązałem do zespołu GKSu Tychy bo na starcie rundy wiosennej ŁKS stracił z nimi 2 punkty u siebie. W klepaniu drużyn 6-18 wiosna idzie nam perfekcyjnie. Nikt z czołówki nie może powiedzieć tego samego. |
Cytat:
To co podaję jako "statystyczne" dane to bazuje na średniej od sezonu 2011/12. |
Cytat:
|
Reszta statów po 29 kolejce:
Kod:
7 miejsce (pkt) 43Mamy przewagę nad Termaliką - 2 punkty i nad Puszczą 3. Teraz ŁKS ... |
Top5 w przyszłych kolejkach. Odra gra jeszcze z Chrobrym więc może się przesunąć max na 14 miejsce.
Kod:
Wisła 3 ŁKS 1 Ruch 2 Bruk-Bet 4 Puszcza 5GKS Katowice i Chrobry są już na wakacjach - (raczej) nie spadną i nie walczą o top6 - więc też nam raczej nie pomogą, choć GKS Katowice może się Ruchowi postawić. Patrząc na zespoły "walczące o spadek" (11-16): Górnik, GKS Tychy, Zagłębie, Resovia, Skra, Odra, to się każdy zespół z top5 może zdziwić. Oby nie my :> |
Jeśli wygramy z ŁKSem to będziemy mieć fantastyczny finisz rozgrywek. Co najlepsze - nikt tego nie rozważał, ale istnieje prawdopodobieństwo (małe ale istnieje) że 3 drużyny skończą ligę na takiej samej liczbie punktów (ŁKS, Wisła i Ruch i mała tabela zadecyduje o tym kto awansuje.
I tutaj: Jeśli wygramy z ŁKSem 1 bramka - awansuje ŁKS i Ruch Przy wygranej 2 brmkami - mamy remisowy bilans. Decydują bramki strzelone - tutaj mamy wyższa matematykę i wiele wariantów. Wygrana 3 bramkami z ŁKSem, przy majej tabeli wchodzimy my i Ruch |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl