Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Tasio1906 10.09.2009 17:24

Smuda na selekcjonera!!! Nie chce widzieć już w kadrze Bosackiego, Żewłakowa (brakuje mu szybkości), Krzynówka, M.Lewandowskiego (drwal), Sosina, Saganowskiego, a z młodszych zawodników Łobodzińskiego. Następny selekcjoner musi szybko wyselekcjonować grupę piłkarzy, którzy mogą reprezentować Polskę na EURO 2012.

Moim zdaniem powinni to być:
Bramkarze: Boruc, Kuszczak, Fabiański, Szczęsny
Obrońcy: Wasilewski, Golański, Rzeźniczak, Gancarczyk, Brożek, M.Kowalczyk, Głowacki, Kuś, Dudka, Jodłowiec, Glik, Sadlok
Pomocnicy: Błaszczykowski, Peszko, Grośicki, Boguski, R.Grzelak, J. Gancarczyk, Małkowski, Rybus, Obraniak, Murawski, Bandrowski, Wilczek, Garguła, Majewski, Cetnarski, Salomon
Napastnicy Smolarek, Jeleń, Brożek, Janczyk, Lewandowski, Małecki, Janota

IncognitoTSW 10.09.2009 17:44

Jeśli trener z Polski to nie wyobrażam sobie Majewskiego jako selekcjonera innego niż tymczasowy awaryjny...
A po nim to jeśli już to albo wreszcie Smuda, albo Heniek. Jeśli z Polski.

For_FuN_ 10.09.2009 18:19

Zewlakow ma klopoty z szybkoscia? To dlaczego tego nie widac w spotkaniach ligi greckiej czy LM :D? Przy Arku Glowackim(ktorym Robert Lewandowski krecil, az milo), to jest tytanem szybkosci :).
Kuszczak w kadrze? Na jakiej podstawie III bramkarz(mam klopoty z zaakceptowaniem II) Man Utd ma byc powolany do kadry? Warto wspomniec, ze Kuszczak w calej swojej dotychczasowej karierze(a ma 27 lat) rozegral jedynie 1 pelny sezon w klubie.
Rzezniczaka, Rybusa, Bandrowskiego(omg!) czy Gancarczyka nie wypada nawet komentowac.

O przydatnosci do kadry w zadnym wypadku nie moze decydowac wiek, ale aktualna dyspozycja(gra i forma w klubie).

0 22 10.09.2009 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez no one (Post 791397)
to śpiewajcie dalej: "Legia jest mistrzem Polski..." ;)

A Wy, ze Wisła najlepsza jest.... ;)

P.S. Nie spiewamy czegos takiego.

tylko_na_kilka_dni 10.09.2009 19:08

@For_FuN_
w ktorym meczu Lewandowski 'krecil Glowackim az milo" ?

GemHZR 10.09.2009 19:51

A co? to jest piosenka przechodnia, że co roku może ją sobie śpiewać kto chce? ;p

For_FuN_ 10.09.2009 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tylko_na_kilka_dni (Post 791408)
@For_FuN_
w ktorym meczu Lewandowski 'krecil Glowackim az milo" ?

Lech - Wisla z wiosny, gdzie niestety Arek powinien dostac czerwona kartke(w konsekwencji swoich zagran).

Arkas 10.09.2009 20:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 791312)
najpierw mecze, potem bilans

źródło : info tel.

W większości lig, liczy sie najpierw spotkanie pomiedzy drużynami, a potem bilans.
Jeśli jest inaczej, mój błąd

Ale przecież każdy się podniecał jak wygraliśmy z San Marino wysoko, więc *uj by to wyczuł... Jeśli mecze bezpośrednie to niestety jesteśmy w czarnej dupie...:-/

Edit: No to dobrze na szczescie myslalem ze najpierw bramki :]

!!IRIVER!! 10.09.2009 20:49

W tym wypadku, wczoraj mówili, że liczą się wpierw bramki. Więc w dupie nie jesteśmy. Gdyby tak było, to nawet matematycznych szans nie mielibyśmy, a przecież o takich jeszcze cały czas gadają.

Robek 10.09.2009 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 791279)
Jak dla mnie to trenerem I tutaj nie żartuję tylko pisze mega poważnie, będzie Stefan Majewski. Wmiksowują go w reprezentacje jak się da zrobili mu U-23 teraz niby awaryjnie dwa mecze a później dobrze rokuje niech zostanie. A teraz czemu tak będzie? Powiedział to dziś Zarzeczny w TVN. Poszukiwania trenera będą bardzo trudne gdyż intelektualnie nie może przewyższać intelektualnie prezesa Grzegorza. I tu pozostał już tylko Majewski!

popieram całkowicie ,jeżeli widział ktoś dzisiejszy "Footbal Neews" ostatnia strone to zrozumie o co chodzi

Mario Nh 10.09.2009 21:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 791279)
Powiedział to dziś Zarzeczny w TVN. Poszukiwania trenera będą bardzo trudne gdyż intelektualnie nie może przewyższać intelektualnie prezesa Grzegorza.

Co będzie niezwykle trudne :)

Fuks 10.09.2009 21:50

Nie wiem o co chodzi w tym całym rozpaczaniu nad przegranym awansem. Uwazam ze skoro nadal jest szansa to powinno sie zrobic wszystko co mozna zeby tam pojechac. Ten układ z wygrana Słowacji ze Słowenią wcale nie jest tak malo prawdopodobny, zeby nie moc powiedziec ze mamy szanse. Przeciez jak Słowacja przegra ze Słowencami a pozniej z nami to jeszcze sie moze okazac, ze na mistrzostwa nie pojedzie.. wiec grać będa na serio. Ja bym brał teraz Franciszka Smude i ratowal te baraże - bo wiem ze dopoki pilka w grze itd.

Jasne ze to co nasi zaprezentowali nie nastraja optymistycznie, ale mozna chociaz sprobowac a nie plakac ze koniec szans. Slowacja wygrywa ze Słowenia, my z Czechami i potem gramy ze Słowakami mecz o baraze w momencie kiedy oni będą juz po imprezie z okazji awansu. Wiadomo - Słowenia moze w takim wypadku nastrzelac San Marino i 20 bramek i bedzie po sprawie, ale nie chcialbym tego, ze nagle potem obudzimy sie z reką w nocniku i powiemy ze byla szansa, ale ja stracilismy przez takie wlasnie narzekania...

Bronex 10.09.2009 22:15

Witam,

Rozwiązanie z tymczasowym zatrudnieniem na dwa mecze "doktora" Stefana Majewskiego jest wielkim błędem. To juz lepiej by było zostawić na te dwa mecze jako p.o. selekcjonera reprezentacji Polski Rafała Ulatowskiego. Niech chłopak dokończy te eliminacje. Potem zatrudnić nowego trenera mającego czystą kartę. Widać ,że leśne dziady z mędrcem Lato na czele już wykluczyły poszukiwania selekcjonera za granicą. Jak to powiedział Zbygnew Koźmiński "po Beenhakkerze z 500 lat nie zatrudnimy trenera z zagranicy". Po zawężeniu pola do rodzimych trenerów to najlepszym kadydatem byłby albo Kasperczak albo Lenczyk. Kasperczak mógłby swobodnie gadać z Obraniakiem. Tego typu zrozumienie na pewno Ludovicowi by pomogło. Smuda czy inne wynalazki zdecydowanie nie. Ale znając życie to jak to na Miodowej bywa Grzechu między jedną libacją a drugą już namaścił na selekcjonera doktora Majewskiego.

Przy okazji nasunęła mi się tak myśl. Jeżeli byśmy jakimś fuksem awansowali na te mistrzostwa świata w RPA to byłaby chyba trzecia pod rząd impreza na której komentatorzy z wielu państw zadawali by sobie pytanie jak swego czasu Alan Shearer "Na Boga jak reprezentacja grająca tak prymitywny football mogła awansować na jakiekolwiek mistrzostwa?"

dj_ibutti 11.09.2009 00:37

http://www.dziennik.pl/sport/pilkano...sie_z_Leo.html

- Jakby ktoś przegapił MONOLOG SZPAKA ;)


Mam dziwne wrażenie, że Majewski "tymczasowy" stanie się po dwóch wygranych meczach (bo nagle piłkarze sobie przypomną jak się gra) Majewski "selekcjoner"...

Mam dziwne wrażenie, że nasi piłkarze grali na "zwolnienie trenera"....

Mam dziwne wrażenie, że naszym się nie chciało grać w RPA. Bo gorąco, bo niebezpiecznie, bo daleko itp... Przypominam o cyrku z powołaniami na sparing z RPA...

Arked 11.09.2009 01:11

dj_ibutti, rzeczywiscie masz bardzo dziwne wrażenie. Nigdy w życiu nie uwierzę w takie teorie.

Krissu 11.09.2009 01:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 791515)
Mam dziwne wrażenie, że naszym się nie chciało grać w RPA. Bo gorąco, bo niebezpiecznie, bo daleko itp...

... i syfa można złapać..

:D

Konrad. 11.09.2009 01:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 791502)
k. Kasperczak mógłby swobodnie gadać z Obraniakiem. Tego typu zrozumienie na pewno Ludovicowi by pomogło.

Jakich ja ****a czasów dożyłem, że znajomość jezyków obcych będzie wymagana do roli trenera polskiej kadry...

Za 20 lat, to tylko po koszulkach będzie można rozpoznać którzy "nasi"...

Uran235 11.09.2009 01:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 791515)
Mam dziwne wrażenie, że nasi piłkarze grali na "zwolnienie trenera"....

Nie tylko Ty masz takie wrażenie, choć akurat mnie ta teoria nie do końca przekonuje. Tzn. uważam, że wielu zawodników grało zdecydowanie poniżej możliwości i możliwe, że chciało zwolnić trenera. Ale część niestety po prostu pokazała to, co na tę chwilę potrafi
Boruc- on akurat mógł spartolić sytuację bez dodatkowej motywacji, ale prawda taka, że u większości trenerów i tak będzie numero uno.
Żewłakow- jeden z niewielu rozsądnych gości w reprezentacji, umie sklecić zdania wielokrotnie złożone. To, że głośno nie krytykuje trenera, nie oznacza, że się z nim zgadza. Podobnie jak Boruc miejsce w kadrze będzie dalej miał, no chyba, że ktoś zdecydowanie postawi na młodych( ale takie rzeczy nie w Polsce, nie w kraju, wktórym Jacek Bąk dalej dostawałby powołania).
Bosacki- powołany dlatego, że Leo nie lubi się z Głowackim i dlatego, że nie mamy żadnych innych rozsądnych opcji. W lidze mamy, co najmniej kilku lepszych stoperów, ale prawie wszyscy z "niewłaściwymi" paszportami. Raczej zagrał na miarę swoich możliwości.
Dudka- jaki Dudka jest, każdy widzi, dość powiedzieć, że na forum płaczą za Paulistą i Dudu, ale nie za Dudką. Najśmieszniejsze jest to, że pomimo swojej słabości Dudka mógł też działać w "konspiracji", pasowałoby do jego fochów upadków w polu karnym i zagrań ręką.
Gancarczyk- niezgrany z kadrą, nie w temacie, ale pod naciskiem grupy mógł w tym uczestniczyć.
Błaszczykowski- na euro miał na pieńku z Benhałerem. Jego bardzo, bardzo słaba postawa to na pewno mocny argument za teorią spisku.
Lewandowski- też za Benhałerem nie przepada, na początku pracy Holender ściągnął go jeszcze przed przerwą. Raczej nie inicjator, ale po propozycji kolegów z pewnością przypomniał sobie tamten moment.
Roger- dziecko Benhałera, mogli go nie wtajemniczyć. Fakt jest taki, że Roger na tą chwilę gra fatalnie.
Krzynówek- u niego to też raczej nieumiejętność i wiek. To nie przypadek, że jeśli gra w bundeslidze to zbiera fatalne noty, z akcentem na "jeśli". Raczej nie ma dla niego miejsca w kadrze, także zmiana selekcjonera nie jest mu na rękę.
Obraniak- raczej nie wie o co chodzi, jest kompletnie niezgrany z drużyną i tyle.
Brożek- oj Paweł miłośnikiem Leo raczej nie jest. Motyw z Zahorskim, to tak jakby Cię na podwórku celowo wybierali w ostatniej kolejności.
Łobo- on akurat zagrał na miarę swoich możliwości.
Smolarek- j.w.
Lewandowski- młody jest, powołania i tak będzie dostawał. Lepiej zadrzeć z trenerem, którego chce zwolnić pół Polski, niż ze starszyzną reprezentacji.

Jak widać najlepsi zagrali poniżej możliwości i mieli powody by grać przeciwko trenerowi. Ale z drugiej strony w drużynie było dwóch nowicjuszy, jeden człowiek z konieczności i kilku zwykłych cieniasów.

Proud 11.09.2009 07:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 791519)
Jakich ja ****a czasów dożyłem, że znajomość jezyków obcych będzie wymagana do roli trenera polskiej kadry...

Za 20 lat, to tylko po koszulkach będzie można rozpoznać którzy "nasi"...

no niestety... zaraz armia kosmopolitan wytoczy swoje działa...


mówili że Obraniak ma być zbawienien kadry...i co? jest? to samo Roger(choć dobrze grał moim zdaniem) ? jakoś bez nich awansowalismy na M Ś06, ME 08...


nie mówię że brak awansu to ich wina, absolutnie...po prostu nie robią tej różnicy ktorą to niby mieli robić. I tyle. Z nimi, jak i bez nich, byloby to samo.

to ja już wole jakiegoś Kowalskiego zamiast przyszywanych Polaków.

arti 11.09.2009 07:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 791322)
To by było zajebiste. Dostać odszkodowanie za zerwanie kontraktu, jak sie spartoliło robotę i tak czy inaczej kontrakt wygaśnie za miesiąc.
Przecież Leonek może dostać jeszcze dolę za wrzesień i październik, byle by trzymał się od naszych kopaczy z daleka. Jeśli o mnie chodzi, może sobie urządzić całodobowe konferencje z Martą Alf i Jankiem de Zeuwem w Marioccie. Przez następne 2 miesiące.
Jednak przerażające, że na czele PZPN stoi człowiek tak ograniczony umysłowo. nie wróży to najlepiej na przyszłość. Wyobraźmy sobie, że podpisuje kontrakt ze Stefanem. I poniosła go fantazja - kontrakt na 10 lat, a odszkodowanie za jego zerwanie 20 mln dolarów. U każdego prezesa byłoby to niemożliwe. Ale nie u Grzesia Laty.

Nie taki znowu ograniczony... 50tys. miesięcznie sobie załatwił. Sprzedając prawa marketingowe na 10 lat za klikadziesiąt mln euro koledze Placzynskiemu bez żadnego przetargu tez skasował swoje albo będzie kasować przez cały czas...
Lato ma cel-utrzymać się jak najdłużej przy żłobie i nachapać się jak najwięcej. Więc z tego pkt widzenia - przyznacie - idzie mu jak dotąd zgodnie z planem.
A że z piłą coraz gorzej, że liczba zatrzymanych we Wrocku, że wszyscy plują na niego bo widzą ogrom syfu i brak działań zaradczych, że warcholstwo i wieśniactwo w pzpn rośnie w siłę to oczywiscie ch..
Mam zresztą naiwną nadzieję, że i Lato tam (do Wrocka) trafi któregoś dnia bo mu się należy - za pobyt w Amice w okresie m.in. finału PP - Amica-Konin i za sprzedaż praw na 10 lat bez żadnego przetargu.

Szprotson - sparingi możemy grać z każdym, nikt nam nie broni Brazylii czy Hiszpanii jak im zapłacimy (Estonia mogła miesiąc temu to i my możemy). Tylko co z tego - tacy goście przyjadą - pójdą na *****i i disco, nastepnego dnia przetruchtają z nami połówkę, będzie tylko 0-1 (vide np. wspomniany mecz Est-Bra), podniecimy się jak zwykle "dzielną " postawą naszych, a to tak naprawdę nie bedzie w żaden sposób miarodajne. Chu.nia... potrzeba bomby zrzuconej na pzpn, mądrych, rzutkich gości z wizją chcących działać dla dobra piłki, a nie żeby się nażreć w korycie.

Chesteroski 11.09.2009 08:12

http://sport.interia.pl/raport/elms2...jewski,1366415

Stefan raczej pewny... Boże chroń!!!! Szczególnie ten argument: " Bo jego reprezentacja wygrała z Walią" :)

dynek.pl 11.09.2009 08:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 791502)
Po zawężeniu pola do rodzimych trenerów to najlepszym kadydatem byłby albo Kasperczak albo Lenczyk. Kasperczak mógłby swobodnie gadać z Obraniakiem. Tego typu zrozumienie na pewno Ludovicowi by pomogło. Smuda czy inne wynalazki zdecydowanie nie. Ale znając życie to jak to na Miodowej bywa Grzechu między jedną libacją a drugą już namaścił na selekcjonera doktora Majewskiego.

Moze prosciej bedzie zatrudnic tlumacza. Kasperczak trener majacy na koncie takie sukcesy jak mecze z Valerenga czy Dinamo Tbilisi - dziekuje. Taki Smuda nigdy nie skompromitowal sie na arenie miedzynarodowej, a okazji do tego mial przeciez sporo - nalezy mu sie w koncu ta kadra tak jak psu kosc.

saklak1906 11.09.2009 08:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Chesteroski (Post 791537)
http://sport.interia.pl/raport/elms2...jewski,1366415

Stefan raczej pewny... Boże chroń!!!! Szczególnie ten argument: " Bo jego reprezentacja wygrała z Walią" :)

I biznes sie kreci.
Wiedza ze majewski im nie podskoczy a i zwdziecznosci wejdzie w dupe bez wazeliny i ze zrobi wszystko co mu powiedza. Leon byl nie wygodny bo robil co chcial. Smuda, Kasperczak tez sobie nie pozwola na jakies sugestje ze strony beton, wiec pozostaje tylko doktor.

Proud 11.09.2009 10:01

o kur*a...

ten szmatławiec już nie może niżej upaść...

Nie lubie Leło, ale to jest przesada.

AYALA 11.09.2009 10:50

Kasper ma doświadczenie w prowadzeniu Reprezentacji (Mali,Tunezja,Senegal,Wybrzeże Kości Słoniowej,Maroko) i na mundial kilka razy awansował.Jeśli nie wybiorą Smudy to uważam że Heniek jest najpowazniejszym kandydatem ale znajac kolesiostwo w pzpn to i tak Majewski zostanie do 2012 roku

flamengista 11.09.2009 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Chesteroski (Post 791537)
http://sport.interia.pl/raport/elms2...jewski,1366415

Stefan raczej pewny... Boże chroń!!!! Szczególnie ten argument: " Bo jego reprezentacja wygrała z Walią" :)

Ten fragment pokazuje stan umysłu Antoniego Piechniczka:

Cytat:

Zamierzamy też zasięgnąć opinii Wydziału Szkolenia, bo właśnie tam rodzi się wiele ciekawych pomysłów
Niewątpliwie pomysły są ciekawe, ale na scenariusz do komedii w stylu Barei.

Z ewentualnego zatrudnienia Stefana Majewskiego na selekcjonera kadry byłby jeden plus. Zero złudzeń. Na najbliższe 3 lata każdy rozsądny człowiek dałby sobie spokój z kadrą i miałby zerowe co do niej oczekiwania. Bo Doktor na stołku selekcjonera to 99% gwarancja wtopy.

7 kotów 11.09.2009 11:16

Polski Zwiazek Glupich Krokow

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 791569)
Bo Doktor na stołku selekcjonera to 99% gwarancja wtopy.

Niekoniecznie.
Majewski to pasjonat.

Ja mam taka teorie:
W klubach go pilkarze po prostu zlewali, w reprezentacji juz nie wypada.
Doktor bedzie ich mial na gora 10dniowych zgrupowaniach, w Dresovii czy Lechu Poznan mial ich w trybie"Big Brother"
A nawet jesli mu sie nie uda, to przynajmniej duzo zabawy bedzie.

Wole Majewskiego niz Engela.

felipe 11.09.2009 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 791572)

Wole Majewskiego niz Engela.

Ja szczerze mówiąc nie.

Jakby nie patrzeć to własnie wąsaty przerwał wieloletnia tradycje, ze polscy piłkarze wielką imprezę oglądali tylko w telewizji. Owszem, zapowiedzi były szumne, niemniej jednak trzeba przyznać, że rozpatrując lata 2002, 2006. 2008 to właśnie w Korei blamaż był najmniejszy...

Jakby nie patrzeć, to właśnie wąsaty był najblizej wprowadzenia Wisły do LM (własciwie zabrał nam ją sędzia).

Co by nie mówić, to chyba zmysł trenerski ma...


Biorąc pod uwagę, że (patrząc realnie) szanse na to, że kadrę do Euro przygotuje fachowiec z prawdziwego zdarzenia są niemal zerowe, Engel wydaje sie byc z polskich trenerów wyjściem nienajgorszym.

Bronex 11.09.2009 11:48

Wczoraj tak słuchałem wypowiedzi Kręciny na TVN24 i doszedłem do wniosku ,że kluczowym kryterium w doborze nowego trenera będzie możność ustawienia jego osoby przez komuchów esbeckich z PZPN do funkcjonowania i akceptowania roli tej bandycko-złodziejskiej organizacji. Co ciekawe największy zarzut jaki PZPN stawia Leonowi to nie chu.jnia na boisku i ogólna tragedia w selekcji ale to ,że się nieidentyfikował z władzami związku i samym związkiem. No ja pie.rdole ....

MatMario 11.09.2009 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 791572)
Wole Majewskiego niz Engela.

No to pozostawiłeś taki wybór jak między dżumą a cholerą.
W ogóle dyskusja nad takim trenerami w żadnym innym kraju nie była by możliwa a u nas to są prawie jedyne możliwości bo Grzegorz z Antkiem reformują reprezentacje...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl