![]() |
Zgadzam się z rw88. Polska liga jest przeciętna na tle reszty Europy: 25 miejsce z 53 państw. Tak duży kraj powinien być znacznie wyżej, ale meczące są te polskie kompleksy jacy to jesteśmy najgorsi i beznadziejni.
Moim zdaniem, problem z polską piłką polega na słabym zarządzaniu bo zamiast na pseudo-gwiazdki kasa powinna iść na bazę treningową, skauting i szkolenie młodzieży. Jestem optymistą bo prędzej czy później modernizacja infrastruktury i wzrost budżetów po Euro 2012 przełoży się też na poprawę tych zaniedbań. Wtedy popularnością piłki w Polsce i przewagą demograficzną zdystansujemy mniejszych średniaków. Obstawiam, że w ciągu 4-5 lat powinniśmy wejść do pierwszej 20-tki, a w ciągu dekady walczyć o miejsce w okolicach pierwszej piętnastki. Skoro Bułgaria już teraz puka do czołowej piętnastki Europy to dlaczego Polska za jakiś czas ma tego samego nie osiągnąć? |
Jak się popatrzysz na Bułgarię to za 2 lata spadnie do trzeciej dziesiątki jesli nie poprawi swoich wyników, więc Bułgaria to zly przykład. Pozycja Bułgarii jest w dużym stopniu zależna od sukcesów sprzed 4 i 5 lat. To samo dzieje się z.... Rumunią, która za rok wyleci z pierwszej 10. a za 2 lata z pierwszej 15, jesli nie pokażą czegoś na poziomie. Co do Bułgarii to jej sytauacja wygląda tak jak nasza 5 lat temu kiedy jeszcze bylismy w pierwszej 20 i niewiele brakowało byśmy się znaleźli na 15 miejscu, ale wszystko się posypało i trzeba budować od podstaw. Problemem w polskiej piłce jest oczywiście wyszkolenie ale nie demonizowałbym, gdyż patrę lat temu wyszkolenie było jeszcze gorsze a sukcesy znacznie lepsze. U nas porblemem cały czas są pilkarze nieroby i imprezowicze. Gdyby piłkarze trenowali tak cięzko jak lekkoatleci, a alkohol pilo tylko okazjinalnie to mielibysmy takich pilkarzy jak Marcelo czy Cleber którzy są wzorami do naśladowania. Pamiętam gdy Marcelo przyszedl to był przyzwyczajon do treningów 2 razy dziennie, a w Polsce?... Jeden poranny trening i o 14 do domu i reszta dnia wolne. Niestety z takimi nierobami jacy grają u nas nic nie odiągniemy
|
Cytat:
|
Cytat:
I takie kluby jak Wisła, Legia czy Lech myśle, że powoli zdają sobie sprawę, że kończą się czasy skupowania za grosze bardzo utalentowanych młodzianów, wyróżniających się w słabszych klubach ekstraklasowych, jak widać nawet ze słabiutkiego Piasta Gliwice można trafić do czołowej drużyny Serie A poprzedniego sezonu, arugment o lepszej promocji w klubie czołówki bardzo powoli, ale mija. Powoli też władze zaczynają rozumieć, że trzeba się wziąć za wychowywanie własnych chłopaków, pozyskiwać największe talenty już w wieku 16, 17-stu lat, szlifować je na własnym podwórku, ewentualnie wypożyczać do słabszych klubów, ogrywać, w ten sposób przygotowywać ich na powrót do klubu z większym bagażem doświadczenia. Dokładnie tak robią Serbowie, tak robią Chorwaci i zarabiają na tym krocie. I aktualnie te kraje w pewnej mierze jadą na opinii, na wykreowanym wizerunku kuźni talentów, podobny przypadek na naszym podwórku mamy też np. w Legii z Dowhaniem. Nasza potencjalna przewaga nad Serbami czy Chorwatami jest taka, że nasza liga z czasem będzie coraz bardziej konkurencyjna, coraz bardziej wyrównana, zdecydowanie lepiej opakowana (stadiony, poziom transmisji, medialność...), coraz więcej u nas będzie kasy i tak jako kraj blisko 40-sto milionowy mamy potencjał ku temu żeby łączyć sposób chorwacko-serbski produkcji piłkarzy... - bo jestem pewien że prędzej czy później wiele klubów pojmie ogromne możliwośći biznesowe takiego podejścia, tak jak ma się to teraz np. ze stadionami, kluby w tym momencie pojmują, że stadion daje nieporówywalnie większe możliwości zarobku - ...łączyć produkcję ze...skupowaniem za nie tak wielkie kwoty zawodników wychowanych również na Bałkanach, ale nie tylko stamtąd - jest też przecież Ameryka Południowa, jest Afryka - ...i poprzez szlif u siebie tych zagranicznych gwiazdek, możliwa będzie sprzedarz z niezłym zyskiem, na pewno jako liga zdecydowanie lepsza finansowo będzie ku temu okazja, bo będziemy (i właściwie już w tej chwili jesteśmy) interesującą propozycją dla zawodników, którzy mają spory potencjał, wyrobioną markę na swoim podwórku, ale skok np. do Bundesligi byłby aktualnie dla nich zbyt duży. Brzmi pięknie, moim zdaniem też jest to bardzo realna droga rozwoju, na pewno wpłynęłoby to na miejsce naszej ligi w Europie, sęk w tym, że póki co są tylko moje przypuszczenia, widzę zalążek takiego podejścia, ale do realizacji tej wizji jest jeszcze daleka droga. I jeszcze jedno - mamy jako naród jedną cechę, na której można budować finansowo-medialną siłę ligi - mamy straszną chłonność sukcesu, szczególnie w sporcie. Siatkówka czy piłka ręczna były u nas 10 lat temu sportami totalnie niszowymi, a sukces (szczególnie w pierwszym przypadku) pozwolił wykreować modę na ten sport i hale nawet w lidze są regularnie zapełniane. Tym bardziej, że piłka jest u nas uwielbiana, tyle że wielu ludzi i słaba medialność (wizja chuligaństwa na stadionach) i przeciętny poziom sportowy odstrasza olbrzymią grupę ludzi od odwiedzania stadionów. Przy realizacji tego, co napisałem powyżej, widzę osobiście szansę, żeby nawet duże obiekty w Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu mogą się w większości regularnie zapełniać. Ale do tego potrzebujemy również sukcesu E2012, tego żeby ten turniej zbudował modę na piłkę, żeby zrobić z tego wydarzenie historyczne całego narodu, wykorzystać do tego siłę mediów, zrobić po prostu szał na piłkę, pokazać nasz futbol jako konkurencyjny dla reszty Europy (chyba najcięższy czynnik do zrealizowania), zbudować jeszcze większą dumę narodową dla tego sportu. Jest to możliwe, a czy wykorzystamy tą szansę - zobaczymy za dwa, trzy lata. |
Cytat:
|
Cytat:
Jak się już bawimy w rankingi to należy wspomnieć, że mamy: 10 miejsce pod względem sumy za prawa do pokazywania meczów ligowych wg. Futebol Finance 15 miejsce w ogólnej wartości wszystkich ligowych zawodników wg. transfermarkt.de 25 miejsce w rankingu krajowym UEFA 77 miejsce w rankingu piłkarskich lig na świecie wg. IFFHS |
Cytat:
|
Cytat:
|
Czasami lepiej zrobić krok do tylu żeby później zrobić 2 kroki do przodu niżej niż na 28 miejsce w rankingu krajowym na razie nie spadniemy możemy tylko awansować Tamten sezon nie był udany ale trzeba wierzyć że ten będzie lepszy Teraz po 3 meczach mamy 0,750 pkt w tamtym po 3 mieliśmy 0,375 Nienależny wpadać w hura optymizm ale Wisła i Lech mają potencjał aby przynajmniej grać w fazie grupowej wystarczy mieć dobre losowanie (może los się do nas wreszcie uśmiechnie ) i pokonać jednego wyżej rozstawionego rywala Nie musimy grać ładnie ale trzeba wygrywać mecze (np Barcelona niby gra najładniej a wygrała tylko ligę hiszpańską a Inter był skazywany na porażkę a wygrał potrójną koronę - nie ma co porównywać z polskimi klubami ale można iść do celu po trupach )
|
Cytat:
Lechia przed kilkoma miesiącami parafowała list intencyjny z gminą Pruszcz Gdański na przekazanie jej terenów w miejscowości Bystra(niecaly km od Gdańska przy drodze krajowej nr7 Gdańsk-Warszawa, oraz przy budowanej południowej obwodnicy Gdańska) pod budowę 10-12 boisk treningowych z pełnym zapleczem socjalnym(hotel, szatnie, mini klinika, laboratorium). Obiekt ma powstac do końca 2012 roku(termin planowanego rozpoczęcia budowy to kwiecień 2011) w sklad 12 pełnowymiarowych boisk wejdą: 4 boisk z nawierzchnią naturalną podgrzewane i oswietlone, 2 boiska z nawierzchnią sztuczną oswietlone i podgrzewane, jedno boisko kryte z nawierzchnią sztuczną oswietlone, oraz 2-4 boiska pomocnicze z nawierzchnią szutrową i gliniastą |
Mamy problem Lobo jest chory!!! Wracaj do zdrowia... bo Małecki i Krm to jeszcze większa niewiadoma do tego meczu!!! ja liczyłem na Łobo osobiście...
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Pozdrawiam serdecznie. |
Odwróc to sobie, co by bylo gdyby sedzia odgwizdal karnego z Parmą przy 2:1 w dopgrywce? gdyby choc 1, 2 sytuacje Schalke wykorzystalo w Krakowie? gdyby... mowimy o poziomie pilkarskim czy rozpamieujemy wyniki? Nie jest sztuką ograc lepszą druzynę bo ci sędzia gwizdnie albo nie, albo uzna albo nie... Nie mowie ze PAO bylo lepsze czy gorsze, ale pilkarsko wtedy gralismy jak rowny z równym, i nie mozesz powiedziec ze odpadlismy sprawiedliwie, bo sprawiedliwie byloby 2:2, i 3:1 w pierszym meczu, to tak jakby powiedziec, ze Niemcy wygrali z Anglią sprawiedliwie, ale tam bylo 2:2 wiec czemu druzyna ktora dostaje prezent od sędziego jest niesprawiedlie osądzana, ze byla o wiele lepsza? A Ty dalej powielasz teorie o ktorej pisalem... "Nie liczę FC Barcelona, bo to akurat inny świat" - a ja nie licze "FC Levadia" bo to także inny świat, ale w druga stronę dla nich jestesmy czyms rakim jak Barcelona dla nas... Ja nie wiem my mamy taką manie umniejszania sobie wszystkiego... jak wygramy, to tamci nas olali mieli slabszy okres, jak przegramy to chocby nie wiadomo w jakich pechowych oolicznosciach, to jestesmy slabi, wszyscy nas przeganiają...
|
Cytat:
|
Jest jeszcze druga wersja równie częsta. Jak wygrywamy to jesteśmy świetni, jak przegrywamy to przez spisek sędziów, piłkarskiej centrali powiązanej z rywalem, cyklistów i krzywej murawy.
Szczerze mówiąc nie wiem, która wersja gorsza.. |
Będzie gdzieś transmisja z losowań piątkowych ?
|
Na uefa.com
|
Cytat:
|
Cytat:
|
O jutro gra Wisła, może być ciekawie!
Zobaczymy jak wygląda po latach Żuraw, władca muraw :) |
Cytat:
Kiedy Wisła pokonywała Niemców, Włochów czy Hiszpanów nie spotkałem osobiście nikogo kto by twierdził, że piłkarsko wyprzedziliśmy te kraje - i słusznie. Tylko czemu w takim razie jak przegraliśmy z Levadią to często słyszałem opinie, że nawet estońska liga nas przegoniła. Gdy Polska wyprzedziła Portugalię w eliminacjach Euro 2008 nikt nie uważał, że jesteśmy piłkarsko lepsi od Portugalczyków, a gdy zajęliśmy przedostatnie miejsce przed San Marino to niektórzy dziennikarze uznali, że teraz tylko w meczach z pół-amatorami będziemy faworytami. To jest właśnie to polskie piekiełko i widzenie wszystkiego w czarnych barwach. Nie ma powodów do zachwytów na polską kopaną, ale na pewno nie jest tak źle jak to niektórzy przedstawiają. |
Wiecie gdzie jest jakaś relacja tekstowa z meczu Ruchu ?
|
|
live.niebiescy.pl
lub eurosport.pl |
Z czuba przeklejają tylko wiadomości z live.niebiescy.pl. Ta druga strona zaś nie wpisała jeszcze nic oprócz startu meczu...
|
0:1 Dla Ruchu.
Dobrze! Nie wiem jak Wy ale ja chciałbym aby Ruch zaszedł jak najdalej. Może pozwoli im to chociaż trochę podreperować konto klubowe. Bramkę strzelił Grzyb z rzutu karnego. |
Ruch 1-0, dobrze że szybko strzelili, teraz mogą spokojnie grac swoje... Oby Wisełka też dzisiaj błysnęła i pokazała się z dobrej strony
|
http://www.uefa.com/uefaeuropaleague...ght/index.html tu jest jeszcze relacja, po angielsku ale prostym, piłkarskim językiem.
|
Z tej relacji wynika, że Pilarz się nie nudzi...:p A oprócz tego kilka niecelnych strzałów Valetta oddała. Widać, że te ostatnie niespodzianki maltańskich ekip na własnym terenie nie były przypadkowe.
|
Oby wygrali bo brakuje nam punktow do rankingu.
|
I znowu faulują Olszara w polu karnym <lol2>
|
Rzeczywiście z relacji na stronie uefa wynika, że Pilarz jest jasnym punktem tego spotkania (jak na razie).
|
Cytat:
|
Cytat:
http://pl.uefa.com/uefaeuropaleague/...ght/index.html |
niech sobie wygrywaja, dla nas to zadnego znaczenia nie ma;) nasi przyjaciele z WIT Georgia chyba nie lubia grac w pucharach u siebie;) 0-6;)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
nastepny kibic wszystkich klubow w Polsce? A co nas ranking krajowy? co on daje Wisle? nic... Wisla ma robic punkt sama sobie i wtedy bedzie korzysc, wiec liczmy na siebie nie na innych...
|
A co to ma za znaczenie, czy ktoś chce aby Ruch wygrywał czy nie?
Ja osobiście wolę mieć okazję oglądnięcia jakiegoś meczu polskiego zespołu (akurat Ruchu nie transmitują dzisiaj.. ;/ ) niż tych *******onych seriali... Dobrze, że Ruch prowadzi i niech wygra. Im dalej zajdą polskie zespoły tym lepiej. |
Ruchowi, a przede wszystkim Jadze można kibicowac, ale na pewno nie lechowi -_-
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:13. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl