Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

funkykoval 03.06.2018 14:40

Carillo out ? W takim tempie to niedługo będziemy mieć na utrzymaniu cała 11 trenerów .....

bkl1988 03.06.2018 14:48

Zaufajmy zarządowi a my po Karnety

St Yabol 15.10.2018 15:13

Kikuś się dogadał z klubem i rozwiązał kontrakt

https://twitter.com/enkikos/status/1...234813953?s=19

brylant17 15.10.2018 15:22

Jednak ma jeszcze resztki honoru szkoda,że nie od razu....

Karherop 15.10.2018 16:21

Bo znalazł sobie inną robotę. Gdyby nie ona to by dalej ciągnął kasę. Proste.

wolfy 15.10.2018 17:41

Dobrze dla nas.

dziki 16.10.2018 15:51

Każdy by ciągnął kasę. Kontrakt miał podpisany, zwolnili go z głupa żeby zatrudnić innego głupa. Pomimo całego szamba ostatnich miesięcy, nie był ten Kiko taki tragiczny.

Karherop 16.10.2018 16:58

@dziki
Pokaż mi dobrych trenerów którzy wolą przez rok ciągnąć kasę niż podjąć pracę w innym klubie. Ramirez po prostu był za słaby, aby sobie znaleźć dobry klub.

Piłkarze wielokrotnie rozwiązują wcześniej kontrakty chcąc grać gdzie indziej. I tak, rezygnują często z uposażenia.


Kiko miał armię piłkarzy, przy choćby sytuacji którą mamy teraz. A gówno osiągnął z tą drużyną, tak obiektywnie.

TIR_DO_SŁUBIC 17.10.2018 11:23

Zamiana Carillo za Kiko była błędem ale tylko dlatego, bo tego drugiego w ogóle nie powinno u nas być...

To gdzie teraz będzie można oglądać tego nadtrenera?

obikenobi 17.10.2018 12:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR
Zamiana Carillo za Kiko była błędem ale tylko dlatego, bo tego drugiego w ogóle nie powinno u nas być...

To gdzie teraz będzie można oglądać tego nadtrenera?

Tak samo, jak pierwszego, który jak do tej pory też wygrzewa tyłek w Hiszpanii, bo nigdzie indziej roboty na razie nie znalazł.

Arkadiusz.Czerepach 17.10.2018 15:19

Kiko >>> Carillo

wolfy 17.10.2018 21:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1516458)
Zamiana Carillo za Kiko była błędem ale tylko dlatego, bo tego drugiego w ogóle nie powinno u nas być...

To gdzie teraz będzie można oglądać tego nadtrenera?

Akurat jest dokładnie odwrotnie - nigdy nie powinniśmy byli zwalniać Kiko i zastępować go Carillo. Gdyby nie to być może bylibyśmy w o wiele lepszej sytuacji finansowej.

obikenobi 18.10.2018 06:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy
Akurat jest dokładnie odwrotnie - nigdy nie powinniśmy byli zwalniać Kiko i zastępować go Carillo. Gdyby nie to być może bylibyśmy w o wiele lepszej sytuacji finansowej.

Samo zwolnienie Ramireza to nie był jakiś gigantyczny błąd. Osobiście długo chłopa broniłem, ale po jego ostatnim meczu z Płockiem i mnie już się odechciało. Nie powinniśmy go zamieniać akurat na Carrillo, który okazał się drogi w utrzymaniu, a ostatecznie okazało się, że wiele lepszy od Kiko nie był, żeby nie powiedzieć że w ogóle.

xanti1906 18.10.2018 06:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1516473)
Akurat jest dokładnie odwrotnie - nigdy nie powinniśmy byli zwalniać Kiko i zastępować go Carillo. Gdyby nie to być może bylibyśmy w o wiele lepszej sytuacji finansowej.

Z perspektywy czasu nie wiem, czy możemy mówić o "wiele lepszej sytuacji finansowej". Nie jestem pewien jaka jest różnica w gratyfikacji za zajęcie poszczególnych miejsc, ale wydaje mi się, że z Kiko byłoby trudno być w górnej połówce na koniec sezonu.

wolfy 18.10.2018 09:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 1516479)
Z perspektywy czasu nie wiem, czy możemy mówić o "wiele lepszej sytuacji finansowej". Nie jestem pewien jaka jest różnica w gratyfikacji za zajęcie poszczególnych miejsc, ale wydaje mi się, że z Kiko byłoby trudno być w górnej połówce na koniec sezonu.

Tego nie wiesz. IMHO 6/7/8 miejsce było spokojnie do zrobienia. Odpadły by na pewno kontrakty Carillo i sztabu, kontrakt Brleka. Pewnie trzeba było opylić Carlitosa od razu w przerwie zimowej. Ten cały cyrk p.t. "walczymy o puchary" bardzo nam zaszkodził.

Arkadiusz.Czerepach 18.10.2018 09:51

TIR Ty już na stałe powinieneś sobie zostawić ten avatar z Ramirezem, jako symbolizacje Twojego leitmotivu :)

piotek 18.10.2018 10:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1516486)
Tego nie wiesz. IMHO 6/7/8 miejsce było spokojnie do zrobienia. Odpadły by na pewno kontrakty Carillo i sztabu, kontrakt Brleka. Pewnie trzeba było opylić Carlitosa od razu w przerwie zimowej. Ten cały cyrk p.t. "walczymy o puchary" bardzo nam zaszkodził.

Nabrzmiałe ambicje niestety zaprowadziły nas do punktu wyjścia, a może i jeszcze dalej.

W lepszych warunkach finansowych projekt. Carrillo mógłby się udać. Według mnie widać było jakikolwiek progres w grze zespołu, czego nie pamiętam za Ramireza. Dlatego nie rozumiem dlaczego Czerepach zawsze podkreśla wyższość Kiko nad Carrillem.

Wdłuższej perspektywie Carrillo mógł nam dać dużo. Na dłuższą metę problemem mogłyby się okazać jego umiejętności zarządzania szatnia i ludźmi - napięcia między zespołem, sztabem i samym trenerem były po prostu widoczne.

Arkadiusz.Czerepach 18.10.2018 10:09

bo ja oceniam sytuacje holistycznie , a nie tylko przez pryzmat zarówno jednego z aspektów jakim jest warsztat taktyczny który BYĆ MOŻE Carillo miał lepszy


btw napisze ktoś w końcu w jakim klubie zakotwiczył nasz hiszpański probierz z terragony ?

obikenobi 18.10.2018 10:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Czerepach
btw napisze ktoś w końcu w jakim klubie zakotwiczył nasz hiszpański probierz z terragony ?

Nie napisze, bo na razie nie wiadomo.

Dive Pirate 18.10.2018 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1516486)
Ten cały cyrk p.t. "walczymy o puchary" bardzo nam zaszkodził.

Ja właściwie o to mam jedynie pretensje do zarządu, nie mając kasy z trupami pochowanymi po szafach dołożyli jeszcze do pieca, w naszej sytuacji finansowej żaden rozsądny menadżer by takiej decyzji nie podjął.

szprotson 18.10.2018 11:44

moze to dołożenie do pieca to był zabieg po to by ludzie kupili karnety i była kasa na początek.
niemniej jednak, było mineło :)

Karherop 18.10.2018 12:18

Kiko zrobił swoje (awansował do 8), ale wszystko wskazywało że nie będzie trenerem na "lata". To był 2 ligowy trener który miał więcej szczęścia niż rozumu. Carrillo uważam za lepszego trenera, natomiast zupełnie nie pasującego do profilu i sytuacji naszego klubu. Wyniki osiągnął ponad stan (w rundzie finałowej), jednak poniesione takim kosztem że jego zatrudnienie było największym błędem zarząd.

Zresztą cały zarząd wraz z Junco popełnił serie błędów w 2017 do roku włącznie z dziwną umowa dla Kiko jak i seria transferów (Ze, Perez,Balaniuk,Kolar), jakby byli zupełnie oderwani od finansowej rzeczywistości.
Jednoczenie uważam że jest to już przeszłość i trzeba raczej patrzeć do przodu, bo przeszłości się nie cofnie.

filipowski 18.10.2018 12:31

Gdyby nie było problemów z wypłatami to można byłoby obiektywnie ocenić ich pracę.Prawda jest taka,że jako kibice nie mamy pojęcia kiedy wyplaty były płacone a kiedy nie.Nie wiemy również jaki to miało wpływ na grę w poszczególnych meczach.Niektóre mecze ewidentnie wyglądały jak protest.
Kiko miał dobry kontakt z drużyną,o taktyce trudno się wypowiedzieć,jakoś nie zapadła mi w pamięci.Natomiast Carrillo miał pojęcie o taktyce,potrafił poukładać drużynę w trudnych wyjazdowych meczach,zdobył kilka terenów na któych od lat nam nie szło,szczególnie Warszawa (kapitalny mecz) Białystok,Kielce.

funkykoval 18.10.2018 13:25

Sorry, ale najlepsze mecze Wisły za czasów Carrillo zespół grał wówczas, gdy Carrillo ustawiał go nie według swojej myśli przewodniej...
Dodam jeszcze, że gdyby nie przypadkowy gol Zorana na Jagiellonii to marzenia o szansach na awans do europucharów pękłyby od razu ........

s1mone 18.10.2018 14:00

Pod względem wyników i jakości gry Wisły.

Stolar > Carillo > Kiko

Tutaj żadna polemika nie ma sensu. Wiadomo - Carillo był drogi, ale jakby nie zatrudnienie Carillo, kto wie - może by u nas nie było Stolara? To jest wszystko gdybanie.

Mamy bardzo dobrego trenera (DLA NAS), mieliśmy niezłego / dobrego (DLA NAS) i świetnego strażaka będącego fatalnym trenerem na dłuższą metę (DLA NAS).

Każdy trener w innych warunkach będzie osiągał inne rezultaty. Jednym piłkarzom podejdzie Carillo, innym Stolar a jeszcze innym Kiko. A to ma kluczowe znaczenie, trzeba trafić do drużyny by wyciągnąć z niej jak najwięcej. Warsztat taktyczny / treningowy to tylko mały procent całości. Ważne jest podejście do zawodników, charakter trenera, jego cechy osobowości - i czy one PASUJĄ do drużyny. To jak chce grać i czy umie to dopasować do stanu posiadania.

Kiko w początkowej fazie dawał radę, potem im dłużej pracował tym było gorzej. Na końcu było wręcz tragicznie.

Carillo zaś miał średnie / dobre wyniki na przestrzeni pracy z Wisłą.

Stolar za to dołożył do pieca, trafił do zawodników i zrobił z osłabionej drużyny pretendenta do czołowych lokat, który potrafi w wielu meczach grać kosmiczny futbol.

Nie jest powiedziane, że w innych klubach - nawet polskich - byłoby podobnie.

Ludzie zapominają jak ważny jest współczynnik ludzki w futbolu. najlepiej oceniani trenerzy po prostu trafiają w odpowiednie DLA SIEBIE miejsca w odpowiednim czasie.

Stolar trafił w 10. Jak na razie jest pełny JackPot. Zobaczymy co będziemy grać z czasem ale jak na razie jest świetnie.

Tyle.

Arkadiusz.Czerepach 18.10.2018 15:01

Ja nie zapominam.

wolfy 18.10.2018 19:17

Osobiście nigdy nie uważałem Carillo za słabego trenera. To po prostu nie był trener dla klubu ledwie wiążącego koniec z końcem.

Karherop 19.10.2018 08:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1516518)
Osobiście nigdy nie uważałem Carillo za słabego trenera. To po prostu nie był trener dla klubu ledwie wiążącego koniec z końcem.

Dokładnie.

Ostatni wywiad z Kuzba dla PS obala wiele mitów. Jednak przede wszystkim pokazuje jaka amatorkę prowadził w klubie Junco i że to głównie przez niego są ogromne problemy finansowe...
Jak można było podpisać w maju kontrakt a we wrześniu szukać nowego trenera?!

Dive Pirate 19.10.2018 09:34

Przecież zarząd autoryzował te decyzje.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl