Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

royalmichael 10.08.2009 13:09

Z drugiej strony dokładanie dodatkowych 3 rzędów na D i E nie jest rozsądne. Już teraz podczas deszczu pierwsze rzędy pływają a przecież dachu nie powiększą :/
Gdzie to by się można dokładnie zapytać czy A/B będzie "nachodziło" na okrąglak i co z tymi rzędami?

Charlie 10.08.2009 13:16

http://www.11.pl/_pliki_/zdjecia/12497493725194.jpg
Wiadomo już którędy będzie się wchodzić na D, bo zaplecza tej trybuny jak nie było tak nie ma.

Donki 10.08.2009 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie_ (Post 776645)
http://www.11.pl/_pliki_/zdjecia/12497493725194.jpg
Wiadomo już którędy będzie się wchodzić na D, bo zaplecza tej trybuny jak nie było tak nie ma.

Za rok już bedzie wykończone :-) I bedzie sie normalnie wchodzić

Sami 10.08.2009 13:29

Co do wchodzenia... Którędy będą wejścia, gdzie będą kołowrotki na trybunę zachodnią i wschodnią?

Arapaho 10.08.2009 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 776647)
Za rok już bedzie wykończone :-) I bedzie sie normalnie wchodzić

Nie wiem czy tak będzie wykończone bo chyba nie było na to przetargu jeszcze

gromaders 10.08.2009 13:58

nie ma innej możliwości bo stadion będzie zamknięty z każdej strony

MatixNH 10.08.2009 14:06

schodki
 
jeśli obnizona będzie murawa o 80 cm to od ostatniego rzędu na D i E bedzie strasznie wysoko bo juz teraz są schodki i tu moje pytanie. czy beda ona zlikwidowane i bedzie to wygladalo tak jak na Zagłebiu lubin czy bedzie to rozwiazane w stylu stadionow z WM 06 w niemczech czyli schodki w dol rozchodzace sie w 2 strony?

Donki 10.08.2009 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatixNH (Post 776664)
jeśli obnizona będzie murawa o 80 cm to od ostatniego rzędu na D i E bedzie strasznie wysoko bo juz teraz są schodki i tu moje pytanie. czy beda ona zlikwidowane i bedzie to wygladalo tak jak na Zagłebiu lubin czy bedzie to rozwiazane w stylu stadionow z WM 06 w niemczech czyli schodki w dol rozchodzace sie w 2 strony?

Na Zagłebiu schodki są rozkładane może u nas tez tak będzie :>
A i fajnie że będzie trybuna wyżej od poziomu murawy ;-)

www.rallyonline.prv.pl 10.08.2009 14:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatixNH (Post 776664)
jeśli obnizona będzie murawa o 80 cm to od ostatniego rzędu na D i E bedzie strasznie wysoko bo juz teraz są schodki i tu moje pytanie. czy beda ona zlikwidowane i bedzie to wygladalo tak jak na Zagłebiu lubin czy bedzie to rozwiazane w stylu stadionow z WM 06 w niemczech czyli schodki w dol rozchodzace sie w 2 strony?


No to właśnie chodzi o to że do E i D dołożą po obniżeniu dodatkowe 3 rzędy trybun. Napewno nic nie będzie dokladane do trybun C i nowego AiB bo tam nie ma miejsca co nawet widać na poniższym rzucie.


http://www.stadionwisly.info/dane_te...e/konstrukcja#

Najzwyczajniej dodatkowe 3 rzędy na nowych trybunach wzdłuż boiska nie zmiesciłyby się gdyż ma przy nich być jeszcze fosa i gdyby dolozyc te 3 rzędy to wjazdy techniczne i ewakuacyjne trybun D i E byłyby do polowy przegrodzone fosą... już teraz na rzucie widac ze fosa troche za daleko wychodzi a co dopiero gdyby jeszcze jakies dodatkowe rzędy dokladac :D

Wicked 10.08.2009 14:35

Dajcie spokój z jakimkolwiek dokładaniem rzędów do trybuny D i E. Nigdy nie było o tym mówione. Jedne z drugim napisze bo tak mu się wydaje, a za miesiąc będzie że to oficialna wersja. Tak sie właśnie rodzą mity o naszym stadionie...

www.rallyonline.prv.pl 10.08.2009 14:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 776683)
Dajcie spokój z jakimkolwiek dokładaniem rzędów do trybuny D i E. Nigdy nie było o tym mówione. Jedne z drugim napisze bo tak mu się wydaje, a za miesiąc będzie że to oficialna wersja. Tak sie właśnie rodzą mity o naszym stadionie...

Tak to niby gdzie te rzędy wg ciebie mają byc dolożone?

troj88 10.08.2009 14:45

O Jezu nie powinny być nigdzie dokładane...

a właśnie,.. coś kiedyś ktoś napisał że krzesełka mają być wymieniane na składane, słyszał ktoś o tym, czy po prostu usłyszałem tanią plotkę?

El'kabat 10.08.2009 14:51

Jakie belki,jakie krzesełka,jakiej firmy fosa i czy bedzie w niej woda przegotowana,czy tez aligator... Ale ludzie szczerze mowiac pier.dolicie od rzeczy... Jezu 2/3 pytan i dyskusja jest doslownie z pupska wzieta i chyba tak tylko,zeby bylo o czym pisac...Bedzie gotowe to zobaczysz...

Bronowianin 10.08.2009 14:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 776683)
Dajcie spokój z jakimkolwiek dokładaniem rzędów do trybuny D i E. Nigdy nie było o tym mówione. Jedne z drugim napisze bo tak mu się wydaje, a za miesiąc będzie że to oficialna wersja. Tak sie właśnie rodzą mity o naszym stadionie...

Te wszystkie mity i plotki rodzą się dlatego, że nie ma żadnej oficjalnej strony internetowej przebudowywanego stadionu, na której zamieszczano by regularnie wypowiedzi na temat budowy osób za nią odpowiedzialnych (np. architekta, kierownika budowy, władz klubu, urzędników miejskich nadzorujących przebieg prac itp.). Nowo budowany obiekt Legii ma taką profesjonalną stronę ( http://stadion.legia.com/ ). Są na niej zamieszczane wszelkie informacje na temat prowadzonych prac wraz z dokładnymi opisami - u nas tego brak, co potwierdza tylko jak amatorsko i nieprofesjonalnie podchodzi się od samego początku do budowy stadionu Wisły.

Istniejące portale o charakterze nieoficjalnym jak np. http://www.reymonta22.pl/ czy http://www.stadionwisly.info/ nie zaspokajają potrzeb kibiców Wisły i mieszkańców Krakowa, dla których stadion jest budowany i którzy chcieli by na ten temat wiedzieć jak najwięcej. Powinna powstać oficjalna strona internetowa dotycząca Stadionu im. H. Reymana, na której powinno się często i rzetelnie informować o prowadzonych pracach. Ale o czym ja mówię skoro u nas jest jak wiadomo problem z samą budową obiektu, która ciągnie się już od 2004 r., a i tak nie uniknięto przy niej rażących błędów... Na dodatek przez rok musimy się tułać poza własnym obiektem... W takiej sytuacji to stronę na której informowano by nas o wszystkich aspektach budowy możemy sobie wybić z głowy.

ciacho 10.08.2009 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 776683)
Dajcie spokój z jakimkolwiek dokładaniem rzędów do trybuny D i E. Nigdy nie było o tym mówione. Jedne z drugim napisze bo tak mu się wydaje, a za miesiąc będzie że to oficialna wersja. Tak sie właśnie rodzą mity o naszym stadionie...

A czy obniżanie murawy też nie jest aby taką właśnie wersją wyssaną z palca?

Bronowianin 10.08.2009 15:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 776709)
A czy obniżanie murawy też nie jest aby taką właśnie wersją wyssaną z palca?

Nie, to akurat jest w planach. Osobiście mam tylko obawy, że może nie zostać zrealizowane np. tytułem dalszego cięcia kosztów.

radekogi 10.08.2009 16:17

Jak sie czyta to co niektórzy tutaj wypisują to ręce opadają. Tak jak ktoś powiedział: tworzycie mity, pózniej reszta podchwyci i sie robi zamęt. Nie będzie już żadnych dodatkowych rzędów. Murawa jest obniżana po to żeby trybuny wschodnia i zachodnia miały 3 rzędy więcej, ale te rzędy już są. Gdyby nie obniżanie to te trybuny miały by około 15 rzędów, bo wystarczy popatrzeć że wtej chwili pierwszy rząd jest na równi z murawą. Co do zarzutów że nie ma oficjalnych informacji: pewnie że są, wystarczy poszukać, są ogółnodostępne plany stadionu gdzie możesz sobie nawet sprawdzić ile cm będzie miał schodek, rurka od barierki itp.

borsuk 10.08.2009 17:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 776043)
Polecam nową galerię na 11.pl: http://www.11.pl/kask_na_glowe/kask_...we_czesc_lxix/ , dobre zdjęcia

http://www.11.pl/_pliki_/zdjecia/12497493725194.jpg

Ależ to w praktyce będzie mała szczelina :)

Nie chce się wymądrzać ale prawda o szczelinie to tylko "pół prawdy". Bo moim zdaniem inna będzie odległość narożników od "starych" trybun na poziomie parteru a inna (dużo, dużo większa) na poziomie piętra :(

Fafnucy 10.08.2009 17:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 776698)
...

Gdybyś chociaż na chwilę przerwał swoje płacze i zajrzał w link, który sam podałeś (sic!!), to byś nie tylko znał odległości, kąty nachylenia, ilość rzędów na każdej trybunie wraz z wysokościami ponad murawę, ale nawet i takie szczegóły jak wymiary elementów nośnych konstrukcji.
Ale co tam... pisanie bzdur i narzekanie jest znacznie łatwiejsze od myślenia.

Ps. ta ostatnia uwaga tyczy się również całej reszty bajkopisarzy.

Fuks 10.08.2009 17:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 775804)
Jak widzę narożniki pochłaniają najwięcej czasu i dziwię się, że narożnik przy D i zachodniej jeszcze nie rozpoczęto. Przecież pod nim nie będzie ani garażu ani lewelu podziemnego, więc chyba można wystartować szybciej, niż z główną trybuną zachodnią


wiem , ze to post sprzed 2 dni, ale z tego co widze na kamerce i na zdjeciach, to chyba wlasnie ten naroznik juz zaczeli robic, przynajmniej kopią dół i cos tam juz wylali (widac na jednym ze zdjec z tej strony 11.pl).
Moze nie jest tak zle z tempem prac :P.

A - i tak do ogolnego glosu w dyskusji - mi rowniez sie ten stadion podoba.

Pero 10.08.2009 17:44

Pytałem już o to kiedyś i ciągle mnie to nurtuje. Dlaczego te budynki nie zostały jeszcze wyburzone?? Czy nie leżą one na terenach TS Wisła i będą szpecić najbliższą okolice naszego stadionu??
http://img39.imageshack.us/img39/507...3835673.th.jpg

WILU TS 10.08.2009 17:57

http://www.11.pl/kask_na_glowe/kask_...we_czesc_lxix/

Co znajduję się na zdjęciu nr 5 ? bo nie mam zielonego pojęcia

kot 10.08.2009 18:12

Fuks

Gdybyś tylko miał cierpliwość, przeczytać w całości mój ostatni post, to byś zauważył nawet linka ze zdjęciem rozpoczętej budowy narożnika przy trybunie zachodniej i D oraz moim zadowoleniem, że pomyślano i zrobiono tak jak możliwości na to wskazują.

Co do tych enigmatycznych 3 rzędów, to przecież jasno stwierdziłem, że zawierają się już w trybunie wschodniej, tak jak słusznie twierdzi to samo redekogi.

Doskonale też wiem, że plany nie zawierały opcji zejścia z dodatkowymi 3 rzędami przy trybunach S/N do poziomu gruntu, identycznie jak przy trybunach W/E. Jest to jedynie moja sugestia o takiej możliwości, gdyby szukano dodatkowej ilości miejsc na stadionie. Około 300 ekstra miejsc poprzez bardzo wskazaną zabudowę narożnika S/W w/g mojej sugestii plus ok. 1200 przy trybunach S/N, dają szansę na powiększenie stadionu o ok. 1500 miejsc. Tłumaczenie się niemożnością ujednolicenia dolnych poziomów wszystkich trybun z uwagi na widoczność za bramkami przy trybunach S/N jest nielogiczne, bowiem z dolnych poziomów narożników także nie będzie widoczności części boiska przesłoniętego bramkami. A więc chyba można było to samo obniżenie do poziomu zero dokonać na trybunach S/N. Wszystkie fosy byłyby wtedy na tym samym pozimie, z zachowaniem wszelkich niezbędnych dystansów, nawet na drogi ewakuacyjne przy trybunach S/N. A dach nie ma tu nic do rzeczy, bo i tak dolne rzędy wszystkich trybun zawsze będą mokre w zależności od której strony wieje wiatr i zacina deszcz.

Plany ukazują szczegółowo każdy detal budowy i uwzględniają także obniżenie murawy o 80 cm. Są mi absolutnie znane, tylko, że moją ideą było zwrócenie uwagi na te dwie możliwości, jak się wydaje dość logiczne i praktyczne. Plany te już istniały, gdy Obtułowicz 1,5 roku temu zapowiadał ewentualną ich korektę, zwłaszcza w sprawie zabudowy narożnika przy szklaku ( przytoczyłem w poprzednim poście link z tą jego zapowiedzią ). Dlatego jestem ciekawy, czy dokonał jakiejś korekty tych planów, czy też nie i plany dostępne dla nas, są ostateczne ?

Ps. Wilu TS - chyba pytasz o to samo co Fuks. W moim poprzednim poście masz to wyjaśnione, wraz z linkiem chyba tego zdjęcia o które pytasz ( bo mi się nie wyświetla Twój link ). To jest narożnik przy trybunie W/N

Sami 10.08.2009 18:15

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...9128954830.jpg

1) Na tym zdjęciu widać, że narożniki nie będą w 100% przylegać do trybuny... Łudziłem się, że nie będzie żadnej szczeliny i będzie to tworzyć spójną całość, ale widać jest to osobna budowla ;\

2) Z tego co widać, to kolejne schodki narożników są zbrojone i zalewane betonem, prawda? Jeśli tak to pochłania to rzeczywiście kupę czasu. Mam nadzieję, że drugi poziom narożnika będzie robiony inną techniką (?)

ciacho 10.08.2009 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sami (Post 776816)
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...9128954830.jpg

1) Na tym zdjęciu widać, że narożniki nie będą w 100% przylegać do trybuny... Łudziłem się, że nie będzie żadnej szczeliny i będzie to tworzyć spójną całość, ale widać jest to osobna budowla ;\

2) Z tego co widać, to kolejne schodki narożników są zbrojone i zalewane betonem, prawda? Jeśli tak to pochłania to rzeczywiście kupę czasu. Mam nadzieję, że drugi poziom narożnika będzie robiony inną techniką (?)

Teraz to szczerze powiedziawszy jestem w lekkim szoku.. Myślałem, że narożniki z trybunami bocznymi to jedna spójna całość..

Arked 10.08.2009 18:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 776821)
Teraz to szczerze powiedziawszy jestem w lekkim szoku.. Myślałem, że narożniki z trybunami bocznymi to jedna spójna całość..

Masz powód żeby się szokować. Ludzie, co za różnica?! Przerwa między narożnikiem, a trybuną wzdłuż boiska jest praktycznie żadna. Po co się tak przejmujecie niuansami projektu?

matt_1906 10.08.2009 18:33

o ile mnie wzrok nie myli to na tym zdjeciu co wrzuciłeś w tej "szczelinie" ułożone jest zbrojenie do zalania betonem

BRTS39 10.08.2009 18:34

To nie jest przerwa , kto tam bedzie zagladal?? Stadion bedzie spojny zobaczycie.

radekogi 10.08.2009 18:52

ludzie, przecież tam jest zbrojenie, będzie to zalane betonem i żadnej przerwy nie będzie. Co post to coraz ciekawsze rzeczy można tu przeczytać.

MrÓwA_1906 10.08.2009 19:09

nie znam sie na budownictwie,
ale istnieje cos takiego jak szczeliny dylatacyjne
taka duza budowla jak stadion nie moze byc spojna,
kazda trybuna pracuje inaczej

ps przejdzcie się np szpitalna po remoncie i tez zobaczycie co jakis czas takei szczeliny uzupelnione jakims materialem

WILU TS 10.08.2009 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radekogi (Post 776844)
ludzie, przecież tam jest zbrojenie, będzie to zalane betonem i żadnej przerwy nie będzie. Co post to coraz ciekawsze rzeczy można tu przeczytać.

Dlatego już nie raz proponowałem zrobić takie FAQ w pierwszym poście z najwazniejszymi informacjami,i odpowiedziami na najbardziej nurtujące pytania...

PhantomRanger 10.08.2009 20:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sami (Post 776816)
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...9128954830.jpg

1) Na tym zdjęciu widać, że narożniki nie będą w 100% przylegać do trybuny... Łudziłem się, że nie będzie żadnej szczeliny i będzie to tworzyć spójną całość, ale widać jest to osobna budowla ;\

2) Z tego co widać, to kolejne schodki narożników są zbrojone i zalewane betonem, prawda? Jeśli tak to pochłania to rzeczywiście kupę czasu. Mam nadzieję, że drugi poziom narożnika będzie robiony inną techniką (?)

Wiatr może hulać do woli i zamiast 10km/h będzie prawdopodobnie huraganowy. Tak na poważnie to co mnie obchodzi, że tam będzie szczelina skoro na tym narożniku będzie sektor gości a tą szczelinę zajmie ogrodzenie i jej nie będzie widać. Jednak niektórym w niczym się nie dogodzi. Zwłaszcza, że C budowana jest z prefabrykatów, a narożniki od podstaw czyli jak D i E. Może dzięki temu nie będzie sektora buforowego, bo z jednej strony będzie wspomniana szczelina z z drugiej kolejna osłona.

spinnaker 10.08.2009 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 776895)
Tak na poważnie to co mnie obchodzi, że tam będzie szczelina skoro na tym narożniku będzie sektor gości a tą szczelinę zajmie ogrodzenie i jej nie będzie widać.

I to jest chyba dobre wytłumaczenie, być może kotwy do ogrodzenia będą umieszczać w stopnicach przed zalaniem żeby nie wiercić potem. Zresztą może potrzebowali też miejsca na szalunek przy wylewaniu. No i pewnie też tak jak mówi Mrówa może to być przy okazji dylatacja, wiem że przy halach przemysłowych musi być co 60 metrów, btw z tego co pamiętam to chyba w sciance szczelinowej widziałem 3. Radekogi zerknij tam w ten projekt, bo masz go na dysku, może jest tam jakies info którym sie nie zainteresowałes przy wizualce :)

Arkas 10.08.2009 22:48

Ale sektor gości ma byc po drugiej stronie E przecież, więc pewnie ta szczelina to ze względu tylko bezpieczeństwa.

royalmichael 10.08.2009 23:04

Hmmm? Nie rozumiem, E ma jedną stronę bo z drugiej jest okrąglak

WILU TS 10.08.2009 23:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 777015)
Ale sektor gości ma byc po drugiej stronie E przecież, więc pewnie ta szczelina to ze względu tylko bezpieczeństwa.

Przeczytaj post 3940 Radekogi,tam jest zbrojenie i zostanie to zalane.Zna się na tym uwierz

Arkas 10.08.2009 23:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 777020)
Hmmm? Nie rozumiem, E ma jedną stronę bo z drugiej jest okrąglak

Ale sektor gości ma byc chyba między E a C, dobrze mówię?

WILU TS wierzę, zostanie zalany taki większy odstęp aby zapewne trybuny były bardziej odporne na wstrząsy.

Hanex racja, ze zmęczenia już mi się strony popierdo*ily:P

Hanex 11.08.2009 07:38

Arkas, a na zdjeciu to ktory niby jest naroznik?? Wlasnie miedzy E a C.

Arapaho 11.08.2009 08:10

a co nie wygląda?

Zwierze 11.08.2009 10:14

Ale się uśmiałem dzisiaj czytając co 2gi post. W dzisiejszym odcinku. Mamy strzelinę(zwaną szczeliną) między C i E która tak na prawdę jest z drugiej strony E gdzie znajduje się "okrąglak". Poza tym budowa idzie bardzo pomału bo coś tam zalewają betonem ale z drugiej strony to co jest z gotowych elementów idzie w tym samym czasie i jest bardzo szybko robione. Proszę o wiecej:D
Koniec świata. Przenieście ten temat do łapu capu!
P.S. Dobrze że uskoku nie mamy bo to byłby problem, strzelinę(szczelinę) jakoś wszyscy zniesiemy zwłaszcza że nawet teraz jej za bardzo nie widać a jak dojdą krzesłą reklamy itd to... Ale lepiej popisać głupoty!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl