![]() |
Cytat:
Przewrażliwieni jesteście. Cytat:
Po prostu w****ia mnie, że ci nasi sędziowie są żenująco słabi, w każdej kolejce jest conajmniej kilka totalnie absurdalnych i niewytłumaczalnych decyzji. A przynajmniej chce wierzyć, że to kwestia "słabości". |
Cytat:
Edit: Tak jak powiedziałem- takie były okoliczności i tak to wyglądało.Szerzej nie komentowałem i nie zamierzam tego robić. |
Cytat:
A juz całkiem serio WYLUZUJCIE. I tak jestescie aktualnie lepsi i najlepsii. Z naszej perspektywy: trzeba to przyznac i przeczekać. Przeczekalismy Górnika, przeczekalismy Lecha i Widzew, przeczekaliśmy KSP i ŁKS z Lubinem. Dlatego nie ma co sie spierać czy karny taki czy inny - bo koncowy wynik bedzie jak rok temu. Cytat:
|
http://www.legia.com.pl/pl/27314,406...Wyborczej.html - takimi artykułami i metodami daleko nie zajedziecie. Rozumiem posiłkowanie się przykładami w walce o swoje, ale czemu wyłącznie Wiślackimi, no i ten tekst " krakowskimi nożownikami ", w kontekście Wisły. Widać, że nawet we własnych kłopotach o Wiśle nie zapominacie.
Nie wiem o co Ci chodzi z tym przeczekiwaniem, bo jawi się to jakby Legia była klubem wiecznego przeczekiwania, choć raczej nie wiecznego, bo przcież nie od 1906 roku . A mistrz, jak to mistrz, raz jest a raz go nie ma, choć nie mamy na co narzekać. :-p Ps. co do stadionu Lecha, to ciekawa dyskusja się toczy pomiędzy Lechem i Wartą w sprawie użytkowania stadionu bez preferencji ze strony miasta - http://forum.wiaralecha.pl/index.php...3&#entry356263 |
Cytat:
Stary, piszesz tak jakby Legia od wieków miała patent na bycie najlepszą i najważniejszą w lidze :) a sukcesy innych zespołów były incydentalne :) a prawda jast taka że to tylko Wisła może tak powiedzieć o ostatniej dekadzie...ale na pewno nie o kilkudziesięciu latach wstecz. A już w kontekscie Legii brzmi to komicznie :) pozdrawiam |
Cytat:
Cytat:
Oczywiscie czasy sie zmieniaja i Wasze Imperium jest pewniejsze i stabilniejsze. I madrzej zarzadzane. Dlatego trzeba przeczekać. Sam na murawe nie wyjde - nie pozostaje mi nic innego jak czekac na rewolucje w klubie (a do tego dluga droga, bo wiele wskazuje na to, ze po raz kolejny osiagniemy 'sukces' i trzeci raz z rzedu bedziemy drudzy) i wtedy uwierzyć. Na razie sie nie grzeje, bo nie ma po co. Wiele widziałem juz w tej lidze, wiec z duzym prawdopodobienstwem moge zalozyc, ze przedzej czy pozniej nam sie ten mistrz trafi. Ale jeszcze nie teraz. Cytat:
Cytat:
Cytat:
P.S. Nie ma ktos tabeli wszechczasów od 89 roku? Ciekaw jestem kto jest najlepszy od konca PRL. |
Cytat:
|
Robiłem kiedyś tabele wszeczasów przed wojnia, wiec to akurat nie problem. Tylko nie wiem po co. Ja nie chce robic tabeli po PRL, dlatego ze tak mi wygodnie i wyjdzie, ze Legia jest turboemega mocna (wcale nie jestem pewien - na 90minut jest tabela 96/97-05/06 i tam jestesmy za Wami). Ot skoro zapytales o co mi chodzi z przeczekaniem to postanowilem sprawdzic jak wyglada tabela wszechczasów hmm 'moich czasów'. A lige pamietam dobrze tak mniej wiecej od polowy lat 90tych(powiedzmy 94). 1989 rok wydawał mi sie lepszym punktem zaczepienia (mimo wszystko koniec pewnej epoki) i do tego 'tabela ostatniego dwudziestolecia' brzmi dumnie :)
[błędy - edytuje, bo lepiej ludziom nie robic wody z mózgu - 022] P.S. Z nudów jakos w przyszły weekend wezme pare krajowych Firm i zrobię tabelke po 89 :) |
0 22
Warto także, abyś jeszcze raz sprawdził swoje dane o latach 1927/39, bo coś mi tam nie gra. Ruch Chorzów ma 13 sezonów a nie 12, jak podajesz. Natomiast Legia Warszawa ma 10 sezonów a nie 11, jak podajesz, gdyż w latach 1937,38,39 spadła z 1 ligii :-) |
No, jasne, ze 10. To akurat literówka - bardziej mnie przeraża, ze walnałem się w ilości punktów. Ale to dlatego, ze nie chciało mi sie drugi raz weryfikować wyników :)
P.S. Pozycja Warty Poznań (druga) zadziwia. |
Cytat:
W wypadku klubu Lechia Gdańsk SSA sprawa będzie się miała tak że stadion od miasta dzierżawi spółka-operator, operator ma za zadanie jedynie utrzymac stadion(koszty są szacowane na 10~14 mln zł od czego należy odjąc 7 mln od sponsora tytularnego). Natomiast od tej spółki klub Lechia Gdańsk SSA będzie wynajmowac stadion na "dni meczowe". Jako że w Polsce nie ma na razie stadionów klasy elite ustalenie ceny będzie dosyc problematyczne(za wzór można przyjąc wynajęcie stadionu Śląskiego czyli około 140 tyś zł/dzień). Jednak należy pamiętac że Lechia jest w tej sytuacji w pozycji siły(bo bez nas kibiców nikt nie zechce miec tam restauracji, biura czy sklepu) bo może zwyczajnie nie zgodzic się gdy operator zechce przegiąc pałę. Z tego co się orientuje klub spodziewa się kosztów dla siebie w wysokości 2.8~3.2 mln zł. Powiększone zgodnie z umową z miastem(do której respektowania ma byc zmuszony również operator) o 5% wartości przychodu w dniu meczu. Co do !% to pierwszy raz słyszę o takim przepisie, mógłbym prosic o podstawę prawną? |
Tabela wszechczasów z roku 1939(własne obliczenia):
Wisła Kraków 13 272 348 154 40 78 679-418 (64% możliwych do zdobycia punktów) Legia Warszawa 10 224 241 104 33 87 475-389 (45% możliwych do zdobycia punktów) z lat 1989- 2009 (za 90minut.pl): Legia Warszawa 634 1215 349 168 117 1046-496 (71% możliwych do zdobycia punktów) Wisła Kraków 566 1045 299 148 119 1001-544 (61% możliwych do zdobycia punktów) i jako ciekawostka od czasu przyjścia Telefoniki (1998-2009, za 90minut.pl): Wisła Kraków 371 793 239 76 56 766-325 (72% możliwych do zdobycia punktów) Legia Warszawa 371 716 207 95 69 620-302 (65% możliwych do zdobycia punktów) i jeszcze z lat 1948-1989: Legia Warszawa 1082 1258 474 301 306 1708-1199 (57% możliwych do zdobycia punktów) Wisła Kraków 967 1011 377 260 330 1327 1173 (45% możliwych do zdobycia punktów) W zasadzie cała przewaga Legii w tabeli wszechczasów pochodzi z lat 1985-96 gdy Wisła zaliczyła 5 sezonów w drugiej lidze. |
no to wystarczy Legię na 5 sezonów spuścić do 2 (teraz 1) ligi i niesprawiedliwe fory się wyrównują :D.
Też lubię się czasami statystyką pobawić. |
Cytat:
Ale tu sprawa jest gorsza, bo Lechia chyba będzie musiała grać na nowym stadionie każdy mecz? Nie wiem, czy dobrze pamiętam ale mieli się przeprowadzić z Traugutta na Baltic Arenę? W dodatku tereny przy Traugutta to łakomy kąsek dla developerów, nie mam złudzeń co tam ma powstać. Bo Flamengo w takim pucharze stanowym, grając z Americą czy innym badziewiem gra na swoim własnym stadionie (Gavea) - na 8 tysięcy widzów. Nawet biorąc pod uwagę te 3 mln za rok (bardzo optymistyczna hipoteza), to jakość ciężko mi uwierzyć że Lechia na tym zarobi. Albo inaczej - że zarobi znacznie więcej, niż grając na Traugutta obecnie. Od pięknego stadionu kiepscy kopacze nie staną się od razu wirtuozami piłki, a na mecze nie zaczną przychodzić tysiącami koneserzy ligi polskiej i miłośnicy nowoczesnej architektury. Lechia mogła by dzięki stadionowi budować potęgę piłkarską, ale do tego trzeba bardzo dużych nakładów. I co więcej - te inwestycje w piłkarzy powinny by widoczne już teraz, by stopniowo budować silną drużynę i zwiększać zainteresowanie kibiców. Ja tego w Lechii nie widzę, a szkoda. Podobnie jest z resztą we Wrocławiu, gdzie mimo hucznych zapowiedzi nie dzieje się nic. Nie wiem, na co Solorz czeka - jeśli myśli, że z piłką będzie podobnie jak z budową mieszkań, to się przeliczy. Kibice nie sfinansują mu budowy silnej drużyny - on najpierw musi wyłożyć pieniądze, żeby potem ew. liczyć na jakiś zwrot z tej inwestycji. PS. Co do piłkarza roku - mam wrażenie, że nie znamy wszystkich faktów co do Mariusza L. Może jednak te arcyciekawe negocjacje, toczone za pośrednictwem mediów zostały uwieńczone sukcesem. Ale w takim wypadku zamiast "piłkarza roku" powinien zostać "biznesmenem roku". PS2. Piękna wizja... Niestety, trochę oderwana od rzeczywistości: http://www.dziennik.pl/sport/pilkano...traklasie.html Cytat:
Choćby nowy stadion Legii był najpiękniejszy i najnowocześniejszy na świecie, to nie zmieni się wiele: nadal Legia będzie grywała z Odrą Wodzisław czy Polonią Bytom. Zmieniłoby się, gdyby Legia i inne kluby z czołówki znacząco się wzmocniły zawodnikami prezentującymi średnio europejski poziom. Wtedy można liczyć na wzrost wpływów z biletów, choć nie wiem czy tego rzędu: Cytat:
|
Akurat sie nie zgodze z flamengista ze 3 mln nie zarobia bo nie staną sie wirtuozami. Zarobia, bo mimo, że kopacze nie stana sie wirtuozami stadion będzie mogł zaoferowac nieco więcej niż mecz. On bedzie samym dodatkiem do tego wszystkiego. Jezeli odpowiednio pokieruja zarządzaniem to na 100% zarobią.
Poza tym sam widzisz ze Maracane wynajmuja 4ery kluby co najmniej. A u nas 3 kluby i miasto nie moga sie dogadac o grę na badziewnym Hutniku. Taki kraj... Ps.Solorz czeka az bedzie stadion.wtedy zacznie budowac druzynę i kibice w pakiecie dostana niezly komplet: drużynę+super stadion.To musi być sukces.Finansowy rzecz jasna :) |
Cytat:
|
Zobaczymy, życzę Wam jak najlepiej. Ale przyznasz, że to przeuroczy zakątek miasta - prawie w samym centrum, do tego mnóstwo zieleni... Idealne, by wybudować luksusowe apartamentowce.
BTW: na profesjonalny ośrodek treningowy to trochę mało miejsca - profesjonalne ośrodki to ma np. Ajax i to jest 10 pełnowymiarowych boisk. Jotka, dobrze napisałeś: jeżeli. Wszystko zależy od tego, jak się do tego wezmą. Moim zdaniem nad zapełnianiem takiego kolosa trzeba pracować już teraz, budując mocną drużynę. Na razie do Niemiec, gdzie na Borussię Dortmund grającą o środek tabeli chodzi po 70 tys. na każdy mecz, nam "trochę" brakuje. Więc na słabą Lechię nawet wypasiony stadion i dodatkowe atrakcje mogą nie wystarczyć, by zapełnić 43-tysięczny obiekt. I żeby nie było - ja przecież Śląskowi i Lechii życzę jak najlepiej, w dodatku chcę by stadiony budowane z publicznych pieniędzy były w pełni wykorzystane. Po prostu trochę się niepokoję, bo z zapowiadanych wzmocnień w Śląsku i Lechii nici. |
Cytat:
|
Cytat:
Jakieś 15- 20 lat temu na Lecha też chodziło po 300 osób (mniej niż na Wartę), więc spokojnie- wszędzie znajdą się "fanatycy" tacy jak u kuchenek. Wystarczą jakieś tam 1-2 udane sezony, trochę ochów i achów od naszych wspaniałych redaktorów sportowych (SZTIIIIIIILIIIIIIICZ!!!!!!!!) i załatwione. Frekwencja idzie w górę. |
to ciekawe ile polskie kluby potrzebują aby zaistnieć w europie skoro 50 mln zł budżetu to jest mało ?
i taki klub jak Wisła czy Legia ma już kilku graczy opłacanych na poziomie 300-400 tys euro |
niestety masz rację
Cytat:
Co do Śląska niestety masz rację caly ten stadion na Maślicach do gigantomania Jak dobrze pamiętam ( a na Śląsk Tato pierwszy raz mnie zabrał w 1980 r :-) ) to na Oporowską maksymalnie chodzło 8-9 tys. chodzi mi o średnią a nie poszczegolne mecze. rekord na Oporowskiej za moich dorosłych czasów to ok 15 tyś z Widzewem 1996 r (wtedy grał Citko ) absolutnie nie widzę tych 40 000 tysięcy na Maslicach. finansowanie Śląska przez Solorza to też wielka niewiadoma. Śląsk ma byc finansowany z galerii handlowej przy stadionie wybudowanej na kredyt. Górka przychodu ponad splatę kredytu ma byc przeznaczane na Śląsk ma to być 40 mln rocznie.Jak zobaczę te 40 mln to uwierzę. Myslę , że podobna sytuacja jest w Gdańsku Poznań to inna sprawa. Tam rzeczywiście mogą zapełnic stadion. Ostatnio byłem w Krobii to male miasteczko w Wielkopolsce tuz za granicą z Dolnosląskim. I to było niesamowiite. Pełno ludzi w szalikach Lecha. Widac , że w promieniu 150 km od Poznania nie maja konkurencji. do do Krakowa to wy sami lepiej wiecie czy zapełnicie wasz stadion a Warszawa to stadion narodowy i zupełnie inna bajka. pozdrawiam |
Wrocław trochę ten stadion buduje na wyrost. Po Euro stadion będzie pusty. Na mecze Śląska w porywach będzie chodzić do 20 tysięcy widzów, czyli 50%. A takie mecze z Odrami, Piastami to po 10 tysięcy
|
Cytat:
|
Cytat:
Porosław 88 ma rację najsensowniejsze co mozna było zrobic to przebudowac Oporowska do 20 000 a nie wywalać giganta na 43 000 i to na totalnym zadupiu. a co do Euro to brak 3 meczów przeżyłbym bez najmiejszego problemu |
Cytat:
|
Cytat:
Nasz niechlubny rekord frekwencji to bodaj ok. 600 osób na Siarce, kiedy to omal nie wylądowaliśmy w 3. lidze, więc trochę obiektywizmu, bo to był taki moment w historii klubu, kiedy ludzie naprawdę mieli dość oglądania tego, co im z klubem wyprawiano. Rok później wystarczyło, żeby poprawił się klimat wokół drużyny i w drugiej lidze były mecze z frekwencją powyżej 20 tys. Fakt, na Lecha chodzi dużo osób tylko jesli wyniki są dobre. Ale wydaje mi się, że przez te ostatnie kilka lat, kiedy to tak naprawdę Lech w lidze znaczył niewiele i był biedny jak mysz kościelna, ale wokół klubu działo się bardzo dużo pozytywych rzeczy, dochowaliśmy się tych 10-12 tys ludzi, którzy na mecz w Poznaniu przyjadą prawie zawsze. Jasne, fajnie byłoby, gdyby tak grupa była jeszcze większa, ale jak dla mnie daje ona niezle podstawy, by sądzić, że na nowy stadion, w dobrych warunkach i z tańszymi biletami (bo te już w ubiegłym sezonie kosztowały krocie..) te 20-25 tys. na mecz powinno się zebrać. Wypełnienie reszty stadionu leży w rękach kopaczy i w decyzjach zarządu. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, a Lech będzie grać nieźle, to z roku na rok ta podstawowa grupa kibiców będzie się rozrastać. Choć stadion na 35k byłby dla Lecha znacznie lepszym miejscem.. Wrocław i Gdynia są na początku drogi, jaką przebył Lech od meczu z Siarką. I chyba nie mają aż takiego potencjału ludzkiego, żeby przynajmniej przez pierwsze lata zapełniać stadion powyżej 50% - duża konkurencja klubów regionie. Z Legią czy z Wisłą sytuacja jest inna, jest szansa, żeby stadiony budowane w odpowiedniej dla klubu skali się zapełniały. Trochę szkoda, że w Poznaniu, Wrocławiu czy Gdańsku na zajebistych stadionach będzie widać tyle pustych miejsc. |
Cytat:
|
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,73...2012_roku.html
Wojciechowski tak zachwycony hiszpańską myślą szkoleniową, że ma zamiar podpisać kontrakt z Bakero do 2012 roku. W sumie super, bo skoro nie możemy mieć wybitnych trenerów zachodnich to niech przynajmniej przychodzą do nas początkujący, uczący się fachu. I tak będą lepsi od polskiej myśli szkoleniowej. Wolę nawet Urbana od Engela czy Wojno. Niemniej znając temperament Wojciechowskiego śmiem wątpić, że Bakero dotrwa na stanowisku do końca kontraktu. Ciekawe, czy da się to obstawiać;) |
Cytat:
|
tym bardziej zwolnić kogoś kto ma 3 letni kontrakt a i Bakero pewnie ma odpowiednie zapisy w kontrakcie dające jakiś komfort pracy
|
będą mieli problem we Wrocławiu i Gdańsku, ale przykład Poznania pokazuje, że można duży stadion zapełnić. Potężna praca i to na lata przed nimi, skutek też nie gwarantowany. Ale przynajmniej ma kto tam grać i próbować coś z tym zrobić.
Pomyślcie, jakim marnotrawstwem jest ten Stadion Narodowy w miejsce X Lecia. Ponoć, ale tego nikt naprawdę nie wie koszt ma być około 2 mld, i tylko piłkarski. Mam nadzieję, że na koncertach zarobią choć tyle, by nie wyciągać łapy po dofinansowanie. Jak już musieli w Warszawie mieć Narodowy to nie mogli coś sensownego na Legii zrobić? A Ślązacy nie odpuszczają tylko w Śląski też niewiele mniejszy geld pakują. Ktoś się zdrowo na tej gigantomanii przejedzie, w sumie mnie to byłoby rybka, niech burzą, jeśli nie zarabia na siebie. Problem w tym, że nie zburzą tylko będą skamleć o dotacje, czyli nasze pieniążki z podatków. O ile na ten w Chorzowie raczej tylko Ślązoki dopłacać będą, więc to tak nie boli, jeśli lubią niech płacą, to za ten w stolicy będą brać z budżetu centralnego. Czyli wszystkich. Chciałbym się mylić, serio. |
Cytat:
REWELACYJNA SPRAWA :) Wielkie dzięki! Jakbyś mial reszte tabeli z danych lat (powiedzmy jakies 10 najlepszych druzyn czy cos) to byloby mi bardzo milo, gdybys podrzucił na priv. P.S. I z tej tabeli ostatniego dwudziestolecia własnie wyciagnałem wniosek, ze musimy przeczekać, bo w tym okresie (ktory nie jest wybrany przypadkowo - mniej wiecej ociera sie o czas w ktorym wiekszosc aktualnych 20-30 latków miało 'swiadomosc') Legia była najlepsza. Tak jak powiedzmy dla roczników urodzonych w latach 90tych i na przełomie wieku za 10 lat lata 1997-2017 beda pewnie uwazane za czas Wisły. |
Cytat:
Jesteś o wiele sympatyczniejszy przy bliższym poznaniu :D |
No, 'Krakusiku' ( :) ) przeca jak nawet zaczniecie grac teraz czesciej (tak jak my pod koniec 'naszych czasow') na miejsca 2-4 to i tak bedziecie pewnie liderem lat 97-17. Tak jak my nabilismy bardzo duzo punktów w latach 93-97 + momenty w tym wieku i dlatego mimo Waszej paki w ostatnich latach nas nie przegoniliscie, tak Wy nabiliscie bardzo duzo w latach 99-09 i nawet zdobycie 3 mistrzostw w latach 10-17 moze nam nie załatwić pierwszego miejsca.
P.S. Zeby nie być takim sympatycznym to dodam, ze to jest tylko wycinek calej histori, a prawde mowi tabela calosci :) Ale faktem jest, ze wiekszosc z nas kojarzy lige powiedzmy od 90 roku do teraz i to są czasy, gdzie Legia z Wisła rozgrywaja lige, a gdzies nieco dalej zostały Widzew, Lech czy Górnik z Ruchem i innymi. |
Cytat:
Lechia po zbudowaniu nowego stadionu, zgodnie z umową z miastem na T29 zostanie jeszcze przynajmniej przez 8 lat, zarówno jeśli chodzi o treningi jak i mecze z mniej atrakcyjnymi przeciwnikami zakładając średnie obłożenie na poziomie 25 000 tyś ludzi(sam chyba przyznasz ze w 500 tyś mieście i 1.2 mln aglomeracji nie jest to jakoś szczególnie trudne. Dziś na Lechię przychodzi około 10000 osób)) bilety w cenie średniej 30 zł(chociaż będą pewnie droższe) oraz powiedzmy 10 meczach w sezonie przychód z tytułu biletów sięgnie 7,5 mln zł. Po odliczeniu kosztów organizacji meczu, kosztów dzierżawy. Z samego tytułu biletów powinno w klubie zostac 2-3.5 mln zł. Ale należy sobie uświadomic że nie bilety będą główny,m dochodem klubu. Stadion ma 40 lóż biznesowych Cena każdej z nich jest szacowana na 25-40 tyś zł/miesiąc. Zakłądając że każda z lóż będzie zajęta rocznie doje to przychód rzędu 10 mln zł. Reklamy na trybunach to dla Lechii, zgodnie z umową ze SportFive, minimum 7 mln zł(z tego co wiem to jest to 70% wartości reklam na stadionie ale nie mniej niż 7 mln) Czyli z samego tytułu przejścia na nowy stadion do Lechii powinno wpływac około 22,5 mln zł rocznie. Przy budżecie rzędu 30 mln(to bardzo skromna prognoza) i odpowiednim jego zarządzaniem Lechia jest w stanie włączyc się w walkę o mistrzostwo już po drugim sezonie użytkowania stadionu.(obecnie budżet Lechii wynosi 18 mln zł). Jeśli przyjdą odpowiednie wyniki to nie widzę problemu by z 25000 średniego obłożenia zrobiło się nagle 30 czy 35. No właśnie tutaj wychodzi odległośc jaka Cie od Lechii dzieli, Lechia już teraz wzmacnia się piłkarsko(kto w czerwcu sądziłby że będziemy na 6-tym miejscu w tabeli po 17 kolejkach). Do Lechii w przerwie letniej trafiło 2 bardzo utalentowanych i młodych graczy(Lukjanovs i Kożans koszt obu do było 900 tyś zł), prawdopodobnie w najbliższym okienku trafi kolejnych dwóch-czterech( zależności czy uda się rozwiązac kontrakty/sprzedac częśc piłkarzy). Ja ufam zdolnościom menadżerskim trenera Kafarskiego, a on sam dowiódł że lepiej nie spieszyc się z transferami ale przetestowac maksymalnie dużo zawodników i czekac aż się trafi perełka, kibicuje Lechii już parę lat i nie pamiętam by kiedykolwiek klub testował więcej niż 20 graczy, co miało miejsce w listopadzie i grudniu Do sytuacji w Śląsku nie będę się odnosił bo nie wiem jakie tam stosunki panują. Co do pieniędzy z relacji telewizyjnych mamy podobne zdanie. Nie sądze by w najbliższych 5-ciu latach dochody z tego tytułu dla 6 czołowych klubów w lidze przekroczyły 15 mln. Chociaż należy pamiętac że w ciągu 2 ostatnich lat prawa telewizyjne do Ekstraklasy zdrożały o 28% Co do pięknej wizji ale oderwanej od rzeczywistości to pozwolę się nie zgodzic. Znając środowisko piłkarsie, prognozy wzrostu dla Gdańska, Średni dochód w regionie. Nie widzę problemu by w przyszłym sezonie(na rundę wiosenną) na Lechię przyszło 25 000 ludzi. Odpowiednia polityka cenowa, budowanie dobrej atmosfery wokół drużyny(co jużsiędzieje, nawet GW o Lechii pisze tylko dobrze) oraz dobra kampania reklamowa bez problemu powinna przynieśc minimum taki skutek. Chociaż jak zawsze wiem że coś może pójśc nie tak. Ale bez ryzyka to tylko złoto sięw piwnicy trzyma |
Mozna cos wiecej o tym, ze bedziecie nadal grac na starym stadionie? Jak to dokladnie wyglada - do ktorego sezonu, ile meczów na Arenie Bałtyckiej etc.
|
Z tego co wiem klub zakłada że wszystkie mecze ligowe oraz mecze PP od 1/4 finału wzwyż, oraz ewentualne mecze w pucharach europejskich będą się odbywac na PGE Arenie, jednak szczegółowe ustalenia będą prowadzone dopiero z operatorem, a ten nie został jeszcze wybrany(jeśli wygra spółka Lechia-operator to na 100% tak właśnie będzie).
Po prostu klub ma ważną jeszcze przez 8 lat umowę o pierwszeństwie użytkowania obiektu przy T29, zarówno w kwestaich treningów jak i możliwości rozgrywania meczy. W przypadku frekwencji słabszej niż 18 tyś(która podobno stanowi próg opłacalności) niektóre z meczy miałyby się odbywac na T29 |
Cytat:
Tabela wszech czasów to zwykła "statystyka" nabitych punktów... i o żadnych sukcesach nie świadczy:) Zespół grający 65 lat w lidze i zajmujący corocznie 4 miejsce będzie w tabeli wszechczasów na 1 miejscu... mimo że nigdy nie był na pudle:D Górnik 14 MP Ruch 14 MP Wisła 12 MP Legia 8 MP To jest prawdziwa kolejność:D |
Cytat:
Troche jak z propozycja medali w Formule 1 za wygranie wyscigu. Nie przeszlo, dalej licza sie punkty za miejsca. Twój przykład nie ma racji bytu - zapewniam Cie, ze gdyby taka ekipa istniała to w tabeli by pierwsza nie była. Cytat:
Wisła 13 Ruch 13 Legia 9 Ja uznaję taka. Buziek - Dzięki. Poczatkowo zle zrozumialem: tak jakbyscie mieli grac z Wisła, Lechem i nami czy derby na PGE (co za nazwa!), a reszte na starym. |
zwłaszcza że chyba w tabeli ostatniej dekady wg zdobytych punktów na 3 miejscu jest...Odra Wodzisław :) pewny nie jestem, ale na 80% tak jest.
a co znaczył ten klub w ostatniej dekadzie? poza tym że zawsze grał w I lidze :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:09. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl