Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Mario Nh 11.12.2009 22:07

Wręcz przeciwnie. Po dzisiejszym meczu. Brawo Maciek Skorża!

qchar90 11.12.2009 22:08

niech wrócą pozostali zawodnicy do gry, niech Skorża bedzie miał wszystkich do dyspozycji to zobaczymy co pokaze z tym potencjalem ludzkim
Dzis nie byli w kadrze Pawełek, Sobol, Gargula, Głowacki, Diaz, Brozek, Alvarez, Singlar...8 zawodnikow ktorzy bedac w formie napewno by mieli miejsce w pierwszej jedenastce. Boguś dojdzie do formy i bedzie dobrze.
Ja chce zobaczyc co pokaze Skorza z tymi zawodnikami.

element 11.12.2009 22:08

Jedyny plus tego że mecz przy pustych trybunach to taki że można było usłyszeć jak reaguje Maciek.
Sądziłem że tylko w szatni coś podpowie bo uważałem go za takiego "cichacza", a tu korba od 1 do 92 minuty.

saklak1906 11.12.2009 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smyrgu (Post 828835)
licze ze byl to ostatni mecz pod wodza tego trenera ...tego sie ogladac nie da... Cupial winien go wkoncu wyrzuci bo mu sie nalezy ...nic za darmo tutaj nie robil wiec nie ma sie co rozczulac...Skorza out...

Na szczescie dla tego klubu Ty w nim nie masz nic do powiedzenia.Czego Ty wymagasz od Skorzy z taka lista kontuzjowanych.

_ukoL 11.12.2009 22:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smyrgu (Post 828835)
licze ze byl to ostatni mecz pod wodza tego trenera ...tego sie ogladac nie da... Cupial winien go wkoncu wyrzuci bo mu sie nalezy ...nic za darmo tutaj nie robil wiec nie ma sie co rozczulac...Skorza out...

Ktoś inny z tych piłkarzy zrobi drużynę grającą atrakcyjny futbol, który z chęcią by się oglądało? Nie sądzę...
Z wirtuozami pokroju Piotrka Ćwielonga nie wierzę, że jakikolwiek trener by coś zmienił. Skorża w obecnej chwili to odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smyrgu (Post 828907)
mam prawo miec inne zdanie...ktore w znaczacy sposob moze odbiegac od pogladu pozostalych kibicow...i tak go Bogus wywali...ale po nowym roku :)

No i szacunek za własne zdanie. Pozdro! :-)

Smyrgu 11.12.2009 23:15

mam prawo miec inne zdanie...ktore w znaczacy sposob moze odbiegac od pogladu pozostalych kibicow...i tak go Bogus wywali...ale po nowym roku :)

TSW06 11.12.2009 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 828582)
Przepraszam, biorac pod uwage wyniki w tej rundzie to na jaki czas Twoim zdaniem Skorza wyczerpal limit wpadek ?

A zdajesz sobie sprawę z tego dlaczego tak naprawdę tak cię kusi żeby pana Maćka wywalić? Kiedyś ktoś napisał na forum że Maciek sam sobie szykuje stryczek tym pierwszym świetnym sezonem. Właśnie widzę co ten gość miał na myśli.
Rozpieściliśmy się 15 punktami przewagi i wygrywaniem każdego meczu do zera i teraz jak przyjdzie wpadka, dwie już nie daj Boże trzy to trener ma polecieć? Mimo że to on stworzył tą drużynę praktycznie od zera?
Dajmy na to że Wisła wygrywa z Lechem Cracovia i Legią ale traci punkty z Odrą, Piastem, Lechią i Jagiellonią. Jest na trzecim miejscu. Wtedy byłoby spoko?
Jesteśmy liderami ekstraklasy i dążymy do mistrzostwa, a tylko to daje nam szanse na zmazanie plamy po Levadii...
Ponownie nawołuję do refleksji i czekam na odpowiedź =]

it 12.12.2009 00:15

http://sport.interia.pl/raport/wisla...ocnien,1410394

Raczej to nie świadczy o ewentualnych planach zwolnienia trenera

royalmichael 12.12.2009 00:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smyrgu (Post 828835)
licze ze byl to ostatni mecz pod wodza tego trenera ...tego sie ogladac nie da... Cupial winien go wkoncu wyrzuci bo mu sie nalezy ...nic za darmo tutaj nie robil wiec nie ma sie co rozczulac...Skorza out...

Ty wiesz że w tym meczu nie grało 7 (SIEDMIU !!!!!!!!!!!!!!!!) podstawowych piłkarzy?! do tego na jakimś pastwisku bez kibiców.. to właściwie jak trening (tam też biegają fotoreporterzy).
w ogóle ta cała runda jest jakaś dziwna, w najlepszym wypadku nie grało 3 podstawowych piłkarzy, w dodatku ten @!$@#!#@$ Sosnowiec i jeszcze z piłkarzami typu Jop, Ćwielong, Diaz, Jirsak, Łobodziński przerastamy ekstraklasę. WTF?! a reszta gra bez ambicji, Brożek z kontuzją...


Cytat:

Skorża zdradził też, że zamierza przeprowadzić trzy transfery. Kandydatów na nowych wiślaków już znalazł. - Mam nadzieję, że będą to wzmocnienia nie tylko na miarę walki o mistrzostwo Polski, ale też o europejskie puchary - zaznaczył Skorża.
Chcę przyjrzeć się kilku zawodnikom, których rekomendują skauci. Chciałbym mieć dwóch nowych pomocników.
Maciej Skorża przyznał, że jeszcze przed świętami czeka go szereg ważnych rozmów, które zadecydują o przyszłości Cantoro.
A niektórzy już ocenili prace skautów:rotfl::rotfl:
To pokazuje, dlaczego Skorża nie wyleciał po wpadkach. Zatrudnił wyznaczonych przez siebie ludzi, ma jakieś koncepcje budowania zespołu i trudno to od tak zmienić i od tego się odciąć poprzez zmiane trenera.
Miejmy nadzieję, że przed pierwszym zgrupowaniem wszyscy wyzdrowieją i już na pierwszym treningu będą wszyscy piłkarze których Wisła ma zamiar pozyskać.
A gdyby tak się udało wytransferować/oddać/rozwiązać kontrakt z takimi kopaczami jak Jop, Ćwielong czy Łobodziński... ehh marzenia;/

Eustachy 12.12.2009 01:19

Cytat:

Jeżeli uda się porozumieć z obrońcą, którego mamy na celowniku, to może Piotrka Brożka przesuniemy do pomocy - zdradzał Skorża.
Czyzby Skorza zapomnial jak Pi.Brozek prezentowal sie w pomocy zanim powedrowal na obrone ? Przeciez to byl mniej wiecej poziom Lobodzinskiego. Piotr Brozek pomocnik grajacy w skladzie razem z bratem, to jest gwarancja, ze 9 na 10 zagran bedzie kierowane na Pawla, bez wzgledu na to jak ustawieni sa pozostali partnerzy, czy tez sam Pawel.

Wojtas 12.12.2009 01:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez it (Post 828971)
http://sport.interia.pl/raport/wisla...ocnien,1410394

Raczej to nie świadczy o ewentualnych planach zwolnienia trenera



Znowu wszystko pieknie

skauci znalezli nowych grajkow,na kazdą pozycje ,i teraz tylko ich pozyskac

problem w tym ze slowo "tylko" nabiera w przypadku trnasferow do Wisly innej bariery z naciskiem na wydzwiek " bardzo trudne"...

jova 12.12.2009 02:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 829036)
Czyzby Skorza zapomnial jak Pi.Brozek prezentowal sie w pomocy zanim powedrowal na obrone ? Przeciez to byl mniej wiecej poziom Lobodzinskiego. Piotr Brozek pomocnik grajacy w skladzie razem z bratem, to jest gwarancja, ze 9 na 10 zagran bedzie kierowane na Pawla, bez wzgledu na to jak ustawieni sa pozostali partnerzy, czy tez sam Pawel.

Jeśli sprowadzimy drugiego lewego obrońcę będziemy mieć więcej wariantów ustawienia składu włącznie z możliwością ustawienia Piotra w pomocy. To straszne!! Po co temu paskudnemu Skorży piłkarze, którzy mogliby grać na kilku pozycjach?! Nie dość, że Kirm poczułby, że ma jakąś konkurencję to jeszcze bylibyśmy w miarę zabezpieczeni na wypadek kontuzji Słoweńca. Skandal! Skorża out!!

Eustachy 12.12.2009 02:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 829067)
Jeśli sprowadzimy drugiego lewego obrońcę będziemy mieć więcej wariantów ustawienia składu włącznie z możliwością ustawienia Piotra w pomocy. To straszne!! Po co temu paskudnemu Skorży piłkarze, którzy mogliby grać na kilku pozycjach?! Nie dość, że Kirm poczułby, że ma jakąś konkurencję to jeszcze bylibyśmy w miarę zabezpieczeni na wypadek kontuzji Słoweńca. Skandal! Skorża out!!

Odnosze wrazenie, ze twoj natezony pseudo-sarkazm to straszna kaszana.
A ustawienie Piotra w pomocy rzeczywiscie moze okazac sie straszne jesli tylko bedzie tam gral z takim powodzeniem jak niegdys.

jova 12.12.2009 03:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 829072)
Odnosze wrazenie, ze twoj natezony pseudo-sarkazm to straszna kaszana.
A ustawienie Piotra w pomocy rzeczywiscie moze okazac sie straszne jesli tylko bedzie tam gral z takim powodzeniem jak niegdys.

Dostosowałem się do twojego poziomu antyskorżowej paranoi.
Piotr kiedyś wypadał niekorzystnie, ale na tle Kosy i Zieńczuka. Teraz nabrał doświadczenia, gra pewniej, stąd nie powinien znacznie odstawać od grającego poniżej oczekiwań Kirma.

Eustachy 12.12.2009 04:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 829075)
Dostosowałem się do twojego poziomu antyskorżowej paranoi.
Piotr kiedyś wypadał niekorzystnie, ale na tle Kosy i Zieńczuka. Teraz nabrał doświadczenia, gra pewniej, stąd nie powinien znacznie odstawać od grającego poniżej oczekiwań Kirma.

W moim "antyskorzowym paranoicznym" wpisie nie bylo nic, co mogloby wskazywac, ze jest on skierowany przeciwko trenerowi. Byl on raczej skierowany przeciwko pilkarzowi na konkretnej pozycji.
Wiem ze Piotr nabral rutyny, jednak gra na obronie, to troche inna para kaloszy niz gra w pomocy, gdzie oprocz walki trzeba wykazac sie odrobina inwencji, a z tym u niego bylo kiepsko. Poza tym powinno nam chyba chodzic o to, zeby zapewnic sobie na skrzydle jakas jakosc, a nie o to zeby nieznacznie "odstawać od grającego poniżej oczekiwań Kirma".
Czasami w futbolu zdarzaja sie rzeczy niespodziewane i ktos np. wyplywa na wierzch dopiero po trzydziestce. Teoretycznie wszystko jest mozliwe. Jesli chytry plan Skorzy z ponownym przesunieciem Brozka wypali, to przyznam ze jest z niego wiekszy spryciarz niz mi sie wydawalo. Poki co podchodze do tego dosc sceptycznie, pamietajac ze to juz bylo i niestety sie nie sprawdzilo.

jova 12.12.2009 05:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 829076)
W moim "antyskorzowym paranoicznym" wpisie nie bylo nic, co mogloby wskazywac, ze jest on skierowany przeciwko trenerowi. Byl on raczej skierowany przeciwko pilkarzowi na konkretnej pozycji. Wiem ze Piotr nabral rutyny, jednak gra na obronie, to troche inna para kaloszy niz gra w pomocy, gdzie oprocz walki trzeba wykazac sie odrobina inwencji, a z tym u niego bylo kiepsko. Poza tym powinno nam chyba chodzic o to, zeby zapewnic sobie na skrzydle jakas jakosc, a nie o to zeby nieznacznie "odstawać od grającego poniżej oczekiwań Kirma".
Czasami w futbolu zdarzaja sie rzeczy niespodziewane i ktos np. wyplywa na wierzch dopiero po trzydziestce. Teoretycznie wszystko jest mozliwe. Jesli chytry plan Skorzy z ponownym przesunieciem Brozka wypali, to przyznam ze jest z niego wiekszy spryciarz niz mi sie wydawalo. Poki co podchodze do tego dosc sceptycznie, pamietajac ze to juz bylo i niestety sie nie sprawdzilo.

Antyskorżowa paranoja to podsumowanie ogółu twoich postów, a nie tylko tego konkretnego. Nie wiem jak inaczej określić czepianie się byle pierdoły, dorabianie do niej teorii i sugerowanie, że to przejaw niekompetencji trenera. Skorża nie chce zmienić Piotrowi pozycji! Skorża chce jedynie mieć dwóch zawodników na lewą obronę i możliwość wystawienia Brożka w pomocy. Sądzisz, że jesteśmy w stanie sprowadzić kogoś na tyle lepszego od Kirma by "zapewnić sobie na skrzydle jakąś jakość"? Swoją drogą wcale nie jestem przekonany, że Piotr byłby gorszy od chaotycznego Słoweńca.

Eustachy 12.12.2009 05:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 829077)
Antyskorżowa paranoja to podsumowanie ogółu twoich postów, a nie tylko tego konkretnego. Nie wiem jak inaczej określić czepianie się byle pierdoły, dorabianie do niej teorii i sugerowanie, że to przejaw niekompetencji trenera. Skorża nie chce zmienić Piotrowi pozycji! Skorża chce jedynie mieć możliwość wystawienia Brożka w pomocy. Zauważasz różnicę pomiędzy tymi stwierdzeniami? Sądzisz, że jesteśmy w stanie sprowadzić kogoś na tyle lepszego od Kirma by "zapewnić sobie na skrzydle jakąś jakość"? Swoją drogą wcale nie jestem przekonany, że Piotr byłby gorszy od chaotycznego Słoweńca.

Dobrze ze mi sie nie chce podsumowywac twoich postow, bo pewnie wylonil by sie z nich obraz chamowatego zadufka, pozbawionego szacunku wobec innych forumowiczow czy tez bylych trenerow Wisly (jesli ja mam paranoje na punkcie Skorzy, to ty na punkcie Petrescu masz schizofrenie hebefreniczna). Sam sie sobie dziwie, ze po tym jak nazwales mnie pajacem, znajduje w sobie ochote do odpisywania na twoje posty. Masz prawo analizowac i podsumowywac po swojemu co ci sie tylko podoba i nic mi do tego, ale szczerze mowiac guzik mnie to obchodzi. Sa na tym forum setki innych osob, ktorych zdanie jak rowniez ton przejawiany w rozmowie uwazam za cenniejsze.
I to by bylo na tyle z mojej strony, bo o tym czy Piotr jest lepszy od chaotycznego Slowenca, bedzie mozna dywagowac, gdy zagra pare razy w jego miejsce.

Selene 12.12.2009 08:15

Aktualnie najlepszy składzik Wisły pod względem potencjału to:

Pawełek Alvarez Marcelo Głowacki Pi.Brożek Diaz Sobolewski Kirm Boguski Małecki Pa.Brożek

Teraz pytanie czy da się jakoś dopasować taktykę pod takich piłkarzy.
W odwodzie pozostają: Łobodziński Cleber Jop Ćwielong Jirsak Singlar


Moim zdaniem na listę transferową powinien trafić Łobo. Co prawda można powiedzieź że zagrał 2 świetne mecze w końcówkach: Lechia i Ruch Chorzów. Ale to za malo na Wisłę i na gażę jaką pobiera. Byłoby świetnie gdyby udało się znaleźć mu nowe gniazdko na Cyprze lub w Grecji. On by chyba też nie wybrzydzał.

jova 12.12.2009 13:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 829078)
Dobrze ze mi sie nie chce podsumowywac twoich postow, bo pewnie wylonil by sie z nich obraz chamowatego zadufka, pozbawionego szacunku wobec innych forumowiczow czy tez bylych trenerow Wisly (jesli ja mam paranoje na punkcie Skorzy, to ty na punkcie Petrescu masz schizofrenie hebefreniczna). Sam sie sobie dziwie, ze po tym jak nazwales mnie pajacem, znajduje w sobie ochote do odpisywania na twoje posty. Masz prawo analizowac i podsumowywac po swojemu co ci sie tylko podoba i nic mi do tego, ale szczerze mowiac guzik mnie to obchodzi. Sa na tym forum setki innych osob, ktorych zdanie jak rowniez ton przejawiany w rozmowie uwazam za cenniejsze.
I to by bylo na tyle z mojej strony, bo o tym czy Piotr jest lepszy od chaotycznego Slowenca, bedzie mozna dywagowac, gdy zagra pare razy w jego miejsce.

Nie mam ochoty wdawać się z tobą w słowne przepychanki. Sądzę, że nasze ostatnie posty idealnie obrazowały dzielącą nas różnicę. Ja dwa zdania poświęciłem tobie, a pięć piłce. Natomiast ty piszesz o mnie cztery, a o Wiśle jedno...
To ostatnie zdanie pewnie dorzuciłeś by uniknąć bana. Paradoksalnie to było twoje najsensowniejsze stwierdzenie w tej całej dyskusji. Czy Piotr jest lepszy od Kirma dowiemy się, gdy zaliczy kilka występów na jego pozycji. Otóż to! Wbrew temu co pisałeś wcześniej nie mamy pewności czego oczekiwać od Brożka. Nie wiemy, czy doświadczenie, które zebrał na obronie pomoże mu stać się lepszym, dojrzalszym pomocnikiem, czy obudzą się w nim stare nawyki, których oduczył się grając na obronie, itd. Nie ma podstaw by w tej chwili stwierdzić, że przesunięcie Piotra do przodu to ewidentnie zły pomysł. Naturalnie to nie powstrzymało cię przed skrytykowaniem tej idei. Ot tak, byle tylko przyczepić się do jakiejś wypowiedzi Skorży.
Oczywiście najlepiej byłoby zakontraktować klasowego skrzydłowego, ale na to raczej się nie zanosi. Sprowadzając obrońcę mogącego grać na lewej stronie (najpewniej znacznie tańszego od dobrych skrzydłowych) nie tylko wzmocnilibyśmy defensywę, ale leż zyskali kolejne możliwości zestawienia linii pomocy. A że w tej chwili w naszej drugiej linii pałętają się tacy wirtuozi jak Łobo, Ćwielong i Jirsak to solidnemu Piotrowi trudno byłoby osłabić tę formację.

3rider 12.12.2009 19:35

Nie moge juz czytac bredni Skorzy. Zaglebie bylo potwornie slabe, na boisku panowal taki chaos, ze - sory za wyrazenie- rzygac sie chcialo ogladajac ten mecz. Wisla to jest od dluzszego czasu antyfutbol i kopanina, gdyby nie stale fragmenty gry to i z Ruchem, i z KGHM bylby gora remis.

Zespol nie ma koncepcji jak atakowac, nie ma pomyslu na rozegranie pilki w srodku. Podziwiam skorzomaniakow za nielimitowany optymizm, ale ja widzialem w tej rundzie jeden DOBRY mecz Wisly, w poprzedniej wiosennej podobnie! Czemu nikt nie widzi, ze jedziemy po rowni pochylej w dol od pewnego czasu.

Skorza powtarza w kolko te same przygotowane frazesy, ale nie ma zadnych wnioskow, zadnych zmian w grze. Oslabienia ? Sa. Ale czy druzyna byla w pelnym skladzie czy nie - NIE WIDZE ROZNIC W JAKOSCI GRY. Pokazcie mi mecze, w ktorych Wisla biegala pelne 90min (nie mowie, ze dobrze grala, zwczyajnie 90min zasuwala bez respektu dla rywala).

Czytam, ze z Lubinem zabraklo im sil? Od czego? Moze od tego truchtania na tetnie 140???? Co to za frajerskie tlumaczenie??? Kto to lyka? Znam kilku amatorow, ktorzy zapierniczaja dookola Blon przez 1.5h CODZIENNIE i nie krzywia sie jak te przemeczone gwiazdy z trenerem, ktory nawet nie widzi (nie potrafi przyznac?), ze druzyna gra piach cala runde.

Mam dosc bezkrytycyzmu Skorzy, zadufania - w koncu winni sa wszyscy tylko nie on. W drugiej polowie z Lubinem stworzylismy jedna akcje w okolicach 80min meczu... Przerazajace

Kordel_Walker 12.12.2009 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 3rider (Post 829326)

Mam dosc bezkrytycyzmu Skorzy, zadufania - w koncu winni sa wszyscy tylko nie on. W drugiej polowie z Lubinem stworzylismy jedna akcje w okolicach 80min meczu... Przerazajace

Przerażający to jest poziom tej ligi. Słaba jak barszcz wg ciebie Wisła - grająca bez 7 podstawowych graczy wygrywa sobie z jednym z bogatszych klubów w lidze...
Problem wasz (malkontentów) jest taki, że naoglądaliście się Barcelony i innych Manchesterów i teraz chcecie, żeby Ćwielong grał jak Messi a Brożek jak Rooney...
Porównujecie się z najlepszymi i jest żal i ból. Porównajcie się z Lechem, Legią, Maccabi, Debreczynem, Partizanem, Salzburgiem, Apoelem..to już bardziej nasza półka, porównywalne budżety, poziom sportowy i podobne cele. Nie jesteśmy najbogatszym klubem w lidze i naszym celem powinno być zdobycie mistrzostwa Polski i gra w europejskich pucharach, a nie piękna gra, składne akcje, efektowne bramki... Nasi nie mają wielkich umiejętności ale mają mieć wielkie serca do gry i zwycięstw i Skorży w tym głowa by tą motywacje w sobie znaleźli. Na razie wg. mnie mu się udaje. Jak nie awansuje do LM lub nie wyjdzie z grupy w LE można sie rozglądać za nowym menago...ale jak na razie trzeba obdarzyć go zaufaniem i trzymać kciuki. Nie wiemy przecież kto by przyszedł za niego. A i tak kto by nie przyszedł to z gówna bata nie ukręci. Nie ten materiał. Nasi mają mieć motywacje, a w tych czasach największą motywacją jest pieniądz. Zaproponował bym naszym taki układ:
- Za zdobycie mistrzostwa dostają 5 mln do podziału. Jak nie zdobędą mistrzostwa dostaną tylko 60% ze swoich kontraktów
-Za awans do LM dostaną 15mln do podziału. Jak nie awansują dostaną tylko 60% ze swoich kontraktów...
Jestem pewien, że każdy od 1 do 90 min gryzł by trawe i walczył o każdy metr boiska. Gdyby awansowali do LM mieli by ze 100% bonusu do kontraktu i myślę, że większość by na to się zgodziła. Który by się nie zgodził wiadomo, że bez ambicji, charakteru i jest tu tylko dla kasy i biegać mu się nie chce...wypad.
Gdybyśmy nie zdobyli mistrza lub nie awansowali do LM w budżecie zostało by 40% kontraktu każdego piłkarza...Nie ma sukcesów nie ma kasy. Układ myślę sprawiedliwy. Który się nie zgadza won...

Trochę mnie wyobraźnia poniosła i nie w temacie...ban zasłużony jak coś:p

TSW06 12.12.2009 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 3rider (Post 829326)
Wisla to jest od dluzszego czasu antyfutbol i kopanina, gdyby nie stale fragmenty gry to i z Ruchem, i z KGHM bylby gora remis.

ja widzialem w tej rundzie jeden DOBRY mecz Wisly, w poprzedniej wiosennej podobnie! Czemu nikt nie widzi, ze jedziemy po rowni pochylej w dol od pewnego czasu.

to chyba dobrze że jest Marcelo wykorzystujący szanse w stałych fragmentach gry? aktualnie to podstawowy sposób zdobywania bramek większości klubów na zachodzie... straszne

jeden dobry mecz w jesiennej jeden dobry w wiosennej a mistrzostwo kraju i pozycja lidera są. no patrz! Wisła jest niekwestionowanie najlepszym klubem ekstraklasy... straszne

twoja teoria o równi pochyłej nie ma przełożenia bo w zeszłym sezonie po rundzie jesiennej mieliśmy mniej punktów przewagi niż dziś (nie pamiętam ile - wybacz)

a poza tym taka złośliwość internetowego trolla - można jechać po równi pochyłej w górę? :D

martin_6 12.12.2009 23:06

Cytat:

a poza tym taka złośliwość internetowego trolla - można jechać po równi pochyłej w górę? :D
Naturalnie że tak. Nie ma żadnych przeciwwskazań :). Radzę sprawdzić, co to jest równia pochyła, zbudować jej pomniejszony model i wjechać na nią na przykład ołówkiem, albo czymś innym okrągłym :)

Wracając do tematu, Skorża dwoma mistrzostwami zasłużył sobie według mnie na jeszcze jedną szansę. Pamiętajmy, że były okresy, kiedy Wisła pod jego wodzą grała naprawdę efektownie i skutecznie, jak na przykład jesienią 2007 czy wiosną zeszłego roku i wierzę że stać nas, by do tej gry nawiązać.Tak naprawdę Wisła wiosną po raz pierwszy będzie w pełni autorską drużyną tego trenera, więc dopiero teraz będzie można powiedzieć, że ponosi za nią pełną odpowiedzialność.

AgresywnyChomik 13.12.2009 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW06 (Post 828920)
A zdajesz sobie sprawę z tego dlaczego tak naprawdę tak cię kusi żeby pana Maćka wywalić?

Mysle ze powodow jest wiele dam Ci jeden mimo ze moja matka jest dentysta i nigdy nie mialem zadnego problemu z zebami to od pewnego czasu jak ogladam Wisle strasznie bola mnie trzonowce.


Cytat:

Kiedyś ktoś napisał na forum że Maciek sam sobie szykuje stryczek tym pierwszym świetnym sezonem. Właśnie widzę co ten gość miał na myśli.
Maciek sobie zrobil stryczek wystepem z Talllinem a nie pierwszym swietnym sezonem. To co napisales to chyba miala byc zreczna manipulacja...


Cytat:

Rozpieściliśmy się 15 punktami przewagi i wygrywaniem każdego meczu do zera i teraz jak przyjdzie wpadka, dwie już nie daj Boże trzy to trener ma polecieć?
Przypominam ze Levadia byla jedna z najwiekszych (jesli nie najwieksza) "wpadek" w historii polskiej pilki. Dlatego nie powinno byc zmiluj dla kazdej nastepnej wpadki.... Ktos obiecywal Wisle walczaca przez cala runde - druzyne ambitna, ktora nawet jak zabraknie pomyslu to bedzie zap****** .... Nie wiem jak Ty ale ja czuje sie oszukany :)

Cytat:

Mimo że to on stworzył tą drużynę praktycznie od zera?

To w tym momencie musze przyznac ze Wisla jesli chodzi o poziom gry jest bardzo blisko tego wyjsciowego zera....
Cytat:

Dajmy na to że Wisła wygrywa z Lechem Cracovia i Legią ale traci punkty z Odrą, Piastem, Lechią i Jagiellonią. Jest na trzecim miejscu. Wtedy byłoby spoko?

Skoro tak sie nie stalo nie musze odpowiadac - domysly i spekulacje w fakcie.

Cytat:

Jesteśmy liderami ekstraklasy i dążymy do mistrzostwa, a tylko to daje nam szanse na zmazanie plamy po Levadii...
Ponownie nawołuję do refleksji i czekam na odpowiedź =]
Dosc mam zmazywania plam przez Wisle a nawet jakby Skorza dostal ta szanse to powtorze po raz ostatni obecna Wisla nie daje cienia promyka szansy na zmazanie jakijkolwiek plamy, ba co wiecej z taka gra przebijemy Levadie i Dinamo w przyszlym roku... Moze spadniemy z kims w stylu FC Vaduz.

jova 13.12.2009 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 829511)
Ktos obiecywal Wisle walczaca przez cala runde - druzyne ambitna, ktora nawet jak zabraknie pomyslu to bedzie zap****** .... Nie wiem jak Ty ale ja czuje sie oszukany

Gdzie słyszałeś lub czytałeś tę obietnicę?

FraMat 13.12.2009 15:49

przed pierwszym meczem z Zagłebiem w Lubinie.
http://www.sport.pl/pilka/1,70998,69...fektywnie.html



ps.
żeby nie było - Skorża dobrze układa grę drużyny, a że efekty jeszcze nie są widoczne to wina kontuzji i braków w skladzie.
Moim zdaniem Skorża świadomie odpuszcza "ładną gierkę", żeby wejść z drużyną na wyższy level.
Ale niektórzy wolą zostać na ładnym pozimie, który wystarczy na polską ligę

element 13.12.2009 16:21

Konferencja dotyczyła meczu z Zagłębiem, a nie całej rundy

Cytat:

Od pierwszej do ostatniej minuty z zaangażowaniem, efektownie i skutecznie – tak ma grać Wisła Kraków z Zagłębiem Lubin. „To dla mnie wyzwanie, żeby wyzwolić to z drużyny” – zapowiada przed meczem z Zagłębiem Maciej Skorża.
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...k_nas_nie_uspi

I coś mi nie pasowało w tych przekręconych słowach jednej z gazet więc pozostało mi zajrzeć do archiwum OFICJALNYCH informacji.
Niby nic, a jednak. Wisła zresztą za pośrednictwem Skorży odmówiła na amen wywiadów dla jednej z gazet, bo sobie redaktorek coś wymazał, dopisał po swojemu i afera była gotowa. Dotyczyło to bodajże objęcia reprezentacji. Dlatego pozostaje ich czytać / słuchać z dużą dokładnością bo głupie jedno przekręcone zdanie kończy się tym co teraz. Chłopaczyna mówi o jednym konkretnym meczu, a on .......i o całej rundzie.

wolfy 13.12.2009 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 829574)
Konferencja dotyczyła meczu z Zagłębiem, a nie całej rundy

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...k_nas_nie_uspi

I coś mi nie pasowało w tych przekręconych słowach jednej z gazet więc pozostało mi zajrzeć do archiwum OFICJALNYCH informacji.
Niby nic, a jednak. Wisła zresztą za pośrednictwem Skorży odmówiła na amen wywiadów dla jednej z gazet, bo sobie redaktorek coś wymazał, dopisał po swojemu i afera była gotowa. Dotyczyło to bodajże objęcia reprezentacji. Dlatego pozostaje ich czytać / słuchać z dużą dokładnością bo głupie jedno przekręcone zdanie kończy się tym co teraz. Chłopaczyna mówi o jednym konkretnym meczu, a on .......i całej rundzie.

Wasze wytłumaczenia nie są już nawet śmieszne. One są tak absurdalne, że stawiają Skorżę w złym świetle.

Chcesz zasugerować, że Skorża świadomie pozwala na olewkę jaką prezentują nasi kopacze? Że walka z zaangażowaniem przez 90 minut to był (powiedzmy) tylko taki jednorazowy event?

No to tym bardziej należy Skorże wypierniczyć. Skoro sam hołubi minimalizm naszych zawodników, to jest wyjątkowym szkodnikiem...

element 13.12.2009 16:58

W złym świetle przedstawia się dziennikarz, który za kogoś mówi że ma Jan na imię, a w rzeczywistości nie Jan, a Mariusz.
I tyle chciałem sprostować.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 829583)
Chcesz zasugerować, że Skorża świadomie pozwala na olewkę jaką prezentują nasi kopacze? Że walka z zaangażowaniem przez 90 minut to był (powiedzmy) tylko taki jednorazowy event?

Oczywiście że nie. Chyba nie sądzisz że cieszą go przegrane z Legią, Amiką czy parchami. Wpadka z Lewatywą. Że nie zależy mu na gromieniu każdego po 3-0.
Na wejściu do Ligi Mistrzów czy choćby Ligi Europejskiej.
Po prostu nie lubię jak ktoś coś obiecuje i pieprzy głupoty.
Rutkowski: idziemy na majstra
Filipiak: za 3 lata puchary
Smuda: po 3 dniach.. po 3 dniach...
itd

Bo się tylko ośmieszają i bardzo mnie cieszy że Skorża takich rzeczy nie mówi otwarcie.
Bo dla mnie byłby skończonym debilem gdyby zagwarantował że Wisła będzie grać przez całą rundę z zaangażowaniem i walką do upadłego przez 90 minut. Takich rzeczy żadna drużyna na świecie nie potrafi zagwarantować. Od prezesów po piłkarzy kończąc na trenarach.
Z jednej prostej przyczyny - nie tylko od trenera to zależy więc trudno żeby odpowiadał za resztę.
Tym bardziej za tych, którzy nie potrafią z 3 metrów trafić do pustej bramki czy po 10 lat zawodowej gry przyjąć piłkę puszczoną po ziemi.

Mnie w żadnym stopniu nie zadowolą gadki o walkach i zaangażowaniach non stop.
Gdyby tak Skorża do tego podchodził w swoich wypowiedziach straciłby już dawno w moich oczach.
Bo wiem że jest to niewykonalne. I już po pierwszym meczu miałbym do niego 5 kartek pretensji.
Może jedynie powiedzieć "postaramy się... zrobimy wszystko co w naszej mocy..."
Tym bardziej że wiem w jakiej jesteśmy sytuacji, gdzie gramy, ilu mamy kontuzjowanych (jakie ogólnie fatum nas prześladuje z piłkarzami) i mimo wielu przeciwwskazań musimy sobie jakoś radzić i o dziwo dobrze nam to wychodzi. I w tym sezonie już nawet nie chodzi o jakieś style tylko szybkie zgarnięcie Mistrzostwa (po faulach, rękach, samobójach) i jeszcze szybsze s.......enie z tego pastwiska Sosnowieckiego i zaczęcie czegoś nowego, oby lepszego już na nowym stadionie. A o to Mistrzostwo będzie cholernie ciężko bo idący na majstra prawdopodobnie już się przeniosą na swój stadion, Marcelo zapewne odejdzie, a my przeniesiemy się na Hutnik gdzie osobiście wydaje mi się że będzie nam się grać jeszcze gorzej niż na pastwisku w Sosnowcu. Dobry rewir na ekscesy kibicowskie ale piłkarsko jakiś lewy klimat tam panuje.
A nie "tak ****a, pojedziemy każdego, ole!"
Mniej gadać, a więcej robić. A wiem że robi wszystko co w jego mocy. A mobilizację i inne pierdoły zostawić w szatni i na treningach.

Kordel_Walker 13.12.2009 16:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 829561)


ps.
żeby nie było - Skorża dobrze układa grę drużyny, a że efekty jeszcze nie są widoczne to wina kontuzji i braków w skladzie.
Moim zdaniem Skorża świadomie odpuszcza "ładną gierkę", żeby wejść z drużyną na wyższy level.
Ale niektórzy wolą zostać na ładnym pozimie, który wystarczy na polską ligę

Idealna konkluzja wizji Skorży. Nic dodać nic ująć. Jeśli chodzi o przygotowanie drużyny do rozgrywek, motywacje, ustawienie na boisku to bez zastrzeżeń. Plus dla Skorży. Martwi mnie tylko troche wolna ręka Skorży jeśli chodzi o transfery. Jeśli zacznie ściągać dalej zgrane karty typu Jopy, Clebery to zrobi nam to co Kasperczak zrobił z Górnikiem.

TSW06 13.12.2009 17:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 829511)
Maciek sobie zrobil stryczek wystepem z Talllinem a nie pierwszym swietnym sezonem. To co napisales to chyba miala byc zreczna manipulacja...

Pomyliłem się tylko w jednym - nie był to tekst z forum a wywiad z p. Skorżą w Gazecie Krakowskiej i on sam powiedział że zdaje sobie sprawę z tego że tym sezonem (2007/2008) szykuje sobie stryczek. więc sorry za tą pomyłkę.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 829511)
Skoro tak sie nie stalo nie musze odpowiadac - domysly i spekulacje w fakcie.

bardzo zręcznie uniknąłeś odpowiedzi - niczym dziennikarz faktu =]
Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 829391)
Naturalnie że tak. Nie ma żadnych przeciwwskazań :). Radzę sprawdzić, co to jest równia pochyła, zbudować jej pomniejszony model i wjechać na nią na przykład ołówkiem, albo czymś innym okrągłym :)

przepraszam że nie zaznaczyłem ale chodziło mi wyłącznie o frazeologiczny charakter tego zdania. jeśli chodzi o zasady czysto fizyczne - przyznaję można :D mea culpa

1q2 14.12.2009 04:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 829583)

No to tym bardziej należy Skorże wypierniczyć. Skoro sam hołubi minimalizm naszych zawodników, to jest wyjątkowym szkodnikiem...

Nie przesadzajmy, Skorża w teorii wie o co w tym wszystkim biega, praktyka to inna sprawa ale ja mam nadal nadzieje że przy większej konkurencji, będzie w stanie wyegzekwować od drużyny zdecydowanie więcej niż w tej rundzie.
Tak na marginesie, to to jest właśnie to co dobry trener musi mieć.On przecież nie jest tu do zbierania pochwał za wygrane i jobów za porażki, tylko po to by dobrze trenować, mieć dobre pojęcie o taktyce i pracować tak z drużyną, by w większości meczów, dawali z siebie wszystko - a powiedzmy sobie szczerze - trener ma możliwości by rozliczać poszczególnych zawodników , jeśli okazują się nierobami.

Ja kompletnie nie zgadzam się z teorią uprawianą tu przez wielu, że trener nie jest winny kichy i braku zaangażowania bo przecież to nie on gra.Tak trener nie jest winny gdy widać że drużyna daje z siebie wszystko, a brak umiejętności/pech, nie pozwala wygrać.Natomiast gdy widać że grajki się opierdalają a u nas miało to miejsce, to tu wina trenera jest bezdyskusyjna.

Eustachy 14.12.2009 05:06

Ja mysle, ze temu Skorzy nalezaloby obecnie odpuscic. On juz swoje w tym roku oberwal i nasluchal/naczytal sie wielu dosadnych slow krytyki, w sporej mierze oczywiscie zasluzonej. Jednak nie mozna przesadzac, bowiem w koncu wyszlaby z tego nagonka, a on tu przeciez nie jest jedynym winnym. Mam gleboka nadzieje, ze wszystko co w calej rundzie wydarzylo sie niedobrego, przy odpowiednich wnioskach posluzy jako drogowskaz w najblizszym okresie transferowym oraz przygotowawczym. Slynne slowa wypowiedziane po przegranych derbach, ze kilku gosci nie nadaje sie do gry w tym klubie, chyba powinny znalesc swoje zastosowanie w czynach. Do tego fajnie, gdyby starcie z Pi.Brozkiem przy linii bocznej, nie bylo odosobniona proba walki z niechlujstwem czy minimalizmem, bo tylko na skutek dlugotrwalej kuracji moga przyjsc pozadane efekty.

Jednego trzeba tez Skorzy pogratulowac, bez wzgledu na jakosc gry, czy slabosc rywali - pierwszego miejsca w tabeli oraz awansu do 1/4 PP. Lech majac podobne problemy do naszych jesli chodzi o kadre i zwiazana z nia rozsypke druzyny, nie dal rady za wiele wskorac, a nam sie mimo wszystko udalo obronic fotel lidera. Niedosyt jest przy tym ogromny, poniewaz zostala zaprzepaszczona okazja na zdobycie mistrzostwa juz w rundzie jesiennej, czego mozna bylo dokonac wygrywajac ze slaba Legia. Na pozniejsza porazke z pasami miejsca nie bylo juz absolutnie, a jednak sie przydarzyla. Mysle ze w wielu kibicach wlasnie wtedy cos peklo nawet w wiekszym stopniu niz po Levadii. Przynajmniej u mnie tak bylo i Skorza moze tylko dziekowac, ze nie mam nad Wisla realnej wladzy i ze emocje z biegiem czasu opadaja, bo tak przez blisko dobe po derbach, bylem gotow go zwolnic w akcie natychmiastowej zemsty, zreszta chyba nie tylko ja :)
Oliwy do ognia dolewal fakt, ze te spotknia w duzej mierze zostaly przegrane ze wzgledu na to, iz rywal wykazal wieksza determinacje, co po wczesniejszym zlekcewazeniu Levadii wydaje sie wrecz nieprawdopodobne.

Jestem przekonany, ze Skorza ma w sobie ogromna chec rehabilitacji poprzez obrone mistrza i zmazanie plamy w pucharach. Jego w tym glowa jakimi sposobami wyegzekwuje to od zawodnikow. Wypadaloby rowniez odwrocic passe w tzw. "starciach prestizowych" i najlepiej wygrac przynajmniej 2 z 3 jakie nas czekaja. Argumenty w postaci dwoch poprzednich mistrzostw nie sa w tym wszystkim zupelnie bez znaczenia, ale tak jak w przypadku pilkarzy znane jest powiedzenie `jestes tak dobry jak twoj ostatni mecz`, tak w przypadku trenera moznaby mowic `jestes tak dobry jak twoj ostatni sezon`. Jesli zespol gra slabo i nie realizuje zakladanych celow, porzednio osiagane sukcesy nie moga bezposrednio stanowic o dalszej przydatnosci trenera czy zawodnika. Nikt nie odbierze Pawlowi Brozkowi dwoch tytulow krola strzelcow, dzieki ktorym w historii Wisly stal sie postacia nietuzinkowa, jednak kiedy na dobre przestanie dawac rady, zbiora sie nad nim czarne chmury (a przynajmniej powinny), zmuszajace klub do szukania lepszych rozwiazan.

wolfy 14.12.2009 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 829796)
Nie przesadzajmy, Skorża w teorii wie o co w tym wszystkim biega, praktyka to inna sprawa ale ja mam nadal nadzieje że przy większej konkurencji, będzie w stanie wyegzekwować od drużyny zdecydowanie więcej niż w tej rundzie.
Tak na marginesie, to to jest właśnie to co dobry trener musi mieć.On przecież nie jest tu do zbierania pochwał za wygrane i jobów za porażki, tylko po to by dobrze trenować, mieć dobre pojęcie o taktyce i pracować tak z drużyną, by w większości meczów, dawali z siebie wszystko - a powiedzmy sobie szczerze - trener ma możliwości by rozliczać poszczególnych zawodników , jeśli okazują się nierobami.

Ja kompletnie nie zgadzam się z teorią uprawianą tu przez wielu, że trener nie jest winny kichy i braku zaangażowania bo przecież to nie on gra.Tak trener nie jest winny gdy widać że drużyna daje z siebie wszystko, a brak umiejętności/pech, nie pozwala wygrać.Natomiast gdy widać że grajki się opierdalają a u nas miało to miejsce, to tu wina trenera jest bezdyskusyjna.

Z mojej strony to był sarkazm, bo trudno mi było nie obruszyć się na tak rozpaczliwą obronę Skorży.

A tak z innej bajki - fakt, że nasz trener nie tylko nie dostał nagrody w kategorii "Najlepszy trener" od "PN", ale nie został nawet przez nich nominowany świadczy tylko o frustracji warszawskich pismaków:> Zdobył mistrzostwo, pierwsze miejsce na koniec rundy - kto z kontrkandydatów osiągnął więcej?

martin_6 14.12.2009 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 829973)
A tak z innej bajki - fakt, że nasz trener nie tylko nie dostał nagrody w kategorii "Najlepszy trener" od "PN", ale nie został nawet przez nich nominowany świadczy tylko o frustracji warszawskich pismaków:> Zdobył mistrzostwo, pierwsze miejsce na koniec rundy - kto z kontrkandydatów osiągnął więcej?

Chyba kpisz? Szałatow zajął na koniec rundy 7 (!!!) miejsce z Polonią Bytom! To jest osiągnięcie, a nie jakieś tam mistrzostwo:foch:

wolfy 14.12.2009 16:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 829977)
Chyba kpisz? Szałatow zajął na koniec rundy 7 (!!!) miejsce z Polonią Bytom! To jest osiągnięcie, a nie jakieś tam mistrzostwo:foch:

Biorąc pod uwagę ich budżet i posiadanych piłkarzy, to rzeczywiście niezłe osiągnięcie.
Tyle, że tak jakby mniej znaczące:>

grogoriogreg 14.12.2009 16:55

w ogóle ten cały konkurs PN to totalne dno, chyba tylko Mucha zasłużył na nagrodę, choć Marcelo był wg mnie na poziomie Janka. Co tam robiły wszystkie zespoły w kategorii drużyna roku, co robili Lewandowscy w Piłkarzach Roku, co robili trenerzy Ulatowski i Szatałow, Lewandowski najlepszy w lidze? Może, chociaż jak dla mnie Sobol nawet w tej rundzie wiosennej grając 13 meczów pokazał kto jest najlepszy. Nie wiem z jakiej paki jest tam Niedzielan. Traore w zagranicznych piłkarzach? Spoko, zagraj sobie kilka meczów strzel 4 bramki w lidze i już świetny obcokrajowiec. Już Chiniyama strzelił więcej goli na wiosne...

Liczę na dzisiejsze oskary, nie na to, że wygrają Wiślacy we wszystkich możliwych kategoriach, bo Pawełek jest słabszy od Muchy, czy Brożek był gorszy w tym roku od np. Jelenia, ale liczę na to, że piłkarze faktycznie wybiorą piłkarza roku, a nie rundy jesiennej.

Gwiaździsty 14.12.2009 16:57

A Fornalik(lak ?) z ekipą, która pól roku temu broniła się przed spadkiem (Ruch) jest obecnie na 4 miejscu. Czyli wyciągnął zespół z niebytu na szczyt tabeli. Dostał więc za progres. Skorżę skreślili za pucharową kompromitację i za fakt, że przegrał wszystkie prestiżowe mecze w lidze.

grogoriogreg 14.12.2009 18:33

Akurat ja uważam, że na nagrodę zasługuje ktoś z dwójki Fornalik-Skorża. Reszta trenerów to pomyłka.

IncognitoTSW 14.12.2009 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 830034)
Akurat ja uważam, że na nagrodę zasługuje ktoś z dwójki Fornalik-Skorża. Reszta trenerów to pomyłka.

Lenczyk z Cracovią też zrobił postęp, aczkolwiek nie nominowałbym go.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl