Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

kojot_12 27.11.2011 17:31

@eternit dawaj zagadke

Eternit 27.11.2011 18:59

Pozostając w temacie stadionowym. Co to za stadion i czyje nosi imię?
http://i43.tinypic.com/6zm335.jpg

WISŁAZWE 27.11.2011 19:13

Dynamo Kijów, Walery Łobanowski :>

Eternit 27.11.2011 19:13

Powisiała:D jedziesz.

WISŁAZWE 27.11.2011 19:42

Zmiana klimatu łatwe bo nie mam czasu:
http://tinypic.pl/i/00138/5wbfv1amazmt_t.jpg

Proud 27.11.2011 20:23

Bornholm

10znaków

WISŁAZWE 27.11.2011 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1196423)
Bornholm

10znaków

Zadajesz :)

Proud 27.11.2011 20:52

:)

Co to? Gdzie to?

http://images45.fotosik.pl/1238/a978b249d12c6549m.jpg

przemo 28.11.2011 22:44

Czy to dwór w Czerwieńcu ?

EricDraven 28.11.2011 23:13

czy to pałac z około 1822 roku w miejscowości Bobrek, gmina Chełmek w powiecie Oświęcimskim?

Proud 28.11.2011 23:47

EricDraven, bardzo dobrze :) Kurde, a myślałem, że bardzo trudne wymyśliłem ;)

zadajesz!

EricDraven 29.11.2011 00:09

tym bardziej się cieszę, że się udało :)

no a moja pierwsza zagadka jest następująca:


http://tinypic.pl/i/00138/9zs2w3ygg58g_t.jpg

http://tinypic.pl/9zs2w3ygg58g

obrazek przedstawia pewną cykliczne wydarzenie, które odbywa się już od 400 lat. Pytanie brzmi - co to za wydarzenie no i oczywiście gdzie cała rzecz ma miejsce?

Proud 29.11.2011 09:34

Targ serowy w Holandii? Pewnie dokładnie w Alkmaar albo w Goudzie.

EricDraven 29.11.2011 13:22

oczywiście Alkmaar :)

dajesz dalej !

Proud 29.11.2011 17:12

:)

Z jakiego miejsca rozpościera się tak piękny widok?
Jakie to miasto?
Z jakim wydarzeniem historycznym jest związane to miejsce?

http://images40.fotosik.pl/1232/cd9d5b2c8a16acb9m.jpg

:)

Eternit 29.11.2011 17:21

1) Ze wzgórza Kahlenberg
2) Jest to Wiedeń
3) Związane jest z Odsieczą Wiedeńską.

Proud 29.11.2011 17:33

Pięknie.

Krótko i na temat.

Zadajesz! :)

Eternit 29.11.2011 17:41

:)
Kto oraz gdzie, według legendy śpi sobie na tym zdjęciu.
http://i43.tinypic.com/2i116s0.jpg

Voin 29.11.2011 19:50

To przypadkiem nie w Wilnie?

Jurand 29.11.2011 19:57

Oczywiście Jeremi Wiśniowiecki na Świętym Krzyżu, czy jak kto woli, Łysej Górze ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jeremi_Wi%C5%9Bniowiecki

Na szybko, co to za zameczek?

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...02001085_n.jpg

EricDraven 29.11.2011 20:22

czy to zamek Xàtiva niedaleko Valencii z około XI w. ????

Jurand 30.11.2011 02:11

jasne, zadajesz

EricDraven 30.11.2011 02:34

wydaje mi się, że to będzie trudne... więc pewnie bardzo szybko ktoś odgadnie ;)

co to za miejscowość i z czego słynie?

http://tinypic.pl/i/00139/3kwxce5pqkrv_t.jpg

jeśli nikt nie zgadnie do 22.30 to będzie podpowiedź

EricDraven 30.11.2011 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez EricDraven (Post 1197094)
jeśli nikt nie zgadnie do 22.30 to będzie podpowiedź

to miejsce jest w Europie i jest uważane za stolicę surfingu w swoim kraju. Pozostaje więc pytanie o nazwę miasteczka.

WISŁAZWE 30.11.2011 22:35

Biarritz :>

EricDraven 30.11.2011 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1197352)
Biarritz :>

nie :) zagadka nadal aktualna!

ps

ale jak oglądam teraz zdjęcia z Biarritz to już widzę co Cię zmyliło, cholernie podobne miejsce!

WISŁAZWE 30.11.2011 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez EricDraven (Post 1197356)
nie :) zagadka nadal aktualna!

ps

ale jak oglądam teraz zdjęcia z Biarritz to już widzę co Cię zmyliło, cholernie podobne miejsce!


No to, że lubię zgadywać propozycja numer dwa! Jersey :>

EricDraven 30.11.2011 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1197362)
No to, że lubię zgadywać propozycja numer dwa! Jersey :>

teraz już naprawdę blisko, ale nadal pudło. do trzech razy sztuka...? ;)

brzydki.brzydal 30.11.2011 22:57

Dom w morzu, miejscowosc Newquay w Anglii.

http://www.uniquehomestays.com/unique/details.asp?id=28

[+]
Jako, że jestem na 99,9% pewien, ze trafilem - oto zagadka, dosc prosta:
http://img832.imageshack.us/img832/7445/wiselkaj.jpg

Pytanie, gdzie sie owo miejsce znajduje i z kim jest zwiazane?

EricDraven 30.11.2011 23:10

to Giger Bar w Chur w Szwajcarii, miejsce związane jest z Hansem Rudolfem Gigerem, szwajcarskim malarzem, który jest twórca Ksenomorfa - obcego z filmu Obcy - ósmy pasażer Nostromo.


w gwoli ścisłości wspomnę tylko, że w mojej poprzedniej zagadce Newquay w Kornwalii jest oczywiście odpowiedzią prawidłową. Miasteczko oprócz surfingu słynie również z wieczorów kawalerskich i panieńskich, które są tam organizowane na potęgę.

a jako, że swojej odpowiedzi na następną zagadkę - podobnie jakwcześnej kolega, również jestem pewien na 99,9%, wrzucam kolejną:

http://tinypic.pl/i/00139/rkjibfmh41yx_t.jpg

i tradycyjnie... gdzie to jest? Chodzi o nazwę obiektu i miasto.

zOOn 01.12.2011 09:25

Musee d'Orsay, Paryż

Zaraz coś będzie.

zOOn 01.12.2011 09:32

Co to za budynek i gdzie oraz w jakim filmie 'wystąpił' (i w jakiej 'roli')

http://img42.imageshack.us/img42/1849/img1771ps.jpg

EricDraven 01.12.2011 16:31

to kościół św. Barnaby w Wenecji, w filmie Indiana Jones i Ostatnia Krucjata występuje w roli biblioteki :)

jeśli o to chodziło, to niech ktoś wrzuci kolejną zagadkę, bo jestem w pracy.

ps:
a odpowiedź znałem, bo 3 tygodnie temu robiłem zdjęcia przed tym kościołem ;)

zOOn 01.12.2011 19:17

wszystko się zgadza :-)

EricDraven 01.12.2011 19:34

wygrywamy 2-0! wrzucę zagadkę w przerwie! Jeszcze jeden!

EricDraven 01.12.2011 20:03

a zatem skoro atmosfera w przerwie rajska, to i miejsce rajskie - co to za wyspa i z czego słynie?

http://tinypic.pl/i/00139/3g6t4wd36cdo_t.jpg

WISŁAZWE 01.12.2011 23:30

Santoryn:

Santoryn jest znany z lokalnie produkowanego wina. Jednakże krzewy winne nie są uprawianie jako pnące (tak jak to ma miejsce na kontynencie), ale jako wolno-rosnące, których pędy rozpościerają się na ziemi (co umożliwia lepsze wykorzystanie wilgoci porannej rosy)

:>

EricDraven 01.12.2011 23:40

Santoryn, Santorini, Thira - nazwy różne, jedno cudowne miejsce, wklejam jeszcze jedno zdjęcie, z tej bardziej zaludnionej części wyspy:

http://tinypic.pl/i/00139/o6ke9p23n4k9_t.jpg

odpowiedz oczywiście prawidłowa, zadajesz!

WISŁAZWE 02.12.2011 08:44

Jakiego miasta to panorama:

http://i39.tinypic.com/2hph9qv.jpg

EricDraven 02.12.2011 19:05

czy to Aalborg w Danii?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl