Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

FraMat 27.11.2017 13:03

Piszę o sezonie, w którym Piast był rewelacją Nawet na puchary się załapał.
W następnym sezonie już była kicha.

royalmichael 27.11.2017 13:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1487949)
Pogoń u siebie zmordowała remis z przedostatnim Piastem, ale Ty oczywiście musiałeś zabłysnąć...

Skoro procentowa szansa drużyny estymowana przez bukmacherów nie ma dla Ciebie znaczenia bo jesteś od nich mądrzejszy to rozumiem, że regularnie ich ogrywasz?
Skoro patrzysz na mecz "po" to dlaczego nie patrzysz też na mecz "przed" gdy grali z Legią i zaprezentowali się dobrze? Czy to już nie ma znaczenia? Dlaczego jesteś tak niekonsekwentny?

pepe72 27.11.2017 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1488006)
No nie wiem.
Tych "objawień" jest kilka:
Jeszcze Górnik i mimo wszystko Arka.

Jednak osoby ich trenerów każą przypuszczać, że to za jakiś czas du.nie

Brosz to samo robił z Piastem i po roku siadło.
Ojrzyński też potrafi wydobyć z drwali jeszcze więcej latania z siekierkami, ale tak się nie da na dłużej.

Ciekawe na czym przejedzie się Lettieri?

Wczoraj w Liga+Ekstra był wywiad z Jakubem Żubrowskim. Powiedział, że Lettieri robi z nich drużynę poziomu 2 Bundesligi. Co jest m.in. związane z wytrenowaniem fizycznym. Przypomina to trochę działania Dana Petrescu w Krakowie. Wtedy szatnia go wywaliła, bo "za dużo ćwiczą". Teraz może się udać. Szatnię spacyfikował, a właściciel ma w d... polską ligę więc raczej wymieni "gwiazdki" niż trenera.

Minus jest taki, że Korona w tym roku namiesza. Plus jest taki, że podejście do treningów Lettieriego (tak jak i transfery Wisły) zmienią piłkę w Polsce. W każdym razie tak długo jak Boniek nie będzie pozwalał na większe wałki.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1488009)
Piszę o sezonie, w którym Piast był rewelacją Nawet na puchary się załapał.
W następnym sezonie już była kicha.

Piast był chyba zbyt uzależniony od miasta. Poza tym na stadionie miewał pustki. Z Górnikiem może być podobnie, choć pełny stadion (przy braku głównej trybuny) robi wrażenie. Z tym, że niestety pamiętam, że koniec budowy naszego stadionu skorelował się z początkiem marazmu Wisły.

Barti 27.11.2017 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 1488011)
Skoro procentowa szansa drużyny estymowana przez bukmacherów nie ma dla Ciebie znaczenia bo jesteś od nich mądrzejszy to rozumiem, że regularnie ich ogrywasz?
Skoro patrzysz na mecz "po" to dlaczego nie patrzysz też na mecz "przed" gdy grali z Legią i zaprezentowali się dobrze? Czy to już nie ma znaczenia? Dlaczego jesteś tak niekonsekwentny?

A przyszło Ci do głowy geniuszu, że kursy mogły być takie bo za mało frajerów obstawiało Pogoń? Na początku kursy były inne a potem dziwnym trafem podskoczyły...

Revolver 27.11.2017 20:30

Daleki jest na ten moment od stwierdzenia, że Kiko należy wywalić, bo byłoby to po prostu idiotyczne, ale mam tylko jedno pytanie - Jak ta drużyna ma robić jakiekolwiek postępy, skoro facet na ławce w ogóle ich nie robi?

JrQ- 27.11.2017 20:35

Uzasadnij swój wywód, bo to, że drużyna zrobiła postęp każdy widzi.

arth_ur 27.11.2017 20:35

Tak wyjebmy go, Rumak czeka.

brylant17 27.11.2017 20:40

Rudy jest w obwodzie :D A tak serio mamy 5-te miejsce ze stratą 2 pkt do trzeciego miejsca by wyprzedzić koronę a wy chcecie go wyrzucić :rotfl:

MB1906 27.11.2017 20:42

Schemat, strzelamy i się cofamy. To już niestety bardzo często się powtarza. Wpuszczenie Wasyla, BŁĄD. Zaczynam powoli myśleć, że Kiko to jednak tylko pewien n ograniczony poziom i obyśmy nie osiągnęli już sufitu.

Markus 27.11.2017 20:43

Można się było tego spodziewać. Przyszedł gorszy mecz i znów natychmiast wraca temat zwolnienia Ramireza. Jak za Cupiala i prawie 30-stu trenerów, których przez ten czas zatrudnił.

Dalej nie wiemy, że cierpliwość i stabilizacja są konieczne? Ta żonglerka trenerami pomogła Wiśle czy raczej szkodziła?

Na razie sytuacja nie zmusza Wisły do rozważania zmiany trenera. Drużyna potrafi grać lepiej niż w Niecieczy.

kbr 27.11.2017 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1488058)
Drużyna potrafi grać lepiej niż w Niecieczy.

To dlaczego tego dzisiaj nie pokazała?

Markus 27.11.2017 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1488059)
To dlaczego tego dzisiaj nie pokazała?

Bo żadna drużyna na świecie nie gra zawsze i w każdym meczu tak dobrze, jak potrafi. Nawet najlepsi mają "swoje Nieciecze" - i to regularnie.

Vinci 27.11.2017 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1488061)
Bo żadna drużyna na świecie nie gra zawsze i w każdym meczu tak dobrze, jak potrafi. Nawet najlepsi mają "swoje Nieciecze" - i to regularnie.

Lata temu rolę takiej Niecieczy pełnił dla Wisły Wodzisław...
Jak dla mnie rozważania o teoretycznym zastąpieniu Kiko, to jakieś absurdy pachnące sabotażem. Niech facet robi dalej swoje.

Ktoś tam żartował sobie Stokowca powyżej. Jak dla mnie trener dobrze rokujący, z ciekawy warsztatem. Mimo wszystko niepotrzebny nam teraz.

kbr 27.11.2017 20:58

Nie, my mamy znacznie częściej takie Nieciecze. Nie wygraliśmy z 14 drużyną w tabeli, dlatego, że wyszliśmy bardzo defensywnie. Bo trener nie potrafi grac inaczej i nie ma innego pomysłu na żaden ważny mecz. A teraz zagadka: jak zagramy z Górnikiem?

Vinci 27.11.2017 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1488063)
Nie, my mamy znacznie częściej takie Nieciecze. Nie wygraliśmy z 14 drużyną w tabeli, dlatego, że wyszliśmy bardzo defensywnie. Bo trener nie potrafi grac inaczej i nie ma innego pomysłu na żaden ważny mecz. A teraz zagadka: jak zagramy z Górnikiem?

Do obecnej postawy Kiko idealnie mi pasuje takie oto, nasze stare powiedzenie: Tak Szewc kraje, jak mu materiału staje

luke1906 27.11.2017 21:05

Vinci nie twierdzisz chyba, że nasza ekipa to jest co najwyżej na obronę Częstochowy i wybijankę przeciwko Niecieczy?

My nie możemy grać defensywnie, bo nie umiemy tak grać. Gra defensywna nie polega na dopuszczeniu Amiki do 30, a Niecieczy do 20 strzałów.

kbr 27.11.2017 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1488064)
Do obecnej postawy Kiko idealnie mi pasuje takie oto, nasze stare powiedzenie: Tak Szewc kraje, jak mu materiału staje

A w Zabrzu mają znacznie lepszy materiał? I serio nasza drużyna jest tak słaba, że w meczu z Niecieczą musi się bronić, jakbyśmy grali z Realem Madryt?

Kurz 27.11.2017 21:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1488063)
Nie, my mamy znacznie częściej takie Nieciecze. Nie wygraliśmy z 14 drużyną w tabeli, dlatego, że wyszliśmy bardzo defensywnie. Bo trener nie potrafi grac inaczej i nie ma innego pomysłu na żaden ważny mecz. A teraz zagadka: jak zagramy z Górnikiem?

Nie wygraliśmy dlatego, że zagraliśmy słabo w defensywie. To jedyna przyczyna. W ofensywie kreowaliśmy tak samo łatwo sytuacje, jak traciliśmy bramki. Basha i Perez nie są przecinakami, a obecność dodatkowo Wojtkowskiego, Carlitosa, Imaza i Boguskiego na boisku przeczy twoim słowom.

wyar 27.11.2017 21:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1488063)
Nie, my mamy znacznie częściej takie Nieciecze. Nie wygraliśmy z 14 drużyną w tabeli, dlatego, że wyszliśmy bardzo defensywnie. Bo trener nie potrafi grac inaczej i nie ma innego pomysłu na żaden ważny mecz. A teraz zagadka: jak zagramy z Górnikiem?

Wyszlismy defensywnie ? Really ?
Nie przeginajmy bagiety,wyszlismy najsilniejszym dostepnym obecnie skladem,zbalansowanym,bo przeciez Perez to raczej ofensywny gracz. A ze obydwaj z Basha maja zadania defensywne - spojrz,w jaki sposob broni np. zeszloroczny mistrz Anglii,Chelsea. Zobaczysz,ilu pilkarzy zaangazowanych jest w defensywe. No wlasnie,dzisiejsze slowo-klucz do wystepu Wislakow - zaangazowanie...

Nie wiem dlaczego,ale niektorzy wciaz nie rozrozniaja grania defensywnego od ustawienia defensywnego. Gdybysmy wyszli 3 stoperow i dwoma DM-ami,ustawieniem stosowanym czasem chocby przez Conte,to dalej mozna tu strzelac bramki i wygrywac wcale nie malymi rozmiarami. Ale dzisiaj nawet jakbysmy tak wyszli,to nie wiem dlaczego winisz trenera. Zawodnicy zagrali tragicznie,z b. niewielkim zaangazowaniem,i suma slabych indywidualnych wystepow to suma gra druzyny. Poza tym defensywny zespol strzelil 3 bramki ? I to jest defensywa ?
Ech...

_gilardino_ 27.11.2017 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 1488011)
Skoro procentowa szansa drużyny estymowana przez bukmacherów nie ma dla Ciebie znaczenia bo jesteś od nich mądrzejszy to rozumiem, że regularnie ich ogrywasz?
Skoro patrzysz na mecz "po" to dlaczego nie patrzysz też na mecz "przed" gdy grali z Legią i zaprezentowali się dobrze? Czy to już nie ma znaczenia? Dlaczego jesteś tak niekonsekwentny?

Jesteś totalnym laikiem jeśli chodzi o bukmacherkę więc nie powinieneś rzucać takim argumentem.
Kursy wyjściowe na Wisłę przeciw Pogoni wynosiły około 1.9 i takie rzeczywiście były prawidłowe.
To że przed samym spotkaniem się praktycznie wyrównały i na obie drużyny wynosiły około 2.7 to to tylko i wyłącznie wpływ wkładów na ten mecz na rynku azjatyckim. To że buki coś wiedziały, że znają się lepiej itd. to jedna z wielu bujd krążących o tej branży i powtarzanych przez mało ogarniętych w temacie ludzi.


Co do dzisiejszego meczu to tragedia, po raz kolejny przestajemy grać w końcówce i wybijamy piłkę na oślep modląc się o szczęśliwe zakończenie...

wiesniak842 27.11.2017 21:35

To juz jest takie latwe do przewidzenia.... Panie Kiko, Perez tylko wtedy gdy kazesz im panie grac do przodu. Nie, kiedy chcesz bronic nie wiadomo czego i nie w meczach z patalachami z Niecieczy bo sie robi dziura w srodku taka jak dzisiaj i obronie ciezej wszystko ogarnac. Widac tym razem nie czytales pan moich wpisow:D
Przed meczem z zabolami panie Kiko, przede wszystkim zwrocilbym uwage na ich ofensywne stale fragmenty gry i nasze chujowe na maksa, defensywne stale fragmenty gry bo jak nam ogorki z Niecieczy tak laduja bramki to strach pomyslec co bedzie z Gornikiem.

Kurz 27.11.2017 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1488075)
To juz jest takie latwe do przewidzenia.... Panie Kiko, Perez tylko wtedy gdy kazesz im panie grac do przodu. Nie, kiedy chcesz bronic nie wiadomo czego i nie w meczach z patalachami z Niecieczy bo sie robi dziura w srodku taka jak dzisiaj i obronie ciezej wszystko ogarnac. Widac tym razem nie czytales pan moich wpisow:D

Fantazjujesz.

wiesniak842 27.11.2017 22:26

Mhm, widac jak te fantazje przekladaja sie na nasza gre.

brylant17 27.11.2017 22:52

Tyle,że wiesniak842 ma rację.....

Markus 27.11.2017 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1488087)
Mhm, widac jak te fantazje przekladaja sie na nasza gre.

Fantazjujesz :)

Arkadiusz.Czerepach 27.11.2017 23:29

całe szczęście że Kiko nie zna polskiego , jeszcze nieopatrznie by poczytał forum i by sie poczuł jak Esmeralda w ex na plazy wykończona przez te tępe dzidy Marte i Asie

Kurz 27.11.2017 23:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1488087)
Mhm, widac jak te fantazje przekladaja sie na nasza gre.


- Nie było takiego założenia, żeby po zdobyciu gola cofnąć się. W miarę możliwości mieliśmy zdobyć kolejną, żeby mieć bardziej bezpieczną przewagę nad przeciwnikiem, ale po prostu się to nie udawało.


Kamil Wojtkowski po meczu.

teo 27.11.2017 23:31

Kiedy Kiko sie nauczy, ze po strzeleniu bramki nie mozemy oddawac pola rywalom tylko dalej ich cisnac?
To jest dramat stale sie powtarzajacy... strzelimy bramke i 30 metrow od bramki a pilka parzy... przeciez tak nie mozna majac takich grajkow. Druzyna z takim potencjalem MUSI grac pilka a nie sie jej pozbywac... :((

Kurz 27.11.2017 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez teo (Post 1488098)
Kiedy Kiko sie nauczy, ze po strzeleniu bramki nie mozemy oddawac pola rywalom tylko dalej ich cisnac?
To jest dramat stale sie powtarzajacy... strzelimy bramke i 30 metrow od bramki a pilka parzy... przeciez tak nie mozna majac takich grajkow. Druzyna z takim potencjalem MUSI grac pilka a nie sie jej pozbywac... :((

Ręce opadają. Post powyżej.

wiesniak842 27.11.2017 23:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1488097)

- Nie było takiego założenia, żeby po zdobyciu gola cofnąć się. W miarę możliwości mieliśmy zdobyć kolejną, żeby mieć bardziej bezpieczną przewagę nad przeciwnikiem, ale po prostu się to nie udawało.


Kamil Wojtkowski po meczu.

No nie udawało sie, cofalismy sie i tyle:( Sorry. Ciekaw jestem jakie zalozenia byly na mecz z Pogonia i Sandecja chociaz z Pogonia w sumie na koniec, grajac w przewadze tez sie cofneli i o wlos Pogon nie zremisowala, a nie sorry nie cofneli sie, tylko tak wyszlo. Wychodzi na to, ze w jednym meczu z Sandecja udalo im sie zrealizowac zalozenia. Slabo cos.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl