![]() |
Z tym trenerem na ławce nie ma co liczyć na wejście beż baraży, a w samych barażach - wiadomo. Widać co robią z nim lepsi pierwszoligowi trenerzy, a ten nie jest w stanie zareagować, gapi się tylko jak ciele na malowane wrota.
Naprawdę, stanowisko trenera powstało nie bez powodu i wszelkie zaklinanie rzeczywistości że Sobolewski nie wygląda źle na tle trenerów pierwszoligowych nie bardzo odpowiada temu co widzimy na boisku. Szanse na awans drastycznie spadły po tym meczu. Winię mimo wszystko Królewskiego że nie miał jaj powiedzieć B skoro powiedział A i zastąpić Sobolewskiego kimś kto się po prostu nadaje, ma jakieś doświadczenie, jest dobry taktycznie. To była jego decyzja. |
Halo pobudka, Sobolewski wygląda trzy razy lepiej niż Brzęczek, a Brzęczkowi pchałeś się w d... bez wazeliny. Wiarygodność w ocenie trenerów masz iście żuławską.
O i jest też problem z Królewskim :). Chłopie jesteś tak przejrzysty że ręce opadają. Czy to już czas żeby Jakub przedstawił swój punkt widzenia? Jego rządy wraz z bratem i wujem były przecież perfekcyjne :rotfl: Gdybyśmy wczoraj wygrali ro Ruch odpada z walki o bezpośredni awans. Dlatego były na to marne szanse. Skład sędziowski był nieprzypadkowy. Ten łysy z Ruch za stemple powinien dostać ze 4 żółtka, a nie dostał żadnego. Rodado po strzale został nadepnięty w polu karnym i nic, tydzień temu za to samo Neciecza dostała drugiego karnego z ŁKS. Niestety liga jest w jakimś stopniu reżyserowana. Nie zdziwię się, że Ruch przegrał z Sosnowcem żeby wczoraj mógł wygrać. Taka smutna polska rzeczywistość. Dlatego potem w pucharach jak trzeba normalnie grać to przegrywamy z każdym. Nic się nie zmieniło dalej walczymy o bezpośredni awans. |
^^ ty jesteś jakimś kumplem Koalika?
|
Tak tu tylko dodam że z Chojniczanką nie dopisywałbym sobie przed meczem trzech punktów. Nie z żalu, nie ze złośliwości tylko z trzeźwej analizy faktów.
|
Ja myślę, że jednak u siebie wszystkich pykniemy bez większych kłopotów.
|
Cytat:
Z Chojniczanką punkty stracił m.in. ŁKS, lepszy zespół (mimo że indywidualnie z gorszymi piłkarzami), z lepszym trenerem. Jak nam się mecz źle ułoży - różnie może być, a na rozpracowanie rywala czy korektę z ławki nie ma raczej co liczyć. Gramy bez trenera. |
Cytat:
Bo trenera mamy i to całkiem niezłego. Korekta z ławki i z przerwy zawsze do tej pory była i pomagała. To, że ostatnio nie wyszło nie oznacza, że świat się zawalił i Sobol z Zającem stali się nagle wuefistami. Przypominam: oceniamy nie samego Sobolewskiego, ale jego pracę z Bogdanem Zającem - asystentem Nawałki. |
Cytat:
Do tej pory korekta z ławki powodowała tylko chaos i totalny rozkład gry - no chyba że wchodzili z niej zawodnicy o wiele lepsi, vide Mula po kontuzji. Podtrzymam zdanie że gramy bez trenera, albo ze słabym trenerem - Sobolewskim, asystentem Brzęczka. |
St(r)aty po Ruchu.
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd Do Ruchu mamy niestety 3 punkty straty bo mamy niekorzystny stosunek meczów. Idźcie w cholerę z dyskusją o trenerze z tego wątku. |
Po dzisiejszym wyniku w Łęcznej uważam, że awans z 2 miejsca jest wciąż całkiem prawdopodobny.
Ruch gra pytę, a fartem nie da się wszystkiego wygrywać, co udowadniają cztery poprzednie kolejki, poza bieżącą. Na marginesie zwycięstwo z nami zaliczam do kategorii farta właśnie (inna sprawa, że bezradnościa taktyczna sporo im w tym pomoglismy), bo oddali 2 celne strzały na bramkę, z czego ten pierwszy wolej był z kategorii tych, w których ten chłop na kolejnych 100 prób 50 razy by nie trafił w piłkę, 10 razy strzelił w aut, 39 Panu Bogu w okno, no i ta jedna bramkę właśnie ;) + siadła psycha po tej bramce, kontuzje kluczowych graczy. Więc dogonienie ich jest absolutnie w naszym zasięgu. Przy czym sporo zalezy od pracy naszego sztabu medycznego niestety. z Niecieczą mamy tyle samo punktów i bezpośredni mecz u siebie. Ale jak sobie pomyślę, gdzie moglibyśmy być bez tych kretyńskich dwóch wpadek, to mnie straszny w.... bierze. |
Kolejne mecze top5
Kod:
Wisła 3 ŁKS 1 Ruch 2 Bruk-Bet 4 Puszcza 5Przed nami trudny wyjazd do Łodzi, a potem do Bielska Ruch ma kolejny mecz z walczącą o życie Sandecją, Resovią, która bije się o spadek i wyjazd do Gdyni. Odra jest tuż nad strefą spadkową i jedynie GKS Katowice ma już (statystycznie) wakacje. Poza nimi i Arką, która bije się o baraże to każdy będzie chciał co najmniej zremisować. Ale nam po piętach depcze zarówno BBT jak i Puszcza. Jak się Sandecja zepnie to teoretycznie możemy co najmniej odrobić stratę do Ruchu. Bruk-Bet i Puszcza mają trudne wyjazdy więc jest szansa na zrobienie przewagi. |
Cytat:
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że możemy sobie pozwolić na max 1 wpadkę w ostatnich 6 spotkaniach. Mniej niż 15 punktów nam raczej nie da drugiego miejsca. Może jakieś 14 pkt też jeszcze da awans, ale już na totalnym farcie. I przy stracie Ruchu punktów w 3 spotkaniach. Liczyć na to nie ma co. Prawdopodobnie 3 miejsce z kolei to konieczne minimum 10-12 pkt przy jednoczesnym wygraniu z TBB. Niżej już nie analizuje, nawet nie chce sobie wyobrażać 4 miejsca i niżej. |
Cytat:
|
Czekam na Zagrosika, aż policzy po szczęśliwym dla nas meczu w Łęcznej ale faktycznie wygląda, że 16 punktów powinno wystarczyć.
Tu pisał o 18 ale przed meczem Termaliki: https://twitter.com/zagrosik/status/1649847336854605826 |
Cytat:
Ja bym może to nawet typował, ale bardziej się boje o to co nasze orły będą wyprawiać. Nie chcę już liczyć na rywali. Jeśli typujesz że Ruch straci punkty 3 razy lub więcej a my awansujemy z 2 miejsca to mogę iść w taki zakład :> |
To jest zupelnie inny zakład, bo co prawda x jest, jak oceniam warunkiem koniecznym do y, ale żeby y się wydarzył to jeszcze dochodzi przynajmniej kwestia naszego punktowania i BrukBetu, ale ok, poszło.
Oczywiście o 50 tys na Socios? :D |
Cytat:
PS. Bruk bet szybko się wypisze z walki o 2 miejsce. Przerwali serie bodajże 16 meczów bez porażki i ich morale mocno spadnie. Łeczna to dalej tylko Łeczna. |
Ruch nie wygra wszystkiego do końca, większy problem że my też :D oni spokojnie mogą stracić punkty już za dwa tygodnie z Resovia u siebie , potem mają jeszcze wyjazd Gdynia i 'derby' w Katowicach . Gdybym miał obstawiać na dzisiaj to 62 pkt dadzą awans z 2 miejsca . W naszym przypadku to 4 wygrane i 2 remisy , czy nas na to stać ? Tak. Czy się to wydarzy ? po meczu w Łodzi będziemy więcej wiedzieć. Sprawa kluczowa na ile wypada Junca i Mula .
|
Ten sezon to właściwie raj dla statystyków - tu wszystko leci od pierwszego rewanżowego meczu w przeciętnych granicach, bez żadnych odchyleń w jedną lub drugą stronę. Nawet ten moment, w którym wylądowaliśmy (na jedną kolejkę) na miejscu "biorącym", to był ten jeden jedyny moment, w którym nasza średnia punktowa znalazła się w przedziale międzywartylowym średniej "biorącej" w danej kolejce.
Statystycznie jesteśmy od dwóch kolejek w punkcie, w którym tradycyjnie następowała największa obniżka formy klubów walczących o awans (przynajmniej z perspektywy drugiego miejsca). Czyli, paradoksalnie, przeciętnie wszyscy dostawali w tym momencie zadyszki. To taka dobra wiadomość. Zła wiadomość jest taka, że przez najbliższe trzy kolejki statystycznie drużyny walczące o drugie miejsce spinały się w sobie i śrubowały wyniki. Czekają nas trzy kolejki prawdy ;) |
Porażki z Ruchem i Puszczą sprawiły, że nie mamy w zasadzie już granicy błędu, jeśli patrzyć tylko na awans bezpośredni. Czyli 6 finałów. U siebie to jeszcze spoko, ale na wyjazdach to gramy naprawdę słabo...
Realnie to tak 3-4 miejsce. I patrząc na cały sezon, a nie tylko ostatnie 10 kolejek, będzie to zasłużone miejsce. |
Porażki z Ruchem i Puszczą sprawiły, że stać nas na co najwyżej jeden remis.
Problem w tym, że mamy wyjazdy do Łodzi, Bielska i Łęcznej, gdzie właśnie wywaliła się Termalika. A i sama Termalika na 4 wyjazdy z top7 przegrała tylko w Gdyni. Bielsko i Kraków odwiedzi w 29 i 31 kolejce. |
Termalica przegrala w Chorzowie tez.
|
Wygramy i kolejny mecz i w Łodzi, zgodnie z zasadą "żeby było ciekawiej".
|
Tak było przed ostatnimi trzema kolejkami, w których zanotowaliśmy 2 porażki:
Cytat:
Cytat:
Trochę to odbiega od nastroju na forum ;) |
Cytat:
Także to nie jest tak że ludzie bez powodu histeryzują. Lewa strona Szot/Młyński może jednak słabiej śmigać niż Junca/Mula, zwłaszcza że Sobolewski każe dośrodkowywać a oni tego nie potrafią... Zresztą - przy tej taktyce z Arką, Puszczą i Ruchem nawet z Hiszpanami było tak sobie. Dobrze pamiętam że wg. buków to nie my spadaliśmy z Ekstraklasy? ;) |
Nie no, ja się jednak mieszczę chyba w średnich rejestrach nastrojów tego forum, bo kurs 1,65 na awans bezpośredni mnie nieco szokuje, dlatego to wkleiłem :D
Bez Muli i Junki to oceniam max pól na pół w ogóle na awans. Cały czas mam nadzieję, że w dwa-trzy tygodnie przynajmniej jeden się wykuruje. |
Jesli baraże to tylko z 3 miejsca. Inaczej tego nie widzę.
|
Teraz sie okaże co wymyśli Sobol i na co stać tę drużynę. Wypadła prawie połowa Hiszpanów ze składu, chyba 2 najbardziej ogarniętych graczy obok Fernandeza. Także teraz już nie musi robić Sobol w trakcie meczu zmian itp tylko musi od początku meczu tak to wyczarować aby zagrało.
Mamy więc weryfikacje Wisły i Sobola już w I lidze, nie trzeba było czekać na ekstraklasę. |
Najblizsza kolejka nie da żadnej odpowiedzi. Za dużo spotkań w perspektywie gdzie możemy jeszcze potracić punkty.
Nawet jak wrócimy na 2 miejsce to być może tylko na chwilę. |
Odpowiedź da na zasadzie czy w tej i następnej kolejce damy sobie radę czy będzie pokraczna gra, wynik na farcie albo brak wyniku.
Bo po zmianach Hiszpanów i wejściu zmienników z ławki mecze wyglądały tragicznie. Teraz sie okaże jak to wygląda ze stanem minus 2 Hiszpanów przez 90 minut w tej czy następnej kolejce. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl