Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

wiernyTS 10.09.2009 08:31

Wolałbym zebysmy dostali z 5 bram. Moze wtedy by sie spostrzegli ze Polska pilka zmierza na dno!!

wisl@k_TS 10.09.2009 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kamikaze (Post 791200)


Hahahahaha. Ten człowiek to totalna kompromitacja. Ale tak to jest, jak się daję przysłowiowego 'chama ze wsi' (bez urazu dla mieszkańców wsi) na ważną posadę.

Listkiewicz to przy nim mister coco jumbo.

sandomingo 10.09.2009 09:04

W tej sytuacji najprościej zwolnić Benhałera z obowiązku świadczenia pracy i spokojnie doczekać do wygaśnięcia kontraktu. Inna sprawa to fakt że on i tak nic nie robi.
Na odejście za porozumieniem stron i tak się pewnie nie zgodzi.

A Lato to zwykły buraczek, minie jeszcze sporo czasu - jeśli w ogóle - zanim przyjdą jakieś efekty pracy specjalistów od wizerunku, których zatrudnia.

swinia 10.09.2009 09:12

Dobrze, przynajmniej za nasze podatki banda betonów z pzpn nie urządzi sobie wycieczki po afryce, i my kibice nie będziemy musieli się denerwować przez góra 2(dwa) mecze.
Proszę Platiniego, zabierzcie nam Euro.
Benhałer jeszcze na konferencji mówi o dobrym wychowaniu. Prostak jeden

dynek.pl 10.09.2009 09:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 791196)
Warto też chyba sie zainteresowac tym stoperem z Sochaux który ma nasze korzenie Damienem Perquisem i chce grac dla Polski

http://www.fcsochaux.fr/fr/images/actu/perquis_asse.jpg

http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,...le_boicie.html - tego pajaca do kadry, bez przesady ? szanujmy sie

Wszyscy wiedza, ze jedynym i slusznym kandydatem na trenera jest Smuda. Dlaczego wiec nie moglby prowadzic juz kadry w 2 ostatnich meczach ? Szkoda czzasu na Majewskiego - boje sie, ze to zamierzone dzialanie, jakims fuksem mu sie uda i wtedy zostanie i wtedy i czymkolwiek na euro 2012 mozemy zapomniec.

Kocur 10.09.2009 09:39

Cytat:

_-¯ - Interesuje mnie jedynie zwycięstwo! - grzmiał Leo Beenhakker przechadzając się w tę i z powrotem przed grupką skupionych piłkarzy.
- Dobrze, powtórzę jeszcze raz. Żewłakow! Co to jest?
Wywołany wyprężył się na baczność i stuknął obcasami. To znaczy próbował, lecz gumowe korki stłumiły odgłos.
- To jest kura panie generale!
- Gówno tam! Bosacki! Co to jest?
Bartosz Bosacki przez chwilę z uwagą przyglądał się okazanemu przedmiotowi.
- To nie jest kura? - zaczął asekuracyjnie.
- Dobrze. To nie jest kura. A co to jest?
- Nie kura, panie gene... znaczy, panie trenerze.
- To już wiem. Pytałem, co to jest.
- To jest... to jest piii...
- Dobrze, dobrze, pi?
- Pinokio?
- Sam jesteś Pinokio! Dudka! Co to jest?
- To jest piłka, panie trenerze!
- Brawo! Świetnie! Reszta słyszała? No to wszyscy razem powtarzamy. Głośno! Żebym was słyszał!
- Toooojeeeeestpiiiiiiiłkaaaaaaa.
- Dobrze. Piłka do gry w piłkę nożną, zwaną też futbolem. Dlatego czasami nazywa się ją też futbolówką. Dudka! Czemu Gancarczyk się przewrócił?
Dariusz Dudka podbiegł do kolegi, który zsunął się z ławki i jęczał na podłodze w pozycji "ranek na weselu". Fachowo sprawdził puls i oddech, po czym zdał relację.
- Zwykłe omdlenie, panie trenerze.
- Omdlenie? A to czemu?
- Zwykle tak reaguje na natłok informacji. Po prostu układ nerwowy mu się wyłącza. Pan trener podał zbyt dużo informacji o piłce, kolega próbował to przyswoić i zapomniał oddychać. Niedotlenienie mózgu i omdlenie jako naturalna konsekwencja.
- Ale ja tylko powiedziałem, że piłka to futbolówka!
- No właśnie. Za dużo informacji na raz, proszę pana.
Leo przez chwilę milczał, po czym machnął ręką.
- Nieważne. Błaszczykowski! Co macie robić z piłką na meczu?
- Nie dotykać rękami!
- Dobrze. A do tego co? Tak, Boruc?
- Ja mogę rękami, trenerze?
- Możesz.
Ktoś nieśmiało zaprotestował.
- Dlaczego Boruc może rękami, a my nie?
- Bo Boruc jest bramkarzem.
- Ale to niesprawiedliwe. Dlaczego zawsze Boruc jest bramkarzem?
- Bo mam rękawice, złamasie!
- Sam jesteś złamasem, złamasie!
- Spokój!!! - Leo włożył w ten okrzyk tyle sił, ile miał - Boruc może dotykać piłki rękami, a wy nie. Jasne?
- Ale...
- Jasne?!!!
- Tak, trenerze.
- To dobrze. Nie zazdrośćcie mu, bo on będzie musiał cały mecz stać na bramce, a wy będziecie mogli strzelać gole. Ooo... widzę że Gancarczyk doszedł do siebie. Zuch chłopak. Tak, Lewandowski?
- Co to znaczy strzelać gole, trenerze?
- To znaczy musicie umieścić piłkę w bramce przeciwnika.
- Ale tylko Boruc może jej dotykać!
- Tak, ale piłka nożna polega na kopaniu piłki nogami. Trochę to zakrawa na pleonazm, bo niby nie można kopać rękami, ale... Czemu Gancarczyk znowu leży?
- Pleonazm, trenerze. Załatwił go pan tym chyba na cacy.
- Ups...
- Chyba trzeba będzie zadzwonić po erkę...
- Dobrze, niech ktoś zadzwoni. Na czym to ja... Acha. Trzeba wkopać piłkę do bramki przeciwnika.
Wśród zawodników zapanowało poruszenie. Wreszcie z ławki podniósł się Krzynówek.
- Ale to bardzo trudne, trenerze. Niech pan sam spojrzy - piłka jest okrągła i bardzo trudno jest ją tak kopnąć, żeby poleciała tam gdzie się chce. O, proszę...
Tu Krzynówek postawił przed sobą piłkę i spróbował kopnąć w stronę Beenhakkera. Guerreiro, trafiony centralnie w nos, dołączył stanami świadomości do Gancarczyka. Leo przeciągnął sobie wolno dłonią po twarzy. Zrobił kilka głębokich wdechów.
- Nie wiem, jak tego dokonacie, ale macie wygrać. Macie ich roznieść, rozgnieść i rozgromić! Macie być jak polska husaria pod Wiedniem! Jak szwoleżerowie pod Samosierrą! Jak Jagiełło pod Grunwaldem! Zrozumiano?
Brożek nieśmiało podniósł rękę.
- Na pewno jak Jagiełło pod Grunwaldem?
- Tak, do jasnej cholery!
- A skąd trener tak dobrze zna historię Polski?
- Nieważne! A teraz won! Na boisko!

_-¯ Piłkarze stali przy wyjściu do szatni. Lewandowski jeszcze raz przypominał słowa trenera.
- Pamiętacie, co nam powiedział? Mamy być jak Jagiełło!
- A co robił Jagiełło? - spytał Guerreiro, któremu dawna historia Polski nie była jeszcze dość bliska.
- Z tego co wiem, to trzeba stać na wzgórzu i po prostu patrzeć, co robią tamci...
- Ale na boisku nie ma wzgórza!
- No to po prostu będziemy stać i patrzeć. Trener na pewno będzie zadowolony.
:rotfl::rotfl::rotfl:

wonski_eNHa 10.09.2009 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swinia (Post 791210)
Dobrze, przynajmniej za nasze podatki banda betonów z pzpn nie urządzi sobie wycieczki po afryce, i my kibice nie będziemy musieli się denerwować przez góra 2(dwa) mecze.
Proszę Platiniego, zabierzcie nam Euro.
Benhałer jeszcze na konferencji mówi o dobrym wychowaniu. Prostak jeden

Jeśli myślisz, że banda naszych skretyniałych zielonych ludków nie urządzi sobie wycieczki do afryki to się grubo mylisz. Jak mamy zorganizować EURO 2012 bez podejrzenia gospodarzy afrykańskiego mundialu? Przecież cały PZPN tam na pewno pojedzie po "nauke". I ch*j!! Narodowa nie pojedzie, oni pojadą.... TU JEST POLSKA

Marszałek 10.09.2009 09:43

A ja mam inną wizję co do przyszłego kandydata reprezentacji. Co by się stało gdyby zapytać takiego Advocata Dicka albo uwaga, Murinho. Hiddink dał radę prowadząc Rosję i CHFC jednocześnie to czemuż Jose miałby sobie rady nie dać. Wiem wiem,że gość na co dzień, jeden i drugi mają zajęcie w postaci prowadzenia klubów, ale my potrzebujemy ekipy na Euro 2012. Mamy ale i zarazem nie mamy czasu, niemniej uważam,że tak doświadczeni trenerzy prędzej sobie z tym poradzą, nawet prowadząc zespoły klubowe, niż wynalazki z naszej kiepściutkiej ligi. Równie dobrze możemy zabiegać o jakiegoś gościa z ligi Słoweńskiej. Poziom naszych lig mnie więcej podobny. Bylibyście tak zadowoleni jakby takiego gościa kandydatura nagle pojawiła się w prasie? Uważam,że potrzeba nam trenera z autorytetem,który jest na bieżąco z wielką piłką, ale nie za pośrednictwem TV, który potrafi dostrzec to czego nasze chopy w życiu nie będą wiedzieć gdzie szukać. Tutaj trzeba poszperać po niższych ligach,poszukać kopaczy. Ale trzeba wiedzieć jak szukać. Poza tym taki gość jak wyżej wymienieni, w szatni miałby niesłychany posłuch. A nuż by się okazało,że grający w Polsce kopacze nie są w niczym gorsi od tych co siedzą na trybunach lub ławce na zachodzie i nie trzeba się specjalnie wysilać,aby mieć kadrę po okiem.


Tylko jak pisze to wszytko to nie widze specjalnie symbiozy pomiędzy dziadkami a takim trenerem. No ale podobno Boniek ma wkrótce objąć stery,a wtedy takie rozwiązanie jest możliwe. Tylko znów wtedy nasze łajzy będą na skargi do gazet łazić,ku uciesze ludu:)a to ferment może wyrządzić niepotrzebny./ A co do Bońka, to z tego co czytałem to szykuje się na fotel,bo w październiku ma być jakiś zjazd i wtedy szykowana jest rewolta.

JacaTS 10.09.2009 09:47

Wie ktos ile wynosi to horendalne odszkodowanie dla Leona za przedwczesne rozwiazanie kontraktu?

wonski_eNHa 10.09.2009 09:54

Odszkodowanie jest na tyle duże, żeby dać Leo jeszcze jedną szansę.

haeno 10.09.2009 10:07

hmmm... to chyba nie będzie zwolnienie w dosłownym tego słowa znaczeniu...


po prostu Leoś pewnie będzie miał coś w stylu przymusowego urlopu...
kontrakt będzie obowiązywał jeszcze przez te 2 (?) mecze, ale Leoś będzie mógł sobie oglądać Feyenord w Holandi

tak bodajże, było w Interze M. że mieli na raz zakontraktowanych kilku trenerów, bo nie opłacało im się płacić jednorazowo odszkodowań

Bronex 10.09.2009 10:15

Ja tak czułem ,że Grzesiek dzisiaj rano na potężnym kacu spojrzy w poranną gazetę i z wielkim zdziwieniem stwierdzi , "****a co ja zrobiłem". Już Jacek Gmoch powiedział ,że Lato to jest człowiek piekielnie prymitywny wręcz przygłupi. Ledwo pisze i czyta po polsku. Do tego widać ,że mocno gazuje. Odszkodowanie dla PZPN-u to jest koszmarny sen. Leon dobrze zabezpieczył sobie fronty , negocjując z bandą prymitywów. Leona na pewno nie zwolnią. Zobaczycie ,że w meczu z Czechami i Słowacją będzie nas prowadził.

Kocur 10.09.2009 10:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JacaTS (Post 791225)
Wie ktos ile wynosi to horendalne odszkodowanie dla Leona za przedwczesne rozwiazanie kontraktu?

przecież jak mówią że siwy pędzel ma kontrakt do listopada to przetrzymać go te dwa miechy

z drugiej strony czy płacić odszkodowanie czy na *****i dla działaczy to jeden c... :-/

wonski_eNHa 10.09.2009 10:24

Jedynym wyjściem byłoby zrobienie na portalach ankiety pt "Wybierz Piłkarzy Których Leoś Ma Powołać"
i przed meczem "Wybierz Ustawienie I Wyjściową Jedenastkę", a w trakcie meczu konkurs "I Ty Możesz Zostać Selekcjonerem" (Wyślij SMS pod numer7777, w treści wpisz zawodnika na zmianę) I w trakcie meczu były by 3 zmiany z największą ilością głosów :D Trochę mnie fantazja poniosła, ale jedynie taki sposób z Leosiem na ławce dał by nam szanse na nie skompromitowanie się.

sandomingo 10.09.2009 10:30

Od jakiegoś czasu nie oglądam meczów reprezentacji.
Ale po Waszych wpisach nie mogłem sobie odmówić, żeby tego nie posłuchać:

http://www.sport.pl/sport/1,65025,70...kowskiego.html

szczebrzeszcz 10.09.2009 11:11

Cytat:

- Dwa mecze polskiej kadry poprowadzi Stefan Majewski - powtórzyli za Bońkiem dziennikarze. Rozmówca milczał. Wyglądało, że łączę zostało przerwane. - Halo? - zapytali dziennikarze. - Halo? Jest pan?

- Tak, jestem. Ja trenerem? Chyba nie. To nie... Hahaha Stefan Majewski. Wprawdzie mam tak na nazwisko, ale ja jestem Radosław Majewski - powiedział gracz Nottingham Forest.


http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,...i_Polski_.html
hahahahahahaha:lol:
jakość sportu w TVN, czy Ajtiaj

lolek10 10.09.2009 11:15

Monolog Szpaka: http://je.pl/esy8

swinia 10.09.2009 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 791250)
http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,...i_Polski_.html
hahahahahahaha:lol:
jakość sportu w TVN, czy Ajtiaj

ale komentarz pod też niezły

"dobrze że nie zadzwonili do szymona majewskiego"

FLI 10.09.2009 11:45

Ide sie pomodlic do Peruna gromowładnego zeby ktos znalazl pomysl, jak ta pzpr'owska (przepraszam pzpn'owska) flegme odksztusic.

Lato pomalu sie konczy - idzie jesien, wiec najlepiej by bylo dla wszystkich, zeby przyszla zadyma i stracila pare listkow z drzew...
Z niczym gamonie nie potrafia sobie sami poradzic, ani z Reprezentacją nie wspominajac o normalnym sportowym stracie ligi czy szkoleniu mlodych chlopakow. Czy znajdzie sie jakis drwal i u.......i to drzewo ? Najlepiej z korzeniami!

63624 10.09.2009 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 791131)
Źle pamiętasz, bo właśnie Szwajcarzy i Austriacy byli pierwsi.

Kolega źle pamięta, Belgowie w 2000 też nie wyszli z grupy. Udało się Holendrom za to.:)
Co do meczu, dno i tyle. Wszyscy wiedzą, gdzie leżą bolączki naszej piłki, ale leśne dziadki z PZPN są moim zdaniem do EURO2012 nie do ruszenia...

saklak1906 10.09.2009 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FLI (Post 791259)
Ide sie pomodlic do Peruna gromowładnego zeby ktos znalazl pomysl, jak ta pzpr'owska (przepraszam pzpn'owska) flegme odksztusic.

Lato pomalu sie konczy - idzie jesien, wiec najlepiej by bylo dla wszystkich, zeby przyszla zadyma i stracila pare listkow z drzew...
Z niczym gamonie nie potrafia sobie sami poradzic, ani z Reprezentacją nie wspominajac o normalnym sportowym stracie ligi czy szkoleniu mlodych chlopakow. Czy znajdzie sie jakis drwal i u.......i to drzewo ? Najlepiej z korzeniami!

Pozostaje cierpliwosc, wszak zyc wiecznie nie beda.Ale pewnie namaszcza swoich nastepcow z rodiny wiec tak zle i tak nie dobrze.

Jedyne co mozna zrobic to poczekac do Euro2012( jak nam nie zabiora) i godzine po finale rozpier.. dziadostwo. Niech nas nawet na 10 lat wyklucza to sie nic nie stanie, reprezentacja to dno a kluby w Europejskich pucharach nie istnieja.


Wczorajszego meczu nawet nie bede kometowal bo na sama mysl to mi cisnienie skacze a po co sie denerwowac w tak piekny dzien.

Jedyna mila zecza z wczorajszego wieczoru to dwie asysty Kirma i nic po zatym.

MatMario 10.09.2009 13:00

Jak dla mnie to trenerem I tutaj nie żartuję tylko pisze mega poważnie, będzie Stefan Majewski. Wmiksowują go w reprezentacje jak się da zrobili mu U-23 teraz niby awaryjnie dwa mecze a później dobrze rokuje niech zostanie. A teraz czemu tak będzie? Powiedział to dziś Zarzeczny w TVN. Poszukiwania trenera będą bardzo trudne gdyż intelektualnie nie może przewyższać intelektualnie prezesa Grzegorza. I tu pozostał już tylko Majewski!

szprotson 10.09.2009 13:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 791266)

Jedyna mila zecza z wczorajszego wieczoru to dwie asysty Kirma i nic po zatym.

Kirm zagrał bardzo dobrze, zresztą jak cała drużyna Słowenii.

Tak to jest jak bedziemy grali sparingi z Grekami, którzy w dupie mecz taki maja, a my wygrywamy i sie jaramy, jacy to zajebisci nie jesteśmy.
A teraz to już jkesteśmy w czarnej dupie.
Dla nas zaczyna sie już etap 2012 czyli - nie bedziemy przez 3 lata grali ŻADNEGO meczu o stawkę, jedyne co to takie SUPER mecze sparingowe z Grekami, Cyprem tudzież Czechy.
Dlaczego Słoweńcy potrafili dograć mecz z Anglikami,a nasze maksimum to jest drugi garnitur Usa, tudzież wyjazd gdzieś gdzie naszych działaczy nie było czytaj Tajlandia, Gabon, Surinam.
I tak o to przez te 3 następne lata będziemy w sparingach kopać sie po czołach. Wyszlifuje sie 11-nastka? Może i tak, ale tylko mega baty w sparingach i cisnienie kibiców mogą nam pomóc. W przeciwnym razie, po 3,4 do zera skończy sie nasza przygoda w organizowanych przez nas mistrzostwach.
Naturalnie, na lewej stronie napewno będzie Jacek Krzynówek a Mariusz Cyc Lewandowski, dalej będzie naszym denfensywnym pomocnikiem.

Czy Franek Smuda, a nóż się uda....

Arkas 10.09.2009 14:46

Jesli w tabeli będziemy miec tyle samo punktów co rywale to liczą się mecze bezpośrednie czy też bilans bramkowy??

szprotson 10.09.2009 14:47

najpierw mecze, potem bilans

źródło : info tel.

W większości lig, liczy sie najpierw spotkanie pomiedzy drużynami, a potem bilans.
Jeśli jest inaczej, mój błąd

-Goral- 10.09.2009 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 791312)
najpierw mecze, potem bilans

A źródło mógłbyś podać ? Bo ja wszędzie do tej pory słyszałem, że bilans bramkowy najpierw decyduje.

Krissu 10.09.2009 15:08

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/1...za_108745.html

:lol:

flamengista 10.09.2009 15:12

To by było zajebiste. Dostać odszkodowanie za zerwanie kontraktu, jak sie spartoliło robotę i tak czy inaczej kontrakt wygaśnie za miesiąc.

Przecież Leonek może dostać jeszcze dolę za wrzesień i październik, byle by trzymał się od naszych kopaczy z daleka. Jeśli o mnie chodzi, może sobie urządzić całodobowe konferencje z Martą Alf i Jankiem de Zeuwem w Marioccie. Przez następne 2 miesiące.

Jednak przerażające, że na czele PZPN stoi człowiek tak ograniczony umysłowo. nie wróży to najlepiej na przyszłość. Wyobraźmy sobie, że podpisuje kontrakt ze Stefanem. I poniosła go fantazja - kontrakt na 10 lat, a odszkodowanie za jego zerwanie 20 mln dolarów. U każdego prezesa byłoby to niemożliwe. Ale nie u Grzesia Laty.

kreseq 10.09.2009 15:58

Kontrakt podpisaly lesne dziadki wiec to ich wina :) Mozemy rotowac trenerami ale to nie zmieni faktu, ze ryba psuje sie od glowy.
PZPN powinien wiecej przykladac wagi do szkolenia mlodych, kluby do scoutingu,trenerzy do taktyki i podejscia do gry, pilkarze do gry i do swiadomosci tego ze sa naprawde slabi,kibice do realnej oceny itp itd...
Majewski to cienias i kazdy kto widzial jego wyczyny wie o czym mowa, Skorza za cienki na dzien dzisiejszy, pozostaje Smuda.
Franz niczego wielkiego nie osiagnie ale na dzien dzisiejszy to jedyna mozliwa nominacja.

Leo dal ciala, dupy dali pilkarze bez wyjatku.
Amen.

kot 10.09.2009 16:17

Nie wiem w jakim temacie ten artykuł pasuje, ale jego tytuł wpisuje się we wczorajszy mecz.

http://wiadomosci.onet.pl/2040782,11,item.html

Trudno ocenić ile w tym wszystkim chęci naprawy naszej piłki i czy przypadkiem nie jest to początek plitycznej walki o przejęcie biznesu piłkarskiego. Niemniej jednak plany są ambitne a moją uwagę zwróciła chęć ułatwień podatkowych. No i to wrażenie potraktowania piłki, jako czegoś w państwie strategicznego wręcz :>

Ps. ciekawe czy wniosek w Sejmie przepadnie w ramach walki politycznej o piłkarski biznes, czy też rozpocznie się wskazana debata nad naszą piłką ?? W końcu nie po to inwestuje się tak ogromne obywatelskie pieniądze w nowe stadiony, aby oglądać na nich polską tragikomedie zamiast piłki europejskiej.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl