Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

PhantomRanger 18.01.2018 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1492006)
uwielbiam takie pi.erdolenie o szopenie,zwlaszcza o kimś kogo juz tutaj nie ma.

Tym bardziej, że ktoś mógł tam pojechać i zobaczyć co i jak. Mam nadzieje, że będzie to nauczką i już takich kwiatków nie uświadczymy.

wiertar 18.01.2018 20:26

Jak byl kiko to byli ustaleni inni sparingpartnerzy... Chyba 3 liga hiszpańska więc pewnie byli w bliskiej okolicy. Niema koło = niema sparing partnerów od kiko.... A baza była bukowana pewnie kilka miesięcy temu.

Lemoniadowy Joe 27.01.2018 13:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1492591)
https://twitter.com/KiewiczKrz/statu...39238256566272

Czy gra w fife i siłownia też się liczy do okresu przygotowawczego?


Oczywiście ze tak u wuefisty by sie nie liczyło. :)

to był stan na 18 stycznia

ashkeczup 27.01.2018 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 1492594)
Oczywiście ze tak u wuefisty by sie nie liczyło. :)

to był stan na 18 stycznia

Zachęcam niczym pani rzecznik, tylko do myślenia. Gdy forum przy zatrudnianiu Kiko pluło na zarząd, bo no name, to pierwszy apelowałem o cierpliwość.

Okres przygotowawczy. Kiko zaczął swoją pracę początkiem stycznia, zupełnie jak Carrillo. Wyciągnąłeś temat okresu przygotowawczego i obecnej fantastycznej sytuacji kadrowej. Ja proponuje pominąć ten aspekt, bo nie uważam, żeby obecna ilość kontuzji przemawiała na korzyść Carrillo-wręcz przeciwnie. W rundzie wiosennej Kiko zdobył średnio 1.35pkt/mecz. Zobaczymy, jaka będzie zdobycz obecnego trenera, oczywiście tylko pod warunkiem, że wejdziemy do górnej 8semki- w innym wypadku należy uznać, że zaliczył gorszy start od Kiko.

W lecie piłkarze późno dołączyli do zespołu. Z nowych nabytków Kiko stawiał na:
Arsenić- 1 lipca
Carlitos- 1 lipca
Velez- 1 lipca
Basha- 9 sierpnia, ale w mojej opinii w każdym meczu gra przynajmniej dobrze, a zazwyczaj lepiej, więc w jego przypadku aklimatyzacja to mit
Imaz-31 sierpnia- on rzeczywiście potrzebował czasu, żeby się rozkręcić
Ze Manuel-9 sierpnia-ponury żart, ciągłe stawianie na niego to jedna z najbardziej niezrozumiałych decyzji.

Psychofani Ramireza apelowali o cierpliwość po 10 miesiącach pracy, bo zespół się musi zgrać, aż do momentu, w którym sam trener powiedział, że okres budowy jest już dawno zakończony. Wypada jednak wykazać się taką samą cierpliwością względem nowego trenera, bo przecież 2/3 nowych zawodników nie w kij dmuchał i z pół roku też się będą zgrywać.

Lemoniadowy Joe 27.01.2018 14:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1492596)

Psychofani Ramireza apelowali o cierpliwość po 10 miesiącach pracy, bo zespół się musi zgrać, aż do momentu, w którym sam trener powiedział, że okres budowy jest już dawno zakończony. Wypada jednak wykazać się taką samą cierpliwością względem nowego trenera, bo przecież 2/3 nowych zawodników nie w kij dmuchał i z pół roku też się będą zgrywać.

Kto jest psychofanem Ramireza ?

Ramirez w 10 pierwszych decydujących meczach odniósł 6 zwycięstw 1 remis i trzy porażki w tym w Łecznej wyniki w grupie mistrzowskiej da sie wytłumaczyć także czym innym niz tylko wina Kiko.

teo 27.01.2018 14:46

A pozniejsze wyniki czym wytlumaczysz ? Wiatr byl za mocny czy cisnienie zbyt niskie?

Lemoniadowy Joe 27.01.2018 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez teo (Post 1492598)
A pozniejsze wyniki czym wytlumaczysz ? Wiatr byl za mocny czy cisnienie zbyt niskie?

Które wyniki w grupie mistrzowskiej ?

brylant17 27.01.2018 15:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez teo (Post 1492598)
A pozniejsze wyniki czym wytlumaczysz ? Wiatr byl za mocny czy cisnienie zbyt niskie?

Dobrą formą Carlitosa i szczęściem

ashkeczup 27.01.2018 15:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1492601)
Dobrą formą Carlitosa i szczęściem

Raczej chodziło o przeciętne wyniki, a nie dobre i to te w obecnym sezonie.



Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 1492597)
Kto jest psychofanem Ramireza ?

Ramirez w 10 pierwszych decydujących meczach odniósł 6 zwycięstw 1 remis i trzy porażki w tym w Łecznej wyniki w grupie mistrzowskiej da sie wytłumaczyć także czym innym niz tylko wina Kiko.

Pierwsze 10 decydujących pewnie też da się wytłumaczyć czymś innym, niż pozytywnym wpływem Kiko ;) Rzecz w tym, że w ciągu roku mieliśmy jedną taktykę, tj. gramy na afere. Na początku PMS nie była w stanie ogarnąć, jak się temu przeciwstawić, ale jak już ogarnęła, to Kiko był spalony, bo w zanadrzu nie miał żadnej innej. Aż strach pomyśleć jak wyglądałaby 'laga na Carlitosa' bez Carlitosa. Wydaje mi się, że taktyka jaką preferuje Carrillo oparta na posiadaniu i chęci dominacji jest bardziej wymagająca dla naszych piłkarzy, ale przede wszystkim przeciwników. Mówi się, że piłka nożna to gra błędów, a przecież ciągle atakując najłatwiej jest zmusić przeciwnika do ich popełnienia.

Patryko 28.01.2018 16:35

Kiko dobrze sprawdził się w roli strażaka, niestety im dalej w las, tym było gorzej. Nie chodzi tutaj tylko o katastrofalny styl gry, bo jak to wyglądało pod koniec to chyba każdy widział. Kopanie się po czole, dzida i zwycięstwa na fuksie, do tego 2 punkty wywalczone z czołówką (na 20+ możliwych), gra uzależniona od przebłysków genialnej gry jednego zawodnika. Była to prosta droga do dolnej ósemki, w dłuższej perspektywie mogło się to naprawdę źle skończyć. Bardzo dobrze, że zarząd zareagował i go pogonił, niech podstaw taktyki uczy się gdzie indziej :)

Arkadiusz.Czerepach 31.05.2018 10:53

Od kilku dni nosiłem się z tym postem i nawet, że jest akurat pod tym postem Patryko :

"Kiko dobrze sprawdził się w roli strażaka"

nie wiem , kto i czemu uwierzył że nam nie jest już potrzebny strażak , widać tu ewidentny brak logiki z jednej strony (te same osoby)

piszą właśnie że potrzebujemy trenera który zagwarantuje lepszy poziom sportowy (bo juz jest dobrze)
z drugiej usprawiedliwiają każdą dziejącą się koło Wisły "ch.jnie" sytuacją finansową (nie jest dobrze)



nie chcę wzniecać kolejnych dyskusji który z Hiszpanów jest lepszym trenerem , choć widziałem że nadal sa osoby które uważają że Kiko

to będąc skłonnym zgodzić się że Carillo ma lepszy warsztat jak i lepsze wyniki w grupie mistrzowskiej

chciałem zauważyć że (aż dziw bierze że tak się stało) nikt w tej całej dyskusji pół roku temu przy zwalnianiu Kiko , nie brał pod uwagę cech pozasportowych obu trenerów

czy naprawde NIKT nie przewidział (co w świetle przecież postów o sytuacji finansowej klubu było oczywiste) że będą problemy kadrowe, że nie uda się utrzymać nie tylko gwiazd zespołu , ale nawet zwykłych solidnych piłkarzy ?

i że trener z pozycją i ambicjami (i charakterem!) Carillo będzie o to stroił fochy , co może sie skończyć jego prędkim pożegnaniem , lub dalszą pracą ale w atmosfrze nie sprzyjającej dobrym wynikom ?

Kiko był jaki był , ale jak mu rozmontowano środek pola rok temu , to zakasał rękawy i rzeźbił z tego co jest

skoro takie to oczywiste że długi po Cupiale, nie płacenie pensji na czas, długi wobec miasta, itd itp etc

to chyba wiadomo że tak to będzie wyglądało przez wiele najbliższych okienek

trzeba było trzymac trenera który jednak COŚ tam minimalnie ogarnia, ale jest zadowolony z pracy , stara sie , nie robi kwasów w szatni, dba o atmosferę itp

Toeju 31.05.2018 11:31

Twój post bazuje na propagandowych ostatnimi czasy wpisach na twiterze redaktora Knury, a także o ostatnim jego artykule pokazującym Carillo w złym świetle. To, że się... zdenerwował Carillo to logiczne, po tym jak zabiera się mu cały środek pola (być może mimo obietnic, że zostanie to podtrzymane - nie wiemy czy zarząd czasem tego nie gwarantował). Czy stroi focha? No nie wiem, zobaczymy jak przygotuje nowy zespół do nowego sezonu.

Arkadiusz.Czerepach 31.05.2018 12:47

nie, bazuje na wielomiesiecznej obserwacji sytuacji w klubie , jesteś na forum nie od wczoraj więc wiesz że to i owo da sie przez te kilka miesięcy wywnioskować

a artykuły nawet jeślil kłamliwie stawiają trenera w złym świetle to fakt że zostały zamówione tzn tarcia zarząd/trener sa jest wystarczającym potwierdzeniem moich obserwacji

ponadto przypominam że do takich dywagacji jak Twoja jest temat o aktualnym trenerze

https://wislakrakow.com/forum/showth...t=9898&page=48


tutaj chciałem tylko dopisać takie post scriptum do dyskusji z jesieni, bo tego argumentu akurat nikt z obrońców trenera nie użył

wolfy 31.05.2018 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Toeju (Post 1503109)
Twój post bazuje na propagandowych ostatnimi czasy wpisach na twiterze redaktora Knury, a także o ostatnim jego artykule pokazującym Carillo w złym świetle. To, że się... zdenerwował Carillo to logiczne, po tym jak zabiera się mu cały środek pola (być może mimo obietnic, że zostanie to podtrzymane - nie wiemy czy zarząd czasem tego nie gwarantował). Czy stroi focha? No nie wiem, zobaczymy jak przygotuje nowy zespół do nowego sezonu.

Carillo nie ma prawa się wkurzać, wie do jakiego klubu trafił. Jeśli wcześniej nie sprawdził byłby idiotą, a na takiego nie wygląda.

Toeju 31.05.2018 16:18

To zależy. ;) Na pewno dostał określony plan na następne miesiące-może na rok w przód. Mogę się założyć, że nie było tam słowa, o dograniu do końca sezonu, a następnie oddanie całej pomocy i zaczęcia budowy na nowo. :) O ile można było liczyć się z odejściem jednego.. może dwóch zawodników (choć ja nie jestem zwolennikiem sprzedawania trzonu zespołu po jednym seoznie chcąc coś ugrać), to odejście całej lini pomocy, być może podstawowego bramkarza i gościa który robił robotę z przodu.. na pewno nie jest fajne i o to Carillo zwyczajnie mógł się wkurzyć. :)

bkl1988 31.05.2018 16:26

Ale mamy takie reali i koniec

Arkadiusz.Czerepach 31.05.2018 16:30

ergo lepszy trener który akceptował taki stan rzeczy

bkl1988 31.05.2018 16:38

Bylo minęło

Toeju 31.05.2018 16:53

A Carillo nie akceptuje? To, że się zdenerwował nie znaczy, że nie akceptuje. A to co piszą w GK czy na lovekraków nie ma co wierzyć.. bo to najpewniej plotki.

LucjuszWielki 31.05.2018 16:53

Przecie był jakiś temat z "koszulkami", które pomiary robią podczas treningu za Kiko :)

TIR_DO_SŁUBIC 31.05.2018 16:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1503147)
Przecie był jakiś temat z "koszulkami", które pomiary robią podczas treningu za Kiko :)

Chodziło o to, że ten pajac sobie takich koszulek nie życzył.

pepe72 31.05.2018 18:14

@Arkadiusz.Czerepach

na pewno masz rację, że Kiko nie pyszczył na zastaną sytuację.
Obawiam się, że na miejscu zarządu też bym podjął podobną decyzję. Joan jest lepszy i była szansa na puchary.

Teraz niestety trzeba ogarnąć większy bałagan. Ale za to zarząd bierze kasę. Więc niech się teraz postarają.

Patryko 31.05.2018 18:27

Kiko nie pyszczył bo był trenerem z gimnazjalnego boiska w Hiszpanii i była to dla niego życiowa szansa wyrwania się z piłkarskiego zadupia. Zresztą.... całe to "pyszczenie" Carillo to mogą być mokre sny Knury, który nabija kliki.

pepe72 31.05.2018 21:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1503160)
Kiko nie pyszczył bo był trenerem z gimnazjalnego boiska w Hiszpanii i była to dla niego życiowa szansa wyrwania się z piłkarskiego zadupia. Zresztą.... całe to "pyszczenie" Carillo to mogą być mokre sny Knury, który nabija kliki.

Na początku też tak myślałem ale Krakowska dorzuciła podobny artykuł. Więc niestety wygląda, że Knura miał dobre informacje.

JrQ- 01.06.2018 14:00

Przecież dziennikarze plotkjują między sobą i potem to piszą.
To, że wiele serwisów tak pisze, nic nie znaczy

Delgado 02.06.2018 01:46

Generalnie zgadzam się z Arkadiusz.Czerepach, ale z tą różnicą, że zamiast w ogóle zatrudniać hiszpańskich magików trzeba było zostawić Sobola. Pytam was wszystkich: czy Sobol by w którymś momencie gardził polityką transferową??? Czy byłby droższy od Hiszpanów??? Czy skończylibyśmy z nim na jakims mega niskim miejscu???


No odpowiedzcie mi, fanatycy płacenia kilku hiszpańskim trenerom. Czekam.

Karherop 02.06.2018 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1503287)
Generalnie zgadzam się z Arkadiusz.Czerepach, ale z tą różnicą, że zamiast w ogóle zatrudniać hiszpańskich magików trzeba było zostawić Sobola. Pytam was wszystkich: czy Sobol by w którymś momencie gardził polityką transferową??? Czy byłby droższy od Hiszpanów??? Czy skończylibyśmy z nim na jakims mega niskim miejscu???


No odpowiedzcie mi, fanatycy płacenia kilku hiszpańskim trenerom. Czekam.

A moze zatrudnijmy od razu Kulawika? Przecież to był świetny piłkarz!

Na razie Sobol nie ma w ogole licencji trenerskiej wiec o czym my tu w ogóle dyskutujemy?! Ma być trenerem za ładne oczy?

Ma_niek 02.06.2018 09:31

Ja naprawde nie wiem skad w ludzaich takie przekonanie ze Sobol bedzie dobrym trenerem.

FraMat 02.06.2018 10:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ma_niek (Post 1503300)
Ja naprawde nie wiem skad w ludzaich takie przekonanie ze Sobol bedzie dobrym trenerem.

zwycięstwo w kauflandzie to za jego "kadencji"?

https://v.wpimg.pl/MDkxNC5qJC1ETnZzT...xKfnoERWMuGx8=

TIR_DO_SŁUBIC 02.06.2018 10:52

No to w .... dużo, rzeczywiście.

ashkeczup 02.06.2018 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1503287)
Generalnie zgadzam się z Arkadiusz.Czerepach, ale z tą różnicą, że zamiast w ogóle zatrudniać hiszpańskich magików trzeba było zostawić Sobola. Pytam was wszystkich: czy Sobol by w którymś momencie gardził polityką transferową??? Czy byłby droższy od Hiszpanów??? Czy skończylibyśmy z nim na jakims mega niskim miejscu???


No odpowiedzcie mi, fanatycy płacenia kilku hiszpańskim trenerom. Czekam.

Te, a jakby tak trenerów, fizjoterapeutów i sprzątaczki zwolnić, to byłaby oszczędność, a Radek by pewnie ogarnął. Kurs prawa jazdy na autobus też się opłaci, to i pana Ździcha można by zwolnić.

rokfor 02.06.2018 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1503287)
Generalnie zgadzam się z Arkadiusz.Czerepach, ale z tą różnicą, że zamiast w ogóle zatrudniać hiszpańskich magików trzeba było zostawić Sobola. Pytam was wszystkich: czy Sobol by w którymś momencie gardził polityką transferową??? Czy byłby droższy od Hiszpanów??? Czy skończylibyśmy z nim na jakims mega niskim miejscu???


No odpowiedzcie mi, fanatycy płacenia kilku hiszpańskim trenerom. Czekam.

Nie wiem, możliwe. Ty na pewno wiesz, że tak by nie było.

St Yabol 02.06.2018 13:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1503303)
zwycięstwo w kauflandzie to za jego "kadencji"?

https://v.wpimg.pl/MDkxNC5qJC1ETnZzT...xKfnoERWMuGx8=



Oraz dwa wspaniałe mecze z chyba Płockiem i Lubinem.

Karherop 02.06.2018 13:37

Z Płockiem był ostatni mecz Ramireza.



Natomiast rok wcześniej za Sobola drżeliśmy u siebie w derbach (1-1) oraz dostaliśmy w czapę od spadającego Ruchu.

Charlie 02.06.2018 15:44

Zwycięstwo w Kauflandzie to raczej splot korzystnych okoliczności, niż efekt geniuszu Sobola:
- drużyna "odetchnęła" po zwolnieniu Kiko - z Płockiem grali ewidentnie przeciwko niemu.
- duża motywacja takich graczy jak Głowacki, Brożek i Wasilewski - pierwszej dwójki już w Krakowie nie ma.
- najlepszy mecz Imaza w sezonie + Carlitos - pierwszy obniżył loty, drugiego nie będzie
- sporo farta, bo do gola na 0-1 parchy miały dużą przewagę i nic nie wskazywało na to, że cokolwiek nam się uda.

Szanuje bardzo Sobola, ale nie ma żadnych przesłanek, że ogarnąłby prowadzenie drużyny w perspektywie całego sezonu, przygotowań, taktyki tip. Oczywiście można spróbować, jak nie będzie innych opcji, ale wątpie by został naszym Zidane'm.

bkl1988 03.06.2018 08:03

Spoko Sobol dał by rade ma doświadczenie z boiska i chce się ciągle uczyć. I nie lubi przegrywac

Karherop 03.06.2018 09:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bkl1988 (Post 1503382)
Spoko Sobol dał by rade ma doświadczenie z boiska i chce się ciągle uczyć. I nie lubi przegrywac

A kto lubi przegrywać?
Znamy tylko jednego który lubi remisowac.

ashkeczup 03.06.2018 09:46

Mnie przekonał #CarrilloOut

Ma_niek 03.06.2018 10:02

Z takim argumentem chyba nie mamy szans polemizowac.Carillo pakuj mandzur.

brylant17 03.06.2018 10:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bkl1988 (Post 1503382)
Spoko Sobol dał by rade ma doświadczenie z boiska i chce się ciągle uczyć. I nie lubi przegrywac

Nawet kosztem spadku ? :rotfl::rotfl:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl