Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

7 kotów 26.01.2009 20:53

Kijek niestety nie wytrzymal trudow wieku dojrzewania.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 663473)
Tak dla rozluźnienia :D Cracovia zagra sparing z reprezentacją Gibraltaru xD info : 90minut.pl

Chyba dla rozluznienia mieszkancow Gibraltaru :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 663468)
I też z Wielkopolski... :D

Przeciez Orzeu wklejal mapke "jak zdawano mature". W politycznym temacie.

78% - prog "choragiewkowania"

gigant 26.01.2009 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio (Post 663420)
Nie wiem czy w Krakowie kalendarzy nie ma, ale sierpień 2008 to troszkę wcześniej niż "lider z Poznania" i "grupa UEFA" więc dziwne sądy, że jest sukces, to jest wylew nowych użytkowników. Ale słusznie, my już dawno na naszym forum, a Wy wkońcu na swoim zauważyliście, że jest tutaj:



:rotfl:

W zasadzie nie wiem czemu ci odpisuję bo dla mnie dawno powinieneś mieć bana ale...
Na początku się nie udzielałeś, później co dwa tygodnie po wygranych Amiki i niepowodzeniach Wisły napinałeś się jak łuk. Później próbowałeś prowokować, teraz jesteś moralizatorem Amikowców takich jak ty. Teraz myslisz że jesteś znaczącym "innowiercą" a jesteś zwykłym zerem. Nie odpisuj bo mam cię tam gdzie Amicę. U mnie masz bana .

Proud 26.01.2009 22:08

uważajcie bo Was czeka trudna rozmowa na priv'ach z Wronami...bo tu otwarcie boją się dyskutować...

darotsok73 26.01.2009 22:35

wielkopolanie zamilkli , pewnie płynnie przeskoczyli na pasiaste forum żeby im wyrazić swój "brak szacunku" za "tematy niewypowiedziane i pozasportowe"

bbbnba 26.01.2009 22:49

Czekamy na więcej postów o tym, jak bardzo nie interesujecie się nami i macie nas w dupie :)

Marszałek 26.01.2009 22:53

Co sądzicie o tym? zgadzacie się z tym jegomościem,który zauważcie delikatnie się reklamuje:), ale w sumie dobrze zdiagnozował wizerunek naszej kopanej.

http://www.youtube.com/watch?v=BTc0-...eature=related


Edit. Ja nie wiem,Wy z Poznania to cały czas jakieś implikacje robicie,że ktoś kogoś ma w dupie. Naprawdę my nie z tych żeby czyimś zadem się interesować. Tak wiec takie tematy rozwijacie i pogłębiajcie we własnym gronie. Znaczy róbcie to na czym się najlepiej znacie.

fst 26.01.2009 22:54

Nie no, po prostu zrobiła sie fajna komedia. Niestety w pewnym momencie główni aktorzy zniknęli, więc część osób podjęła próbę "przywołania zbiegów".

darotsok73 26.01.2009 23:05

bbnba
Czyli jednak jakis wielkopolanin czuwa nad rozwojem sytuacji , miło. Masz jakies nowe , ciekawe dla forum tezy i koncepcje?

Marszałek:
Gościa z linka nie znam , ale zapewne zna sie na temacie i wie co mówi, niestety tymi zagadnieniami w polskich klubach zajmują się mianowani działacze , pociotki i figuranci , PR klubu dopiero raczkuje, trzeba na to kasy i mądrej strategii, a zwłaszcza czasu i wyników.

bbbnba 26.01.2009 23:24

Mam, ale poczekam na rozwój sytuacji :) Fajnie patrzeć, jak to zupełnie nie interesujecie się nami, a mimo to można liczyć na kolejne posty. Takie kręcenie głową na "nie", podczas mówienia "tak" :)

A gość od "siąść z kartką i rozpisać biznesplan dla klubu" wygląda jakby korzystał z yt w celu znalezienia nowego pracodawcy. Ostatnio "weszło" pisało o żonie piłkarza, która znalazła mu robotę wrzucając filmik z jego zagraniami. Ten manewr wygląda podobnie :)

Gramzino 26.01.2009 23:30

Jak dla mnie, to ta cała "dyskusja" jest pozbawiona głębszego sensu. Wzajemne pojechanki kibiców Wisły i Lecha, słabe pyskówki, z obu stron. Po co to komu?

Z przykrością muszę również stwierdzić, że to studio i bbnba mieniący się kibicami Lecha co rusz słabymi napinkami prowokują Wiślaków i robi się z tego wątku szambo. Bez sensu. Fakty są proste- to Wisła zdobyła w XXI wieku 5 mistrzostw Polski , to również Wisła zagrała w 1/8 finału Pucharu Uefa. Lech to drużyna która dopiero ma plany dorównać tym osiągnięciom, poprzez mądre transfery i ciągły rozwój klubu na płaszczyźnie piłkarskiej i kibicowskiej. Bo nie muszę chyba mówić, jak wielkie znaczenie dla rozwoju klubu płkarskiego mają kibice, ich doping, obecność na wyjazdach itp.

Teza że wielu sobie przypomniało o Lechu teraz, w dobie sukcesów, również nie mija się z prawdą. W czasach WKP Lech Poznań, kiedy klub spadł do II ligi i o mało nie spadł do III, na mecze chodziło niewiele osób. Dopiero w sezonie w którym powróciliśmy do I ligi stadion zaczął się zapełniać, to były moje osobiste początki kibicowskie na Lechu, dużo pasji, zaangazowania itp. Później przyszła fuzja z Amicą, teraz też sukcesy... i na pewno też sporo przypadkowych osób na stadionie. Nie neguje tego. Sami na pewno to przerabialiście przy okazji tych 5 tytułów MP w XXI wieku no i tych starć z Barceloną w el.LM czy też dojścia do 1/8 finału Pucharu Uefa.

W lidze wszystko otwarte, jest Lech, Legia i Wisła z szansami na mistrzostwo. Różnice punktowe to zaledwie 3 pkt, więc wszystko się może zdarzyć, tym bardziej jeśli Lechowi udałoby się zajść dalej w Pucharze Uefa- Udinese ostro dołuje. Kto będzie się cieszył, jak będzie -okaże się.

Także jak widzicie, można bez napinki. Jeśli chcemy podyskutować o Wiśle, Lechu czy innych klubach Polskiej Ekstraklasy- to trzymajmy jakiś poziom. Jeśli tego nie potrafimy- to najlepiej nie zawracajmy sobie dłużej głowy (tyczy się to też studio i bbnba ).

spidey 27.01.2009 09:58

Ja się tu nie udzielam bo nie trawię ziemniaków, mama mi zawsze frytki robiła. :>

Rozpocznę swą krucjatę jak tylko opadnie Amikomania, czyli jakieś 3 kolejki wiosny :D

Krissu 27.01.2009 10:25

Cytat:

Chikwaikwai zdobył w zeszłym roku 23 bramki i tym samym nagrodę Golden Boot oraz prestiżowe wyróżnienie Soccer Star of the Year warte 2 tys. dolarów. To zwróciło uwagę selekcjonera kadry Zimbabwe i Chikwaikwai zagrał w dwóch spotkaniach - z Zambią (przegrana w rzutach karnych 4:5, ale Chikwaikwai wykorzystał swoją "jedenastkę") i Botswaną. W sierpniu 2008 r. interesował się nim francuski RC Strasbourg, zaprosił napastnika na testy, ale okienko transferowe już się zamykało i klub razem z piłkarzem umówił się, że do tematu transferu wrócą zimą. W lutym Chikwaikwai ma się ponownie pojawić na testach w Strasburgu. Wizę już ma, załatwiła mu ją... Legia.

Dyrektor sportowy Mirosław Trzeciak zapowiadał jego przyjazd na początku stycznia. Na razie do drużyny Legii dołączyło dwóch innych zawodników z Zimbabwe - defensywny pomocnik Method Mwanjali i lewy pomocnik Clemence Matawu.
http://www.sport.pl/pilka/1,70994,62...kwaikwai_.html
:rotfl:

spidey 27.01.2009 10:35

Toć to cały Miruś, prawdziwy magik. :lol:

Kamson 27.01.2009 11:12

Method Mwanjali do Clemenca Matawu, ten podaje do Chikwaikwaia, kros do Takesure Chinyamy!

Kto przeczyta najszybciej i nie połamie szczenki? :>
Co Mirusia tak na Zimbabwe ciągnie?

skttrbrain 27.01.2009 11:14

Ciekawe ile warte są w tym Zimbabwe 2 tysiące $ za najlepszego strzelca. Czikwajczikwaj pewnie trylionami tamtejszych pieniędzy obraca :D

Clapham 27.01.2009 15:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 663705)
Co Mirusia tak na Zimbabwe ciągnie?

Legia w ramach swojej 'siatki skautow' wspolpracuje blisko z Grabowskim, ktory zna ten rynek jak malo kto.
Ja sie tylko obawiam, czy znowu masy krytycznej nie przekrocza. Dla mnie trzech z jednego kraju to maks. Ale jak sie ma takiego Dyrektora Sportowego pelna geba jak Miroslaw to trzeba brac co daja, bo lepiej moze juz nie byc.

Vinci 27.01.2009 15:44

Mają już pewne przykre doświadczenia z nadmiarem Brazylijczyków, jeszcze za czasów Wdowczyka, więc pewnie uczą się na błędach...

Wasza Wysokość 27.01.2009 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 663840)
Mają już pewne przykre doświadczenia z nadmiarem Brazylijczyków, jeszcze za czasów Wdowczyka, więc pewnie uczą się na błędach...

Nie na temat, bo już nie Ekstraklasa, ale problem wiecznie żywy, pozwolę sobie więc zacytować fragment artykułu pt.: Jakie są losy Brazylijczyków z Pogoni?

Cytat:

Bramkarz Gu znów jest kelnerem, inni murarzami. Od stycznia do maja tak jak przed wyjazdem pokopią piłkę w mistrzostwach stanowych (...) by potem znów grać w czwartej lidze.

Prali skarpetki w sadzawce, kąpali się w fontannie, a w siatkonogę grali na ziemnym korcie w piłkarskich butach z metalowymi kołkami. Brazylijscy murarze, rolnicy i sprzedawcy garniturów mieli podbić europejski futbol (...) Ściągniętych do Pogoni Brazylijczyków było tak wielu, że nie wszyscy mogli zadebiutować. Kilku więc ostatecznie nigdy w ekstraklasie nie zagrało.

Sami Brazylijczycy też nie bardzo pamiętają siebie nawzajem.
- Co się stało z Fabio Costą de Brito, który wiosną 2006 grał z panem w Pogoni? - zapytaliśmy z ciekawości Ediego, który też uczestniczył w brazylijskim eksperymencie.
- Oj, nie pamiętam go, przepraszam - odparł zakłopotany.
- Może Robson de Freitas Costa? - Robson... Robson... Też nie pamiętam - odparł napastnik Korony Kielce po chwili zastanowienia
(...)
A w środowisku piłkarskim zaczęto głośno kpić z tego, co dzieje się w szczecińskim klubie. "Nie śpij w Brazylii na plaży, bo obudzisz się w Pogoni" - taki dowcip krążył wśród piłkarzy, działaczy i trenerów. Nie tylko w Polsce.(...)

Cytowane za "Przeglądem Sportowym"
Jak dla mnie, to już podpada pod przesiedlenie. Daj Bóg, w przyszłości będzie nam podobna farsa w Wiśle i w lidze oszczędzona.

Marszałek 27.01.2009 20:12

Czemu wybiórczo cytujesz? podkreśl fragment o tych,którzy coś grają.

Wasza Wysokość 27.01.2009 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 664222)
Czemu wybiórczo cytujesz? podkreśl fragment o tych,którzy coś grają.

Wybacz, Marszałku, powyższy cytat to w rzeczy samej niemal cały DOSTĘPNY W SIECI FRAGMENT, reszta znajduje się zapewne w wydaniu papierowym.

Dodam coś od siebie.

To nie losy poszczególnych zawodników są ważne, a samo zjawisko. Przypadek Pogoni nie tylko stanowił farsę procedury zwanej ruchem transferowym, ale też stał się niebezpiecznym precedensem. Nie chodzi tu może o narodowość piłkarzy, bo znamy kluby "narodowościowe", ale o sposób pozyskiwania i traktowania ich. Zalatuje tu i handlem ludźmi i niewolnictwem, oczywiście z zachowaniem określonych proporcji.

Drugi aspekt sprawy. Być może ani ci piłkarze, ani obserwatorzy zdarzeń nie przeżyliby szoku, gdybyśmy byli społeczeństwem tak złożonym kulturowo, narodowościowo jak Francja, Anglia czy USA. Ale nie jesteśmy. Dlatego takie działania jeszcze przez pewien i przez pewnych ludzi czas będą traktowane jako policzek wymierzony polskości. To z kolei warunkuje niemal pewne niepowodzenie idei zatrudniania cudzoziemców stadnie.

Pozdrawiam.

Marszałek 27.01.2009 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasza Wysokość (Post 664468)
Wybacz, Marszałku, powyższy cytat to w rzeczy samej niemal cały DOSTĘPNY W SIECI FRAGMENT, reszta znajduje się zapewne w wydaniu papierowym.

.

Pozdrawiam.

A to przepraszam.

AYALA 28.01.2009 09:40

nowi zawodnicy w Lechu już nie są tak dobrzy jak Semir stilic uważa Smuda
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,t...wiadomosc.html

darekolsztyn 28.01.2009 09:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 664611)
nowi zawodnicy w Lechu już nie są tak dobrzy jak Semir stilic uważa Smuda
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,t...wiadomosc.html


Lech stara się wzmacniać tylo perspektywicznymi piłkarzami , i to jest dobra droga .Jednak nie każdy sprowadzony piłarz to będzie Stilic . Smuda chciaby zawodnika od razu do pierwszej drużyny a dostał kolejne melodie przyszłości

Krissu 28.01.2009 10:02

Cytat:

Wczoraj o północy Klub Piłkarski Legia Warszawa porozumiał się z Panathinaikosem Ateny w sprawie transferu lewego obrońcy, Jakuba Wawrzyniaka. W ciągu najbliższych godzin zawodnik wyleci do Aten, aby przejść badania lekarskie i uzgodnić swój indywidualny kontrakt - poinformowała oficjalna strona Legii Warszawa, legia.com.
Wawrzyniak trafił na Łazienkowską latem 2008 roku z Widzewa Łódź za około 300 tys. euro. Za jakie pieniądze "Wawrzyn" trafił do Koniczynek? Dzisiejsza prasa podaje kwoty od 500 tys euro (Sport.pl) do 1,5 mln euro (SE i PS).
To jednak nie Juventus..

Clapham 28.01.2009 10:08

No to Legia szuka lewego obroncy. Komorowski albo ktos z Hiszpanii lub Zimbabwe. Albo przekwalifikuja Descarge.

Uran235 28.01.2009 10:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 664619)
Cytat:

Wczoraj o północy Klub Piłkarski Legia Warszawa porozumiał się z Panathinaikosem Ateny w sprawie transferu lewego obrońcy, Jakuba Wawrzyniaka. W ciągu najbliższych godzin zawodnik wyleci do Aten, aby przejść badania lekarskie i uzgodnić swój indywidualny kontrakt - poinformowała oficjalna strona Legii Warszawa, legia.com.
Wawrzyniak trafił na Łazienkowską latem 2008 roku z Widzewa Łódź za około 300 tys. euro. Za jakie pieniądze "Wawrzyn" trafił do Koniczynek? Dzisiejsza prasa podaje kwoty od 500 tys euro (Sport.pl) do 1,5 mln euro (SE i PS).
To jednak nie Juventus..

Ciekawie, ciekawie. Edson odszedł, Wysocki wypożyczony, teraz odejdzie Wawrzyniak i Legii zostanie tylko Kiełbowicz na lewą stronę. Do tego Smuda otwarcie przyznaje, że nowe transfery na razie mu nie pomogą. Dobrze byłoby to wykorzystać, zrobić jeden porządny transfer ofensywnego grajka, załatać lukę na bramce i mistrz staje się bardzo realny.

Old Town 28.01.2009 10:10

Legia osłabiona .. i bardzo dobrze, ja bym się i tak bardziej martwił o Lecha

darotsok73 28.01.2009 10:15

A te "czarne perły z Zimbabwe" ?, żaden z nich nie jest lewym obrońcą?.
Ewentualnie podejrzewam że Trzeciak ma kogoś upatrzonego , lub nawet dogadanego.

Krissu 28.01.2009 10:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 664624)
A te "czarne perły z Zimbabwe" ?, żaden z nich nie jest lewym obrońcą?.
Ewentualnie podejrzewam że Trzeciak ma kogoś upatrzonego , lub nawet dogadanego.

Może jakiś nowy Hiszpan? :>

Bardzo mnie interesuje za ile ten Wawrzyniak poszedł.
Jeśli to prawda co pisze gazeta, że za 500 tys ojro to zasadniczo nawet nie opłacało im się go sprzedawać. :shock:

darotsok73 28.01.2009 10:31

Może Jóźwiak wróci do składu , albo Mandziejewicz? hehe .
Nie sądzę żeby Legia sprzedała Wawrzyniaka za mniej niż melon , bez alternatywy na tą pozycję , bo Kiełbowicz , raz że stary , dwa kontuzjogenny .

spidey 28.01.2009 10:32

A nabijaliście się z Wawrzyna, że taki ogórek, a tu patrzcie, poopala się i może nawet pogra w słonecznej Grecji :D

Tak szczerze to mi strasznie go szkoda. Na polskie podwórko był naprawdę solidny.
No cóż jemy nadal łyżeczką...

killzone 28.01.2009 10:36

To w tym momencie czekam na to ze Ostrowski zostanie wykupiony ze Slaska, i dla Krzynówka bedzie kasa. Bo jezeli oni znów powiedza ze nie maja kasy to sie zaczne zastanawiac na jaki cel oni chomikuja ta kase za Fabianskiego Janczyka i teraz Wawrzyniaka.

Pozatym szkoda mi go, bo byl naprawde dobrym zawodnikiem na lige. No ale coz, PAO pomachalo kasa, Mirusiowi sie zaswiecily oczka i juz po pilkarzu.

Krissu 28.01.2009 10:37

Może wy też macie dług względem Cupiała?

GemHZR 28.01.2009 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 664632)
Może wy też macie dług względem Cupiała?

:D haha

Możliwe, że Walter ma, ewentualnie zabezpieczamy się przed kryzysem :D

flamengista 28.01.2009 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasza Wysokość (Post 664468)
Dodam coś od siebie.

To nie losy poszczególnych zawodników są ważne, a samo zjawisko. Przypadek Pogoni nie tylko stanowił farsę procedury zwanej ruchem transferowym, ale też stał się niebezpiecznym precedensem. Nie chodzi tu może o narodowość piłkarzy, bo znamy kluby "narodowościowe", ale o sposób pozyskiwania i traktowania ich. Zalatuje tu i handlem ludźmi i niewolnictwem, oczywiście z zachowaniem określonych proporcji.

To nie do końca tak. W wielu krajach drużyny 2-3 ligowe sprowadzają "piłkarzy" z Brazylii, "koszykarkę" z Dominikany czy "szczypiornistkę" z Filipin.

Część z nich nawet gra półamatorsko w klubie, ale oni przyjechali do pracy jako kucharze, sprzątacze, kelnerki etc. To zwykła migracja niewykwalifikowanych pracowników pod płaszczykiem profesjonalnego (?) sportu. W ten sposób łatwiej im dostać pozwolenie na pracę, a i klub dostaje jakąś dolę.

Problemu by nie było, gdyby wyludniająca się Europa - w tym i Polska - tak kurczowo nie zamykała granic przed cudzoziemskimi pracownikami. W takim Krakowie już powoli nie ma kto pizzy rozwozić, bo Polakom się nie chce. A taki Filipińczyk zrobi to z przyjemnością, i to taniej.

Ale to już temat na osobną dyskusję.

W każdym razie Brazylijczycy z Pogoni nie byli ofiarami. Przeżyli przygodę życia - trafili do Europy, coś tam zarobili, choćby i na lewo i wrócili do siebie.

Szczurek_PB 28.01.2009 11:57

Do Legionistów - chodzą u was jakieś ploty, że Komorowski miałby do Was przejść w miejsce Wawrzyniaka?

ToTylkoJa 28.01.2009 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szczurek_PB (Post 664673)
Do Legionistów - chodzą u was jakieś ploty, że Komorowski miałby do Was przejść w miejsce Wawrzyniaka?

Chodzą, ponoć Trzeciak się o niego stara. Dobry on jest? Kojarzę go głownie z hattrica, którego strzelił (to chyba on?)

Ale są też takie opcje, że być może Descarga będzie grał na lewej obronie lub Jarzębowski. Wtedy pewnie zakontraktują Mwanjali, który moze grać jako DM. Ale to tylko domysły

Szczurek_PB 28.01.2009 12:24

Na tyle dobry, że go Leo znowu powołał do "reprezentacji ekstraklasy" na zgrupowanie w Portugalii. We wcześniejszym meczu z Serbią zaliczył asystę i zagrał cały mecz ;)
Ogólnie to mogą być z niego ludzie.

sandbender 28.01.2009 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spidey (Post 664629)
No cóż jemy nadal łyżeczką...

Wy nie tyle łyżeczką jecie co się Wam talerz rozpier.ala.

Uprzedzając: u nas ani talerz ani łyżeczka.

Clapham 28.01.2009 17:14

Z drugiej strony teraz juz Miroslaw nie moze sciemniac, ze na Krzynowka nie starczy.

Ja Komorowskiego kojarze przede wszystkim z jedynego w historii przypadku, kiedy wypalila 'szarancza'. Ale za to jak! Ma chlopak niezle kopyto, ale nie mam szczerze mowiac pojecia czy jest dobry w obronie.

Dla tych co nie pamietaja:

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/1,..._jesieni_.html


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl