![]() |
W przypadku odejścia P. Brożka wątpię, żeby przyszedł ktokolwiek sensowny w zamian. Kopacze pokroju Janczyka czy Costly'ego to kpina. Już wolałbym Kryszałowicza :D Przynajmniej byłyby to zabawane a tak nie jest... Ewentualnie ściągnąć Mrowca :) Jeden mecz a już się dogadują tak z Małeckim, że razem zapewnili nam 3 punkty :D
W takiej sytuacji rozwiązaniem najbardziej sensownym (i mimo wszystko bardzo prawdopodobnym) będzie nie sprowadzać nikogo. Wtedy Skorża mógłby zastosować zmodyfikowany system norweski a'la Vaalerenga. Norwedzy grali 1-5-5-0 a my moglibyśmy spróbować 1-4-5-0 z wysuniętym Ćwielongiem jako "fałszywym" napastnikiem. Dlaczego tam jest "0" i dlaczego "fałszywy"? Bo Pepe biegałby cały czas ZA ostatnim obrońcą wkur***jąc i irytując linię defensywną drużyny "przeciwniczej" zamiast całą swoją własną drużynę. A bramki dla nas będą strzelać tak jak dotychczas Głowacki i Marcelo :) |
Zauważyliście jak gra Matusiak w Cracovii Lenczyka w porównaniu do tego jak grał Matusiak w Wiśle Skorży. Gość ma już 27 lat, ale może by warto się zastanowić nad ponownym sprowadzeniem go do Wisły. Tym razem odpowiednia motywacja i obecność najlepszego boiskowego partnera Garguły mogą sprawić że znowu się odrodzi. Podobnie jak Łobodzińskiego zawsze broniłem, uważam że ten piłkarz nie mógł zapomnieć jak się strzela bramki. To kwestia motywacji i odpowiednich ludzi obok siebie.
|
.
Żartowałeś, czy pisałeś serio? Jakoś nie wyobrażam sobie jego powrotu, właśnie ze względu na to, że jest to zawodnik jednego trenera - w tym przypadku Lenczyka, oraz dlatego że gra obecnie w Cracovii a jakoś trudno mi sobie wyobrazić zmianę barw klubowych - bezpośrednio z Pasów na Wisłę, nawet w przypadku człowieka, który potrafił grać w ŁKS, Widzewie oraz Wiśle i Cracovii... podobno nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki, on przyszedł do Wisły w złym dla siebie okresie, bo primo był bez formy, secundo mieliśmy Brożka i Boguskiego co automatycznie eliminowało go z gry przy braku formy... Był, nie sprawdził się...
|
Jedni narzekają (jak ja), że Skorża nie wprowadza młodzieży kiedy mamy pewny wynik. Inni bronią go, że ma rację bo musi utrzymać piłkarzy w formie w razie czego. Tylko jak Ci nasi gracze mają coś osiągnąć jak wolimy sprowadzać szrot z innych klubów polskich, czy zagranicznych? Ten Leszczak może mieć talent, ale co z tego jak nie będzie grał. Na zachodzie tacy 17-latkowie już wchodzą powoli do zespołu. Jak prowadzimy dwoma, trzema bramkami to czego nie damy szansy tym młodym? Wolę żeby sytuacje marnował Leszczak, a nie Ćwielong, wolę żeby grał Mączyński niż Mauro. A jeszcze mamy kilku innych chłopaków, którzy podobno mają talent.
Z zawodników, których mamy sprowadzić szukajmy młodych perspektywicznych. Jeżeli chodzi o zastępcę Brożka to może mieć nawet więcej jak 30 lat byleby był skuteczny, dlatego taki Franek byłby idealny. Gdzieś proponowałem już Kujawę, możecie go teraz pooglądać na TVP Sport, do wyjęcia za grosze. EDIT: A może wykorzystując osobę Csaplara spróbować nawiązać współpracę z którąś z drużyn Gambrinus Ligi, np. Spartą, Slavią, Banikiem : ) |
Cytat:
|
Cytat:
Gdyby ktoś znał maila naszego dyrektora to można mu to podesłać, oj zapomniałem, teraz Skorża jest za to odpowiedzialny. |
Cytat:
no i to co zrobił z obrońcami Romy przy golu na 3:3 i to uderzenie a zresztą sami zobaczcie :) http://www.youtube.com/watch?v=0Af2PK57MGs tutaj jeszcze bramki z sezonu 2008/09 http://www.youtube.com/watch?v=FEIshn5QEDA http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ak/profil.html |
Cytat:
Panowie wlasnie sie doczytalem ze Werder chce zmiejszyc kadre i maja paru zawodnikow do odstrzalu. Jeden z nich, wedlug mnie, bardzo ciekawy pilkarz: http://www.werder.de/team/spieler/husejinovic.php Nie powinnen byc zbyt drogi a moze grac na prawej lub lewej pomocy, opcja wypozyczenia byla by ciekawa w tym przypadku. Pozdrawiam |
ogarnijmy to troszkę.
- za Brożka dostaniemy koło 2,5M euro. - z tego koło 1,5M idzie na reperowanie budżetu (jakkolwiek to będzie wyglądało), więc koło bańki idzie na transfery, a przynajmniej mam taką nadzieję. teraz obejrzyjmy kadrę : Bramkarze : trzeba kupić dobrego bramkarza który wreszcie wygrałby rywalizację z Pawełkiem. fakt że Jacek Kazimierski ma dużo do gadania w tej sprawie jest niepokojący, ale myślę że p. Skorża przejrzał już na oczy. Dobrym kandydatem jest Radek Cierzniak, którego można by wyciągnąć za 300t. euro Obrona : Tutaj mamy spokój i na skrajnych i w środku Pomoc : skrzydła w miarę mocne, a jeśli by się waliło można przekwalifikować kogoś z ataku bądź obrony. Środek piekielne mocny nie da się już nikogo wcisnąć Atak : potrzebny następca Pawła, oraz ten wysoki, silny napastnik o którym marzy masz trener. Velikonja/Novak, Costly/Sobiech. analiza : Cierzniak-Velikonja-Costly - zdecydowanie za mało pieniędzy, Cierzniak 300k, Velikonja w granicach 600/700k. Costly 400/500k w najlepszym przypadku wychodzi 1,3M. nie tragicznie ale jednak troszkę za dużo. Cierzniak-Novak-Sobiech - Novak - 500/600k, Sobiech - 200k. Tutaj mamy już większe pole manewru bo przy tańszej walucie wychodzi równo 1M euro. Cierzniak-Velikonja-Sobiech - 1,1M. Tanio i w sumie nieźle jak na polskie warunki. Cierzniak-Novak-Costly - 1,2M. jakoś mi ta opcja nie odpowiada =] Cierzniak-Novak-Velikonja - 1,4. Kosmos =] jest dużo możliwości ale trzeba być ich świadomym. Mamy duży potencjał, który jednak z winy jednych, bądź drugich gdzieś się plącze. Tyle w temacie, dobranoć =] |
Gdyby Novaka i Velikojne udało się ściągnąć to byłoby super... jestem przekonany, że jeżeli sprzedamy Brożka a Bednarz nie zaklepie następcy to poleci... Cupiał wtedy moim zdaniem nie wytrzyma...
a jeśli chodzi o bramkarza to myślę że będzie bronił dalej Pawełek a zimą dalszy casting na bramkarza, chyba że dadzą kasę na tego Czecha... |
|
http://www.transfermarkt.co.uk/en/sp...sferdaten.html
A może taki człowiek lodu ? :D 14 bramek w 20 meczach 192 cm wzrostu, czyli wyśniony taran dla trenera Skorży. TM zawyża ceny, więc się nie zrażać. |
http://www.sport.pl/sport/1,65025,69...uthampton.html
Saganowski pewnie znajdzie zatrudnienie gdzieś w Anglii, ale Rasiak... mówcie co chcecie, ale po powrocie do polskiej ligi stałby się od razu gwiazdą. No i jest wysoki napastnik, którego szukał Skorża. Skoro nie ma żadnych ofert, to chyba wolałby wrócić do polskiej ligi, niż tułać się po trzeciej lidze, nawet zgadzając się na pewną obniżkę zarobków. Myślę że wypożyczenie na rok z opcją pierwokupu byłoby niezłym pomysłem... |
Cierzniak, Rasiak, Sobiech i byłoby wspaniale :> Mysle ze Korona za Cierzniaka nie chciała by więcej niz te 200-250 tys Ojro, Sobiech ze 100-150, a Rasiak może kontrakt rozwiąze za porozumieniem stron i bedzie wolny? Ehhh... fajnie pomarzyc :D
|
Rasiak drugi Łobo ;d
|
Przesada. Rasiak lepiej sobie poradził w Anglii niż Franek :)
|
Hehe wy z tym Rasiakiem to na poważnie?Ale by jaja były:)W sumie czemu by nie...Tylko że o transferze Brożka cicho a najgorzej jak odejdzie np w sobotę to czasu juz nie będzie praktycznie na nic.
|
Cytat:
Co do Rasiaka - wiem nieźle radzi sobie w Anglii itp itd ale ja po paru występach w reprezentacji jestem do niego zrażony |
Ja tam dzisiaj paru ciekawych(i raczej nie za drogich napastnikow) znalazlem:
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...sferdaten.html http://www.transfermarkt.de/de/spiel...an/profil.html http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ea/profil.html I jeszcze jedngo bramkarza: http://www.transfermarkt.de/de/spiel...sferdaten.html Oczywiscie wszyscy zawodnicy maja karte w reku... |
Slęczycie nad tymi transfermarketami ale takiego chłopa nie wypatrzyliście. A chłopcy z Anglii tak:) i to tak blisko. Casplar pracuje dla Nas już czy jeszcze nie?
...Włodarze The Reds są zdecydowani na transfer Jakuba Sokolika z czeskiego Banika Ostrawa – taką informację podaje do mediów agent 15–letniego obrońcy, który w piątek obchodzić będzie swoje szesnaste urodziny. |
Gustavo z Jagi, 19 letni Kolumbijczyk muszę przyznać że zrobił na mnie korzystne wrażenie.
|
Cytat:
Ps. Do zludzenia przypomina mi Smolarka, ale nie wiem czemu. |
Cytat:
Niestety nam jest potrzebny inny typ zawodnika. |
http://sport.onet.pl/74327.4,1248705...wiadomosc.html
Zna ktoś tych piłkarzy? Ciekawe czy chcieliby do nas przejść. Od razu mówię, że nigdy ich nie widziałem na oczy, nie wiem ile tam zarabiali i na jakim są poziomie. Może ktoś jest fanem Milanu i wie troszkę więcej. |
Z naszej ligi do Wisły nadają się (oczywiście młodzi, bo po co sprowadzać 30-latków na dwa sezony):
Bramka: Gikiewicz (Jaga) Obrona: Socha (Śląsk); Glik (Piast); Sadlok (Ruch); Marciniak (Górnik Z.) Pomoc: Cetnarski (Bełchatów); Kiełb (Korona); Wilczek (Piast) Atak: Sobiech (Ruch); Wodecki (Odra) Na chwilę obecną do wyciągnięcia są Sadlok i Sobiech (Ruch ma problemy finansowe) i Cetnarski (kończy się dobrobyt spółek skarbu państwa). Co sądzicie? |
Cytat:
|
Co do Wilczka to trzeba się raczej pośpieszyć, z Gikiewiczem podobnie. Za Cetnarskiego znając Bełchatów to zarządają z milion euro.
|
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ivans_Lukjanovs - ogladalem 2 mecze Lechii z jego udzialem i robi wrazenie, a dopiero 22 lata.
|
Na bramkę ...
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ungsdaten.html nie wiem czy by chciał przyjść ale raczej tak... nie widziałem go w akcji... |
A dlaczego go polecasz? bo jest Rumunem?
|
Cytat:
ale nie widziałem go w akcji co podkreślam ;P |
A propos Eugene Sepuyi - tego napastnika z Ugandy, kilka dni przed plotkami o przejściu do Wisły w kilku miejscach pojawiły się informacje że ma trafić do Odry Wodzisław np tu:
http://futbolnet.pl/wiadomosci/cieka...odry-wodzislaw Wygląda na to że pomysł z Sepuyą to wyłącznie dziennikarskie mrzonki. |
Cytat:
|
kilka lat temu było bardzo głośno o Bartoszu Salomonie z Brescii którym interesowała sie nawet Chelsea.Chłopak ma 18 lat i może warto go ściągnac? W Brescii grywa na pozycji środkowego pomocnika ale od jakiegoś czasu siedzi na ławie.Nie wiadomo kiedy Guła wróci do formy wiec może warto go sprowadzic ? Alvarez był rezerwowym w Reggianie i jak dobrze gra.
http://www.transfermarkt.at/de/spiel...sz/profil.html Myśle że jest to realny transfer. Skorża zawsze szukał wysokiego napastnika, bardzo solidnie w naszej lidze prezentuja sie Litwini . Podstawowym graczem Vetry Wilno jest Mariusz Stanaitis. http://www.transfermarkt.at/de/spiel...is/profil.html |
Litwini, Słowacy, Słoweńcy. Te rynki raczej mamy obcykane dzięki Csaplarowi więc jak ktoś będzie w naszym zasięgu to kto wie.
|
Moje propozycje:
1. Armend Alimi, 21 lat, środkowy pomocnik Milano Kumanovo, reprezentant Macedonii http://www.youtube.com/watch?v=iVaMcC0W1HM 2. Fatos Beciraj, 20 lat, napastnik Buducnost Podgorica, reprezentant Czarnogóry http://www.youtube.com/watch?v=F9l_mPwo6FA 3. Armin Bacinovic, 19 lat, defensywny pomocnik bądź środkowy obrońca NK Maribor, reprezentant Slowenii http://www.youtube.com/watch?v=mEZMz9plUic skrót z meczu z największym wrogiem Olimpiją Ljubljaną, gdzie jedyna bramke w spotkaniu zdobyl wlaśnie Bacinovic 4. Sander Puri, 21 lat, ofensywny pomocnik bądź skrzydlowy, Levadia Tallin, reprezentant Estonii http://www.youtube.com/watch?v=VjRR3tmE6hc umiejętności na tle samej Brazylii http://www.youtube.com/watch?v=XlhWP...eature=related 5. Celso Borges, 21 lat, ofensywny pomocnik, FK Fredrikstad, reprezentant Kostaryki http://www.youtube.com/watch?v=v6bpryQT9as http://www.youtube.com/watch?v=v8byqUALvwQ 0:25 http://www.youtube.com/watch?v=QicPiKhKEf0 |
|
Ten Sander Puri ciekawie wygląda.
Rengifo nie. Dużo strasznie chce zarabiać i to drewno jest w sumie. Chociaż ma nosa od bramek. |
Rengifo.... zemsta....."będziecie ogłądać nasze plecy"..... mmmm....
|
Cytat:
Dobry technicznie , potrafi przymierzyć z wolnego, skuteczny pod bramką. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:06. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl