![]() |
Tottenham przegrywa w meczu ze słabym Portsmouth a my wygrywamy trzeci mecz z rzędu i w dodatku bez straty gola. Myślę, że we czwartek będzie ciężko, bo Tottenham będzie chciał się odkuć w Pucharze UEFA po słabych meczach w lidze, ale to my jesteśmy na fali i przede wszystkim gramy rewanż u siebie, a na R 22 jesteśmy w stanie pokonać każdego co udowodniliśmy już nie raz!
|
Cytat:
|
Tottenham będzie nasz !!!!!!!
|
Widać, że Tottenham cały czas siedzi w dołku, a my za to gramy coraz lepiej. Jestem wielkim optymistą przed czwartkowym rewanżem.
|
Jeśli w czwartek zagramy tak jak z Barceloną czy Beitarem to jestem spokojny o awans.
|
****a mać nie mogę tego czytać. "rozwalimy Tottenham", "Tottenham będzie nasz".Zobaczymy jak będziecie pisać jak przegramy.
Mecz meczowi nie równy.Już parę razy czytałem te napinki przed Lechem i cracovią.Mieliśmy ich rozwalić a wiadomo jak się skończyło. Tottenham jest w kryzysie, ale jak zagra na swoim normalnym poziomie, to może być bardzo ciężko.Wystarczy stracony gol i musimy strzelić 2 bramki by doprowadzić do remisu.Tottenham się cofnie, a wszyscy widzieliśmy jakie ma kontry i co zrobili z naszą defensywą przy nie uznanej bramce po wątpliwym spalonym. Więc skończcie już te napinki, bo jeszcze to się tp wszystko zemści. |
Cytat:
|
noonelikeus, debile są wszędzie.Czym tu się przejmować ? Przecież to widać, że boli ich to strasznie, że ABG wpadła i pozamiatała ich dopingiem.Zostali brutalnie sprowadzeni do ziemiii teraz sami zastanawiają się, czy aby nie przesadzili z tymi restrykcjami na stadionie.
Poza tym ton wypowiedzi sugeruje, że to jakiś sfrustrowany wynikami nastolatek. |
Trzeba być pewnym swego, a nie przejmować "bo Tottenham może zaskoczy akurat z Wisłą na wyjeździe". Come on :)
I mam nadzieje, że piłkarze tak do tego podchodzą. Bo jeśli myślą kategoriami "ale nas wtedy rozpykali jak spalony był, ojej" to przecież lepiej z szatni nie wychodzić. |
Cytat:
A to ze i tak mozna z nimi przegrac, nie trzeba chyba nikomu tlumaczyc, chocby tylko dlatego ze w futbolu nie zawsze wygrywa lepszy i czasem faktycznie mozna miec niebywalego pecha. Trudno jednak, zeby na forum panowal masowy pesymizm ze wzgledu na to, ze przyjdzie nam zagrac z najslabsza obecnie angielska druzyna przed wlasna publicznoscia . Torche wiecej wiary we wlasna druzyne, bo jeszcze nam tu jakas kontre dla TT wykraczesz :) |
Ludzie! Bez hurra optymizmu, bo śmiesznie to wygląda.
Znajmy mimo wszystko miejsce w szeregu. I Wisły i polskiej ligi... Jakoś ten wyspiarski outsider, bedacy w wyraźnym kryzysie wygrał z grającą niemal na pełnych obrotach Wisłą... Pamiętajcie, ze nasz klub wygrywa w lidze, z której drużyny regularnie odpadają w eliminacjach do pucharów europejskich z reprezentantami najbardziej egzotycznych piłkarsko krajów Europy! |
Cytat:
Optymizmem nastraja fakt, że jesteśmy w dobrej formie fizycznej, więc Angole nas nie zabiegają. |
Niektorzy za bardzo sugeruja sie poziomem ligi, z ktorej dana druzyna pochodzi. Jasne, ze nie jest to bez znaczenia, ale jednak wieksza role zawsze odgrywa sama forma i klasa zespolu.
Przed paroma laty Dynamo Kijow z nie lepszej chyba wowczas niz nasza ligi ukrainskiej, swobodnie dochodzilo do cwiercfinalu i polfinalu LM, eliminujac po drodze wiele renomowanych ekip z nieporownywalnie lepszych lig. To dowodzi, ze dobra druzne mozna zbudowac praktycznie w kazdym kraju, choc pewnie gdyby na Ukrainie ogolnie kopali nieco lepiej, to prawdopodobnie Dynamo nie odpadloby pechowo w 1/2 finalu z Bayernem. A jesli rzeczywiscie odpadniemy (odpukac), to...trudno sie mowi. Zal i smutek bedzie jak po kazdym przegranym meczu, ale pilkarzom i trenerowi nikt lbow poodrywac raczej nie bedzie chcial. W koncu po wyeliminowaniu Beitaru, plan minimum zostal wykonany i ewentualne odpadniecie z Anglikami trzeba bedzie potraktowac w kategorii nie wykorzystania szansy. Trzeba jednak nadmienic, ze sporej szansy. |
Jeśli Wisła to przegra to po co jej puchary? z kim do Europy?Nie miauczyć,ze liczą się pkty do rankingu i kasa z grupy bo jeśli nie wygrywa się meczu z klopsami ktorzy przegrywają mecz z kimś kto dostaje 4 i 6-0 to o co chodzi.
|
Cytat:
|
Cytat:
Liga ukraińska może i ogólnie BYŁA słabsza - sęk jednak w tym, ze Kijowian dzieliła od reszty drużyn przepaść. w Polsce tego nie mamy, wystarczy, ze Wisła gra w czwartek spotkanie w Londynie a my już drżymy czy będzie w stanie wygrać w "twierdzy Białystok", z jedna z najsłbaszych aktualnie ekip ligowych. Jest/było sporo lig gdzie jedna ekipa uciekła reszcie, odstając od ich poziomu. Wystarczy wspomnieć wieloletnie panowanie Rosenborga, Anderlechtu, Broendby w swoich krajach. Wisła jednak jest w trochę innej sytuacji. "Ekstraklase" mamy tu tylko z nazwy, a i tak nie można powiedziec, by kwestia mistrzostwa była łatwa do przewidzenia. TH to inna bajka. Oni wielką piłkę, pełne stadiony mają co tydzień. Drażni zatem ten hurra optymizm, pamiętajmy, ze my co najwyżej MOŻEMY. Wystarczy że Anglikom zaskoczą trybiki a wówczas ciężko szukać pozytywów. Skoro ograli nas grając tak beznadziejnie dwa tygodnie temu tzn, ze są spokoojnie w stanie uczynić to i w Krakowie. |
Dobrze, kontynuacje dyskusji na temat roznicy w poziomie lig uwazam za zbedna. Kazdy rzucil cos od siebie i mysle, ze kazdy po trochu ma nieco racji :)
Najwazniejsze, ze w Londynie nie bylo widac zadnej roznicy, a Wisla przy odrobinie szczescia mogla pokusic sie o cenny remis. Dlatego nie kupuje tak po prostu tekstow, ze jestesmy w/g jakiejs tam klasyfikacji na 64 miejscu i powinnismy znac swoje miejsce w szeregu, a najlepiej moze w ogole z gory zakladac porazke, bo rozpatrywanie wygranej jest przez niektorych odbierane jako perfidna herezja. Ja wierze w Wisle i sadze, ze jest w stanie sprawic nam w czwartek mila niespodzianke. |
To, że Tottenham jest w słabej formie każdy widzi, są w fazie przebudowy drużyny i tu jest nasza szansa. Aczkolwiek nie rozumiem nadmiernego optymizmu, trzeba przypomnieć sobie, że TT to nie tylko drużyna, ale też indywidualności i jeśli nie daj Bóg któryś z nich będzie miał formę życia wcale nie musi być tak różowo, łatwo i przyjemnie.
|
Skoro niemal wszyscy mówią, że TT to takie cieniasy i dno piłkarskie bo są na ostatnim miejscu w lidze to co powiecie (Wy wszyscy na forum, i cała piłkarska Polska) o Wiśle jeśli nie uda się awansować...
|
Cytat:
Ale ogólnie się z tobą zgadzam. Hurraoptymizm przed meczem z Tottenhamem jest moim zdaniem nieuzasadniony. Uważam, że mamy duże szanse awansować, ale są one jednak sporo mniejsze niż przed meczem z Beitarem. Wątpię, żeby londyńczykom zadrżały nogi, nawet przy naszym głośnym dopingu. To nie ten format drużyny. |
Cytat:
|
Ktoś się orientuję kto po za Corluką i Pawluczenko nie zagra z Wisłą? Będzie grał Modrić?
|
Nie zagra raczej Hutton (solidny, wybiegany prawy obrońca; spora strata dla Spurs), ale nie grał już w pierwszym meczu więc nie ma zdziwienia.
Co do Modrica - poszukam jeszcze, jeśli znajdę to zedytuję. Ciekawe, że z Newcastle zagrał, a dzisiaj zabrakło go na boisku. |
Będzie mógł z nami zagrać. W pierwszym meczu nie gral bo był kontuzjowany, a dzis pewnie go trener oszczędzał. W koncu to chorwat i nie jest przyzwyczajony do gry co 3 dni:D
|
...też tak sądzę, był na ławce w tym meczu:
Tottenham: Gomes, Corluka, Dawson, Woodgate, Assou-Ekotto, Bentley, Jenas, Zokora (Giovani 58), O'Hara, Gilberto (Lennon 46), Pavlyuchenko (Bent 73). Subs Not Used: Cesar, Huddlestone, Modric, Gunter. Ostatnie nazwisko, Gunter - pewnie to jego Ramos ustawi na prawej obronie (jak to miało miejsce w Londynie). Ból głowy może mieć treneiro przy obsadzie lewej strony - Bale ma kontuzję stopy, nie usiadł nawet na ławce. Wychodzi na to, że Assou-Ekotto... co cieszy :) ----------------------------------------------- http://www.eplmatches.com/index.php/...am-highlights/ ^ tutaj link ze skrótami z Portsmouth - Totteny dla ciekawych. No i ciekawostki pomeczowe - Ramos znowu DEMENTUJE = ) a wokół klubu głośno o wejściu nowego megasponsora z Azji za ... 400mln funtów(!). Źródła: http://www.telegraph.co.uk/sport/foo...-Football.html http://www.thepost.ie/breakingnews/sport/mhqlsnojkfcw/ |
Tak porównując obiektwynie oceniając w skali 1- 10 prawdopodobne składy Wisły i TT:
gdzie 1 - 5 - piłkarz bardzo słaby (Azerowie, Kazachowie itd.) 6 - przeciętny poziom europejski (np. Bosacki) 7 - sredni poziom europejski 8 - dobry poziom europejski 9 - bardzo dobry poziom europejski (np. Alex Alves, Iniesta, Xavi, Fabregas) 10 - klasa światowa (Messi, Ronaldo) Pawełek - Gomes 6,5/8 - Gomes to wysokiej klasy bramkarz, jednak w TT nie gra na miarę swojego talentu. Dla mnie jak grał w PSV, był jednym z najlepszych bramkarzy na świecie, teraz zamiast 9 daje mu 8. Pawełek do spory talent aczkolwiek do Gomesa mu sporo brakuje. Baszczyński/ Gunter 6.5/ 6.5 - tej samej klasy boczni obrońcy. Oboje bez rewelacji. Głowacki/ Woodgate 7/8 - Woodgate jest lepszy. Solidny ligowy obrońca, Głowa też by sobie opradził w Premiership, ale grałby trochę słabiej. Marcello/ King 7/7.5 - Myślę że King jest trochę lepszy, aczkoliwek bardzo kontuzjogenny. Po Marcello widać że to duży talent i myśle że docelowo będzie to zawodnik klasy Kinga, czyli solidny ligowy obrońca nawet w lidze angielskiej. Piotrek Brożek/ Assou-Ekotto 7/7 - tej samej klasy obrońcy. Nawet mógłbym powiedzieć że Piotrek jest ciutke lepszy. Boguski/ Bentley 7/8.5 - Bentley to obecnie najlepszy piłkarz TT, a Boguski jeden z lepszych piłkarzy Wisły. Różnica między tymi zawodnikami jest spora, niestety na korzyśc Anglika. Bentley to piłkarz klasy Błaszczykowskiego, Boguski klasę słabszy. Sobolewski/Jenas 7.5/7.5 - Sobolewski jest w życiowej formie, grając tak jak teraz poradziłby sobie w każdym klubie Premiership. Jenas to dobrej klasy środkowy pomocnik, aczkolwiek w obecnej formie nie jest lepszy niż Sobol. Cantoro/ Zokora 6.5/7.5 - Zokora to bardzo dobry defensywny pomocnik, Cantoro w obecnej formie jest od niego znacznie słabszy. Diaz/ Lennon 7/8 - Diaz bardzo szybko się rozwija, jest coraz lepszym piłkarzem. Jesli chodzi o szybkośc co jest szokujące to ma porównywalną do Lennona, tak tak jest bardzo szybko. Tyle że Anglik ma świetny drybling, czego Juniorowi nie ma. Za to Junior jest lepszy w destrukcji i potrafi strzelać ładnie z wolnych. Generalnie jednak lepszy jest Anglik. Jirsak/ Modric 7/7.5 - To że Modrić potrafi grać w piłkę każdy wie. Ja mam jednak wrażenie że może z nim być tak jak z Kosą. Kamil kapitalnie się sprawdzał gdy gra była ułożona pod niego, tak jak za Kaspra, ale gdy nie był centralną postacią drużyny tracił ponad 50% swojej wartości. Jirsak to jest akurat taki zawodnik co dobrze się czuje grając dla drużyny. Paradoksalnie na tej pozycji nie ma TT dużej przewagi. Brożek/ Bent - 7.5/ 8 - Bent jest trochę szybszy od Pawła, aczkolwiek gdy Paweł jest w formie nie ma wielkiej różnicy pomiędzy nim a Darrenem. Moim zdaniem TT przegiął płacąc za Benta 24 mln euro. On nawet 10 mln nie jest wart. Jest to dobry napastnik, ale nigdy nie osiągnie chociażby 80% tego poziomu co Keane czy Berbatov. Bent w mojej ocenie jest obecnie niewiele lepszy niż Paweł. Generalnie różnica umiejętności jest na korzyść Anglików, praktycznie na każdej pozycji zawodnicy są o pół klasy albo o klasę lepsi niż nasi, aczkolwiek my mamy własne boisko, a TT jest w sporym kryzysie, dlatego szanse są duże na ich przejście. |
Z jednej strony optymizm ---Spurs wygladaja na zmeczonych fizycznie i psychicznie,trener nie wie jaki ma grac wariany,nie wie kiedy i kogo zmieniac-jednym slowem ma wielki bajzel w druzynie.
Jedna uwaga----Bent--trzeba caly czas go pilnowac,sekunda nieuwagi i juz moze oddac strzal itd ------------------------ Z drugiej storny chlodna kalkulacja-oni napewno beda grac mimo wszytsko swoje ,nas zarowno druzyny jak i dopingu sie raczej nie prezstrasza(choc z dopingiem to zobaczymy),sa lepsi technicznie i lepiej zorganizowani(mimo wsyztko).Napewno lepsi niz Beitar,porownania wogle nie sa na miejscu. W kazdym razie szanse awansu to chyba 50/50. |
tez uwazam ze nasze szanse mozna ocenic na 50/50. Pod warunkiem ze chłopaki zagrają na 101% swoich mozliwosci,o rywali sie nie martwmy,graja slabo ale wiedza o co walcza i ten jeden mecz na poczatku sezonu moze im wyjsc najlepszy ...
ps. wlasnie wstalem do pracy, snił mi czwartkwoy mecz... cudowna bramka z rzutu wolnego Diaza,tuz przy slupku :) |
Nie ma co się podniecać, że Tottenham gra słabo. Ta drużyna ma wielkie możliwości i w każdej chwili może wystrzelić
|
Cytat:
|
Koguty są drużyną jak najbardziej do ogrania. Oglądając ich wczorajszy mecz zastanawiałem się, jak drużyna o tak silnym składzie może grać tak słabo. Co do atmosfery na R22. Tottenham to za dobra drużyna by przestraszyć się kibiców. Nawet naszych:) Jednak gorący doping będzie potrzebny głównie Wiślakom, więc do zobaczenia na Reymonta w czwartek!
|
50 na 50 byłoby jeśli zremisowalibyśmy w Londynie. Bardzo chcemy awansu Wisełki, aż boje się pomyśleć co to będzie jak nie uda sie w czwartek:(, ale przecież nikt nam nie zabroni pompowania balona nadziei:) Poprostu musi być dobrze!
|
Pierwszy mecz w Londynie był podobny do meczu Nancy - Wisła (2-1) w fazie grupowej PUEFA sprzed 2 lat.
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Tam stlamsili nas przez cale 90 minut a wynik to tylko i wylacznie zasluga tego ze marnowali co sie dalo. Tu mecz wyrownany.Nie widze zadnego podobienstwa, oprocz oczywiscie wyniku. ps To juz bardziej pasuje porownanie do naszego meczu z Blackburn, choc wydaje mi sie ze teraz zagralismy troche lepiej, szczegolnie ze na wyjezdzie. |
Mysle że teraz mamy większe szans niż jakby w Londynie padł wynik 1:1 lub 2:2. A to dlatego że w gdybysmy zremisowali na wyjezdzie to w krakowie byśmy wyszli z nastawieniem na bronienie wyniku, co wiadomo jak sie konczy w przypadku polskich drużyn. natomiast teraz co prawda trzeba gonić wynik ale jest to tylko jedna bramka. Z Barca i Beitarem pokazaliżmy że lepiej nam sie gra jak musimy od początku zaatakować i nie ma kalkulacji. Jestem optymistą aczkolwiek napewno nie jestesmy faworytem
|
Jeśli chodzi o szanse awansu to sądzę, że są one w okolicach 50/50 ze względu na fakt, że TT wygrał pierwszy mecz. Mimo wszystko, oni są w strasznym dołku i praktycznie wszystko przegrywają jak leci, a my zaś po za wpadka z Lechem spokojnie gramy swoje i idzie nam to coraz lepiej + mamy atut własnego stadionu co w naszym przypadku ma dość spore znaczenie jak sie tak patrzy na wyniki i sposób w jaki gramy u siebie.
|
Cytat:
|
W ogóle się nie zgodzę z Twoimi ocenami, już pomijając fakt, że zestawiając w pary zawodników o odrębnych charakterystykach i zadaniach na boisku zrobiłeś mrówczą, ale niezbyt miarodajną pracę.
Większy sens miałoby zestawienie zawodników, którzy będą operować w tych samych sektorach boiska, przykładowo Brożek na dwójkę stoperów TH albo Modrić na Sobola & Mauro. Ale skoro już strzelasz takimi porównaniami... .... nie bawiąc się w cyferki - przestańcie idealizować Jirsaka i nie doceniać Spurs. Mecz w czwartek, a już czytam, że "co to będzie jeśli ich nie przejdziemy", "nikt nie zabroni pompować balonika" i inne alkopato(nie)logiczne dyrdymały. Jirsak nabiega na wolne sektory, uzupełnia Brożka w ataku, nie kiwa, nie przetrzymuje piłki, jego typ gry to nie tyle nękanie, ile usypianie rywali - Modric stara się być cały czas pod grą, potrafi i lubi kiwać, rzadko wchodzi w pierwszą linię, próbuje najtrudniejszych rozwiązań na boisku i uwielbia atakować z głębi, z piłką przy nodze. Dalej w porównania nie brnę, bo palce mi się pocą, a po co... Boisko, dzień, forma, być może sędzia, być może kontuzje - masę rzeczy może się wydarzyć. Chciałbym tylko wierzyć w to, że ewentualna porażka z Yids nie wpłynie na to, że bóstwa z trybun gremialnie oleją wyjazd do Zabrza. Bo balonik pękł :( |
Różnica między umiejętnościami jest może jeszcze trochę większa, aczkolwiek w obecnej formie TT postanowiłem własnie dać takie oceny.
Owszem można dać Pi. Brożek - Bentley, Paweł Brożek - Woodgate, ale jaki to ma sens? Lepiej już porównać zawodników którzy teoretycznie będą grali na tych samych pozycjach. TT gra jednym napastnikiem my też, grają dwójką ofenswynych skrzydłowych, my też. My mamy też ofenswynego pomocnika jak i TT. W TT gra też dwójka defensywnych zazwyczaj Jenas, Zokora. Dlatego postanowiłem zawodników na każdej pozycji porównać, jesli chcesz możesz podać swoje oceny, może będą bardziej miarodajne i obiektywne. Ja narazie nie widzę ogromnej różnicy między zawdonikami ich i naszymi. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:12. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl