Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

el Nuero 14.11.2009 20:38

Oglądałem tylko drugą połowę... i niestety na więcej nie wystarczyłoby mi nerwów. Szkoda tej porażki, zwłaszcza że Peszko zmarnował aż dwie okazje w samej końcówce (przy drugiej akcji, byłem pewny że padnie wyrównanie). Kuszczak też zaprezentował Puszczaka, czego nie omieszkali wykorzystać kibice. W defensywie - Kokoszka chyba woli wysiadywanie toskańskich trybun niż grę na full. Żewłakow - doświadczenie ma, ale wiek już też.

Z pozytywów - Obraniak biegał i podawał (gorzej ze strzałami), Kosowski - jak wino (choć nie najmłodszy, nawet dziś mógłby się przydać Wisełce), Jeleń, Lewandowski - mam nadzieję, że ci goście w ofensywie strzelą jeszcze niejedną ważna bramkę. No i najważniejsze - Smuda przekonał się "w praniu" jak prezentuje się powierzone mu towarzystwo. Oby we właściwy sposób umiał zapędzić ich do pracy.

Pan Jotka 14.11.2009 21:10

Zagrali jak zwykle.Czyli chujowo. Oglądam własnie Irlandia-Francja i w końcu jest na co popatrzeć.

Tasio1906 15.11.2009 10:05

Oceny w skali 1-6
Kuszczak-3 (jeden błąd; przy bramce bez szans)
Kowalczyk-3 (ocene obniża pasywność w pierwszej połowie)
Żewłakow-2,5 (brakuje mu szybkość)
Kokoszka- 2,5 (brakuje mu ogrania)
Brożek- 3 (podobnie jak Kowalczyk-momenttami pasywny w grze)
Błaszczykowski-3 (bez błysku)
Dudka- 2,5 (notował sporo strat)
Obraniak- 3 (starał sie, ale widać że ostatnio nie gra w klubie)
Kosowski- 4 (kilka dobrych dośrodkowań)
Jeleń- 3,5 (starał sie, pokazywał do gry)
Lewandowski- 3 (zawiódł mnie tym występem)
Rezerwowych nie oceniam grali za krótko.
Smuda-3,5 (za mało Naszych angażowało się w akcje ofensywne; brakowało mi też strzałów z dystansu)

Ribas 15.11.2009 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez canarinhos (Post 816776)
a moze zgoda na linii Legia-Hutnik???:)

A tylko jeden Hutnik w Polsce jest?

Marszałek 15.11.2009 11:50

Nie ma piłkarzy tylko są kopacze to i wyniki takie a nie inne. Leo w sumie powoływał byle kogo,bo i tak na jedno wychodziło.Technicznie zaawansowania nie ma żadnego, to co Peszko zrobił w drugiej połowie nie wiem jak nazwać. Ale warto zwrócić uwagę jak prezentują się np zawodnicy Francji,Irlandii, jeśli chodzi o muskulaturę, masę, a do tego są szybcy i nieziemsko zwinni. Ale to jeden z elementów, który pokazuje gdzie my jesteśmy. Naprawdę cherlawy w wypiekami na twarzy Peszko nie zagra nigdy lepiej,bo ten poziom jest jego najlepszym. Podobnie reszta kopaczy. Dziwie się tylko,że nie gramy z reprezentacją Azerbejdżanu, Watykanu, wtedy można by mówić o równych szansach,nazwiązaniu walki. Jak będziemy sobie brać reprezentacje lepsze od nas,to tylko będziemy brnąć w rekordy porażekj z rzędu, lub meczy bez strzelenia bramki.

Dziwić się,że nie gramy z silnymi reprezentacjami, jak Francja, Holandia, Angila. No nie gramy,bo jestesmy dla nich za słabi.

Awe 15.11.2009 12:01

Będzie ciekawie z nowym selekcjonerem. Właśnie w Cafe Futbol powiedział, że na puchar króla powała z każdego klubu ekstraklasy + Widzewa jednego piłkarza. Borek się dopytywał, czy to na pewno, czy jest pewien i Smuda potwierdził, że na pewno tak będzie.

Sensej 15.11.2009 12:23

Franz się nie popisuje w cafe:

Związek Radziecki :D

MŚ za 2 lata w Brazylii

Chłop strasznie nie ogarniety i gra reprezentacji też ;)

Cetnik 15.11.2009 12:25

A kiedy odbędzie sie ten Puchar Króla i jakie reprezentacje wezmą w nim udział?. A z tymi piłkarzami z każdego klubu po jednym..ciekawy pomysł,ciekawy..i ciekawe jak wtedy będzie wyglądało zgranie naszych grajków. :) Choc pewnie takie powołanie ma na celu wyłowienie z tego grona 5,6 którzy potrafią prosto podac i przyjąc piłke jako tako.. :)

AdiWiślak. 15.11.2009 12:40

Cetnik - Puchar Króla chyba w styczniu . Będzie tam Korea , Tajlandia i rezerwy Danii.
Sensej - on cos mówił ,że będzie Euro 2012 a potem za 2 lata MŚ w Brazylii. Nie miał na myśli,że od teraz za 2 lata.

Maciuś 15.11.2009 12:42

Po jednym najbardziej utalentowanym zawodniku z kazdego klubu ekstraklasy+prawdopowodnie Grzelczak i ten drugi z napadu Widzewa.
Pomysl jest ok tylko tak jak zauwazyl Kowalczyk w studio, kadra Polski jest najwazniejsza i jesli ja bym zauwazyl ze w danym klubie jest np 3-4 utalentowanych zawodnikow to bym sie nie pie**** i powolal ich wszystkich.
PS Ciekawe czy z Cracovii bedzie Polczak :)

sergio 15.11.2009 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sensej (Post 816982)
Franz się nie popisuje w cafe:

Związek Radziecki :D

MŚ za 2 lata w Brazylii

Chłop strasznie nie ogarniety i gra reprezentacji też ;)

Strasznie chłop zamotany gubi sie przy kazdej wypowiedzi,miesza sie w wypowiedziach
i ten Puchar Króla i wypowiedz że po jednym zawodniku z kazdego klubu-kabaret!
Pytam się po co ten puchar z pseudo reprezentacją?

Mam tylko nadzieję że Smudzie lepiej wychodzi dogadywanie sie z zawodnikami
na treningach i omawianie taktyki niz jego publiczne wypowiedzi.
I ten apel do kibiców żeby kibicowali dobrze i żle...boję sie że ten beton go wchłonie!

For_FuN_ 15.11.2009 12:49

Czyli bedziemy mieli lige pelna kadrowiczow :D...drugi Beenhakker.

Gdzie te mecze z Hiszpania, Holandia, Anglia, Niemcami, Francuzami, Wlochami czy Brazylia??

Cetnik 15.11.2009 13:04

Tak jak już ktoś zauważył..najlepsze reprezentacje wolą sie miedzy z Sobą by coś uzyskiwac z tych meczy towarzyskich, a My jeżeli zechcemy z taką Argentyną sie zmierzyc np. to pewnie będziemy musieli jej zapłacic by raczyła tutaj przyjechac i zagrac z naszymi Orłami.

hm mnie ciekawi kogo wyłowi Franz z takiej Odry np...bo z Zagłębia Lubin to pewnie Traore by wziął najchętniej.

A co do elokwencji Franza..przecież on zawsze taki był jeżeli chodzi o wypowiedzi i ich sposób..wiedzieliśmy na co sie piszemy w sumie biorąc go na trenera.:-)

Gwiaździsty 15.11.2009 13:45

Śmieszna jest ta naiwna wiara (też napędzana medialnie) w Smudę. Nie wystarczy tylko chcieć. Wynik i grę można zestawić z jego przedmeczowym wywiadem ze zgrupowania, gdzie stwierdził, ze trenowana właśnie przez niego kadra, już gra lepiej i że wszystko zaskoczyło jak należy. Kibice jeszcze przez wiele miesięcy słuchać tego typu brednie. Tymbardziej, ze przez 2 lata nie czekaja nas prawdziwe mecze elminacyjne, tylko towarzyskie, które jakie mają przełozenie pokazał najlepiej wygrany mecz z Grecją i to co po nim się wydarzyło. Face ma superkomfortową sytuację. Przez 2 lata branie duzej kasy bez możliwości słynnego w pokerze "sprawdzam".

P.S. Wielu tu się dziwiło, ze grano w Warszawie. Bo tak zażyczyli sobie Rumuni, tylko w tym wypadku uzależniając swój przyjazd.

harthausen 15.11.2009 14:05

jeśli Rumuni sobie naprawdę zażyczyli grania w Warszawie, to tam jest zdaje się drugi stadion, na Konwiktorskiej, bez remontowanych trzech trybun oraz z murawą nie gorszą niż to co zrobiono na Legii.
Coś tu dziwne jest.

zidanemarcin 15.11.2009 14:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sensej (Post 816982)
Franz się nie popisuje w cafe:

Związek Radziecki :D

MŚ za 2 lata w Brazylii

Chłop strasznie nie ogarniety i gra reprezentacji też ;)

Co do Zwiazku Radzieckiego to sie zgodze, ale akurat co do wypowedzi o MŚ w Brazyli do juz nie. Franz powiedzial, ze MŚ beda za dwa lata, przyjmujac ze jestesmy juz po Euro 2012.

GemHZR 15.11.2009 14:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 817030)
z murawą nie gorszą niż to co zrobiono na Legii.

Pieniędzy bym na to nie stawiał :D

harthausen 15.11.2009 15:15

^^, no, jeśli na Polonii mają gorszą murawę niż to, co widzieliśmy wczoraj to powinszować.

kubawislak 15.11.2009 15:42

Prawda jest taka, że obecnie żaden trener nie pomoże naszej piłce. Nie tylko reprezentacyjnej, bo poziom ligowej w ostatnich latach spadł drastycznie... W czasach gdy Wisła lub Groclin potrafiły coś ugrać w Europie, nasza piłka całkiem nieźle wyglądała. Można było oprzeć kadrę na zgranych między sobą Wiślakach. A wcześniej za czasów Engela, nasi kopacze liczyli się coś w Bundeslidze, a obecnie tylko Kuba, ma pewne miejsce w składzie, który tez obecnie obniżył loty i to bardzo... Nie chce się bawić w proroka, ale jeżeli nic nie osiągniemy na Euro 2012, to spotka nas to co już kiedyś spotkało, a przewidział to Boniek(16 lat beż MŚ i ME). Teraz na prawdę może być podobnie...

ma7y 15.11.2009 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 817030)
jeśli Rumuni sobie naprawdę zażyczyli grania w Warszawie,.

Pierwotnie mecz miał się odbyć w Kielcach tylko Rumuni chcieli jak najszybciej być po meczu w kraju,a samolot powrotny mieli z Warszawy.
Pewne jest również to,że PZPN szybciej dogadał się z Legią.

Marszałek 15.11.2009 18:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AdiWiślak. (Post 816991)
Cetnik - Puchar Króla chyba w styczniu . Będzie tam Korea , Tajlandia i rezerwy Danii.
.

Powinniśmy jechać w najlepszym składzie, aby coś się podbudować, może byśmy z Tajlandią powalczyli,bo Korea poza zasięgiem. A tak to znów będzie wymówka,że dostaliśmy w dupę,bo gralismy rezerwami. A prawda jest taka,że jesteśmy żenująco słabi. Tu nie azjatyckich tournee jest nam potrzebne, ale budowa boisk,zatrudnianie szkoleniowców i nauka u podstaw. Polski futbol w obecnym wymiarze już nie żyje,zmarł. Teraz tylko pudrujemy trupa w trumnie,a to jest zgoła nieprzyjemne,tym bardziej,że oczekujemy czegoś co nie ma prawa się zdarzyć. Bo czegóż można od trupa wymagać?

Tasio1906 15.11.2009 18:51

Na ten cały Puchar Króla powinniśmy jechać wtakim składzie: Pawełek, Przyrowski-Kikut, Rzeźniczak, Głowacki, Wojtkowiak, Glik-Gancarczyk, Piotrek Brożek-Peszko,Pawłowski, Bandrowski, Cezary Wilk, Cetnarski-Małkowski, Maciej Rybus- Grosicki, Małecki, Sobiech

flamengista 15.11.2009 20:31

Jeszcze a propos meczu.

Ja wiem, że zagraliśmy bardzo słabo i w sumie trudno się dziwić. Ale jednak naiwnie zakładałem, że przy nowej "miotle" zawodnikom będzie się chciało grać.

Założenie okazało się słuszne, ale nie w każdym przypadku. Swoją szansę najlepiej wykorzystał Kosowski. Wiadomo, że jak jest w formie i mu się chce, to aż miło popatrzeć co robi na boisku. Rui Kossa zagrał świetne zawody i Smuda nie ma innego wyjścia, jak dalej go powoływać.

Swoją szansę wykorzystał również Kowalczyk, który zagrał solidnie a w II połowie odważniej włączał się do gry ofensywnej.

Widać było też zawodników, którzy choć mecz im nie wyszedł przynajmniej mieli jakieś ambicje. Obraniak bez formy, ale starał się rozgrywać. Lewandowski miał mało okazji, ale biegał jak szalony i zaliczył kilka przechwytów. Peszko - koszmarna skuteczność, jak na grę na poziomie reprezentacyjnym, ale trzeba przyznać że dopiero jak wszedł to mieliśmy dwie setki.

Natomiast ku mojemu zdziwieniu kilku zawodników de facto przeszło obok meczu:
- Piotrek Brożek - bojaźliwie, bez wiary w siebie, mnóstwo strat mało walki
- Kuba Błaszczykowski - obrażony na złą murawę w zasadzie zniechęcił się po jednej nieudanej akcji w I połowie, gdy nie udało mu się "złamanie" akcji do środka, będąc na 10 metrze przed bramką rumuńską
- Darek Dudka - po prostu bezproduktywny, ale bardzo z siebie zadowolony, z przyklejonym uśmiechem do twarzy. A miał pokazać, że potrafi wygryźć Lewandowskiego
- Kokos - brak koncentracji, głupie ryzyko - powinien się jeszcze sporo nauczyć, na razie to nie jest materiał na stopera w reprezentacji

Największe wyróżnienie in minus dla Kuszczaka i Jelenia.

Wpuszczak udowodnił, że brak rytmu meczowego jest groźny, popełnił koszmarny błąd który przy lepszym napastniku musi skończyć się bramką. Mam poważne wątpliwości, czy będzie z niego pożytek. Jedyna szansa to zmiana klubu i regularna gra.

Jeleń - jakim cudem ten facet strzelił ponad 10 goli w zeszłym sezonie, grając w solidnej lidze francuskiej!?!?!? W kolejnym meczu Irek prezentuje koszmarną nieskuteczność. Solidny napastnik mając taką zajebistą piłę od Kosy przynajmniej strzela głową po koźle, w sposób trudny do obrony dla bramkarza. Klasowy napastnik (typu Drogby) po prostu pyta bramkarza, w który róg ma wbić piłkę. Jeleń natomiast strzela anemicznie prosto w ręce. Tu nie ma co zwalać na boisko, bo to był strzał głową! W poprzednim meczu zmarnowane 2 setki, teraz kolejna. Żeby chociaż był słupek albo błyskotliwa obrona bramkarza - nie, to są anemiczne strzały w środek bramki.

Obawiam się, że Irek Jeleń to materiał na kolejnego Radka Gilewicza czy Gucia Warzychę. Świetny w klubie, beznadziejny w kadrze.

AS82 15.11.2009 20:40

Ludzie , z tymi kopaczami i tak nie da sie nic osiagnac :lol: Nie ma sie co oszukiwac,wczoraj Rumuni pokazali ze u nich w kraju przy szkoleniu stawia sie na technike ,a u nas sie stawia na ch*j wie co . Obawiam sie rowniez ze podona sytuacja ma sie z Wisla ,z tymi kopaczami i tak nic nie osiagniemy w pucharach ,jak co rok zreszta...Trzeba zmiany pokoleniowej ,przede wszystkim w PZPNie,tak wiec do zobaczenia za jakies 20 lat ,bo narazie opisujac mecz reprezentacji zastanawiamy sie czy z podstawowej 11 *****wo zagralo 7 czy 8 pilkarzy...

Wojtas 15.11.2009 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sensej (Post 816982)
Franz się nie popisuje w cafe:

Związek Radziecki :D





o k***.........

w sumie ci co go wybrali mentalnie są jeszce w tych klimatach wiec Smuda sie dopasowywuje..


A co do gry to zaden trener nic na nie pomoze.

Tu potrzeba czasu zeby ci mlodzi od Franka,Szymka i innych szkolek gdzie trenuje sie na normalnych zasadach i nie gra syn wujka trenera ,innymi slowy nastepne pokolenie bedzie dopiero "normalne"

tofik 15.11.2009 23:41

Dobrze, że tego nie oglądałem. Z tego co tu sie pisze, było to co zawsze, czyli kopanina.
Osobiście odpuszczam sobie pilkę w polskim wydaniu do euro 2012. Tylko Wisła, ale to też jedynie z przywiązania, bo grają tak, że sie rzygać chce.

wolfy 16.11.2009 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez K.Kosowski
Z jakimi nadziejami przyjechałeś na zgrupowanie reprezentacji Polski?
- Na początku była to dla mnie pewna niewiadoma. Tym bardziej, że przyjechali też chłopcy o kilkanaście lat ode mnie młodsi. To już nie są po prostu "młodsi koledzy", to nowe pokolenie. Spotykają się dwa światy. Ale jestem bardzo miło zaskoczony i podbudowany postawą tych młodych chłopaków. Pamiętam siebie, jak wchodziłem do reprezentacji. I było to bardziej bojaźliwe.

Czyli było chlanie. Ciekawe, czy panienki też?
Tak, jestem złośliwy.



Źródło.

pirat.z.karaibow 16.11.2009 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez K.Kosowski
Na początku była to dla mnie pewna niewiadoma. Tym bardziej, że przyjechali też chłopcy o kilkanaście lat ode mnie młodsi.

Panienki były niepotrzebne :lol:

wolfy 16.11.2009 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 817536)
Panienki były niepotrzebne :lol:

Z każdym dniem brzydzę się naszą kadrą coraz bardziej:-/

HEDu 17.11.2009 14:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 817242)
Dobrze, że tego nie oglądałem. Z tego co tu sie pisze, było to co zawsze, czyli kopanina.
Osobiście odpuszczam sobie pilkę w polskim wydaniu do euro 2012. Tylko Wisła, ale to też jedynie z przywiązania, bo grają tak, że sie rzygać chce.

przywiązanie do reprezentacji to bardziej patriotyzm, czego w sobie widac nie masz ;p

tofik 17.11.2009 15:06

Za to w kadrze patrioci jak chu... :D Taki np były kapitan Lewandowski Mariusz.

HEDu 17.11.2009 15:47

jest taka zasada, patrz sie na siebie a nie innych :) dlatego i Wisłe i Repreze oglądam kiedy tylko jest to możliwe :P

For_FuN_ 17.11.2009 21:00

http://www.90minut.pl/news/108/news1...-Anglia-C.html - i stalo sie...tak przewidywalem. Pilkarze grajacy w 5 i 6 lidze angielskiej sa lepsi od naszych mlodych reprezentantow, ktorzy niby maja wejsc do pierwszej kadry. Kompromitacja to malo powiedziane...

SZYMEK_TSW 17.11.2009 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 817816)
http://www.90minut.pl/news/108/news1...-Anglia-C.html - i stalo sie...tak przewidywalem. Pilkarze grajacy w 5 i 6 lidze angielskiej sa lepsi od naszych mlodych reprezentantow, ktorzy niby maja wejsc do pierwszej kadry. Kompromitacja to malo powiedziane...

coś strasznego, a ta kadra z tego co widzę miała dwóch "International - level" piłkarzy - Pazdana i Polczaka

cały skład: Polska: Adam Stachowiak (35. Rafał Kwapisz) - Mariusz Pawelec, Piotr Polczak, Michał Pazdan, Marek Wasiluk (46. Adam Mójta) - Piotr Ćwielong (77. Piotr Tomasik), Jakub Tosik, Cezary Wilk (46. Łukasz Hanzel), Adrian Mierzejewski (46. Jakub Smektała) - Adrian Paluchowski (59. Krzysztof Janus), Dawid Janczyk.

Marszałek 17.11.2009 21:58

Jaka reprezentacja takie zaplecze. Ale czy kogoś ten wynik specjalnie zaskakuje?Czym to ci chłopcy mieli postraszyć Anglików?Techniką, wydolnością, siłą fizyczną, a może wybieganiem? Sami sobie odpowiedzcie na pytania pomocnicze i przestańcie się dziwić rzeczą oczywistym. A tą oczywistością jest to,że kopaczy mamy marnych,piłkę im trudno przyjąć, więc miejcie wymagania adekwatne do ich umiejętności. Ot na przykład pokonać San Marino,Gruzję, Macedonię, Lichtenstein. Naprawdę jest z kim grać na naszym poziomie.

tylko_na_kilka_dni 17.11.2009 22:14

Myslalem, ze For_FuN_ przesadzil piszac, ze przegrali z 5-6 ligowcami...ale zobaczylem gdzie graja strzelcy bramek (Homer i Holroyd) i to jednak prawda. Football Conference czyli 5 liga!

ja .......e.

felipe 17.11.2009 22:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 817832)
Ot na przykład pokonać San Marino,Gruzję, Macedonię, Lichtenstein. Naprawdę jest z kim grać na naszym poziomie.

Z tymi pogrubionymi bym uważał, naszą młodzieżówkę U-19 pokonał nie tak dawno Azerbejdżan. Kaukaz już zatem tez nas dogania powoli. A taka Macedonia to już spokojnie średni europejski poziom, w Skopje aktualną kadre Polski spokojnie by pogonil. U nas napastnika klasy Pandeva nie ma...

Naprawde na chwilę obecną wymienić można góra z 8-10 reprezentacji europejskich, z którymi meczu nie musimy się obawiać.

Cetnik 17.11.2009 22:37

A propo Macedonii i Pandeva..pokonali oni Kanade w weekend 3-0..My też mam nadzieje że nie jestesmy na poziomie takim już by nie zrobic tego samego..szczególnie że w odruchu patriotycznym i widząc jak wysoki kurs był na Polske postawiłem na nasze Orzełki sporą kase. :)
A co do wczorajszego meczu..ktoś jeszcze na świecie ma taki dziwny twór jak kadra U-23 czy to Nasza specjalnośc tylko?.

Marszałek 17.11.2009 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cetnik (Post 817849)
A co do wczorajszego meczu..ktoś jeszcze na świecie ma taki dziwny twór jak kadra U-23 czy to Nasza specjalnośc tylko?.

My. Jak oni to awizują za granicą. Reprezentacja U-23,że niby młodzieżowa?Jakoś mi się w to wierzyć nie chce,przecież to śmiech na sali.

FraMat 17.11.2009 22:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tylko_na_kilka_dni (Post 817838)
Myslalem, ze For_FuN_ przesadzil piszac, ze przegrali z 5-6 ligowcami...ale zobaczylem gdzie graja strzelcy bramek (Homer i Holroyd) i to jednak prawda. Football Conference czyli 5 liga!

ja .......e.

jak wniosek?
pilkarze z 5 ligi angielskiej mogliby w Ekstraklasie być gwiazdami.
A chyba nie wołają 100tys euro za sezon?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl