Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

Lacrima 22.11.2011 15:46

Ja również pisałam drugi. Jak zobaczyłam "Makbeta" i "Nie-boską komedię", których w ogóle nie pamiętam, to wybór był prosty. "Przedwiośnie" to lektura z trzeciej klasy, więc w miarę na świeżo (chociaż i tak moja pamięć jest słaba ;)).
Ale niektórzy w mojej szkole też jeszcze tego nie omawiali, więc mieli ciężko.

LanceTS 22.11.2011 16:12

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/art...NY03/228055654

Odpowiedzi?


No niby 90% mam tak jak tu jest, ale ciekawe jaki bedzie klucz. Liczę na 60%.

LanceTS 25.11.2011 13:42

Co dzisiaj pisaliście?
Ja mat. Niby zrobiłem wszystko, ale jednak te wyniki strasznei zjebane wychodziły. Pewnie bedzie koło 50-60%, aczkolwiek liczę na 75%.

Damianek_ABG 25.11.2011 14:06

Ja chemie rozszerzoną ... Jednym słowem MASAKRA ;/

Lacrima 25.11.2011 14:12

Ja pisałam rozszerzony WOS. Jestem w sumie zadowolona, szczególnie z tematów materiałów źródłowych i wypracowania, spodziewałam się czegoś gorszego. :)

zeppiga 27.11.2011 13:52

matematyka na rozszerzeniu. W zależności od klucza 95-100%.

DeadOrAlive 09.12.2011 13:49

Najbardziej to mnie chyba Polski zniszczył.

LanceTS 09.12.2011 15:53

Macie już wyniki tych próbnych matur?

wislak_92 24.01.2012 22:10

Nie mial ktos z Was moze ktoregos z ponizszych tematow?

http://i40.tinypic.com/2a98wuc.jpg
http://i41.tinypic.com/2jdl73b.jpg
http://i44.tinypic.com/103wnck.jpg
http://i39.tinypic.com/1j0yop.jpg

Misiek570 24.01.2012 23:11

@Up

Miałem podobną prace do tej z tematu 46. Myslę, że się nada. Niestety nie mam jej w Krakowie, dopiero w piątek postaram się ją odzyskać.

wislacki 25.01.2012 00:13

U mnie temat niemal identyczny jak "Kreacje Boga w literaturze" - temat nr 3.
Pisałem niby o relacji między Bogiem a człowiekiem, ale w sumie skupiałem się raczej na wizerunku Stwórcy

LanceTS 25.01.2012 01:17

Jak ktoś zdaje mature w tym roku napiszcie jaki temat wybieracie.

wislak93 01.04.2012 11:33

Mam temat na prezentacje maturalną "Język komentatorów sportowych, a normy poprawnościowe. Scharakteryzuj problem na zgromadzonym przez siebie materiale rzeczowym". Do prezentacji chce dołączyć pokaz w powerpoincie z nagraniami mp3. Czy w bibliografii powinienem zawrzeć linki do nagrań, skąd pobrałem?

Watts 26.04.2012 16:10

Jeżeli jest tu ktoś kto zdał polski rozszerzony na co najmniej 90% i mógłby mieć jakieś szczególne porady na kilka dni przed maturą, to niech się nie krępuje :P

LanceTS 26.04.2012 16:30

Watts co piszesz oprócz rozszerzonego polskiego?

Ja mat i ang rozszerzone, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Watts 26.04.2012 16:33

Angielski rozszerzony i WOS rozszerzony, choć to drugie tak raczej na doczepkę. Angielskiego się nie boję, ale na polskim rozszerzonym nie mogę dać dupy :)

bercik860 03.05.2012 15:35

Jak nastroje przed jutrem? :D

Dzideek 03.05.2012 16:22

Ja tą maturę piszę by tylko ją zdać. Najbardziej się spinam na fizykę r. za tydzień :p

Dzideek 04.05.2012 14:01

Potrzeba jakiegoś humanisty. Dziś na maturze zrobiłem początek dobrze: wstęp, analiza pierwszego fragmentu, za to w drugim fragmencie popełniłem dwa istotne błędy: pomyliłem pokrewieństwo bohaterki - zamiast brat, napisałem syn; oraz przypasowałem do błędnej warstwy społecznej - zamiast uboga szlachta, mieszczaństwo. Chodzi o Ludzi Bezdomnych

Watts 04.05.2012 14:06

Jestem humanistą, ale na klasyfikacji tych błędów się nie znam. Czułem się słabo z Ludzi bezdomnych, dlatego wziąłem Dziady - lepiej stracić na Dziadach, niż ryzykować błąd kardynalny z drugiego. Poza tym, Dziady można było w większości opisać z fragmentu, bo nie wierzę, że ktoś nie jest w stanie wpisać tego w ogólny wydźwięk utworu. Pisało mi się dobrze, ale zazwyczaj jak za lekko mi się pisze pracę, to potem mam mało punktów z rozwinięcia :P

Rozgrzewka przed rozszerzeniem w poniedziałek, tam to dopiero będą pańskie jaja.

WiślakMyślenice 04.05.2012 14:08

2 błędy rzeczowe. Obniżają Ci liczbę punktów, ale nie dyskwalifikują pracy.

Lacrima 04.05.2012 14:14

Skoro za takie pomyłki nie dyskwalifikują pracy (bądź co bądź świadczące o nieznajomości lektury), to co trzeba napisać, żeby ją zdyskwalifikowali? :P

LanceTS 04.05.2012 14:14

Ja wybrałem drugi temat. Praktycznei streściłem ten fragment analizując go w taki sposób żeby to nei było streszczenie :) Z lektur to co wiedziałem to że głównym bohaterem Lalki był Wokulski. Oprócz tego wszystko na podstawie fragmentu. Jak mi nie zaznaczą żadnego "streszczenia" ani nie zrobiłem żadnego kardynalnego to mysle że 40-50% będzie, aczkolwiek jak będzie 30 to i tak będe zadowolony.
Najtrudniejsze za nami, teraz przerwa do wtorku :) Dobrze, że w pon nie pisze nic bo by na fecie nie można było zaszaleć :)

WiślakMyślenice 04.05.2012 14:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lacrima (Post 1246444)
Skoro za takie pomyłki nie dyskwalifikują pracy (bądź co bądź świadczące o nieznajomości lektury), to co trzeba napisać, żeby ją zdyskwalifikowali? :P

Pomieszanie lektury, bohaterów, np.

doktor Maciej Boryna, jak to kumpel zrobił :D

wislak93 04.05.2012 15:08

mój kumpel się troche boi bo napisał ze ludzie bezdomni to pozytywizm, zamiast imienia Joanna używał imienia Laura i z Henryka zrobił syna Laury. Dla mnie jako umysłu ścisłego dzisiejszy polsski wydawał się dość łatwy, mam nadzieję, że przyszły tydzień nas nie zaskoczy :)

WiślakMyślenice 04.05.2012 15:58

Przekaż koledze, że z pkt. z 2 części może się pożegnać ;p

wislak93 04.05.2012 16:13

niekoniecznie, może uznają to jako błędy rzeczowe i po prostu obniżą. I oby tak się stało bo za samą 1 część nie można zdać tego :P

neq. 04.05.2012 16:40

bez spiny są drugie terminy ;)
mi polski nie jest do niczego potrzebny poprostu poszedłem dzisiaj i napisałem przy okazji szczęśliwie nie robiąc żadnych błedów w treści czy epoce. jak wszystko będzie takie proste dla mnie jak dzisiaj to będzie pięknie ;) pozdrawiam i miłej nauki :D

WiślakMyślenice 04.05.2012 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak93 (Post 1246504)
niekoniecznie, może uznają to jako błędy rzeczowe i po prostu obniżą. I oby tak się stało bo za samą 1 część nie można zdać tego :P

Też bym chciał, ale mogą uznać, że pomieszał lektury i bardzo prawdopodobny kardynalny. To raz.

Dwa - 3 błędy rzeczowe jakby to licząc.

Nie byłbym na jego miejscu optymistycznie nastawiony.

Mimo iż pesymistycznie jestem nastawiony to mam nadzieję, że punkty jakieś dostanie, bo 0 za 2 część to oblana matura...

LanceTS 04.05.2012 18:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1246447)
Pomieszanie lektury, bohaterów, np.

doktor Maciej Boryna, jak to kumpel zrobił :D

Chyba chodzimy do jednej szkoły, bo kumpel napisał dokładnie tak samo. Boryna, Judym przecież to to samo :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl