![]() |
Cytat:
Jak widzisz, zasadnicza. I tak jak dodal sefore. Być pracownikiem Wisły lub nie być pracownikiem Wisły to diametralnie przeciwstawne sytuacje. |
Cytat:
Mialem nadrobić zaległości ale pierddole dalej nie czytam. |
Cytat:
To jakie stanowisko ma teraz u nas Ramirez? : ))) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Czyli trener druzyny bez druzyny :D
|
A co za różnica jaką funkcję pełni na papierze? Liczą się dwa fakty: został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu oraz że nadal pobiera pensję. Jak dla mnie może nawet podlewać kwiatki w budynku klubowym w ramach swoich nowych obowiązków.
|
On nie ma żadnych nowych obowiązków.
Kiko nadal jest zatrudniony jako trener Wisły, otrzymuje za to comiesięczne wynagrodzenie, ale nie musi pracować. Co tu więcej kombinować? |
Czyli wychodzi jednak na to, ze taktyk z niego całkiem niezły.
|
Całe szczęście, że nie uczył się od Moyesa, który dostał 10 baniek odprawy z ManU
|
Jeśli przesiedzi 1.5 roku nie podejmując żadnej pracy to sam na siebie uwierze bat. I on dobrze o tym wie, chcąc calej kasy od razu. Uważam że w momencie zwolnienia go z pelnienia obowiązków zarząd zrobił najlepszą opcję z możliwych.
|
Chytry dwa razy traci
|
dawno mnie nie było, przeczytałem część komentarzy i można powiedzieć, że część z Was ma alternatywną rzeczywistość (zarówno optymistyczną jak i negatywną). trenera bronią wyniki, nic innego i pomimo tego, że może to być mocno krzywdzące i niesprawiedliwe to tak jest. moim zdaniem nasz skład jest na miejsca 4-6 (Legia i Lech na razie nietykalni). Zwolnienie Kiko z świadczenia usług trenerskich (wyjebanie go ze stanowiska) to raczej racjonalna decyzja, zobaczymy co pokaże nowy trener. Kiko dzięki i powodzenia.
|
Też przeczytałem po dłuższej przerwie i zastanawiam się o co chodzi Kiko?
Zwolnienie trenera w wersji "zwolnienie z obowiązku świadczenia usług trenerskich" jest klasyczną formą zmiany trenera na całym świecie z powodu braku satysfakcjonujących wyników sportowych w trakcie sezonu. Drugą alternatywną formą działania w takiej sytuacji jest zwolnienie za zapłatą kary umownej (jednorazowego odszkodowania), ale jest zdecydowanie rzadsze, bo taką możliwość i wysokość tej kary umownej trzeba z góry przewidzieć przy zawieraniu umowy, a rzadko kiedy strony są w stanie to wynegocjować w danym momencie. I to właściwie tyle, jeśli chodzi o możliwości wywalenia trenera, którego sposób prowadzenia drużyny nie podoba się klubowi, jakie dają regulacje związkowe. Bo rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron, jak sama nazwa wskazuje, wymaga zgody obydwu stron, a wykazanie rażącego naruszenia obowiązków kontraktowych przez trenera jest w takiej sytuacji dla klubu praktycznie niemożliwe. Dopóki Kiko nie postanowi zatrudnić się gdzie indziej, będzie dostawał comiesięczne pensje do końca kontraktu, ale nie przysługuje mu jednorazowa wypłata wszystkiego z góry, chyba żeby wykazał, że klub rażąco naruszył kontrakt względem niego, np. zalegając mu z wypłatą za co najmniej trzy miesiące. Jeśli zechce się zatrudnić jutro, to wysyła stosowny wniosek do Wisły i umowa automatycznie się rozwiązuje, a on nie dostaje nic więcej, ponad to, co przysługiwało mu do dnia rozwiązania umowy. |
Co stoi na przeszkodzie trenerowi, który ma ważną umowę z jednym klubem, ale jest zwolniony z obowiązku jej realizowania, pobierać pieniądze w tym klubie co miesiąc zgodnie z umową, a jednocześnie prowadzić inny klub? Jakieś przepisy FIFA?
|
Możliwe, że w umowie jest zapis, że nie wolno mu podejmować innej pracy w czasie trwania kontraktu.
Jak choćby w zwykłej umowie o prace. |
Cytat:
|
Czy w takim razie, mając nadal ważny kontrakt, mógł Ramirez gadać w wywiadach to co gadał, bez poniesienia żadnych konsekwencji ???
Czy klub może, a raczej, nie powinien go (jako swojego pracownika) ukarać za takie wypowiedzi m.in. krytykujące swojego przełożonego czy ujawniające sytuację finansową klubu ??? Podejrzewam, że chyba ma w kontrakcie zapisane co mu wolno a czego nie... ? |
Cytat:
Jeśli trener zwolniony ze świadczenia usług wdanym klubie chce podjąć się trenowania innego zespołu, musi złożyć wniosek o rozwiązanie kontraktu do aktualnego klubu. Z momentem wpłynięcia wniosku do klubu, dotychczasowa umowa automatycznie ulega rozwiązaniu. Dodatkowo dany treneiro co do zasady może trenować tylko jeden zespół tej samej klasy rozgrywkowej w jednej rundzie. |
Cytat:
Niestety, ale Kiko tylko sprawial wrazenie inteligentnego goscia. |
Ciekawe co by było jakby przyjąć stanowisko,że Kiko porzucił miejsce pracy.Umowę ma przecież,ale go nie ma w miejscu pracy... tylko głupie myśli :D
|
Cytat:
Sam to kiedyś przerabiałem. :> |
Cytat:
|
Cytat:
Nie, to nie ja. A raczej to ja, ale ja to nie Heniu. :D Po prostu kiedyś wymusiłem w jednej firmie takie zwolnienie. Płacili mi za ostatnie 3 miesiące umowy, a do pracy nie musiałem chodzić. Tym bardziej, że miałem już w tym czasie zupełnie inną. |
gruby ten tamat :)
można sie dowiedziec ktory z uzytkownikow pracowal, a ktory dopiero dorasta i poznaje zycie :) |
Cytat:
|
Ciekawe, ciekawe.
Podczas testów w Zagłębiu, Rafał Pietrzak pytany oto jaki czas wykręci mówi: nie wiem jaki, bo dwa lata nie biegałem, trener Kiko nie robił takich testów :) |
Co to był za test?
|
Ten pachołek przestał zasługiwać na temat nazwany jego nazwiskiem już dawno :P
|
|
troche kopanie leżącego , nie wiadomo na ile to jego spie*dolina, a na ile chłop musiał szukać czegoś w narzuconym przez klub budżecie , wiadomo jak jest z naszymi $$
|
Zaraz sie dowiemy, ze dlugi sprzed lat tez sa wina Kiko.
Bez jaj. Kiko zaplanowal cale zgrupowanie, korzystal z klubowych funduszy i nikt tego nie weryfikowal? To przeciez gorzej swiadczy, niz sam fakt, ze druzyna zastala takie boisko, jakie zastala. |
Skoro stać nas na obóz to i można było to sprawdzić gdzie jedziemy.Można było pojechać do Turcji do Belek jeździliśmy tam już kilkakrotnie może jakaś zniżka dla stałego klienta,ale można sobie gdybać co by było gdyby
|
Dukat juz powiedzial ze beda żądać zwrotu części pieniędzy od własciciela boiska.
nie ma co przezywac, zdaza sie. zostalo wymienione i po temacie. Kiko to kawał mendy ale w tej sytuacji bym go nie winil. po prostu wlasciciel boiska przygral trochę w chu.ja (moze on uwazal ze jest ok). Turcja? Ramirezowi blizej Hiszpanii stąd taki kierunek |
Skoro wydaliśmy pieniądze na wyjazd, to można było pomyśleć o takim miejscu, gdzie są inne drużyny, z którymi można zagrać sparing - z relacji red. (?) Migi wynika, że pojechaliśmy na odludzie, na którym nikogo nie ma.
|
Może być tak ( nie musi), że jakość sparingpartnerów nie wpłynie na przygotowania. Nie przygotowujemy się do gry w europejskich pucharach.Grunt zeby wszystkie zaplanowane jednostki treningowe poszły po mysli Carrillo.
Poza tym przecież tacy Koreańczycy nas zabiegaja i na bank z nimi przegramy. Podobnie rezerwy Villareal ktore sa w pełni sezonu. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Kilkaset km?
źródło: http://www.przegladsportowy.pl/pilka...529,1,727.html Nie jest to skandal dekady, po prostu optymalnie byłoby mieć wszystko w miarę na miejscu. |
Cytat:
uwielbiam takie pi.erdolenie o szopenie,zwlaszcza o kimś kogo juz tutaj nie ma. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl