![]() |
Cytat:
|
Dalibyście sobie już spokój z domniemaną kontuzją Meliksona. Jest w pełni zdrowy i wystąpi w meczu z Liteksem.
|
Ew. Robert zamiast zastanawiać się którego z dwójki Paljic/Diaz wystawić to ... wystawi obu. Paljic na pomocy a Diaz na obronie :lol: i problem bronienia lewej strony roziwązany :lol:. Szczerze to wątpie czy coś się zmieni w porównaniu do ostatniego naszego meczu z Litexem, trener zawsze mówi że zaskoczy i nie zaskakuje. Zamiast Jovanica Pareiko i zamiast Illieva Małecki, tyle zmian będzie.
|
Cytat:
chodziło mi o to, że jeśli lewy pomocnik będzie grał jak to mówisz defensywnie, a na prawej damy Meliksona jak chyba proponujesz, to po prostu Tom zmieni stronę :P Cytat:
Cytat:
wszak po to go Maaskant oszczędzał :rotfl: |
a może na lewą obronę wskoczy Jovanovic,
oczywiście, że Bunoza nie zagra a z całą pewnością zagra Jaliens |
Cytat:
|
Cytat:
Co do samego spotkania, jestem dość spokojny o wynik. Musimy jak najszybciej strzelić gola, żeby już od samego początku dać do zrozumienia tym koleżkom z Bułgarii, że w dzisiejszej piłce nie ma miejsca na lekceważenie przeciwnika (a robią to nawet po przegranym spotkaniu u siebie). |
Ja myślę, że do przerwy będzie kopanina, trochę szarpania, sporo nerwów kilka żółtych kartek i 0:0 po grze na marnym poziomie z obu stron... Po przerwie może wpaść kilka goli dla obu drużyn i wynik będzie oscylował wokół remisu... Coś czuje, że meczu nie wygramy ale też nie przegramy. Liczę, że fart wciąż będzie z nami.
|
Cytat:
|
Obawiam się aby nie skończyć jak Śląsk z Dundee i nie stracić 2 bramek na początku, w sumie to nie mam pojęcia jaki będize wynik, ale 0:1 do przerwy dla Latexu nie będze złe, zwłaszcza, że się podobno szybko męczą
|
Nie interesuje się bukmacherką... Mnie się wydaje, że będzie 2:1 dla Wisły lub 1:2 dla Litexu później karne lub remis 2:2 po 90 minutach.
|
A ja sądzę że zagramy na 0 z tyłu, raz coś pójdzie nie tak i skończy się 0-1. Choć liczę na 1-1.
|
Najważniejsze to przejść do ostatniej rundy eliminacyjnej LM. Jakby udało się wygrać choćby 1:0 byłoby znakomicie nie tylko z powodu cementowania morale drużyny, ale również z powodu małych punktów do rankingu.
|
Cytat:
10 znaków |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cóż, ja bym chciał widzieć drużynę w środę w tym nieco bardziej ofensywnym ustawieniu, z jednym defensywnym pomocnikiem (Sobolem), wszak w futbolu najlepszą obroną jest atak, jednak wiem, że Trener ryzykować nie lubi i choć zapowiada niespodzianki, to pewnie zagramy podobnie jak w pierwszym meczu.
4-2-3-1 Pareiko - Diaz, Chavez, Kew, Lamey - Sobol, Wilk - Kirm, Melikson, Mały - Genkov (choć tu wolałbym Bitona). |
Cytat:
|
no i kto wie czy wlasnie nie bedzie takiej taktyki bo Malecki przed chwila "zdradzil sie" na polsacie sport ze "ma nadzieje" ze Wisla zagra z kontry na wlasnej polowie a nie bedzie prowadzic otwartej gry
|
Widzę, że napięcie przed meczem zaczyna rosnąć. Rozumiem, mnie też się niedługo udzieli! Ale nie ma co rozpaczać, sytuacja przed meczem jest dobra. Melikson jest (chyba) zdrowy, oby Parejko wrócił, wtedy będzie naprawdę dobrze i będę zmuszony zmienić moje zestawienie składu. Żałuje jednak że Iliev nie zagra, będzie to osłabienie, ale jest szansa że nasz Kirm "jeździec bez głowy" w końcu odpali. I jedno jest pewne, będziemy grać z kontry.
P.S. Tak na uspokojenie polecam dobrą nutkę, klimatyczną: http://www.youtube.com/watch?v=QOgHz...9558D4&index=9 Idę żreć kalafior. :D |
Cytat:
Co do meczu z Litexem, to mimo dobrego wyniku w pierwszym spotkaniu mam o wiele większego pietra niż przed pierwszym spotkaniem. Musimy zagrać o klasę lepiej, bo nie można liczyć na samego farta. |
Tak teoretycznie jak Wisła wygra z Litexem to już ma LM.
4 runda - runda play-off już zaliczana jest do LM. Hymn LM, mecze o tej samej godzinie i te sprawy, duże pieniądze (coś ponad 2mln Euro za grę w tej rundzie) plus 1 mln Euro za grupę Ligi Europy :D |
Czy ktoś wie coś na temat jutrzejszego treningu? Gdzie, o której ?
|
|
Zastanawiam sie co teraz tkwi w glowach pilkarzy Litexu?
Cos czuje ze oni nas ponowanie od razu zaatakują,bo tak naprawde nie maja nic do stracenia. Jesli strzela pierwsza bramke(odpukac) to potem moga isc na zywiol i szybko strzlic druga.Dla nas to bedzie zle ,bo musimy strzelic tez 2 zeby miec awans. Litex nie przywykl przegrywac,i nalezy przygotowac sie na wszystko. Duzy plus to to ze oni oklapną gdzies od 70 minuty i wtedy nalezy to wykorzystac. |
Cytat:
Skrzydłowego w systemie 4-2-3-1 wysyłasz do krycia skrzydłowego drużyny przeciwnej a żeby było śmieszniej to asekuruję go boczny obrońca :shock:. Może jeszcze Genkov ma pomagać stoperom a asekurował go będzie Chavez. Przypominam tylko że ten niby skrzydłowy w systemie Maaskanta to nie to samo co boczny pomocnik u Kasperczaka. Bardziej jest napastnikiem niż pomocnikiem. Od tego są dwaj defensywni pomocnicy żeby pomagać bocznym obrońcom. Posiadają dużo lepszy odbiór i ogólne umiejętności w obronie. Dzięki nim też czwórka ofensywnych zawodników ma mniej zadań defensywnych i teoretycznie większą swobodę. |
Cytat:
Na nas najlepiej wyjsc wysokim pressingiem jak Podbeskidzie czy Rapid w sparingu - jak sie uda z tego wyjsc i skontrowac na poczatku to rywalizacja sie pewnie rozstrzygnie dla nas. Jak stracimy pierwsi bramke to raczej Litex pojdzie za ciosem - zespol Maaskanta nie ma pomyslu? charakteru? zeby odwracac losy rywalizacji gdy traci pierwszy bramke. |
Dziwią mnie opinie, że gol dla nas i po meczu. A niby czemu? Gol dla nas nie zmienia nic w ich taktyce. I tak musza strzelić 2 bramki. Przy 2 naszych bramkach będę spokojnieszy. Jeden gol nieczego nie załatwia. Nie spodziewam się innego meczu jak zwykle. My cofnięci, oni atakują i obyśmy mieli farta.
|
na nasze szczęście Litex to bardzo nieskuteczna drużyna,grają dobrze ale do pola karnego,potem brakuje zimnej krwi.W pierwszym meczu mieli 4-5 sytuacji bramkowych i z bólem jedną wykorzystali.Pewnie rzucą sie na nas jak wściekli a Melex z Małym ich dwa razy skontrują i będzie pozamiatane.:):):)
|
W pucharach najważnieszy jest wynik,i dla mnie w środę liczy się awans, mam gdzieś w jakim zrobimy to stylu, ważne aby znaleść się w kolejnej rundzie. Na 100% zagramy defensywnie i będziemy szukać szczęścia z kontrataku.Jak ustawi presonalnie zespół Maaskant?Napewno jeśli będą zdrowi do składu wrócił Mały i Pareiko, i to bedzie duże dla nas wzmocnienie. Czyli tak jak mówiłem w bramce Pareiko, w obronie Lamey- Jaliens-Chavez-Paljić.Środek obrony wiadomo, na lewej obronie mam nadzieję ze zagra Dragan który jest równie słabym obrońcą jak Diaz, ale szybszym i zwrotniejszym i to może być atut który zaważy , że to właśnie on zagra od początku.Pomoc: dwójka defensywnych pomocników, Sobol-Wilk, jeśli Czarek nie bedzie zdrów to mam nadzieję że jego miejsce zajmie Jirsak, a nie Nunez bo ostatnio zagrał słabo, miał dużo strat, a w tym meczu nie możemy sobie na to pozwolić. Trójka ofensywna to Kirm-Maor-Mały a przed nimi w ataku zagra Genkov.Mimo , że ostatnio jego forma nie imponuje to myśle , że ma duży kredyt zaufania u Maaskanta i to on zagra od pierwszych minut a nie Biton.
|
http://www.sport.pl/sport/10,67450,1...ie_wziela.html Przyszyli nogę Meliksonowi :P
|
Cytat:
To my musimy prowadzić grę i narzucić Litexowi warunki gry. Szybkie rozgrywanie piłki w środku pola, przede wszystkim na 1 -2 kontakty by oni biegali i szukanie prostopadłych piłek na Genkowa . To bardziej zastopuje Litex niż próba zamurowanie bramki Do takiej gry potrzebny jest Garguła (albo bardziej pobudzony Nunez) .. najlepiej po 45 minut bo partner Sobola będzie musiał zapierniczać w środę jak nikt ... tak naprawdę myślę że to będzie kluczowa pozycja w tym meczu. Taktyka polegająca na postawieniu 6 obrońców (z Wilkiem i Sobolem) nie powinna być zastosowana z dwóch powodów - zastosowaliśmy taka w Łoweczu i możecie pisać co chcecie .. gdyby nie szczęście przegralibyśmy tam .. - Wilk nie jest w 100% sprawny fizycznie a jego głównym walorem jest walka i bieganie przez 90 minut, P.S. W sukurs moim poglądom ruszył .... Trener Maskant cytuję: " Tak. Jak się przyjrzeć naszym bramkom, to padają one dzięki naciskowi na przeciwnika, a nie bronieniu się przed nim" |
Cytat:
|
Patrząc na ostatnie występy naszych lewych defensorów, to, na miejscu Roberta, przesunąłbym Lameya na lewą obronę, a na prawej postawił na Jovanovica. W środku, biorąc pod uwagę niedyspozycję Wilka, postawiłbym na Jirsaka. Nunezowi brakuje doświadczenia, a Garguła to gracz czysto ofensywny. Co do ataku to, patrząc na formę Genkova, warto przemyśleć zmienienie go na Bitona, lub przesunięcie Ilieva na szpicę i ustawienie Kirma na lewym skrzydle.
|
Cytat:
No i Pareiko oby był zdrowy i w formie. |
Faktycznie, zapomniałem o karze Ilieva. Występ Małego, wnioskując z wypowiedzi, uznałem za pewny. W takim razie na szpicy wybór ogranicza się do Bitona i Genkova, a w pomocy w grę wchodzą warianty:
- lewe skrzydło Kirm, Maor jako ofensywny środkowy (najbardziej prawdopodobny) - lewe skrzydło Maor, Garguła jako ofensywny środkowy Osobiście preferowałbym drugą opcję, ale Maaskant wyraźnie wierzy w szybki powrót Kirma do formy. |
OBY NIE KIRM !!!! JEZDZIEC BEZ GLOWY !!!! mam nadzieje ze Wisla jak najszybciej rozwiaze z nim kontrakt bo gosc jest przedramat
|
Jovanović grał kiedykolwiek jako defensywny pomocnik ? Jak wszedł na wyjeździe z Litexem to super się pokazał jako "defensywny napastnik" :)
|
Cytat:
|
Cytat:
Ja bym dał szansę Boguskiemu. Asysta niby nic wielkiego, ale nikt poza nim jej nie zanotował, a grał niecałe 10 minut. Jemu potrzebna jest gra. Jak grał więcej w sezonie to nie zawodził. Poza tym przy korzystnym wyniku warto trzymać na ławce kogoś młodego. Najbliżej podobno jest Brud. Tym bardziej, że Sobolewski-Wilk nie będą przez całą rundę naszą żelazną parą defensywnych pomocników. Skoro przedłużono z nim kontrakt to jakiś poziom musi prezentować. Chrapek podobno w tamtym sezonie MESY grał nieźle. Z tego co pamiętam to skrzydłowy. W jakiejś 80 minucie gdybyśmy prowadzili można go wprowadzić na boisko. W lidze w tej kolejce wystąpiło kilku młodych debiutantów i czy zaprezentowali się źle? Końcówki spotkań przy korzystnym wyniku to nie jest ogromne ryzyko. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl