Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

Gucio25 01.08.2011 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Robert Maaskant
Jeśli strzelimy szybko gola, to skończy mecz. Powinniśmy więc patrzeć nie tylko na obronę, ale także na zaatakowanie rywala w odpowiednim momencie.

strzelenie jednej bramki nie zmienia kompletnie nic.. tak czy tak, Litex musi strzelić dwie, żeby awansować/zostać w grze (dogrywka).

filemon 01.08.2011 15:19

Dalibyście sobie już spokój z domniemaną kontuzją Meliksona. Jest w pełni zdrowy i wystąpi w meczu z Liteksem.

Nehiar 01.08.2011 15:27

Ew. Robert zamiast zastanawiać się którego z dwójki Paljic/Diaz wystawić to ... wystawi obu. Paljic na pomocy a Diaz na obronie :lol: i problem bronienia lewej strony roziwązany :lol:. Szczerze to wątpie czy coś się zmieni w porównaniu do ostatniego naszego meczu z Litexem, trener zawsze mówi że zaskoczy i nie zaskakuje. Zamiast Jovanica Pareiko i zamiast Illieva Małecki, tyle zmian będzie.

JrQ- 01.08.2011 15:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yogul (Post 1138226)
a wytłuściłem fragmenty gdzie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ; )

nie odpowiedziałem
chodziło mi o to, że jeśli lewy pomocnik będzie grał jak to mówisz defensywnie, a na prawej damy Meliksona jak chyba proponujesz, to po prostu Tom zmieni stronę :P

Cytat:

ja jestem w stanie się założyć że to będzie Dragan :)
stoi! :-D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1138246)
Masz tu Robert dobry plan na środę. Nie musisz dziękować. Duże wsparcie bocznego pomocnika dla Diaza. Bunoza na tego ich wysokiego brazyliczyka bo sądzę że wyjdzie w podstawowym składzie.


http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

ta, jasne, bez Jaliensa
wszak po to go Maaskant oszczędzał :rotfl:

domin_czyzyny 01.08.2011 15:41

a może na lewą obronę wskoczy Jovanovic,
oczywiście, że Bunoza nie zagra a z całą pewnością zagra Jaliens

fond 01.08.2011 18:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1138263)
Dalibyście sobie już spokój z domniemaną kontuzją Meliksona. Jest w pełni zdrowy i wystąpi w meczu z Liteksem.

Ci, którzy wypuścili tę plotę na shoutboxie o kontuzji Meliksona powinni dostać bana :evil:

Simao1 01.08.2011 18:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fond (Post 1138371)
Ci, którzy wypuścili tę plotę na shoutboxie o kontuzji Meliksona powinni dostać bana :evil:

W ogóle co to za pomysł, żeby doszukiwać się informacji, której nie podał klub, tym niemniej, że w ciągu ostatnich kilku godzin, oficjalna poinformowała o urazie Czarka Wilka.

Co do samego spotkania, jestem dość spokojny o wynik. Musimy jak najszybciej strzelić gola, żeby już od samego początku dać do zrozumienia tym koleżkom z Bułgarii, że w dzisiejszej piłce nie ma miejsca na lekceważenie przeciwnika (a robią to nawet po przegranym spotkaniu u siebie).

thechris 01.08.2011 19:25

Ja myślę, że do przerwy będzie kopanina, trochę szarpania, sporo nerwów kilka żółtych kartek i 0:0 po grze na marnym poziomie z obu stron... Po przerwie może wpaść kilka goli dla obu drużyn i wynik będzie oscylował wokół remisu... Coś czuje, że meczu nie wygramy ale też nie przegramy. Liczę, że fart wciąż będzie z nami.

prober 01.08.2011 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1138409)
Ja myślę, że do przerwy będzie kopanina, trochę szarpania, sporo nerwów kilka żółtych kartek i 0:0 po grze na marnym poziomie z obu stron... Po przerwie może wpaść kilka goli dla obu drużyn i wynik będzie oscylował wokół remisu... Coś czuje, że meczu nie wygramy ale też nie przegramy. Liczę, że fart wciąż będzie z nami.

Ameryki to nie odkryłeś, bukmacherzy twierdzą, że do przerwy najbardziej prawdopodobne jest 0:0 lub 1:0 dla Wisły, a w całym meczu 1:0 lub 1:1.

Dariusz 01.08.2011 20:30

Obawiam się aby nie skończyć jak Śląsk z Dundee i nie stracić 2 bramek na początku, w sumie to nie mam pojęcia jaki będize wynik, ale 0:1 do przerwy dla Latexu nie będze złe, zwłaszcza, że się podobno szybko męczą

thechris 01.08.2011 20:31

Nie interesuje się bukmacherką... Mnie się wydaje, że będzie 2:1 dla Wisły lub 1:2 dla Litexu później karne lub remis 2:2 po 90 minutach.

Fiti 01.08.2011 20:46

A ja sądzę że zagramy na 0 z tyłu, raz coś pójdzie nie tak i skończy się 0-1. Choć liczę na 1-1.

QBAS 01.08.2011 21:08

Najważniejsze to przejść do ostatniej rundy eliminacyjnej LM. Jakby udało się wygrać choćby 1:0 byłoby znakomicie nie tylko z powodu cementowania morale drużyny, ale również z powodu małych punktów do rankingu.

Donki 01.08.2011 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FearTS (Post 1138482)
gdy Wisła wygra z Łoweczem to ma min. faze grupową w pucharze uefa ?

Tak.
10 znaków

tomek100 01.08.2011 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FearTS (Post 1138482)
gdy Wisła wygra z Łoweczem to ma min. faze grupową w pucharze uefa ?

Tak.........

vaazon 01.08.2011 21:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FearTS (Post 1138482)
gdy Wisła wygra z Łoweczem to ma min. faze grupową w pucharze uefa ?

Faza grupowa Ligi Europy :) I nie mówcie, że się czepiam, bo to tak jakby na Ligę Mistrzów nadal mówić Puchar Europy.

mati12101pedek 01.08.2011 21:44

Cóż, ja bym chciał widzieć drużynę w środę w tym nieco bardziej ofensywnym ustawieniu, z jednym defensywnym pomocnikiem (Sobolem), wszak w futbolu najlepszą obroną jest atak, jednak wiem, że Trener ryzykować nie lubi i choć zapowiada niespodzianki, to pewnie zagramy podobnie jak w pierwszym meczu.

4-2-3-1
Pareiko - Diaz, Chavez, Kew, Lamey - Sobol, Wilk - Kirm, Melikson, Mały - Genkov (choć tu wolałbym Bitona).

skeba 01.08.2011 21:54

Cytat:

Cóż, ja bym chciał widzieć drużynę w środę w tym nieco bardziej ofensywnym ustawieniu, z jednym defensywnym pomocnikiem (Sobolem), wszak w futbolu najlepszą obroną jest atak, jednak wiem, że Trener ryzykować nie lubi i choć zapowiada niespodzianki, to pewnie zagramy podobnie jak w pierwszym meczu.

4-2-3-1
Pareiko - Diaz, Chavez, Kew, Lamey - Sobol, Wilk - Kirm, Melikson, Mały - Genkov (choć tu wolałbym Bitona).
Po co grać ofensywnie, kiedy nie ma takiej potrzeby. Gra z kontry będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie mówimy tu o obronie Częstochowy, ale o racjonalnej grze. Znamy wynik z Lowecza i remis nas ratuje albo przegrana 1-0.

sportnh 01.08.2011 21:55

no i kto wie czy wlasnie nie bedzie takiej taktyki bo Malecki przed chwila "zdradzil sie" na polsacie sport ze "ma nadzieje" ze Wisla zagra z kontry na wlasnej polowie a nie bedzie prowadzic otwartej gry

WislaOnly 01.08.2011 22:23

Widzę, że napięcie przed meczem zaczyna rosnąć. Rozumiem, mnie też się niedługo udzieli! Ale nie ma co rozpaczać, sytuacja przed meczem jest dobra. Melikson jest (chyba) zdrowy, oby Parejko wrócił, wtedy będzie naprawdę dobrze i będę zmuszony zmienić moje zestawienie składu. Żałuje jednak że Iliev nie zagra, będzie to osłabienie, ale jest szansa że nasz Kirm "jeździec bez głowy" w końcu odpali. I jedno jest pewne, będziemy grać z kontry.
P.S. Tak na uspokojenie polecam dobrą nutkę, klimatyczną: http://www.youtube.com/watch?v=QOgHz...9558D4&index=9
Idę żreć kalafior. :D

s1mone 01.08.2011 22:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vaazon (Post 1138490)
Faza grupowa Ligi Europy :) I nie mówcie, że się czepiam, bo to tak jakby na Ligę Mistrzów nadal mówić Puchar Europy.

Czepiasz się - bo właśnie tak jest. Chociaż od Pucharu Europy częściej się używa sformuowania Puchar Mistrzów, pozdro :p

Co do meczu z Litexem, to mimo dobrego wyniku w pierwszym spotkaniu mam o wiele większego pietra niż przed pierwszym spotkaniem. Musimy zagrać o klasę lepiej, bo nie można liczyć na samego farta.

-Goral- 01.08.2011 23:23

Tak teoretycznie jak Wisła wygra z Litexem to już ma LM.

4 runda - runda play-off już zaliczana jest do LM.

Hymn LM, mecze o tej samej godzinie i te sprawy, duże pieniądze (coś ponad 2mln Euro za grę w tej rundzie) plus 1 mln Euro za grupę Ligi Europy :D

matti123 01.08.2011 23:24

Czy ktoś wie coś na temat jutrzejszego treningu? Gdzie, o której ?

wanol 02.08.2011 00:05

http://michalszadkowski.blox.pl/2011...akow-byla.html ;)

Wojtas 02.08.2011 00:19

Zastanawiam sie co teraz tkwi w glowach pilkarzy Litexu?

Cos czuje ze oni nas ponowanie od razu zaatakują,bo tak naprawde nie maja nic do stracenia.
Jesli strzela pierwsza bramke(odpukac) to potem moga isc na zywiol i szybko strzlic druga.Dla nas to bedzie zle ,bo musimy strzelic tez 2 zeby miec awans.

Litex nie przywykl przegrywac,i nalezy przygotowac sie na wszystko.

Duzy plus to to ze oni oklapną gdzies od 70 minuty i wtedy nalezy to wykorzystac.

Kris Dee 02.08.2011 02:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yogul (Post 1138226)
w nowoczesnej piłce to własnie skrzydłowy pomocnik musi kryć, albo chociaż pomagać w kryciu skrzydłowego z przeciwnej drużyny, wtedy boczny obrońca asekuruje go oraz pomaga środkowym obrońcom.

Widać że nie masz zielonego pojęcia o "nowoczesnej piłce"
Skrzydłowego w systemie 4-2-3-1 wysyłasz do krycia skrzydłowego drużyny przeciwnej a żeby było śmieszniej to asekuruję go boczny obrońca :shock:. Może jeszcze Genkov ma pomagać stoperom a asekurował go będzie Chavez.
Przypominam tylko że ten niby skrzydłowy w systemie Maaskanta to nie to samo co boczny pomocnik u Kasperczaka. Bardziej jest napastnikiem niż pomocnikiem.
Od tego są dwaj defensywni pomocnicy żeby pomagać bocznym obrońcom. Posiadają dużo lepszy odbiór i ogólne umiejętności w obronie.
Dzięki nim też czwórka ofensywnych zawodników ma mniej zadań defensywnych i teoretycznie większą swobodę.

dynek.pl 02.08.2011 08:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1138569)
Zastanawiam sie co teraz tkwi w glowach pilkarzy Litexu?

Cos czuje ze oni nas ponowanie od razu zaatakują,bo tak naprawde nie maja nic do stracenia.
Jesli strzela pierwsza bramke(odpukac) to potem moga isc na zywiol i szybko strzlic druga.Dla nas to bedzie zle ,bo musimy strzelic tez 2 zeby miec awans.

Litex nie przywykl przegrywac,i nalezy przygotowac sie na wszystko.

Duzy plus to to ze oni oklapną gdzies od 70 minuty i wtedy nalezy to wykorzystac.

Mam podobne odczucia. Mysle, ze po pierwszej konfrontacji oni musza czuc, ze sa lepsi technicznie i jako druzyna, a zabraklo im tylko troche szczescia? skutecznosci?
Na nas najlepiej wyjsc wysokim pressingiem jak Podbeskidzie czy Rapid w sparingu - jak sie uda z tego wyjsc i skontrowac na poczatku to rywalizacja sie pewnie rozstrzygnie dla nas. Jak stracimy pierwsi bramke to raczej Litex pojdzie za ciosem - zespol Maaskanta nie ma pomyslu? charakteru? zeby odwracac losy rywalizacji gdy traci pierwszy bramke.

rafal777 02.08.2011 08:53

Dziwią mnie opinie, że gol dla nas i po meczu. A niby czemu? Gol dla nas nie zmienia nic w ich taktyce. I tak musza strzelić 2 bramki. Przy 2 naszych bramkach będę spokojnieszy. Jeden gol nieczego nie załatwia. Nie spodziewam się innego meczu jak zwykle. My cofnięci, oni atakują i obyśmy mieli farta.

AYALA 02.08.2011 08:54

na nasze szczęście Litex to bardzo nieskuteczna drużyna,grają dobrze ale do pola karnego,potem brakuje zimnej krwi.W pierwszym meczu mieli 4-5 sytuacji bramkowych i z bólem jedną wykorzystali.Pewnie rzucą sie na nas jak wściekli a Melex z Małym ich dwa razy skontrują i będzie pozamiatane.:):):)

penia 02.08.2011 09:07

W pucharach najważnieszy jest wynik,i dla mnie w środę liczy się awans, mam gdzieś w jakim zrobimy to stylu, ważne aby znaleść się w kolejnej rundzie. Na 100% zagramy defensywnie i będziemy szukać szczęścia z kontrataku.Jak ustawi presonalnie zespół Maaskant?Napewno jeśli będą zdrowi do składu wrócił Mały i Pareiko, i to bedzie duże dla nas wzmocnienie. Czyli tak jak mówiłem w bramce Pareiko, w obronie Lamey- Jaliens-Chavez-Paljić.Środek obrony wiadomo, na lewej obronie mam nadzieję ze zagra Dragan który jest równie słabym obrońcą jak Diaz, ale szybszym i zwrotniejszym i to może być atut który zaważy , że to właśnie on zagra od początku.Pomoc: dwójka defensywnych pomocników, Sobol-Wilk, jeśli Czarek nie bedzie zdrów to mam nadzieję że jego miejsce zajmie Jirsak, a nie Nunez bo ostatnio zagrał słabo, miał dużo strat, a w tym meczu nie możemy sobie na to pozwolić. Trójka ofensywna to Kirm-Maor-Mały a przed nimi w ataku zagra Genkov.Mimo , że ostatnio jego forma nie imponuje to myśle , że ma duży kredyt zaufania u Maaskanta i to on zagra od pierwszych minut a nie Biton.

Pan Jotka 02.08.2011 09:35

http://www.sport.pl/sport/10,67450,1...ie_wziela.html Przyszyli nogę Meliksonowi :P

Grantar 02.08.2011 09:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez penia (Post 1138607)
....i dla mnie w środę liczy się awans, mam gdzieś w jakim zrobimy to stylu, ważne aby znaleść się w kolejnej rundzie

Dla mnie też ważniejsze jest zwycięstwo (awans) od stylu ale NIE uważam że czekanie na kontrę to super taktyka ...
To my musimy prowadzić grę i narzucić Litexowi warunki gry. Szybkie rozgrywanie piłki w środku pola, przede wszystkim na 1 -2 kontakty by oni biegali i szukanie prostopadłych piłek na Genkowa . To bardziej zastopuje Litex niż próba zamurowanie bramki
Do takiej gry potrzebny jest Garguła (albo bardziej pobudzony Nunez) .. najlepiej po 45 minut bo partner Sobola będzie musiał zapierniczać w środę jak nikt ... tak naprawdę myślę że to będzie kluczowa pozycja w tym meczu.
Taktyka polegająca na postawieniu 6 obrońców (z Wilkiem i Sobolem) nie powinna być zastosowana z dwóch powodów
- zastosowaliśmy taka w Łoweczu i możecie pisać co chcecie .. gdyby nie szczęście przegralibyśmy tam ..
- Wilk nie jest w 100% sprawny fizycznie a jego głównym walorem jest walka i bieganie przez 90 minut,

P.S. W sukurs moim poglądom ruszył .... Trener Maskant cytuję: " Tak. Jak się przyjrzeć naszym bramkom, to padają one dzięki naciskowi na przeciwnika, a nie bronieniu się przed nim"

brylant17 02.08.2011 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1138569)
Zastanawiam sie co teraz tkwi w glowach pilkarzy Litexu?

Cos czuje ze oni nas ponowanie od razu zaatakują,bo tak naprawde nie maja nic do stracenia.
Jesli strzela pierwsza bramke(odpukac) to potem moga isc na zywiol i szybko strzlic druga.Dla nas to bedzie zle ,bo musimy strzelic tez 2 zeby miec awans.

Litex nie przywykl przegrywac,i nalezy przygotowac sie na wszystko.

Duzy plus to to ze oni oklapną gdzies od 70 minuty i wtedy nalezy to wykorzystac.

Według mnie ich ostatnia porażka w meczu z CSKA mam nadzieję, że siedzi im to w głowach a my to wykorzystamy, chodź o nas można powiedzieć to samo czy siedzi naszym piłkarzom remis z Widzewem, mam nadzieję, że nie

3żyk 02.08.2011 09:57

Patrząc na ostatnie występy naszych lewych defensorów, to, na miejscu Roberta, przesunąłbym Lameya na lewą obronę, a na prawej postawił na Jovanovica. W środku, biorąc pod uwagę niedyspozycję Wilka, postawiłbym na Jirsaka. Nunezowi brakuje doświadczenia, a Garguła to gracz czysto ofensywny. Co do ataku to, patrząc na formę Genkova, warto przemyśleć zmienienie go na Bitona, lub przesunięcie Ilieva na szpicę i ustawienie Kirma na lewym skrzydle.

arti 02.08.2011 10:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 3żyk (Post 1138632)
Patrząc na ostatnie występy naszych lewych defensorów, to, na miejscu Roberta, przesunąłbym Lameya na lewą obronę, a na prawej postawił na Jovanovica. W środku, biorąc pod uwagę niedyspozycję Wilka, postawiłbym na Jirsaka. Nunezowi brakuje doświadczenia, a Garguła to gracz czysto ofensywny. Co do ataku to, patrząc na formę Genkova, warto przemyśleć zmienienie go na Bitona, lub przesunięcie Ilieva na szpicę i ustawienie Kirma na lewym skrzydle.

Iliev pauzuje za kartki. Za Niego Mały (oby był na chodzie), być może Jirsak albo Jovanovic(?) za Wilka i walka na całym boisku od 1 do ostatniej minuty. Plus wsparcie trybun i musimy obronić ten awans!
No i Pareiko oby był zdrowy i w formie.

3żyk 02.08.2011 10:57

Faktycznie, zapomniałem o karze Ilieva. Występ Małego, wnioskując z wypowiedzi, uznałem za pewny. W takim razie na szpicy wybór ogranicza się do Bitona i Genkova, a w pomocy w grę wchodzą warianty:
- lewe skrzydło Kirm, Maor jako ofensywny środkowy (najbardziej prawdopodobny)
- lewe skrzydło Maor, Garguła jako ofensywny środkowy
Osobiście preferowałbym drugą opcję, ale Maaskant wyraźnie wierzy w szybki powrót Kirma do formy.

sportnh 02.08.2011 10:59

OBY NIE KIRM !!!! JEZDZIEC BEZ GLOWY !!!! mam nadzieje ze Wisla jak najszybciej rozwiaze z nim kontrakt bo gosc jest przedramat

tofik 02.08.2011 11:01

Jovanović grał kiedykolwiek jako defensywny pomocnik ? Jak wszedł na wyjeździe z Litexem to super się pokazał jako "defensywny napastnik" :)

AYALA 02.08.2011 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sportnh (Post 1138657)
OBY NIE KIRM !!!! JEZDZIEC BEZ GLOWY !!!! mam nadzieje ze Wisla jak najszybciej rozwiaze z nim kontrakt bo gosc jest przedramat

podobną rzecz co Ty napisałem o Kirmie w temacie o polityce transferowej to zostałem natychmiast zrugany przez tutejszych expertów

kacpaw91 02.08.2011 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sportnh (Post 1138657)
OBY NIE KIRM !!!! JEZDZIEC BEZ GLOWY !!!! mam nadzieje ze Wisla jak najszybciej rozwiaze z nim kontrakt bo gosc jest przedramat

9 bramek, 7 asyst. Życzyłbym nam takich więcej zawodników. Inna kwestia to jego technika. Mimo wszystko milion, czy półtora milion euro moglibyśmy za niego dostać i przeznaczyć to na zakup jakiegoś przebojowego skrzydłowego. Nawet starczyłoby na jakiegoś lewego obrońcę. Kilka osób już się tutaj zastanawiało nad grą Kirma w środku. Uważam, że tam by grał lepiej, podobnie jak... Jirsak na skrzydle. Ogólnie chcę wskazać na to, że nie każdy piłkarz grający na danej pozycji gra na niej optymalnie.

Ja bym dał szansę Boguskiemu. Asysta niby nic wielkiego, ale nikt poza nim jej nie zanotował, a grał niecałe 10 minut. Jemu potrzebna jest gra. Jak grał więcej w sezonie to nie zawodził.

Poza tym przy korzystnym wyniku warto trzymać na ławce kogoś młodego. Najbliżej podobno jest Brud. Tym bardziej, że Sobolewski-Wilk nie będą przez całą rundę naszą żelazną parą defensywnych pomocników. Skoro przedłużono z nim kontrakt to jakiś poziom musi prezentować. Chrapek podobno w tamtym sezonie MESY grał nieźle. Z tego co pamiętam to skrzydłowy. W jakiejś 80 minucie gdybyśmy prowadzili można go wprowadzić na boisko.

W lidze w tej kolejce wystąpiło kilku młodych debiutantów i czy zaprezentowali się źle? Końcówki spotkań przy korzystnym wyniku to nie jest ogromne ryzyko.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl