Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

focusik09 14.11.2011 22:43

Trochę podobne do budynku odnowy biologicznej w mieście Andora la Vella

Bóg Trybun (objawion) 15.11.2011 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez focusik09 (Post 1191677)
Trochę podobne do budynku odnowy biologicznej w mieście Andora la Vella

Trochę bardzo :-) Caldea, kompleks odnowy i nie tylko

zagadki wędrują na Bohaterów

focusik09 15.11.2011 13:34

Ok, to coś prostego

http://images45.fotosik.pl/1211/32eefcabd487a614.jpg


Jak się nazywa ten mostek ? :>

WISŁAZWE 15.11.2011 13:53

Most łukowy.
Most szejka Rashida bin Sayeda w Dubaju :)

Jak dobrze, to zagadkę dam około godziny 21, wcześniej nie dam rady niestety.

focusik09 15.11.2011 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1191798)
Most łukowy.
Most szejka Rashida bin Sayeda w Dubaju :)

Jak dobrze, to zagadkę dam około godziny 21, wcześniej nie dam rady niestety.


:shock: szybko

Yes, ser .

Zadajesz

WISŁAZWE 15.11.2011 19:44

Udało się wcześniej, więc wrzucam zagadkę bo widzę że poprawna odpowiedź:

1.
http://i44.tinypic.com/rigg9l.jpg

2.
http://i42.tinypic.com/25styja.jpg

Co i gdzie :)

focusik09 15.11.2011 20:26

Zamek w Schwerinie - Niemcy:-D

WISŁAZWE 15.11.2011 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez focusik09 (Post 1191919)
Zamek w Schwerinie - Niemcy:-D


Zgadza się ;)

focusik09 15.11.2011 20:44

http://images37.fotosik.pl/1173/e5460a5401b78cecmed.jpg

Gdzie jest ten stadion ?

fialo 15.11.2011 20:47

W Doniecku.

Eternit 15.11.2011 20:49

Donbass Arena?

focusik09 15.11.2011 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1191924)
W Doniecku.

Fialo był pierwszy

Zadajesz

fialo 15.11.2011 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez focusik09 (Post 1191927)
Fialo był pierwszy

Zadajesz

Okej, tylko tak za dwie godzinki, bo narazie nie mam czasu ;)

fialo 17.11.2011 00:25

Wybaczcie 'małe' spóźnienie :)

To idąc tematyką stadionową:

http://img7.imageshack.us/img7/7632/js87721.jpg

Gdzie leży ten o to obiekt ?

witorik 17.11.2011 00:30

CZyżby to była Wenecja?

fialo 17.11.2011 00:47

Brawo, to jest właśnie stadion F.C.B Unione Venezia :) Zadajesz

witorik 17.11.2011 00:51

http://img809.imageshack.us/img809/7582/miastou.png

Co to za miasto?

Proud 17.11.2011 01:31

1 Załącznik(ów)
Nuuk na Grenlandii?

Edit:

Jako, że potwierdziłem przypuszczenia na google - grafika :) to zadaję pytanie:

Co to za Panowie?
Co odkryli?
Co jest dziwnego/osobliwego w ich odkryciu a raczej w sposobie odkrycia?
Co dostali za odkrycie? I czy całkowicie słusznie?

Przepraszam ale nie umiem wrzucić zdjęcia w ogólnodostępnym widoku...Panowie na zdjęciu są mało widoczni, ale tło jest wystarczającą podpowiedzią :)

filemon 17.11.2011 11:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1192258)
Co to za Panowie?
Co odkryli?
Co jest dziwnego/osobliwego w ich odkryciu a raczej w sposobie odkrycia?
Co dostali za odkrycie? I czy całkowicie słusznie?

Przepraszam ale nie umiem wrzucić zdjęcia w ogólnodostępnym widoku...Panowie na zdjęciu są mało widoczni, ale tło jest wystarczającą podpowiedzią :)

Trochę się naszukałem, ale jest.
To Arno Penzias i Robert Woodrow Wilson. W 1978 roku otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za przypadkowe odkrycie dokonane w 1964 r, podczas pomiarów sygnałów mikrofalowych. Pracując w Bell Labs na nowym typie anteny, Wilson i Penzias, zaobserwowali szumy pochodzące z trudnego do wykrycia źródła. Po usunięciu wszystkich potencjalnych przyczyn tych szumów, łącznie z gołębimi odchodami znajdującymi się na antenie, stwierdzili, że sygnał pochodzi z nieba, równomiernie ze wszystkich kierunków. Został on zidentyfikowany jako mikrofalowe promieniowanie tła (ang. CMB), które posłużyło jako potwierdzenie teorii Wielkiego Wybuchu.
A czy całkowicie słusznie to nie wiem. Wyczytałem, że niejaki George Gamow w 1947 "wraz ze współpracownikami opracował hipotezę gorącego wczesnego Wszechświata, ("teoria α,β,γ" od nazwisk Alpher, Bethe i Gamow) znaną obecnie pod nazwą Wielkiego Wybuchu."
Mam nadzieję, że wystarczy. Wystarczy? :D

http://pl.wikipedia.org/wiki/Arno_Penzias
http://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Woodrow_Wilson

Proud 17.11.2011 13:11

Wystarczy:)

Dodatkowo ciekawostką jest fakt, ze jeden miał polskie korzenie, pomimo, że nie jest oficjalnie uwzględniany jako noblista z polskimi korzeniami.

Gamow pracował na tymi mikorfalami, ale nie mógł na nie trafić. Tradycyjnej prezentacji podczas odbierana Nobla uczyli się na pamięć bo nie za bardzo rozumieli sens swojego odkrycia.


Filemon ZADAJESZ :)

filemon 17.11.2011 13:46

Dzięki :D Btw muszę powiedzieć że faktycznie dobra ciekawostka, bo zaintrygowała :-)
Lecim z zagadką:
http://img651.imageshack.us/img651/2...cnieradosc.jpg
http://img254.imageshack.us/img254/4003/35476697.jpg
Kim są i co ich łączy?
Dodam, że teraz co najmniej jedno z nich może wyglądać inaczej :>

WISŁAZWE 17.11.2011 20:46

Strzelam, hmm Fredrik Ljungberg, kobiety nie znam...
Ale może łączy ich postać Tonego Fernadesa właściciela West Hamu w którym swego czasu grał Szwed oraz właściciela Air Asia ( logo na koszulce kobiety)
Kupy się nie trzyma :lol:

filemon 17.11.2011 21:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1192458)
Strzelam, hmm Fredrik Ljungberg, kobiety nie znam...
Ale może łączy ich postać Tonego Fernadesa właściciela West Hamu w którym swego czasu grał Szwed oraz właściciela Air Asia ( logo na koszulce kobiety)
Kupy się nie trzyma :lol:

P1: Niestety nie, ale zahaczamy o dobrą ligę :>

P2: Ten pan brał udział w tym zdarzeniu, ktore laczy naszych bohaterow:
http://img337.imageshack.us/img337/6...50ce25b240.jpg

P3: Okej, mam nadzieję, że to znacznie pomoże. Pan po lewej to nasz bohater, trochę się zmienił :-)
http://img849.imageshack.us/img849/1...vgray42090.jpg
Jednakże teraz to już raczej nie jest tak uśmiechnięty :>

WISŁAZWE 18.11.2011 21:03

Koniec tego dobrego.

1. Andy Gray
2. Sian Massey
3. Richard Keys

Wytłumaczenie:

Pierwszy Pan wraz z drugim - stwierdzili na antenie Sky Sport 3d, że Pani na drugim zdjęciu (Sian Massey) nie wie na czym polega pozycja spalona. Sytuacja miała miejsce podczas spotkania Wolverhampton - Liverpool.

Dlaczego nie jest mu wesoło ?
Odpowiedź jest prosta, Pan Gray za to co powiedział został zwolniony z pracy.

filemon 18.11.2011 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1192768)
Koniec tego dobrego.

1. Andy Gray
2. Sian Massey
3. Richard Keys

Wytłumaczenie:

Pierwszy Pan wraz z drugim - stwierdzili na antenie Sky Sport 3d, że Pani na drugim zdjęciu (Sian Massey) nie wie na czym polega pozycja spalona. Sytuacja miała miejsce podczas spotkania Wolverhampton - Liverpool.

Dlaczego nie jest mu wesoło ?
Odpowiedź jest prosta, Pan Gray za to co powiedział został zwolniony z pracy.

d o s k o n a l e.
Słyszałeś o tej sprawie, czy teraz tak poszukałeś, jeśli mogę wiedzieć? :-)
Twoja kolej.

WISŁAZWE 18.11.2011 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1192770)
d o s k o n a l e.
Słyszałeś o tej sprawie, czy teraz tak poszukałeś, jeśli mogę wiedzieć? :-)
Twoja kolej.


Szukałem :)

Zagadka co i gdzie oraz co tam takiego niezwykłego :>

http://i42.tinypic.com/2j4yslu.jpg

focusik09 18.11.2011 21:45

Port lotniczy w Maderze

Port lotniczy Madery zbudowano w 1964 i niemal od razu uzyskał on miano jednego z najbardziej niebezpiecznych na świecie, a to szczególnie ze względu na wyjątkowe parametry lądowania. Droga startowa i pas do lądowania liczyły tutaj 1600 m! W zasadzie można na tym lotnisku lądować z dwóch kierunków. Od wschodu podejście prowadzi w linii wysokich skał położonych dokładnie w osi pasa lądowania. Od zachodu wygląda to jeszcze mniej ciekawie: piloci podchodzą do lądowania prostopadle do pasa, a na jego osi znajdują się dopiero w odległości około 1 mili od progu lotniska. Inny wariant nie jest tutaj możliwy, gdyż wszędzie mamy góry, których w bezpieczny sposób nie da się ominąć. Te warunki i wspomniana „mikroskopijna” długość pasa lotniska stały się przyczyną trzech kolejnych wypadków.

Chyba tak:-/


zadam jutro

WISŁAZWE 18.11.2011 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez focusik09 (Post 1192776)
Port lotniczy w Maderze

Port lotniczy Madery zbudowano w 1964 i niemal od razu uzyskał on miano jednego z najbardziej niebezpiecznych na świecie, a to szczególnie ze względu na wyjątkowe parametry lądowania. Droga startowa i pas do lądowania liczyły tutaj 1600 m! W zasadzie można na tym lotnisku lądować z dwóch kierunków. Od wschodu podejście prowadzi w linii wysokich skał położonych dokładnie w osi pasa lądowania. Od zachodu wygląda to jeszcze mniej ciekawie: piloci podchodzą do lądowania prostopadle do pasa, a na jego osi znajdują się dopiero w odległości około 1 mili od progu lotniska. Inny wariant nie jest tutaj możliwy, gdyż wszędzie mamy góry, których w bezpieczny sposób nie da się ominąć. Te warunki i wspomniana „mikroskopijna” długość pasa lotniska stały się przyczyną trzech kolejnych wypadków.

Chyba tak:-/


Zadajesz.

p.s niezwykłe jest to, że pod filarami lotniska znajduje się boisko do piłki nożnej.. :)

focusik09 19.11.2011 09:02

W jakim mieście jest ten pomnik ?

http://images40.fotosik.pl/1208/7c0443c151576f59m.jpg

Al_29 19.11.2011 09:27

Biała Podlaska. zadaj może inne, bo w tym jest odpowiedź na górze ;)

focusik09 19.11.2011 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Al_29 (Post 1192873)
Biała Podlaska. zadaj może inne, bo w tym jest odpowiedź na górze ;)


Wiem żle wstawiłem:-/

Zadajesz Al_29

focusik09 19.11.2011 17:03

Al_29, nie to nie, nie będziemy się prosić :> :lol:

To zadaje ja :

http://images40.fotosik.pl/1209/8aabc3dcf264c991m.jpg

Gdzie ta dziwna sytuacja ma miejsce ?

Eternit 19.11.2011 17:06

Dom do góry nogami w Szymbarku?
W Zakopanem widziałem podróbkę.

focusik09 19.11.2011 17:13

Ok eternit :>

dawaj coś trudniejszego

Eternit 19.11.2011 17:23

Co i gdzie?
http://i41.tinypic.com/2d5gts.jpg

Św. Mikołaj 19.11.2011 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1193099)

Stadion Strahov – największy stadion piłkarski i drugi co do wielkości obiekt sportowy świata, znajdujący się w Republice Czeskiej w praskiej dzielnicy Strahov

Eternit 19.11.2011 22:39

Oczywiście, czekamy na zagadkę.

Św. Mikołaj 19.11.2011 23:01

Co to za pan ?

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6fd270238dab.jpg

WISŁAZWE 19.11.2011 23:06

Harry Kewell :>

Proud 19.11.2011 23:13

Jacob Burns :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl