![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
Mam takie pytanie o wymiar boiska.
Tutaj pisze że boisko będzie węższe o 5 metrów. http://www.stadionwisly.info/dane_te.../plan_stadionu obecnie 105x72 docelowo 105x68 Dlaczego? 68 metrów szerokości to jest standard? Bo innego powodu nie widzę. Między trybunami zachodnią i wschodnią jest przecież odległość 100m, od trybuny od krawędzi boiska będzie 17m. http://i32.tinypic.com/2zzjfqe.jpg |
Takie są wymogi dla stadionów klasy elite. Musi być o wymiarach 105x68
|
witam,mam takie male pytanko,pozyskujemy co chwile nowych sponsorow,czy ktos wie czy na nowym stadionie bede juz elektroniczne bandy reklamowe tak jak na wszytskich nowoczesnych stadionach czy dalej bedziemy mieli te stare bandy?
|
O, dokładnie, podbijam pytanie kolegi wyżej. I jeszcze sam chciałbym się dowiedzieć, czy jakiś telebim jest przewidziany na stadionie?
|
I to chyba dwa, z tego co kojarzę to mają być umieszczone na D i E
ale niech to ktoś potwierdzi/zaneguje bo nie jestem pewien |
Cytat:
|
czyli nikt nic nie wie,czy te elekroniczne bandy beda?moim zdaniem mysle ze powinny byc a nawet nalezaloby zeby sie tam znalazly... a te telebimy maja wkoncu byc czy nie?...
|
Cytat:
|
Hmm po zobaczeniu tego to już nie wiem, wygląda że jest telebim na C.
A coś o uszy mi się obiło, że mają być dwa telebimy - jeden na D i jeden na E Tak w ogóle co to jest tam po środku C na drugim piętrze? :o hmm wygląda inaczej niż pozostałe sektory |
Cytat:
p.s. dla osób które ciągle mają jakies wątpliwości co do wyglądu stadionu i różnych spraw z tym związanych - ściągnijcie sobie plany stadionu, są dostępne, ponad 200mb plansz, na których zobaczycie wymiar każdego elementu co do jednego centymetra i nie będziecie już musieli doszukiwac się rzeczy na czarnobiałych przekrojach trybuny i wizualce która ma rozdzielczość 100x100 |
Cytat:
Gdzie są dostępne? |
własnie,gdzie konkretnie mozna znalesc te plany stadionu?
|
|
Kiedyś ktoś pisał że szyby na D i E mają zostać zamienione barierkami(?) metrowymi wiadomo kiedy to ma nastąpić ?
Czytam temat regularnie i nie pamiętam żeby było to gdzieś napisane. |
A bandy reklamowe to raczej zależą od sponsorów. A na takie pytania to chyba jednak troszkę za wcześnie
|
Mam pytanie. Sektor dla gości będzie w narożniku między sektorami C i E. Czy będzie jakieś ogrodzenie (siatka), czy znowu będą sektory buforowe (oby nie).
|
Wrzucam na prośbe forumowiczów, zrobione na szybko:
Widok z 15 rzędu 1 piętra narożnika: http://img524.imageshack.us/img524/1...u1pitra.th.png Widok z 18 rzędu 1 piętra trybuny wschodniej: http://img29.imageshack.us/img29/648...u1pitra.th.png Widok z ostatniego rzędu 2 piętra narożnika: http://img265.imageshack.us/img265/1...rzdu2pi.th.png |
Wszystko fajnie tylko nikt z was nie uwzględnia w swoich wizualizacjach obniżenia murawy o 80 cm. Nie wiem w jakim stopniu zmieni to widoczność boiska, ale warto by taką wizualkę pokazać.
|
Z narożników będzie całkiem spoko widok. Goście nie powinni narzekać :) Ps. Wydaje mi się, że obniżenie murawy jest uwzględnione w tych wizualkach.
|
Jeśli Radekogi robi rendery z aktualnych planów to chyba obniżenie musi być w nich uwzględnione
|
Cytat:
A co do widoczności z narozników to faktycznie będzie ona dobra, zresztą wogóle z drugiego poziomu ta odległość od murawy nie będzie odczuwalna, gorzej z pierwszym poziomem. |
W takim razie wybacz. Na drugim screenie rzeczywiście "jak byk" widać obniżoną murawę.
Czyli z tą odległością nie będzie tak źle. radekogi mógłbyś pokazać jeszcze widok z pierwszego rzędu? |
Cytat:
|
wieczorkiem pokaże więcej renderów, zrobiłem już zarys trybuny D (goły beton bez wejść), bo udało mi sie znaleźć w planach dokładne wymiary stopni. A nie było to łatwe, bo to już istniejąca trybuna. :))
|
"Żywa" kamerka na AB znów działa i widać jak tworzona jest ścianka szczelinowa. Sprzęt, który wybiera ziemię (nie wiem jak się nazywa) wchodzi w nią jak w masło ;) Warto popatrzeć.
|
Cytat:
Podbije to pytanie ,bo chyba nas wszytkich z D czy E i irytował ten metrowy szajs....... Mam nadzieje ze zostanie szybko zdemontowany |
radekogi, pewnie juz pytano niejednokrotnie, ale zanim znajde to pewnie szybciej sam odpowiesz, za pomocą jakiego programu wznosisz te bryły?
|
Google SketchUp
|
Cytat:
|
Dziwi mnie, że Obtułowicz nie zechciał zakończyć trybuny zachodniej bliżej okrąglaka. No chyba, że rysunek techniczny, który zamieścił Tenzen http://www.wislakrakow.com/forum/sho...p?t=94&page=93 nie uwzględnia ostatecznej wersji narożnika trybuny zachodniej ze szklakiem i trybuną E. No bo o ile ciekawiej byłoby przeciągnąć wyłącznie górny poziom (piętro) trybuny zachodniej na taką samą odległość do szklaka, co trybuna E, która dołem dochodzi do przybudówki szklaka a górą prawie do samego szklaka. Ponieważ zachowany jest we wszystkich 4 narożnikach charakterystyczny kształt zębów ( krócej na dole, szerzej na górze ), więc nic by nie przeszkadzało, gdyby akurat z dwóch stron szklaka , były właśnie takie same "zęby" górnych partii obydwu trybun. Znacznie zmniejszyłaby się wtedy także, jak dla mnie zbyt duża i zewsząd widoczna przerwa między szklakiem a trybuną zachodnią. Dach trybuny zachodniej nachodziłby troszkę dalej wzdłuż bocznej lini dachu trybuny E. Od wewnątrz stadionu byłaby widoczna piętrowa trybuna zachodząca minimalnie tuż nad przybudówką szklaka na dole oraz prawie bezpośrednio do szklaka z boku. Na zewnątrz bryła stadionu trybuny zachodniej w tym miejscu, byłaby dłuższa o szerokość jednego pionu okien w charakterze odizolowanej od kibiców klatki schodowej i wewnątrz łączyłaby się z dolną przybudówką szklaka, umożliwiając w ten sposób prasie i dziennikarzom po zakończeniu meczu, a także trenerom czy piłkarzom, bezpośrednie przejście z trybuny zachodniej na salę konferencyjną w szklaku ( loże prasowe i szatnie znajdują się chyba w trybunie zachodniej ? ). No i doszłoby ze 200 miejsc a co za tym idzie kasy z biletów. Nie jestem fachowcem, więc nie wiem czy byłoby to technicznie możliwe, ale na mój gust, raczej tak.
Pozostałe narożniki stykają się prawie ze sobą i przerwy kilkudziesięcio centymetrowe są dla mnie całkowicie akceptowalne. Czy ktoś wie, czy ten narożnik przy szklaku został zmieniony w planach, czy jednak rysunek w w/w linku jest wersją ostateczną Obtułowicza, bo o ile pamiętam, to jakiś czas temu Obtułowicz napominał coś o zmianie tego narożnika ( zabudowie) ? Mam nadzieję, że jednak jakieś podobne rozwiązanie tego narożnika przewidział, jeśli to ma techniczny sens, bo załatwiałoby ono w/g mnie wiele spraw od strony praktycznej i wizualnej stadionu. Nie wiem czy w razie czego, jest już za późno na ewentualnie niewielką w sumie ( o ile wogóle możliwą technicznie ) podobnego rodzaju korektę planu ? Przynajmniej warto głośno pytać o tą sprawę, jak mi się wydaje. |
przerwa między dawnym sektorem A i okrąglakiem zostanie, tak przynajmniej jest w planach stadionu. Moim zdaniem jest tak dlatego żeby nowa trybuna zachodnia była bliżniaczo podobna do wschodniej. Być może chodzi o to by w przyszłości wyburzyć okrąglaga i zbudować w jego miejsce narożnik. Gdyby trybuna była przedłużona tak żeby dolne rzędy wchodziły na okrąglaka, to raczej nie byłoby możliwości stworzenia tam kiedyś narożnika.
|
Cytat:
No ciekawe co to jest bo na planach tego nie widziałem. |
Cytat:
Może rzeczywiście jakieś wyjście, albo co? |
Cytat:
|
takie pytanie, kiedy zaczną wykańczać środek D? chyba, że już robią?
|
chyba stadion skończą a D jeszcze nie zrobią
|
Pytanie: w kamerce widać, że robi się jeden narożnik, nie widać drugiego. Czy on jest robiony równolegle z tym widocznym, czy nie?
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl