Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

tomaszek67 25.01.2009 11:37

Rozmowa z wami rozjaśniła mój punkt widzenia na pewne sprawy związane z fuzją i to, dlaczego wy tak zaparcie twierdzicie, że to nadal jest Amika.
Z mojej strony nie będę już kontynuować tego wątku w tym temacie.

Gordian 25.01.2009 12:06

Ja mam pytanie do poznaniaków, tylko bez napinki. Jak można kupić czyjąś historie, tradycje i sukcesy? Nie rozumiem tego, dla mnie to się nadaje do Monty Paytona..

ToTylkoJa 25.01.2009 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 662203)
To samo zresztą tyczy się rzekomego 'pompowania kasy przez Rutkowskiego'. Owa kasa była tylko na spłacenie starego Lecha. Od tego momentu nie dostajemy od właściciela żadnych pieniędzy, poza paroma reklamami Amiki na bandach. O tym była mowa już wielokrotnie, też jakoś trudno przyjąć Ci to do wiadomości. A tak jest, czy tego chcesz, czy nie.

co masz na myśli pisząc, że owa kasa była na spłacenie starego Lecha? Chodzi Ci o to, że Rutkowski spłacił długi?

bigi333 25.01.2009 12:20

Ja bym się nie czepiał Lecha gdyby grali na swojej licencji, ale nie wiem jak kibice mogli pozwolić żeby Lech grał na licencji Amici. Taka sama sytuacja była we Wrocławiu i wszyscy wiemy jak kibice bronili aby grać na licencji Śląska, była to dla nich sprawa honorowa, nie wyobrażali sobie aby grać w pucharach jeśli ich nie wywalczyli.

Ciekawy tekst http://www.weszlo.com/news/1854

darotsok73 25.01.2009 12:33

Bardzo ciekawy tekst,:

pytanko do Wielkopolanina , półżartem oczywiście .
Macie jakiś FC we Wróblewie ? , bo przeczytałem że Czarni Wróblewo (sorry, ale dowcip dnia) to wasz protoplasta, klub-matka , przyznam brzmi dumnie.

Macie jakieś fany albo muze dt.Wróblewa?

studio 25.01.2009 13:26

"psy szczekaja a karawana jedzie dalej"

Tyle w temacie głupich napinek na temat licencji. Tak tylko dodam, że nie wszystkim jest na rękę granie na licencji Amiki (tak, Amika, nie Amica, Amica to firma). Aż dziwne, że moderator nie daje banów za napinkę, ale widocznie taki poziom chcecie miećna forum.

Do osób z Poznania: zamknijcie się wkońcu też z tymi napinkami.
-----------------
Odnośnie derbów, szczerze nigdzie nie widziałem 100% gwarancji ze strony prezesów Górnika, że rewanż będzie na Śląskim, szczyt chamstwa tutaj jest w tym, że kibice Górnika mieli płacić więcej za bilety, co do liczby nie mogą mieć żalu, dlatego wzieli tylko te 5%.

Cytat:

To czy Niebiescy zapelnią caly stadion czy tez przyjdzie ich "tylko" 25 tysiecy to w tym sporze jest najmniej wazne.
Głupota. Mecze z Widzewem czy z nami pokazały jaką klapą może być mecz na Śląskim, derby wtedy będą wydarzeniem kiedy ten ochydny beznadziejny stadion zapełni się w całości. Chorzowscy nie zgodzili się na większą liczbę Górnika, to niech teraz się martwią skąd znależć tylu chętnych z Chorzowa.

darotsok73 25.01.2009 13:45

Macie rację , trochę za dużo szydery w moim poście. SORY.
My Polacy za bardzo żyjemy historią , tym co było. Każda strona i tak zostanie przy swoim.
Napinki i wzajemne dojeżdżanie rzeczywiście nie maja sensu i nic nie wnoszą.
Animozje pozostaną i poglądy również. Dyskutujmy o konkretach.

A Ślązakom życzę kompromisowego porozumienia (powiedzieć łatwo) , tak żeby normalni kibice na tym nie tracili , bo przecież o nich tu chodzi.

skttrbrain 25.01.2009 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 662292)
co masz na myśli pisząc, że owa kasa była na spłacenie starego Lecha? Chodzi Ci o to, że Rutkowski spłacił długi?

Tak, to mam na myśli. Osobną kwestią jest, co zarząd WKP zrobił z tymi pieniędzmi, bo ZUSu czy skarbówki bodajże nie spłacił ukrywając przed nimi konta.

ToTylkoJa 25.01.2009 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 662350)
Tak, to mam na myśli. Osobną kwestią jest, co zarząd WKP zrobił z tymi pieniędzmi, bo ZUSu czy skarbówki bodajże nie spłacił ukrywając przed nimi konta.

a ja pamiętam wypowiedz Rutkowskiego, gdzie mówił, iż jego długi starego Lecha nie obchodzą., że jest to teraz sprawa WKP.

Cytat:

W poniedziałek podpisano umowę przedwstępną. Amica będzie miała prawo korzystać z nazwy, barw, herbu i tradycji Lecha Poznań. - Za to wszystko musieliśmy sporo zapłacić. Sumy nie mogę podać, ale wystarczy to na spłatę bardzo dużej części zadłużenia - przyznał prezes Amiki Wronki SA Jacek Rutkowski. Czy to znaczy, że Amica przejmuje gigantyczny 20-milionowy dług Lecha? Nie, bo nowa spółka to KKS Lech, a długi należą do WKP Lech. - Dług będziemy spłacać. Nie uciekamy od tego - zapewnił szef WKP Radosław Majchrzak.
więc jak to w końcu jest? Kolejny mit o tym, że Rutkowski jednak spłacił dług?

skttrbrain 25.01.2009 14:56

WKP miało dogadać się z wierzycielami, w końcu dostało dużą kasę. Z tego co wiem, prywatnych ludzi spłacono, pozostała skarbówka, przed którą zatajono konta, o co teraz zresztą Majchrzak ma proces.

studio 25.01.2009 14:58

skttrbrain przestań gadać głupoty, właśnie dlatego gramy na licencji Amiki ponieważ Rutkowski nie chciał spłacać długu, w każdym innym przypadku bysmy grali na licencji Lecha.

ToTylkoJa 25.01.2009 17:44

tak trochę na śmiesznie.
Właśnie się dowiedziałem, że mecz w 2000 roku między Polonią a Wisła (2-1) był ustawiony przez...Wisłę :D

Cytat:

8 minut było doliczone, bo Wisła musiała ten mecz wygrać.
Polonii spokojnie wystarczał remis.
Wisła przegrała mecz na własne życzenie, bo w 97 minucie i 25 sekundzie Kałużny minimalnie spudłował, przy stanie 1-1.
post z naszego forum, napisany przez Polonistę

skttrbrain 25.01.2009 18:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio (Post 662389)
skttrbrain przestań gadać głupoty, właśnie dlatego gramy na licencji Amiki ponieważ Rutkowski nie chciał spłacać długu, w każdym innym przypadku bysmy grali na licencji Lecha.

Widzisz studio, rzucasz się, a tak naprawdę nie masz za wiele do powiedzenia, o czym świadczą Twoje wcześniejsze posty. Nie gramy na licencji Amiki, graliśmy. Rok. Jeden. A graliśmy dlatego, że WKP był stowarzyszeniem, a żeby mógł stać się SSA, czego wymagał od nas PZPN i inwestor, musiałby przejść czasochłonną restrukturyzację, procesi rokowań z wierzycielami etc. A na to nie było czasu, bo sezon się kończył. I wymyślono wersję na skróty, czyli odkupienie 'praw niematerialnych' od WKP, który mając w ręku olbrzymią sumę pieniędzy, miał z założenia sam spłacać swoje długi.
Ciekawe, że sam nie stosujesz się do swoich populistycznych apelów o 'nie napinanie się kolegów z Poznania' (co jest ciekawe, bo i ja, i bbnba, tego nie robimy tylko rozmawiamy, do tego służy forum), a spinasz się w co drugim poscie.

sorka za rozmywanie
eot

ToTylkoJa 25.01.2009 20:39

http://pl.youtube.com/watch?v=0hGWhdhwQ-M

może i kiedyś było. Klimaty Cracovskie

swoją drogą- debil

Pablo84 25.01.2009 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 662561)
Widzisz studio, rzucasz się, a tak naprawdę nie masz za wiele do powiedzenia, o czym świadczą Twoje wcześniejsze posty. Nie gramy na licencji Amiki, graliśmy. Rok. Jeden. A graliśmy dlatego, że WKP był stowarzyszeniem, a żeby mógł stać się SSA, czego wymagał od nas PZPN i inwestor, musiałby przejść czasochłonną restrukturyzację, procesi rokowań z wierzycielami etc. A na to nie było czasu, bo sezon się kończył. I wymyślono wersję na skróty, czyli odkupienie 'praw niematerialnych' od WKP, który mając w ręku olbrzymią sumę pieniędzy, miał z założenia sam spłacać swoje długi.
Ciekawe, że sam nie stosujesz się do swoich populistycznych apelów o 'nie napinanie się kolegów z Poznania' (co jest ciekawe, bo i ja, i bbnba, tego nie robimy tylko rozmawiamy, do tego służy forum), a spinasz się w co drugim poscie.

sorka za rozmywanie
eot

Tylko dlatego? :lol:Prowokujesz, czy to ma być sarkazm?

Kurt 25.01.2009 21:03

Cytat:

eye63


do tego co odpisałeś na mój post o WDŚ. Podzielam Twoje zdanie, jeżeli moja ironia nie była wystarczająco wyraźnie zaznaczona to przepraszam. Jak napisałem: w biznesie nie należy się obrażać i dla mnie Ruch wykazał się zawiścią..., która okazała się kompletnym frajerstwem. A to że ich stać, to bardziej przytyk, że stać ich na to, aby utrzymywać zarząd, który potrafi spieprzyć zysk, którego wydawałoby się ciężko jest spieprzyć.

studio 25.01.2009 21:09

Buahaha

To teraz powiedz mi na jakiej licencji gramy i w jaki sposob "nagle" się w ekstraklasie znaleźliśmy? Czas był, nie było pieniędzy.

Jeśli Ty jesteś z tego dumny i nie widzisz nic złego to ok, Twoja sprawa. Ale dla mnie to był i jest zwykły wałek. Nie ma czegoś takiego jak "odkupienie praw nie materialnych" a potem pisanie sloganu "Duma i Tradycja"

Pablo84 25.01.2009 21:18

Studio, nie pisz takich rzeczy, bo zaraz Cie Litar namierzy i będzie ban

gigant 25.01.2009 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 662752)
Studio, nie pisz takich rzeczy, bo zaraz Cie Litar namierzy i będzie ban

A Markowicz jest groźny, bo wypierdala ludzi na Małysza.

Pablo84 25.01.2009 21:32

Kurvva cały laptop w herbacie :/

studio 25.01.2009 22:10

Wyrażam własne zdanie do którego mam prawo, nie zdanie kibiców Lecha.

A propo GóWna i Małyszów:

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,61...are_Lecha.html

Pablo84 26.01.2009 00:02

http://www.orangesport.pl/tpsa/run?n...tekst&p1=29339

Pan Jotka 26.01.2009 00:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 661204)
Solorz jak wejdzie i na poważnie zainwestuje, zakryje całą reszte ligi czapką :)

JedTs
Chłopie nie przesadzajże. Lech ma 3pkt przewagi tylko dlatego, że graliśmy +2 kolejki z rundy wiosennej.Inna sprawa, że cała runda jesienna, to jedna wielka porażka.
Zobacz, potraciliśmy pkt z 3 najsłabszymi zespołami ligi - cracovią, Górnikiem i ŁKS`em, przegraliśmy z beniaminkamiem -Śląskiem i Ruchem a mimo to mamy 3 pkt straty.
Poziom ligi się wyrównał? To raczej Wisła spuściła z tonu, tymczasem panikarze i wieczni pesymiści zachowują się tak, jak by Lech z Legią mieli 13 pkt przewagi.
Ciekawy jestem, jak byś pisał, gdyby runda skończyła się według planu.

To ty przesadzasz. Przegralismyt u siebie z Lechem i na wyjezdzie z Legia. Zapomniales juz? Potracilismy duzo pkt i fakt faktem 3 pkt sa do odrobienia. Ale caly czas na prozwizorce nie dojedziemy nigdzie. Lech takze gral te mecze z rundy wiosenej. Mi bardziej niz o wyniki jednostkowe chodzi o calosc. A calosc wyglada nastepujaco: kolejny seozn stracony pod katem wzmocnien. Czy wierzysz ze Gargula odmieni Wisle*jak do niej w koncu przyjdzie rzecz jasna) ? Gdzie sa mlodzi perspektuywiczni gracze? Kiedy bedzie stworzony jakis model podmiany zawodnikow ? Poki co mamy gowno a nie model .Ot co.
A Wiselce zycze w tym roku jak najlepiej. I nie tylko w tym.

PS. Nie moge prowadzic polemiki na biezaco , gdzy mam awarie komputera i korzystam z internetu w ograniczonym zakresie (a i czasie rowniez). Pzdr

Nergal 26.01.2009 00:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 662561)
Widzisz studio, rzucasz się, a tak naprawdę nie masz za wiele do powiedzenia, o czym świadczą Twoje wcześniejsze posty. Nie gramy na licencji Amiki, graliśmy. Rok. Jeden. A graliśmy dlatego, że WKP był stowarzyszeniem, a żeby mógł stać się SSA, czego wymagał od nas PZPN i inwestor, musiałby przejść czasochłonną restrukturyzację, procesi rokowań z wierzycielami etc. A na to nie było czasu, bo sezon się kończył. I wymyślono wersję na skróty, czyli odkupienie 'praw niematerialnych' od WKP, który mając w ręku olbrzymią sumę pieniędzy, miał z założenia sam spłacać swoje długi.
Ciekawe, że sam nie stosujesz się do swoich populistycznych apelów o 'nie napinanie się kolegów z Poznania' (co jest ciekawe, bo i ja, i bbnba, tego nie robimy tylko rozmawiamy, do tego służy forum), a spinasz się w co drugim poscie.

sorka za rozmywanie
eot

:shock::rotfl::rotfl:

Następnym nam opowiesz bajke o czerwonym kapturku żeby udowodnić (a może bardziej wmówić samemu sobie) jakoby Lech to Lech z krwi i kości a z Amicą ma tyle wspólne że odkupił od nich obiekt we Wronkach gdzie mogą trenować i grać rezerwy?

Ktoś wcześniej zadał pytanie--->w jaki sposób można kupić tradycję i historię???? Bo obecny "Lech" ją kupił o czym mówi sam Rutkowski więc omińmy proces wypierania się że tradycja i historia nie były przedmiotem targu bo gdyby nie były to dziś na stadionie Lecha goniłaby jedenastka w czerwonych koszulkach z pingwinem na piersi.

Krissu 26.01.2009 00:47

"I żadne krzyki nie przekonają nas, ze białe jest białe a czarne jest czarne"

edit:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 662986)
Nie patrz też z perspektywy kibiców Śląska, bo ich klub też nie wisiał nad przepaścią kiedy odrzucono Drzymałę, ba, walczył o awans do pierwszej ligi.

Patrz z perspektywy Pogoni Szczecin

skttrbrain 26.01.2009 01:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio (Post 662743)
Buahaha

To teraz powiedz mi na jakiej licencji gramy i w jaki sposob "nagle" się w ekstraklasie znaleźliśmy? Czas był, nie było pieniędzy.

Jeśli Ty jesteś z tego dumny i nie widzisz nic złego to ok, Twoja sprawa. Ale dla mnie to był i jest zwykły wałek. Nie ma czegoś takiego jak "odkupienie praw nie materialnych" a potem pisanie sloganu "Duma i Tradycja"

Misiu, gramy na licencji spółki KKS Lech Poznań SA, wydanej przed tym sezonem.

Komu Ty kibicujesz? Amice Wronki w Poznaniu? Czy Lechowi? Bo skoro nie ma 'Dumy i Tradycji', bo ją straciliśmy Twoim zdaniem, to jesteśmy rozumiem w Twoim postrzeganiu Amiką. Widzisz, świat nie jest czarny ani biały. Można było zrobić fuzję na sto różnych sposobów, by było czysto i ślicznie, a i studio nie wstydziłby się swojego (ha, aby na pewno?) klubu. Ale tak nie zrobiono. Rusz swą głową, pomyśl co by było, gdyby nie Rutkowski. I nie patrz proszę z perspektywy kochających nas inaczej kibiców Wisły, bo oni tak naprawdę nie mają pojęcia, jakby się zachowali w sytuacji takiej jakiej znaleźliśmy się my, bo w takiej nigdy nie byli. Gdyby nie ta 'fuzja', nie mielibyśmy szans na EURO, inwestycje w stadion i miasto, mielibyśmy Wartę grającą na niedokończonym stadionie Kolejorza, jakis tam klub w A-klasie poza nazwą nijak związany z Lechem, bo ten by nie istaniał od 2005 roku. Nie patrz też z perspektywy kibiców Śląska, bo ich klub też nie wisiał nad przepaścią kiedy odrzucono Drzymałę, ba, walczył o awans do pierwszej ligi.
Wstydzisz się Lecha? Twój problem, przynajmniej znalazłeś sobie forum klubu, którego historia może przypadnie Tobie do gustu skoro Lecha Ci się nie podoba. Ja Kolejorza kocham, tym mocniej, im więcej czytam o Amice Poznań etc. Ty nie, ale jak juz pisałem, to Twój problem. Nie mam zamiaru dyskutować z cyframi w KRS-ie. Dla mnie Lech teraz, to ten sam Lech który był równo 20 lat temu, kiedy ojciec mnie pierwszy raz na mecz zabrał i wybrudziłem sobie całe ubranie o obleśne plastikowe belki w ławkach. To to samo miejsce, Ci sami ludzie, barwy i emocje. I szczerze to mało mnie interesuje, co kibice Wisły, Legii czy każdego innego klubu maja do powiedzenia na ten temat. Po prostu oni w takiej sytuacji jakiej znalazł się mój klub nigdy nie byli. A że jakiś studio próbuje mnie skłonić do wstydu za Kolejorza, bo ma nie takie cyfry w KRsie..wybacz kolego ale nie uda Ci się. Choć byś nie wiem jak próbował.

studio 26.01.2009 08:47

Tej, Ty to się uspokój bo:
1. Wciskasz mi słowa których nie wypowiedziałem
2. Krążysz gdzieś myślami nie wiadomo gdzie
3. Stadion był w planach przebudowy jeszcze przed Rutkowskim (czasy 2 ligi)
4. W dupie mam euro
5. Liczy się Lech (ale nie ważne w jakiej lidze)
6. Gks Katowice mógł zacząć od IV ligi, my też, nie patrzę na Śląska bo mi tam nie po drodze
7. "znalazłeś sobie forum klubu, którego historia może przypadnie Tobie do gustu" - za przeproszeniem i przymrużeniem moderatorow, ale czy Ty ochujałeś?
8. Akurat zdanie Wiślaków mało mnie obchodzi co już powinieneś wiedzieć jeśli tak śledzisz moje posty.
9. Nakłonić do wstydu? Ty jakieś leki bierzesz? Czytaj mój ostatni post
10. Lech to Lech, Chodziłem, chodzę i będę chodził, ale są pewne sprawy które nie są białe, choćbyś nie wiadomo jakim mydłem szorował.
11. Reszta na priv bo to wogóle nie to forum na prywatne dyskusje.

PvD 26.01.2009 09:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 662986)
Misiu, gramy na licencji spółki KKS Lech Poznań SA, wydanej przed tym sezonem.

tak spólka nazywa sie KKS Lech Poznań SA i na jej licencji gracie ale cofnijmy się do daty "powstania tejże spółki" kiedy ona powstała jesteś w stanie podać datę? powstał nowy podmiot czy dokonano tylko aktualizacji w zapisach? potrafisz odpowiedzieć na to pytanie?

żebys się nie musiał zagłębiać w internet i szukać po googlach :)

Kto nabył prawa od WKP Lech Poznań, jak się nie mylę podmiot o nazwie KKS Lech Poznań nieprawdaż , a kiedy powstał ów podmiot bo "wydaje" mi się, że później niż w 2002 roku? to jakim cudem podmiot KKS Lech Poznań SA ma wpis do rejestru z datą 2002? a zgadnij kto miał te dane wcześniej?dla ułatwienia:
Cytat:

Amica Sport S.S.A
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Wronki
Ulica nr: Leśna 15 A
NIP: 787-19-38-871
Regon: 634359262
odpowiedz którą drużynę wycofano wtedy z ekstraklasy Amikę czy WKP Lech?

czy wg ciebie dane identyfikujące wcześniej Amikę Wronki a teraz identyfikujące KKS Lech Poznań SA nie pokazują ewidentnie, że odkupując prawa niematerialne od WKP, Amica Wronki dokonała tylko zmiany nazwy?

kilka cytatów
Cytat:

Miało być tak pięknie. Lech miał wziąć piłkarzy Amiki, dopasować ich do swoich kopaczy i ze sporego budżetu pana Rutkowskiego zbudować polską potęgę. Wyszło inaczej. Tak na prawdę to Amica kupiła logo, herb, nazwę, barwy i stadion Lecha.
ze stadionem ktos przesadził bo to miejski wie tego kupić nie mogli

Cytat:

W zawartej w grudniu zeszłego roku umowie zarządy Amiki Wronki SA i WKP Lech Poznań postanowiły o przejęciu przez Amikę Lecha. Spółka z Wronek wykupiła godło, flagę, i barwy Lecha Poznań, ale nie stadion i budynki klubowe, które należą do miasta.
Cytat:

Niektórzy kibice mają pewne wątpliwości odnośnie tego, że nowy twór to ten sam Lech Poznań, a nie dawna Amica w Poznaniu. Jakby pan to wyjaśnił?

Najprościej tak: WKP Lech Poznań przekazał swoje prawa do drużyny i do wszystkiego tego, co można zarejestrować w Krajowym Rejestrze Sądowym czyli na przykład znaków towarowych - podmiotowi, który się nazywa KKS Lech Poznań. Holding Amica S.A. inwestuje w niego swoje pieniądze. Wciąż istnieje Amica Wronki, jako zespół w III lidze. Egzystuje także WKP. KKS mimo, że posiada ten sam numer w KRS, co dawniej Amica, ma prawo do korzystania z tradycji Lecha Poznań, do jego barw, emblematów. Absolutnie koniecznym było zachowanie tego
numeru, ponieważ musimy korzystać z pierwszoligowej licencji dawnej Amiki Wronki. Tak naprawdę to wszystkie te zawiłości prawne można sprowadzić do tego, że Lech Poznań pozyskał inwestora, jednak musieliśmy to wykonać w ten sposób, by nikt nie miał wątpliwości co do legalności tej kombinacji z punktu widzenia prawa cywilnego i licencyjnego.
Cytat:

Prasowe doniesienia o fuzji Widzewa ze Zniczem Pruszków to jakieś przekłamanie. Nie zamierzamy kupować miejsca w ekstraklasie - powiedział PAP wiceprezes Widzewa Łódź Grzegorz Bakalarczyk.

Łódzkie dzienniki opublikowały w poniedziałek informację, że działacze Widzewa są skłonni zapłacić Zniczowi 5 mln zł za to, by po ewentualnym awansie do ekstraklasy klub z Pruszkowa oddał to miejsce Widzewowi. W rozmowie z PAP Bakalarczyk zaprzeczył tym doniesieniom.

"Czytałem te artykuły i jestem zbulwersowany. To jakieś przekłamanie. Jeden z dziennikarzy zadzwonił do mnie z sugestią, że można by kupić miejsce w lidze a potem opublikowano teksty, że to pomysł Widzewa. Powiedziałem, że rozpatrujemy inne możliwości. Liga jeszcze trwa i matematycznie wszystko jest możliwe. Po zakończeniu rozgrywek odbędzie się jeszcze zjazd PZPN, na którym wiele się może wydarzyć. Nie przewidujemy jednak kupowania miejsca w lidze. To zwykła kaczka dziennikarska" - powiedział PAP Bakalarczyk.

Widzew zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w ekstraklasie ze stratą czterech punktów do czternastego zespołu. Wydział Dyscypliny PZPN ukarał klub dodatkowo degradacją o jedną klasę rozgrywkową za udział w aferze korupcyjnej. Przewodniczącym WD był wówczas Michał Tomczak. Decyzja została utrzymana przez Związkowy Trybunał Piłkarski.

Tomczak uważa, że od strony prawnej ewentualna fuzja Widzewa ze Zniczem byłaby możliwa, gdyż de facto w ekstraklasie grałby Znicz, który zmieniłby tylko nazwę i miejsce rozgrywania spotkań.

"Byłoby to powtórzenie tego, co niedawno zrobiły Lech Poznań z Amiką Wronki. Trudno jednoznacznie sprzeciwiać się takim praktykom, gdyż musielibyśmy głęboko wkroczyć w rozwiązania prawne działające poza futbolem. W takich działaniach jest jednak coś niewłaściwego i pachnie to niemoralnością" - powiedział PAP Tomczak.

W chwili obecnej gdyby ktoś został nowym właścicielem KKS Lech Poznań może was wymazać z mapy piłkarskiej Polski jedną decyzją o zmienie nazwy barw itd bo prawa należą do kogoś innego,ktoś kto się z KKS nie utożsamia. Ciekawym gdzie się wtedy podziejecie?przypomnicie sobie czasy WKP?

a przykładów na przenosiny fuzje zmiany nazw siedzib klubów znamy aż nadto

Legia też znalazła się po wykupieniu CWKSu w nieciekawej sytuacji bo wszystko w rękach ma już ITI.

W skrócie:
Obecny Lech
Holding Amica (własciciel) Amiki Sport SA ---->KKS Lech Poznań SA (właściciel jakiś tam, nie wiem kogo macie)

Obecna Wisła:
TS Wisła Kraków ---> ASPN TS Wisła Kraków --> Wisła Kraków SA (właściciel TF Kable)

Nergal 26.01.2009 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 662986)

Komu Ty kibicujesz? Amice Wronki w Poznaniu? Czy Lechowi?

A przepraszam czy to jest kwestia osobistego wyboru czy jednak trzymania się rzeczywistości?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 662986)
Wstydzisz się Lecha? Twój problem, przynajmniej znalazłeś sobie forum klubu, którego historia może przypadnie Tobie do gustu skoro Lecha Ci się nie podoba.

Ale o której historii Lecha mówimy? Bo historia obecnego Lecha to "fryzjer" za którą "Lech" już dawno by beknął gdyby nie fakt że w latach 90-tych korupcja nie była przestępstwem.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 662986)
Ja Kolejorza kocham, tym mocniej, im więcej czytam o Amice Poznań etc.

Fakt coś w tym jest, że dopiero kiedy człowiek uświadamia sobie że stracił kogoś bliskiego to zaczyna rozumieć jak bardzo go kochał.

Ponawiam pytanie-->w jaki sposób można kupić tradycję i historię tak jak zrobił to obecny "Lech"? I Skoro to jest TEN SAM Lech na którego tata Cie wziął 20 lat temu to po co musiał kupować barwy, tradycje, historię herb i od kogo? Bo nie bardzo ogarniam tę pokrętną logikę...Prawdziwy Lech kupił sobie historie, barwy, tradycję od prawdziwego Lecha tzn. kupił ją sam od siebie. Czy tak?

7 kotów 26.01.2009 10:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio (Post 656600)
I wierz mi, żaden Lechita nie ma szacunku do Wiślaków.

Jutro mijaja 2 tygodnie, a Ty wciaz nie wytlumaczyles tego wpisu.

Koledzy z Poznania Ci podziekuja, bo na tym forum nie bedziemy na sile trzymac nikogo kto nie ma dla nas szacunku.

studio 26.01.2009 10:59

Wytłumaczyłem, a że akurat nie Tobie, widocznie nie zasłuzyłeś:) Nie każdy może dostać pma ode mnie:) (ten kto dostał może Tobie przekazać)

Pablo84 26.01.2009 11:00

7 kotów, ale co z tego, że nie mają. Mają do tego prawo.

Mnie to osobiscie ani ziębi, ani grzeje- byle by nie bluzgał i nie obrażał.Nie upodabniajmy się, do tych z 2 strony błoń.

dynek.pl 26.01.2009 11:03

A Wy ciagle swoje. Wejde tu raz na tydzien i zawsze o Lechu/Amice i tak wkółko - nie znudzilo Wam sie ?

gigant 26.01.2009 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 663076)
A Wy ciagle swoje. Wejde tu raz na tydzien i zawsze o Lechu/Amice i tak wkółko - nie znudzilo Wam sie ?

Dlaczego miało się znudzić? To ekscytujące jak można w zależności od potrzeb odwracać kota ogonem. Skoczyli sobie do gardeł, a litar czuwa i namierza.

7 kotów 26.01.2009 11:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 663073)
7 kotów, ale co z tego, że nie mają. Mają do tego prawo.

Mnie to osobiscie ani ziębi, ani grzeje- byle by nie bluzgał i nie obrażał.Nie upodabniajmy się, do tych z 2 strony błoń.

Ja gdy kogos mam w dupie, to nie wlaze mu do domu i nie mowie, ze mam go w dupie.
Z Koziolkami z Poznania byl spokoj przez lata, stan liczebny wynosil ZERO, wygrali jeden mecz i sie we lbach przewrocilo. I namnozylo.
Daleko nam do upodobniania sie, do parchatych. W koncu nie wywalismy calej poznanskiej wycieczki, ani nawet jednego pisanego Cha w De nie dostali.


Studio, na priv to sobie mozesz wysylac zapytania co slychac w Krakowie.
Nie pisales o braku szacunku do mnie czy do osoby ktorej wyslales priv (Proud ?), tylko do ogolu.



Po za tym co za tekst: ten kto dostał może Tobie przekazać. (?)

Mozesz, to Ty mnie ewentualnie przekonac, ze wpis byl glupi i sie zapedziles bo Cie w****il ten, ktoremu odpisywales.



~Gigant,
kto (co) to jest litar ?

gigant 26.01.2009 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 663085)
~Gigant,
kto (co) to jest litar ?

litar to ich guru. Wszyscy mają w domu ołtarzyk ze zdjęciem kolesia i modlą się by ich nie wy.......ił na Małysza. Ze zdjęć na pewnym portalu wygląda groźnie,prawie jak pysio parę lat temu na pamiętnych fotkach. Ba nawet racę trzyma w ręce.

ToTylkoJa 26.01.2009 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 663085)


~Gigant,
kto (co) to jest litar ?

litar z tego co mi wiadomo to osoba trzymająca u nich niejako władzę. Główny organizator wyjazdów Lecha. Ostatnio była z nim chyba mała afera w GW ( gdzie wyżalił się kibic z jakiegoś FC Lecha, że nie może kupić sobie biletu do Rotterdamu, a Litar ponoć powiedział mu, żeby 'spier... na Małysza''.)
Do tego można często przeczytać jego posty na ich forum. Ogólnie jest to osoba wg mnie w miarę rozgarnięta (ale jednak czasem chyba przesadza), chcąca trzymać poziom kibicowania w Lechu. No i nie znosi tzw 'januszy'

Jeśli się mylę, to lechici niech mnie poprawią.

wolfy 26.01.2009 11:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 663085)
Ja gdy kogos mam w dupie, to nie wlaze mu do domu i nie mowie, ze mam go w dupie.
Z Koziolkami z Poznania byl spokoj przez lata, stan liczebny wynosil ZERO, wygrali jeden mecz i sie we lbach przewrocilo. I namnozylo.

Dokładnie. Z drugiej strony, takie sezonowe wycieczki to nic nowego. Swego czasu pojawiali się tu kibice Korony, teraz cisza.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów
~Gigant,
kto (co) to jest litar ?

Też się zastanawiam.

Pablo84 26.01.2009 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 663095)
Dokładnie. Z drugiej strony, takie sezonowe wycieczki to nic nowego. Swego czasu pojawiali się tu kibice Korony, teraz cisza.


Też się zastanawiam.

No a myślisz, że legioniści nas szanują? Napewno też nie, tylko są na tyle mądrzy, że o tym nie piszą.
Studio ma swoje postępowanie i pewnie ma ku temu powody.
Nie róbmy z igły widły.

P.S

Mogła by się już zacząć ta liga.

7 kotów 26.01.2009 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 663091)
litar to ich guru. Wszyscy mają w domu ołtarzyk ze zdjęciem kolesia i modlą się by ich nie wy.......ił na Małysza. Ze zdjęć na pewnym portalu wygląda groźnie,prawie jak pysio parę lat temu na pamiętnych fotkach. Ba nawet racę trzyma w ręce.


Czyli Litar to fajny gosc!

PS. Teraz w.......enie na Malysza musi bolec. Wszak skoki coraz mniej popularne :(


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl