Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4404)

eMTe 20.08.2009 19:06

http://transfermarkt.de/de/spieler/6...wa/profil.html - statystyki poprzedniego sezonu zachęcające i myślę, że do wyjęcia za grosze...

http://transfermarkt.de/de/spieler/3...ha/profil.html - zawodnik U-19 w drugiej Bundeslidze...

http://transfermarkt.de/de/nationalm...e_sort_mw.html - sądzę, że to tu rozejrzy się nasz nowy skaut

IncognitoTSW 20.08.2009 19:43

Kujawa ma imponujące statystyki? 26 meczy, 5 bramek w lidze. Rzuca cię to na kolana? Jakby strzelił 20 - ok, zachęcające. Ale to mnie raczej zniechęca..

MichauSzczu 20.08.2009 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 781683)
Kujawa ma imponujące statystyki? 26 meczy, 5 bramek w lidze. Rzuca cię to na kolana? Jakby strzelił 20 - ok, zachęcające. Ale to mnie raczej zniechęca..

Jak na to że grał w ŁKS i wchodził na ogony to tak.

IncognitoTSW 20.08.2009 21:24

To zaraz Szczota będziesz chciał sprowadzić, bo gral w Górniku i strzelił 3 bramki? (Zgaduję, nie chce mi sie sprawdzać)

AYALA 20.08.2009 21:37

przykład Gancarczyka który grał w Charkowie pokazuje że chyba warto poszukac wzmocnien na Ukrainie.Oczywiście na graczy z Szachtara czy Dynama Kijów to Wisełki nie stac ale z takiego Metalisty Charków,Karpat Lwów czy Krywbasa można kogoś klasowego wyciągnąc.

KuLwIk 21.08.2009 15:18

Po wczorajszym meczu Lecha, wpadł mi w oko jeden zawodnik. Nominalnie prawo-skrzydłowy, często schodzący do środka i zamieniający się pozycjami. Ronald Vargas.

Gdyby ostatecznie sprzedano Brożka, część kasy mozna przeznaczyć na wspomianego przeze mnie Costly'ego [szkoda, że Akpala jest nie do wyjęcia przez Wisłę], a za resztę kupić tego przebojowego zawodnika. Brakuje takiego zawodnika. Nie jest nim ani Kirm, ani tym bardziej Łobodziński.

Co do chłopaka, można powiedzieć bajeczna technika. Dobrze się również zastawiał. Żaden z zawodników Lecha nie potrafił mu zabrać piłki, a Arboleda nie mógł go nawet przewrócić [!]. Koleś ma talent.

IncognitoTSW 21.08.2009 15:26

KuLwIk - ani Costly ani tamten Vargas nie będą chcieli grać w Wiśle.

Arked 21.08.2009 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KuLwIk (Post 782190)
Po wczorajszym meczu Lecha, wpadł mi w oko jeden zawodnik. Nominalnie prawo-skrzydłowy, często schodzący do środka i zamieniający się pozycjami. Ronald Vargas.

Gdyby ostatecznie sprzedano Brożka, część kasy mozna przeznaczyć na wspomianego przeze mnie Costly'ego [szkoda, że Akpala jest nie do wyjęcia przez Wisłę], a za resztę kupić tego przebojowego zawodnika. Brakuje takiego zawodnika. Nie jest nim ani Kirm, ani tym bardziej Łobodziński.

Co do chłopaka, można powiedzieć bajeczna technika. Dobrze się również zastawiał. Żaden z zawodników Lecha nie potrafił mu zabrać piłki, a Arboleda nie mógł go nawet przewrócić [!]. Koleś ma talent.

On jest wart kilka milionów Euro. Poza tym nie oferujemy jeszcze kontraktów na poziomie Club Brugge więc nie jesteśmy żadną alternatywą dla graczy belgijskiego klubu.

KuLwIk 21.08.2009 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 782194)
On jest wart kilka milionów Euro. Poza tym nie oferujemy jeszcze kontraktów na poziomie Club Brugge więc nie jesteśmy żadną alternatywą dla graczy belgijskiego klubu.

Może faktycznie, teraz już nie jest do wyjęcia, mimo to świetny zawodnik. Taki Marcelo na ofensywnych pozycjach.

Co do kontraktu, to w Belgii tylko Standard i Anderlecht mają takie pieniądze, by dawać duże kontrakty. Więcej niż 300 tyś. euro nie zarabia, a lepszy od Łobo byłby na każdej płaszczyźnie, kilkakrotnie.

Fan Lecha 21.08.2009 15:38

Nawet jakby jakimś cudem Wisła miała na niego kasę to myślisz, że on by się chciał przenieś do Polski. Wątpliwy to awans sportowy ;]

KuLwIk 21.08.2009 15:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fan Lecha (Post 782197)
Nawet jakby jakimś cudem Wisła miała na niego kasę to myślisz, że on by się chciał przenieś do Polski. Wątpliwy to awans sportowy ;]

W końcu w Wiśle miałby szansę powalczenia o Ligę Mistrzów :D

sessegnon 21.08.2009 15:53

Cytat:

Nawet jakby jakimś cudem Wisła miała na niego kasę to myślisz, że on by się chciał przenieś do Polski. Wątpliwy to awans sportowy ;]
Dlatego trzeba szukac w mlodziezowych reprezentacjach afrykanskich,albo w Ameryce Pld.Jak taki Akpala czy Vargas trafia do Europy do takiego Club Brugge to po to by sie wypromowac do lepszej ligi, a nie przechodzic do ligi polskiej.Pewnie niedlugo trafia do Francji, bo tamtejsze kluby czesto zagladaja do Belgii...

Arked 21.08.2009 15:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KuLwIk (Post 782195)
Może faktycznie, teraz już nie jest do wyjęcia, mimo to świetny zawodnik. Taki Marcelo na ofensywnych pozycjach.

Co do kontraktu, to w Belgii tylko Standard i Anderlecht mają takie pieniądze, by dawać duże kontrakty. Więcej niż 300 tyś. euro nie zarabia, a lepszy od Łobo byłby na każdej płaszczyźnie, kilkakrotnie.

Takich piłkarzy trzeba wyciągać z macierzystych klubów. Ale nam pewnie nie przyszło do głowy rozpoznawanie wenezuelskiego rynku. W Ameryce Południowej dziwnie ograniczamy się do Brazylii, gdzie piłkarze są bardzo drodzy.

IncognitoTSW 21.08.2009 16:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KuLwIk (Post 782199)
W końcu w Wiśle miałby szansę powalczenia o Ligę Mistrzów :D

TAaa... 10 słów

szprotson 21.08.2009 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sessegnon (Post 782203)
Dlatego trzeba szukac w mlodziezowych reprezentacjach afrykanskich,albo w Ameryce Pld.Jak taki Akpala czy Vargas trafia do Europy do takiego Club Brugge to po to by sie wypromowac do lepszej ligi, a nie przechodzic do ligi polskiej.Pewnie niedlugo trafia do Francji, bo tamtejsze kluby czesto zagladaja do Belgii...

mlodzieżowe reprezentacje, i kluby afrykańskie, maja podpisane takie umowy, że my jako polaczki, to dostajemy Lanteme Ouadje i to jest maks.
Swego czasu towarzysz Kapka, opowiadał jak pojechał do Afryki szukac czarnych do naszej ligi, to wozili go przez pustynie, obwarowani bronią i pokazywali własnie takich Lantamów. Na każdego lepszego, już mieli w Europie kwity.
a że w Belgii masa czarnych i innych ciapatych, to normalne. Kilka lat wstecz, przed unia europejska, własnie w tamtejszej lidze, w ktorej nie bylo ograniczen, chowano zawodnikow z trzeciego świata. Zreszta, taki Beveren działa i gra, dzięki Arsenalowi Londyn.
A przykadow jest masa, bo dochodzi cały scouting francuski, penetrujacy ten rynek tak często, że nawet sobie nie wyobrażasz.
Jesteśmy 5 liga od końca, niestety.

sessegnon 21.08.2009 17:18

No tez prawda.Ale dlaczego do takiej Norwegii czy Szwecji trafiaja afrykanscy pilkarze, ktorzy sie tam bardzo wyrozniaja.Chyba tamte ligi nie odbiegaja jakos mocno od naszej.Kilka przykladow.Omotoyossi-rep. Beninu, gral w Helsingborgu,Biram Diouf-z Molde przeszedl do Man Utd,mlodziezowy rep. Senegalu,Obi Mikel gral kiedys w Lyn Oslo,albo Ousman Jallow-rep. Gambii grajacy w Broendby.Nie wierze, ze tam maja jakas super siatke scoutingu, a jednak zdolni pilkarze afrykanscy tam trafiaja.

s2pac 21.08.2009 17:25

zdolni i jakiego kalibru, nigdy czegos takiego w Polsce nie było..
no może Kalu Uche. :)

JOSE 841 21.08.2009 17:52

http://www.transfermarkt.de/de/spiel...sferdaten.html pasował by do Wisły???

koyoot 21.08.2009 17:53

Nie, ze wzgledu na Legijna przeszlosc.

IncognitoTSW 21.08.2009 18:22

I ze względu na to, że był miernym graczem

_ukoL 21.08.2009 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 782243)

Zwolnij przyjacielu, bo wklejasz miernych grajków, że to nawet science-fiction nie obejmuje tego gatunku jak ten Balde. :lol: To prędzej National Geographic.

WHITE*STAR 21.08.2009 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 782243)

Tak On pasuje do Wisły jak Ty do tego forum.

koker 21.08.2009 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 782243)

A ja dalej sadze ze kolega jest z faktu...

Wracajac do tematu. Wedlug mnie Wisla powinna kupic dwoch napastnikow za te pieniadze ktore dostaniemy za Pawla(bo po wczorajszych wywiadach watpie zeby Pawel zostal na kolejny sezon).
Na polskim rynku mozna by bylo kupic Costlego albo Ivanoskiego z Poloni. Pytanie jest tylko czy Costly bedzie robil znowu takie problemy jakie robi teraz w GKS. Ivanovskiego nie wiem czemu Polonia chce sprzedac ale wedlug mnie to bardzo dobry napastnik i pasowalby do naszego systemu.

Wracajac do transferow ktore Wisela dokonala do tej pory to trzeba powiedziec ze Kirm i Pablo naprawde graja super zawody. Alvarez potrzebuje jeszcze troche napewno ale Kirm gra super, widac ze rozumie on cos o swoim fachu. Co do Jopa to ciezko cokolwiek powiedziec ale jezeli Glowa i Marcis beda grac tak dalej to watpie zeby pogral on sobie duzo meczow w tym sezonie.

Szkoda tylko ze Jirsak dalej nie gra jak potrafi...ale mam nadzieje ze w koncu sie przelamie, Lobo teraz tez wkoncu cos gra :)

Pozdrawiam!

MichauSzczu 22.08.2009 10:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koker (Post 782452)
A ja dalej sadze ze kolega jest z faktu...

Wracajac do tematu. Wedlug mnie Wisla powinna kupic dwoch napastnikow za te pieniadze ktore dostaniemy za Pawla(bo po wczorajszych wywiadach watpie zeby Pawel zostal na kolejny sezon).
Na polskim rynku mozna by bylo kupic Costlego albo Ivanoskiego z Poloni. Pytanie jest tylko czy Costly bedzie robil znowu takie problemy jakie robi teraz w GKS. Ivanovskiego nie wiem czemu Polonia chce sprzedac ale wedlug mnie to bardzo dobry napastnik i pasowalby do naszego systemu.

Wracajac do transferow ktore Wisela dokonala do tej pory to trzeba powiedziec ze Kirm i Pablo naprawde graja super zawody. Alvarez potrzebuje jeszcze troche napewno ale Kirm gra super, widac ze rozumie on cos o swoim fachu. Co do Jopa to ciezko cokolwiek powiedziec ale jezeli Glowa i Marcis beda grac tak dalej to watpie zeby pogral on sobie duzo meczow w tym sezonie.

Szkoda tylko ze Jirsak dalej nie gra jak potrafi...ale mam nadzieje ze w koncu sie przelamie, Lobo teraz tez wkoncu cos gra :)

Pozdrawiam!


No z tym Ivanowskim to przesadziłes :D Kibice Polonii cieszyli by się zeby odszedł nawet za darmo bo jest słabiutki :> Z polskiej ligi to widziałbym u nas Micanskiego, który ma podobny styl gry do Brozka. Ew. mozna by było sprowadzic Sobiecha z Ruchu :D Wysoki czyli gracz jakiego od dawna szukamy i stosunkowo tani :>

DJ Hazel 22.08.2009 11:30

Jeśli już Paweł ma odejść co wydaje się być nieuniknione lepiej niech to zrobi już w tym okienku.Bowiem lepiej teraz niż za rok przed kwalifikacjami LM w co nie wątpie:)Pozostał jednak dobry tydzień do zamknięcia i czy w tym czasie znajdziemy odpowiedniego kandydata który zapewni nam laury w Polsce a wkrótce w Europie?Wydaje się to ciężkie choć będzie jeszcze przerwa zimowa ale najpierw trzeba świetnie spisywać się w lidze a duet Małecki - Ćwielong jakoś mnie nie przekonuje...Kogo zatem?Ivanovski to śmiech na sali Micański to nie ta liga...Może Costly?Wszyscy czekamy z niecierpliwościa na rozstrzygnięcie w tej sprawie oby z korzyścią dla nas.

airborne4009 22.08.2009 11:51

Ja bym widzial Costlego, oczywiscie jak chcialby zmienic swoje podejscie. Mam nadzieje ze kupia wogole kogos sensownego.

Sancezz 22.08.2009 14:21

nie stawiałbym na Costlego... człowiek, który ma się za nie wiadomo kogo a tak na prawde jeszcze nic nie osiagnął. Ja jestem zdania, ze jeżeli Domzale puścili Kirma za 400tys euro(strzał w 10siątke) to i Gorica puści Etiena Velikonje za pół bańki. Uważam, że to nie jest piłkarz o którego mozna sie obawiać, że się nie sprawdzi. Statystyki mówią same za siebie. Bardzo dobrze rokuje też Moreno Costanzo z St. Gallen , Jan Novak z MFK Kosice( w tamtym sezonie 17bramek) i młody Duńczyk Christian Andreasen.
Nie po raz pierwszy sprawdza się teoria, że młodego mozna kupić tanio a drogo sprzedać.


paulvandj 22.08.2009 14:49

Marcin Robak,Michał Zieliński

Eleusis 22.08.2009 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sancezz (Post 782676)
nie stawiałbym na Costlego... człowiek, który ma się za nie wiadomo kogo a tak na prawde jeszcze nic nie osiagnął. Ja jestem zdania, ze jeżeli Domzale puścili Kirma za 400tys euro(strzał w 10siątke) to i Gorica puści Etiena Velikonje za pół bańki. Uważam, że to nie jest piłkarz o którego mozna sie obawiać, że się nie sprawdzi. Statystyki mówią same za siebie. Bardzo dobrze rokuje też Moreno Costanzo z St. Gallen , Jan Novak z MFK Kosice( w tamtym sezonie 17bramek) i młody Duńczyk Christian Andreasen.
Nie po raz pierwszy sprawdza się teoria, że młodego mozna kupić tanio a drogo sprzedać.


Jasne, wiesz ile klubów musi być zainteresowanych Veilkonją? Zresztą wystarczy poczytać zagraniczne strony, już teraz na pewno jest warty tyle, że naszej Wisły na niego nie stać, myślisz że taki Słoweniec wolałby zagrać w polskiej lidze, aniżeli np. w Holandii(przykład Matavza i innych)... Jeśli teraz go nie puszczą, to zagra 1 sezon i pójdzie za jeszcze większą kasę...Norma.

GiZmO_14 22.08.2009 22:24

Mnie podoba się gra Kamila Wilczka i nie sądze żeby dużo kosztował a w lidze gra co raz lepiej

eMTe 22.08.2009 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GiZmO_14 (Post 782851)
Mnie podoba się gra Kamila Wilczka i nie sądze żeby dużo kosztował a w lidze gra co raz lepiej

Ale jego klub woli robić interesy z Lechem, Glik też był do wyjęcia, a jednak Lech go weźmie : /

IncognitoTSW 22.08.2009 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez paulvandj (Post 782690)
Marcin Robak,Michał Zieliński

Zieliński? Co masz na jego obronę...?

GiZmO_14 22.08.2009 22:38

Może udało by się im dać Kowalskiego a wziąść Wilczka i Glika z dopłatą trzeba chcieć....



Zieliński to szybko i słaba skuteczność nie jest zbyt wybitny

eMTe 22.08.2009 23:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GiZmO_14 (Post 782859)
Może udało by się im dać Kowalskiego a wziąść Wilczka i Glika z dopłatą trzeba chcieć....



Zieliński to szybko i słaba skuteczność nie jest zbyt wybitny

To Glik nie jest już zaklepany dla Lecha?

GiZmO_14 22.08.2009 23:37

Nic mi o tym nie wiadomo może ktoś wie coś więcej na ten temat?

gigant 23.08.2009 08:45

W grudniu odchodzi Mauro, sprzedać Diaza i łykać od grudnia za free Rogera. Tak wykombinowałem.

brylant17 23.08.2009 09:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 782920)
W grudniu odchodzi Mauro, sprzedać Diaza i łykać od grudnia za free Rogera. Tak wykombinowałem.

co ty tak z tym Rogerem?

gigant 23.08.2009 09:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 782932)
co ty tak z tym Rogerem?

A dlaczego nie?

grogoriogreg 23.08.2009 09:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 782933)
A dlaczego nie?

Bo nie mamy kasy na kontrakt dla Małego, a Roger po pierwsze od Euro gra tragicznie, po drugie chciałby być najlepiej opłacanym graczem w drużynie.

tofik 23.08.2009 09:54

bo wzięliśmy Gargułę, któremu płacimy jak królowi? Roger nie ma już motywacji do gry w gliwicach czy innym Bełchatowie. A w pucharach wcale nie pomagał Legii. Raczej niczym nie wyróżnil.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl