Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

filemon 25.10.2011 20:30

http://en.wikipedia.org/wiki/Maunsell_Forts
Należące do Wielkiej Brytanii fortyfikacje leżące w estuariach Tamizy i Mersey.

Zagadka ode mnie (zakładam, że dobra jest moja odpowiedz :-) ).
Gdzie to i jak się to zwie? :-)
http://img88.imageshack.us/img88/278...ochamkasie.jpg

WISŁAZWE 25.10.2011 20:42

Czysty strzał, po pierwszym ''rzucie oka'' na obrazek: Pedra da Gávea

filemon 25.10.2011 20:45

To chyba było za proste :D
Clinical striker normalnie. Idealnie. Perfekcyjnie :-) Twoja kolej.

WISŁAZWE 25.10.2011 21:15

Coś łatwego bo nie mam pomysłu na zagadkę, z cyklu zgadnij kto kiedy i gdzie :)

Był sobie pewien zawodnik, który do dziś jest rekordzistą pod względem występów w reprezentacji swojego kraju a tak że ligi w której całe życie występował.

Karierę rozpoczynał w klubie, którego największym sukcesem było dotarcie do finału elitarnych rozgrywek, później jego kariera nabrała niesamowitego rozpędu, przez 6 lat zdobył dwa razy mistrzostwo kraju i dorzucił do tego Puchar krajowy. Był również przez 4 mundiale podstawowym zawodnikiem kadry, rzec można że trener od niego zaczynał ustalanie składu.

Po przeprowadzce do nowego klubu, kibice przywitali go dość niemiło pewnym transparentem. On nie zrażony ich postawą szybko udowodnił, że będzie znaczącą postacią w nowej drużynie, w pierwszym sezonie zdobywając nagrodę dla najlepszego... Z tym klubem święcił największe sukcesy.

Dziś nie jest już czynnym zawodnikiem ale jest zatrudniony w jednym z klubów w których grał.

Pytania:

1. Podaj liczbę występów zarówno kadrze jak i w lidze
2. Nazwa klubu w którym rozpoczynał karierę
3. Jaki finał z kim i jaki padł wynik ?
4. O jakie mundiale chodzi ?
5. Nazwa nowego klubu ?
6. Treść transparentu?
7. Nagroda zdobyta w debiutanckim sezonie ?
8. Kim jest teraz ?
9. Imię i nazwisko tego Pana

P.s proszę nie wrzucać linków do wiki... Tylko się trochę wysilić :)

Etiop 25.10.2011 22:58

1. Podaj liczbę występów zarówno kadrze jak i w lidze - 126 i 622
2. Nazwa klubu w którym rozpoczynał karierę - Deportivo Alaves
3. Jaki finał z kim i jaki padł wynik ? - finał PUEFA z Liverpoolem przegrany przez Deportivo 4:5?
4. O jakie mundiale chodzi ? - MŚ 86,90,94,98
5. Nazwa nowego klubu ? - Barcelona
6. Treść transparentu? - "Do domu"
7. Nagroda zdobyta w debiutanckim sezonie ? - Najlepszy Bramkarz Ligi Hiszpańskiej
8. Kim jest teraz ? - Dyrektor Sportowy FC Barcelona i komentator sportowy w radiu i telewizji
9. Imię i nazwisko tego Pana - Andoni Zubizaretta

Jeśli to dobra odpowiedź to niech ktoś zada zagadkę za mnie.

WISŁAZWE 26.10.2011 19:57

Kto teraz jedzie z zagadką :>

filemon 26.10.2011 20:17

No to ja, zeby cos sie ruszylo :-) Co to, gdzie to i jak powstało? :-)
http://img155.imageshack.us/img155/1120/75072142.jpg

brzydki.brzydal 27.10.2011 10:51

"Drzwi do piekla" w Turkmenistanie?
W 1971 roku geologowie trafili na jaskinie z gazem i swierdzili, ze wypala metan, podpalili i tak plonie nieprzerwanie do dzis.
Ponizej opis z wiki
http://en.wikipedia.org/wiki/Derweze

[+]
Jezeli zgadlem, to niech ktos inny podaje.

filemon 27.10.2011 16:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brzydki.brzydal (Post 1182301)
"Drzwi do piekla" w Turkmenistanie?
W 1971 roku geologowie trafili na jaskinie z gazem i swierdzili, ze wypala metan, podpalili i tak plonie nieprzerwanie do dzis.
Ponizej opis z wiki
http://en.wikipedia.org/wiki/Derweze

[+]
Jezeli zgadlem, to niech ktos inny podaje.

tak, to kto pierwszy, ten lepszy ;)

WISŁAZWE 27.10.2011 17:07

Kurczę Panowie, zasada jest prosta zgadujesz zadajesz.
Tak to zabawa traci sens i nie będzie rankingu niespodzianki na koniec roku :>

Znasz odpowiedź - zgaduj i zadawaj swoją zagadkę.
Znasz odpowiedź - nie masz pomysłu na zagadkę - odpuść.

:)

brzydki.brzydal 27.10.2011 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1182466)
Kurczę Panowie, zasada jest prosta zgadujesz zadajesz.
Tak to zabawa traci sens i nie będzie rankingu niespodzianki na koniec roku :>

Znasz odpowiedź - zgaduj i zadawaj swoją zagadkę.
Znasz odpowiedź - nie masz pomysłu na zagadkę - odpuść.

:)

To jak ma byc niespodziewanka, to nie ma bata - zadaje zagadke:
http://imageshack.us/f/585/100218.jpghttp://img585.imageshack.us/img585/7970/100218.jpg

Proste, zeby latwo poszlo:
Gdzie jest zlokalizowany obiekt ze zdjecia?
Co przedstawia ten pomnik?

http://imageshack.us/photo/my-images/269/100218.jpg/

filemon 27.10.2011 18:18

Warrington. Przedstawia przyjęcie "herbaciane" (tea party po prostu :-) ) z "Alicji w Krainie Czarów".
tak?
znaczy jestem pewien, ale może gdzieś podobne sie znajduje i chodzi akurat o kopię.

brzydki.brzydal 27.10.2011 18:32

Oui, Warrington - pomieszkiwalem pol roku i mi sie przypomnialo, ze cos charakterystycznego tam bylo. :)

Sa inne, ale chodzilo dokladnie o ten.

filemon 27.10.2011 19:29

Co to, gdzie to?
http://img231.imageshack.us/img231/6400/21751111.jpg
Podpowiem, że poza Europą ;)

śledziu 27.10.2011 20:20

Latające gejzery, USA, stan Nevada.
Kto to i skąd, czym się zajmuje?
http://img204.imageshack.us/img204/4831/45678bl.jpg

WISŁAZWE 28.10.2011 18:53

Kolego :) będzie jakaś wskazóweczka dla odgadujących :)

p.s specjalnie podbijam żeby ktoś zgadł tradycyjnie :lol:


Edit: Voin - lubię to! :D

Voin 28.10.2011 18:59

The Rugged Man?

śledziu 28.10.2011 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Voin (Post 1182958)
The Rugged Man?

Prawie poprawna odpowiedź. R.A. the Rugged Man, USA, raper. Ale zaliczam ;)

filemon 29.10.2011 22:19

Voin, zarzuć jakąś zagadką w wolnej chwili ;)

Voin 31.10.2011 09:54

Ups, sorry że tu nie zaglądałem, ale miałem problemy z internetem.
Co to za miasto:
http://img263.imageshack.us/img263/8439/1990ix.jpg
Uprzedzam, że teraz jest tam "troszkę" inaczej :D

śledziu 31.10.2011 13:25

Wygląda na Shanghai z lat 90 :) Niech ktoś wrzuci coś za mnie.

Voin 31.10.2011 13:43

Dobrze ;-)
Takie porównanie:
http://twistedsifter.com/wp-content/...90-vs-2010.jpg

śledziu 31.10.2011 20:50

Nie ma chętnych, to sam zadam pytanie.
Kto to?
http://img412.imageshack.us/img412/9787/jhgqx.jpg

śledziu 31.10.2011 21:00

brawo :)
(10 znaków)

Al_29 jedziesz z tematem.

Al_29 31.10.2011 21:18

http://img705.imageshack.us/img705/8936/blablaf.png

Co to za rzeka? :>

Nie Dunaj :)

Marcin_fan 31.10.2011 21:37

Dunaj(?)
10 znaków

Ela 02.11.2011 08:07

Sekwana.
_____________

Co to za budynek i gdzie się znajduje ? :

http://img508.imageshack.us/img508/7766/zegart.jpg


Jako podpowiedź :

http://img217.imageshack.us/img217/8045/59239945.jpg
.

dulli78 02.11.2011 20:30

Pałker Stonesów kupczy Arabami w Janowie Podlaskim. A czy w Stajni Zegarowej - tego nie wiem...

Ela 03.11.2011 07:45

W Stajni Zegarowej najlepsze ogiery trzymają, więc prawdopodobnie jego nabytki również.

Twoja zagadka.

dulli78 03.11.2011 19:12

Co to za panowie na zdjęciach? Jeden narodowiec drugi lewak - co łączy tych ludzi o tak skrajnie odmiennych poglądach i skrajnie różnych charakterach?


http://i39.tinypic.com/21bq39g.png http://i42.tinypic.com/27zylmq.jpg


Podpowiedź:

http://i40.tinypic.com/24vvb0l.jpg

śledziu 08.11.2011 15:46

Pierwszy to Walenty Gadowski, drugi Franciszek Henryk Siła-Nowicki a łączy ich Orla Perć :)

http://img254.imageshack.us/img254/8518/lkhgf.jpg
Kto to, czym się zajmował i z czego jest znany?

filemon 08.11.2011 17:06

Benoit Mandelbrot
http://pl.wikipedia.org/wiki/Beno%C3%AEt_Mandelbrot
"znany jest przede wszystkim jako ojciec geometrii fraktalnej"

Gdzie to, i co to? :-)
http://img210.imageshack.us/img210/9951/kyan.jpg

Bóg Trybun (objawion) 09.11.2011 11:19

Pagoda Kyaiktiyo w Birmie

----

zagadka dla wtajemniczonych szarakanów ; ))))

http://img198.imageshack.us/img198/3...dagressive.jpg

gdzie i co przedstawia (szczerze to sam nie nadążam za przesłaniem)

Bóg Trybun (objawion) 12.11.2011 06:17

zagadka stołeczna i na czasie więc czemu problemy z namierzeniem tej familii :-)

WISŁAZWE 13.11.2011 01:11

Figurki z prezydencji Polski w UE :>

Chyba głupota, ale te kolory mi się tak kojarzą :)

Bóg Trybun (objawion) 13.11.2011 01:38

Spostrzeżenie bardzo trafne: mientkie żelowe i kuolorowe ;-) ale nie jest to nasza prezydencja ani słynna blokada z kolorowej.

To ostatnia podpowiedź :

http://img39.imageshack.us/img39/5009/71510236.jpg

filemon 14.11.2011 00:39

Ooo, tym Johnsonem mi spooooro pomogłeś.
Carnaby Street; Hyde Park Corner; Gummy Bear Statues 2 w Londynie oczywiście :-)

gdzie to i co to?
http://img834.imageshack.us/img834/8671/appak.jpg
http://img43.imageshack.us/img43/157/kappa1.jpg

Bóg Trybun (objawion) 14.11.2011 01:24

wygląda na Kapadocję (skalne miasta). Konkretne miasto - nie wiem, moze Üçhisar?

filemon 14.11.2011 01:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bóg Trybun (objawion) (Post 1191387)
wygląda na Kapadocję (skalne miasta). Konkretne miasto - nie wiem, moze Üçhisar?

Żebym ja wiedział jakie to miasto :D O Kapadocję chodziło, Twoja kolej :-)

Bóg Trybun (objawion) 14.11.2011 20:51

No więc jedziemy z zagadką:

http://img607.imageshack.us/img607/4...ssethigher.jpg

od lewej: Ela, BTO i pewien Wiecznie Nieobecny Moderator, przemycający nazistowskie symbole w swoim nicku jak klerofaszyści z Marszu Niepodległości hasłem "Bóg Honor Ojczyzna".

A pytanie brzmi - gdzie zrobiono te fotke i co za budowle przedstawia?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl