![]() |
http://en.wikipedia.org/wiki/Maunsell_Forts
Należące do Wielkiej Brytanii fortyfikacje leżące w estuariach Tamizy i Mersey. Zagadka ode mnie (zakładam, że dobra jest moja odpowiedz :-) ). Gdzie to i jak się to zwie? :-) http://img88.imageshack.us/img88/278...ochamkasie.jpg |
Czysty strzał, po pierwszym ''rzucie oka'' na obrazek: Pedra da Gávea
|
To chyba było za proste :D
Clinical striker normalnie. Idealnie. Perfekcyjnie :-) Twoja kolej. |
Coś łatwego bo nie mam pomysłu na zagadkę, z cyklu zgadnij kto kiedy i gdzie :)
Był sobie pewien zawodnik, który do dziś jest rekordzistą pod względem występów w reprezentacji swojego kraju a tak że ligi w której całe życie występował. Karierę rozpoczynał w klubie, którego największym sukcesem było dotarcie do finału elitarnych rozgrywek, później jego kariera nabrała niesamowitego rozpędu, przez 6 lat zdobył dwa razy mistrzostwo kraju i dorzucił do tego Puchar krajowy. Był również przez 4 mundiale podstawowym zawodnikiem kadry, rzec można że trener od niego zaczynał ustalanie składu. Po przeprowadzce do nowego klubu, kibice przywitali go dość niemiło pewnym transparentem. On nie zrażony ich postawą szybko udowodnił, że będzie znaczącą postacią w nowej drużynie, w pierwszym sezonie zdobywając nagrodę dla najlepszego... Z tym klubem święcił największe sukcesy. Dziś nie jest już czynnym zawodnikiem ale jest zatrudniony w jednym z klubów w których grał. Pytania: 1. Podaj liczbę występów zarówno kadrze jak i w lidze 2. Nazwa klubu w którym rozpoczynał karierę 3. Jaki finał z kim i jaki padł wynik ? 4. O jakie mundiale chodzi ? 5. Nazwa nowego klubu ? 6. Treść transparentu? 7. Nagroda zdobyta w debiutanckim sezonie ? 8. Kim jest teraz ? 9. Imię i nazwisko tego Pana P.s proszę nie wrzucać linków do wiki... Tylko się trochę wysilić :) |
1. Podaj liczbę występów zarówno kadrze jak i w lidze - 126 i 622
2. Nazwa klubu w którym rozpoczynał karierę - Deportivo Alaves 3. Jaki finał z kim i jaki padł wynik ? - finał PUEFA z Liverpoolem przegrany przez Deportivo 4:5?4. O jakie mundiale chodzi ? - MŚ 86,90,94,98 5. Nazwa nowego klubu ? - Barcelona 6. Treść transparentu? - "Do domu" 7. Nagroda zdobyta w debiutanckim sezonie ? - Najlepszy Bramkarz Ligi Hiszpańskiej 8. Kim jest teraz ? - Dyrektor Sportowy FC Barcelona i komentator sportowy w radiu i telewizji 9. Imię i nazwisko tego Pana - Andoni Zubizaretta Jeśli to dobra odpowiedź to niech ktoś zada zagadkę za mnie. |
Kto teraz jedzie z zagadką :>
|
No to ja, zeby cos sie ruszylo :-) Co to, gdzie to i jak powstało? :-)
http://img155.imageshack.us/img155/1120/75072142.jpg |
"Drzwi do piekla" w Turkmenistanie?
W 1971 roku geologowie trafili na jaskinie z gazem i swierdzili, ze wypala metan, podpalili i tak plonie nieprzerwanie do dzis. Ponizej opis z wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Derweze [+] Jezeli zgadlem, to niech ktos inny podaje. |
Cytat:
|
Kurczę Panowie, zasada jest prosta zgadujesz zadajesz.
Tak to zabawa traci sens i nie będzie rankingu niespodzianki na koniec roku :> Znasz odpowiedź - zgaduj i zadawaj swoją zagadkę. Znasz odpowiedź - nie masz pomysłu na zagadkę - odpuść. :) |
Cytat:
http://imageshack.us/f/585/100218.jpghttp://img585.imageshack.us/img585/7970/100218.jpg Proste, zeby latwo poszlo: Gdzie jest zlokalizowany obiekt ze zdjecia? Co przedstawia ten pomnik? http://imageshack.us/photo/my-images/269/100218.jpg/ |
Warrington. Przedstawia przyjęcie "herbaciane" (tea party po prostu :-) ) z "Alicji w Krainie Czarów".
tak? znaczy jestem pewien, ale może gdzieś podobne sie znajduje i chodzi akurat o kopię. |
Oui, Warrington - pomieszkiwalem pol roku i mi sie przypomnialo, ze cos charakterystycznego tam bylo. :)
Sa inne, ale chodzilo dokladnie o ten. |
|
Latające gejzery, USA, stan Nevada.
Kto to i skąd, czym się zajmuje? http://img204.imageshack.us/img204/4831/45678bl.jpg |
Kolego :) będzie jakaś wskazóweczka dla odgadujących :)
p.s specjalnie podbijam żeby ktoś zgadł tradycyjnie :lol: Edit: Voin - lubię to! :D |
The Rugged Man?
|
Cytat:
|
Voin, zarzuć jakąś zagadką w wolnej chwili ;)
|
Ups, sorry że tu nie zaglądałem, ale miałem problemy z internetem.
Co to za miasto: http://img263.imageshack.us/img263/8439/1990ix.jpg Uprzedzam, że teraz jest tam "troszkę" inaczej :D |
Wygląda na Shanghai z lat 90 :) Niech ktoś wrzuci coś za mnie.
|
|
|
brawo :)
(10 znaków) Al_29 jedziesz z tematem. |
|
Dunaj(?)
10 znaków |
Sekwana.
_____________ Co to za budynek i gdzie się znajduje ? : http://img508.imageshack.us/img508/7766/zegart.jpg Jako podpowiedź : http://img217.imageshack.us/img217/8045/59239945.jpg . |
Pałker Stonesów kupczy Arabami w Janowie Podlaskim. A czy w Stajni Zegarowej - tego nie wiem...
|
W Stajni Zegarowej najlepsze ogiery trzymają, więc prawdopodobnie jego nabytki również.
Twoja zagadka. |
Co to za panowie na zdjęciach? Jeden narodowiec drugi lewak - co łączy tych ludzi o tak skrajnie odmiennych poglądach i skrajnie różnych charakterach?
http://i39.tinypic.com/21bq39g.png http://i42.tinypic.com/27zylmq.jpg Podpowiedź: http://i40.tinypic.com/24vvb0l.jpg |
Pierwszy to Walenty Gadowski, drugi Franciszek Henryk Siła-Nowicki a łączy ich Orla Perć :)
http://img254.imageshack.us/img254/8518/lkhgf.jpg Kto to, czym się zajmował i z czego jest znany? |
Benoit Mandelbrot
http://pl.wikipedia.org/wiki/Beno%C3%AEt_Mandelbrot "znany jest przede wszystkim jako ojciec geometrii fraktalnej" Gdzie to, i co to? :-) http://img210.imageshack.us/img210/9951/kyan.jpg |
Pagoda Kyaiktiyo w Birmie
---- zagadka dla wtajemniczonych szarakanów ; )))) http://img198.imageshack.us/img198/3...dagressive.jpg gdzie i co przedstawia (szczerze to sam nie nadążam za przesłaniem) |
zagadka stołeczna i na czasie więc czemu problemy z namierzeniem tej familii :-)
|
Figurki z prezydencji Polski w UE :>
Chyba głupota, ale te kolory mi się tak kojarzą :) |
Spostrzeżenie bardzo trafne: mientkie żelowe i kuolorowe ;-) ale nie jest to nasza prezydencja ani słynna blokada z kolorowej.
To ostatnia podpowiedź : http://img39.imageshack.us/img39/5009/71510236.jpg |
Ooo, tym Johnsonem mi spooooro pomogłeś.
Carnaby Street; Hyde Park Corner; Gummy Bear Statues 2 w Londynie oczywiście :-) gdzie to i co to? http://img834.imageshack.us/img834/8671/appak.jpg http://img43.imageshack.us/img43/157/kappa1.jpg |
wygląda na Kapadocję (skalne miasta). Konkretne miasto - nie wiem, moze Üçhisar?
|
Cytat:
|
No więc jedziemy z zagadką:
http://img607.imageshack.us/img607/4...ssethigher.jpg od lewej: Ela, BTO i pewien Wiecznie Nieobecny Moderator, przemycający nazistowskie symbole w swoim nicku jak klerofaszyści z Marszu Niepodległości hasłem "Bóg Honor Ojczyzna". A pytanie brzmi - gdzie zrobiono te fotke i co za budowle przedstawia? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:09. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl