![]() |
Cytat:
|
Cytat:
tia...Wisła 24 gole...Legia 19...... |
Czy obrońcy Skorży mogliby wskazać choć jeden dobry mecz Wisły na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy? Nawet na tle ligowej szarzyzny,choć ten jeden? Jaki postęp zrobiła drużyna od jesieni 2008 roku?
|
Cytat:
|
Cytat:
Zwłaszcza pierwsza połowa i akcje z jej pierwszej części były "miód i orzeszki" Później tak ładnie grającej Wisły już nie widziałem. Skorży nie bronię... |
Ostatni mecz w którym zagraliśmy z "Pianą na zębach" to był mecz z Beitarem. Widać że zawodnicy byli naładowani i chodzili jak maszynki. Z tego co wiem to Skorża wtedy porządnie ich odizolował od wszystkiego. Chyba cały tydzień spędzili razem. To smutne, że trzeba tak z nimi postępiać aby zaczęli grać.
|
Cytat:
Dokladnie Jakbym mial wymienic najlepszy mecz za Skorzy to Bietar 5;0 mi od razu na mysl przychodzi. Az sie czuło ze chcą zjeść przeciwnika. czemu Maciej nie zaszcepil tego "dalej" przeciez tak ustawiona Wisla z takim "zebem" byla by w Polsce nie do ruszenia. To pokazuje ze Maciej jest troche za "miekki" i nie potrafi zmobilizowac grajkow na kazdy mecz w taki sam sposob. |
Cytat:
I tutaj jest właśnie miejsce dla trenera Skorży, aby potrafił przenieść, choćiażby połowicznie, ale jednak to z czym spotykają się w meczach na szczycie do codziennych treningów, tak aby piłkarze byli do tego przyzwyczajeni. Jak? Mamy w klubie politykę podpisywania "kontraktów motywacyjnych", które jednak ze względu na stan personalny kadry nie zdają egzaminu, można więc wprowadzić coś na kształt "treningów motywacyjnych" (oczywiście sam trening powinien być dla piłkarzy motywacją, ale nie czarujmy się.. to jest Polska, grajkom wystarcza pewien ligowy poziom, amibcji na więcej nie mają): Skoro w klubie obowiązują kary za spóźnienie się na trening, powinny też obowiązywać kary za źle wykonaną pracę podczas tych treningów. Można to egzekwować w bardzo prosty sposób. Wyobraźmy sobie, że wewnętrzne gierki treningowe, podczas których zawdonicy szlifują różne schematy, zastępują gierki, w których obowiązują nastepujace zasady: - Skorża dzieli zawodników, których ma na treningu na dwie drużyny w miare zbliżone potencjałem, - Rozgrywane są dwa mecze, w których raz jedna, raz druga drużyna startuje z handikapem, powiedzmy 2 bramek, - Piłkarze z przegranej drużyny tracą, wcześniej uzgodniony procent z miesięcznej wypłaty, na rzecz klubowej kasy, a zawodnicy ze zwycięskiej drużyny nie wygrywają nic, poza spokojem i nienaruszonym kontem, - Wcześniej uzgodniony procent z wypłaty, jaką tracą przegrani musi być adekwatny do zarobków piłkarza, tak aby porażka podziałała mobilizująco zarówno na Wojtka Łobodzińskeigo, jak i na Michała Chrapka, - Kasa, którą piłkarze tracą podczas takich gierek przekazywana jest na bonusowe premie za zdobyte w meczach ligowych, pucharowych bramki, asysty, czyste konta, zwycięstwa. Zmobilizowałoby to tych, którzy pare zł stracili na treningu do większego zaangażowania podczas meczów o stawkę. Piłkarz mógłby dobrą i efektywną grą odzyskać to co przegrał podczas treningu, a ten który nie stracił nic, mógłby dodatkowo dorobić, - Oczywiście, aby nie powielać błędów z ostatnich meczy ligowych, kiedy przegrywając nasza taktyka ograniczała się do gry na pałe, Skorża mógłby wprowadzić ograniczenia w postaci max. 3 kontaktów z piłką na własnej połowie i 2 na połowie przeciwnika, co zmusiłoby nasze gwiazdy do większej dbałości w rozgrywaniu akcji i skupieniu się na precyzji w tym co najbardziej wśród naszych piłkarzy kuleje, czyli przyjęcie-podanie. Mogłoby to być widoczne szczególnie w przypadku drużyny która rozpoczyna mecz od stanu 0-2. Myślę, że taki system nie dość ze podzialalby mobilizująco, dałby również większy efekt w postaci poprawy organizacji gry w porównaniu z obecymi treningami, z których od 2,5 roku nic nie wynika. Mamy słabiutką lige, niezbyt wymagających rywali, dlaczego wiec nie przenieść presji podobnej do meczy z Legia i Lechem na trening. Ryzyko utraty części pieniędzy mogłoby w pewnym stopniu zastąpic tą presję i zwiększyć rywalizację w zespole, spowodować, że piłkarze będą lepiej przygotowani do meczy o stawkę. Bo, jak widac zreszta, kontrakty motywacyjne przy tak skromnej kadrze jak nasza nie spełniają egzaminu, bo chocby nie wiadomo jak beznadziejnie grał Łobo, Kirm, czy Diaz i tak mają pewny plac. Luźne treningi przekładają się w meczach na nonszalancję, gdy wynik jest dobry oraz na paraliż, chaos, gdy wynik trzeba gonić. Skorża musi wstrząsnąć zespołem, w zachodnim klubie byłoby to łatwiejsze, bo wyższy poziom, ambicja samych zawodników, profesjonalizm, ale u nas trzeba sięgnąc po inne metody, póki nasze kluby nie będą składały się w większości z przyzwoitych zagranicznych zawodników z odpowiednim podejściem do wykonywanego zawodu. |
Cytat:
Przypuszczam że jeśli Skorża skończy runde na fotelu lidera , ( co jest raczej pewne o ile Ruch nam nie wrąbie w Chorzowie ) to poprowadzi Wisłe do kolejnych eliminacji w LM gdzie będzie miał ostatnią szanse na pokazanie że cokolwiek jeszcze umie wnieść do zespołu . Kolejnej kompromitacji w pucharach kibice tak licznie stojący za nim mu już nie wybaczą . Z taką grą jaką ostatnio prezentujemy jestem wręcz przekonany że Levadia II jest wielce prawdopodobna . |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Uważam, że Skorża ma wizję i plan budowy zespołu, tylko co z tego, skoro z tej wizji zostaje wielkie g.... kiedy de facto tej jesieni mamy: kontuzjowanych Gargułę, Boguskiego, Sobolewskiego, Głowackiego i Singlara. Nadto Brożek grający na pół gwizdka z powodu niezaleczonej kontuzji (przede wszystkim mam nadzieję), o drobniejszych urazach - Pawełek, Marcelo czy Piotr Brożek nie wspomnę..... Pozostaje gra Ćwielongiem, Małeckim czy Łobodzińskim, bo chcąc nie chcąc lepszych na ławie nie mamy !!!!!!!!! Okazuje się, że 16-18 zawodników walczących o pierwszy skład to trochę za mało nawet na naszą ogórkową ekstraklasę..... Co zaś do blamażu z Levadią - blamażem jest odpadnięcie - fakt, jednakże takiego farta jak miała Levadia - podejrzewam przez najbliższe 10 lat mieć nie będzie..... Przypomnę za to prawdziwy blamaż w eliminacjach LM jaki był udziałem Lecha Poznań, który u siebie dostał bęcki 1:5 ze Spartakiem Moskwa. Owszem ryawl znacznie mocniejszy od Estończyków, ale te mecze (rewanż 1:2 z rezerwami) dla mnie to był blamaż...... |
Ogryzek napisal:
Ależ mieliśmy pecha - z 2 trenerów Urban Skorża trafiliśmy tego gorszego.... a mogliśmy trafić wychowanego na wzorcach hiszpańskich Urbana. Mielibyśmy dużo młodych piłkarzy, trenera z Zachodu (tak bo Urban uczył się zawodu jak Kasperczak za zachodzie), świetny ofensywny styl gry, dużo goli itd. Jednym słowem PECH z tym Skorżą. Skoro szanowny pan janek urban jest taki wspanialy, to czemu jego legia nie odniosla zadnego sukcesu odkąd ją przejął. Jak patrze na ich gre i se mysle, że to jedna z najlepszych druzyn w Polsce to mi sie zygac chce. I na pewno nie prezentują swietnego ofensywnego stylu gry ani nie strzelaja bardzo dużo goli. Pewnie niektorzy sie ze mną nie zgodzą ale dobre druzyny poznaje sie po tym jak sobie radzą w trudnych momentach. A w takim jest z pewnością Wisła po porazce z Levadią i kontuzjach polowy pierwszego składu. I co... mamy pierwsze miejsce w lidze. Zgadzam sie- pieknie nie gramy. Ale na pewno ładniej Ogryzek niz kopacze Pana Janka. Dal rzykladu i poparcia Skorży, druzyny Mourinho tez nie grają ladnie a odnoszą sukcesy. |
wiślaku15 - Przeczytaj raz jeszcze post Ogryzka a może ujrzysz jego sens:>
|
1906% poparcia dla Skorży!!! Musi zostać!!! Podpisać nowy kontrakt wchodzący w życie 01.07.2010 roku. I to kontrakt długoterminowy najlepiej 5-letni. Dać Skorży możliwość zarobienia co najmniej 1 200 000 złotych, ale kontrakt ten musi być motywacyjny!!! Dać mu podstawe w wysokości 120 000 złotych, a reszte z tego 1,2 mln Skorża mógłby wywalczyć osiągniętymi sukcesami (np.: za zdobycie Super Pucharu Polski premia w wysokości 60 000 złotych, za wywalczenie Pucharu Polski 120 000 złotych za wywalczenie Mistrzostwa Polski 300 000 złotych, za awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej 300 000 złotych za awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów 600 000 złotych; za punkty zdobyte w fazach grupowych LE bądź LM dalsze premie ustalane dajmy na to co roku przed rozpoczęciem sezonu). Podobny system powinien działać w wypłacie wynagrodzeń dla piłkarzy (stała stosunkowo niezbyt wysoka kwota gwarantowana oraz określona pula pieniędzy do podziału za wywalczenie danego trofeum/osiągnięcie sukcesu, podział dla zawodników na podstawie ilości minut spędzonych w danych rozgrywkach,bądź zakwalifikowania się do meczowej 18-nastki, oraz premie za zwycięstwa bądź wyjadowe remisy w rozgrywkach krajowych, w Europejskich rozgrywkach system powinien być w najbliższych latach troche inny... ) Taki system spowodowałby to, że zawodnicy zapie...ali by na maksa na treningach i meczach, aby zdobyć zaufanie trenera i co by za tym szło zdobywanie maksymalnie dużych pieniędzy...
|
Niech najpierw Skorza cos osiagnie to mozna mu dac nawet 50 letni kontrakt.
|
To by była dla niego ostatnia szansa bo w przypadu braku sukcesów zarabiałby "marne" 120 000 złotych, teraz ma bodajże 480 tysięcy kontraktu gwarantowanego więc raczej wolałby odejść sam...
|
Cytat:
|
Panowie i Panie chyba nadszedł przełomowy dzień!
Cytat:
Trzymajmy kciuki, być może teraz piłkarze z ME będą mogli wchodzić na boisko już w 89min |
Cytat:
nie mniej jednak chyba nie bardzo jest w kim wybierać... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Dla mnie sytuacja w której zawodnik nie zasługujący na grę i osłabiający drużynę będzie musiał zagrać nie jest powodem do żartów, tylko smutku.
Nie mam poczucia, że Skorża krzywdzi Leszczaka, Burligi, czy Rado nie widząc w nich realnego wsparcia dla drużyny. To nie są nowi Rooneye, MEssi itd. |
spokojnie Panowie - wejść w 89 przy 5 doliczonych, to i tak całe 2 razy więcej czasu , niż wejść w 90 przy doliczonych 3!.Jednak boje się że taki wypas to dopiero w przyszłym sezonie, bowiem 2 warianty muszą być spełnione - 3 liga i minimum 2-0 dla nas
Cytat:
|
Cytat:
|
Skorża zaczyna mnie irytować zamiast zakontraktować tego Galla na pół roku to go puszczają i jeszcze hasło ze Wisła nie prowadzi polityki sprowadzania młodych graczy żenujące;/
to kogo oni chcą brać jak kasy nie ma? ;/ |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
a nie wpadłeś na to że taki klub jak Wisła z takim budżetem musi mieć czesc kadry złożony z młodych piłkarzy którzy będę wszystkim TANI aby była kasa na klasowych grajków do pierwszej jedenastki Kowalskiego, Leszczaka Mączyńskiego jak nie pasują to spokojnie pozbędziesz sie z klubu pozbądź sie Łobo albo wcześniej Dawidowskiego tak samo jak średnio mi sie podoba kupowanie na obronę tak drogich graczy gdy z przodu mamy luki, kolejna sprawa bramkarze w Polsce naprawdę nie powinien byc problem ze znalezieniem 3 tanich dobrych graczy widocznie dla ekipy Skorży to jest problem |
Cytat:
Tu nie chodzi o "status". To nie on decydował o tym, że Rooney stał się tym kim jest. Jestem przekonany, że gdyby którykolwiek z obecnych młodych zawodników miał warunki stać się choć tylko drugim Małeckim, Skorża dał by mu na to szansę tak jak zrobił to w przypadku Patryka. Skoro nie daje, uważam, że nie robi tego bez powodu i nie widzi w nich tego samego. |
Cytat:
Cytat:
1) Naprawdę trudno mi sobie wyobrazić, że zagrają słabiej niż Łobodziński, że będą robili więcej groźnych strat niż taki Cantoro z Diazem. 2) Nawet jeśli okażą się za słabi na Wisłę, to pokazą się innym klubom. Zamiast zaczynać od zera w trzeciej lidze będą mieli szansę znaleźć angaż w pierwszej lidze, może nawet w ekstraklasie. A klub będzie mógł ich tam wytransferować. Kiedy my ostatni raz wytransferowaliśmy za pieniądze niechcianego w Wiśle zawodnika. Na całym świecie czołowe kluby sprzedają zawpdników którzy nie spełnili oczekiwań do klubów słabszych. Nie mówię tu o czołowych ligach europejskich, tak się dzieje w Rumunii, Chorwacji czy Serbii. Niech to będą transfery groszowe, nawet po 50 tysięcy, ale to sa pieniądze w budżecie, które można na coś wydać. Tymczasem my trzymamy naszych zawodników do końca kontraktu a potem oddajemy za darmo. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl