Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

pibitox 03.07.2011 13:17

j. polski podst 60%
j.angielski podst 96%
matematyka podst 82%
historia podst 56%
WOS rozsz 40%

Wiem, że kiepsko... znajdą się dla mnie jakieś studia dzienne?? Co możecie polecić. Proszę o propozycje bo w Krakowie mam mieszkanie i zależy mi żeby tu studiować. Pomóżcie proszę szybko..

wislak227 03.07.2011 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pibitox (Post 1120444)
j. polski podst 60%
j.angielski podst 96%
matematyka podst 82%
historia podst 56%
WOS rozsz 40%

Wiem, że kiepsko... znajdą się dla mnie jakieś studia dzienne?? Co możecie polecić. Proszę o propozycje bo w Krakowie mam mieszkanie i zależy mi żeby tu studiować. Pomóżcie proszę szybko..

Dziś praktycznie samo zdanie matury Ci gwarantuje dostanie się na studia, nawet dzienne :)
Powiedz tylko co Cię interesuję, bo iść dla samego studiowania szkoda.

pibitox 03.07.2011 16:32

Politologia, administracja, socjologia. Na jakiej publicznej uczelni w Krk z moimi wynikami mógłbym się dostać na te kierunki?? Oczywiście o dziennych mówie.

Gargamel 03.07.2011 16:59

Czyli kierunki "na zmywak" , czy na prawdę warto pójść na studia byle mieć papierek?

TSW Fanatyk 03.07.2011 19:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gargamel (Post 1120544)
Czyli kierunki "na zmywak" , czy na prawdę warto pójść na studia byle mieć papierek?

To jakie kierunki dają jakieś perspektywy?

Padrino 08.07.2011 17:51

Polski 57
Matma 52
Geografia 76
Angielski 70

Co daje 374 punkty rekrutacyjne.

Wystarczy na AGH na Górnictwo i Geologię?

krzysiek92 11.07.2011 18:58

dostałem się na UJ; 2 kierunki:
bezpieczeństwo narodowe i stosunki międzynarodowe.. ktoś poleci albo odradzi? może ktoś jest w trakcie któryś z tych kierunków? (oczywiście wybieram tylko 1)

Proud 11.07.2011 19:23

Co po tym Bezpieczeństwie narodowym można robić?

Serio pytam, bo jedyne co mi przychodzi do głowy to: nauczyciel PO...

często słyszę o tym kierunku, a zupełnie nie mam pojęcia co to jest.

Samuelson 11.07.2011 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzysiek92 (Post 1124599)
dostałem się na UJ; 2 kierunki:
bezpieczeństwo narodowe i stosunki międzynarodowe.. ktoś poleci albo odradzi? może ktoś jest w trakcie któryś z tych kierunków? (oczywiście wybieram tylko 1)

Wal studia, zostań Ninja!:rotfl:

ZoneNh 11.07.2011 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW Fanatyk (Post 1120639)
To jakie kierunki dają jakieś perspektywy?


Do roboty i pieniądze zarabiać, bez znajomości bądź życiowego farta ten papier bedzie tyle warty co ten do dupy.

Sami 12.07.2011 13:49

Hmm, dostalem sie na informatyke stosowana na AGH, W. Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej oraz
na informatyke na PK - W. Mechaniczny.

Nie wiem teraz co wybrać.

Gdzie jest mniej fizyki?

pirat.z.karaibow 12.07.2011 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1124608)
Co po tym Bezpieczeństwie narodowym można robić?

Serio pytam, bo jedyne co mi przychodzi do głowy to: nauczyciel PO...

często słyszę o tym kierunku, a zupełnie nie mam pojęcia co to jest.

Wojsko, służby mundurowe, służby specjalne.

wislacki 12.07.2011 14:21

Jak to jest panowie z akademikami AGH? Na stronie uczelni czytam, że podanie składam wraz z dokumentami, a na forach ludzie piszą, że są już listy przyjętych :-/

Rustin 12.07.2011 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislacki (Post 1124933)
Jak to jest panowie z akademikami AGH? Na stronie uczelni czytam, że podanie składam wraz z dokumentami, a na forach ludzie piszą, że są już listy przyjętych :-/

Składasz wraz z dokumentami, ja tak robiłem rok temu. Listy przyjętych jeśli są, to dotyczy to osób, które są już studentami.

stalsanok1946 12.07.2011 14:55

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć szczegółowo co daje kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne? Łatwo znaleźć później pracę? Czy praca jako antyterrorysta to policja? Zastanawiam się nad tym kierunkiem. Najlepiej by się wypowiedziała osoba która to studiuję bądź studiowała

Charlie 12.07.2011 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzysiek92 (Post 1124599)
dostałem się na UJ; 2 kierunki:
bezpieczeństwo narodowe i stosunki międzynarodowe.. ktoś poleci albo odradzi? może ktoś jest w trakcie któryś z tych kierunków? (oczywiście wybieram tylko 1)

Z tego co słyszałem to oba mają bardzo podobny harmonogram i naprawdę nie różnią się zbyt wiele. Stosunki chyba trochę bardziej prestiżowe (w sensie trudniej sie dostać), ale oba nie dają zawodu do ręki, jak to większośc humanów ;)

Rustin 12.07.2011 16:48

Studiuje ktoś lub studiował Zarządzanie i Inżynierię Produkcji na AGH i jest w stanie udzielić szczegółowych informacji na temat tego kierunku?

pirat.z.karaibow 12.07.2011 17:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stalsanok1946 (Post 1124953)
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć szczegółowo co daje kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne? Łatwo znaleźć później pracę? Czy praca jako antyterrorysta to policja? Zastanawiam się nad tym kierunkiem. Najlepiej by się wypowiedziała osoba która to studiuję bądź studiowała

Bezpieczeństwo wewnętrzne to prawie to samo co bezpieczeństwo narodowe :-) Różnica subtelna- bezpieczeństwo narodowe skupia się też na zagrożeniach zewnętrznych dla stabilizacji, ładu i porządku publicznego państwa. Bezpieczeństwo wewnętrzne skupia się na zagrożeniach wewnętrznych.

Jak napisałem wyżej: praca w wojsku, służbach mundurowych, służbach specjalnych, organizacjach rządowych i podobnych.

StelmiOriginal 12.07.2011 17:11

Idzie ktoś na Transport na PK na Wydział Inzynierii Lądowej? :)

pablo92TSW 12.07.2011 21:34

A co powiecie o Zarządzaniu na AGH?

stalsanok1946 12.07.2011 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 1125042)
Bezpieczeństwo wewnętrzne to prawie to samo co bezpieczeństwo narodowe :-) Różnica subtelna- bezpieczeństwo narodowe skupia się też na zagrożeniach zewnętrznych dla stabilizacji, ładu i porządku publicznego państwa. Bezpieczeństwo wewnętrzne skupia się na zagrożeniach wewnętrznych.

Jak napisałem wyżej: praca w wojsku, służbach mundurowych, służbach specjalnych, organizacjach rządowych i podobnych.

Nie wiesz może jakie progi punktowe, jakie przedmioty trzeba zdawać by się dostać na ten kierunek w Krakowie?

xanti1906 12.07.2011 22:17

Ja mam maturę dopiero w przyszłym roku i mam takie pytanie. Czy jest szansa na terenie Krakowa załapać się na jakieś praktyki/staż w agencji menedżerskiej? Rozumiem, że jeżeli tak to w takiej sytuacji przydałby się AWF i jakiś kurs na menedżera sportu? Jakieś porady? Jakaś szansa na zaczepienie się, nawet w Wiśle? Jestem niezorientowany, ale jakąś szansę widzę dla siebie i jeżeli byłoby to w miarę realne to w tym kierunku chciałbym się realizować :) Jak ktoś ma jakieś uwagi to proszę pisać tu albo na prv. Dzięki z góry.

Grzegorz z Sanoka 12.07.2011 22:30

Studiuje ktoś administrację na UJ?

krzysiek92 12.07.2011 23:03

na bezpieczeństwo trzeba zdać: wos/ geografię/ historię plus język obcy ( z tym, że ten pierwszy przedmiot punktują za 3 a język za 2). W tym roku dośc duże zainteresowanie 8 osób na jedno miejsce! (więcej niż na stosunki międzynarodowe)

snyrting 12.07.2011 23:14

@Grzegorz

Kilku moich znajomych tam studiuje. Co chcesz wiedzieć?

pirat.z.karaibow 12.07.2011 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stalsanok1946 (Post 1125356)
Nie wiesz może jakie progi punktowe, jakie przedmioty trzeba zdawać by się dostać na ten kierunek w Krakowie?

Jest ponoć w Krakowie uczelnia prywatna która zwie się, bodajże, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego "Apeiron". Studia zaoczne (weekendowe), jeśli dobrze kojarzę 380 zł/miesiąc przez 12 miesięcy. Zajęcia ze sztuk walki, zgrupowania szkoleniowe, strzelectwo i inne bajery. Poszperaj.

stalsanok1946 13.07.2011 07:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 1125396)
Jest ponoć w Krakowie uczelnia prywatna która zwie się, bodajże, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego "Apeiron". Studia zaoczne (weekendowe), jeśli dobrze kojarzę 380 zł/miesiąc przez 12 miesięcy. Zajęcia ze sztuk walki, zgrupowania szkoleniowe, strzelectwo i inne bajery. Poszperaj.

Interesują mnie studia dziennie, miesiąc ile kosztuje?

michael 14.07.2011 14:59

Witam ;] Mam pytanie- wybiera się ktoś z Wiślackiego grona na Uniwersytet Ekonomiczny od pazdziernika? ;)

wislabielany 14.07.2011 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michael (Post 1126401)
Witam ;] Mam pytanie- wybiera się ktoś z Wiślackiego grona na Uniwersytet Ekonomiczny od pazdziernika? ;)

Ja się wybieram ;)

edit:

Ja na Finanse i Rachunkowość.

gypsy 14.07.2011 18:56

Ja również ^^


edit:
tak jak kolega wyżej, na FiR ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl