Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

Angmir 08.07.2010 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqq123 (Post 930965)
Kolego ... po 1-wsze nie obrażaj mnie, bo nie masz takich predyspozycji ani argumentów do tego. Może jakiś szacunek dla innego usera by sie tobie przydał, he? Po 2-gie -> formuluje wlasne zdanie na temat gry Ruchu i mam do niego PELNE prawo, wieć prosze tutaj nie bluzgać. Zgadza sie, Ruch wygrał 2 spotkania z nimi -> Brawo, to mnie cieszy. Tylko wygrana to nie wszystko z takim zespolem. Druzyna Ruchu przez 90 minut grala tak, jakby mial przed sobą Barcelone ...


Pokaż w którym momencie kogokolwiek obraziłem bezposrednio. Stwierdziłęm tylko fakt ogólej ułomności całego Narodu (tak mnie i Ciebie też). Do reszty się nie ustosunkuję moje znanie już znasz.

qqq123 08.07.2010 22:54

Jednym słowem -> brawo dla Rucha ;)

LeszekABG 08.07.2010 23:11

Macie gdzieś link z bramką?

RAFi89 08.07.2010 23:18

Nie rozumiem o co ta cała dyskusja, Ruch zrobił to co my powinniśmy zrobić rok temu z Levadią. Nie będąc w w pełni przygotowanym przejść zespół który jest do ogrania.

emj10 08.07.2010 23:25

Teraz kolej na Amikę, mam nadzieję że nie zaliczą wtopy.

lorddavy 09.07.2010 00:43

Ruch wygrał i dwa razy i bardzo dobrze. Może w końcu piłka klubowa odbije się od dna, byle Amica nie spieprzyła teraz w Baku. Co do gry to myślę, że każdy kibic znający się trochę na piłce spodziewał się takiego właśnie spotkania. Popatrzcie sobie jak drużyny z Białorusi wymiatają, jak ostatnio w Irlandii się podniósł poziom piłki klubowej. To wszystko ligi grające systemem wiosna-lato i w pierwszych rundach pucharów dzięki temu mają naprawdę spory handicap. Z Maltańczykami na pewno będzie łatwiej niż z Kazachami ale nie wolno ich zlekceważyc jak to zrobili ostatnio Chorwaci i zremisowali u siebie 0;0 a na wyjeździe do 65 min nie mogli strzelic.

palikot 09.07.2010 00:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 931000)
Teraz kolej na Amikę, mam nadzieję że nie zaliczą wtopy.

A ja mam nadzieje, ze zaliczą i to dość sporą... zycze im tego z całego serca...

Ludzie tam najlepsi grajkowie zarabiają po 300-400 tys euro, wiec co wy sie dziwicie? Ruch grał spoko, wogole nie bałem sie o wynik. My dopiero zaczynamy nadrabiac zaległości finansowe, i za 2,3 lata znowu przegonimy tego typu wynalazki jak Kazachstan, Gruzja, Azerbejdżan itd. Ktos mowil z takich kiedys lalismy... przypomne tylko: Wisła-Tbilisi, Amika-Terek Grozny, Sheryff, GKS-Cementarnica, itp.

AYALA 09.07.2010 08:03

Lech obawia sie drugiej Levadii
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html

Vinci 09.07.2010 08:07

Nie tyle Lech, co dziennikarze. W sumie, to po popisach w ostatnich latach, na każdego rywala trzeba patrzeć z cieniem obawy przed kolejną kompromitacją...

emj10 09.07.2010 08:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 931027)
A ja mam nadzieje, ze zaliczą i to dość sporą... zycze im tego z całego serca...

Też nie należę do miłośników ziemi wielkopolskiej, ale punkty do rankingu są nam niezbędne. Jak dobrze pójdzie sam Ruchu uciuła 1 pkt a może nawet trochę więcej.

qqq123 09.07.2010 08:31

WY sie nie patrzcie na Lecha, tylko zobaczmy co sie dzieje u Nas... Obrony nie ma, Małeckiemu-gwiazdorowi znowu sodówa uderza do głowy, przegrywamy w sparingach. Nic z tego dobrego nie wyniknie raczej ...

Wit.Ek. 09.07.2010 08:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 931077)
Też nie należę do miłośników ziemi wielkopolskiej, ale punkty do rankingu są nam niezbędne. Jak dobrze pójdzie sam Ruchu uciuła 1 pkt a może nawet trochę więcej.

Czy ja wiem...
Ruch dwa razy wygrał Polska ma 0,500 a ile z tego ma Wisła ? Wisła z tego ma 0,100. Wisła potrzebuje zdobywać ok 5 pkt sezon w sezon więc te 0,100 to niewiele wnosi. 0,100 przy 5,000 to różnica 50sięciokrotna. Innymi słowy by Wisła miała 5 pkt z rankingu krajowego 50 dwumeczy polskie kluby musiałyby wygrać. Tule to chyba nawet Angielskie kluby nie rozrywają we wszystkich meczach pucharowych.

Ogryzek 09.07.2010 09:06

Gratulacje dla Ruchu.

Jak na tak niski budżet mają dobry zespół i dobrego trenera. A Kazachowie (Rosjanie mieszkający w Kazachstanie) to jednak solidne zespoły. Czy ktoś liczył na pogrom? Zwłaszcza w okresie przygotowawczym Ruchu. Tym bardziej że Kazachowie mają środek sezonu.

Żeby pozostałe zespoły potrafiły tak 2 razy nakłuć przeciwnika (z Wisłą na czele) to będzie dobrze.

Oczywiście wszystkim dobrze życzę oprócz Lecha - oni w III rundzie mają odpaść:)
(Ruch czy Jagiellonia nie są naszymi rywalami z powodu niskich budżetów o dominacje w lidze, Lech tak.... stąd niestety)

WISŁA 1906 NH 09.07.2010 09:58

Wielkie brawa dla Ruchu, może ich gra nie była taka do jakiej przyzwyczailiśmy się w lidze ale na Kazachów to wystarczyło. Teraz czas na Valette :) Nie wiem czemu każdy mówi że zespół z Malty jest słabszym przeciwnikiem od Karagandy mi się wydaje że są to zespoły o zbliżonym do siebie poziomie i według mnie Ruch w tym meczu nie będzie miał spacerku. Oczywiście Ruch jest faworytem i mogą wygrać 3-0 ale po walce nikt się przed nimi nie położy. Najsilniejszymi punktami tej drużyny są Andrew HOGG - Bramkarz ( reprezentant Malty, grał ostatnio w sparingu przeciwko Niemcom mecz przegrali 4-0, oraz w el. MŚ z Portugalią który przegrali 3-0), filarem obrony jest Kenneth Scicluna ma pewne miejsce w reprezantacji Malty, w pomocy rządzi Kevin Sammut jest to bramkostrzelny pomocnik ważna postać w reprezentacji. Gwiazdami tego zespołu jest napastnik reprezentant Malty 26-letni Terence Scerri w lidze w tym sezonie zdobył 20 bramek, oraz Hiszpan Jordi Cruyff jest ofensywnym pomocnikiem w tym sezonie dla Valetty zdobył 10 bramek jak na pomocnika jest to dobry wynik. Pozostali wyróżniający się zawodnicy tego klubu to Roderick Briffa (pomocnik), Michael Mifsud (napastnik) oni ocierają się o reprezentacje Malty.

emj10 09.07.2010 10:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wit.Ek. (Post 931105)
Czy ja wiem...
Ruch dwa razy wygrał Polska ma 0,500 a ile z tego ma Wisła ? Wisła z tego ma 0,100. Wisła potrzebuje zdobywać ok 5 pkt sezon w sezon więc te 0,100 to niewiele wnosi. 0,100 przy 5,000 to różnica 50sięciokrotna. Innymi słowy by Wisła miała 5 pkt z rankingu krajowego 50 dwumeczy polskie kluby musiałyby wygrać. Tule to chyba nawet Angielskie kluby nie rozrywają we wszystkich meczach pucharowych.

Chodziło mi o ranking krajowy, a nie o Wisłę. Co do Wisły to ranking rankingiem, ale najważniejsze jest zbudowanie mocnego zespołu, żeby przebojem wejść do faz grupowych tak jak to robiły kluby, choćby z Rumunii.

zim zum 09.07.2010 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁA 1906 NH (Post 931179)
, oraz Hiszpan Jordi Cruyff jest ofensywnym pomocnikiem w tym sezonie dla Valetty zdobył 10 bramek jak na pomocnika jest to dobry wynik.

Syn Cruyffa tam gra :O . Nie wiedziałem nawet.

twardybidon 09.07.2010 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 931352)
Syn Cruyffa tam gra :O . Nie wiedziałem nawet.

Już nie gra - po sezonie skończył karierę. Teraz jest trenerem na Cyprze.

Mario Nh 10.07.2010 10:45

Fani Ruchu mają problem jak dotrzeć na Maltę
Chyba nikt nie wklejał.

Cytat:

Część fanów Ruchu wykupiła na Malcie tygodniowe wczasy, inni dolecą samolotem tylko na mecz. 30-osobowa grupa z Irlandii zabukowała bilety, jeszcze zanim Ruch wyeliminował Szachtiora. Na wyspę mają też dotrzeć kibice niebieskich z Londynu, a także zaprzyjaźnieni z Ruchem fani Atletico Madryt. Będą też osoby, które dojadą do Rzymu samochodami, zwiedzą miasto i dopiero tam przesiądą się na samolot.
Zapowiada się ciekawy dwumecz :)

crazykaro 10.07.2010 11:25

Ja myślę że Sadlok już w poniedziałek powinien wyruszyć jakimś samochodem a później statkiem bo przecież boi się latać :D

Angmir 10.07.2010 12:29

"Zaprzyjaźnieni z Ruchem Fani Atletico Madryt" ? WTF :) Wszystkich dziesięciu ??

Mario Nh 10.07.2010 19:11

Nie pisz wulgarnymi slangami.
Nie od dziś to przecież wiadomo, że "niebiescy" przyjaźnią się z fanami Atletico.
Flag Ruchu na finale Ligi Europejskiej nie widziałeś? :-)

wolfy 10.07.2010 19:57

Nie mam pojęcia jak wygląda futbol na Malcie, ale mam nadzieję że Ruch sobie poradzi.

brylant17 10.07.2010 20:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 932224)
Nie mam pojęcia jak wygląda futbol na Malcie, ale mam nadzieję że Ruch sobie poradzi.

Marzeniem by było aby doszli do IV rundy może :P ale niech chociaż dojdą do 3 było by fajne :-p Mam nadzieję, że pokonają Valletta FC

sessegnon 10.07.2010 21:28

Zdaje się, że nie będzie transmisji meczu Ruchu.Nie dlatego, że Polsat nie chce go pokazać, tylko dlatego, że na Malcie nie ma chętnego do wyprodukowania sygnału.

UniaTarnówZKS1928 11.07.2010 19:48

Powie mi ktoś czy mecze Jagi i Ruchu będą na Polsacie?

lad21ewt 11.07.2010 19:53

Ruch czy Jagiellonia żeby awansować do 4 rundy eliminacji muszą pokonać rozstawiony klub choć to mało prawdopodobne lub liczyć na szczęsliwe losowanie np kiedy słabsza drużyna od Ruchu czy Jagielloni pokona rozstawiony klub w 2 rundzie eliminacji

W tamtym roku azerski Qarabağ Ağdam wyeliminował w 2 rundzie Rosenborg i przejął jego współczynnik i trafił na nierozstawioną finską FC Honke wygrał 2 mecze i awansował do 4 rundy

Cuda się zdarzają POLSKIE kluby co dwa lata grają dobrze grają 2002 Wisła 1/8 2004 Amica faza grupowa 2006 Wisła faza grupowa 2008 Lech 1/16 2010 ??????

Lechista69 11.07.2010 20:07

W tym roku amica i Wisla w grupowej ! Tego sobie i wam zycze

Ale przed 3 runda trzeba bedzie 2 stoperow, napadziora i ofensywnego pomocnika zakontraktowac..

crazykaro 11.07.2010 20:21

Ruchu podobno nie będzie bo nie ma kto sygnału stworzyć na Malcie (tamtejsza tv nie jest zainteresowana)

lad21ewt 11.07.2010 20:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UniaTarnówZKS1928 (Post 932601)
Powie mi ktoś czy mecze Jagi i Ruchu będą na Polsacie?

Ruchu mecze będą na Polsacie wyjątkiem będą mecze wyjazdowe jeżeli tv nie wyprodukuje sygnału to nie będzie, ale od 3 rundy powinny być wszystkie mecze

Jagi jeszcze nie wiadomo zależy od losowania
losowanie w piątek 16.07.2010 o godz 13.30

tofik 12.07.2010 10:03

Sytacja taka sama jak w meczu z Levadią. Na Estonii też nikt nie chciał sygnału wyprodukować :)

lad21ewt 12.07.2010 11:27

UEFA powinna ogłosic jakiś przetarg na pokazywanie meczy w eliminacjach ( w niektórych krajach tak i w Polsce niestety mecze eliminacyjne to jedyne mecze klubów w europejskich pucharach ) albo zmusic stacje tv które kupiły prawa do LE aby pokazywali mecze ze swoich krajów. Piłka nożna najbardziej popularny sport na świecie i żeby nie można było w spokoju obejrzeć meczy klubowych przedstawicieli swojego kraju tylko sie denerwować czy tv zechce pokazać mecz czy nie Kiedyś na TVP były 3 mecze w 1 dzien i to tak jeden po drugim nawet z Kazachstanu czy Azerbejdżanu

pablo92TSW 12.07.2010 11:49

Na Polsacie zapowiadali już w reklamie mecz Wisły i Lecha, więc spokojnie ;)

DevilMayCry 12.07.2010 11:58

Dokładnie na polsacie :
13.07 mecz Lecha godz. 17
15.07 mecz Wisły godz. 20

lad21ewt 12.07.2010 16:12

Dobrze ułożyło się losowanie że polskie kluby rewanże grają u siebie na swoich stadionach (oprócz Wisły niestety)
i bez problemu będą 3 transmisje meczy w środę 20.00 i czwartek 17.00 i 20.00. Ale brakuje już czasów kiedy były 3 mecze na tvp a w każdym nasze drużyny wbijały po parę goli

palikot 12.07.2010 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lad21ewt (Post 933152)
Dobrze ułożyło się losowanie że polskie kluby rewanże grają u siebie na swoich stadionach (oprócz Wisły niestety)
i bez problemu będą 3 transmisje meczy w środę 20.00 i czwartek 17.00 i 20.00. Ale brakuje już czasów kiedy były 3 mecze na tvp a w każdym nasze drużyny wbijały po parę goli

A Kiedy tak było? :shock:

lad21ewt 12.07.2010 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 933196)
A Kiedy tak było? :shock:

Dawno temu np 2002 rok
Glentoran FC 0-2 Wisła Kraków 15 sierpnia, 20:00
Amica Wronki 5-0 Llansantffraid FC 15 sierpnia, 16:00
Sliema 1-3 Polonia Warszawa 15 sierpnia, 18:00
rewanże
Wisła Kraków 4-0 Glentoran FC 29 sierpnia, 18:00
Llansantffraid FC 2-7 Amica Wronki 29 sierpnia, 21:00
Polonia Warszawa 2-0 Sliema Wanderers FC 29 sierpnia, 16:00

palikot 12.07.2010 20:59

a pamiętasz: Wisła - Beitar 5:0
Amika - Grasschopers 6:0, całkiem nie tak dawno... a drużyny nieco lepsze niż te ktore wymieniles, tym bardziej, ze te ekipy typu glentoran, silema wcale nie poszly w gore...

0 22 12.07.2010 21:09

Elfsborg Legia 1-6, Hutnik chyba kiedyś rozwalił Nefczi Baku z 8-0, a może to był Widzew :)

Areo 12.07.2010 21:34

2004. WIT Georgia Tbilisi - Wisła Kraków 2-8. Było to najwyższe zwycięstwo polskiej drużyny na wyjeździe w historii europejskich pucharów, ale odbiło nam się czkawką. Parę tygodni później spotkaliśmy Dinamo Tbilisi, piłkarze pomyśleli, że ich pukną na stojaka i wszyscy wiemy jak się skończyło.

lad21ewt 12.07.2010 21:37

Szkoda że w tv nie pokazywali meczy Wisła WIT 8:2 albo Lech - Fredrikstad 6:1 Jeszcze parę pogromów było ale trzeba ciszyć się teraz z każdego zwycięstwa nawet 1:0 z Kazachami


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl