![]() |
Tak sobie pomyślałem, że ciekawe może być porównanie wyjściowego składu z pierwszego i ostatniego meczu Kiko:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
No ten mecz w wykonaniu Kiko wygladał by tak zebysmy stali i czekali caly czas na Cracovie,a opcja taktyczna to szybka laga na Carlitosa.A jaksbys nawet strzelili to i tak nie dazylisbysmy otwarcie do tej drugiej bramki.Stalibysmy wystraszeni i czekali jedynie kiedy tamtym coś wpadnie.
Nie mialem nic do Ramireza i zycze mu dobrze,ale ciesze sie ze juz go znami nie ma. |
Cytat:
|
No dobra, jak się bawić, to się bawić.
Tym razem zestawienie wyjściowych jedenastek w ich ostatnich i pierwszych spotkaniach dla naszych czterech ostatnich trenerów, którzy przetrwali u nas dłużej niż kilka tygodni (w nawiasie czas pracy). Ramirez (11 miesięcy): Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Jaki cel niby maja miec takie zestawienia?
|
Zupełnie niepotrzebny wywiad pani prezes. Po kiego grzyba decydować się na wywiad atakujący byłego trenera. Rozumiem gdyby wywiad ten był odpowiedzią na "atak" Kiko, ale wychodzić z takim z własnej inicjatywy?
Skoro ktoś wie jak działa klub od wewnątrz i są to informacje, które mogą klubowi zaszkodzić to po co prowokować takie wywiady jak ten Kiko. Jakby tak spojrzeć obiektywnie to kto jest bardziej wiarygodny? Prezes, która mówi że trener nie chciał korzystać z nowych technologii czy trener, który mówi że nie było na to pieniędzy. Patrzymy oczywiście z perspektywy klubu, który na ogromne problemy finansowe. Ale dość o tym. Jak na lekarstwo tu ludzi niezabetonowanych w świecie swoich własnych niezmienialnych poglądów. Ja rozumiem euforie po wczorajszym meczu, ale pisanie jak to cudownie zagraliśmy bo zwolniony został "trener nieudacznik" jest niepoważne. Przez 40 minut wybijaliśmy piłki na oślep, nie potrafiąc wymienić kilku składnych podań. Kulturą gry żydki biły nas na głowę. Gra nie różniła się w żaden sposób od tej w poprzednich meczach ( tego z Płockiem, z wiadomych powodów, nie liczę ) W okresie swojej przewagi dostali bramkę niemal natychmiast kolejnego gonga i już się nie podnieśli. Ot i cała filozofia. Taktyka ta sama plus jedna zmiana. |
Cytat:
|
Cytat:
Między pierwszym a drugim golem minęły dwie minuty. Nie było czasu na cofnięcie się i czekanie aż coś nam wpadnie. To jest cały klucz do zrozumienia "fenomenu" meczu bez Kiko. |
Cytat:
|
"Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że to nasze prowadzenie do przerwy było niebezpieczne. Mogliśmy przecież cofnąć się do obrony, a to nie byłoby dobre rozwiązanie. Mogliśmy tak zrobić podświadomie, chcą bronić dwubramkowej zaliczyki. Ja uważam, że w takich sytuacjach lepszym rozwiązaniem jest atak, szukanie kolejnych bramek. Tak zrobiliśmy i to przyniosło nam wygraną." Carlitos po derbach. Nie brzmi to jak filozofia gry Kiko.
|
Cytat:
Chyba,zeby sobie poprawic humor :rotfl: A w kwestii ktora poruszyles -SFG to rzuty rozne i wolne. a wiec Wisla zdobyla 2 bramki,i stracila jedna po SFG w meczu z Cracovia. Co do kubla pomyj,ktore wylewaja tutejsze debesciaki : czy tylko ja sobie przypominam,ze byl tutaj baran,ktory cytowal wywiad Ramireza o zbudowanej druzynie,wysmiewajac tzw. obroncow Kiko dookola ? To na temat taktyki Kiko,ktora takze przez tego chamowatego przyglupa byla wysmiewana mozemy oddac chyba glos p. Radoslawowi Sobolewskiemu,prawda ? http://sport.lovekrakow.pl/aktualnos...tce_23461.html "...Na początku chciałem bardzo podziękować, że mogłem z nim współpracować. Wniósł do naszej ligi bardzo dobrą znajomość taktyki. Wśród trenerów, z którymi pracowałem jako piłkarze, mogę go pod tym względem umieścić w pierwszej piątce..." I jeszcze Radek za wislaportal.pl : "...Chciałbym na koniec wspomnieć też osobę trenera Kiko Ramíreza i podziękować jeszcze raz za współpracę. Na pewno wiele się od niego nauczyłem i na pewno większa część tego zwycięstwa, by nie powiedzieć, że cała, to jest właśnie osoba Kiko Ramíreza..." http://www.wislaportal.pl/33831,Rado...est_latwe.html Teraz oczeukuje symetrii w komentarzach ze strony tych przyglupow,co to uwazali ze gosc nie mial pojecia o taktyce. i jeszcze jedno o Sarapacie i Dukacie,ale w kontekscie trenera. Ramirez w kazdym wywiadzie mowil,ze cala odpowiedzialnosc za wyniki bierze na siebie. Pomimo tego,ze - co takze pisalem,ale i czesc rozsadnych tu kolegow - wiemy swietnie,ze pilkarze nie maja dalej placone na czas. Moze to jest powodem slabej gry czesci obcokrajowcow,ktorzy,co oczywiste dla srednio rozgarnietego za klub nie beda umierac ? Kazdy rozumie sytuacje klubu,a jednak Sarapata tym zwolnieniem pokazala,ze szczypac sie nie bedzie. Niestety,Pani Prezes,to bedzie dzialalo w obydwie strony. Madrej glowie dosc dwie... Co robi dalej Sarapata ? Obwinia o gre pilkarzy trenera,zas siebie przedstawia jako osobe,ktora nie placi ludziom,za to oferuje im...pomoc w postaci najnowszego sprzetu. Tylko przyglupy moga to lyknac. Nawet odchodzac,Ramirez pokazal,ze ma cojones. Sarapata i Dukat - ciag dalszy glupich i zlych decyzji. Bo Ramirezowi trzeba bedzie placic kontrakt,a Wisla kasy nie ma. Mimo tego,iz pewnie stracil szatnie (reakcja z wywiadu,ale i ostatnich meczow wiecznie naburmuszonego Maleckiego swietnie to pokazuje),choc osobiscie uwazam,ze zapewne nasi kochani rodacy z szatni i klubu swoje zrobili. Ale pelikany lykaja wszystko,bo szczesliwie wygralismy mecz z Cracovia. Ciekawe,co bedzie,jak Manuel przestanie trafiac (co zdarza sie kazdemu w tej branzy),ciekawe kogo przyglupy wtedy obwinia. Pewnie Junco,bo Sarapata ma przeciez taka fajna czapke i takie fajne tweety produkuje... Niech wiec polscy amatorzy rzadza i w szatni i w gabinetach - zobaczymy,jak daleko na tym zajedziemy... P.S.Niech zakompleksione przyglupy nie traca czasu na pisanie o inteligencji,interpunkcjach,spacjach i temu podobnych "argumentach" - ani mnie to ziebi ani grzeje,jedyne co robie,to ignor - i po sprawie. :p P.S. A najlepsza o taktyce (zapomnialem wrzucic wczesniej) jest wypowiedz Boguskiego : https://www.youtube.com/watch?v=Ybf99Jkth1Y Wynika z niej ze taktyka na mecz nie byla inna niz wczesniej,ze nigdy nie mieli powiedziane,ze maja sie cofa i czekac po 1 bramce,tylko im nie wychodzilo :> , mieli duzo szczescia itd.,itp. Ale przyglupy z forum wyciagnely wniosek,ze Sobol wszystko zmienil :rotfl: A Kiko kazal czekac,cofac sie i tracic bramki :rotfl: |
@wyar: bredzisz.
|
:D
Wszyscy sa zakompleksionymi przyglupami oprocz wyara. Pani prezes, caly zarzad, pilkarze pewnie tez i cala rzesza forumowiczow, ktorzy mieli odmienne ( i co sie okazalo racjonalne ) podejscie do tematu Kiko. Wieczna beka z takich internetowych pastuchow. Oczywiscie przyznac sie do bledu i posypac glowy popiolem nie mozna bo do tego trzeba miec przede wszystkim klase i odrobine samokrytyki. |
@wyar
Kiko był super taktykiem tylko jakoś tego nie było widać na boisku. Operacja się udawała a pacjent zawsze umierał. Co do stałych fragmentów gry. Idealny przykład. Wasilewski wszedł agresywnie i była bramka. Tego właśnie brakowało. Tego i tylko tego. Nie zawodnika grającego głową...brakowało agresji...odpowiedz mi wprost na pytanie...czy Kiko dawał nam jakieś szanse na progres? tak lub nie... |
Sobol jak zwykle klasa w wywiadzie - i znowu odczytywany jako wyrocznia :D Nie, on po prostu ma klasę, z Kiko pracował przez rok i złego słowa na niego nie powie bo TAKI JEST. Jakby miał coś złego powiedzieć na Kiko to by mu to rzucił prosto w twarz a nie za pośrednictwem dziennikarzy. A np. wypowiedź Patryka (a w zasadzie jej brak) bardzo wymowna. Też się chyba nauczył nie prać brudów publicznie.
Co do samego meczu - wreszcie po bramce nie oddaliśmy piłki. Było w tym trochę szczęścia (szybki drugi gol) - ale w dużej mierze była to kwestia nastawienia i motywacji. Na drugą połowę wyszliśmy jak po swoje - strzelać kolejne bramki a nie murować. Jak dla mnie Sobol wykonał świetną robotę w tak krótkim czasie. Głównie pod względem mentalnym i odpowiednim ustawieniu / nastawieniu drużyny. |
@wyar
Piszac post w takim tonie i z taka ilością epitetow wystawiasz świadectwo nie swoim "przeciwnikom", ale samemu sobie. PS. Też masz fajna czapkę w swoim avatarze i nikt Cie na jej podstawie nie ocenia. |
@wyar
Bronisz przegranej sprawy, ilość liter nie przesłoni beztreściowości Twojego wydowu, a argumenty ad persona nie wystawiają Ci najlepszego świadectwa. |
Cytat:
|
Moim zdaniem Kiko początkowo się sprawdził. Za niego Wisła zanotowała progres. Nie można zapominać, że przeszliśmy najpierw potężną przebudowę (14 nowych zawodników), a później wyrwało nam środek pola (Mąka, Brlek). Graliśmy dobrze na początku, bo grał Brlek, Mąka i Llonch. To, co mnie się nie podobało, to wpuszczanie na boisko nieprzygotowanych piłkarzy. Paranoją była np. sprawa Bałaniuka: prosto z samolotu zagrało 120 minut i w następnym meczu wyszedł w podstawowym i nagle zrobił się za słaby nawet na ławkę rezerwowych. Już nie mówię o innych, nieprzygotowanych. Sporo złego słyszałem o naszym trenerze przygotowania fizycznego i jednocześnie wiele osób rzeczywiście chwaliło taktyczny zmysł Kiko (na treningach).
Długo piłkarze o różnym poziomie przygotowania fizycznego (braliśmy za darmo więc część nie grała długo w piłkę) dochodzili fizycznie do siebie i dla mnie wymiernym sprawdzianem był mecz z Płockiem. Wiadomo jak zagraliśmy - moim zdaniem właśnie przez złe przygotowanie fizyczne, ale to co mnie uderzyło to zmiany, które po raz kolejny nic a nic nie dają. Mało tego, zostaje na boisku (nie tak słaby jak piszą na tym forum) bezproduktywny Perez, a wchodzą skrzydłowi, którzy a) nic nie dali b) zmienili nie najgorszych na boisku. Pamiętam nastroje przed Górnikiem: jak wygramy to ich dogonimy i nastroje po Płocku 3 mecze później. Kiko jest zbyt dużym konserwatystą i wytworzyły się w drużynie podziały. Problem polegał na tym, że pomimo pozornie szerokiej kadry nikt nie wie jak gra połowa zawodników, bo nie cieszą się zaufaniem trenera podczas, gdy cieszyli się nieprzygotowani fizycznie Hiszpanie. Gdyby broniły Kiko wyniki, nikt by nic nie mówił. A mam wrażenie, że część spotkań przegraliśmy przez złe przygotowanie fizyczne (sztab szkoleniowy) i złe zmiany (sztab szkoleniowy). Wypowiedź Pani Prezes nie była potrzebna, ale odpowiedź Kiko była również nieporfesjonalna. |
Cytat:
Wlasnie takie reakcje nazywam kompromitacja. Otoz wiedzialem,ze dowiemy sie,ze Sobol mogl przeciez wypowiedziec sie z kurtuazja,czyli...sklamac. A Ramirez ? Zawsze mowil prawde,nigdy kurtuazyjnie nie mogl w wywiadzie sklamac :rotfl: jednym slowem na podstawie wywiadow mamy prawo oceniac opinie jednego,ale juz drugiego Boze Bron ! No i Patryk jako modelowy przyklad zachowan przez lata ! :rotfl: Moj Jezu,jak te pelikany sie potrafia kompromitowac... No,ale ignor,bo pamietam Cie sprzed lat i dalej nie potrafisz czytac ze zrozumieniem,a na takiego kogos nie mam czasu. Dla mnie wazniejsze jest to,czy ktos cos przeczyta i zrozumie,niz te wszystkie bzdety o interpunkcjach,poziomie rozmowcy itd.,itp. Niektorym przyglupom podobno miala nawet brew nie drgnac,ale dziwnym trafem ciagle drza palce na klawiaturze i "samo sie odpisuje" ! :rotfl: W tej sytuacji najlepszy jest ignor,co proponowalem takze pelikanom,ale te maja wyara jako Public Enemy no 1 ! :rotfl: Ale to nie spowoduje,ze co poniektorzy beda madrzejsi :p |
Kiko odleciał dziś z tą swoją smutną miną do Barcelony. W sumie mi go trochę szkoda potem przypominam sobie mecze kiedy zęby bolały i czekam z nadzieją na wiosne.
Moim zdaniem obwinianie Kiko o to że kazał się cofać to głupota, ta drużyna nie miała pewności siebie i trener za to częściowo odpowiada ale nie w 100% |
Cytat:
|
Cos sie konczy, cos sie zaczyna... Arka Gdynia, ....a, swinia;) Czekamy na luty!!!
|
Wyar daj spokój. Za kilka dni wigilia to sobie rybkę łykną
|
Cytat:
Co do trenera - sporo o tym pisalem i nie mam ochoty sie powtarzac. Glupawe mity,jakie tu funkcjonuja obalalem nie tylko ja wiele razy - ale dla tutejszych pelikanow, jak widze po cytatach, to ilosc ludzi bedacych za jakims pogladem stanowi o jego prawdziwosci ! :rotfl: Wybacz,mam inne zdanie. Co do agresji ja sie zgadzam - i coz ? Pytam powaznie - naprawde sadzisz,ze Ramirez im mowil : tylko mi nie wchodzcie agresywnie w pole karne ? Nie kupuje tego,wielu zawodnikow wypowiadalo sie zreszta w takim kontekscie,ze trudno z niego wychwycic,ze SFG nie byly cwiczone. Przeczytaj wypowiedz np. Bartkowskiego po meczu z Pogonia. Ramirez zostal zwolniony i juz - zycie toczy sie dalej. Problem w tym,ze Sarapata sie kompromituje - przedstawia jakies rzeczy w wywiadzie,a zaraz potem latwo sprawdzic,ze to bzdety. A pzoniej "kupuje" tych mniej rozgarnietych jakims tam ironicznym tweetem. Dla mnie to dziecinada i proba pokazania - zobaczcie,wygralismy,a wiec mialam racje i Ramirez bredzi. Dla mnie zachowanie bez zadnej klasy,zreszta ona zwalniajac poprzedniego rzecznika,i prezentujac obecna Pania pokazala,ze wcale niekoniecznie wie,kogo zatrudnic.Albo wie,ale nie kieruje sie wzgledami merytorycznymi. Wszelako Jej zabojeckie prawo zatrudniac i zwalniac - moje to skomentowac. |
Ten wyar to jest mocny przygłup. Niedługo zignoruje wszystkich na forum :lol:
|
Cytat:
Tak...trener ma motywować zawodników...być może Sobol powiedział: macie mieć jaja jak wchodzicie w polu karnym po wrzutce z rogu i to wystarczyło.... |
Kiko n TT się pożegnał, kilka wpisów dziś umieścił.
Napisał, że Wisła zawsze będzie w jego pamięci. |
Cytat:
Poza tym zaraz zaraz - mi z wielu roznych rzeczy wychodzi,ze zawodnicy nie grali,bo czesto nie mieli pensji nawet wiecej niz 2 miesiace,a w koncowce w szatni peklo - zdarza sie kazdemu trenerowi - i druzyna nie chciala ginac za Ramireza (sadze ze odlam polski,a hiszpanski-innojezyczny po prostu musial sie podporzadkowac,jak w kazdej szatni).Z tego wiec wychodzi,ze masz racje - moze z Ramirezem nie byloby progresu,ale bzdury o tym,ze on jest slabym trenerem i wszystkiemu winna jest jego taktyka... Daj spokoj - nie kupuje tego i juz. |
Cytat:
|
Cytat:
- NIE LUBI DZIENNIKARZY - NIE PIERZE BRUDÓW PUBLICZNIE - JAK UDZIELA WYWIADÓW TO ROBI TO Z KLASĄ - I TAK BY NIKOGO NIE URAZIĆ - JEST PRZEDE WSZYSTKIM KONSEKWENTNY i HONOROWY. A Kiko? Sam nie wiem - nie znam go. Nie twierdzę, że kłamał w wywiadzie - po prostu przestawił swój punkt widzenia. Za to nie jestem kretynem, żeby przyznać, że wszystko robił caca bo Sobol tak powiedział. Sobol bronił praktycznie każdego byłego współpracownika, bo taki jest. Nigdy by nie powiedział złego słowa na nikogo z kim by pracował. A Kiko? No Kiko by powiedział i pokazał to już nie raz, nie dwa. Czego w tym nie rozumiesz? ZA SKOMPLIKOWANE? ---------------------------- Co do Patryka to go dobrze czytam. On pierwszy pochopnie wypali co myśli albo jak mu się coś nie podoba - chyba, że akurat jakimś cudem się powstrzyma (tym razem się udało). Jest nieokrzesany i impulsywny (podobnie z resztą jak nasz były treneiro). Jeżeli mam szukać PRAWDZIWEJ opinii, a nie kurtuazji to prędzej idę do Patryka, nie Sobola. Comprende? |
Cytat:
Nie zartuj - zaden trener tak nie powie - czasem pod presja Zarzadu,a czasem z innych powodow,chocby motywacyjnych,chocby Pr-owskich... Dlatego ja dobrze wiem,ze Sobolewski kurtuazyjnie wypowiedzial sie o Ramirezie (skadinad ten rownie kurtuazyjnie odpowiedzial mu na twitterze) - tyle,ze dla czesci Twoich kolegow Ramirez to debil i tym wywiadem "sie podlozyl". Okazalo sie,ze wcale sie nie podlozyl,a przyczyny kryzysu i slabej gry druzyny mogly byc inne. I tyle. Wiec albo symetria i kazdy wywiad traktujemy przez pol,albo rzucamy sie na kazdy w przekonaniu,ze tam jest prawda objawiona. Co do zgrania profesjonalnych zawodnikow - pilkarze o poziomie spotykanym w naszej lidze,wybacz,ale musza byc zgrani. Ja nawet nie wiem,czy w przypadku 50/60% z nich nazywanie profesjonalistami to nie naduzycie. Wiec nie zalewaj - kazda druzyna po duzej przebudowie musi sie zgrywac i na to potrzeba czasu. Jedni potrzebuja go mniej,inni wiecej,a u nas jednak bylo sporo roznych problemow. Tylko ze Ty nie chcesz tego zauwazyc,prawda ? |
Nie wiem nad czym tu się rozwodzić " operacja Kiko" to temat zamknięty. A my jedziemy dalej z nowym trenerem czy będzie lepiej? Nie wiem i nikt tego nie wie. Ale jeżeli forumowi eksperci twierdzą, że teraz po 2 dniach widać postęp i jakiś styl to mogę tylko pogratulować. Trzeba być wyjątkowym osobnikiem i skończonym kretynem aby tak to sobie tłumaczyć. Chyba wszyscy zadawali sobie sprawę, ze Kiko jest tu na chwile. Nikt nie bronił Kiko, twierdząc że to super trener. Jednak te osoby zdawały sobie sprawę, że potrzebna jest stabilizacja i trener musi dostać czas. Stało się inaczej, no trudno karawana jedzie dalej. Odnośnie Pani MS to oglądając jej konferencje to każdemu średnio inteligentnemu człowiekowi napluła w twarz, juz mogła słodko popierdziec i na tym zakończyć te całe dywagacje.
|
[QUOTE=wyar;1490084) (...)
Co do zgrania profesjonalnych zawodnikow - pilkarze o poziomie spotykanym w naszej lidze,wybacz,ale musza byc zgrani. Ja nawet nie wiem,czy w przypadku 50/60% z nich nazywanie profesjonalistami to nie naduzycie. Wiec nie zalewaj - kazda druzyna po duzej przebudowie musi sie zgrywac i na to potrzeba czasu. Jedni potrzebuja go mniej,inni wiecej,a u nas jednak bylo sporo roznych problemow. Tylko ze Ty nie chcesz tego zauwazyc,prawda ?[/QUOTE] Wybacz, ale przed 19 kolejką trener sam już chyba stwierdził, że budowanie zespołu przez taki czas to jest bzdura i powiedział, że mamy drużynę. Życie Go brutalnie zweryfikowało w niedzielę po 15:30. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Problem wyar polega na tym, ze konfabulujesz. Proste slowa, z jasnym i prostym przekazem swojego guru interpretujesz tak jak tobie pasuje do akurat pasujacej teori i w sumie z gowna robisz trufle.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl