Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

aguero20 31.07.2011 10:40

Już wole Biton na Litex od pierwszych minut :) w meczu z Widzewem udowodnił że Maaskant słusznie na niego postawił pod koniec meczu :) Był ruchliwy napewno od Genkova i jeszcze strzelił trudna bramke zważcie na to, Genkov by już odpuścił w takiej sytuacji , nie biegł by już dalej i nogi by nie wsadził ;)

mitmichael 31.07.2011 11:25

Litex ma paru takich kreatorow gry ja Melikson - na pierwszym miejscu Tom, potem Christo Janew i ten młody Aleksandyr Cwetkow - bylo widac w pierwszym meczu, ze Ci goscie robia roznice. Do tego wraca jeszcze kolejna nadzieja czyli Thiago Miracema wiec strata jakiegokolwiek Naszego podstawowego gracza bedzie widoczna w kazdym miejscu na boisku. Jezeli nie poprawimy gry to jedyna nadzieja w historii, ktora mowi ze Wisła w euopejskich pucharach mecze rewanzowe na własnym stadionie nie raczy przegrywac

bonawentura 31.07.2011 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1137323)
No i proszę: wystarczyły dwa mecze bez Patryka i już we wszystkich proponowanych jedenastkach. Co jest - nie podoba się gra z klepy?
:lol:

Zamiana Genkova na Bitona może mieć sens, zwłaszcza, że Bułgarzy nie znają go tak dobrze jak Cwetana. W obronie jedyną zmianą w stosunku do poprzedniego meczu może być Pajlić za Juniora. Oby tylko Bunoza został nam oszczędzony, bo nas Bułgarzy rzutami wolnym spod pola karnego nakryją, a i karny przy tym drwalu jest niewykluczony.

Ale Genkov jest silniejszy od Bitona, lepszy chyba w grze głową, także dla mnie wcale nie jest takim oczywistym gra Genkova za Bitona i odwrotnie. Jeśliby się potwierdziło, że Melikson ma kontuzję, to zdecydowałbym się na taki skład:

Pareiko(oby tylko zagrał, bo Jovanic jest tragiczny)
Lamey, Jaliens, Chavez, Diaz
Małecki, Wilk, Sobolewski, Nunez
Biton, Genkov(bardziej cofnięty)
Czyli klasyczne 4-4-2. Wczoraj pchaliśmy się srodkiem pola i zbyt wiele z tego nie wynikało. A bez Meliksona, to boję się, że gra opierająca się na wymianie podań środkiem spali na panewce.
Dlatego zasadnym wydaje się sprowadzenie zmiennika Meliksona, bo długo na samym Maorze nie pojedziemy. A jesli będziemy grać z Maorem, to skład podobny do zeszłego sezonu, końcówki - zdecydowałbym się na takie samo ustawienie, tylko z Diazem i Lameyem.

Wolfy, mówisz, że Paljic za Juniora - ja się z tym nie zgadzam. Zauważ, że Bułgarzy operują owszem, skrzydłami, ale też stosują częste wrzutki w pole karne, a gra z Diazem zapewnia lepszą organizację chociażby przy stałych fragmentach gry, bo Junior jednak lepiej gra głową. Paljic zresztą jest niski.

TommyTSW 31.07.2011 12:22

Jovanic nie jest zły, ale należy przyznać że Pareiko w bramce podnosi dyscyplinę w obronie, steruje nią, jak trzeba to i o.p.e.r.d.o.l.i.
Jovanic jest dobry na lini, na przedpolu jest nieco gorzej i pokazał to w Bułgarii.Bramkarz powinien pokrzykiwać tak, że ciary po plecach obrońcy przechodzą.
Z drugiej strony należą mu się brawa bo jest to zawodnik (zmiennik) na czarną godzinę.Nie występuje regularnie w takich meczach.

wis997 31.07.2011 12:31

Tommy zgadzam się w 100% Pareiko to nieraz słychać nawet jak krzyczy to słynne : JA

bonawentura 31.07.2011 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1137562)
Wskaż mi momenty, w których ewidentnie zawinił i skończyło się to bramką dla drużyny przeciwnej ?

Czy Wy naprawdę nie widzicie tego, że Pareiko dyryguje całą obroną w trakcie meczu? Dzięki temu unika się groźnych sytuacji i sam bramkarz jest bezpieczniejszy. Jeden z najlepszych bramkarzy na świecie, Edvin van der Sar powiedział kiedyś, że bramkarz jest wtedy dobry, gdy jak najmniej strzałów ma do obrony, bo dobrze ustawi obrońców, a nie kiedy wybroni nie wiadomo ile setek czy będzie miał niezły refleks. To drugie też jest ważne, ale najważniejsza jest dobra komunikacja bramkarza z obrońcami, a w tym Pareiko nie ma równych w Wiśle.

WiślakMyślenice 31.07.2011 12:48

Cytat:

- mecze swoje wtopiły: Wisła, Zurich, Slovan, Plzen, Rosenborg, Haifa, Lovech, Vaslui, Sturm, Kazan, Odense, Liege, Kiev.
Wisłę chyba można doliczyć do zwycięstw wymęczonych, c'nie?

tofik 31.07.2011 13:18

Gramy jedno wielkie nic. Dlatego bardzo ważne jest, żeby dali z siebie wszystko. Nie człapanie tylko maksior, albo śmierć. 4 ta runda nawet jesli na tym koniec będzie oznaczała, że sezon nie stracony. Odpadnięcie teraz, dramat, trafimy kota w kwalifikacjach do LE i dobranoc.

fanfan 31.07.2011 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1137430)
W końcu coś ciekawego, zamiast paplania internetowych ekspertów od wszystkiego. Choć i tak najbardziej mnie rozbawiły wpisy na głównej, żeby ktoś z klubu przeglądał forum bo znajduje się na nim wiele dobrych rad dla Maaskanta :D

O...
reymonta22 napisał(a):
Proponuje zeby trener i pan cupiał zagladali czasem na forum pisza tu osoby ktore nie sa trenerami itd a widza wiecej niz maaskant

Mocne :lol: niektóre dzieci pograły trochę w różne gierki i już uważają siebie za nie wiadomo jakich menedżerów piłkarskich i chcą pouczać tych którzy się na tym naprawdę znają . Oczywiście przed ekranem telewizora każdy jest mądry ,wszystko widzi najlepiej i rozwiązanie problemu wydaje się być proste ale w rzeczywistości wcale tak nie jest ...

kacpaw91 31.07.2011 14:52

Ciekawiło mnie kogo Wisła zgłosiła do pucharów jako wychowanków i się okazuje, że Kowalskiego, Bruda, Chrapka, Czekaja i Małeckiego. Podobno w Śląsku mieli większy problem z tym (gdzieś tak czytałem, chyba Skarb Kibica PS)

To mnie zaciekawiło http://www.uefa.com/uefachampionslea...474/index.html . Nasza tajna broń ofensywna? ; )

thechris 31.07.2011 17:16

Tak, najbardziej ofensywnie usposobiony bramkarz w tej edycji LM...

jcts 31.07.2011 17:38

Co jest z Meliksonem? Co Wy piszecie o jakiejś kontuzji? Nie oglądałem meczu i nie miałem dostępu do Internetu wczoraj więc nie wiem o co chodzi. Oficjalna milczy...napisali o Wilku tylko.

Romuald 31.07.2011 18:18

Melikson cały i zdrowy jakiś pokemon się wydurniał tylko

RAF 31.07.2011 18:34

Czy ktos kumaty i zorientowany w przygotowaniu fizycznym moze napisac ile moze potrwac odzyskanie swiezosci przyjmujac ze okres przygotowawczy nie zostal okraszony bledami?

filemon 31.07.2011 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jcts (Post 1137773)
Co jest z Meliksonem? Co Wy piszecie o jakiejś kontuzji? Nie oglądałem meczu i nie miałem dostępu do Internetu wczoraj więc nie wiem o co chodzi. Oficjalna milczy...napisali o Wilku tylko.

Absolutnie nie jest kontuzjowany. Kłamliwe plotki i tyle.

kacpaw91 31.07.2011 18:50

Co do formy fizycznej to drużyna tu ma właśnie aktualnie problem. Żaden nasz piłkarz nie gra jak w tamtej rundzie. Nawet Melikson, widać, że nie jest w formie. Wszystkim brakuje świeżości. Mam nadzieję, że to oznacza, że forma przyjdzie wkrótce. Tak wyglądały mecze z Levadią za Skorży wtedy kiedy drużyne przygotował na sierpniowe mecze. Potem Wisła grała dobrze.

Michal_1990 31.07.2011 20:01

http://www.sport.pl/sport-krakow/1,1..._Mistrzow.html

dynek.pl 31.07.2011 20:08

Jak nas Litex puknie to w Lidze Europy już nie jestesmy rozstawieni więc stawką jest albo 8 meczy w Europie albo 2.

MiroPL 31.07.2011 20:28

W meczu z Widzewem nie wyglądało to za ciekawie ale wydaję mi się że to zmęczenie...w meczu z Litexem Wisła musi dać z siebie wszystko i bardzo w to wieże...

Wiślak-1990 31.07.2011 20:32

Sezon się zaczyna a Ty tu o zmęczeniu piszesz, lekka przesada :-)

River 31.07.2011 20:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mirex (Post 1137891)
W meczu z Widzewem nie wyglądało to za ciekawie ale wydaję mi się że to zmęczenie...w meczu z Litexem Wisła musi dać z siebie wszystko i bardzo w to wieże...

Jezeli faktycznie byloby to zmeczenie to bojmy sie pucharow i odpadnijmy z nich jak najszybciej. Przeciez po ewentualnym przejsciu Litexa kolejne mecze w pucharach beda juz tylko ciezsze i trudniejsze a co za tym idzie beda wymagaly wiekszego wysilku. I jesli to mialoby sie przekladac na lige to w lidze lezymy.

Obawiam sie, ze mozemy popelnic blad kuchenek i grajac w pucharach mecze ligowe traktowac jako przykra koniecznosc. Osobiscie dla mnie byloby to nie do pomyslenia, zwlaszcza, ze niby dysponujemy szersza i bardziej wyrownana kadra niz "koledzy" z Wielkopolski.

Kibic1928 31.07.2011 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiślak-1990 (Post 1137897)
Sezon się zaczyna a Ty tu o zmęczeniu piszesz, lekka przesada :-)

Zmęczeniu ale przygotowaniami a nie sezonem:-) oby syndrom " ciężkich nóg " jak najszybciej opuścił Naszych piłkarzy.

arti 31.07.2011 21:19

Miom zdaniem obronimy w środę awans do 4 rundy, ale tam... trzeba zagrać dużo, dużo lepiej.

bonawentura 31.07.2011 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez River (Post 1137901)
Jezeli faktycznie byloby to zmeczenie to bojmy sie pucharow i odpadnijmy z nich jak najszybciej. Przeciez po ewentualnym przejsciu Litexa kolejne mecze w pucharach beda juz tylko ciezsze i trudniejsze a co za tym idzie beda wymagaly wiekszego wysilku. I jesli to mialoby sie przekladac na lige to w lidze lezymy.

Obawiam sie, ze mozemy popelnic blad kuchenek i grajac w pucharach mecze ligowe traktowac jako przykra koniecznosc. Osobiscie dla mnie byloby to nie do pomyslenia, zwlaszcza, ze niby dysponujemy szersza i bardziej wyrownana kadra niz "koledzy" z Wielkopolski.

Bzdura! Europejskie puchary są priorytetem. Jeśli ktoś nie rozumie, że Wisła może się stać lepsza dzięki występom w europejskich pucharach, to uważam go za kompletnego laika. Wisła musi grać najlepiej w eliminacjach do LM - mecz z Litexem jest najważniejszy, bo generuje przyszłe przychody Wisły. Osobiście nie mam żadnego żalu do drużyny, że odpuściła mecz z Widzewem, bo przejście Litexu to teraz sprawa "życia i śmierci".

ManiekTS 31.07.2011 22:12

Nie panikujcie tak,rewanz z Litexem bedzie powtorka z Beitarem tylko w tym przypadku mamy zaliczke z Lowecza :)

Wygramy bez problemu z nimi na R22,atmosfera i doping zrobi swoje a wygrana z Bulgarami doda nam wiatru w zagle ,wiec spoko maroko.

wojti11795 31.07.2011 23:12

Kiedy jest losowanie IV rundy eliminacji LM ?

MłodePokolenie 31.07.2011 23:13

5 sierpnia............................

filemon 31.07.2011 23:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wojti11795 (Post 1137974)
Kiedy jest losowanie IV rundy eliminacji LM ?

5 sierpnia w Nyonie.

Wojtas 31.07.2011 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1137875)
Jak nas Litex puknie to w Lidze Europy już nie jestesmy rozstawieni więc stawką jest albo 8 meczy w Europie albo 2.



Własnie dlatego ten mecz mozna śmiało nazwać najwaznjszym meczem od czasow pokonanania PAO 3;1 i wyjazdu tam na rewanz.Stawka mniejsza niz wtedy ,ale jednak dla nas na dzis baardzo wysoka.

WislaOnly 01.08.2011 01:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1137980)
Własnie dlatego ten mecz mozna śmiało nazwać najwaznjszym meczem od czasow pokonanania PAO 3;1 i wyjazdu tam na rewanz.Stawka mniejsza niz wtedy ,ale jednak dla nas na dzis baardzo wysoka.

Dokładnie! Nawet nie chce myśleć o tym, że coś może pójść nie tak! A poważnie boję się Liteksu i środowego meczu. Jeśli awansujemy dalej, właściciel dostanie pozytywnego kopa i pewność, że układanka holendrów idzie w dobrą stronę. Inną bajką jest to, że na razie mamy więcej farta niż umiejętności, a kto wie jak ta drużyna będzie grała za miesiąc, (mecze IV rundy odbędą się 18/19 i 25/26 sierpnia). Sporo czasu żeby się przygotować. Być może ta układanka się zazębi, a wtedy szkoda będzie oglądać LM czy LE z boku. Nie mówiąc już o ogromnych cięciach w klubie, trzęsieniu ziemi w drużynie i być może zmianie trenera. Dlatego dla przyszłości naszego klubu lepiej awansujmy.

zim zum 01.08.2011 07:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ManiekTS (Post 1137954)
Nie panikujcie tak,rewanz z Litexem bedzie powtorka z Beitarem tylko w tym przypadku mamy zaliczke z Lowecza :)

Wygramy bez problemu z nimi na R22,atmosfera i doping zrobi swoje a wygrana z Bulgarami doda nam wiatru w zagle ,wiec spoko maroko.

Wisła gra zbyt mało ofensywnie żeby strzelić 5 bramek.

thechris 01.08.2011 08:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1137921)
Miom zdaniem obronimy w środę awans do 4 rundy, ale tam... trzeba zagrać dużo, dużo lepiej.

To zależy... Jak wylosujemy BATE lub Poniewieże to będzie łatwiej z niż Litexem. Natomiast na pewno musimy lepiej zagrać z Polonią W, no chyba, że chcemy być jak Amica to za rok zagramy tylko w jednym pucharze... Pucharze Polski.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez markowywislak (Post 1137423)
Mam nadzieje że w środe nie zagramy na 0-0!!!!Wierze w Roberta ale mam nadzieje że da wreszcie styl 4-4-2

Z tą grą taktyka na 0:0 wydaje się być słuszna... Doczekaliśmy czasu, że najłatwiej będzie nam odstawić Vaalerenge, byle równie skutecznie. Wymiana ciosów przy takiej formie może być samobójstwem. Jakby nie patrzyć strzelanie goli w Krakowie nie będzie na naszą korzyść. Takie 0:0 np. do przerwy jest znacznie bezpieczniejsze niż 2:2. Jeśli perfidna taktyka gry na 0:0 przyniesie skutek i faktycznie mecz skończy się bezbramkowym remisem to uznam to za sukces drużyny i Maaskanta. Liczy się awans bo o stylu na razie nie ma co mówić.

westersyl 01.08.2011 08:23

Mam jedynie nadzieję, że zagra Biton w ataku bo łapczywość Genkova na gole jest mizerna. Napastnik ma być żyć w polu karnym, wszędzie próbować wyłuskać piłkę, wsadzić nogę, tak jak zrobił Biton, poszedł agresywnie i można powiedzieć, że z pół sytuacji strzelił gola.
Kolejna kwestia to jak zestawić środek pola. Po meczu z Widzewem dochodzę do wniosku, że Nunez musi się jeszcze dużo uczyć aby stał się środkowym pomocnikiem z prawdziwego zdarzenia. Sobol to dla mnie numer jeden, potem sporną kwestią jest czy Wilk czy wstawić tam.... Diaza.

Gdzieś jakaś gazeta przypuszczała że znajdą się środki na jeszcze jeden transfer w przypadku przejścia Litexu. Uważam że przydałby się jeszcze jeden zawodnik z odbiorem piłki do środka pola bo do Czarka Wilka delikatnie mówiąc przekonany nie jestem.

Grantar 01.08.2011 08:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1138019)
Mam jedynie nadzieję, że zagra Biton
Nunez musi się jeszcze dużo uczyć aby stał się środkowym pomocnikiem z prawdziwego zdarzenia. Sobol to dla mnie numer jeden, potem sporną kwestią jest czy Wilk czy wstawić tam.... Diaza.

Biton nie wejdzie w pierwszej połowie .. za mało posprawdzany
Jest jeszcze Garguła a jeśli wykuruje się Małecki to do zagospodarowania jest Kirm ...
W odwodzie Boguś, który zagrał 9 minut i asystę zrobił .. (chociaż on to raczej w drugiej połowie)

Matti88 01.08.2011 08:54

Ja ze swojej strony nigdy nie bylem przekonany do Diaza, wiec wolalbym Nuneza, ale znajac zycie Maaskant wystawi znow Wilka ( wydaje mi sie, ze im bardziej Wilk zaczyna byc kreowany na defensywna ostoje środka pola tym bardziej staje sie naszym "ulubiencem").
Z przodu za to nie widze innej opcji jak Biton, wiele o nim powiedziec nie mozemy, ale z tego co widze to gorzej od Genkova wygladac nie bedzie.

Mistrz Yoda 01.08.2011 08:55

A ja myślę że po tym co było w sobote Robert może chcieć bronić wyniku i czekać na błedy Bułgarów a to może być błąd. Chciałbym się mylić oraz by nasi założyli pressing dalej własnego pola karnego czego nie było w Łoweczu.

Matti88 01.08.2011 09:03

Tak prawdopodobnie bedzie ale mam nadzieje, ze bedzie to inteligentna obrona:)

Gwiaździsty 01.08.2011 09:07

Wystarczyło sobie ogladnąć krótką relację ze sparingu z Garbarnią. Kilka wejść Bitona było na takim poziomie że nie trzeba się zastanawiać tylko wpuszczać go na boisko. Ta bramka z Widzewem to nie przypadek. Jak nie mógł obejść widzewiaka, to wstawił nogę i to na tyle precyzyjnie, że padł gol. Prawdopodobnie ze względu na wynik z Bułgarii będziemy grać zachowawczo z nastawieniem na błyskawiczną kontrę i z Genkovem w ataku. Gdyby nie daj Boże coś nie tak wtedy będzie " Biton ratuj".

Merkury 01.08.2011 09:10

Co do Wilka to z tego spotkania może wykluczyć go uraz. Na lewej obronie powinien mimo wszystko zagrać Dragan, który jest szybszy i zwrotniejszy od Juniora. Litex będzie mocniejszy w przodzie w spotkaniu środowym bowiem na lewym skrzydle zagra podobnie prezentujący się co Tom - Thiago Miracema. Oby nasi na mecz nie wyszli z przekonaniem, że przeciwnicy nie będą wstanie awansować.

thechris 01.08.2011 09:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1138021)
Biton nie wejdzie w pierwszej połowie .. za mało posprawdzany

Natomiast Genkov już jest sprawdzony i wiadomo, że się teraz do niczego nie nadaje, więc nie lepszy Biton?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl