![]() |
Nie sądzę, by Skorża narzekał na brak ofert (przy ewentualnym rozstaniu z Wisłą). Ma swoją markę i osiągnięcia na polskim podwórku. 4-5 zespołów chętnie po niego sięgnie. Póki co dajcie sobie spokój z takim spekulacjami, bo godnego następcy na jego miejsce nie widać za bardzo...
|
Cytat:
|
A pomyślał ktoś, że to nie winna trenera ,ale naszych kopaczy którzy już na krajowych boiskach osiągneli wszystko? pokazało to dobitnie zachowanie Piotrka w Wodzisławiu (dla mnie zajebiste zachowanie Skorży-od razu posadził go na ławie).Im w głowach tylko pieniądze, ligi zachodnie (jakie ligi zachodnie? no chyba ,że liga luksemburska), gwiazdorzenie.Dla mnie rozwiązaniem było by zainwestowanie w młodych piłkarzy (którzy nic jeszcze nie osiągneli, chcieli by się pokazać), a zapewniam Was ,żę ci zapier....li by aż miło pod ręką Skorży.
Pozatym widzicie gdzieś następcę Skorży (zachodnie kandydatury raczej nie wchodzą w rachube ,znając skąpstwo Cupiała) ? |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Pawełek - Alvarez, Głowacki, Marcelo, Piotr Brożek - Małecki, Sobolewski, Garguła, Kirm - Boguski, Paweł Brożek i na zmianę: Cebanu, Jop, Burliga, Singlar, Diaz, Jirsak, Łobodziński, Ćwielong, Leszczak, Gołoś Oczywiście przy założeniu że się wyleczą i dojdą do formy:) Nawet gdyby nikogo nie kupili w zimie, to wydaje mi się że skład na wiosnę i tak będziemy mieć bardzo silny. Będzie konkurencja na wielu pozycjach i może w końcu zaczną grać na wysokim poziomie. |
Cytat:
|
problem nie jest w trenerze
był Kaspercza, Engel, Petrescu, Okuka, Smuda i wielu innych i nie było LM, stać nas było na dobre występu w PU i na tym koniec, od wielu lat staczamy się po równi pochyłej, mentalnośc polskich pilkarzy wychowanych na przekrętach jeszcze długo nie pozwoli nam na osiągnięcie sukcesu.. |
Cytat:
|
Hmmm. Kirm, Jirsak , Diaz. Przyszli z zagranicy i błyskawicznie dostosowali się do poziomu tej ligi (jeden mecz Kirma na bardzo dobrym poziomie na 15 to troszeczkę za mało). Do tego aby, wyszukać piłkarzy na odpowiednim poziomie zagranica potrzebny jest scouting (scouting w rozumieniu polskiego człeka).
|
Cytat:
|
Cytat:
po pierwsze Diaz to raczej wyklądał fatalnie ale przez dlugi czas grał bardzo dobrze , super abitny gracz i uniwesalny raczej tani Kirm - moim zdaniem dobry pilkarz ktory w dobrze funkcjonującym zespole bedzie wymiatał Jirsak - nie ma potencjału na lidera , dobry gracz wart w dobrej formie 300-400 tys euro i za tyle powinien byc kupiony, podobnie jak Kirm w dobrze funk. zespole daje rady sam nie pociągnie gry , gdyby chciano sie Go pozbyć nie będzie robił problemu czyli moim zdanie niezłe transfery, Jirsak toche przepłacony ale i tak dużo tańszy od np. Łobo Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
w piłce trudno cokolwiek obliczyć i do końca przewidzieć sama zmiana trenera to raczej za mało w naszym przypadku inna sprawa to że nie mamy do dyspozycji Sobola Boguskiego Garguły i zdrowego Brozka |
Brożek jeden i drugi już przynajmniej od października powinni zająć należne im miejsce na ławce. Można się złościć na Ćwielonga czy Burligę, ale im się przynajmniej chce, ale nie zawsze wychodzi. Możliwe, że teraz wróci Kowalski, który dobrze radzi sobie w Piaście i będzie zamiast Jopa, z którym natychmiast trzeba rozwiązać kontrakt po zakończeniu 17 kolejki. Priorytetem będzie teraz bramkarz, środkowy obrońca i napastnik. Na lewą obrone wróci Diaz, Ćwielong do jako lewy pomocnik, a Kirm jako prawy.
|
Cytat:
1. Luiz Felipe Scolari (Bunyodkor Uzbekistan) : 16,6 mln euro 2. José Mourinho (Inter ) : 11,3 mln euro 3. Guus Hiddink (Chelsea i Rosja) : 9 mln euro 4. Fabio Capello (Anglia) : 8,8 mln euro 5. Alex Ferguson (Manchester United) : 7,6 mln euro 6. Dick Advocaat (Zenit Sankt-Petersburg): 7,5 mln euro 7. Juande Ramos (Real Madryd): 7 mln euro 8. Arsene Wenger (Arsenal) 6,2 mln euro 9. Roberto Mancini (ex-Inter ): 6 mln euro 10. Jürgen Klinsmann (Bayern ) : 5,5 mln euro najdroższy trener w Ligue 1 (Francja) Claude Puel (Olympique Lyon) 2,7 mln euro 5 miejsce we Francji Guy lacombe (Monaco) 840 tys euro z czego wynika, że profesjonalny trener spoza pierwszej piątki Ligue 1, nie mówiąc o dobrych trenerach w Ligue 2 mogą być w zasięgu bogatszych klubów w Polsce edit: miałem wrazenie, ze Skorża kasuje 240 tys euro rocznie Oto dane z sierpnia Miesięczne zarobki trenerów ekstraklasy: Maciej Skorża (Wisła Kraków) - 70 tysięcy zł. Orest Lenczyk (Cracovia) - 40 tys. zł Jan Urban (Legia) - 40 tys. zł Ryszard Tarasiewicz (Śląsk) - 40 tys. zł Michał Probierz (Jagiellonia) - 40 tys. zł Jacek Zieliński (Lech) - 30 tys. zł Marek Motyka (Korona) - 30 tys. zł Rafał Ulatowski (GKS Bełchatów) - 30 tys. zł Dariusz Pasieka (Arka) - 30 tys. zł Jacek Grembocki (Polonia) 20 tys. zł Ryszard Wieczorek (Odra) - 20 tys. zł Andrzej Lesiak (Zagłębie Lubin) - 20 tys. zł Waldemar Fornalik (Ruch) 19 tys. zł Jurii Szatałow (Polonia Bytom) - 16 tys. zł Tomasz Kafarski (Lechia) - 15 tys. zł Dariusz Fornalak (Piast) - 15 tys. zł czyli Skorża ok. 205 tys euro rocznie |
Jak wróci Kowalski to Jop zostaje 4-5 środkowym obrońcą. I może zostać do końca sezonu (będzie miał lepsze CV) Natomiast Kowalski daje nam kolejne pola manewru - możliwość gry Marcelo na def. pomocniku dla przykładu. Wówczas Diaz na lewą obronę (O Matko Boska) i może w końcu Piotrusiowi zechce się zasuwać.....
Za to trenerzy z 2 bundesligi czy ligi francuskiej nie sądzę, aby był to szczyt marzeń Bossa i ktoś taki mógł dokonać wielkiej rewolucji..... |
nie wiem jak wy ale zamiast narzekać na Skorże Wisła powinna naprawde przewietrzyć skład Moretto deklarował chęć do gry w barwach Wisły i mam nadzieje że zastąpi Pawełka w najbliższym okienku w miejsce Cantoro Clebera(duet z Marcelo byłby idealny)w miejsce Jopa Golańskiego ze Steauy młodego Brożka przesunąć do ofensywy Diaza do defensywy o ofensywe by sie zatroszczyli Boguski Brożek,Kirm ,Małecki i Ćwielong no i najważniejsze sprzedać tych na których można jeszcze zarobić m.in Jirsak,Jop,Garguła,Łobodziński i Brożek no i przydałoby sie wprowadzić kilku młodych Kowalski, Leszczuk,Mączyński,Janik,Burliga mam nadzieje że Skorża zrobił czarną liste zawodników odpowiedzialnych za porażke z Levadią i ostatnią z Cracovią
|
Cytat:
|
Cytat:
|
45 tys. na bank (chyba,że to są płace brutto)
|
wszystkim zaglądającym Skorży do rozporka polecam serdecznie zimny prysznic lub "Testostereon" w wersji DVD (z kin już wyszło dawno) lub w "Bagateli" (moim zdaniem wersja teatralna lepsza).
Kult MACHO wychodzi już mody nawet u latynosów. Nie trzeba być głośnym chamem i każdy spór kończyć ostrzem scyzoryka czy ilomaś tam gramami ołowiu, żeby być mężczyzną. Po porażce z Cracovią - pechowej przyznaję - niektórym rozum się zlasował a poziom absurdu i złej woli w stosunku do Skorży przekroczył niesmacznie granicę przyzwoitości. Podobnie jak parę kolejek temu poziom pochwał i ślepego zaufania. Skorża nie jest ani nieudacznikiem ani cudotwórcą. Jest całkiem dobrym trenerem na skalę krajową. On się dopiero uczy i zdobywa umiejętności (jego zaletą jest to, że chce się uczyć). Pojawiło się w Polsce paru młodych ambitnych trenerów: Fornalik, Szatałow, Kafarski, Probierz, może gdzieś się jeszcze jakaś młoda siła pojawi. Jest trzech niezłych staruszków" Kasperczak, Smuda i Lenczyk. I poza Kasperczakiem nikt nie prowadził klubu z czołowej ligii. Poziom trenerski jest taki jaki widzi każdy (oprócz Piechniczka). Nie bardzo wierzę w możliwość sprowadzenia drugiego Petrescu, nie bardzo wierzę w możliwość sprowadzenia dobrego, uznanego trenera z zagranicy. To nie jest tylko kwestia zarobków ale i bazy szkoleniowej i piłkarzy jakich zażyczyłby sobie mając osiągnąć to, co u nas uważa się za realne. Ponieważ takiego trenera nie wierzę, to z tych, którzy są wolę Skorżę niż innych trenerów krajowych. I uważam, że klub powinien mieć prezesa! Żywego prezesa - a nie za przeproszeniem księgowego! |
Cytat:
i faktycznie , za wyjątkiem pierwszych 2 miesięcy wynosi to co miesiąc netto 45662.35 |
Cytat:
Marszalku ale zwroc uwage ze ten sezon .. przed jego startem wiekszosc z nas twierdzila ze byle jak najszybciej przelecial itd... gramy wszystko na wyjazdach ,malo kibicow ,nie gramy na Reymonta gdzie zawsze blyo cisnienie i fajnie spedzalo sie czas. wiekszosc nas twierdzila tez ze grajac wszystko na wyjazdach podium nalezy uznac za sukces. ten sezon mial byc takim "przespaniem" tego roku do momentu jak otworzą stadion ,bedzie atmosfera ,kibice ,itd .machina wtedy ruszy,moze bedą transfery.. i tutaj poajwia sie pytanie czy SKorza to dobry motywator zeby wyszesać z pilkarzy max skupienia i umiejtnosci w momencie kiedy wszytscy czekaja juz na nowy sezon ,ktory niejako rozpocznie nową karte histroii WIsly ?? Ja tez jak ty,uwazam ze Skorza mial wystrczajaco duzo czasu zeby z tej maki upiec dobry chleb,a na razie to mu wyszla buła i to czerstwa. Gdyby jednak popatrzec ze ten seozn jest w pewnym sensie "specyficzny" bo ciezko grac caly czas poza domem i to wg mnie wpływa na to co pilkarze graja i jak sa zmotywowani. Smiem twierdzic ze przy dopingu itd na R22 niektore mecze mogly by. wygladac inaczej i napewno by wygladaly.... chodzi mi o....... derby.co to za derby w Sosnowcu....parodia jakas. ale to inny temat.choc porazka boli Jak widac nie chce usprawidlwiac SKorzy ale na ten seozn nalezy papatrzec troche inaczej niz na kazdy wczesniejszy ,kiedy gralismy na Reymonta. |
Stwierdzenie "nic nie osiągnął poza dwoma MP" jest piękne. To tak jakby powiedzieć "W życiu nie zarobił ani grosza oprócz miliona złotych".
|
"...Skorza mial wystrczajaco duzo czasu zeby z tej maki upiec dobry chleb,a na razie to mu wyszla buła i to czerstwa."
Składników niewybierał - pretensje do Jacka Bednarza (Kosa,Franek) - bo niewyobrażam sobie przegranych Derbów czy człapania z w prestiżowych spotkaniach z tymi ZAWODNIKAMI w składzie. Skorża teraz stoi przed szansą bycia trenerem i menagerem więc z oceną bym jeszcze zaczekał. Kasperczak, Smuda, czy Lenczyk niewykonałby takiej pracy i takich wyników by nieosiągneli. Niektórzy tu na forum się rozmarzyli i wierzą że Dan wróci. On się już w tej kwesti wypowiedział, że z nierobami niebędzie pracował. Mamy najlepszego TRENERA w Polsce który wraz z tym co dostał od władzy i od losu, dał Nam z tyle radości. I teraz ma ten młody facet zrealizować i mam nadzieję że zaisnieć (być jednocześnie trenerem i menagerem) a ktoś mu tyra nagonkę na Naszego Trenera. Tylko tak naprawdę za co? Cała Polska nam zazdrości Coach'a Zamiast tworzyć klimat pod inwestycje w ZAWODNIKÓW, malkontenci i pieniacze kładą kłody pod nogi Skorży............. |
Cytat:
Ja tylko dodam, ze w klubie powinien byc jednak dyrektor sportowy. Bo narazie jego brak wyglada mi na kolejne ciecie kosztow w Wisle, a nie nowy model funkcjonowania klubu. W angielskich klubach rowniez menadzer czesto odpowiada za transfery, ale dyrektorzy sportowi sa. Mozna by to jeszcze zrozumiec gdyby prezes mial jakies doswiadczenie pilkarskie, ale w tej chwili w Wisle jest tylko jedna (1) osoba ze srodowiska pilkarskiego, ktora odpowiada za klub. To nie jest normalna i korzystna sytuacja. Niech chociaz Cupial ma swojego prywatnego doradce, ktory by sie na tym znal. |
"Dał nam tyle radości"...Szkoda tylko,że w pakiecie dostaliśmy największą hańbę w historii w postaci Leviadiowatego kołka prosto w serce."Mamy najlepszego trenera w Polsce"...a ja myślałem czytając ostatnio zwolenników Macieja,że od trenera w sumie niewiele zależy.Reasumując,nasz trener ma genialne zasługi jeśli chodzi o sukcesy w mizernej lidze,natomiast wobec"Realu Pribałtiki"jego geniusz się ulatnia."Kładą kłody pod nogi"...e tam,ja tu raczej widzę czerwony dywan pokryty czymś lepkim.
|
Cytat:
Ojcze ciemko...ładnie to tak wybiórczo oceniać rzeczywistość?.Z pechową porażką z parchami toś mnie w ogóle rozbawił a do tego zapomniałeś o meczach z Legia i Lechem(1-1-8) czy też o meczach z Estońskim potentatem.Czy żeby nie przegrać ponad 90% meczów z drużynami które czasami potrafią prosto kopnąć piłkę potrzeba cudotwórcy? Czyż nie jest tak jak pisze rozarian...Osiągnięciem trenera są 2 mistrzostwa, natomiast z porażkami to on nie ma nic wspólnego a to tylko wina grajków? Nie żartujcie sobie proszę. I żeby było jasne - ja wcale nie chcę jego głowy, chwile po derbach może tak i po części było, natomiast już na zimno uważam że całkiem możliwe że Skorża nie powiedział ostatniego słowa i chciałbym żeby dać mu szansę na rehabilitacje na wiosnę. Tyle że nie stosujcie podwójnego kryterium jeśli chodzi o jego ocenę - zasługi na jego konto - porażki na konto grajków, bo to mało poważne |
Cytat:
|
Cytat:
|
Nie przesadzajmy z tym, że jest za cienka na mistrza Estonii. Levadia zremisowała u siebie z Galatasaray 1-1 bramkę stracili w końcówce meczu. Pokaż mi, który polski zespół tego by dokonał, bo ja nie wiem. Cracovia jest duuuużo słabsza od takiej Levadii i też przegraliśmy chociaż skład mamy jeden z najlepszych w tej nędznej lidze.
|
Cytat:
|
Z tym składem co teraz mamy powinniśmy wciągać całą tą ekstraklasę nosem, a jak jest każdy widzi. Jak tutaj sobie nie radzimy to co dopiero w pucharach.
|
Cytat:
Szkoda. Szkoda, że przed Levadią nie mielismy czasu żeby zgrywac nowych zatransferowanych piłkarzy, że wyszliśmy na te spotkania z marszu, z dopiero co przybyłym Jopem, z nowym rozgrywającym (zapomniałem nazwiska...) z nowym wysokim napastnikiem (tez zapomniałem), ze świetnym rozpoznaniem. Fakt, że i z błędami w przygotowaniach do sezonu Cytat:
W sumie od trenera zależy bardzo dużo, kiedy ma piłkarzy. Kiedy jednak ci piłkarze w pewnym momencie postanawiają stac się kopaczami, to i Mourinho ich nie przekona w ciągu kilku dni, żeby zachowywali się jak piłkarze a nie kopacze. Podsumowując: współpraca trenera z kopaczami w naszej drużynie układa się dobrze, kiedy bez wysiłku trzeba pokonywać Piasty i Odry w celu utrzymania pierwszej pozycji w tabeli. Kiedy jednak trzeba zacząć na poważnie grać w piłkę, bo przeciwnik się stawia (Levadia, Lech, Legia, Cracovia) jeden z trybików tej maszyny (kopacze) okazuje się być niewydolny. Zmiana trenera nie spowoduje podniesienia jakości samych piłkarzy. Najwyżej przez kilka meczów więcej się będa starali. Natomiast wymiana zużytych trybików przy zachowaniu tego samego ukladu sterującego.. i owszem Cytat:
|
Cytat:
A dla mnie największa hańbą było 0-6 z Legią w `93. Byłeś wtedy już na świecie? A nawet w samych występach pucharowcyh Wisły znam większe hańby. Np. Dinamo Tbilisi, jeśli się weźmie pod uwagę ówczesny skład jakim dysponowaliśmy, i wcześniejsze rozwalcowanie WIT-a Tbilisi... Albo jeszcze gorsza, bo prawdopodobne mające pozasportowe względy, porażka z Malmoe FF sprzed 30 lat... Nie szermujcie z łaski swojej tekstami typu "największa hańba w historii". Może ostatnich 3 lat. A nie 103. |
Cytat:
|
"Ojcze ciemko...ładnie to tak wybiórczo oceniać rzeczywistość?.Z pechową porażką z parchami toś mnie w ogóle rozbawił a do tego zapomniałeś o meczach z Legia i Lechem(1-1-8) czy też o meczach z Estońskim potentatem."
Przejrzyj proszę forum. Nawet po meczu z Legią (gorszym moim zdaniem niż z Cracovią) na forum nie było najężdżania na Skorżę. Pękło dopiero po porażce z Cracovią. A w tym meczu nasi kopacze zagrali ciutkę lepiej niż Legią. No i proszę - nie jestem Ojciec ciemko tylko ojciec Ciemka. Ciemek już wprawdzie dorósł ale nadal jest moim synem :) |
Cytat:
|
A skąd masz pewność co jest sferą korupcyjną, a co sportową? Może np. wyniki z Levadią czy Tbilisi należały do tej pierwszej?
I gdzie w moim poście widzisz "próbę minimalizowania winy Skorży"? Więcej umiaru, mniej patosu życzę. |
Przegrywamy ważne mecze, wygrywamy mecze z druzynami które nic nie prezentują i stąd te mistrzostwa, wygrywamy je na stojąco, bo nie ma tu konkurencji, a jak jest, to co z tego ze przegramy z Legią, Lechem, Cracovią a moze pozniej inną siłą super polskiej ligi ? Jak i tak mamy te kilka pktów wiecej za wygranie z ogórami prezentując brak stylu, że tego oglądac sie nie da. Dochodzi ciut lepszy przeciwnik i juz 'baty', najczesciej po 1:0.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl