Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Ela 22.10.2011 06:02

W ramach podpowiedzi uzupełnię kilka wykropkowanych miejsc :

Cytat:

W poniedziałek 3 maja, rankiem,..... raczył odczuwać lumbago i zakomunikował służbie, iż bieżące akta aż do odwołania czytać będzie na kanapie.
We wtorek, 4 maja pierwszy generalny adiutant, gen. hrabia Edward Paar, zauważył, że kanapa stoi tak niefortunnie, iż dostojnego chorego razi światło słoneczne.
O owym odkryciu poinformował w tym samym dniu generalnego adiutanta barona....
W środę, 5 maja generalny adiutant, baron ..... w czasie wizyty w gabinecie ...... potwierdził słuszność spostrzeżeń pierwszego generalnego adiutanta gen. hr. Edwarda Paara i zwrócił się do nadwornego lekarza ...... o wydanie odpowiednich decyzji w sprawie przesunięcia kanapy.
W czwartek, 6 maja w trakcie burzliwej narady w....., nadworny lekarz, radca dworu dr ....., wyraził pogląd, iż pełną odpowiedzialność za kąt, pod jakim promienie słoneczne padają na kanapę ponosi osobisty kamerdyner....
Do przekazania ......i tej informacji zobowiązany został kawaler Henryk Kulmer.
W piątek, 7 maja realizując ustalenia narady w....., przboczny adiutant Henryk Kulmer powiadomił osobistego kamerdynera ....... o potrzebie przestawienia kanapy.
W sobotę, 8 maja w czasie pobytu w gabinecie, osobisty kamerdyner..... stwierdził konieczność przestawienia kanapy tyłem do światła. W rozmowie z główną praczką dworu panią Marią Kundrat oraz z tapicerem panem Fryderykiem Schwarzem, osobisty kamerdyner wyraził jednak pogląd, że opinia w tej sprawie należy do radcy dworu dr ...... i że bez wyraźnego polecenia lekarza kanapa przesunięta nie bedzie.
W niedziele, 9 maja po mszy św. w dworskiej kaplicy rozpoczęły się konsultacje i ustalenia kompetencyjne.
Grupa skupiona wokół hrabiego gen. Eugeniusza Paara i tapicera Schwarza przeforsowała decyzję wysłania szyfrowanego telegramu sprawie kanapy do Monachium, gdzie mieszkała starsza córka ......, .....
W poniedziałek, 10 maja cały dwór z ulgą przyjął wiadomość, że ....... nie odczuwa już skutków ataku lumbago."

Watts 22.10.2011 10:23

Dopiero teraz to zauważyłem! Chodzi o Franciszka Józefa I : )

http://i.imgur.com/gsqqZ.jpg

Co to za pani i co ją łączy z bohaterem poprzedniego pytania?

Nie:

- Elżbieta Bawarska - żona
- Zofia Wittelsbach - matka

Al_29 22.10.2011 10:45

Elżbieta Bawarska, żona Franciszka ? :D

WISŁAZWE 22.10.2011 15:36

Zofia Wittelsbach matka :>

Watts 22.10.2011 15:43

Był kiedyś serial, którego tytuł zgadza się z waszymi odpowiedziami i bardzo by wam pomógł :D

Bingo! :>

WISŁAZWE 22.10.2011 15:55

Matki, żony i kochanki! :lol:
Katharina Schratt



Co to za Pan:

http://i56.tinypic.com/x241zm.jpg

przemo 22.10.2011 18:21

1 Załącznik(ów)
Wspaniałe pytanie Panie moderatorze :)

Ten pan to Dietrich Mateschitz właściciel Red Bulla

Skoro jesteśmy w temacie F1, to moje pytanie: Jaką nazwę nosi ten zakręt i na jakim torze się znajduje?

Załącznik 1612

Blisko ale nie ;)

e2: blisko, blisko ale jeszcze nie to, właściwie już nie dużo możliwości Ci zostało :)

e3: Kurde teraz to już się pogubiłem ale chodziło mi o Variante Ascari, a zdjecie brałem stąd -> http://www.aboutmilan.com/monza-circuit/ascari.html
zdawaj pytanie;)

Al_29 22.10.2011 18:41

Variante Della Roggia, Monza ?

E:
No to może Rettifilo? też Monza ;>

Ok.
Curva del vialone, Monza ;)


E:
Oczywiście ;) żona Księcia Luksemburga . Zadajesz

http://i54.tinypic.com/23uolc.jpg

Jako że wszystkie moje zagadki były bardzo szybko odgadywane, daje coś trudniejszego :D
Kto to, i co 'dziwnego' robił ? :)

focusik09 22.10.2011 19:45

Maria Teresa ?

Al_29 zadaj za mnie . Nie mam czasu pilnować

Samuel Johnson . Pisarz i leksykograf angielski .

WISŁAZWE 22.10.2011 21:39

Kto teraz zadaje :) :>

Al_29 22.10.2011 21:41

focusik09 odpowiedział na połowe pytania ;) ale chyba nie ma czasu, żeby zagadkę zadać ;)

focusik09 23.10.2011 13:23

Nikt nie chce zadać za mnie:foch:
No to jedziemy, prościutkie

najwyższa wygrana Wisełki w europejskich rozgrywkach ?

WISŁAZWE 23.10.2011 13:25

8-2 z WIT Tibilisi jak się nie mylę.

focusik09 23.10.2011 13:27

Ok WISŁAZWE dajesz

focusik09 23.10.2011 17:35

halo panie modereator, bo trochę nudno :>

WISŁAZWE 23.10.2011 19:13

Już, już:

Co i gdzie:

http://i55.tinypic.com/2hqglzm.jpg

Voin 23.10.2011 19:21

Ben Nevis, najwyższy szczyt Szkocji i Wysp Brytyjskich.

WISŁAZWE 23.10.2011 19:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Voin (Post 1180688)
Ben Nevis, najwyższy szczyt Szkocji i Wysp Brytyjskich.

Si kapitanie!

Voin 23.10.2011 19:31

http://i56.tinypic.com/jjtz5h.jpg

Co i gdzie? ;)
Łatwe, ale nic innego na razie nie wymyślę.

kuba_cf 23.10.2011 19:35

Wyspy Palmowe - Dubaj

Eternit 23.10.2011 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Voin (Post 1180698)
http://i56.tinypic.com/jjtz5h.jpg

Co i gdzie? ;)
Łatwe, ale nic innego na razie nie wymyślę.

Palm Islands w Dubaju.

kuba_cf 23.10.2011 19:53

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...inus-head1.jpg

Co to za zwierz?

Voin 23.10.2011 19:54

Tak ;) kuba_cf zadaje.

Faitmen 23.10.2011 19:58

odmieniec jaskiniowy

kuba_cf 23.10.2011 20:04

Zgadza się

Faitmen 23.10.2011 20:14

Kto to?? http://img231.imageshack.us/img231/4497/aaakn.jpg

Bóg Trybun (objawion) 23.10.2011 21:57

Francesco I Sforza

jutro zagadka

Bóg Trybun (objawion) 24.10.2011 14:53

http://img818.imageshack.us/img818/9028/lachywpachy.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/6245/pasypasse.jpg

wiadomo, mianownik + pytanie "gdzie" :-)

śledziu 24.10.2011 15:40

Ferdinand Cheval Palace a.k.a Ideal Palace (France)
http://img708.imageshack.us/img708/4518/tajemnicah.jpg
kto to i z jakiego kraju pochodzi? (mega proste) :)

focusik09 24.10.2011 15:46

Pablo Escobar Gaviria , Kolumbia, narkotyki

focusik09 24.10.2011 16:22

Najstarszy człowiek na świecie ? :-D jeszcze prostsze :-D



Ok, zadajesz

WISŁAZWE 24.10.2011 16:46

Besse Berry Cooper

--------------------
Zagadka:

http://i53.tinypic.com/73gd5g.jpg

http://i54.tinypic.com/jip1m1.jpg

WISŁAZWE 25.10.2011 17:02

Miasto liczy trochę mniej mieszkańców, niż pomieści północna trybuna naszego stadionu.
Niedaleko tego miasta zatonął pewien prom, zginęło prawie 200 osób.

Voin 25.10.2011 19:14

To miasto to Zeebrugge ^.^
Znajduje się ono w Belgii.

WISŁAZWE 25.10.2011 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Voin (Post 1181680)
To miasto to Zeebrugge ^.^
Znajduje się ono w Belgii.

Bingo! Zagadka przekazuje w Twoje ręce.

Voin 25.10.2011 19:18

http://img225.imageshack.us/img225/7...7021164393.jpg
Co to, gdzie to? :D

Benan 25.10.2011 19:24

w jakiej części świata to się znajduje?

Voin 25.10.2011 19:42

Nie za wcześnie na podpowiedź? :)
Europa.

MicK 25.10.2011 19:42

^^^ Schron na wypadek epidemii zombi




VVV Ja nie odpowiadam, ja sobie żarty robię.

http://troll.me/images/zombie-strong...stronghold.jpg

Voin 25.10.2011 19:46

Z tym schronem to blisko, blisko.... ale jak na razie czekam na inne odpowiedzi.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl