Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

szprotson 30.10.2009 17:12

widać ze Franek tez autorską kadre powołał.

Maciuś 30.10.2009 17:27

A gdzie Glik? I po cholere ten Zewlakow? Nie dosc ze strzela samoboje to jeszcze jest megawolny. Zawodnicy ogolnie sa ci sami co u Beenhakkera tyle ze licze na charakter Smudy, moze on zagoni nasze panie do roboty.

Kamson 30.10.2009 17:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 810004)
A gdzie Glik? I po cholere ten Zewlakow? Nie dosc ze strzela samoboje to jeszcze jest megawolny. Zawodnicy ogolnie sa ci sami co u Beenhakkera tyle ze licze na charakter Smudy, moze on zagoni nasze panie do roboty.

Podstawowy obrońca Olimpiakosu i ma nie grać w naszej kadrze? :D No tak Glik lepszy bo zatrzymuje groźnych napastników Odry Wodzisław i innych Zagłębi Lubin.

flamengista 30.10.2009 17:33

Czytam wywiad w dzisiejszej Wyborczej i Smuda mówi coś takiego:

Cytat:

Czyli nie buduje pan drużyny turniejowej, nawet kosztem porażek w meczach towarzyskich, tylko oprze pan kadrę na najlepszych obecnie piłkarzach?

Oczywiście, że tak. W kadrze grać będą najlepsi. Nie mogę myśleć tylko o Euro 2012 i nie zwracać uwagi na to, co się dzieje po drodze
Po pierwsze - czeka go 2,5 roku meczy towarzyskich, więc tak naprawdę ma stworzyć drużynę turniejową. Tylko i wyłącznie będzie rozliczany za Euro, może sobie pozwolić na porażki po drodze.

Po drugie - to oczywiste, że w kadrze mają grać najlepsi ale kadra ma być zgrana. Więc trzon muszą stanowić piłkarze, którzy w 2012 będą dalej grać w piłkę nożną na poważnie, a nie na plaży.

Dlatego nie ukrywam, że jestem przykro zaskoczony powołaniami.

Bramkarze:

1. Tomek Kuszczak, który jeśli chce myśleć o kadrze to musi uciekać z Manchesteru United, bo ma 0% szans na regularną grę. Dopóki nie będzie regularnie występował, nie będzie miał reprezentacyjnej formy. Proste.
2. Wojciech Szczęsny - rozumiem sentyment Smudy do Szczęsnego seniora, ale syn Maćka to dopiero melodia przyszłości. Obecnie Wojtek walczy o pozycję 3 bramkarza Arsenalu i wcale tej rywalizacji nie wygrywa! Jego perspektywy na regularną grę są jeszcze gorsze, niż Kuszczaka. Chłopak ma zerowe doświadczenie seniorskie, to jakaś totalna pomyłka.

Jak tak ma wyglądać szukanie alternatywy dla Boruca, to ja dziękuję za taką "alternatywę". Mi tutaj brakuje Kowalewskiego, który chyba gra regularnie w klubie i w swoim ostatnim występie w Kadrze nie zawiódł, grał przyzwoicie.

[B]Obrońcy: tu prochu wymyślić się nie da. Widać, że Smuda słucha swojego ulubieńca Kosowskiego, bo powołał Piotra Brożka. Słusznie, to jedyna dostępna alternatywa dla Gancarczyka (Seweryna).

Dziwi tylko powołanie Kokosa, który ponoć znowu siedzi na ławie w II lidze włoskiej. Skoro przegrał rywalizację o miejsce w składzie na mecz ze Słowacją z Polczakiem, to musi być w marnej formie.

Sadlok - ok, niech potrenuje, niech Smuda go poogląda może nawet niech dostanie szansę debiutu. Zobaczymy, jak się rozwinie.

Pomoc: cieszy brak Mariusza Lewandowskiego. Jego wypowiedź przed meczem ze Słowacją była skandaliczna i dyskwalifikuje go jako kadrowicza. Przynajmniej do momentu, kiedy zrozumie swój błąd i przeprosi kibiców za to, co powiedział.

Murawski zasługuje na powołanie, bo wreszcie gra i to na najwyższym poziomie w Champions League. Oby w kadrze było podobnie.

Natomiast mam mieszane uczucia co do powrotu Kosowskiego. Klasę Kamila wszyscy znamy, nie ulega wątpliwości że w formie Kosowski jest fantastycznym skrzydłowym. Umiejącym nie tylko dobrze zacentrować w pełnym biegu, ale także sprytnie puścić prostopadłe podanie no i strzelić z dystansu. Mnie martwi wiek i jego wahania formy. Obecnie mamy 3 szczyt formy i 2 renesans (1 w Wiśle za początków Skorży, 2 na Cyprze). Jak długo pociągnie? Czy Smuda ma pewność, że Kosiarka w wieku 35 lat nadal będzie grał w piłkę na najwyższym poziomie, czy też zajmie się z Arkadiusem projektowaniem ciuchów? Albo z Miro Szymkowiakiem rozwinie sieć salonów fryzjerskich?

Ja naprawdę lubię Kosowskiego, niewątpliwie na powołanie zasłużył obecną formą ale nie jest to zawodnik perspektywiczny. Bardzo wątpliwe, by dotrwał do Euro 2012...

PS. Atak: tu też nie ma wielkiego pola manewru, Mały na powołanie zasłużył.

Marszałek 30.10.2009 17:36

Kuszczak,bardzo dobry wybór. Może w końcu powołanie da do myślenia Fergusonowi albo Tomasz przejdzie do innego kluby,gdzie będzie grać. Nie rozumiem po co tutaj Kosowski, Gancarczyk, Roger. Rzeczywiście dziwi brak Grosickiego,Sobiecha. Może innym razem. A i tak powołania super rozsądne z małymi wyjątkami, bo nie ma żadnych Polczaków czy innych wynalazków, o istnieniu których nie jeden dowiadywał się przy powołaniach.
Dobrze jest.


Niepokojące jest rzeczywiście to,że Smuda zawsze parzy na mecz, który jest przed nim, nigdy nie patrzy perspektywicznie. A na turnieju trzeba to drugie. Znając życie,pierwszy mecz zagramy na maksimum a w drugim nie będziemy mieć sił, a trzeci będą grać rezerwowi. Zresztą o czym ja piszę,cudem będzie jak bramkę strzelimy na ME.

For_FuN_ 30.10.2009 17:47

Pierwsze powolania i juz casus Beenhakkera. Co w kadrze robia Kuszczak i Szczesny? Reprezentatnem moze byc tylko i wylacznie ktos, kto ma odpowiednie umiejetnosci, kto jest w formie i kto gra w klubie(!)...bede to powtarzal do znudzenia. Nie widze w kadrze pilkarzy, ktorym wygodnie jest siedziec na pupie chocby w najwiekszym klubie na swiecie. Dlatego pod uwage bierzemy jedynie Boruca i bramkarzy z polskiej ligi, ewentualnie Kowalewskiego. Akurat Kokoszka ostatnio gral w Serie B i chyba to jedyny, oprocz Jodlowca, Glika i Sadloka, stoper rokujacy jakies nadzieje na przyszlosc(reszta to juz emeryci)...bedziemy przeciez wybierac sposrod tych 4. Oczywiscie sa jeszcze Koscielny i Perquis, ale niech zalatwia odpowiednie formalnosci. Hmm, co tez tutaj robi Janusz Gancarczyk? Ktorego po jednej, srednio udanej rundzie, rozgryzla juz kazda druzyna i kazdy obronca. Facet bez dryblingu, bez techniki...to najwieksze nieporozumienie z wszystkich powolan Smudy. Brakuje Radka Majewskiego, Kazmierczaka, Grosickiego, Piszczka, Janczyka i Janoty...wyprobowalbym tez Rafala Grzelaka i Bartosza Salamona.

Ikki 30.10.2009 17:52

Tak, tak budujmy drużynę młodą bo dla starszych już miejsca przecież w niej nie ma. Nie zwracajmy uwagi na mecze towarzyskie, możemy wszystkie przegrać, przecież liczą się tylko mistrzostwa... Nie łudźmy się, sukcesem będzie wyjście z grupy (choć może jakiś cud się wydarzy i zajdziemy dalej).
A po mistrzostwach?? 100 lub niższe miejsce w rankingu i na kolejne eliminacje startujemy z samego dna (jeszcze tam nie jesteśmy).
Kadra musi być cały czas zrównoważona. Wprowadzajmy młodych, lecz zachowajmy jakiś "starszych" jeżeli prezentują odpowiednią formę jak np. Głowacki, Żewłakow czy Kosowski właśnie.
Tak tylko można zbudować perspektywiczną drużynę, która nie przyniesie nam wstydu na Euro2012.

Tasio1906 30.10.2009 18:40

Mam kilka "ale" jeśli chodzi o powołania Franza... Po pierwsze powołał 2 bramkarzy nie grających w swoich klubach... Zamiast Szczęsnego wolałbym Boruca... Po drugie jaki sens ma powołuwanie Michała Żewłakowa i Kamila Kosowskiego... Oni na Euro będą mieli odpowiednio 36 i 35 lat co by nie mówić tona piłkarza wiek zaawansowany... Zamiast nich warto sprawdzić jeszcze raz Jodłowca i Grośickiego...

Szarny 30.10.2009 18:45

Poza Szczęsnym, Gancarczykiem ze Śląska i Sadlokiem kadra całkiem przyzwoita. Można było w miejsce tej trójki powołać bardziej odpowiednich piłkarzy, np. Grosicki w miejsce Gancarczyka, ale i tak nie jest źle. Szkoda tylko, że przez takie trzy rodzynki prestiż kadry jest troche zaniżony. Bo co takiego zrobili ci piłkarze, żeby zasłużyć na powołanie?

Liczyłem, że Smuda wyciągnie wnioski z idiotycznych powołań Benhauera i sprawi, że na powołanie do kadry piłkarze będą musieli naprawdę zapracować. Lepiej jest powołać mniejszą ilość zawodników, np. 18, czy 19 zamiast tych 23, ale pokazać tym samym niektórym piłkarzom, że aby na powołanie zasłużyć, trzeba dawać z siebie wszystko. Sportowa złość nikomu nie zaszkodzi, a sodówka po niezasłużonym powołaniu zahamowała kariere kilku zawodnikom w czasach Leo.

ziooom 30.10.2009 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tasio1906 (Post 810025)
Zamiast Szczęsnego wolałbym Boruca...

Boruc w formie reprezentacyjnej został na Ukrainie, teraz nie gra nawet połowę tego co na Euro 2008.
Pawełek jest obecnie w lepszej formie.

brasilia79 30.10.2009 19:14

Boruc jest kontuzjowany tak jak Fabiański

igortsw 30.10.2009 19:16

Jak dla mnie kadra Frania na -5.

Po za Szczęsnym i Garnkiem optymalne kadra na ten moment.
Boruc jak już ktoś pisal wyżej bez formy(czy też kontuzjowany) jest nie przydatny, a jak dojdzie do swoich 100% to Smuda o nim na pewno nie zapomni.

masterlag 30.10.2009 19:26

Bardzo dobrze, że selekcjonerem został Franz Smuda!
Powołania, trochę zaskakujące. I to nie dlatego, że iluś tam młodych itd., a raczej dlatego, że chyba jednak nie wszyscy powinni się tam znaleźć. Każdy ma inne jednak spojrzenie na reprezentację, takowe ma tez Franz. Jemu jednak w przeciwieństwie do Leo (o panu Stefku nie mówmy x]) ufam. Jeżeli on nie odmieni naszej kadry (choć z takimi grajkami różnie może być) to już chyba nikt...
Nie będę analizowała powołań, jednak jak wyżej wspomniałam nie zgadzam się ze wszystkimi. Brakuje mi też kilku zawodników. ;)
I w końcu mogę powiedzieć: Życzę Polsce wygranych! {mimo, że to tylko mecze towarzyskie}. W końcu się będzie można w pełni z nią utożsamić. Teraz to mogą być te przerwy na repre... ;)

ToTylkoJa 30.10.2009 19:39

Ludzie, oprócz młodych muszą być też powoływani starsi (doświadczeni) zawodnicy. Młodzież musi się od kogoś uczyć. Nieważne, czy Kosowski będzie grał na Euro 2012 czy nie, ważne jest to, aby Ci co wchodzą do kadry mogli podpatrywać najlepszych naszych zawodników (Kosowski w tej chwili do takich zawodników się zalicza). Tyle było płaczu i lamentu, że nie było Kamila w kadrze, a teraz jak jest, to znów lament.
Jak dla mnie kadra Smudy jest zdecydowanie lepsza od kadry Leo(pod względem powołań)Mnie nie dziwi obecność Błaszczykowskiego. Owszem, ma słabszą formę, ale jest to nasz najlepszy piłkarz (obok Jelenia).

a tak naprawdę, to nigdy nie będzie tak, że dogodzi się każdemu. Dlatego trener jest jeden i to on bierze na siebie odpowiedzialność.

matti220 02.11.2009 20:11

Jacek Kazimierski prawdopodobnie zostanie trenerem bramkarzy repry...

Żmijka 02.11.2009 21:34

Haleluja, trener Smuda nie chce w kadrze kolejnych Rokerów! W sumie wypowiedź dyplomatyczna, ale przesłanie "jak już jest to niech będzie, ale ja kolejnych nie będę szukał".

Dość ciekawa rozmowa idzie na TVN24.

ToTylkoJa 02.11.2009 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matti220 (Post 811467)
Jacek Kazimierski prawdopodobnie zostanie trenerem bramkarzy repry...

skąd takie info?

http://www.legialive.pl/news/32629_D...ji_Polski.html
trenerem bramkarzy kadry został Krzysztof Dowhań

flamengista 02.11.2009 22:02

Można się dziwić tylko, czemu tak późno.

Moim zdaniem Dowhań powinien być nieprzerwanie trenerem bramkarzy kadry (niezależnie od selekcjonera) przez ostatnie 10 lat.

W końcu kadrę mają trenować najlepsi fachowcy. Tym bardziej, że trener bramkarzy bez problemu może równolegle pracować w klubie, więc Legia stratna nie będzie. Nie odkrywam Ameryki, jeśli powiem że Dowhań to najlepszy fachowiec w Polsce, jeśli chodzi o szkolenie bramkarzy.

Może z Dowhaniem jako trenerem Boruca za Leo nie byłoby Słowacji i Irlandii Pn.

matti220 02.11.2009 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 811512)
skąd takie info?

http://www.legialive.pl/news/32629_D...ji_Polski.html
trenerem bramkarzy kadry został Krzysztof Dowhań

Przemek Babiarz powiedizal w sporcie w TVP 1 ,ze blisko bycia trenerem bramkarzy jest wlasnie Kazimierski ,bądź co bądź dobry kumpel Smudy

amauri1990 02.11.2009 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matti220 (Post 811551)
Przemek Babiarz powiedizal w sporcie w TVP 1 ,ze blisko bycia trenerem bramkarzy jest wlasnie Kazimierski ,bądź co bądź dobry kumpel Smudy

Jeśli słowo stanie się ciałem, to chyba będzie wspaniały samobój strzelony jeszcze przed pierwszym gwizdkiem (czyt. pierwszym meczem repry)

felipe 02.11.2009 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez amauri1990 (Post 811556)
Jeśli słowo stanie się ciałem, to chyba będzie wspaniały samobój strzelony jeszcze przed pierwszym gwizdkiem (czyt. pierwszym meczem repry)

No to na 99% mamy samobója.
Jacek K. potwierdzony także w Sportowym Wieczorze w TVP Info...


Dramat, cóż taki Kazimierski nauczy Kuszczaka ? Czy każdego bramkarza, który wcześniej miał styczność z Dowhaniem? Nie ta para kaloszy.

Konrad. 02.11.2009 23:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 811571)
No to na 99% mamy samobója.
Jacek K. potwierdzony także w Sportowym Wieczorze w TVP Info...


Dramat, cóż taki Kazimierski nauczy Kuszczaka ? Czy każdego bramkarza, który wcześniej miał styczność z Dowhaniem? Nie ta para kaloszy.

Tja, na pewno ogromny wpływ na formę bramkarza ma czterodniowy trening na kadrze... Nie przesadzajmy...

felipe 02.11.2009 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 811577)
Tja, na pewno ogromny wpływ na formę bramkarza ma czterodniowy trening na kadrze... Nie przesadzajmy...

Pierwszy z brzegu przykład - gramy sparing 18go, zgrupowanie będzie pewnie już od 9.11 - zatem jest tu już prawie 10 dni na trening. Można dyskutować, jak dla mnie sporo by choćby "zgrać" golkipera z linią obrony, dać mu możliwośc bronienia setek strzałów... Więc chyba istotne kto przekazuje wskazówki - światowej klasy fachowiec, spod którego skrzydeł wyszło kilku naprwde klasowych zawodników, czy też pan Kazek, za którego kadencji Wisła przeżywa bramkarską tragifarsę...

Takich zgrupowań 10 dniowych bedzie wiecej, wszak "terminy UEFA" niemal zawsze zakładają dwumecze.

Ba, przed samym Euro będzie z miesiąc czasu na trening... DO tego wzorem poprzedników z pewnością pojawią się jakieś zimowe zgrupowania, choćby dla zmienników.


Także trenować będzie kiedy. Reprezentacje maja trenerów bramkarzy, tak więc chyba jednak wychodzi się z założenia, że na zgrupowaniach można czegoś bramkarza nauczyć. Gdyby było inaczej wystarczyłby "zwykły" trener...

flamengista 03.11.2009 10:16

Przykre - najpierw fajne info o Dowhaniu, z teraz zamiast tego zonk. Czuję się rozczarowany.

Gdyby jeszcze Smuda zabrał Kazimierskiego do kadry na wyłączność, byłby jakiś zysk dla nas. Pozbylibyśmy się słabego trenera od bramkarzy. Ale oczywiście takie rzeczy tylko w Erze.

Z fajniejszych wiadomości:

http://www.sport.pl/pilka/1,65046,72...i_Polski_.html

Boenish to przyzwoity lewy obrońca, moim zdaniem o klasę lepszy niż Gancarczyk i Brożek.

Natomiast w Aquafreskę nie wierzę - nie tylko w szanse jego gry dla Polski. Chłopak błysnął raz, ale teraz stracił formę. On był nam potrzebny w formie sprzed 1,5 roku.

brasilia79 03.11.2009 10:27

nie przesadzajcie już tak bardzo, o ile sie nie myle Kazimierski był trenerem bramkarzy u Janasa i co, było tak źle?

Maciuś 03.11.2009 11:21

Boenish ok ale bardziej by sie przydal prawy obronca bo Rzezniczak czy Golanski to tragedia.

For_FuN_ 03.11.2009 11:39

Fantastyczna wiadomosc(o ile prawdziwa). Boenisch moglby wskoczyc odrazu na lewa strone obrony, bo jak slusznie zauwazyl Flamengista, to obronca o klase lepszy od Gancarczyka i Brozka, a biorac pod uwage jego wiek, moze sie jeszcze rozwinac.

GemHZR 03.11.2009 12:39

Aquafresci nie będzie bo się zdeklarował, że chce grać w reprezentacji Włoch. Teraz nie strzela goli, ale tam można się znaleźć po jednej dobrej rundzie(nie na stałe ofkors, ale zadebiutować). Myślę, że będzie wolał nawet powalczyć dłużej o powołanie do Włoch, niż teraz przekreślić sobie taką szansę.

flamengista 03.11.2009 13:53

A ja się obawiam, że Aquafresca zrozumiał że Squadra Azzurri to jednak za wysokie progi dla niego. A kadra Polski to szansa na regularne występy i promocję jego skromnej osoby. Tak więc grozi mu nagły napad patriotyzmu polskiego.

Z Boenischem jest podobnie, ale na lewej obronie jest problem. Natomiast co do napadu... Jakby Aquafresca był w formie, to byłoby o czym mówić. Ale nie jest.

tofik 03.11.2009 13:58

Oglądasz regularnie mecze Atalanty ? A w ogóle jakie znaczenie ma tymczasowa forma, w perspektywie Euro 2012 ? Przecież ten chłopak to jeden z większych talentów włoskiej piłki.

Żmijka 03.11.2009 20:45

Jak ćwierkają wróble na krakowskim Rynku ofertę bycia lekarzem kadry otrzymał ... dr Urban.

AdiWiślak. 04.11.2009 14:21

Asystentami Smudy są Wałdoch i Kazimierski .

StelmiOriginal 04.11.2009 14:40

Kazimierski, nasz Kazimierski od Pawełka? ;]

FredzIo 04.11.2009 14:50

Tak, widzicie. Smuda mógł wybrać każdego polskiego fachowca, a wybrał Kazimierskiego.

piotrek chicago 04.11.2009 15:24

to moze teraz Pawełek do repy trafi :P

szczepanwislak 04.11.2009 15:43

No i bardzo dobrze , że go wybrał ! Nie na darmo Skorża mowił , że mamy najlepszy sztab szkoleniowy w kraju bo to prawda, teraz mamy na to naoczny dowód. Ale Wałdoch to dla mnie zaskoczenie, ale nie mam nic przeciw temu

Stavanger 04.11.2009 16:34

Wałdoch jest ikoną Schalke, klubu kojarzonego w całych Niemczech z Polakami. Trenuje tam młodych piłkarzy tak jak i inni trenerzy różnych młodzieżówek Gelsenkirchen 04 o polskich korzeniach. Wybór trafny. No i Wałdoch karierę zaczynał w Lechii Gdańsk. Ot taka ciekawostka:p

AdiWiślak. 04.11.2009 16:55

Może mamy najlepszy sztab w Polsce, ale nie wmówicie mi ,że nasz Kazimierski jest lepszy od np. Dowhania czy Dawidziuka.

ciacho 04.11.2009 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepanwislak (Post 812134)
No i bardzo dobrze , że go wybrał ! Nie na darmo Skorża mowił , że mamy najlepszy sztab szkoleniowy w kraju bo to prawda, teraz mamy na to naoczny dowód. Ale Wałdoch to dla mnie zaskoczenie, ale nie mam nic przeciw temu

Kpisz????????

flamengista 04.11.2009 18:01

No i proszę, Kazimierski nie chce pracować "na pół gwizdka" w Wiśle, więc zostawi nas dla kadry:-D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl