![]() |
Cytat:
|
Spartak Moskwa. Jak podaje Smuda, Lech będzie grać sparingi tylko z zespołami występujacymi w pucharach:
Cytat:
|
Prawda jest taka ze Lech sie wzmacnia, ma ciekawych spraingpartnerow i jest w lepszej sytuacji od nas na kazdym froncie. My nabylismy: Gargule od czerwca i brazylijczyka ktorego nikt nie widzial wczesniej , ani on nie widzial polkiej temperaturki . Tracimy do Lecha pkty a oprcz tego od rundy wiosennej bedziemy grac przy jakies smiesznej liczbie publicnzosci na placu budowy. To niby z czego am byc ten sukces, co??? Nie spinajcie sie ludzie na tego leszka bo to smieszne jest. Jest k... i ch.. dla wiekszowsci nas ale to nie znczy ze mamy falszowac rzeczywistosc i mowi c ze LEch ma nietrafione transferz albo ze ma szczescie i dlatego gra lepiej od nas.
|
Roznica zasadnicza jest taka ze Lech zdradzil oficjalnie jak robi transfery, kto jest odpowiedzialny, ilu jest opiniodawcow itp, ze jest "okragly stol" itp. To sa bardzo przejrzyste zasady ktore mocno ulatwiaja robienie transferow. A poza tym marketing: telewizja internetowa, napoj energy, to sa male rzeczy ale czesto pomijane przez polskie kluby. Trzeba jakos zachecic kibica zeby przyszedl na stadion i ogladnal reklamy za ktore reklamodawcy chca placic ciezkie pieniadze. Ogolnie mam takie wrazenie ze to jednak w Lechu panuje troche wiekszy porzadek.
|
Różnica jest taka, że Lech wygląda na jedyny polski klub w stylu zachodnim. Co wcale nie musi być komplementem. Po prostu staje się sprawnie zarządzanym przedsiębiorstwem.
Na początku dokonano konsolidacji - z mapy Wielkopolski zniknęły Olimpia, Warta, Groclin i Amika, a dawny Lech też praktycznie zniknął, bo gra na licencji Amiki. Trochę tak jak Cupiał i Tele-fonika: wykupił wszystkie fabryki kabli w kraju i stał się quasi-monopolistą. Obecnie w jednym z najbogatszych regionów kraju jest tylko jeden zespół na futbolowej mapie. Dla porównania: Mazowsze ma tych klubów conajmniej 4 (Znicz, Świt, Legia, Polonio-Groclin), Małopolska też 4 (Kmita, Wisła, Hutnik, Cracovia). W rezultacie miasto Poznań może budować duży i nowoczesny stadion tylko dla Lecha, bo nie ma konkurencji. To olbrzymi atut. Dokonując fuzji z Lechem automatycznie przejechano się po prawdziwych kibicach, przyciągając równocześnie kibiców-widzów - takich, których Walter i ITI ciągle bezskutecznie chcą przyciągnąć na Legię. To kolejny warunek do budowy profesjponalnego klubu, bo wierni kibice-ultrasi nie zapełnią 40-tysięcznego obiektu. Gdy do tego dodamy jeszcze trochę farta (Stilić trafił na Bułgarską trochę przypadkowo, cały zaciąg letni był wyjątkowo udany + stosunkowo słabi przeciwnicy w pucharach) - to mamy sukces jak na nasze warunki. Mnie jednak bardziej interesuje, jak w dobie kryzysu gospodarczego Rutkowskiemu wystarczy kasy i cierpliwości w budowaniu tego profesjonalnego klubu. Bo że będą jakieś wpadki i kłopoty, to rzecz niemal pewna. |
Nie bardzo rozumiem jakie kryterium przyjmujesz skreślając z piłkarskiej mapy Wielkopolski Wartę a jednocześnie uwzględniając Hutnika czy Kmitę u nas a Znicz i (zwłaszcza!) Świt na Mazowszu i przy okazji zapominając o Wiśle Płock.
|
Sprawa Ostrowskiego dobitnie pokazuje mentalność polskiego działacza. Legii podyktowali zaporową cenę, a rozważają możliwość wyporzyczenia go do Dolcanu lub Znicza. Jakim cudem te biedne, pierwszoligowe kluby mogą sprostać takim warunkom? Prawda jest taka, że zaściankowi działacze z Wrocławia (piszę to z przykrością) zrobią wszystko, żeby tylko rzucić Legii kłody pod nogi. Wolą płacić mu pensję za siedzenie w domu, niż rozsądnie wybrnąc z sytuacji i jeszcze zarobić. Podobnie rzecz się ma z transferem Garguły. Niestety w Polsce skorzystanie z prawa Bosmana traktuje się jako skrajną nielojalność piłkarza i najgorsze s****ysyństwo klubu, który go zakontraktował. Taka mentalność, zamiast myśleć wcześniej, doceniać wkład piłkarza w sukcesy klubu, proponywać podwyżki, bądź sprzedawać zawczasu, lepiej przez cały czas trwania kontraktu dyktowac zaporową cenę a na koniec obrazić się na cały świat.
|
Cytat:
http://sport.onet.pl/0,1248675,1902095,wiadomosc.html |
Wawrzyniak to typowy buc, który myśli, że ja kjest w stolicy to mu wolno wszystko a reszta jest nikim. Dlatego w 100% popieram wypowiedź Brożka, szczególnie zdanie:
Cytat:
|
To, że jest ze Stolicy, to jeszcze o niczym nie świadczy.Ja np z Warszawy znam paru wartościowych ludzi, których ze świecą w Krakowie szukać.(urodzili się w stolicy)
Sami kibice Legii smieją się tego typu jego "rewelacji", więc nie ma co się podpalać. |
Cytat:
|
Cytat:
http://www.legialive.pl/zdjecia/wawrzyniak3_d.jpg W sumie to rozumiem już jego ból. |
Niby wszystko sie zgadza, gdyby to nie byla wypowiedz jego brata, notabene konkurenta Wawrzyniaka o miejsce w reprze. Normalna jak normalna, tez gada glupoty, bo rywalami Wisly bedzie Lech, Legia i nawet Polonia. Narazie Wisla jest czwarta a nie druga, albo pierwsza. Ale o czym tu gadac...
|
Cytat:
Owy zachodni styl.. Jeśli zakładasz, że to wcale nie jest dobry kierunek w dążeniu do funkcjonowania klubu z aspiracjami nazwijmy to, ponad-lokalnymi, to powiedz, jak Twoim zdaniem powinien się rozwijać polski klub, wychodzący z polskiego korupcyjnego i krętackiego środowiska? Bo w nim póki co tkwi prawie całość ligi, nawet Wisła grająca od paru lat o coś, prezentuje zaścianek na wielu płaszczyznach nowoczesnego sportu. Wymieniając kluby z Wlkp o Warcie zapomniałeś, jak już ktoś wcześniej nadmienił. Zgodzę się, na mapie Wielkopolski mało już zostało klubów w najwyższych klasach rozrywkowych. Tylko co to ma do Lecha? Że kibicuje mu całe województwo? A czy kibic z Zabierzowa czy innego małopolskiego miasteczka z drużyną w pierwszej czy drugiej lidze nie wspiera też czasem Wisły oglądając Ekstraklasę? Zgodzę się natomiast co do stadionu, dla miasta to mniejszy wydatek, łatwiej przekonać mieszkańców do budowy jednego obiektu, a nie dwóch. Tyle, że np. problem z Wartą już wystąpił, bo zażądała gry na miejskim przecież obiekcie Lecha i parę spotkań już tam grała. Aż się boję pomyśleć, co by było, gdyby weszła do Ekstraklasy. Przejechano się po prawdziwych kibicach? Nie rozumiem co masz na myśli. Zostawiając na boku wątek licencjowo-fuzyjny, klub wyraźnie wręcz daje znać, że wierni kibice bardzo się dla niego liczą. Głos kibiców brany jest pod uwagę począwszy od ustalania cen karnetów/biletów, poprzez wpływ na to, jakimi gadżetami klub handluje, czy oddanie ultrasom części parkingu by mogli dorobić na oprawy, skończywszy na gromionej przez Wyborczą polityce sprzedaży wyjazdowych biletów na PU czy wielokrotnym już bronieniu naszego dobrego imienia przez wypowiedzi Zarządu. A to, że obiekt będzie musiał się zapełnić kibicami oglądaczami..cóż, mieści mi się w głowie to, że ktoś kto kibicuje Lechowi może to robić też w inny sposób. Ale daje zarobić klubowi, wspiera drużynę i daje nadzieję, że da się go jakoś wychować. W tej chwili wiernych kibiców Lech ma pewnie z 8-10k, trochę więcej lub podobnie jak Wisła. Tak jak i my, stoicie przed problemem zapełnienia stadionu. Uważasz, że lepiej by było, gdyby na stadion 30k przychodziło tylko 10k ludzi, bo ten wymiar nazwijmy to, 'profesjonalizmu w sporcie' jest zły? Stilic nie trafił się przypadkowo..był obserwowany ponad poł roku. Kupiony był tylko szybiej, niż miał być, bo bano się, że ktoś go nam podkupi. W dobie kryzysu nasze kluby wyjściowo wydawałoby się, są na podobnej pozycji. Mają podobnie majętnych właścicieli, którzy w minionym roku mocno dostali po portfelach. Różnica leży właśnie w owym 'zachodnim zarządzaniu'. Lech nie dostaje od właściciela nic, Wisła chyba też nie poza reklamą na koszulkach (Telefonika coś za nią płaci?). Lechowi budżet rośnie z roku na rok, w roku 2010 mówi się nawet o 70-80 mln pln. A Wisła od bodaj 3 lat dysponuje praktycznie tymi sami pieniędzmi. I stąd raczej kryzysu bym się nie obawiał (zresztą w Wiśle też nie) bo widać, że kluby generują przychody same z siebie. Poza tym dla Lecha ważny jest fakt, że został on już wyprowadzony ze spółki akcyjnej Amica do rąk właściciela, tym samym przestając być związany z tracącą na wartości firmą. A póki co, Rutkowski, któego sam się obawiałem, jako osoby nie zainteresowanej w gruncie rzeczy piłką, coraz bardziej się wkręca w funkconowanie mojego klubu i co mu trzeba przyznać, ma pomysł na to, jak KKS Lech Poznań SA powienien działać i się rozwijać. 'Zachodnio' i 'profesjonalnie', ale tak, jak ja-kibic bym tego chciał. |
Cytat:
Ogółem jeśli zestawić zarządzanie "Zachodnie" klubem, a zarządzanie właścicielskie, w Polsce, to pierwsze jest jak najbardziej wskazane. U nas Cupiał doprowadził do tego, że wybiliśmy się wysoko ponad stawkę, później przez nieodpowiednie ruchy, z różnym skutkiem walczyliśmy o sportowy sukces, aż w końcu stanęliśmy w miejscu i dajemy się powoli przeganiać. Prawda jest taka, że Ekstraklasa zacznie na siebie zarabiać, jeśli pojawią się właśnie profesjonalne, odcięte od przeszłości, nowocześnie zarządzane marki. Widać, że to idzie w tym kierunku, bo z mapy znikły Amiki, Grocliny i tym podobne - mamy obecnie Wisłę, Lecha i Legię - jeśli chodzi o wydatne marki, do tego zmierza Górnik. Marka, to jest to, co odpowiada za ilość kibiców na stadionie (pikników) i z łatwością można wskazać, kto ma obecnie najlepszą markę w Polsce. |
Co do flamengisty i jego wypowiedzi: "Różnica jest taka, że Lech wygląda na jedyny polski klub w stylu zachodnim. Co wcale nie musi być komplementem. Po prostu staje się sprawnie zarządzanym przedsiębiorstwem."
To niby czym my jestesmy i dokad zmierzamy? O co gramy i po co gramy jak nie chcemy grac w lidze profesjonalistow? Jak bedziemy zyc chwala poprzednich lat to skonczymy jak OM w lidze francuskiej--ogladaja plecy OL od bodajze 12 sezonow! Przez ten czeas OL odskoczyl na jakis gigantyczny poziom wzgledem innych francuskich druzyn. Wyjatkowo w tym sezonie jakos z nimi rywalizuje Bordeaux, ale to jakby podwojne zero w ruletce ;-) |
Cytat:
|
W jakim świecie żyje Wawrzyniak? A czy to nie jego Juve chce go kupić za 8 mln euro:).
|
Solorz w Śląsku już za 2 tygodnie jako właściciel:
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,98810,t...wiadomosc.html |
Cytat:
A z innej beczki, chyba nie bylo, Ruch ma problemy, przynajmniej tak plotkuje weszlo: http://www.weszlo.com/news/2167 |
Cytat:
bo mi sie wydaje że przełomem który nas ściągnął w dół to były porażki z frajerami w pucharach |
Cytat:
Co do Śląska i Solorza, oby to się nie skończyło tak samo jak z Walterem i Legią, choć fajnie, że kolejna drużyna z dużego miasta znajduje sponsora. |
Cytat:
|
W Legii "na dziś" i tak mają duży budżet ,zbudują stadion to i Walter zacznie więcej inwestować .
Chyba że studio myślał o atmosferze :P Mam nadzieję że podobnie zareaguje Cupiał . |
Solorz jak wejdzie i na poważnie zainwestuje, zakryje całą reszte ligi czapką :)
JedTs Chłopie nie przesadzajże. Lech ma 3pkt przewagi tylko dlatego, że graliśmy +2 kolejki z rundy wiosennej.Inna sprawa, że cała runda jesienna, to jedna wielka porażka. Zobacz, potraciliśmy pkt z 3 najsłabszymi zespołami ligi - cracovią, Górnikiem i ŁKS`em, przegraliśmy z beniaminkamiem -Śląskiem i Ruchem a mimo to mamy 3 pkt straty. Poziom ligi się wyrównał? To raczej Wisła spuściła z tonu, tymczasem panikarze i wieczni pesymiści zachowują się tak, jak by Lech z Legią mieli 13 pkt przewagi. Ciekawy jestem, jak byś pisał, gdyby runda skończyła się według planu. |
Cytat:
Szykuje sie "korporacyjne derby Polski" :) |
Najpierw muszą być stadiony to fundament wszystkiego.
|
Cytat:
Widzew inwestuje bardzo duże pieniądze, nawet jak na Ekstraklasę (m.in. 500 tys. € za Robaka przed sezonem), ma też tam być wybudowany nowy stadion za pieniądze właściciela. Jest też Polonia Warszawa, dawniej zwana Groclinem. Chyba nie po to Wojciechowski kupował klub od Drzymały za, jeśli się nie mylę, 20 mln zł (plus 10 mln za 3 najlepszych piłkarzy), żeby zadowolić się miejscem w środku tabeli. Na pewno też kluby z dużych miast (np. Lechia Gdańsk), które będą miały nowoczesne stadiony będą w stanie przyciągnąć większe pieniądze. Ogólnie rzecz biorąc czeka nas teraz dobry czas w piłce klubowej. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jachting oczywiście, że chodziło o atmosferę, reszta mnie szczerze wali czy stadion będzie miał ładne siedzenia, czy cola w barze jest mocno gazowana, czy piłkarz X idzie do drużyny Y za Z mln ojro. Co do "potęgi Solorza" jakoś tak bym nie był optymistą, podobnie miało być z Walterem a jest jak jest. Z resztą, jarają Was takie drużyny jak ManU albo Chelsea? Bo ja w życiu nie chciałbym takiej atmosfery w Poznaniu.
Solorzowi o tyle łatwiej może być, że wie jakie błędy nie popełniać organizacyjnie (Legia-kibice), jak piłkarsko (Wisła-sprzedaż piłkarzy) i wie jak zrobić fundamenty pod dobry biznes (Lech-marketing) Pablo, to jest najśmieszniejszy argument jeśli chodzi o tabelę, czy tylko Wisła wtapiała ze słabymi drużynami? Czy tylko Wy pogubiliście głupio punkty? Więc takie gdybanie odnośnie punktów jest bezsensu. Lemoniada, uch ach boli... |
Cytat:
Wisła ostatnimi laty dzieliła i rządziła w lidze, jednak nastały czasy zaciskania pasa.Sorry, ale nie uważam Lecha za jakąs drużynę, która jakoś odskakuje poziomem sportowym od reszty.Owszem zagracie fajny mecz przeciwko drużynie A, by zaraz pokazać żenujący futbol przeciwko drużynie B to samo Legia. Wiśle tego typu mecze bardzo rzadko się zdarzały, dlatego w ciągu 11 lat zdobyliśmy 6 mistrzostw (wielokrotnie z miażdżąca przewagą). Ten je zdobywa, kto gra najrówniej przez cały sezon.Nie wystarczy wygrać z Wisłą czy Legią, wszak na nie każdy się spina na 110 procent. Jeśli chodzi o Waltera i ITI, to zawsze on powtarzał, że inwestowanie w Legię rozpocznie tak naprawdę wtedy, gdy będzie mieć stadion.I wiesz co? Ja wierzę, w to co mówi. Solorz jak wejdzie do piłki na poważnie, też nie uczyni ze Śląska drużyny przecietniej, bo nie będzie mu się to kalkulowało. |
Cytat:
A więc najważniejsza jest skuteczność i solidność na przestrzeni całej rundy . Mam nadzieje że jeszcze jakis bonus w trakcie sezonu nam sie trafi ,czyli np. dla nas wymarzona Beto świetnie spisujący się w napadzie ale i zwyżka formy poszczególnych zawodników to też już coś . |
Pablo ja też tak nie uważam, mamy w lidze 3 silne drużyny + Polonia, która ciuła ale ciuła te punkty + 3-4 drużyny które właściwie same nie wiedzą o co chcą walczyć.
Co do Waszych porażek to już dziennikarze kiedyś pisali, że Wiśle już dawno tyle porażek się nie przytrafiło i to w jednej rundzie, żeby było śmiesznie to nielubiana/niedoceniana Polonia ma najmniej porażek ale tutaj może przeważać fakt o którym wspominałeś, że drużyny nie spinają się tak na Polonie jak na inne kluby z czołówki. |
Cytat:
|
A tak w ogole co takiego oburzajacego i bucowatego jest w tym, ze pilkarz twierdzi, ze jego druzyna jest najlepsza? Co ma powiedziec, ze jest najgorsza? A moze druga albo trzecia? W ogole moze wszyscy pilkarze w Polsce powinni sie przylaczyc do zachwytow nad Lechem?
Dajcie spokoj, zagrzewaja sie do boju chlopaki, czy to Reiss czy to Wawrzyniak. Ja bym sie oburzal jakby mieli to gdzies. |
Cytat:
|
Cytat:
|
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,ti...wiadomosc.html
komedia i tyle, a najlepsze jest podsumowanie na końcu. Górnik powinien olać te derby i tyle |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl