![]() |
Cytat:
A "uczciwie dodając": tak, jest to lepszy fachman od Pawełka, ale nie jest lepszy od Dolhy, a myśląc o pucharach musimy mieć co najmniej tak dobrego bramkarza. Zaznaczam, że chodzi mi o taką jakość gry Dolhy, jaką prezentował u nas. |
Ja bym do lini ataku sprowadzil http://transfermarkt.de/de/spieler/7...ov/profil.html . Naprwde ciekawy napastnik.
|
Odp.
Cytat:
|
Ja bym sprowadził Danijela Aleksicia z Vojvodiny Novi Sad. Myślę, że 3 miliony ze sprzedaży Brożka by wystarczyły. Zainteresowany jest nim Ajax i w rzeczywistości pewnie tam przejdzie :)
Może jak bedziemy mieli stadiony i bazy treningowe, czyli za jakieś 5 lat, najlepsze kluby właśnie takich perspektywicznych graczy będą sprowadzać. Oby. |
Cytat:
- prestiz polsich rozgrywek, czyli zaden. Dla calego swiata liga polska, lotewska czy litewska to ten sam poziom, czyli dno - kasa; nigdy nie przebijemy Zachodu, a ze Wschodem niebawem tez bedzie spory problem ( pomijam juz obecna kondycje klubow z Rosji czy Ukrainy) - jakosc zycia; Polska to kraj srednio dobrze postrzegany na Zachodzie. Konkludujac - majac do wyboru gre za lepsza kase, w lepszej lidze i w lepszym kraju, wybralbys Wisla niz Ajax :) ? Nie sadze. Na tym wlasnie polega problem, gdyz nie mamy chocby jednego atutu, by graczy nawet niechcianych na Zachodzie przyciagac do Polski. Nie dziwie sie, ze zawodnik np. z rezerw jakiegos Lyonu woli grac w II Bundeslidze, Cyprze czy w Danii, niz u Nas - bo i czemu mialby chciec ? Zero plusow, i tak to wyglada. Z perspektywy gry w LM chyba juz "wyleczylismy" potencjalne zakupy. |
W tym momencie rzeczywiście jest tak jak piszesz. Ale nikt nie zabroni mi się trochę połudzić :) . Może wraz z lepszym zapleczem dla kibiców i zawodników do ligi zacznie przychodzić co raz więcej dobrych graczy. A to zaowocuje podniesieniem poziomu rozgrywek. Zachodu i wschodu nie dogonimy, ale przynajmniej nie będzie się czego wstydzić :lol:
|
Mam pytanie, czy w meczu z Bełchatowem nie wystąpią Brożek, Małecki, Łobo i Kirm ?
|
Cytat:
|
Tak dla upewnienia ;)
|
Cytat:
P.S - Costly jest wystawiony przez Belchatow na sprzedaz...pewnie pan Bednarz tez sie tym zawodnikiem nie interesuje(bo strzela bramki, nawet wczoraj w reprezentacji). Szukamy w egzotycznych krajach, a mamy pod nosem ciekawych pilkarzy. |
A Szamo nie miał przypadkiem zakotwiczyć w duńskim Odense BK ?
|
przypadkiem miał, jakoś na dniach
|
|
Cytat:
Edit. to tego pana nizej - dlatego gral w Amice i Slasku Wroclaw ;D? Taki z niego legionista... |
Cytat:
|
Już wam jeden legionista jako trener bramkarzy nie wystarcza? Jeszcze chcecie do duetu Szamotulskiego?
|
Cytat:
|
Szamotulski kiedyś mówił że trenowanie u Kazimierskiego uważa za stracony czas, to myślicie że teraz jeszcze raz by w to wdepnął?
|
Niby legionista ale jakiś pilkarz z jajami by się tej drużynie przydał (taki jak kiedyś Kosowski)
|
skoro chcecie ściągac byłych Legionistów to właśnie rozwiązano kontrakt w Vukovicem w Iraklisie Saloniki.Za darmo można miec solidnego rozgrywajacego co jakby nie patrzac w naszej lidze sobie świetnie radził.Pamiętam że Heniek go chciał przed 5 laty ściąganc do Wisły ale nie wyszło.
|
I jeszcze frytki do tego...
|
Cytat:
|
Ja bym tam wziął Smolarka :)
|
Cytat:
|
zamiast Smolarka proponowałbym poszukać kogoś w miejsce kontuzjowanego Pawełka w końcu Wisła dostanie ''drobne'' za Kalu Uche więc teraz nikt chyba nie będzie żałował by zainwestować część tej kasy w dobrego zmienika dla Pawełka
|
Smolarek... Może Krzynówek do tego ?
|
Wezcie pod uwage to, ze Smolarek doszedlby za darmo.. A w to, ze AS Roma sie nim interesuje to szczerze watpie.. Bylby tam 4-5 napastnikiem. Jesli chodzi o bramke, to ja bym zaufal Cebanu i dal mu pare spotkan, ale watpie by to bylo realne (biorac pod uwage, ze kontuzja szybko sie skonczy), wiec za Mario przydaloby sie zastepstwo. Wedlug mnie mimo wszystko priorytetem jest napastnik.
Jesli porownujesz Smolarka do Krzynowka to pozdrawiam ;) Smolarka jezeliby wrocil do formy to moznaby bylo po sezonie - dwoch sprzedac ze znacznym zyskiem, a w formie byc powinien, bo jest w odpowiednim wieku. |
No Smolara gdzieś by pewnie opchnął po sezonie dobrej jego gry u nas. Ale najpierw trzeba by zainwestować w spory kontrakt rzędu 500-800k euro rocznie dla niego. W Wiśle nikt na takie coś nie pozwoli. I chyba dobrze, bo jak na razie nie stać nas na takie obciążenie budżetu płacowego.
|
QBZ jeszcze Brożek nie odszedł i już chyba raczej nie odejdzie w końcu sam mówił że jeśli do końca tygodnia nie zmieni klubu to zostaje w Wiśle w miejsce nowego napastnika proponuje więc nowy kontrakt dla Małeckiego a wskutek kontuzji Pawełka proponowałbym któregoś z testowanych bramkarzy w ostatnim czasie w szybkie powrót nie licz bo powroty do zdrowia różnie sie kończą na boiskach oczywiście Pawełek może zagrać w tym i następnym ale czy da rade w zagrać w następnych meczach dlatego jeste bardziej za nowym bramkarzem który wydaje się większym priorytetem niż nowy napastnik
|
Cytat:
Poza tym... Zejdź człowieku na ziemię... |
Wrzućcie na luz ze Smolarkiem. Po pierwsze Ebi to koleś, który na ekstraklasę może i by wymiatał, ale dobrym piłkarzem to on nigdy nie był i nigdy nie będzie. Ma dwa atuty: jest szybki bez piłki i futbolówka szuka go w polu karnym. Technicznie przeciętny, piłkę prowadzi dwa kilometry od nogi i jest fatalny fizycznie, nawet w naszej lidze odbijałby się od stoperów. Po drugie Smolarek nie przyjdzie do Polskiej ligi- on nigdy w Polsce nie grał, poza ojcem z naszym krajem niewiele go łączy, a wszędzie dostanie większą kasę niż u nas. Chętni na jego umiejętności na pewno znajdą się w Turcji, Grecji, Holandii, Portugalii, czy Belgii, a także w słabszych klubach niemieckich i francuskich, a z takimi klubami nie jesteśmy w stanie rywalizować.
Ja na bramkę spróbowałbym wypożyczyć Moretto z Benfici Lizbona. W zeszłym sezonie został trzecim bramkarzem( w Benfice grają dwaj aktualni portugalscy reprezentancyjni bramkarze). W tym okienku Benfica sprowadziła jakiegoś młodego wyróżniającego się Brazylijczyka i pewnie chcieliby się pozbyć Moretto. Brazylijczyk jest nieco szalony, ale ma furę szczęścia i niezłe umiejętności. Jak ktoś chce zobaczyć jak prezentował się w szczytowym okresie, to poszukajcie skrótów spotkań Benfici z Liverpoolem i Barceloną, bodajże sezon 2005/2006. Ewentualnie w podobnej sytuacji jest Fabiane Carini były reprezentacyjny bramkarz Urugwaju( przeszło 70 występów dla drużyny narodowej) i zawodnik takich klubów jak Juventus i Inter. Ostatnio wylądował w Realu Murcia, przegrał rywalizację z bramkarzem, który w klubie już był. W tym okienku Real sprowadził kolejnego bramkarza i raczej nie po to żeby siedział na trybunach, więc Carini powinien być do wzięcia. Ja bym był za wypożyczeniem takiego doświadczonego piłkarza z opcją pierwokupu. W ten sposób ryzykujemy tylko kontrakt( choć na pewno dosyć wysoki), a możemy zyskać naprawdę klasowego golkipera. EDIT: Neta w zeszłym tygodniu nie miałem i moje info o Moretto częściowo się zdezaktualizowało. Po podpisaniu tego młodego Brazylijczyka Benfica rozwiązała kontrakt z Moretto, także aktualnie jest wolnym zawodnikiem. Moim zdaniem warto go spróbować. |
Już widze jak jutro fakt donosi o zainteresowaniu Wisły bramkarzem Benfiki :)
btw Opcja jak najbardziej realna. Wlasnie takich graczy powinniśmy szukać. Okazje taka jak Kirm zdarzają się raz na 100.. A nóż widelec forma takiego zapomnianego grajka by u nas eksplodowała. Przykład? Angelo Hughes. Nikt przeciez nie powie, ze bronił źle w najlepszym sezonie Wisły pod wodzą Cupiała. |
No właśnie Hughes źle bronił
|
Carini może byłby dobry, nie wiem nie widzialem. Ale o Moretto mogę coś napisać. I jest to pierwszej wody cienias. Jak z Pawełkiem mamy jaja, to z Moretto chyba by większość dostała zawału. W Portugalii znany pod ksywką Kurczak. A te mecze co wymienił Uran, to chyba jedyne, które mu w życiu wyszły. Absolutnie bym odradzał... potencjalnym nabywcom :)
|
Cytat:
Ale z argumentem o zawałach nie sposób się nie zgodzić. Koleś jak nie jest w formie to puszcza szmaty, a jak jest w formie to zakłada siatki napastnikom, trudno się przy nim nudzić :D . |
Cytat:
|
Smolarek może jest za darmo a może jest lepszy od niektórych pomocników i napastników Wisły ale wątpie by chciał przyjść do Wisły prawda jest taka że Smolarek jeśli by trafił do Wisły to byłby chyba bardziej droższym zawodnikiem w utrzymaniu niż Niedzielan po drugie forma Smolarka to jedna wielka niewiadoma oczywiście grał ostatnio 45minut w meczu z Grecją ale w zeszłym sezonie wystapił chyba tylko 4 razy więc watpie by Skorża rozważał transfer Smolarka zwłaszcza gdy ma problem z obsadą bramki nasza siła ataku Wisły jak na razie jest wystarczająco skuteczna w porównaniu do największej bolączki Wisły jaką jest pozyskanie dobrego bramakrza w miejsce kontuzjowanego Pawełka
|
Wilczek z Piasta sie znowu przebudził i strzela bramki.Ciekawe czy Piast podyktuje cene zaporowa za niego jak za Glika ?
|
Ludzie o Smolarku nawet nie myslcie, po pierwsze on jest słaby i zawsze taki był, a po drugie jest za drogi. W ataku nawet jeżeli Brożek odejdzie będziemy mieli Małego i Boguskiego, wystarczy młody perspektywiczny POLSKI zmiennik i będzie git :> W tych 3 pierwszych kolejkach Wisełka pokazała, że potrafi wygrywac bez bramek Brozia :> Będzie dobrze! ;d
|
Cytat:
A co do tematu, Smolarek nie wchodzi w grę, rozkapryszona gwiazdka, zapewne trafi do Francji i albo się tam odbuduje albo to będzie jego sportowa końcówka w "wielkiej piłce". |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:43. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl