![]() |
Brawa dla Skorzy za decyzje co do Piotra Brozka.
Przez takie zachowania,jego czy jego brata czy od czasu do czasu Maleckkiego w tym roku my Kibice dawno tyle bolesnych ciosow w postaci porazek nie dostalismy. Nie bedzie zaden pilkarzyna odpyskowywal ,zwlaszcza swojemu wlasnemu trenerowi. Wyslac Brozka do Mlodej a po rundzie zastanowic sie co dalej. |
Cytat:
A Brożkom nerwy puszczają - dziś Piotrek zapyskował nieładnie, i Skorża zadziałał natychmiast. Podoba mi się postawa po sprawie - żadnego rozdrapywania ran, tylko brudy pierzemy w szatni (vide wypowiedź Skorży "Nic się nie stało, ...Piotrek tylko zasygnalizował zmianę.." ) |
Tydzień temu powiedziałem, piłkarze robią to samo co z Petrescu czyli go zwalniają. Z taką grą jak dziś na pasiaste damy tydzień temu by starczyło.
Tym bardziej upewniłem się że ewentualna zmiana spowoduje odbicie na kilka meczy a później wracamy do starych przyzwyczajeń. |
No niestety - jeszcze rok temu oba Brożki grały świetnie - jeden walił gola za golem, drugi wydawał się być najlepszym lewym obrońcą w lidze - dziś przy całej sympatii do nich, wydają się być karykaturą piłkarzy.
Gdyby tylko grali słabo, ale ich postawa jest skandaliczna.Chujowa sprawa bo jeszcze nie tak dawno ołtarz im budowaliśmy a teraz to wygląda na to że najlepiej dla drużyny by było , gdyby się ich udało jakoś pozbyć. |
Cytat:
|
Cytat:
Mam jednak nadzieje, że się sprawa rozwiąże. Brożki chyba czytają to forum od czasu do czasu i zupełnie zaślepieni nie są, a i Skorża ma szanse udowodnić, że potrafi ich jakoś poukładać i sprawić, żeby wrócili na dobre tory. |
Cytat:
Którego Brożka chcesz wysyłać do ME? Matti123, ja go osobiście nie znam. Nie wiem jak Ty... ja mam takie zdanie po tym to co widzę po nim a boisku od jakiegoś czasu. A napisałem "jeden z najspokojniejszych" :) i tego się będę trzymał. |
Pietia najspokojnieszym to chyba coś ci się pomyliło:)
|
To ja dorzucę się do tematu Pietii i Skorży. W pełni popieram decyzję trenera o natychmiastowym ściągnięciu zawodnika- trener musi mieć szacunek u piłkarzy i nie może sobie pozwolić na to żeby mu jakikolwiek grajek na głowę wchodził i pyskował. Jednakże obaj panowie powinni porozmawiać po męsku, ale na spokojnie, bo wina jest moim zdaniem obopólna. Tak, bezsprzecznie zawodnik nie powinien pyskować trenerowi, ale trener nie może samemu prowokować takich sytuacji, a to właśnie zrobił Skorża. Dał się ponieść emocjom i zamiast zdecydowanie zwrócić piłkarzowi uwagę to zaczął skakać jak głupi i wymachiwać rękami. To jest pierwsza podstawowa zasada przywództwa- nie okazuje się emocji. Żeby cię roznosiło w środku, musisz mieć kamienną twarz, nie możesz sugerować, że działasz pod wpływem impulsu. Przykład, z którym wielu ludzi się spotkało- pies. Kiedy właściciel krzyczy na psa, grozi mu itp. może go co najwyżej zastraszyć albo zakatować, ale wrzaskiem itp. nie wywoła pożądanego zachowania. Natomiast spokojne, ale zdecydowane i wyraźne komendy spotykają się z posłuchem psa. I to, możecie wierzyć lub nie, jak najbardziej przekłada się na ludzi. Jeżeli będzie się agresywnym w stosunku do innych ludzi, będzie się wywoływało u nich agresję. Reakcja zależy od statusu środowiskowego agresora. Jeżeli agresor ma zdecydowanie silniejszą pozycję, osoba zaatakowana opanuje swoją agresję i schowa ją "na później" i wykorzysta w dogodnej sytuacji. Jeżeli przewaga nie jest znacząca, to może dojść do otwartego rewanżu, dodajmy, że niektórzy ludzie mają po temu dodatkowe inklinacje. Nie od dziś wiadomo, że bracia pokrzykują na wszystkich dookoła i taka reakcja Brożka była bardzo prawdopodobna. Ale ja też rozumiem piłkarza, bo jestem przeświadczony, że Boguski czy Jirsak nie odszczeknęliby się trenerowi, ale przy pierwszej nadarzającej się okazji zemściliby się.
Brożek nie miał prawa pyskować trenerowi i nie może to przejść bez echa, ale trener sam sobie zgotował ten ambaras. Co więcej, trener potrzebuje Brożka w następnym meczu, bo obrona się sypie. Co by teraz Skorża nie zrobił, będzie to ze szkodą dla drużyny. Brożek odsunięty od składu to osłabienie piłkarskie, w dodatku nie czarujmy się- jeśli Brożek odważył się odszczeknąć trenerowi na meczu, to nie wierzę żeby ze spokojem przyjął odsunięcie od składu( Kirm albo Burliga w obronie to będzie jawne odsunięcie od składu). Wpuszczenie Brożka z powrotem na boisko, kiedy incydent zarejestrowały media, na pewno osłabi pozycję trenera w szatni. |
Nie ma co robic z tego incydentu jakiejs afery. Na swiecie co tydzien zdarza sie mnostwo sytuacji, ze zawodnik obraza sie na trenera, bo ten go zmienia, nie podaje mu reki czy np. kopie ze zlosci bidon. Po paru dniach sprawy nie ma. Skorza postapil slusznie, a teraz panowie powinni w dwoch slowach zakonczyc temat i do niego juz nie wracac. Akurat Piotrek Brozek jest zawodnikiem, ktory ma rowno w glowie i nie traktowalbym jego zachowania przesadnie, ot emocje, po skiksowanym zagraniu, kazdemu nerwy moga puscic. Byleby pozniej umiec przeprosic i starac sie nie powtarzac takich zachowan.
|
Do Piotra w czasie meczu co podanie od brata, Paweł ma zawsze jakieś ale i co chwilę go strofuje. Więc pewnie on już się przyzwyczaił że zawsze coś tam odpowiada. Tym razem trafiło na trenera.
Dobrze że trener go z ciągnął z boiska, bo powinien pomyśleć najpierw do kogo się odzywa. Nie robił bym przesadnej afery z tego, chyba że ta sytuacja będzie się powtarzać. |
Wy to się tak z tym Marcelem Moretto nie spinajcie. Ktoś tam rzucił jakąś informację w mediach dotyczącą kwot ani ta osoba wprowadzająca tego newsa tego nie weryfikowała ani my nie jesteśmy tego w stanie zweryfikować a już się buduje jakiś chory scenariusz i przypisuje się komuś intencje złe na bazie niesprawdzonych informacji. Moim zdaniem to do wszystkich informacji jakie podają polscy tak zwani dziennikarze sportowi i komentatorzy sportowi trzeba pochodzić z megadystansem i zdrowym rozsądkiem ,którego jak pokazuje praktyka bardzo powyższemu środowisku brakuje (np. newsy w stylu PSV szuka wzmocnień w Polonii Bytom , czy Lewadowski i 8 mln euro) ....
|
Cytat:
|
Jak to nie ma co robić z incydentu afery?
Guti - jeden z najbardziej zasłużonych graczy Realu za podobne zachowanie został odsunięty od składu i do tej pory nie powąchał trawy. Ja rozumiem kumplowski styl Skorży, ale jakieś granice muszą być. Zawodnik odpyskowuje trenerowi, a trener ma to bagatelizować? Jeśli Skorża jeszcze liczy na utrzymanie swojej posady, musi odsunąć Piotra Brożka - przynajmniej na ławkę rezerwowych. Inaczej definitywnie straci twarz i resztki autorytetu. Swoją drogą cała ta awantura świadczy dobitnie o atmosferze w szatni i relacjach piłkarzy ze Skorżą. Albo trener dostaje 100% poparcia ze strony Cupiała i wietrzy szatnię, albo trzeba będzie się go pozbyć. PS. Swego czasu Smuda wyrzucił wychowanka Wisły, obiecującego środkowego pomocnika z inklinacjami ofensywnymi Łukasza Surmę z zespołu, sprzedając go do Ruchu. A wszystko dlatego, że Surma ponoć po zmienieniu go w trakcie meczu rzucił koszulką i nie podał ręki trenerowi. Teraz Smuda jest trenerem kadry, a gdzie jest Surma? |
Zgadzam się z flamengistą, w normalnych warunkach Skorża powinien posadzić Piotrka na ławce do końca rundy, inaczej straci autorytet. Tyle, że.... no właśnie. W kontekście żółtej kartki Marcelo, jak zestawić skład na Ruch? Gdyby Skorża nie był pod presją wygrania następnych dwóch meczów, pewnie by poeksperymentował, ale tak? Ciemno to widzę, a raczej widzę Brożka za tydzień na lewej obronie, niestety.
|
Cytat:
Smuda przyszedł 01.07.1998 - czyli na początek sezonu 1998/99. Jeśli już to był to Łazarek. |
Ladna wczorajsza wygrana, juz chce zeby Skorza zostal.
|
„Przepraszam trenera i zawodników, bo w sytuacji z drugiej połowy zareagowałem zbyt nerwowo. Na pewno jednak nie użyłem w kierunku trenera żadnych obraźliwych słów – chciałem jedynie wytłumaczyć się ze swojego zagrania” – mówi Piotr Brożek.
W całej tej sytuacji nie dopatrywałbym się sensacji, którą z tego zdarzenia zrobili dziennikarze. Między mną a trenerem nie ma żadnego konfliktu. Nasze relacje zawsze były dobre i takie pozostaną” – zaznacza zawodnik. „Jeśli ktoś z kibiców czuje się urażony moim zachowaniem, to również ich przepraszam” – dodaje Piotr Brożek. Biuro Prasowe Wisły Kraków SA Zadawala ?? |
KOMINEK mnie tak, ale jednak się przyznał krytyka kibiców w pełni zasłużona.Po co ma się puść atmosferę która i tak jest już zepsuta.
|
Emjot, mea Culpa. Zrobił to faktycznie poczciwy Baryła. Chodziło jednak o samą zasadę.
W tym przypadku nie chodzi o wyrzucanie kogokolwiek, ale o wprowadzenie minimalnej dyscypliny. Taki Małecki to powinien od razu być sprowadzony do parteru po tym meczu młodzieżówki, co fochy stroił. Powinien być czytelny sygnał od trenera, że nie akceptuje takiej sytuacji. Skorża "zbiera owoce" swojego partnerskiego podejścia do kopaczy. Teraz trudno mu będzie zmienić styl, skoro wcześniej był dobrym wujkiem. Przy Smudzie Piotrek Brożek by się nie ośmielił tak odezwać. Przeprosiny fajna rzecz, widać prezes próbuje ratować atmosferę. Moim zdaniem nic to nie da, ale zawsze lepsze przeprosiny niż ich brak. A jak już wcześniej napisano, cały problem że Skorża nawet gdyby chciał to nie ma jak posadzić Piotrka na ławce. Bo Diaz potrzebny na stopera w kontekście absencji Marcelo. Skorża się pewnie uczy, ale ta nauka przyniesie efekty dopiero w nowym klubie, przy nowych piłkarzach. Chyba, że Cupiał pozwoli mu zmienić zawodników i wprowadzić nowe porządki. Szanse są na to minimalne. |
Piotrek przeprosił OK, ale on nie ma 3 latek wiedział co mówi, a Maciek powinien go dla zasady posadzić do końca rundy na trybuny. Trening z pierwszą drużyną a na meczu trybuny... To samo Łobodziński... Ciekawe, czy dalej będzie kontynuowany wariant z Kirmem na prawej pomocy...l
|
Ja tam bym nie wysyłał Brożka od razu na trybuny. Popełnił błąd, przeprosił, ok. Jak sytuacja się powtórzy to wtedy wysłać go na trybuny czy do ME bez mrugnięcia okiem.
Mi to bardzo przypomina sytuację Lewandowskiego z Leo, gdzie chyba w meczu Kazachstanem zdjął go po 30 minutach, a on też trochę "powiedział" trenerowi. W następnym meczu z Portugalią zagrał od pierwszej minuty i był jednym z lepszych na boisku:) Więc dajmy szansę Brożkowi. Ja już nie widzę innego miejsca dla Kirma niż prawa strona. Jakby nie patrzeć to obie bramki prawą nogą strzelił:) |
Ikki,
ja bym Piotrka posadził na trybuny w 2 najlbliższych meczach, a przynajmniej w meczu z Ruchem, to da do zrozumienia Piotkowi i reszcie "gwiazdeczek", że trenerowi i kibicom należy się szacunek! A co do Kirma nie ma sie co podniecać zobaczymy co pokaże w najbliższych meczach... |
powiem tak - byle do przerwy. a dlaczego ?? Popatrzcie sami, porównując Lecha Legie i Wisłe, to u nas jest najwiecej kontuzji - czytaj - drzemie najwiecej potencjału wedle rundy wiosennej. Lech i Legia grają kiepsko (choc ostatnio zwyżka), ale wynika to glownie z aktualnej formy itd. U nas, prócz tego, jest masa kluczowych w kazdej formacji kontuzji. Czyli, na wiosne, jak wrócą: Sobolewski, Garguła, Głowacki, Boguski, Brożek (wyleczy kontuzje w 100% a nie na pół gwizdka), i moze kogos kupimy, to roz.......imy tą lige na 3 światy. Jestem dziwnie spokojny. Dajcie Skorży , nie mówie Galakticos, ale chociaż możliwosc roszad, to bedzie eleganacko, bo gość ma do dyspozycji praktycznie 13-14 kopaczy, z czego połowa to drugi garnitur
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
ale kto sie na to nabierze?? ustalono jedna wersje ,zeby szumu nie bylo kazdy widzial w jakim stylu Brozek odpowiedzial Skorzy ,i jakby byl jakis zmiennik to Piotrek juz byly w Mlodej. Skorza nie ma jaj. |
Cytat:
|
Cytat:
Gdyby całkowicie Skorża nie miał jaj , to nie ściągnął by Piotrka za taką odpowiedz w jego kierunku. Widać Piotruś się chyba przestraszył,że Skorża ma charakter jednak i może w następnym meczu nie wyjść w pierwszym składzie więc wolał przeprosić. |
Ojtam, ja bym z tego incydentu z Pietią też bym nie robił jakiejś wielkiej sprawy. Chłopakowi się głowa na boisku czasem gotuje, przecież nie raz to widzieliśmy jak do kogoś na boisku staruje z pięściami niemalże, bo go sfaulował, no nerwowy człowiek jest.. :)
Skorża jeśli to dobrze rozegra, to ma szansę nawet to przekuć na materiał do zmotywowania Piotrka, pamiętacie tą historię ze zdjęciem Lewandowskiego przez Leo w 30-tej minucie z Kazachstanem chyba? Rzucił koszulką, nie podał ręki Kaźmierczakowi, który go zmieniał, focha strzelił, pół Polski zastanawiało się czy to jego koniec w kadrze, a Beenhakker mu odpuścił, dzięki czemu potem Lewandowski stał za nim murem, podobnie jak wszyscy piłkarze wtedy. Skorża jest na dobrej drodze, żeby to powtórzyć. Zareagował ostro, Piotrek się pokajał, myślę, że zmądrzeje i doskonale wie, że następnym razem już mu się nie upiecze. Tak na marginesie tylko, to ciekawe tylko, czy nie jest to jakiś dowód na to, że piłkarze po prostu już czują, że pozycja Skorży słabnie.. ps. oj, widzę powyżej, że nie tylko mnie się to z tym Lewandowskim skojarzyło ;) |
Tak czy siak ten incydent unaocznił jaka atmosfera panuje w szatni.Brożek może sobie teraz mówić różne rzeczy(przeprosiny),ale ciekawsze jest co tak naprawdę myśli,a także reszta zawodników.Czy jest w nich wiara.że z tym trenerem mogą coś więcej osiągnąć poza ograniem paru ogórków w lidze.Oby te przeprosiny nie były tylko zwykłym zakłamywaniem rzeczywistości.
|
Cytat:
a)Skrża ma jaja ale nie ma alternatywy i Pietia zagra z z Ruchem b) Skorża ma alternatywę ale nie ma jaj i Pietia zagra z z Ruchem zdecuduj się proszę |
Cytat:
Skorża nie ma i jaj, i alternatywy. |
Cytat:
c)Skorża nie ma jaj i nie ma alternatywy i Pietia zagra z Ruchem Edit: Wolfy mnie uprzedził widze.. |
A jam mam artykuł do lektury , zarówno dla Pana Skorży jak i Cupiała. Albo w odwrotnej kolejności. Jak ktoś myśli perspektywicznie i długoplanowo to wskazówki ma w artykule:
http://www.sport.pl/pilka/1,65082,73...ke__czyli.html Chciałbym by kiedyś w Wiśle zaczęto naśladować choćby częściowo taką politykę. Polecam wszystkim. |
trzeba też brać pod uwagę że to piersze takie zachowanie Piotrka na boisku i powinna wystarczyć rozmowa w cztery oczy z trenerem
|
Cytat:
Było starcie, media z ochotą podchwyciły temat, tj. profesjonalne wyciszenie sprawy - nikomu nie jest potrzebne publiczne pranie brudów. Na pocieszenie Ciebie - we wczorajszym numerze szmatławca futbol news napisano, że bez względu na wyniki Skorża będzie out w zimie (za porozumieniem stron). Pewnie przyjdzie jakiś gość z jajami (może nawet czterema) jak Smuda i usadzi na dup.e kogo trzeba. Tylko ten Smuda z jajami ugrał w Amice ch.ja przez 3 lata. A sorry - zdobył PP przecież. |
Za porozumieniem stron, ładnie to nazwali. Wszak huczne,symboliczne pożegnanie Skorży ma się odbyć w Chorzowie. Tak czy siak Skorża dał ciała po całości. Miał najlepszych kopaczy w kraju a nic z nimi nie osiągnął. Poza MP,które i w zasięgu Liczki było, do tego za czasów Skorży coś dziwnego zaczęło się dziać z Zieńczukiem, inaczej byłaby bida. Brak atmosfery w drużynie nie tłumaczy całkowitego chaosu jaki gra Wisła od ponad sezonu. Nie wiem kto walnięty da Skorży do prowadzenia jakiś zespól jeszcze.
|
Cytat:
|
Jak tak was czytam to mi się niedobrze robi, tyle w was jadu i zawiści. Pewnie znów dostane bana ale mam to głęboko w dupie, większość tego forum nie ma jaj jeśli umie tylko i wyłącznie obrażać trenera i zawodników własnej drużyny. **** dajcie mi bana i lufa, kibole bez jaj.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl