![]() |
Cytat:
i nie było takie łatwe jak się wydawało niektórym po zobaczeniu "Ody" :-) |
To czas na zagadkę, tym razem bardziej nowoczesna, ale myślę, że łatwa :)
http://i55.tinypic.com/2e67i37.jpg http://i54.tinypic.com/i3993m.jpg Pytania są następujące: 1. Co przedstawia fotografia numer 1 ( proszę podać miasto, oraz lokalizację obiektu) 2. Cóż robi ta Pani na zdjęciu, jak ktoś znajdzie coś więcej na ten temat to proszę się podzielić na jakiej zasadzie ''to działa'' Oczywiście, zdjęcie numer 2 jest powiązane z pierwszym. Pozdrawiam. |
1. hotel Radisson Blu w Zurychu
2. w owym hotelu znajduje się wieża zbudowana z 4 tys. butelek wina, gdy klient zażyczy sobie butelkę wina, dostarcza mu ją "anioł" (akrobata), czyli pani pokazana na zdjęciu nr 2 |
Cytat:
Idealnie na wprost! Na wprost idealnie :) |
|
Jezioro Boga, Australia.
Kiedyś było to centrum sportów wodnych, jednak wodę z zasilających je dopływów skierowano do systemów irygacyjnych. Ryby padały tysiącami, a osada uzależniona ekonomicznie od jeziora została zrujnowana. |
Niestety nie. Za daleko szukasz. :)
EDIT: Tak, jesteśmy w Polsce, ale to jeszcze nie to. :D |
Ale, że to Polska i jezioro Kowalewskie ?
|
Żelazny Most (zbiornik odpadów) ?
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBe..._odpad%C3%B3w) Czy to to ? To fajnie ;) ale nie czuje się na siłach żeby zadać pytanie na poziomie do tego tematu więc oddaje tę możliwość albo Tobie Yo Yo, ewentualnie kto pierwszy ten lepszy :) Pozdrawiam. |
Tak, zgadza się.
|
No dobra skoro nikt nie chce zadać to jednak spróbuje
Co to za góra i kto jej nadał nazwę? http://imageshack.us/photo/my-images/543/17380522.jpg/ ehh wiedziałem że będzie za łatwe ;) |
To Góra Kościuszki w Australii, nazwę zawdzięczamy Pawłowi E. Strzeleckiemu, odkrywcy i geologowi buszującemu po Antypodach.
http://i.imgur.com/VwRCP.jpg Co to za budynek? Budowla już nie istnieje, w jej miejscu postawiono bardziej znany gmach, jaki? |
Ten przybytek znajdował się bliżej Was, niż Wam się wydaje :P
|
Kościół św. Ducha, Kraków.
Trudne było. http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9...ego_w_Krakowie ______ Gdzie znajduje się ten zegar i co jest w nim takiego niezwykłego ? http://img687.imageshack.us/img687/7043/1670846.jpg . |
Cytat:
To wiedziałem. Ale żeby znaleźć co w nim niezwykłego? naszukałem się i znalazłem więc coś takiego: "Ciekawostka - Henryk Walezy jak uciekł z Rzeczypospolitej żeby przejąć koronę Francji po zmarłym bracie (otrutym) machnął na zegarze Conciergerie dodatkowe godła - Korony Polskiej (orła) i Wielkiego Księstwa Litewskiego (pogoń)" Oto chodzi? :) |
Oui :-)
I podobno chodzi nieprzerwanie od XIV wieku. |
Okej. To lecimy z zagadką. Liczę, że ani nie za łatwa, ani nie za trudna :-)
Co łączy tych trzech panów: 1) http://img534.imageshack.us/img534/4027/26743296.jpg 2) http://img404.imageshack.us/img404/4659/59552652.jpg 3) http://img802.imageshack.us/img802/2308/91138052.jpg |
http://img825.imageshack.us/img825/5607/14695952.jpg
Ten pan powinien być znaczącą podpowiedzią dotyczącą instytucji, która łączy tych panów. Ostatnia, już bardziej się nie da, naprawdę :-) http://img571.imageshack.us/img571/7991/28318112.jpg |
Podbije do góry, żeby ktoś zgadał bo jakoś nie mogę skojarzyć gości... :>
p.s zawsze jak podbijam to za chwilę ktoś zgaduje :) |
Chodzi o Maasa Flynna..
|
Cytat:
to jakiś żart, podpowiedź, odpowiedź? Odpowiedzią jest na pewno wszystkim znany budynek (instytucja) w Krakowie. Ciężko by było nie kojarzyć :-) Naprawdę bardziej nie można podpowiedzieć. |
Gmach I Liceum dawniej Gimnazjum Sw, Anny. Wyspiański (to ten trzeci ?) tam sie uczył. Związków pozostałych panów (drugi to chyba Daszyński) nie znam.
|
Daszyński również uczył się w tej szkole :> :)
Ostatnie zdjęcie to patron tej szkoły: Bartłomiej Nowodworski. |
Daszyński ? Na stronie internetowej szkoły go nie ma. W wiki na stronie nowodworka jest, ale z bardzo szczegółowego życiorysu wynika, że nie, bo w czasach szkolnych w ogóle z Krakowem nie miał nic wspólnego, a ze szkoły go wylali. Z innego źródła znalałem, że owszem zdawał eksternistycznie maturę, ale w gimnazjum św Jacka.
Tak, że ?? Edit. Ten pierwszy to Adam Szeptycki - metropolita lwowski, podobno uczył się w gimnazjum św. Anny. |
Cytat:
Czyli zagadka została rozwiązana. |
No, ale co z tym Daszyńskim. Może niech autor sie wypowie.
|
Ten trzeci to Asnyk..
|
Doskonale :D Wszyscy trzej się uczyli w tej szkole, jednakże nie za bardzo wiem, kto wygrał. Dajmy na to, że kto pierwszy zada, tego jest ;)
A no i prawidłowe rozwiązanie to: Szeptycki Andrzej, potem Daszyński, potem Wyspiański i w końcu Nowodworski. Wszyscy trzej pierwsi chociaż przez chwilę część swojej edukacji spędzili w obecnym I LO i żyli niemal w tym samym czasie, podczas gdy Nowodworski to patron szkoły. Edit: No cóż, hm. Podobni są, nie popadajmy w szczegóły :D |
Elefant zadawaj pierwszy pociągnąłeś rozwiązanie zagadki więc dawaj :)
zresztą ja tylko uzupełniłem. |
Cytat:
|
hmm..ciekawe co zdjęcie rzekomo Wyspiańskiego robi w biografii Asnyka?
http://www.transmar.pl/strona_angiel...ola/asnyk.html |
Cytat:
Znów, lekkie łatwe i przyjemne. Malunek przedstawia dziewietnastowieczny most. a. Jak nazywa się ta rzeka ? b.Jak nazywa się ten most ? c. W owym czasie w poblizu funkcjonowały jeszcze dwa mosty na tej rzece. Jak się nazywały (jeden miał nazwę zwyczajową pochodzacą od jego przeznaczenia) ? Łatwe, ale jakby co przed południem podpowiedż. http://img692.imageshack.us/img692/8628/fffxg.jpg :-D Słowo się rzekło, podpowiedż u płota.:-D 1. Zapewniam, że na malunku jest charakterystyczny obiekt, który bez trudu pozwoli zlokalizować most. Potem to już kaszka z mlekiem. 2. Pytanie dotyczy rzeki (choć może jest to określenie nieco na wyrost, jej nazwa składa się z dwóch słów) i trzech mostów. Z tego dzisiaj istnieje tylko jeden most, choć już nie most. Jakby dalej były trudności w godzinach wieczornych podpowiedż graficzna. Podpowiedż nr 2. Most nr 3 i wszystko jasne.:D http://img585.imageshack.us/img585/7991/rrrb.jpg To znaczy trzeba jeszcze odpowiedzieć na pytania:-P Gdyby jednak nie przed północą kolejna podpowiedż. |
Skandal! :foch:
Tak długo zgadywać zagadkę ze swojego rodzinnego miasta: 1. Rzeka nosiła nazwę Stara Wisła 2. Most Podgórski ( of. cesarza Franciszka Józefa I) 3. Most Królewski, most kolejowy na Grzegórzkach. Do dziś istnieje tylko jeden most a w sumie to wiadukt kolejowy :> edit wiem pewnie nie po kolei, ale na szybkości wrzucam, żeby mnie ktoś nie uprzedził bo się trochę naszukałem :lol: |
Dobra zaliczam Ci pierwszeństwo i prawo zadawania zagadki, ale:
1. Tak, Stara Wisła. 2. Nie, Most Podgórski był na Wiśle, a nie na Starej Wiśle. 3. Tak, to są mosty z obu obrazków. Wklejam most nr 2 dla Ciebie do odgadnięcia : http://img832.imageshack.us/img832/2070/liliw.jpg Jezeli nie znasz nazwy to zadowole się informacją w ciągu jakiej obecnie istniejącej ulicy był ten most. A nazwa tej ulicy jest jednoznaczna.:-D |
Most Krakusa, ulica to oczywiście Starowiślna, mój błąd :)
Teraz chyba level completed |
Dobra zaliczam, bo podałeś ulicę. Ale nie jest to most Krakusa.
Bo ten łączył Kazimierz z Podgórzem a więc był na Wiśle. I powstał w XX w. A obrazek przedstawia most Szlachtuzowy w ciagu ulicy Starowiślnej nad Starą Wisłą czyli obecną ulica Dietla. Stara Wisła to ulica Dietla i Daszyńskiego. O pięknych Plantach Dietlowskich można poczytać (stamtąd są też obrazki): http://majtra.blogspot.com/2009/12/a...ul-dietla.html Twoja zagadka. |
^ powiem szczerze, że wstyd się przyznać ale nie słyszałem o ty moście.. :)
Zagadka, jakie miasto widać na poniższej fotografii: http://i51.tinypic.com/xeke3a.jpg |
|
Bregencja z niemieckiego chyba Bregenz, miasto nad jeziorem Bodeńskim.
Co to za żaglowiec i czym zasłynął ? http://imageshack.us/photo/my-images/21/77370228.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/21/77370228.jpg/ Jak znowu będzie za proste to się już tu nie udzielam ;) |
Cytat:
http://pl.wikipedia.org/wiki/France_II Nie było trudne, ale nie o to chodzi aby nikt nie odgadł :) Zagadka : Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl