![]() |
ale na oficjalne pożegnanie zasługuje wkońcu wybitny reprezentant. Pożegnać go tak jak Czesi Kollera
|
Marszałku, popraw mnie, jeśli się mylę. Towarzystwo Compensa wycofało się z dalszego sponsoringu reprezentacji, tzn. nie chce już wyświetlania swoich reklam, a ich umowa wygasa w 2010 r. Czyli jednak jest wyjście - NIE przedłużanie umów sponsorskich ze skompromitowanym podmiotem. A samo Euro 2012 jako przynęta też może nie do końca zadziałać w taki sposób, jak by sobie życzyli betonowi towarzysze z PZPN-u. Sponsor, wykupując np. reklamy w telewizji lub bilboardy na mieście (organizatorze Euro) chyba nie musi mieć "dozgonnej" umowy z polskim związkiem piłkarskim?
Jak to ktoś rozszyfrował PZPN= Pieniądze Zdobyte Przez Nieuczciwość. Nie dziwię się firmom, że nie chcą być łączone z tak bardzo znienawidzoną i skorumpowaną organizacją, jak PZPN, gdyż boją się o utratę klientów. A tymczasem wściekłość kibiców wcale nie ustaje (propozycje bojkotu meczu kadry w Kielcach, prawie 300 tys. zarejestrowanych na koniecPZPN). Chyba tylko ludzie z PZPN jeszcze nie zrozumieli, czym są mechanizmy wolnego rynku i tworzą sobie czarny wizerunek, mając w pogardzie coraz bardziej rozczarowanego klienta. |
leśne dziadki chcą sobie zapewnic spokój i posady dzięki wyborze Smudy na selekcjonera który jest faworytem kibiców.
http://dolnyslask.naszemiasto.pl/spo...pzpn,id,t.html http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Sm...wiadomosc.html Tylko czy sam Smuda bez zmiany systemu szkolenia coś zmieni w naszej piłce ? |
Tak słabych Czechów nie było od lat. Słowacja dno, a mimo tego, nie wyszliśmy z tej grupy. Dla mnie nasi piłkarze wyglądali, jakby im się nie chciało biegać. Dobrze, że kibice nie przyszli i że sponsorzy wyrazili swoje zaniepokojenie. To był prawdziwy obraz agonii polskiej piłki, chociaż jakiej piłki, bo tej zółtej nie było widać ;) Kiedy w końcu będzie normalnie w polskiej piłce kopanej, no...
|
Smuda trenerem ok! Będziemy grać do przodu, ale dobrze gdyby był w duecie z kimś kto umie obronę poukładać
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
źle się dzieje z Piechniczkiem żyjącym w minionej epoce :/ http://sport.onet.pl/0,1248770,20656...wiadomosc.html |
|
Franciszek Smuda nowym selekcjonerem reprezentacji Polski
http://www.90minut.pl/news/106/news1...ji-Polski.html Ja sie ciesze. Niewazne czy lesne dziadki zrobily to pod publiczke. Nalezalo sie to Franzowi. |
Moim zdaniem Smuda bedzie dobrym trenerem:) pamietamy jak grał Lech za jego czasów:) aa w reprezentacji ma jeszcze wiekszy wybór zawodników.. :)
|
No to rzeczywiście wybór idealny. Tytan intelektu i mocarz słowa nie jednego z naszych kopaczy zachęci do walki, ciskając w niego bidonem. Uwaga, Bigda idzie.
Widzę,że coraz gorzej być zaczyna. |
Cytat:
|
No tak...w ciagu 3 lat w Lechu majac do dyspozycji 40-50 pilkarzy(z dwoch ekip), nie potrafil doprowadzic tej druzyny do MP.
Ale oczywiscie najlepszy kandydat z branych pod uwage. Szkoda, ze nie postarano sie o jakiegos fachowca z zagranicy, ale po historii z Holendrem, to bylo do przewidzenia. Pierwsze wypowiedzi Franza mnie jednak bardzo zaskakuja...10 pilkarzy z U21 do pierwszej reprezentacji? mam nadzieje, ze to zart...bo zaden(za wyjatkiem moze Maleckiego i Grosickiego) z tych grajkow nie prezentuje International Level. Co z tego, ze mlodzi, jak gra w pilke im srednio wychodzi? Nie wyobrazam sobie, zeby zastapic np. Zewlakowa i Glowackiego, stoperami Piasta czy innych tego typu druzyn. |
Smuda jest jedynym polskim trenerem, ktory moze zrobic cos konstruktywnego z ta reprezentacja. Z drugiej strony mam mieszane uczucia. Boje sie, ze pzpnowskie dziady wytra sobie gebe nim i jego wynikami (o ile bedzie je mial) i dalej bedziemy slyszec patetyczne zapewnienia zlotoustego i Piechniczna, ze wszystko jest spoko.
|
Marszałku, przesadzasz. Ja i tak jestem w szoku, że Stefan nie został selekcjonerem. Smuda przy nim to geniusz taktyki.
Smuda cudów nie zrobi, ale lepszy taki selekcjoner niż Doktór. W dodatku dynek na rację. Posada selekcjonera jest zwieńczeniem kariery trenerskiej w Polsce. Dlatego Franek Smuda zwyczajnie na tą posadę zasłużył. Nie tylko zdobył sporo tytułów MP, ale też miał sukcesy w europejskich pucharach. Nie ma lepszego kandydata wśród polskich szkoleniowców. Należy więc trzymać za niego kciuki, nie ma innego wyjścia. PS. Ja liczę, że pomysł Majewskiego z zachęcaniem Aquafreski czy Boenisha będzie kontynuowany. Bo licząc na domowych kopaczy daleko nie zajedziemy. |
Z jednej strony dobry motywator co w kadrze jest niezbędne. Poza tym co by nie gadać futbol ofensywny preferuje, każdy kibic to lubi. Na plus również to, że przygotowanie kondycyjne, a właściwie większość załatwiona będzie w klubie.
Z drugiej strony siermięga taktyczna w obronie, trzymanie się tej samej 11-tki. Tak czy inaczej szansę musiał kiedyś dostać, cała nadzieja że jak bedzie słabo to presja kibiców go zwolni tak jak go powołała. |
Przede wszystkim, to Koscielny, Kolodziejczak, Perquis i wlasnie Beonisch...caly blok obronny gotowy ;). A jesli mowimy o mlodych, to ja chce zobaczyc w I-szej reprezentacji Janote i Salamona(odpowiednio 19 i 18 lat).
|
Gratulacje Franz, siłą rzeczy będę trzymał kciuki za Twój i repry sukces.
Nalezało Mu się... 10 lat temu, teraz to gra układów i splot ogólnych warunków. Smutne że o wyborze zadecydowało to, że trzeba zamknać buzię kibicom, że straciliśmy kasę nie awansując do MŚ, kilku sponsorów spierd..... i być może nie stać nas na porządnego trenera zza granicy, że jak Lato i Piechniczek mieli znaleźć trenera zza granicy jak nie znają języków itd. itp. Reprę bierze trener ostatniej drużyny w lidze, grającej bez specjalnego ładu, składu i pomysłu... Profesjonalnie - to nie jest niestety orłem ani w temacie taktyki gry ani fizjologii ani psychologii - współpracy z grupą ludzi... Szare to wszystko jak dzisiejsza pogoda w Kraku oby mimo wielu pesymistycznych przesłanek przyniosło to fajny efekt. |
Franciszek Smuda to jeden z lepszych trenerów w Polsce. Ale reprezentacji na ME 2012 nie poprowadzi. 3 lata bez gry o stawkę to zbyt wiele czasu dla tego charakternego szkoleniowca. Prorokuje że przed Euro 2012 będzie jeszcze co najmniej jedna zmiana na stanowisku selekcjonera.
|
Ja byłem za Kasperczakiem. Żaden inny polski trener nie ma takiego CV.
|
CV to nie wszystko jak było to widać na przykładzie Górnika Zabrze
|
Cytat:
W pzpn nikt nawet nie pomyślał o tym by z nim porozmawiać w kontekście pracy w kadrze Smuda w kadrze to pomyłka Równa tej z Benkakkerem. Albo i większa. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Mourinho by nie pomógł z takimi kopaczami. Dlatego to teraz koniecpzpn.pl powinien wkroczyć do akcji na całego.Ja nie chce zmian typu Smuda, za Majewskiego, Kasperczka za Smude itp. Ja chciałbym widzieć młodzież mogącą kopać piłkę w szkółkach piłkarskich. Chciałbym ogladac Polakow na MŚ czy ME juniorów w różnych kategoriach wiekowych, a do tego są potrzebne ZMIANY w PZPN a nie na ławce trenerskiej.
Co do Smudy: to piłkarz na miare reprezentacji Polski. Ma charyzmę, potrafi zmobilizować, nie będąc odpowiedzialnym za przygptowanie kondycyjne nic nie spieprzy, lubi i umie wynaleźć młodych i ambitnych.Jestem za jeśli chodzi o jego osobę. ME nie będziemy, ale może podwaliny pod coś lepszego uda się stworzyć. |
Chciał lud Smudę to ma. Dalej nas PZPN omamia. Zapłacze lud jeszcze za swoją decyzję.
|
Chciał.nie chciał-wyboru specjalnego nie było,Smuda wydaje się w sumie najodpowiedniejszym kandydatem na chwilę obecną bo jak nie on to kto ? Skorża ? Nowak ?
|
Smuda przynajmniej mówi to co myśli więc jest nadzieja że jak mu ktoś z PZPN zacznie grzebać w talerzu to wygarnie bez skrępowania :)
|
Cytat:
|
Najbardziej to mi sie smiac chcialo jak wczoraj jakis redaktor pytal Engela o wybor kandydata ...chodzilo konkretnie o kogos z zagranicy??
Engel z uśmiechem na twarzy wydukał ze "taak,powołalismy specjalny zespol,ktory długo i wnikliwie analizowal kazdą kandydature " :lol: :lol: Jakby k**** od razu nie mogl powiedziec ze i tak w ramach kolesiostwa i oszczednosci wybiorą Franka Smude :lol: |
Ciekawe czy odaważy sie na solidne przebudowanie kadry już w pierwszych meczach...
|
Cytat:
|
Cytat:
I czy tym manewrem pozbeda sie protestujacych kibicow? |
oni (beton znaczy się) teraz będą robili wszystko byleby poprawić swoją opinie u publiki. Chyba sami poczuli że sprawa zaszła już za daleko i teraz będą walczyć o każdy miesiąc pensji.
|
Cytat:
|
Cytat:
a kogo widzisz w bramce jak nie Kuszczaka?? Fabianski kolejna kontuzja.... nie wiem co robi tutaj Kokoszka , Roger |
Powołania jak najbardziej na plus. Żewłakow może zagrać na Euro nie widzę przeciwwskazań, ważne żeby grał na poziomie jaki dziś prezentuje. Po to są te mecze towarzyskie żeby przebierać wśród bramkarzy, bo mamy ich sporo.
|
W koncu 4 Wislaków mamy w składzie. Franz docenił prace i poswiecenie "Małego" i Piotrka Brozka. Oczywiscie zastanawiajace sa niektóre powołania.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl