Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

pepe72 13.12.2017 17:25

Jak ktoś jeszcze nie doczytał:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tomasz Ćwiąkała
To prawda, że w pana kontrakcie obowiązywał zapis, że miał pan zdobyć średnio 16 punktów na 10 kolejnych meczów?

Przedłużyłem kontrakt, gdy załapaliśmy się do ósemki, ale to fakt, że w każdych dziesięciu meczach miałem zdobyć określoną liczbę punktów. Wiadomo, że gdybym przegrał sześć kolejnych z rzędu, to mogliby mnie wyrzucić. Tutaj tak jednak nie było. Chciałem osiągnąć coś więcej niż nasz cel, czyli pierwsza ósemka. Zwolnił się jednak Joan Carrillo, którego Manuel znał i do którego klub był przekonany, więc uznali: „mamy Carrillo, to zmieniamy”. Gdyby Joan dalej pracował w Chorwacji, możliwe, że nie zostałbym zwolniony. Teraz to wykorzystali. Cały czas jednak mam przekonanie, że spełniałem się w tej pracy. Przyciągnęliśmy taką uwagę, że ludzie z innych klubow ciągle pytali mnie o innych piłkarzy z Segunda B. Teraz wszyscy chcą swojego Carlitosa.

Jakby klub skończył tylko na tym zamiast wyciągać różne smrody na zewnątrz to to rozstanie byłoby dużo spokojniejsze. Echhhhhhh
http://www.tomaszcwiakala.pl/slucham...k-mi-dziekuja/

For_FuN_ 13.12.2017 17:29

Dopiero po zwolnieniu pojawiają się ciekawe wywiady. Wszystko co mówi Kiko jest łatwe do zweryfikowania, także(np. z pensjami to wiadomo nie od dzisiaj, że nie jest różowo, a niektórzy - Sarapata myślą, że przykryją to dziwnymi wypowiedziami)... Facet przy okazji wygląda na człowieka wiarygodnego.

silver03 13.12.2017 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepans21 (Post 1489793)

ciekawe są zarzuty wobec Kuźby i kogoś jeszcze..

Zapewne Dukata

siara 13.12.2017 17:32

Ciekawi mnie jedno....W jakim języku Kiko czytał te wywiady ????

Kurz 13.12.2017 17:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1489798)
Powiedz mi, ileż to punktów zdobyliśmy w grupie mistrzowskiej w poprzednim roku, kiedy Kiko przyszedł na gotowe, bo stracił tylko Jovicia i Guzmicsa? Jeśli Carlitos odejdzie, to wcześniej wymieniona dwójka, to jak stracić Arsenicia i Cywke, a nie gościa, który ma udział w 70% bramek zespołu.

5-6 punktów straty w ciągu 7 spotkań jest niemal nie do odrobienia. Nasi piłkarze bardzo szybko przestali grać o cokolwiek w grupie mistrzowskiej. Kiedy zostaliśmy najpierw przekręceni, potem doszło do dziwnego rozstrzygnięcia PP, pojechali na wakacje. Mimo że oczywiście fizycznie przebywali na boisku. Nie wierzę w bajki w przeciwieństwie do wielu kibiców. Dlatego rozumiem, że jak nie ma celu, nie ma motywacji.

Nie wiem co osiągnie drużyna pod wodzą nowego trenera, po odejściu Carlitosa, ale oczekuję, że Imaz, Perez i kilku innych będzie prezentowało się lepiej indywidualnie niż teraz. Nie wiem jakie są ich maksymalne możliwości, ale jeśli to co pokazują obecnie miałoby być życiową formą, należy ich natychmiast zapakować do paczek i odesłać do Hiszpanii. Zresztą 70% bramek zespołu w wykonaniu Carlitosa to nie tylko efekt jego talentu, ale niestety smutne świadectwo tego, jak zawodzili inni. Imaz, Ze Manuel, Perez, Małecki, Brożek czy Boguski.

Kurz 13.12.2017 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siara (Post 1489802)
Ciekawi mnie jedno....W jakim języku Kiko czytał te wywiady ????

W tamtym roku, korzystając z kilku translatorów, przetłumaczyłem dosyć długi tekst (120.000 znaków) ze szwedzkiego (którgo nie znam) na Polski. Niedawno dostałem przekład na angielski, wydany oficjalnie na zachodzie i różnice są minimalne. Więc to nie problem. Wystarczy dobry translator.

blanco 13.12.2017 17:42

Kiko sobie tłumaczył ten wywiad zapewne google translatorem. Nie rozumiem po co był ten wywiad MS, klub nie musi się przecież nikomu w mediach tłumaczyć z jakich powodów zwalnia trenera. Teraz wytwarza się dookoła trochę negatywny klimat i wychodzą prawdziwe,bądź przerysowane opisy jakoby było u nas cały czas biednie jak u kościelnej myszy. To wszystko ma swoje konsekwencje w pozycji negocjacyjnej z kimkolwiek, w sprawach sportowych i pozasportowych.

PS. Nie określiłbym,że Ramirez "pluje jadem" jak to niektórzy odbierają. Po prostu facet się broni i jest to zrozumiałe. Każdy z nas by się bronił,gdyby pracodawca publicznie podważał nasze kompetencje i miało to oczywisty wpływ na naszą dalszą karierę zawodową. Moim zdaniem wręcz darzy on Wisłę sympatią i jest najzwyczajniej w świecie zawiedziony,że skończył się jego sen o prowadzeniu dużego klubu z rzeszą kibiców.

Dodam jeszcze tylko,że również uważam jak wielu z nas,że zespół nie czynił tak jak to miało być progresu partido a partido i kontynuacja projektu z bardziej doświadczonym trenerem jest sluszną decyzją zarządu.

Kurz 13.12.2017 17:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 1489806)
Kiko sobie tłumaczył ten wywiad zapewne google translatorem. Nie rozumiem po co był ten wywiad MS, klub nie musi się przecież nikomu w mediach tłumaczyć z jakich powodów zwalnia trenera. Teraz wytwarza się dookoła trochę negatywny klimat i wychodzą prawdziwe,bądź przerysowane opisy jakoby było u nas cały czas biednie jak u kościelnej myszy. To wszystko ma swoje konsekwencje w pozycji negocjacyjnej z kimkolwiek, w sprawach sportowych i pozasportowych.

To prawda. Nikt nie wymagał od Pani Prezes, żeby wypowiadała się w tej kwestii. Sama rozpętała burzę w szklance wody.

Charlie 13.12.2017 17:45

Nie chce mi sie analizować, kto ma racje, a kto nie, ale:
Cytat:

Gdy sprzedawaliśmy Mączyńskiego i Brleka, słyszałem, że to poprawi sytuację klubu. Teraz słyszę, że są problemy z uzyskaniem pieniędzy.

Ja z kolei słyszałem, że Włosi koniec końców nie zapłacili za Brleka. To prawda?
ŻE CO?

ashkeczup 13.12.2017 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1489800)
Dopiero po zwolnieniu pojawiają się ciekawe wywiady. Wszystko co mówi Kiko jest łatwe do zweryfikowania, także(np. z pensjami to wiadomo nie od dzisiaj, że nie jest różowo, a niektórzy - Sarapata myślą, że przykryją to dziwnymi wypowiedziami)... Facet przy okazji wygląda na człowieka wiarygodnego.

Kolejny zarzut – zbyt duże uzależnienie od Carlitosa i mało atrakcyjny styl.

Ale my chcieliśmy wprowadzić ten styl. Przejąć inicjatywę i grać piłkę.

W ilu meczach widziałeś w ciągu roku próbę przejęcia inicjatywy? Ja w jednym- z Sandecją

MB1906 13.12.2017 18:11

Pani Prezes zrobila blad. Akcja - reakcja. Trzeba bylo slodko popierdziec w wywiadzie I na tym skonczyc.

A tak nastapila reakcja.

Odnoscnie tego co powiedzial Kiko:
- zaleglosci/brak kasy - wiadomo
- Carlitos nie zagrzeje tu miejsca - wiadomo

Ale pan treneiro troche sobie popuscil, bo obraz jaki wylania sie z artykulu jest taki, ze zwolnilismy super trenera, ktoremu nic nie mozna bylo zarzucic. Kazde konkretne pytanie o swoje mozliwe zle decyzje rozwadnia i nie odpowiada.

Totalnie rozwala mnie juz stwierdzenia typu, ze pilkarze to nie 15 latki i pilki ich uczyl nie bedzie, ze Feio wspaniale tlumaczy nawet emocje I po ch.. mowic po polsku. Dalej bzdurzy cos o jakis koszulkach dla Balanyuka, gdzie mial byc...hiszpanski zwrot(tak dla Ukrainca).

Na koniec, co on pier... z 1,5 rocznym kontraktem, mial przedluzony o rok z opcja. No I na koniec 1.6 pkt/mecz to w 10 kolejnych nie zdobyl.

Dla mnie, niepotrzebna wypowiedz prezes vs hispano latino na w....ie.

Kurz 13.12.2017 18:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1489814)
Kolejny zarzut – zbyt duże uzależnienie od Carlitosa i mało atrakcyjny styl.

Ale my chcieliśmy wprowadzić ten styl. Przejąć inicjatywę i grać piłkę.

W ilu meczach widziałeś w ciągu roku próbę przejęcia inicjatywy? Ja w jednym- z Sandecją

Chociażby w ostatnim meczu z Legią, ale ogólnie chcieć a móc, to różnica.

ashkeczup 13.12.2017 18:16

Kiko chciał wygrywać- trener sezonu

wiesniak842 13.12.2017 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1489818)
Kiko chciał wygrywać- trener sezonu

Chcieć a móc to różnica:lol:

brylant17 13.12.2017 18:21

do usunięcia

MB1906 13.12.2017 18:23

Móc a umiec tez:>

Revolver 13.12.2017 18:25

To, że Kiko uwielbia krytykować zarządy klubów, z których został zwolniony, to akurat reguła. Gdyby to była Hiszpania, a nie Polska, to by właśnie stał na ulicy otoczony dziennikarzami i wylewał żale. A tak "tylko" pogadał z Tomaszem "Wyglądam-jak-lesba" Ćwiąkałą.

Rozumiem, że po części zachowanie Ramireza było reaktywne, bo Pani Marzena poruszyła kilka drażliwych tematów, ale łatwo tutaj zauważyć jedną rzecz, którą po raz kolejny Kiko się wykazał - mianowicie brak jakiejkolwiek samokrytyki. To był i jest facet, który w ogóle nie widzi, lub nie chce widzieć swoich błędów. I chociażby właśnie dlatego Wisła pod jego wodzą nie notowała żadnego progresu. Facet był po prostu zbyt zapatrzony w siebie, żeby dostosować się do rzeczywistości.

P.S. Zapewne do tego nie dojdzie, ale bardzo bym chciał się dowiedzieć, co o tej sytuacji mają do powiedzenia Dukat i Junco. Zwłaszcza ten drugi.

Lemoniadowy Joe 13.12.2017 18:28

Ramirez został właśnie wyp... z pracy i byc może większej życiowej szansy wiec emocje i te sprawy a Sarapata jest prezesem klubu.

czaro 13.12.2017 18:33

Co do wywiadu Pani Prezes - dla mnie ten obecny Zarząd jest profesjonalny, ale nie doświadczeniem i umiejętnościami, a podejściem do wykonywanej pracy. Ci ludzie mnóstwo nadrabiają ciężką pracą. Dlatego zaskoczył mnie ten wywiad. Czy to przez pośpiech (derby) czy zbyt daleko idącą autoryzację (na sto procent to było kreślone, P. Prezes narzuca tam dwie narracje nt. Ramireza), wyszło chaotycznie. Wywiad był potrzebny, ale może po tych ostatnich dwóch meczach, taki bardziej przygotowany i dłuższy - nt. przeszłości i przyszłości.

Natomiast wywiad Ramireza potwierdza plotki o tym, że jest to jednak człowiek trudny do współpracy i uparty w swoich niezrozumiałych decyzjach. Niezależnie od tego, co powiedziała w wywiadzie Sarapata (a wcale aż tak go nie oczerniła), jak na półamatorskiego trenera z hiszpańskiej prowincji, mógłby wobec klubu, który dał mu szansę życia zachować nieco więcej lojalności. Bardzo nieeleganckie i nieprofesjonalne zachowanie.

Jam55 13.12.2017 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1489804)
5-6 punktów straty w ciągu 7 spotkań jest niemal nie do odrobienia. Nasi piłkarze bardzo szybko przestali grać o cokolwiek w grupie mistrzowskiej. Kiedy zostaliśmy najpierw przekręceni, potem doszło do dziwnego rozstrzygnięcia PP, pojechali na wakacje. Mimo że oczywiście fizycznie przebywali na boisku. Nie wierzę w bajki w przeciwieństwie do wielu kibiców. Dlatego rozumiem, że jak nie ma celu, nie ma motywacji.

Nie wiem co osiągnie drużyna pod wodzą nowego trenera, po odejściu Carlitosa, ale oczekuję, że Imaz, Perez i kilku innych będzie prezentowało się lepiej indywidualnie niż teraz. Nie wiem jakie są ich maksymalne możliwości, ale jeśli to co pokazują obecnie miałoby być życiową formą, należy ich natychmiast zapakować do paczek i odesłać do Hiszpanii. Zresztą 70% bramek zespołu w wykonaniu Carlitosa to nie tylko efekt jego talentu, ale niestety smutne świadectwo tego, jak zawodzili inni. Imaz, Ze Manuel, Perez, Małecki, Brożek czy Boguski.

No to ja już Ciebie nie rozumiem i chyba się już nie dogadamy skoro teraz uważasz że wyzej wymienieni piłkarze nie osiągnęli przy Ramirezie swojej dobrej formy ale jednocześnie twierdzisz że nowy trener będzie miał dużo łatwiej bo już wszyscy są zgrani i ze jeśli odpala to będzie zasługa Ramireza.Do tego przez x stron powielasz tezę że to szrot a teraz nagle twierdzisz że nie wiesz jakie są ich maksymalne mozliwosci. Może trochę konsekwencji w wypowiedziach.

PAWEŁ 13.12.2017 19:12

Jeśli to prawda, ze klub nie dostał kasy za Brleka i judasza, to ja nie mam pytań. Dymają ten klub wszyscy.

AgresywnyChomik 13.12.2017 19:17

Ja naprawde nie widze nic zlego w wywiadzie Ramireza odpowiedzial Pani prezes, odpowiedzial.
Potwierdzil ze w Wisle placa malo / nie placa - potwierdzil.
Nie mamy szans na utrzymanie wybijajacych sie zawodnikow, no nie mamy.
Podobalo mu sie w Wisle i uwaza ja za wielki klub - sam jad normalnie....

Ciekawy jest tylko fragment o Kuzbie, faktycznie w Wisle jest juz dlugo i byc moze jest jakas patologiczna sytuacja, jezeli rzeczywiscie byl przeciwny sprowadzeniu Carlitosa to za to bym go prewencyjnie wyjebal.

tarantulaw2 13.12.2017 19:20

Chciałbym zauważyć jedną rzecz. W zeszłym sezonie, po 30 kolejce mieliśmy 44 punkty, co daje średnią 1.47 pkt/mecz. Ale! Gdyby odliczyć pierwsze 8 kolejek, w których zdobyliśmy zawrotne 3 punkty przez zawirowania z Meresiem itd, daje to nam 41 punktów na 22 kolejki, co już daje średnią 1.86. Tu chcę zaznaczyć, że nie twierdzę,
że w normalnej sytuacji w 8 kolejek zdobylibyśmy 24 punkty, ale jakieś 11-14 było jak najbardziej w zasięgu - przy 11 punktach (czyli 52 po zasadniczym), średnia byłaby 1.74.

Nasz super treneiro zdobył w tym sezonie po 19 kolejkach średnią 1.47 pkt. Co więcej, nie licząc meczów z Zabrzem i Płockiem, średnia to 1.65, czyli wciąż niewiele ponad to, co miał w kontrakcie.

Można popatrzeć także jeszcze szerzej, czyli wliczając 7 meczów z fazy zasadniczej ubiegłego sezonu. Wtedy zdobyliśmy 4 punkty w 7 meczach (!). Dodając do tego 19 obecnych kolejek i zdobyte 28 punktów, mamy wtedy średnią 1.23 pkt/mecz.

Jak dla mnie to powyżej jest wystarczające, powinno być również i dla osób, które krzyczały ostatnio, że przecież punktami treneiro się broni.

Prezydentowa 13.12.2017 19:22

Powiem tak - może faktycznie ten wywiad Pani Prezez był niepotrzebny, ale...za grosz nie wierzę w słowa Ramireza. Gość mi wygląda na narcyza, kompletnie bezkrytycznego wobec siebie oraz swoich metod i w dodatku konfliktowego. Pewnie niektóre z faktów przez nigo przytoczonych mają w sobie element prawdy, ale w sytuacji, kiedy mam przed sobą Zarząd, któremu w dużym stopniu ufam, i trenera, który już w przeszłości miał takie historie jak konflikty z pracodawcą i poczucie wielkiego skrzywdzenia, to jednak...trzymam stronę Pani Prezes i Zarządu.
Ponadto - nie byłam zwolenniczką zwalniania Ramireza już teraz, ale widząc, co się dzieje teraz, dochodzę do wniosku, że to dobry ruch. Tam narastał konflikt, a drużyna nie robiła żadncyh postępów, widać było brak pomysłu i...no po prostu coś nie grało.

ashkeczup 13.12.2017 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tarantulaw2 (Post 1489829)
Chciałbym zauważyć jedną rzecz. W zeszłym sezonie, po 30 kolejce mieliśmy 44 punkty, co daje średnią 1.47 pkt/mecz. Ale! Gdyby odliczyć pierwsze 8 kolejek, w których zdobyliśmy zawrotne 3 punkty przez zawirowania z Meresiem itd, daje to nam 41 punktów na 22 kolejki, co już daje średnią 1.86. Tu chcę zaznaczyć, że nie twierdzę,
że w normalnej sytuacji w 8 kolejek zdobylibyśmy 24 punkty, ale jakieś 11-14 było jak najbardziej w zasięgu - przy 11 punktach (czyli 52 po zasadniczym), średnia byłaby 1.74.

Nasz super treneiro zdobył w tym sezonie po 19 kolejkach średnią 1.47 pkt. Co więcej, nie licząc meczów z Zabrzem i Płockiem, średnia to 1.65, czyli wciąż niewiele ponad to, co miał w kontrakcie.

Można popatrzeć także jeszcze szerzej, czyli wliczając 7 meczów z fazy zasadniczej ubiegłego sezonu. Wtedy zdobyliśmy 4 punkty w 7 meczach (!). Dodając do tego 19 obecnych kolejek i zdobyte 28 punktów, mamy wtedy średnią 1.23 pkt/mecz.

Jak dla mnie to powyżej jest wystarczające, powinno być również i dla osób, które krzyczały ostatnio, że przecież punktami treneiro się broni.

Tym szrotem, z tymi burakami w zarządzie, z wygłodzonymi piłkarzami i w tak krótkim czasie to jakieś 1.37 podan stan. :rotfl:

TIR_DO_SŁUBIC 13.12.2017 19:25

Bardzo się cieszę i jestem szczęśliwy, że Zarząd poszedł za moimi wskazówkami.

Jestem gotów rozważyć każdą ofertę Towarzystwa Sportowego Wisła w sprawie doradztwa bez wynagrodzenia.

PAWEŁ 13.12.2017 19:32

Jedz lepiej do tych Słubic i tam już zostań

FraMat 13.12.2017 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1489813)
Framat, przypominam się odnośnie tych ciekawych rozwiązań, jakie wprowadził Kiko do Wisły.

Myślę że nie ma już sensu... Było, minęło. Może później na priv

dynek.pl 13.12.2017 19:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1489775)

Co by nie mówić to trochę zaorał Sarapatę.

wiesniak842 13.12.2017 20:04

Tak zaoral, ze Pani Prezes za pol roku dalej bedzie Pania Prezes (i cale szczescie) a o Kiko wszyscy zapomna. Zaoral to sam siebie bo po wylaniu swoich zali do prasy, ciezej mu bedzie znalezc posade w jakims powazniejszym klubie.

silver03 13.12.2017 20:09

W eklapie jakby chciał to by pewnie znalazł ;)

Garret 13.12.2017 20:12

Ramirez w tym wywiadzie dla Ćwiąkały też w kilku miejscach podkoloryzował rzeczywistość, wspomniał choćby o tym, że Brlek zagrał jedną kolejkę w tym sezonie, a zagrał pięć, czy gada też o jakiś częstych kontuzjach Petara (i że niby dzięki niemu przestał je mieć), kiedy on w zeszłym sezonie nie wystąpił raptem w kilku meczach.

Także ja żadnego zaorania nie widzę, prawda pewnie leży pośrodku, a wiadomo, że każdy będzie się wybielał w takiej sytuacji.

7 kotów 13.12.2017 20:13

Wypowiedz Sarapaty idiotyczna i niepotrzebna. Kiko jej odwinął u Ćwiąkaly i wypadł dużo lepiej.
Pani prezes trochę nie kontroluje swoich wypowiedzi, tak jak w zeszłym roku o sponsorze za rogiem, czy teraz w niedziele o serdecznym wysciskaniu się, żeby zaraz w środę Kiko przy.......ic.
Ktoś powyżej tez zauważył wrzute Kiko na Kuzbe.
No i właśnie, tak się głębiej zastanawiając to ten Kuzba jako skaut coś zrobił dobrego?
Ze Carlitosa zaopiniował negatywnie to jestem mu w stanie wybaczyć, przecież większość myślała ze o będzie ogór jak Śpiączka.
Ale może czas zadać pytanie; ty, Marcin, a co sty tu ....a w ogóle robisz ?

wiesniak842 13.12.2017 20:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1489838)
W eklapie jakby chciał to by pewnie znalazł ;)

Jesli by byl Polakiem, forowal PMŚ a przede wszystkim byl waflem tego i tamtego z polskiego polswiatka pilkarskiego to pewnie tak;)

kibic87 13.12.2017 20:21

Ramirez to słaby trener ale ma dobrą gadkę, bajerant, mówi to co dziennikarze/kibice chcą słyszeć. Gdyby nie to, że Carlitos wypalił od samego początku to dawno by go w Wiśle nie było.

Martinus 13.12.2017 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAWEŁ (Post 1489827)
Jeśli to prawda, ze klub nie dostał kasy za Brleka i judasza, to ja nie mam pytań. Dymają ten klub wszyscy.

Za Mączyńskiego dostał, natomiast rzeczywiście są problemy z płatnością za Brleka. Wiadomo, że wcześniej czy później to dostaniemy, ale wpływa to na płynność finansową. Zaległości niestety się nadal pojawiają, przy czym klub rzeczywiście robi wszystko by to regulować. Ale już sytuacji w której kontuzjowany piłkarz musi sam z własnej kieszeni płacić za operację kilka tysięcy euro nie rozumiem za grosz. A miało to miejsce. I jak jeszcze dodamy zaległości trudno się dziwić, że facet się zastanawia czy wracać do klubu po przerwie. A taka sytuacja niestety miała miejsce...

Ma_niek 13.12.2017 20:40

Jeszcze bedzie tak z Brlekiem jak z Chrapkiem. Z Wlochami takie interesy.

ashkeczup 13.12.2017 22:47

Kiko odszedł, hiszpanie obrażeni-chuja grają, szrot niesamowity ten Junco ściągnął.

TIR_DO_SŁUBIC 13.12.2017 22:48

Kiko to był jednak nawet nie wuefista, a chłopczyk na wuefie w szkole podstawowej.

Vuko 13.12.2017 22:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1489854)
Kiko to był jednak nawet nie wuefista, a chłopczyk na wuefie w szkole podstawowej.

Sobol nie jest jakimś mistrzem taktyki, a lepiej ustawił zespół od Kikona.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl