Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

royalmichael 27.07.2009 14:13

Na C postawili jeszcze 3 słupy po prawej stronie :)

Mateooo 27.07.2009 14:20

Mam nadzieje ze chociaz czesc sektora C bedzie sie wlaczac do dopingu, mam na mysli te czesc przy D. W sumie dobrze sie tam bedzie mecze ogladac, raz sie pewnie przejde :D, niestety doping jest wazniejszy i D to najlepszy sektor. Nie moglbym meczu spokojnie ogladac na C, jakbym widzial jak sie chlopaki staraja na D. Wracajac do tematu trybunka rosnie w oczach ;]

Arturo Qr2nów 27.07.2009 14:27

http://portalkibica.pl/aktualnosci/j...-stadiony.html

Ciekawy artykuł z Portalu Kibica. Pepsi Arena... :D

Co do dopingu, to wystarczy, że na D nie będą pojawiać się przypadkowe osoby, a do zabawy włączą się narożniki i będzie miazga :)

buczo1985 27.07.2009 14:34

ależ teraz narzucili tempo:D

royalmichael 27.07.2009 14:56

Szkoda, że nie ma kamery live na C. Tam się o wiele więcej dzieje. Fotki powinni pstrykać A i B :P

rasel1906 27.07.2009 14:57

ale stadion pieknie rosnie w gore:D

saklak1906 27.07.2009 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 769408)
Szkoda, że nie ma kamery live na C. Tam się o wiele więcej dzieje. Fotki powinni pstrykać A i B :P

Jestem tego samego zdania, ile mozna patzrec jak kopia dziure.
W tym tygodniu w takim tepie to nam tyrybuna troche urosnie az sie lepiej na sercu robi

StelmiOriginal 27.07.2009 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 769382)
http://portalkibica.pl/aktualnosci/j...-stadiony.html

Ciekawy artykuł z Portalu Kibica. Pepsi Arena... :D

Co do dopingu, to wystarczy, że na D nie będą pojawiać się przypadkowe osoby, a do zabawy włączą się narożniki i będzie miazga :)

Bardzo ciekawy artykuł.

Dobry pomysł z tą 'świętą wojną' klubów i marek. Barwy pasują i Cracovii i Wiśle...
Gdyby to było prawdą, to bylby dobry zabieg marketingowy..

Przeciez nikt nie bedzie mówił, że idziemy na 'Pepsi Arena' tylko idziemy na Wisłe, to samo jest na Emirates, Allianz i wielu wielu innych stadionach...

saklak1906 27.07.2009 15:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 769413)
Bardzo ciekawy artykuł.

Dobry pomysł z tą 'świętą wojną' klubów i marek. Barwy pasują i Cracovii i Wiśle...
Gdyby to było prawdą, to bylby dobry zabieg marketingowy..

Przeciez nikt nie bedzie mówił, że idziemy na 'Pepsi Arena' tylko idziemy na Wisłe, to samo jest na Emirates, Allianz i wielu wielu innych stadionach...

Prosze cie za pare zlociszy chcesz zeby stadion Wisly nazywal sie PEPSI albo jak jakies inne gowno.

Co innego gdyby w gre wchodzily powazne pieniadze ale to w polsce jest nie realne

StelmiOriginal 27.07.2009 15:22

Gdyby dawali powazne pieniądze to ok, ale szukanie sponsora na siłe zeby sie nazywać np Persil Arena czy Durex Arena jest nieuzasadnione.

Kuba 27.07.2009 15:22

wolałbym zeby Wisła była na koncu tabeli i miala stadion miejski im Henryka Reymana niz Pepsi czy CC stadium i LM

poza tym nie wyobrazam sobie, zebym nagle musial rezygnowac z picia coca coli na rzecz pepsi ;P

PhantomRanger 27.07.2009 15:24

Do byłoby dobre rozwiązanie i nawet gdyby płacili 3-4 mln euro rocznie za tą nazwę to trzeba brać to w ciemno, bo my nie jesteśmy bogatym klubem i nie ma co bawić się w sentymenty

mIcHaL666 27.07.2009 15:29

Nawet 1 mln euro to nie było by mało jak na nas. To w końcu w przybliżeniu 10% budżetu albo przeliczając inaczej jeden bardzo dobry zawodnik co roku.

saklak1906 27.07.2009 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 769425)
Do byłoby dobre rozwiązanie i nawet gdyby płacili 3-4 mln euro rocznie za tą nazwę to trzeba brać to w ciemno, bo my nie jesteśmy bogatym klubem i nie ma co bawić się w sentymenty

:rotfl: :rotfl: :rotfl: chyba zlotych, nie ta klasa ligi.Nikt Ci w polsce nie da tyle pieniedzy za nazwe stadionu.

sqallpl 27.07.2009 15:29

Kuba, to wedle Twojego rozumowania w LM grają w większości kluby, które się sprzedały? Dlatego że ich stadiony noszą nazwę sponsora?

Arturo Qr2nów 27.07.2009 15:37

Święta wojna, w tym wypadku marketingowa jest wymysłem właśnie jakiegoś marketingowca. Natomiast pomysł oddania nazwy lub jej części jakiejś firmie jest wart rozpatrzenia. Stadion nie będzie stadionem Wisły, więc będziemy ponosić jakieś tam koszty, a ewentualna kooperacja może zdjąć z nas koszty użytkowania obiektu.

WislaFan123 27.07.2009 15:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 769413)
Bardzo ciekawy artykuł.

Dobry pomysł z tą 'świętą wojną' klubów i marek. Barwy pasują i Cracovii i Wiśle...
Gdyby to było prawdą, to bylby dobry zabieg marketingowy..

Przeciez nikt nie bedzie mówił, że idziemy na 'Pepsi Arena' tylko idziemy na Wisłe, to samo jest na Emirates, Allianz i wielu wielu innych stadionach...

nie wiem jak ze stadionem Bayernu, ale w Londynie mowi sie wlasnie ze idzie sie na Emirates, jakos przebolalbym inna nazwe u nas, ale kurde nie Pepsi czy Cola

Rob_Zombie 27.07.2009 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 769425)
Do byłoby dobre rozwiązanie i nawet gdyby płacili 3-4 mln euro rocznie za tą nazwę to trzeba brać to w ciemno, bo my nie jesteśmy bogatym klubem i nie ma co bawić się w sentymenty

3-4 miliony... no co ty... Poniżej 100 nie powinniśmy schodzić :lol:

rabbit466 27.07.2009 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 769373)
LINK
Ogladnijcie sobie, ciekawa bramka, ale jeszcze ciekawsza trybuna za bramką hehe:)

Gdyby taka zrobic na Wiśle, wiecie ile przyszloby pikników, ile kasy na transfery? ;)


Nabijasz się z pikników a sam na czole 50 Cent-a umieszczasz logo SSA.Może jesteś wnukiem Cupiała,to sorki a może po prostu nie masz pojęcia jak wygląda Wiślackie Godło?I jeszca jedno:barwy to Niebiesko,Biało,Czerwone i stadion jest na Reymonta22,jakbyś nie wiedział.

troj88 27.07.2009 15:59

ej no bez napinki panowie ;)

StelmiOriginal 27.07.2009 16:00

rabbit466, dziękuje że mi przypomniałeś, nigdy nie moglem zapamiętać gdzie leży stadion i jakie są barwy... :) Mam prawo mieć taki avatar jaki mnie sie podoba, spojrz np. na uzytkownika troj88 post wyzej i jego avatar (bez obrazania, itp...). Też mu przypomnisz barwy i bedziesz starał sie udowodnić ze jest wnukiem Cupiała?!

Sry za offtop

Co do tematu to uwazam, że kazda powazna kasa sie przyda, wiec nie podzielam zdania Kuby, że woli być ostatni w lidze niż mieć inna nazwe stadionu i LM.... Wszystkie weiksze kluby w Europie maja komercyjne nazwy stadionu... nikt nie robi z tego powodu halo, kibice i tak nazywaja stadion po swojemu..

Kuba 27.07.2009 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sqallpl (Post 769431)
Kuba, to wedle Twojego rozumowania w LM grają w większości kluby, które się sprzedały? Dlatego że ich stadiony noszą nazwę sponsora?

tak
wiem, ze niwiele da sie z tym zrobic, ale elita swiatowej pilki jest totalnie s****iona - kibice sa traktowani tylko i wylacznie jako konsumenci, tradycje klubowe ma sie gleboko gdzies etc

wolalbym zeby moj klub mierzyl duzo nizej i mial pewne tradycje i zasady

tutaj nie pilem tylko i wyłącznie do kwestii nazwy stadionu

R33 27.07.2009 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rabbit466 (Post 769447)
I jeszca jedno:barwy to Niebiesko,Biało,Czerwone

Barwy są czerwono-biało-niebieskie, kolorystki którą ty podałeś używają kibice na znak protestu podczas komuny (Wiśle zarzucano milicyjny resort)

StelmiOriginal 27.07.2009 16:16

Kuba, wg mnie od nowej nazwy stadionu korona z głowy nie spadnie. Niech sie nazywa Telefonika Arena, Orange Arena, PKO Arena, Bill Gates Arena.... skoro dają dobrą kasę to ok, przeciez nikt ci nie powie ze idziemy na "PKO BP Arena" tylko 'na Wisłe'.

Zgadzam sie z Tobą, ze zachodnie kluby sa strasznie skomercjalizowane, 'kibice sa traktowani tylko i wylacznie jako konsumenci, tradycje klubowe ma sie gleboko gdzies etc'. Nikt przeciez nie mowi ze głównym sponsorem bedzie Constar i piłkarze Wisły beda jezdzic po całym kraju i pokazywać jak sie je kiełbaski po mistrzowsku :)

Mateooo 27.07.2009 16:37

ostatnio troche nie jestem w temacie i chcialem zapytac. Jedna runde gramy na pewno w Sosnowcu, a co z runda wiosenna ?

WILU TS 27.07.2009 17:04

Obie rundy gramy w Sosnowcu,oddanie stadionu to czerwiec 2010

Pero 27.07.2009 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez miskofon (Post 769252)
Obserwuje tą budowę codzień i zaczyna mnie nurtować jedna kwestia. To duże żółte monstrum układa w tym momencie trybune C. Ponieważ A-B będzie bliźniaczo podobna domyslam się że będzie również pracował przy jej budowie. Wie ktoś może jak on wyjedzie później z placu budowy? Wiem że go do pewnego stopnia rozbiorą ale nadal wydaje się za szeroki by przejechać przez dziurę w trybunie pomiędzy C-D.

Zostanie na boisku i atrakcją będą skoki na bungee w trakcie meczu:D
A tak na poważnie to jeśli nie masz jakiś większych problemów to nie zamartwiaj sie takimi sprawami. Wszystko jest pomyślane i na pewno opuści nasz stadion:-p

PhantomRanger 27.07.2009 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 769617)
Zostanie na boisku i atrakcją będą skoki na bungee w trakcie meczu:D
A tak na poważnie to jeśli nie masz jakiś większych problemów to nie zamartwiaj sie takimi sprawami. Wszystko jest pomyślane i na pewno opuści nasz stadion:-p

Nic z tych rzeczy. po prostu murawa zamiast o 80cm zostanie obniżona o 30 metrów i zakopią go tam. Tak na poważnie to możliwe, że opuści przez ten ostatni narożnik, który mogą budować na samym końcu.

emdzej 27.07.2009 22:36

wyburzą okrąglaka i tamtędy wyjedzie :P

MatMario 27.07.2009 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 769425)
Do byłoby dobre rozwiązanie i nawet gdyby płacili 3-4 mln euro rocznie za tą nazwę to trzeba brać to w ciemno, bo my nie jesteśmy bogatym klubem i nie ma co bawić się w sentymenty

Dobra oświecę was bo znów narosną jakieś legendy. Wisłą Kraków SSA będzie użytkownikiem stadionu MIEJSKIEGO. I to misto Kraków będzie czerpać ewentualne zyski ze sprzedania praw do nazwy stadionu.

PhantomRanger 28.07.2009 00:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emdzej (Post 769720)
wyburzą okrąglaka i tamtędy wyjedzie :P

To byłoby dobre rozwiązanie. Jeżeli już coś takiego mieli stawiać to dużo lepszym rozwiązaniem byłby kwadrat nawet przy pierwotniej koncepcji na 25tyś ludzi.

Tenzen 28.07.2009 08:11

Może jakoś w ten sposób po rozmontowaniu na części:
http://wisla.krakow.pl/_pliki_/zdjec...9423733740.jpg

Mam pytanie o budowę na trybunie zachodniej:
Jak jest plan prac? Z tego co widać w kamerze to tylko przerzucają ziemię z miejsca na miejsce a mieli kopać się na 12metrów w dół, tak?

Co to jest?
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...7018082007.jpg


Jest może dostępny rysunek techniczny przekroju trybuny zachodniej? Był tu już wcześniej taki trybuny wschodniej.

Wicked 28.07.2009 09:33

Na razie wykonywana jest ścianka szczelinowa, jest to wąski rów, kopany na głębokość 12-15 metrów w dół. Dopiero po jego za zbrojeniu, zalaniu betonem i wyschnięciu, będą wykonywane wykopy w zależności od miejsca do około 8-9 metrów. Sytuacja identyczna jak przy trybunie wschodniej...

Pero 28.07.2009 10:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 769835)
Sytuacja identyczna jak przy trybunie wschodniej...

Tylko że przy trybunie wschodniej te prace wyglądały jakoś inaczej. Po miesiącu widać już było jakies efekty prac a przy zachodniej niewiele widać:shock:

Fuks 28.07.2009 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 769867)
Tylko że przy trybunie wschodniej te prace wyglądały jakoś inaczej. Po miesiącu widać już było jakies efekty prac a przy zachodniej niewiele widać:shock:

bo skoro tu jest wykop 3 razy wiekszy to pewnie i scianka nie jest taka sama jak na C

emdzej 28.07.2009 10:57

ale na C ścianka była robiona przez Budimex razem z wyburzaniem trybuny. wszyscy patrzą na stadion od momentu rozpoczęcia wykopów przez Polimex bo wtedy coś się zaczęlo dziać. Jak stał pusty plac przez jakis czas to się po prostu an to nie zwracało uwagi. Spokojnie, niedługo zaczną kopać dół, potem zacznie piąć się w górę i nim się obejrzycie to będziemy mieli stadion.

Arked 28.07.2009 11:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 769705)
Tak na poważnie to możliwe, że opuści przez ten ostatni narożnik, który mogą budować na samym końcu.

Rozbiorą całą nadbudowę dźwigu, a podwozie (które ma rozmiar TIR-a) nadzwyczajniej w świecie wyjedzie przez bramę w narożniku. Brama jest przystosowana do tego, żeby mogły przez nią przejeżdżać ciężarówki.

kohprzem'68 28.07.2009 11:34

W końcu widac postepy cos jak by robota zaczeła nabierac przspieszenia i całośc zaczyna nabierac kształtu .
Ciekawe co słychac na froncie robót jeśli chodzi o wykończenie D bo jak na razie pusto i głucho wiadomo co dalej ?

matusz 28.07.2009 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kohprzem'68 (Post 769908)
W końcu widac postepy cos jak by robota zaczeła nabierac przspieszenia i całośc zaczyna nabierac kształtu .
Ciekawe co słychac na froncie robót jeśli chodzi o wykończenie D bo jak na razie pusto i głucho wiadomo co dalej ?

Podejrzewam, że wykończenia wnętrz trybun jeszcze długo po zakończeniu budowy trybun i w prowadzące na stadion, nie zobaczymy.

Pero 28.07.2009 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matusz (Post 769912)
Podejrzewam, że wykończenia wnętrz trybun jeszcze długo po zakończeniu budowy trybun i w prowadzące na stadion, nie zobaczymy.

Ja myslę, że w czerwcu 2010 stadion będzie już cały gotowy (oprócz parkingów) i nie będzie żadnej prowizorki jak do tej pory. No ale to Kraków więc wszystko jest możliwe:>


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl